Menu Zavřeno

Boty pro psy

Nejlepší ochranné Boty pro psy recenze testy parametry neoprenové outdoor asfalt na zimu do sněhu běhání protiskluzové gumové nepromokavé botičky psa

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Ochranné boty pro psy můžou vypadat na první pohled jako velmi zvláštní věc, ale v zahraničí je to již běžná praxe. Kvalitní botičky pro psy mají svůj důvod užívání, kdy s nimi můžeme ochránit pejskovi tlapky před nebezpečnými nástrahami všude kolem nás. Platí to zejména v zimě, kdy se všechny cesty posypávají agresivním materiálem pro psí tlapky. Když do toho ještě připočítáme mokro a mráz, tak vzniká nebezpečná směs pro packy každého chlupáče. Zkušení chovatelé psů určitě vědí, o čem je přesně řeč. Ty nejlepší boty pro psy jsou pak pro naše chlupáče skutečnou ochranou proti těmto směsím, kdy si můžou zimní vycházku užít a nemít pak vůbec žádné problémy s nebezpečnými nástrahami všude kolem. A jednoduché to kolikrát není ani v létě, kdy se potýkáme s roztaveným asfaltem a dalšími věcmi. To si dnes všechno rozebereme a ukážeme i pár příkladů, jaká je vhodná obuv pro psy.

Boty pro psy: Tabulka srovnání TOP 10 nejlepších botiček pro psy ze zkušeností a recenzí zákazníků i chovatelů psů

Hned na začátek si ukážeme tabulku, kam jsme vložili TOP 10 nejlepších bot pro psy vycházejících z recenzí zákazníků a jejich dalších poznatků spokojenosti z užívání. Výběr to nebyl vůbec jednoduchý, kdy už dnes máme mnoho výrobců a každý se snaží přijít s něčím novým a zajímavým. Nejdůležitější je však reakce našeho psa, zda s výrobkem nemá žádné problémy a může se v něm po venku pohybovat zcela přirozeně. Důležitá věc je i ta, aby měla botička pro psa správný tvar a úhel, kdy chlupáči nepadá z tlapek ani při běhu. U každé položky je odkaz, ve kterém můžeme najít více zboží a další různé varianty. Rovněž jsou tam seřazené i eshopy od nejlevnějších cen s DPH a kde mají zboží přímo skladem.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Trixie boty pro psy - více zbožítrixie boty pro psy botičky*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Hurtta botičky pro psy - více zbožíHurtta boty pro psy botičky*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Ochranné boty - více zbožíOchranné boty pro psy botičky*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Doggydolly - více variantDoggydolly Ochranné boty pro psy botičky*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Nobby - více variantNobby neoprenové boty pro psy botičky*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Rukka Thermal - více variantRukka Thermal zimní boty pro psy botičky do sněhu ochranné*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Ruffwear - více variantRuffwear nepromokavé boty pro psy botičky*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
JML boty pro psa - více zbožíJML neoprenové voděodolné boty pro psy botičky*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Active botičky pro psa - více zbožíActive voděodolné boty pro psy botičky*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kvalitní boty reflexní - více zbožíKvalitní reflexní boty pro psy psa botičky*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Botičky pro psy outdoor – boty pro psa na zimu (nejen)

Boty pro pejsky jsou velice šikovná věc, kdy naplno chrání tlapky našich domácích mazlíčků. Není to jen v rámci zimního období, ale také v létě. Outdoorové boty dokážou eliminovat venkovní nečistoty a různé směsi, které pak negativně působí na psí chodidla. Zejména v zimě se chodníky často solí a nebo se používá jiný materiál, který může psům nadělat v tlapkách velkou paseku. Krom toho se používá i písek s různými přísadami, pak také štěrk a další materiály. Pro chlupáče to není nic příjemného a často pak mají popraskané polštářky na tlapkách, které se špatně hojí.

  • Boty pro malé psy – patří sem nejmenší botičky, které pejskovi přesně sednou
  • Větší boty pro velké psy – u větších tlapek je nutné mít dostatek prostoru
  • Boty pro tažné psy – speciálně upravené boty, kdy se dobře a pevně zapínají

Kvalitní boty pro psy na asfalt – ochranné boty pro psa

Ochranné botičky se vyrábějí i pro letní měsíce, kdy potřebuje mít pejsek tlapky chráněné. Kolikrát se pohybujeme na místech, kde je na cestách velké množství asfaltu. Při letních vedrech nedrží asfalt svou konzistenci a roztéká se do všech krajů. Jakmile po něm pes proběhne, tak nastává velký problém plný bolesti. A ono se to pak i hodně těžko dostává z pacek ven. Ale není to jen o asfaltu, v dnešní době jsou lidé nepořádní a všude se tak pohazují ostré nebezpečné věci. Na diskuzních fórech jsou popsané různé případy, kdy se psi poranili o různé kusy starého harampádí, které se jen tak všude povaluje.

Neoprenové boty pro psy na zimu – boty pro psa do sněhu

I když jsou psi zvyklý na zimu a chodit po sněhu jim nedělá žádný problém, tak to platí hlavně v nedotčené přírodě člověkem. Pokud ale bydlíme někde ve městě a nebo silně obydlené oblasti, tak se v zimě všude a všechno udržuje. Na tom samozřejmě nic špatného není, ale pro psí tlapky to znamená velký nápor. Aby nebylo nikde kluzko a dalo se bezpečně chodit, tak se používají různé materiály a právě ty dělají psům potíže. Botičky neoprenové na zimu umožní pejskovi chodit úplně všude bez problémů. A po vycházce nebude mít ani s tlapkami žádné potíže.


Jak ho na ně naučit?

Ze začátku může na boty pro psy reagovat jako na hračku. Proto bude potřeba odvést jeho pozornost něčím jiným. Dobré je nasadit mu botičky a vymyslet mu zábavu, aby neměl čas na tuto pomůcku vůbec reagovat. Nakonec si úplně v pohodě zvykne. Je to jako když ho učíme hlavolamy pro psy a motivujeme přemýšlet. Nakonec se naučí hlavolam obelstít. Tady sice není žádná hádanka kolem hlavolamu, ale pes se později naučí, že botičky jsou mu k dobru.


Top boty pro psy na běhání – jak vybrat boty pro psa

Pokud boty vybíráme, tak je nutné si nejprve přeměřit psí tlapky. Nemusí to být úplně přesně, stačí jen tak zhruba. Botičky se dobře rozlišují i podle plemen. Když máme doma čivavu, tak mu nejspíš nebudeme kupovat boty pro velkého ovčáka. Upínání bot je rychlé a pevné, kdy je pejsek ani při běhání neztrácí. Vždy je ale nutné si nejprve přečíst kompletní návod, aby jsme věděli, jakým způsobem správně boty upevnit. Každý pejsek rád běhá a proto mu je nemůžeme nasadit jen tak na oko. Upnutí musí být naprosto správné, aby tyto chránící pomůcky na packy nikde neztratil.

  • Botičky pro malé psy – přesně sednou na malé tlapky
  • Průměrné velikosti botičky pro střední psy – nejčastější velikost bot pro většinu plemen
  • Botičky pro velké psy – na pořádnou packu je už potřeba větší boty, které vydrží i silnější záběr

Protiskluzové boty pro psy do sněhu – zimní boty pro psa (psí boty do sněhu)

U protiskluzových bot a to ještě do sněhu máme dvojí výhodu. Pokud jdeme s chlupáčem na delší vycházku, tak se mu většinou dělají sněhové kuličky mezi články na tlapce. Ty potom zmrznou a chlupáče to bolí už venku v zimě. Jakmile mu ale pořídíme botičky, tak všechny tyto problémy mizí. Na pejskovi vidíme radost z pohybu a je úplně jedno, jaké je venku počasí a nebo po jakém terénu se pohybuje. Klidně může běhat i po posolené komunikaci a nic se neděje. Boty ho ochrání od jakéhokoliv posypu, který se v zimních měsících používá pro roztání zamrzlých ploch. Po příchodu domů mu to jen sundáme a vše je v pořádku.

Zimní boty pro psy husky – protiskluzové boty pro psa

U psa husky se může počítat i s tím, že se jeho botičky využijí pro tažení saní. Zimní terén je pro tento sport ideální. U běžných bot pak může být problém, že mu budou při velkém záběru prokluzovat. Tím si pejska samozřejmě brzo vyčerpáme a asi ani nikam moc daleko nedojedeme. Proto je mnohem lepší využít protiskluzové podrážky, s pomocí které se mu bude na sněhu mnohem lépe pohybovat. Něco takového není vůbec žádný nadstandard. Běžně se už vyrábějí boty pro psy s hlubšími zimními vzorky, aby jim to neklouzalo ani na zledovatělém povrchu.


Co když je bude okusovat?

V začátcích mu to může chvíli vadit a když se bude nudit, tak do nich bude samozřejmě kousat. Proto mu je nasadíme jen na potřebnou dobu a snažíme se psa zabavit, aby na botičky nemyslel. Zvykne si celkem rychle a později už to bude brát automaticky jako obojek.


Gumové boty pro psy – nepromokavé boty pro psa

Gumové botičky jsou sice dobré na zimu, ale na letní dny se už moc nehodí. Chlupáči by v nich mohlo být teplo. Mnohem lépe se na letní dny hodí boty nepromokavé, které mají voděodolnou podrážku a dobrou ventilaci. A nebo pak už přímo boty pro psy s větracími otvory, které cirkulující vzduch a jsou určené do teplejšího počasí. Výběr těchto psích pomůcek je široký a dá se vybírat z mnoha variant. Prvně je dobré si říct, co přesně od této pomůcky očekáváme a jaké by měly být vlastnosti. Většinou se pořizují dvoje. Jedny do teplejších dnů a ty druhé vyloženě na zimu, když napadne sníh. Pes má pak pokrytý celý rok a jeho tlapky jsou jako v bavlnce.

Luxusní botičky pro psa na asfalt – boty pro velkého psa (botičky pro psy XL)

Boty pro psa jsou skvělou ochranou vrstvou při každodenní vycházce. Boty nejsou účinné jen proti asfaltu, ale brání i před ostrým kamením a dalšími věcmi, na které můžeme všude narazit. Svému chlupáči tak dopřáváme funkční komfort, kdy jsou botičky vyrobené z měkkého a prodyšného materiálu zaručující pejskovi pohodlí. Tlapky má tak vždy v suchu i za nepříznivého počasí. O stabilitu bot na psí noze se většinou starají suché zipy, které drží pevně i v případě, že máme velmi aktivního psa. Dobrou volbou jsou i reflexní nášivky, ty zaručují za tmy dobrou viditelnost.

Luxusní boty pro psy trixie – boty pro malého psa (botičky pro psy power boots)

I když máme doma menšího pejska, tak i ten si zaslouží na každé procházce kvalitní ochranu pro jeho malé tlapky. Výrobci myslí i na menší plemena, která mají rovněž určité požadavky na vycházkovou obuv. Ať je zima a nebo léto, tak náš malý chlupáč potřebuje jít ven. A není nic lepšího, než když může mít své malé botičky, kterého ho ochrání od všech venkovních nástrah. Kvalitní podrážky jsou vybaveny protiskluzovým vzorkem a výběr vhodných materiálů zajišťuje kvalitní došlápnutí. Při výrobě je použito lepších materiálů, aby se chlupáč cítil pohodlně.


Co na to řeknou lidi v okolí?

Zatímco v zahraničí jsou boty pro psy naprosto běžné, tak u nás se můžeme stále setkat s nechápavými lidmi. Stačí jen vysvětlit, že pes má tak ochráněné tlapky proti chemickým posypům na chodnících a dalším nečistotám. V létě ho pak chrání před rozpáleným povrchem i asfaltem a pohozenými ostrými věcmi. Podobné je to i u sportovní kočárek pro psy, který se hodí pro starší pejsky a nebo pro ty, kteří mají potíže s pohybovým systémem. Kočárek se hodí na brusle, ale dá se přidělat i za kolo a můžeme jet s chlupáčem na celodenní výlet. I když už máme nemohoucího pejska, tak ho přece nebudeme nechávat celé dny doma, to si nezaslouží.


Top botičky pro psa diskuze – boty pro psa na asfalt

Na diskuzních fórech lze kolikrát sledovat, jak se řeší různé druhy bot a pak samozřejmě i jejich ceny. Levné boty pro psa můžeme pořídit již od 90 Kč a ty kvalitnější pak stojí kolem 500 Kč. Co je ale potřeba říct, že u těch levných botiček se neustále řeší to, že psovi nedrží na tlapkách a často je někde venku ztratí. To je z důvodu levně řešeného zapínání. Zatímco ty dražší boty už v podstatě nemají žádné problémy. A to je velmi důležité si uvědomit, zda si pořizovat něco levného, co neplní svou funkci a nebo pak něco kvalitního, co vydrží několik let ve funkčním stavu. Pokud bude chlupáč botičky pravidelně ztrácet, tak je pak asi nemá moc smysl pořizovat.

Jak vyrobit botičky pro psa – jak ušít boty pro psa (botičky pro pejsky)

Krom pořízení speciálních materiálů, ze kterých jsou boty vyrobeny, jsou pak potřeba ještě i střihy a další věci. Ono to chce pak hlavně ale i určitou zručnost. A ani tak nemusí být výsledek úplně ideální. Přece jenom, když to vyrobí specializovaná firma, tak jsou botičky pevné a vydrží dlouho. A další věc je ještě ta, že jakmile si spočítáme veškeré náklady kolem, tak bohužel zjistíme, že zakoupení nových bot pro psa bude stát levněji. Vlastní ušití a výroba je pak spíš pracnější záliba a pocit, že jsme pro svého chlupáče něco vytvořili svým vlastním úsilím a odhodláním.

Nobby runners ochranné boty pro psy XS XL (boty pro psa L S) – trixie boty pro psa

U všech ochranných bot je většinou na eshopech přidaná tabulka. To je docela důležitý prvek, kde si zjistíme podle naměřených hodnot našeho pejska přesné rozměry. Následně si v tabulce zjistíme, jakou velikost potřebujeme zakoupit. Tabulky obsahují přesné rozměrové informace a je tam i návod, jak to všechno správně změřit. Velikosti S, M, L, XL a další jsou tak velmi dobře rozepsané, aby jsme si vybrali správnou velikost pro svého chlupáče. Následně pak můžeme vidět, že botičky sedí pejskovi úplně přesně, stačí jen vhodně zapnout a můžeme jít ven.


Jak se nasazují?

Nové boty pro psy nasazujeme vždy ve stoje psa. Je to důležité z toho důvodu, že má pes správně rozloženou váhu a jakmile došlápne, tak můžeme zkontrolovat, zda mu to dobře sedí. Nakonec se ještě podíváme, zda pejsek správně došlapuje na každou packu a něco ho někde netlačí.


Nejlepší botičky pro psa recenze – ochranné botičky pro psy

Určitě se nedá jednoznačně říct, které botičky jsou úplně ty nejlepší ze všech. To přece ani nejde. Každý majitel psa si musí najít takový výrobek, který přesně sedne právě jeho chlupáči. Celý výběr začíná u správných rozměrů a podle toho pak následuje zvolení konečné velikosti. Když jsou u výsledné volby i recenze, tak je vždy dobré si přečíst informace od lidí, kteří již výrobek vyzkoušeli. A nebo je pak dobré si projít návrhy v naší horní tabulce, kam jsme přidali kvalitní výrobky podle zkušeností uživatelů z jejich recenzí. To jsou nejlepší informace, jaké může nakupující zákazník získat o výrobku.

Kvalitní botičky pro psa do sněhu – botičky pro psy trixie

Jakmile už dopředu víme, pro jaký účel budeme boty kupovat, tak si vždy vybíráme z příslušné sekce konkrétní kusy. Mezi botičkami letními a zimními je totiž docela velký rozdíl. Proto je dobré si to pohlídat a nevybírat si celoroční obuv, která stojí jen pár korun. Většina pejskařů má pořízeno tři druhy bot. Na zimu, na léto a do deštivého počasí. I když se to může zdát možná až příliš, tak teprve až při samotném užívání zjistíme veškeré výhody těchto výrobků. Například ty zimní oproti letním botičkám mají hlubší vzorek a také jsou pro psa teplejší, aby v nich mohl jít i do větších mrazů.

Neoprenové botičky pro psa – nejlepší boty pro psa recenze

Neoprenové boty pro psy jsou důležité do zimního období a to hlavně do města. Často se tam setkáváme s velmi přesolenými chodníky a navíc se tam používají i další směsi, které jsou pro psí tlapky nebezpečné. Citlivé psí polštářky nejsou na takové směsi vůbec zvyklé a proto jim to činí nemalé problémy. Botičky z neoprenu jsou tak správnou volbou pro ochranu každé tlapky. Můžeme je používat i při poranění tlapky, kdy se dovnitř nesmí dostat žádné nečistoty. Do horní tabulky jsme jich rovněž několik doplnili, podle pozitivních recenzí zákazníků.

Ochranné ponožky pro psy – botičky pro psy na zimu (psí botičky do sněhu)

Nejsou to jen boty pro psy, ale můžeme se setkat i s ponožkami, které jsou určitou alternativou pro botičky. Tato varianta je ale spíš jen do teplého počasí, kdy se nepočítá s deštěm. Konkrétně jsou ale ponožky určené do domácího prostředí, kdy má pejsek například nějaké zranění. Tento výrobek mu můžeme nasadit, když má obvázanou nohu a neustále si snaží kousat obvazy. Jednoduše mu nasadíme ponožku a je klid.


Snadná údržba

V podstatě netřeba vůbec nic extra. Pokud jsme byli s chlupáčem venku a bylo špatné počasí, tak stačí umýt jen teplou vodou. V zimním období je už potřeba očistit boty pro psy častěji. To je z toho důvodu, aby jsme si domů nenosili posypovou sůl a další protiskluzové materiály z venku.


Nepromokavé boty pro psy testy parametry a popis

Před každým nákupem je vždy dobré si přečíst kompletní popis u zboží. Ohledně testů se dočteme v recenzích od zákazníků, kdy kolikrát uživatelé uvádí i svoje dlouhodobé zkušenosti s výrobkem a jak na něj pes reaguje. Následně jsou u výrobku přiložené i tabulky, podle kterých si vybereme pro našeho chlupáče náležitou velikost. Nikdy nestřílíme od oka, ale vždy si pejska přeměříme.


Skutečně se vyplatí pořídit?

Odpověď je velmi jednoduchá, ano vyplatí. Při všech těch materiálech a směsích, kterými se v zimě udržují komunikace, je vždy dobré používat boty pro psy. Pořád je to lepší a hlavně levnější, než pak neustále se psem někde běhat pro pomoc, jakmile začne mít s tlapkami problémy. Důležité je rovněž dbát i na kloubní aparát psa. Preventivní a oblíbená kloubní výživa pro psy pomáhá pejskovi psi náročných dnech plných aktivit, kdy jeho kloubní systém dostává zabrat. Kloubní výživa pomáhá psovi s jeho kloubním aparátem.


Jak vybrat boty pro psy diskuze – botičky pro psy bazoš a bazar

Z diskuzí vyplývá, že vybírat boty pro psy na bazarech a dalších inzertních portálech není dobrý nápad. Problém bývá se zapínáním, kdy je už nefunkční a pejskovi pak botičky nesedí úplně přesně. A to je pak důvod, proč je může i ztratit. A jako další negativní dopad je bráno i to, že původní pes mohl mít něco na tlapkách, co by jsme tak mohli přenést na našeho chlupáče. Proto je nejlepší si vždy koupit úplně nové botičky pro psy a žádný bazar.


Outdoorové boty pro psy cena – jak vybrat botičky pro psa ceny

Ceny jsou nízké a tak nám nedělá problém pejskovi pořídit boty do každého počasí. Ideální jsou zimní, letní a do deště. Při outdoor výletu si tak chlupáč naplno užije vycházku, i když s ním půjdeme po nebezpečném terénu. Pokud má pejsek některou tlapku zraněnou, tak se mu díky botičkám dovnitř při vycházce nic nedostane. V horním žebříčku jsou v každém odkazu i eshopy, kde si můžeme seřadit ceny.

Horní žebříček nám ukazuje vybraných TOP 10 nejlepších bot pro psy získaných ze zkušeností majitelů psů. Jsou to zejména oblíbené produkty, o kterých se vedly dlouhé diskuze pro jejich dobrou kvalitu. Proto jsou i tak oblíbené a používá je mnoho pejskařů. Zohlednili jsme i poměr cena – kvalita a vybrali jen ty lepší výrobky, které si může dovolit i začínající chovatel. Výběrem kteréhokoliv zboží boty pro psy z vrchní tabulky dostaneme výrobek s pozitivními ohlasy z recenzí.

Nejlepší boty pro psy recenze

Díky uživatelským recenzím si můžeme vybrat perfektní botičky pro psy, které budou pro našeho chlupáče přínosem na několik let. Nemá smysl kupovat levné boty pro psy, kdy je pes buďto ztratí kvůli špatnému zapínání a nebo se v nich nebude cítit dobře. Recenze jsou velkým přínosem každého majitele psa, kdy nám pomůžou vybrat si nejlepší boty pro psy, které jsou na našem trhu dostupné. Pročítáním diskuzních fór a různých dalších portálů jsme získali skvělé informace a výsledek zobrazili do žebříčku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *