Menu Zavřeno

Cyklistické rukavice na kolo

Cyklistické rukavice nejlepší recenze cena analýzy parametry popis testy kvalita jak vybrat

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Takové cyklistické rukavice na kolo patří k velmi důležitému vybavení každého cyklisty. Když si tento doplněk vyberete správně, tak bude jízda na vašem kole mnohem snadnější a hlavně komfortnější. Není to ale jen o komfortu, cyklistické rukavice plní ještě mnohem důležitější funkce na vyjížďce. Pokud jezdíte na kole delší a náročné trasy, tak vaše rukavice dokážou velmi dobře tlumit nerovnosti terénu. Tím pádem vás tolik nebudou brnět ruce a nebudete mít takový ten nepříjemný pocit, kdy máte při delší trase vyklepané dlaně i prsty. Rovněž je i skvělá věc, když vám v létě odvádějí z dlaní pot a zase v zimě dobře chrání před chladnými dny. A právě tím si pomůžete k mnohem lepšímu pocitu z držení řídítek. Ale nejdůležitější funkcí cyklistických rukavic je bezesporu jejich bezpečnost, kdy vás dokonale ochrání při možném pádu. Pojďme si tedy rozebrat důležité faktory rukavic.

Cyklistické rukavice na kolo: Porovnání TOP 10 nejlepších cyklistických rukavic podle recenzí, testů a hodnocení zákazníků

V dnešním srovnání jsme vybrali TOP 10 nejlepších cyklistických rukavic na kolo. Možná vás zajímá, jakým způsobem byly následující produkty vybrány. Nebylo to jednoduché, ale všechno jsme si poctivě zapisovali, aby jsme pak mohli vybrat ty nejkvalitnější produkty. Delší dobu jsme procházeli různé magazíny, diskuzní fóra a sportovní portály. Kde mezi sebou diskutují zkušení cyklisté a vyměňují si své bohaté zkušenosti z terénu. Vždy je důležité si projít veškerá pro a proti u každého výrobku zvlášť, nelze srovnávat značku jako celek.

Nejlepší cyklistické rukavice na kolo jsou ty, které jsou vyzkoušené u většího množství zákazníků. Tam se pak totiž můžete dozvědět zajímavé podrobnosti a detaily z terénu. A to jsou ty nejlepší informace, jaké může zákazník získat. A podle nich jsme pak mohli sestavit tento žebříček, který se skládá z opravdu kvalitních cyklistických rukavic pro jízdu na vašem kole. Každý odkaz obsahuje více možností barevného provedení a seřazené eshopy podle nejlepších cen.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Chiba Bioxcell Super Fly SF ReflexChiba Bioxcell Super Fly SF Reflex cyklistické rukavice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Široký výběr rukavic na kolo - víceChiba Bioxcell Super Fly SF black rukavice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Chiba Gel Premium SF BlackChiba Gel Premium SF black rukavice cyklistické*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kvalitní rukavice na kolo - více zbožíChiba BioXCell Pro SF grey rukavice na kolo*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Specialized BG Gel SF RedSpecialized BG Gel SF Red rukavice na kolo cyklistické*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Biotex Summer LF NeonBiotex Summer LF Neon cyklo rukavice tlumené*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Chiba 2nd Skin LF ReflexChiba 2nd Skin LF Reflex cyklistické rukavice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Široký výběr zimních rukavic - víceSilvini Fusaro UA745 LF Neon rukavice na kolo*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Profi rukavice na kolo - více zbožíPoc Resistance Enduro LF Uranium rukavice na kolo MTB*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Chiba Bioxcell Warm Winter ReflexChiba Bioxcell Warm Winter Reflex rukavice na kolo cyklistické*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Cyklistické rukavice letní

Letní rukavice jsou upraveny takovým způsobem, aby byly co nejvíce prodyšné a zároveň odvádí pot z dlaní. Takže máte pocit, že vaše ruce jsou stále v optimální teplotě a můžete tak držet řídítka bez problémů. Vždy je ale důležité, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Ty kvalitnější jsou pochopitelně z materiálu kvalitního. To prostě poznáte už při první jízdě, jaký je rozdíl mezi rukavicemi z drahého materiálu a mezi těmi levnými. Kvalitní letní cyklistické rukavice jsou navíc i rychleschnoucí a pružné. Ruce vám zůstávají suché, vlhkost se totiž odvádí velmi rychle. Lepší výrobky mají i funkci, že když spadnete, tak chrání vaše dlaně, kterými se automaticky začnete zachytávat o zem jako první.

Speciální prvky

U všech lepších výrobků se můžete z popisku dočíst zajímavé informace ohledně jejich funkčnosti. Zejména u výplní je často popsáno, kde všude jsou a co přesně chrání. Rovněž bývá popsaná technologie například u ventilace vzduchu. U běžného zboží za pár korun nic takového nemáte, je to v podstatě jen kus hadru.


Rukavice na kolo – Cyklistické rukavice zimní (zimní rukavice na kolo dámské i pánské)

U cyklistických rukavic v této kategorii je super věc právě ta, že jsou zároveň jak pánské, tak i dámské. A krom toho jsou vhodné i pro ostatní zimní sporty. Takže když už je potřebujete právě na kolo, tak je lepší zvážit zakoupení kvalitnějšího produktu z toho důvodu, že jej můžete použít i na jiný druh zimního sportu. Dále mají mnoho dalších funkčních prvků, jako jsou například palce z jemného froté na utírání nosu. Na důležitých místech je vyztužení koženkou a pak mají i protiskluznou úpravu. Zároveň můžete ovládat i dotykový displej, což je určitě v zimě velká výhoda. K dispozici jsou pánské i dámské provedení, kdy si z velkého výběru vyberou jak dámy, tak je velký výběr rukavic i pro pány.

Proč je nosit?

Není to jen kvůli tomu, aby vaše prsty byly v teple a odolávaly povětrnostním podmínkám. Jde také o to, že na vaše ruce jsou vyvíjeny různé tlakové síly při každé jízdě. A aby jste se mohli vyhnout všelijakým otlačením, tak právě ty správné rukavice vám v tom pomůžou.

Nejlevnější cyklistické rukavice – nejhorší cyklistické rukavice diskuze

U výběru nových cyklistických rukavic na kolo bychom se neměli řídit v první řadě cenovkou. Můžeme si sice zakoupit rukavice na kolo doslova i jen za pár korun, ale v jaké kvalitě? Je nutné si uvědomit, že pokud si už hledáme vhodné rukavice, tak bychom se měli podívat po kvalitnějším zboží, které nám bude ke skutečnému prospěchu. Nebudeme si přece kupovat nějaký produkt za pár korun, který je jen obyčejný nefunkční kus hadru. Nakonec bychom stejně byli z takového zboží jen zklamáni.


Cyklistické rukavice pánské i dámské rukavice na kolo pánské – dětské cyklistické rukavice fox

Jízda na kole jako cyklistika je jeden z nejoblíbenějších sportů vůbec. Je to totiž sport úplně pro každého, není fyzicky náročný a zvládne ho každý. Navíc je to i ideální sport pro páry a celé rodiny, kdy si prostě jen vezmete kola a jedete někam na rodinný výlet. Cyklistická výbava je různá a každý preferuje jiné doplňky. K těm samozřejmě patří i velmi oblíbené rukavice. Ty jsou k dostání jak v pánském provedení, tak i v dámském. A pokud jedete na výlet rodinný, tak lze pořídit kvalitní rukavice i pro vaše děti.

Dámské cyklistické rukavice dámské – dámské cyklistické rukavice gelové

U dámských rukavic se přece jen šije trochu jinak. Dámské cyklistické rukavice jsou vyráběny pro menší ruce, aby byly mnohem více komfortnější pro dámskou ruku. Cyklistické rukavice dámské mají v některých koncích mnohem menší rozměry, než rukavice pánské. Je to hlavně z toho důvodu, aby neměly dámy zbytečný volný prostor mezi prsty a v některých dalších místech. Dále jsou to pak gelové vložky, které také nějaké to místo zaberou. V případě dámských cyklo rukavic je toho místa dostatek.

Pánské cyklistické rukavice

Rozdíl mezi pánskými cyklistickými rukavicemi a dámskými cyklistickými rukavicemi je značný a to především v jejich velikosti. Většinou jsou i jinak zbarvené, nás ale hlavně zajímá ta velikost. Pánové by totiž dámskou velikost možná ani nenasadili na ruce a kdyby, tak jim to bude místy malé. V něčem takovém pak jezdit několik hodin na kole není zrovna příjemné. Pánské cyklistické rukavice si je dobré vybírat podle velikostí v tabulkách.

Můžou se prát v pračce?

U většiny rukavic to sice možné je, ale příliš se to nedoporučuje. U těch dražších jsou voleny speciální materiály, které nejsou zrovna nejlevnější a praním v pračce by jste mohli přijít o některé jejich funkční výhody. Proto je doporučeno ruční mytí a to ještě s jemným čistícím prostředkem.


Cyklistické rukavice gelové

Gelové rukavice na kolo patří k jedním z nejoblíbenějších a obzvláště při jízdě krajinou, kdy jsou na ruce kladeny vyšší nároky. Vynikají svou ergonomickou funkcí a pěnovým polstrováním, kdy perfektně tlumí nárazy a veškeré vibrace po celou dobu jízdy. A ono když jedete několik hodin po tvrdé a kamenité cestě, tak je to velký rozdíl, když gelovky máte a nebo nikoliv. Navíc mají froté materiál, který je velmi příjemný na dotyk a absorbuje vlhkost. Gelovky jsou rychleschnoucí rukavice, které vaše ruce dokonale ochrání na každé nerovné cestě. Navíc pokud někdy trpíte brněním rukou při jízdě na kole, tak je tento produkt ideálním parťákem pro vaše cestování. Občas je lidé zaměňují za rukavice pro mma sport.

Ovládání mobilu – nejkvalitnější rukavice na kolo

Tohle jistě moc dobře znáte. Zejména pokud máte dlouhoprsté rukavice staršího charakteru, tak s nimi nejde moc dobře ovládat dotykový telefon. Proto je většina novějších rukavic vybavena speciálním materiálem, kterému to nedělá vůbec žádný problém a v klidu si napíšete i sms.


Rukavice na kolo – nejkvalitnější cyklistické rukavice nepromokavé

Možná si teď říkáte, že v dešti přece jezdit nebudete. Ale kolikrát se vám stane, že někam jedete a začne pršet. Tyhle rukavice ale nejsou o dešti, hodí se ideálně jak na léto, tak i do zimy. V nabídce je totiž máte se zateplením a i bez zateplení, stačí si jen vybrat podle sebe, co pro vás bude nejvíce vyhovující. Nepromokavost u rukavic je ale určitě dobrá vlastnost, kde se používá lepší materiál a všechny švy jsou speciálně podlepené, aby se mohla dodržet tato prémiová vlastnost oblíbené výbavy na vaše kolo.

Rukavice na kolo – nejlepší cyklistické rukavice dlouhé

Vyloženě dlouhé rukavice neznamená, že jsou do zimy a nebo do chladnějšího počasí. Někdo prostě raději jen nepreferuje ty krátké. Delší prsty mají výhodu zejména v tom, že chrání kompletně celou ruku. Kolikrát totiž jezdíte terénní krajinou a nebo silnicí, kde můžou odskakovat kamínky a to je pak značně nepříjemné. V chladnějším období to pak konečky prstů odnesou nejvíce v podobě zmrzlých částí. Proto i ty dlouhé mají své kouzlo a s oblibou se používají. Další věc je ta, že pokud jezdíte vyloženě lesem a nebo podobným terénem, tak je přece jenom lepší mít chráněné celé prsty.

V jakých teplotách budu jezdit?

To je dobré si uvědomit, že pokud budete mít dlouhoprsté, tak zda budou na letní vyjížďku a nebo na zimní. Do zimy potřebujete takové rukavice, které si dokážou izolovat teplo a ochránit prsty jednak od nízkých teplot, ale také od silných povětrnostních podmínek.


Kvalitní cyklistické rukavice pro děti – detske rukavice na kolo dětské

I na naše menší cyklisty je vždy pamatováno a cyklistické rukavice dětské jsou dobrou volbou pro naučení správných návyků pro jízdu na kole. Pokud máte doma malého cyklistu, tak je dobré ho učit základům již od samotného začátku. Povinná výbava, jako je helma na kolo se určitě vyplatí a od toho se pak odvíjí i další ochranné pomůcky. Jízda na kole musí především bavit, dobré je ale dbát i na bezpečnost již v začátcích tohoto zajímavého sportu.

 • dětské rukavice na kolo 2 roky
 • malé dětské rukavice na kolo 3 roky
 • dětské rukavice na kolo 4 roky

TOP rukavice na kolo proti brnění rukou – nejoblíbenější cyklistické rukavice proti brnění rukou

Tohle je velice zajímavé a rozšířené téma u některých cyklistů, kteří mají s tímto problémem zkušenosti. Může se vám to zdát jako nepodstatné, ale při delší jízdě po nerovném terénu to může postihnout i vás. Jde totiž o to, že jakmile kopírujete nerovný terén, tak vaše ruce a zápěstí absorbují vibrace přenášené z kola. A právě při dlouhé jízdě vám z toho můžou začít brnět ruce. To se dá vyřešit vhodnými rukavicemi, které tomuto přenosu zabrání. Veškeré nárazy právě skvěle pohltí rukavice k tomuto účelu vyrobené a vaše jízda tak zůstane poklidnou vyjížďkou. Nejlepší rukavice na kolo proti brnění rukou vám zobrazíme v tabulce.

Na jakém kole je chci používat?

Je rozdíl, pokud budete jezdit vyloženě cyklistiku po rovných silnicích a nebo MTB po lese s různými překážkami. Do lesa by jste měli mít takové rukavice, které mají co největší tlumící efekt nerovného povrchu a rovněž chrání vaše ruce v případě pádu. Tedy různé ochranné prvky se vždy sejdou a budou jen k dobru.


Vyhřívané rukavice na kolo

Především v chladných měsících vám můžou přijít vhod rukavice, které se sami vyhřívají. Mají v sobě totiž zabudovanou malou baterku, která vytváří rovnoměrné teplo. Vaše prsty vám tak nebudou mrznout ani při delší trase. Nemusí být vyloženě mrznoucí teploty, ale každý to určitě znáte, když začne foukat vítr v protisměru vaší jízdy, tak máte po chvilce ztuhlé prsty. Tomu se lze pomocí vyhřívání v rukavicích zdárně vyhnout. V minulém článku jsme tomuto tématu věnovali celý obsah i s recenzemi, kde si můžete přečíst i praktické zkušenosti a rady.

Oblíbené rukavice na kolo dlouhoprsté

Dlouhoprsté rukavice oceníte zejména v chladnějších měsících, kdy už venku nehřeje sluníčko. Není zase ale tak škaredě, aby jste museli na kolo zapomenout. Je zde ale potřeba říct, že rukavice dlouhé nenosíte vyloženě jen kvůli mrznoucím teplotám. Ono totiž stačí chladnější počasí, kdy fouká vítr a hned je zaděláno na problém. Takový pofukující studený vítr vám velice rychle ochladí prsty na řídítkách a s tím se pak špatně jezdí. Dlouhoprsté výrobky vás ale od toho pohodlně ochrání.

Bezpečnost v provozu

Některé modely rukavic na kolo mají i velice zajímavé reflexní prvky, když jezdíte například za šera. Tyto pomocné proužky odrážejí světlo a jste tak lépe viditelní. Většinou se jedná o světle zelenou barvu, která je při provozu dobře viditelná pro každého řidiče automobilu.


Letní rukavice na kolo

Rukavice na kolo letní jsou vyrobeny ze speciálního materiálu, který má za úkol být prodyšný. To aby vám nebylo horko jako v některých motorkářských rukavicích a zároveň je to dobré k tomu, že vám odchází z dlaní a rukou otravný pot. Nemáte tak zpocené ruce a řídítka můžete držet po celou cestu bez problémů. Kvalitní letní rukavice navíc rychle schnou, takže je stačí po jízdě nechat chvíli na větru a ony dokonale proschnou pro další jízdu.

Potí se vám hodně ruce?

Pokud se vám v letních měsících potí nadměrným způsobem ruce, tak si vyberte takové rukavice, které jsou vyrobeny z materiálu, který dokáže bez problému odvádět pot z dlaní i při velkých teplotách. Bude se vám pak jezdit mnohem lépe a nebudete mít pocit, že jste doslova na svých řídítkách nalepení.

Kvalitní rukavice na kolo gelové – gelové rukavice na kolo (profesionální rukavice na kolo)

Profesionální gelové rukavice na kolo mají speciální výhodu pro všechny cyklisty, kteří to myslí s tímto sportem vážně. Pokud jezdíte na kole rádi dlouhé trasy, tak vám toto zboží na bázi speciálního materiálu s výplní přijdou velmi vhod. Materiál má totiž velice dobré tlumící účinky při jízdě na nerovném povrchu. Ono se to může zdát jako zanedbatelná věc, u spousty lidí je pak ale ten následek, že vás po nějaké době začne bolet zápěstí. S těmito rukavicemi bude ale vaše jízda mnohem příjemnější. Profesionální profi rukavice se o naše ruce postarají.

Nejoblíbenější rukavice na kolo tlumené dlaně

Gelové výplně jsou dobré také z toho důvodu, že při pádu dokážou spolehlivě ochránit vaše dlaně. Ty jsou většinou vystaveny velkému tlaku, když se při pádu snažíte za něco zachytit. Gelové polštářky vydrží hodně. A pořád je lepší nastavit rukavici, než své vlastní prsty. Kolikrát se můžeme i na diskuzních fórech dočíst, jak moc je to nebezpečné a jak dlouho pak trvá hojení takový ran způsobených pádem cyklisty.


Zimní rukavice na kolo diskuze – rukavice na kolo zimní (nejlepší zimní rukavice na kolo recenze)

Rukavice na kolo zimní mají jednu parádní vlastnost, kterou si možná někteří lidé vůbec neuvědomují. Tyto výrobky s jejich kvalitním materiálem a různými dalšími prvky můžete používat i na spoustu dalších zimních sportů. Pokud si tedy zakoupíte kvalitnější zboží, tak je můžete bez problémů použít i u jiných sportů a ušetříte tak nějaké peníze za další rukavice. Jako jednou z perfektních výhod je, že například i u lyžování můžete v pohodě ovládat svůj dotykový telefon právě pomocí těchto rukavic. Nejlepší zimní rukavice na kolo se určitě vyplatí. A to už kvůli tmu, že nám nebudou zmrzat ruce. Proto jsou recenze zákazníků důležité a nejlepší zimní rukavice jsou i v naší horní tabulce.

MTB rukavice na kolo MTB – značkové rukavice na kolo

Rukavice na kolo MTB můžete mít v mnoha vzorech, barvách, ale také v různém řešení technického rázu. Tím pádem si můžeme vybrat i konkrétní vlastnosti, které by měly rukavice mít. Kvalitní rukavice jsou zejména z prémiového materiálu a způsobu celkového ušití. V takových rukavicích se pak budete cítit komfortně a s jejich funkcemi bude vaše jízda na kole mnohem záživnější. Skvělá kvalita s využitím nových technologií vám pomůže získat lepší pocit z každého ujetého kilometru.

Rukavice na kolo dětská velikost

I když je dětská velikost o něco menší a dítě se teprve na kole učí jezdit, tak by měly být rukavice ochranného charakteru. Dítě nám bude často padat při nacvičování balancování na kole a kolikrát se může stát, že to odnesou prsty. Dlouhé rukavice tak můžou eliminovat nepříjemné úrazy prstů a další odřeniny.


Cyklo rukavice dámské pánské zimní rukavice na kolo gelové na zimu

U rukavic pro jízdu na kole je u tohoto sportu jedna dobrá věc a to ta, že tyto rukavice můžou používat jak pánové, tak i dámy. Stačí si jen najít tu správnou velikost a pak si je můžete mezi sebou i půjčovat. Velmi dobrá věc je gelové vyplnění, kdy se ve velké míře omezí otřesy a jejich přenášení do zápěstí. Můžete si vybrat dlouhoprsté a nebo krátké, kde má každé své využití. Dlouhé jsou spíše když fouká studený vítr, tak ochráníte své prsty. A pak rukavice vyloženě na zimu vám už zajistí tepelný komfort.

Rukavice na kolo jako chrániče prstů

Pokud jezdíme často terénem někde v lese, tak by jsme měli myslet na celkovou ochranu rukou a prstů. Krátké rukavice jsou samozřejmě příjemné, ale nejsou zase tak moc bezpečné pro jízdu terénem. Kdykoliv když spadneme z kola, tak jsou ruce vždy na řadě jako první. A když budeme mít k tomu správné rukavice, tak nám ochrání prsty.


Rukavice na kolo – nejlepší cyklistické rukavice recenze a popis některých značek

Nyní si tu nahodíme pár značek, které jsou u nás nejznámější a řekneme si k nim pár slov. Ty nejlepší rukavice jsou pak i v tabulce TOP 10 kvalitních cyklistických rukavic, kde se na ně můžeme podívat. Vybírat lze z opravdu velkého množství a každý má na výběr mnoho kvalitního zboží. Vybírat lze mezi funkcemi, barvami, použitím a jsou k dispozici i další zajímavé filtry, pomocí kterých si můžeme toto zboží snadněji vyhledávat.

 • rukavice na kolo oneal
 • gelové rukavice na kolo
 • nepromokavé rukavice na kolo
 • rukavice na horské kolo
 • celoprstové rukavice na kolo
 • rukavice na kolo scott

Cyklistické rukavice na kolo POC

Jedná se o rukavice, které jsou vyrobeny z pevné, ale hlavně velmi prodyšné tkaniny. Do toho dokážou rukavice dobře odvádět pot a tím se dokážou udržet suché. Na prstech jsou vybaveny silikonovými plochy, aby s nimi bylo možné lepší uchopení předmětů. Na kloubech jsou ochranné prvky, které poskytují bezpečí při pádu z kola. Oceníte i praktičnost při používání mobilních telefonů.

Rukavice na kolo vylepšená dlaň – zimní rukavice na kolo craft

U lepších výrobků jsme si mohli všimnout, že je dlaň mnohem lépe přizpůsobená jízdě na kole. Krom toho, že je dlaň vyztužená, tak jsou o to více ještě skrz dlaň naše ruce chráněné. Letní i zimní rukavice na kolo Craft nám dokážou každou vyjížďku na kole zpříjemnit. Nabídka rukavic na kolo Craft je široká a vybrat si dokáže každý fanoušek této značky. Ať už se jedná o rukavice zimní a nebo letní, Craft nabízí obojí.

Elegantní cyklistické rukavice Scott – rukavice na kolo o’neal

Rukavice závodního charakteru, kdy vám rychlá jízda bude připadat pohodlnější díky vyspělým funkcím. Rukavice jsou velmi pohodlné na dotek, což samozřejmě oceníte při každé jízdě. Produkty mají zajímavou vzdušnou regulaci, o kterou se starají vzdušné kanálky. Dlaň je odvětrávaná a doplněna větracími funkcemi, které zvyšují pohodu při jízdě v teplejších dnech.

Cyklistické rukavice na kolo Specialized – zimní rukavice na kolo specialized

Obsahují novou BG technologii, pomocí které dokáže rozložit tlakovou sílu z řídítek a to i díky měkké gelové výstelce. Ve výsledku tím šetříte své dlaně při delších cestách, kdy se vás může začít pokoušet nepříjemné brnění dlaní. To není nic příjemného, když máte před sebou ještě kus cesty a chcete si to vychutnat bez jakýchkoliv problémů na trase. Zimní rukavice značky Specialized se nám ideálně přizpůsobí. Výrobky si můžeme vybírat jak ze zimních, tak i těch letních. Výhodou značky Specialized je zejména to, že v jejich výrobcích tak můžeme jezdit v obou hlavních obdobích. Stačí si jen vybrat, zda chceme rukavice na zimu a nebo léto.


Rukavice na kolo silniční náhradní

Jakmile jezdíme po silnicích dlouhé trasy na víc dní, tak by jsme sebou měli brát i náhradní cyklistické rukavice. Je to z toho důvodu, že pokud by například začalo pršet a nebo by jsme naše rukavice někde zapomněli při občerstvení, tak máme v přihrádce ještě ty náhradní. Je to pořád lepší, než pak jezdit na kole úplně bez rukavic. Jakmile si totiž jednou na rukavice zvykneme, tak už potom bez nich jezdit nechceme.

Luxusní cyklistické rukavice Silvini – luxusní rukavice na kolo

Většinou se jedná o rukavice do chladnějšího období, kdy potřebujete své ruce ochránit před větrem i nižším teplotám. Z důvodu lepšího držení řídítek jsou rukavice obohaceny silikonovým potiskem, který má protiskluznou charakteristiku. Při výrobě tohoto produktu bylo myšleno i na ovládání mobilních telefonů. Tedy nebudete mít v tomto směru žádný problém.

Další příslušenství skladem

Krom rukavic máme skladem i kompletní vybavení na kolo. Ať už potřebujete brýle, gel rukavice, pedály, helmy, dámské rukavice a nebo kraťasy, tak je vše skladem. Stačí se jen podívat do příslušné kategorie a vybrat si svou velikost a barevné provedení, které se hodí k barvě kola. Člověk má pak na cestách větší radost, když mu ke kolu všechno pěkně ladí i veškeré příslušenství.

Cyklistické rukavice Giro – elegantní rukavice na kolo

Zřejmě nejslavnější značka rukavice na kolo, které si můžete zakoupit. Rukavice jsou prodyšné a mají sací povrch, což je pro cyklistu zajímavá funkce pro každou vyjížďku na kole. Materiál je elastický a dá se dobře natahovat. Pro začínající cyklisty je to něco skvělého. Na ten úžasný pocit se dá zvyknout velmi rychle. I celkové jízdní vlastnosti se pak posunou na vyšší level.

Rukavice na kolo etape gravel značkové cyklistické rukavice Etape

Nejlepším pozitivem těchto rukavic je ovládání různých chytrých zařízení, aniž by jste sundávali své rukavice. Dotykové displeje fungují pod tímto produktem spolehlivě a proto se dají používat i pro volný čas například na hory. Materiál je odolný povětrnostním podmínkám a také proti vodě. Můžete se i spolehnout na materiál s termoizolačními vlastnostmi. Dlaně jsou protiskluzné a mezi palcem a ukazováčkem máte zesílení, které pomáhat držet lépe řídítka.

Rukavice na kolo Yellow etape cyklistické rukavice Force – zimní rukavice na kolo Force

Konkurence výrobců rukavic je velká a proto se výrobci snaží přicházet neustále s něčím novým. Můžete se často setkat s vylepšením ochrany kloubů a s gelovými výztuhy na dlaních, které pojmou větší přenos tlaků. Při dlouhých cestách tak nebudete namáhat zápěstí na nerovném povrchu. Elastické materiály sedí dobře na každé ruce a v podstatě se snadno přizpůsobí. Force zimní rukavice na kolo Force nás dokážou ochránit i v zimě, kdy se budeme chtít a chvíli projet zasněženou krajinou. Je to příjemný relax a se značkou Force v zimním provedení to bude zajímavá vyjížďka.


Další oblečení na prodejně a eshopu

Na prodejně je k dispozici kompletní příslušenství na kolo. Lze si tak všechno projít a mnohé věci i vyzkoušet. Na prodejně jsou i horská kola moderního designu, která dodá cyklistovi ten správný pocit z jízdy. Nabídka rukavic je široká. K dispozici jsou pánské, dámské rukavice i dětské. Na prodejně lze nahlédnout i do katalogu a věci si nechat objednat online.

Cyklistické rukavice Author – levné rukavice na kolo

Pohodlné rukavice na kolo zajišťující bezpečnou jízdu, kdy jsou i odvětrávané. Dlaně bývají vyrobené z pevného a odolného materiálu. Zapínání je řešeno na suché zipy, aby byla manipulace jednoduchá a rychlá. Na palcích je k dispozici sací materiál, kterým si můžete utírat pot na obličeji.

Fox rukavice na kolo Fox

Zajímavé rukavice s mnohými vylepšeními. Jsou elastické a na bočních stranách prstů je řešeno odvětrávání. Klouby jsou chráněny zajímavými ochrannými prvky. Pro lepší přilnavost jsou spodní části prstů vybaveny silikonem. Na dlaních je použita technická kůže, která umí dobře přilnout na řídítka a být tak dobrým parťákem na každé cestě. Na dlani pak poznáme lepší pocit, jako by jsme měli několikanásobné vyztužení. Nejoblíbenější je barva černá a červená.

Co dalšího nabízejí eshopy?

Na eshopech můžeme použít různé filtry, aby jsme si mohli vyhledat přesně to, co hledáme. Přidáváme sem malou heslovitou nápovědu, podle které se dá snadno hledat. Každý filtr na eshopu tak nabízí mnoho zajímavých pomůcek, které se nám můžou na výletech hodit. Občas se naskytnou i různé dárkové poukazy a nebo výprodej zboží pro děti. MTB věci i cyklistika je většinou skladem. Pokud není skladem, stačí si zavolat a informovat se.

 • dámské cyklo doplňky, dámské dárkové poukazy a různé shop slevy
 • nejprodávanější dětské cyklistické příslušenství a doplňky skladem
 • silniční cyklo reflexní technologie skladem, košík – shop
 • barvy – červená, bílá, šedá, černá skladem i jako dárkové poukazy
 • dámské rukavice skladem, pláště, bundy, gravel vesty skladem
 • silniční pánské i dámské příslušenství skladem, oblečení i dresy
 • jak vybrat dresy proti potu, bowdeny, kraťasy, helmy, ráfky
 • občasné akce na nejdražší silniční příslušenství – akce oblečení
 • dostupnost xxl i dětská velikost zapletená i na prodejně – oblečení
 • mtb i silniční dresy skladem, velikost k vyzkoušení na prodejně
 • blue rámy, grip etape, gel shop, řetězy, brýle, kraťasy, fluo bowdeny
 • dětské cyklistické dárkové poukazy i na prodejně, reflexní cyklo
 • kategorie pro děti sporty – krátké, sleva produktů, výprodej skladem
 • blue horská řídítka silvini xxl – dobrá dostupnost fluo i gel
 • mtb rukavice se zesílením na dlani skladem, sleva silniční sporty
 • zateplená bunda černá pro cyklisty, dětská růžová bunda fluo
 • černá gel vesta – navíc barvy yellow a blue
 • cyklistika pro děti výprodej, slevy na cyklo zboží – skladem košík
 • dětské cyklistické i silniční cyklo příslušenství skladem – sleva

Rukavice na kolo recenze – oblíbené cyklistické rukavice testy a parametry

Když jsme sestavovali žebříček nejlepších rukavic na kolo, tak jsme procházeli i různé magazíny (české i zahraniční), kde se produkty testovaly a procházely odbornými recenzemi. Testovala se samozřejmě kvalita zvolených materiálů a hned poté funkčnost, která je u cyklistických rukavic taktéž velmi důležitá. Dávali jsme pozor na různé postřehy od samotných majitelů rukavic a jejich připomínky ke konkrétním produktům. To jsou velmi cenné informace přímo z terénu, kdy se dozvíte, jak na tom výrobek skutečně je a zda jde o prvotřídní kvalitu.


Levné cyklistické rukavice cena

Je dobré vědět, že v této kategorii zboží si můžete zakoupit výrobek doslova i jen za pár korun, ale budete s kvalitou spokojení? Můžete si to sami vyzkoušet a rozdíl oproti kvalitním rukavicím poznáte velmi snadno a již při první jízdě. Stačí si obyčejné rukavice srovnat s rukavicemi, které mají zajímavé funkce a ten rozdíl hned pocítíte. V případě, že to s jízdou na kole myslíte vážně a tento sport vás baví, tak doporučujeme zakoupit kvalitní cyklistické rukavice z odpovídajících materiálů, které nabízejí užitečné funkce díky novým technologiím. S takovými rukavicemi budete jednak spokojení ohledně komfortu, ale velice pozitivně vás překvapí i jejich nadčasové funkce. Krom toho vám kvalitní výrobek vydrží několik let, což je další skvělá vlastnost.


Jak vybrat cyklistické rukavice zkušenosti – jak vybrat rukavice na kolo dámské?

Nejdůležitějším faktorem pro výběru cyklistických rukavic je samozřejmě kvalitní materiál. Ten může pak splňovat řadu užitečných funkcí a navíc vám takové zboží vydrží i několik let. Je dobré si přečíst i spoustu recenzí od uživatelů, kteří již rukavice vlastní. Samozřejmě chápeme, že na něco takového člověk nemá čas. My ale ano a proto jsme pro vás sestavili tabulku rukavic, která je založená na různých recenzích od zákazníků, co si daný produkt zakoupili.

Závěrem by jsme vám ještě rádi připomněli horní tabulku v tomto článku, kde jsou zobrazeny nejlepší cyklistické rukavice na kolo krátké i dlouhoprsté. Všechny zobrazené produkty jsme vybrali analýzou recenzí cyklistických rukavic. Jedná se o zboží, které je vyrobené z kvalitních materiálů. Vycházeli jsme ze zkušeností uživatelů, kteří si dané rukavice zakoupili a pak napsali své postřehy a zkušenosti. Veškeré informace jsme dali dohromady a z toho vznikla tabulka o top deseti produktech podle zkušeností zákazníků.


Top cyklistické rukavice a závěrečné shrnutí – nejlepší rukavice na kolo zkušenosti

Pro dnešní článek jsme si vybrali téma cyklistické rukavice a jak si vybrat kvalitní produkt pro vaši jízdu na kole. V podstatě máme dvojí základní rozdělení, jsou to krátkoprsté a dlouhoprsté. Vybrat si můžete sami podle účelu, který od zboží vyžadujete. Zda to bude do počasí teplejšího a nebo chladnějšího. Rukavice cyklistické jsou jedním z důležitých doplňků na kolo, kdy plní funkci tlumící, ale i další podstatné vymoženosti, které využijete díky nové zabudované technologii. Z horní tabulky si můžete sami vybrat z vícero cyklistických rukavic, které spadají pod kvalitní výrobky. A teď už vám jen popřejeme mnoho úspěšně zvládnutých kilometrů v tomto stále oblíbenějším sportu, kde hrají rukavice na kolo důležitou roli. Děkujeme za přečtení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *