Menu Zavřeno

Brusné kameny

Brusné kameny na nože recenze test srovnání analýzy parametry

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Brusné kameny jsou velmi užitečným pomocníkem, kdy s jejich pomocí můžeme svému noži vrátit jeho původní kvalitu ostří. Spousta nožů je již dnes vyrobených ve vysoké kvalitě a tím pádem mají i dlouhou životnost. A aby jsme jejich životnost dokázali udržet co nejdéle, tak se nám k tomu ideálně hodí brusné kameny. Každý nůž je potřeba jednou za čas nabrousit a právě brusné kameny (brusný kámen) jsou pro tuto činnost skvělým výrobkem. Vyrábí se v mnoha hrubostech a provedeních. Můžeme si vybrat ze syntetických a nebo přírodních brusných kamenů. V dnešním článku si toho řekneme samozřejmě více a také si ukážeme, jak se v této problematice orientovat. Pro broušení se používají různé kameny, kdy má každý své výhody i nevýhody.

Brusné kameny: Žebříček TOP 10 nejlepších brusných kamenů podle recenzí zákazníků a jejich zkušeností

V této tabulce najdeme výběr nejlepších brusných kamenů. Ty jsou vybrané zejména analýzou uživatelských recenzí z různých portálů, webů o nožích a diskuzních fór. Zákazníci si kameny zakoupili, vyzkoušeli a následně sepsali svoje zkušenosti. A právě díky těmto lidem jsme pro vás vybrali TOP 10 brusných kamenů. Ty nejlepší výrobky jsou seřazené v této tabulce. Rozkliknutím odkazu na pravé straně u každého řádku zjistíme více informací o daném zboží. V odkazech jsou k dispozici i další varianty kamenů a eshopy s nejlepšími cenami včetně dph.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
TAIDEA sada kamenů na broušení nožůTAIDEA sada kamenů na broušení nožů*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kombinované brusné kameny NANIWAKombinovaný 1000/3000 brusný kámen NANIWA MV-510/530*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Brusná sada Lansky - velký výběrLansky Brusná sada Lansky Deluxe LKCLX*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
G21 brusné kameny - více zbožíNejlepší brusný kámen recenze G21 testy kvality na nože Taidea*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Japonské brusné kameny na výběrJaponský brusný kámen přírodní kvalitní zrnitost 6000 8000 na nože*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Wusthof kameny na broušeníKombinovaný 240/1000 brusný kámen TAIDEA TG6124*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Brusný kámen Arkansas na nožeKvalitní Brusný kámen arkansas recenze diskuze zkušenosti na nože*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Risam + Zwilling kameny na broušeníBrusný kámen Wildee 600/1500*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Rozsutec + Samara brusné kamenyPřírodní brusný kámen 150x50x20 mm Rozsutec RZS-1505*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Brusný kámen CERAX různé zrnitostiBrusný kámen #1000 CERAX*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Brusné kameny na nože

Jestli používáte své nože v kuchyni a nebo v práci, či dílně, tak potřebujete mít po ruce vždy nějaký nástroj, s pomocí kterého vrátíte svému oblíbenému noži jeho ostrost. Jedním z těchto nástrojů jsou brusné kameny na nože. Stačí jen pár přetáhnutí a váš nůž je opět jako nový. Pokud od vašeho nože očekáváte ten nejlepší možný výsledek jeho práce, tak k tomu samozřejmě potřebujete i správný brusný kámen. Vhodným používáním těchto kamenů bude nůž ostrý jako dřív. A je úplně jedno, jaký nůž vlastníte, každý se časem ztupí.

Brusné kameny sada – brusný kámen návod (ocilka vs brusny kamen)

Brusné sady kamenů mají jednu zajímavou výhodu a ta spočívá v tom, že máte k dispozici hned několik nástrojů, pomocí kterých snadno docílíte nejlepšího možného výsledku. Můžete to využít zejména na různé typy nožů, nůžek a dalších nástrojů, které vyžadují broušení. Celou sadu lze snadno uchytit na různé povrchy za pomocí šroubů, kdy se vám pak bude brousit velmi snadno a rychle. Každá sada většinou obsahuje hned několik brusných kamenů a další věci (například ocilka) k dokonalému nabroušení vašeho pracovního nástroje. K dispozici je v sadě i kompletní návod, jak to celé udělat.

Brusné kameny na dláta – brusný kámen na dláta

Brusný kámen na dláta je velmi užitečný nástroj pomocí kterého vrátíte svým dlátům původní ostrost a opět se vám s nimi bude pracovat jako při zakoupení. I když máte sebelepší nástroj, tak je stejně nepoužitelný, pokud je tupý. Hodně záleží z jaké oceli dláta máte. Platí totiž, čím máte tvrdší ocel, tím by měl být brusný kámen měkčí. Broušení vám pak půjde snáze a mnohem rychleji. Ono to pak poznáte i na práci s nabroušenými dláty, že to ostří je kvalitní a práce vám jde snadno od ruky.


Brusné kameny zrnitost – jak poznat zrnitost brusného kamene?

Zrnitost u brusných kamenů je důležitý prvek, který v podstatě udává, jaká je přesná velikost brousícího zrna. Je to parametr, který by vás měl u brusných kamenů zajímat ze všeho nejvíce. Čím větší je číslo zrnitosti, tak tím více jemnější broušení s tímto kamenem následně bude. Pokud je číslo zrnitosti malé, tak jde o hrubé broušení, kde se často jedná vyloženě o tupé nože. Pojďme si to ukázat na příkladech zrnitosti a kde se to používá.

Jakou hrubost mají kameny, které se používají na broušení nože?

Přikládáme zde seznam hrubostí a zrnitostí kamenů v rámci broušení nožů.

F14 – 36 nejhrubější zrnitost

Používá se pro tupé předměty, když zejména potřebujete svůj nástroj určitým způsobem vytvarovat a nebo zarovnat, o broušení se ani moc nejedná.

F40 – 80 hrubá zrnitost

Tohle je už sice o něco lepší, než předešlý případ, ale pořád je to spíš zabrušování nerovných ploch a odstraňování hran.

F100 – 240 střední zrnitost

Konečně se dostáváme k prvnímu broušení, které sice stále ještě není nejjemnější, ale na kvalitě ostří je to již znát.

F320 – 600 jemná zrnitost

Tato jemná zrnitost je již postačující pro všechny nože. Nabrousíte a můžete začít ihned používat.

F800 – 1200 velmi jemná zrnitost

Tohle již patří do velmi jemného broušení, které se například používá u reprezentačních nožů.

F2000-8000 extra jemná zrnitost

Nejjemnější možné broušení, které využijete málokdy. Jde spíše už o detailní dobrušování ostří. Pokud máte tupý nůž a vezmete tuto zrnitost, bude vám trvat nabroušení hodně dlouho. Lze i říci, že s touto zrnitostí již v podstatě jen ostří doleštíte.


Brusné kameny na broušení nožů a profesionální brusné kameny na nože diskuze

Tato tradice broušení nožů pomocí brusných kamenů má již tradici po několik staletí a neustále se vyvíjí. Hlavně je to s ohledem na kvalitu materiálů brusných kamenů. Je to nejdůležitější prvek, volba materiálu má totiž na broušený nástroj velký vliv. Brusné kameny na broušení nožů se vyrábějí z materiálů přírodních a nebo syntetických. U těch druhých jmenovaných lze ale garantovat přesnější vroubkování a tedy i vyšší kvalitu brusného kamene. Sehnat si můžeme i profi brusné kameny na nože, se kterými budeme velmi spokojeni. Ty se hodí v případech, kdy potřebujeme ostří špičkové kvality.

Kombinované brusné kameny – keramický brusný kámen azza (kai brusny kamen na nože extol)

Každý kombinovaný brusný kámen nese určité výhody pro svého uživatele. V podstatě máme k dispozici dvojí zrnitost. Z jedné strany můžete mít hrubější a ze strany druhé zase jemnější. Nejčastěji se tyto kombinované brusné kameny používají u kuchyňských nožů. Když už jsme například některý ze svých nožů vyřadili, tak ho nejprve přejedeme hrubější stranou kamene a následně si kámen jen otočíme a dobrousíme s jemnější zrnitostí. Je to takové dva v jednom, kdy nám stačí jeden kombinovaný kámen namísto dvou.

Broušení nože na kameni – brusne kameny (brusný kámen zrnitost)

Toto broušení patří mezi nejoblíbenější a to z toho důvodu, že je rychlé a zvládne ho každý. Broušení nože na kameni je funkce, s pomocí které získává váš nástroj opět funkční vlastnosti. Ty z něj dělají skvělého pomocníka při každodenních činnostech. Každý kámen je označen číslem, které znázorňuje zrnitost. O tom jsme psali pár řádků výše, co to přesně znamená. Menší zrnitost slouží k vytvarování, kde se pak následně doostří kamenem s vyšší zrnitostí. S nejvyšší zrnitostí se už pak jen ostří završí do finálního tvaru.


Brusný kámen

Kvalitní brusný kámen je ideálním pomocníkem, pokud chceme našim nástrojům vrátit jejich původní ostří. Stačí jen trochu praxe a půjde nám to skvěle. V horním žebříčku máme zobrazený přehled nejlepších brusných kamenů, které se používají a jsou s nimi zákazníci spokojení. Tabulka vychází z hodnocení a recenzí zákazníků.

Brusný kámen – aky brusny kamen na nože?

Ono je to zejména o zrnitosti. Neměli by jsme používat jen jednu zrnitost. Vhodné je mít jich hned několik a nebo mít aspoň oboustranné a kombinované brusiva. Z dlouhodobého hlediska se to vyplatí, když budeme moct střídat zrnitost pro hrubší a jemnější broušení. V horním žebříčku je na výběr bohatá nabídka kamenů.


Japonské vodní brusné kameny – brusné vodní kameny (japonský brusný kámen vodni brusny kamen)

Japonské kameny si díky svému velmi dobrému výsledku při broušení nacházejí stále více lidí, kteří si toto broušení oblíbili. Japonský brusný kámen má celkem měkkou strukturu a tedy jeho částice jsou neustále v kontaktu s nástrojem a tím pádem tedy dosahují i vysokého brusného efektu. Vodní japonské brusné kameny obsahují karbidy s vysokou chemickou čistotou. A jsou tak velice vhodné pro veškeré nože a řezné nástroje. Výrobky se musí před použitím ideálně ponořit do vody na minimálně pět minut a teprve až potom se mohou začít používat.

Japonské brusné kameny – japonské přírodní brusné kameny (extol brusný kámen g21 brusný vodní kámen)

Kameny brusné s japonskými charakteristickými vlastnostmi jsou k nožům šetrnější. Můžeme s nimi tak docílit i jemného dobroušení čepele, kde je výsledkem dokonalé ostří. Přírodní kameny mají zajímavou strukturu i vlastnosti, kdy si dokážou s každou ocelí maximálně pohrát do skvělého výsledku.

Japonský premium stone kámen

Prodávají se i japonské kameny, které nože doslova hladí. Mají detailní zrnitost, kdy na nůž nedělají trvalý nátlak a celkové ostří je pak jemnější. Dá se tak vytvořit perfektní ostrost nože.

Klasické sety nářadí

Zakoupit si můžeme i zajímavé sety kamenných a dalších pomůcek na broušení. Ty se dají vzájemně kombinovat, aby měla broušená ocel lepší výsledky.

Kuchařské sady nožů do kuchyně nejprodávanější

Ke kamenům se prodávají i kuchařské nože, kdy je jejich ocel ideální pro broušení kameny. Naše kuchařské umění se pak dostane na vyšší stupeň v přípravě pokrmů.

Kuchyňské broušení nožů – čepelí oboustranný

V kuchyni je ideální, pokud máme hned někde po ruce nachystaný kámen, pokud je potřeba ho rychle použít. Uděláme jen pár tahů a opět pokračujeme v práci.

Brousky Lansky a ocílky

Ocílky a sady Lansky se vzájemně dobře doplňují. V těchto sadách pak máme i nástroje na broušení, které nám dokonale sevřou čepel nože pod určitým úhlem, aby se naše broušení ubíralo správným směrem.

Vhodný brousící efekt – diamantový brousek

Nejlepší výsledky dosáhneme pod správným úhlem broušení. Proto je dobré si nůž někde upnout, aby jsme se mohli lépe soustředit.

Kuchařské ostření premium

Kuchařské příručky radí, že je ideální používat na nože kuchyňské vždy několik kamenů různých zrnitostí. Začínáme od té hrubé a končíme u té nejjemnější zrnitosti. Výsledné ostří je pak velmi jemné a z výsledku budeme nadšení.

Značky a hrubost

Každá značka má na výběr z několika hrubostí a my si tak můžeme vybrat přesně takovou, která je pro naše nože nejvíce vyhovující.

Keramický nebo diamantový?

Záleží na našich potřebách a co konkrétně budeme brousit.

Snadné vodní ostření

Oblíbené je i vodní ostření, kdy se automaticky oplachují jemné částečky vznikající při broušení. S ostřím se pak i lépe pracuje a rychleji dosáhneme potřebného výsledku.

  • kuchyňské brousky oceli – japonský jemný stone diamond
  • brusné nářadí na jemnou ocel – brousky čepelí taidea
  • japonský jemný brousek – vhodný i na kov a ocel
  • keramický brousek oboustranný – různé značky i velikosti
  • ocel jemná, ocel střední, ocel tvrdá, odolná ocel
  • kameny pro všechny druhy oceli i čepele
  • tupá čepel vyžaduje vyšší hrubost – více ostrá čepel jemnější hrubost
  • taidea kámen – vhodný na kov, oceli, čepele
  • naostření všech druhů čepelí – top čepele

Diamantové brusné kameny – diamantový brusný kámen

Když se řekne pojem diamantový brusný kámen, tak to neznamená, jak si někteří lidé myslí, že je celý z diamantu. Znamená to jen, že tyto diamantové brusné kameny v sobě nesou malé diamanty na povrchu kovové desky. A právě tyto kamínky jsou mnohem tvrdší, než kterýkoliv z jiných brusných kamenů. Mají velmi vysokou odolnost proti opotřebení jako žádné jiné kameny. Velkým plusem je také rovinnost, která je stálá. Cena je proto trochu vyšší, ale za tu kvalitu to určitě stojí. Nabroušeno budete mít kvalitně za každých podmínek.

Syntetické brusné kameny a levné brusné kameny na nože akce

To jsou kameny, které jsou vyrobeny z oxidu hlinitého a olejové kameny používají tento samý brusný materiál. Jediný rozdíl je ten, že brusivo pohromadě drží pojivo. Syntetické brusné kameny jsou tedy o něco měkčí a to umožňuje rychlejší broušení nástrojů. Kdy se vlastně abrazivní materiál odlomí a pak je nahrazen novým ostrým materiálem. Na druhou stranu se ale měkčí kameny rychleji opotřebí, což jde na vrub rychlejšímu broušení. A nakonec ještě vzniká nerovnoměrné opotřebení, které se pak musí rovnat srovnávacími bloky. Občas jsou i výhodné různé akce a výprodeje, kde můžeme sehnat brusné kameny na nože za lepší ceny.


Přírodní brusné kameny

I když jsou syntetické kameny kvalitní, tak mnoho profesionálů dává přednost přírodním brusným kamenům. Ty mají totiž skvělé provozní vlastnosti. Přírodní brusiva mají totiž naprosto skvělé výsledky broušení, pokud víte co a jak. Jsou všestranné k broušení všech řezných nástrojů jako jsou nože, nůžky a další věci. K vytvoření ostrých hran není potřeba velké námahy, jako je to u jiných brousících pomocníků. Dají se používat i k vyleštění jemného ostří a nutno podotknout, že člověk má z výsledku pak i větší radost.

Profesionální brousek na nože a nůžky + 4 brusné kameny

Jedná se o speciální sadu, ke které ještě dostanete i 4 brusné kameny. Základem je samozřejmě profesionální brousek na nože, nůžky a další nástroje, které potřebujete nabrousit. Brousek si jednoduše smontujete a můžete začít brousit. Není to určeno jen pro nože, velice snadno si do brousku můžete upnout i nůžky a nebo například dláta. Upevníte do příslušné pozice a pak už jen pomocí kamenů začnete brousit. Pokud máte nástroj vyloženě tupý, tak nejprve použijte kámen o malé zrnitosti a na vybroušení ostří použijte zrnitost velkou.

Nejlepší brusné kameny

Ono to není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Kameny máme v mnoha verzích a každý se hodí úplně na něco jiného. Nejlepší brusiva jsou samozřejmě ty přírodní. Ale ani syntetické kameny nejsou vyloženě špatné. Jak již jsme psali v horních řádcích, tak jsou potřebné všechny druhy kamenů. U lidí, kteří nároční nejsou, stačí kameny základní. U profesionálů by to však neobstálo a ti mají proto kamenů hned několik, aby výsledek byl z každého úhlu pohledu perfektní.


Kvalitní brusný kámen kotouč

Tohle je velice speciální věc, kdy brusný kámen kotouč je upravený tak, aby se dal namontovat na elektrické zařízení, pomocí kterého můžeme brousit ve vysokých otáčkách namísto broušení ručního. Brusný kotouč může být různých tvarů a i využití může být velmi široké. Můžete například opracovávat keramiku, beton a nebo kámen. Takový brusný kámen v podobě kotouče je super věc i v tom, že nůž máte nabroušený během jednoho potáhnutí po brusném kameni. Otáčky jsou tak vysoké, že je naostřeno okamžitě.

Levný brusný kámen do vrtačky

A máme tu další skvělou věc, když máte například vrtačku a brusný kámen si do ní upevníte takovým způsobem, že si můžete své ostří snadno dobrousit. Vyrábějí se výrobky různých tvarů, velikostí a úhlů, pomocí kterých dosáhnete kvalitního ostří za pár sekund. Brusný kámen do vrtačky si snadno nainstalujete a pak už jen můžete brousit jak je libo. Snadno tak nabrousíte celou sadu nožů, co máte doma na jeden zátah. Brusiva do vrtačky sada se prodává v několik verzích, kdy si můžete nakombinovat zajímavé sady brusných mini kamenů.

Kombinovaný brusný kámen na kosu – nejoblíbenější brusný kámen na broušení nožů

Brousků na kosu je velké množství od těch úplně základních až po velmi kvalitní produkty. Brusný kámen na kosu je většinou v podání ručního nabroušení kosy a nebo také srpu. Kvalitní brousek pro ruční broušení na kosu již dnes najdete ve spoustě eshopů, kde mají kvalitní brusivo. Brusiva na kosu bývají většinou střední zrnitosti, kdy u sečení trávy nepotřebujete úplně nejvyšší možnou ostrost, aby to váš trávník poseklo. Stačí pár nabroušení a půjde to opět jako po másle.


Top brusný kámen na beton

Při broušení betonu se hodí mít brusný kámen na beton, díky kterému můžete vybrousit vzniklé nerovnosti pomocí úhlových brusek. Většinou to jsou brusné kotouče ve tvaru hrnce, se kterými lze brousit například i mramor a přírodní kámen. Nejčastěji se ale používá při pokládání nové podlahy, kdy je potřeba zarovnat nerovnosti. Brusný kámen je skvělý pomocník na beton, můžeme s ním ale brousit i kámen a tvrdé nekovové materiály. Stačí si jen vybrat hrubost dle vašeho použití a pak už je vše na brusném kameni.

Nejlepší brusný kámen na sekeru – nejlevnější brusný kámen diskuze

Tento produkt se dělí na dvě takové skupiny, kdy u té první se počítá s tím, že sekeru budete brousit vyloženě doma, kde na to máte veškeré pomůcky a tím pádem si s broušením můžete dostatečně vyhrát. Ta druhá skupina pojednává o tom, že brusný kámen na sekeru si berete sebou na místo, kde budete s vaší sekerou pracovat a tedy nebudete tam mít veškeré nářadí pro dostatečné nabroušení. Pro tyto účely jsou přizpůsobeny malé brousky na sekeru s kulatým tvarem, které si můžete vzít do kapes a vyrazit. Jedna strana brusného kamene je pro základní nabroušení a ta druhá je pro vytvoření ostří. I na diskuzních fórech to hodně lidí používá.

Levné brusné kameny diskuze

Kameny v této kategorii patří spíše k takovému zcela základnímu broušení. Pokud však berete levné kameny brousící například na nabroušení kosy pro posečení trávy, tak je to maximálně dostačující. Nepotřebujete své ostří nijak doladit a v podstatě se neočekává nic extra. Když ale potřebujete nabrousit své nože, po kterých požadujete určitý výkon, tak vám v tom levné brousící kameny zas až tak moc nepomůžou. Vždy tam prostě bude pocitově chybět takové to vyladěné ostří, kdy máte pocit, že ten nůž vším projíždí zcela hladce.


Jaký brusný kámen na nože 1000/3000?

Když brousíte své nože brusnými kameny, tak je dobré se podívat, jakou ty kameny mají zrnitost. Tedy jaký brusný kámen na nože použít je vždy o jeho zrnitosti, jak jsme už psali o několik řádků výše. Záleží také hodně na tom, v jakém stavu se váš nůž nachází. Pokud je vyloženě tupý, kdy jste se s ním snažili rozřezat kámen, tak použijte brusný kámen malé zrnitosti, aby jste obrousili tupou hranu. Pak je na čase vzít vyšší stupeň zrnitosti, aby jste vytvořili ostří. Vše jsme detailně popsali na řádcích výše.

Proč se nože tupí?

Tohle je bohužel zcela běžný jev při používání každého nože. V současné době není žádný materiál, který by se s tímto problémem nepotýkal. Každý nůž se jednou ztupý a aby mu byla navrácena jeho původní ostrost, tak se musí pomocí vhodného nástroje opět nabrousit. Stačí si jen vybrat správný nástroj na broušení.

Brousit ručně nebo strojem?

Pokud jste někde venku, kde potřebujete rychle nabrousit v lese lovecký nůž k táboráku, tak bude nejspíš vyhovující ruční broušení. Když jste ale doma a máte vše připraveno a dostatek brousících pomocníků, tak je dobré zvážit i broušení strojem. Jednak je to velmi snadné a za krátkou dobu můžete nabrousit všechny nože v celém domě.

Použít vodu nebo olej?

Použitím vody a nebo oleje v podstatě odstraňujeme obroušené částice z brousku a zachováváme tím brusný efekt kamene. Pro japonské kameny je doporučeno používat spíše vodu. Oproti oleji totiž voda nezanechává žádné nečistoty. Po použití vody stačí jen vysušit a máme hotovo.


Jak vybrat brusný kámen na nože?

V každé domácnosti se vyskytuje spousta nožů, ale také určitý počet nůžek a také mnohdy i vybavení na zahradu jako je třeba sekera a nebo různé další nářadí, které je čas od času potřeba nabrousit. A k tomu slouží tyto kameny. Jak vybrat brusný kámen pro účely správného broušení je snadné, vybírejte je podle zrnitosti, o které jsme již psali o několik řádků nahoře, kde je vše přesně popsáno. Zda si koupit přírodní nebo syntetický a proč je dobré mít kombinovaný oproti běžnému. Těchto pro a proti je u každého brusného kamene mnoho. Jak vybrat brusné kameny můžete najít i v horní tabulce srovnání zboží.

Jak srovnat brusný kámen?

U každého brusného kamene se po nějaké době stane, že se na něm některá místa více probrousí. Je to tím, že tam člověk více tlačí a nebo prostě se často brousí jen na jednom místě. Jak srovnat brusný kámen do původního stavu je celkem jednoduché. Ideální je k tomu brusný papír o hrubosti 50-80. Ten si položíte na rovnou plochu a začnete srovnávat váš brusný kámen. Na kameni je krásně vidět, jak nerovná plocha mizí až se probrousíte opět k rovné ploše.

Tvrdý brusný kámen recenze – nejkvalitnější brusný kámen na nůž (nejprodávanější brusné kameny na nože sada)

Tvrdé i měkké kameny mají každý svůj význam. Tvrdé kameny jsou například arkansas a ty se jen tak broušením nepoškodí. Jsou to totiž vyloženě tvrdé kameny a ty něco vydrží. Na stranu druhou s nimi ale nedosáhnete takového ostří jako s kameny měkkými. Ty jak jsou pěkně měkké, tak se dokážou s pilováním ostří pěkně vyhrát a výsledkem je perfektní ostří. Tím pádem se ale samozřejmě mnohem více opotřebovávají než tvrdý brusný kámen. Tedy každý kámen má své pro a proti. Nabízejí se nám i zajímavé sady kamenů na nože, se kterými si plnohodnotně vystačíme.


Brusné kameny 1000/3000 – brusný kámen 1000 cerax (tyrolit brusný kámen 1000/3000 brusný kámen 3000)

Tohle je ideální stav, kdy máte snadněji řečeno dva kameny o různé zrnitosti v jednom. Z jedné strany je k dispozici zrnitost 1000 a hned z té druhé strany zrnitost 3000 – brusný kámen 1000 3000. Jedná se zde tedy o kombinovaný brusný kámen určený k dokonalému naostření nástrojů. Kameny 1000/3000 jsou většinou dodávány i se speciální podložkou, která je z gumy a má protiskluzové vlastnosti. S tímto kamenem můžete snadno nabrousit veškeré své nože v domácnosti, ale také nářadí na opracování dřeva a také zahradní potřeby potřebují čas od času dobrousit.

Brusné kameny Brno

V Brně byla jednu dobu vyloženě specializovaná prodejna okolo všech možných brusiv. Člověk si tam mohl zajít podívat na veškeré zboží a personál mu ochotně i poradil, jaké je nejlepší možné řešení brousících materiálů a zákazníkovi bylo následně i doporučeno, jak postupovat při obnově zašlého ostří, aby bylo možno svým pracovním nástrojům vrátit opět jejich plnou funkčnost. Kameny Brno prodejna se nacházela kousek od centra Brna a výběr brusného sortimentu je široký jako nikde jinde.

Brusné kameny parametry a testy – nejlepší brusné kameny na nože recenze

Veškeré parametry brusné kameny i testy v tabulce ukázaly, jak jsou které kvalitní a kolik stojí. Veškeré informace najdete v tomto článku a navíc jsme pro vás v horní části textu vypracovali tabulku, kde se dá snadno rozhodnout, které kameny jsou právě pro vás ideálním pomocníkem. V konkrétní tabulce jsou po prokliknutí uživatelské recenze o nejlepších produktech vycházejících z eshopů a srovnávacích portálů. Snadno si tak lze vybrat nejlepší kameny, se kterými budeme spokojeni a budou nám k užitku po dlouhou dobu.

Profesionální brousek na nože a nůžky + 4 brusné kameny

Můžeme si pořídit i zajímavé kombinace kamenů a dalších brousků. Broušení nás pak více baví a i výsledná práce je taková vymazlenější. Čím více nástrojů po ruce máme, tím lepšího nabroušení můžeme docílit.


Brusné kameny cena – přijatelné ceny (brusny kamen na kuchynske noze)

Pokud se podíváme na ceny, za které lze nové kameny pořídit, tak to není až zas tak hrozné. Většina brusných kamenů je z kvalitního materiálu, který něco vydrží a velmi dobře poslouží. Když si promítneme cenu kamenů a nových nožů, tak zjistíme, že kameny vrátí každému noži jeho původní použitelnost v každém broušení. Je to tedy lepší, než kupovat nové nože. A ty dražší výrobky vydrží brousit hned celé sady nožů i několik let, což je značný výkon, který se oplatí i za jejich vyšší pořizovací cenu.

Nejkvalitnější brusné kameny recenze a popis zboží – nejvíce kvalitní brusné kameny na nože zkušenosti

V tomto článku a hlavně do tabulky srovnání nejlepších brusných kamenů jsme vybrali právě jen takové, které dostali od svých uživatelů vysoké hodnocení. Kdy za pořizovací cenu kamene jejich majitelé získali hodnotnou kvalitu a hlavně úžasného pomocníka pro broušení. Tabulka je sestavená pouze z takových produktů, které jsou TOP produkty různých uživatelských analýz a recenzí. Do tabulky bylo vloženo jen takové zboží, které je ověřeno svou kvalitou a spokojenosti zákazníků, kteří si daný produkt zakoupili.


Oblíbený brusný kámen Rozsutec brusny kamen dvouzrnný – vodní brusný kámen na břitvu ( wet stone brusný kámen 6000)

Tento kámen pochází z Malé Fatry a je to přírodní brusný kámen Rozsutec cena. Jedná se o produkt, který se skládá z jemných zrn písku (sedimentární pískovec tvrdý). Převážně se používá na jemné broušení a také k poslední fází leštění ostří. Rozsutec kámen brusný dosahuje vysoké zrnitosti 6000 – 8000, kdy už za této zrnitosti dokáže vyhladit ostří do prvotřídní kvality. Můžete s ním nabrousit i břitvu a z výsledku budete mile překvapeni. Rozsutec je tvrdý a má vysokou odolnost proti opotřebení, proto je tak oblíbený.

Taidea technology taidea 6000 brusný kámen 1000/6000 – brusný kámen 8000

Pokud si chceme vytvořit unikátní a špičkové ostří, tak si na to potřebujeme vzít vyšší stupeň zrnitosti. Tedy kolem 6000 – 8000. Často můžeme obdivovat na různých výstavách a nebo kuchařských soutěžích vystavené nože, na které se můžou zákazníci podívat zblízka. Tyto ukázkové nože mají většinou ostří perfektní kvality. Toho je právě docíleno vysokou zrnitostí kamenů.


Westmark brusný kámen exol – brusné kameny King

Další velmi oblíbený brusný kámen Westmark se už skládá ze dvou vrstev a k tomu je ještě dodávána i protiskluzová podložka, se kterou se vám budou lépe brousit nástroje. Červená vrstva má zrnitost 400 a slouží k opravě nerovností na noži, pokud jsme ho například dlouho používali na práci v zahradě. Pak si kámen otočíme a použijeme vrstvu modrou o zrnitosti 1000 a zde si již na noži vytvoříme základní ostří. Ještě než ale začneme brousit, tak je dobré mít brusný kámen pár minut namočený ve vodě, lépe se pak nože brousí.

Nejlevnější brusné kameny Naniwa – brusné kameny Norton

Jedná se vyloženě o japonského výrobce, který má bohaté zkušenosti s brusnými kameny Naniwa je už vyrábí více než 60 let. Krom toho se zajímají ještě i o další produkty spojené s broušením a proto má tento výrobce bohaté zkušenosti. Jejich technologie ohledně broušení se neustále vylepšuje a to lze vidět i na kvalitě Naniwa kamenů. Naniwa jsou produkty určené jak začátečníkům, tak i profesionálům z oboru, kteří vyžadují vysoký standard. Díky kvalitě těchto kamenů je společnost známá po celém světě.


Brusné kameny Ganzo – kvalitní brusný kámen na nože zkušenosti

Pokud chcete Ganzo, tak je mít ideální celou sadu, která obsahuje kompletní brusku a k tomu ještě i kameny Ganzo hned v několika užitečných zrnitostech. Ganzo bruska je vyvinuta takovým způsobem, aby byla snadno použitelná i pro začátečníky a z výsledku budete mít dobrý pocit. Celou základnu si můžete snadno upevnit na jakýkoliv stůl a pohodlně začít brousit. Šrouby pro upevnění jsou samozřejmě přibaleny. Stejně jako kameny o zrnitosti 120, 320, 600 a 1500. Celé nastavení i výměna kamenů je snadná a rychlá.

Nejoblíbenější brusné kameny Taidea recenze

Tyto kameny Taidea jsou velmi kvalitními výrobky, které jsou pro svoji věhlasnost známé již po celém světě. Jedná se o velmi kvalitní a udržitelný kámen, který se dokonale postará o veškeré ostří všech vašich nožů a dalších nástrojů, které potřebuje naostřit. Častěji se jedné o kombinované kameny, kde je plocha o menší zrnitosti a ze strany druhé je další plocha, která je zrnitosti vyšší. Výrobek Taidea je známý svou kvalitou a dobře se s ním pracuje. Používá se ideálně s vodou a nebo olejem.

Brusné kameny Risam – brusný kámen risam (brusný kámen na nože levně)

A opět tu máme něco z japonské výroby, kdy se zase samozřejmě jedná o prvotřídní kvalitu, jak je u japonských výrobků tradičně zvykem. Kameny Risam mají jednak příznivou cenu a pak budete překvapeni s jakou ostrostí své nože můžete nabrousit. S těmito produkty můžete získat i mnohem lepší ostří, než s jakým jste své nože zakoupili. Risam kameny jsou vyrobeny z oxidu hlinitého a proto mají extrémní trvanlivost. K tomu se s nimi ještě i dobře brousí nejen nože, ale v podstatě i veškeré pracovní nástroje, kterým potřebujete opět vrátit jejich funkčnost.


Oblíbené brusné kameny Lansky – sada brusných kamenů na nože

Kameny si můžete pořídit i u firmy Lansky a neuděláte špatný výběr. Tady je už ale lepší popřemýšlet o tom, zda nebude lepší vzít už celou sadu brusné kameny Lansky. Hodně se tyto sady nadělují i jako vánoční dárky, kdy uděláte vašemu obdarovanému radost. Celá sada je totiž udělaná takovým způsobem, aby pro dotyčného brusiče nebyly kladeny požadavky na manuální zručnost a nebo na držení speciálního úhlu určeného k perfektnímu nabroušení nástrojů. Lansky sada je dobře vybavena hned několika kameny pro kvalitní nabroušení.

Top brusné kameny Cerax – brusny kamen cerax 1000

Cerax patří k nejznámější značce společnosti Suehiro. Opět jde o japonskou společnost, od které lze získat kvalitní kameny. Tyto brusné pomůcky mají středně tvrdou keramickou matrici a jsou vhodné pro nástrojové oceli. Ke kamenu se dodává podložka, která má protiskluzový povrch a tím pádem se vám s ní bude brousit snadno. Před použitím se doporučuje namočit do vody na pár minut a pak s ním můžete začít brousit. Kámen by ale neměl být ve vodě permanentně.

Brusné kameny Shapton – břidlicové brusné kameny cena

Tyto kameny jsou naprosto odlišné od těch ostatních. Jedná se o hodně tvrdé kameny Shapton, které jsou schopny rychle odebírat většinu druhů oceli. Jejich brusný výkon je hodně agresivní a proto je potřeba dávat větší pozor při broušení. Ostření nástrojů je s těmito výrobky velmi rychlé. Není zde vyžadováno ani časté rovnání jako je to u jiných kamenů. K broušení s Shapton kamenem se ideálně hodí olej. Zboží je dodáváno v ochranném obalu z plastu, který zároveň slouží i jako podstavec. Cenově jsou o něco dražší, ale jsou kvalitní a skvělé.

Nejkvalitnější brusný kámen na nože diskuze a nejlepší brusný kámen na nože recenze

Pro výběr kvalitního výrobku doporučujeme horní žebříček, kde jsme vytvořili snadný přehled nejprodávanějších brusných kamenů podle oblíbenosti zákazníků. Lze si vybírat podle zrnitosti kamenů i podle speciálních parametrů, které od tohoto zboží vyžadujeme. Z tabulky se můžeme rozkliknout na velký srovnávací portál, kde máme další alternativy brusných kamenů a dalších pomůcek. Výrobky si lze řadit i podle filtrů, kde si navolíme potřebné vlastnosti.


Kvalitní brusné kameny Tyrolit – české brusné kameny zkušenosti (tyrolit brusný kámen zkušenosti)

Tyrolit brusný kámen slouží především k ručnímu a hlavně rychlému nabroušení kdekoliv, kde se zrovna nacházíte. Jako příklad bychom uvedli moment, kdy jste například na zahrádce a potřebujete nabrousit kosu na sečení trávy. K tomu nepotřebujete žádný extra drahý kámen a s Tyrolitem je to správná volba. Tyto kameny nejsou ani nijak drahé. K práci na zahradě a nebo v lese, kde si potřebujete rychle nabrousit sekeru jsou dobré.

Tyrolit brusný kámen dokáže odvést pěkný výsledek práce.

Brusný kámen Arkansas brusný kámen břidlice

Kameny Arkansas můžete dostat i v pěkné dřevěné krabičce. Tyto kameny patří mezi velmi tvrdé a odolné přírodní kousky. U kamenů přírodních se špatně určuje jejich zrnitost, ale obvykle je to 800 – 1000 a při broušení je doporučeno používat namísto vody olej. Kameny Arkansas jsou velmi odolné a také hodně ceněné díky jejich kvalitě. Kameny jsou těženy v US (Oklahoma, Texas, Arkansas). Název těžené horniny je Novaculite (rohovec, křemen). Břidlice je pak brusný kámen přírodní.

Nové brusné kameny mají skvělé ostřící vlastnosti. Brusné kameny nám tak pomůžou k dokonalému ostří. Brusné kameny nám poslouží na dlouhou dobu. Premium brusné kameny mají totiž skvělou výdrž. Kvalitní brusné kameny dokážou vytvořit perfektní ostří. Brusné kameny se dokážou s ostřím ideálně pomazlit. A proto jsou brusné kameny tolik oblíbené. Využíváme brusné kameny o různé zrnitosti. Nejprve používáme brusné kameny hrubé a až následně brusné kameny o jemné zrnitosti.

Chtěli jsme vám ještě připomenout, že v horní části textu máte kompletní tabulku nejlepších recenzovaných brusných kamenů. Veškeré informace máte seřazené v tabulce (produkty, ceny, dostupnost a další info). Jde o srovnání TOP 10 brusných kamenů, které si vybrali sami zákazníci podle svých zkušeností. V odkazech jsou k dispozici další varianty brusných kamenů, obchody, ceny a hodnocení zákazníků.


Pár posledních slov ohledně dnešního tématu

Účelem dnešního článku bylo porozumět tématu brusné kameny. Těch je v dnešní době již spousta a najdou se mezi nimi opravdu kvalitní kousky, které vám pomůžou s broušením. Nejedná se jen o nože, ale brusné kameny můžete použít i na různé nářadí a další pracovní pomůcky. V textu jste se mohli dozvědět informace, který výrobek pro vás bude ten správný. Jsme moc rádi, že jste dočetli až sem a budeme se na vás těšit i v příštím článku. Brusné kameny jsou už dnes známé výrobky a je dobré je mít vždy po ruce, ať už jste doma a nebo někde venku na zahrádce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *