Menu Zavřeno

Hlavolamy pro psy

Pamlskové hlavolamy pro psy recenze testy parametry kvalitní dřevěné diy vyrobit domácí cena

Nejlepší hlavolamy pro psy dokážou v našich chlupáčích vzbudit instinkty lovce. Kdy v sobě potřebují objevit skryté pudy, aby se dostali k zasloužené odměně. Kolikrát to pro ně není vůbec nic jednoduchého a hlavolam pro psa jim dokáže naplno zaměstnat hlavu. Tyto pomůcky je ovšem velmi dobře učí, jak se dokonale soustředit a naučit chytrým postupům. Oblíbené hlavolamy pro psy se dělí na několik tříd obtížnosti. Mnohé z nich si pejsek oblíbí a postupem času se vytrénuje do takového stavu, že i složitější věci z reálného života začne řešit chytřejším způsobem. Kromě zlepšení logického myšlení, tak rozvíjí i své další smysly pro lepší pochopení mnoha věcí v aktivním psím životě. Pravidelným cvičením s hlavolamem učíme našeho chlupáče přistupovat k věcem moudře a s chladnou hlavou.

Hlavolamy pro psy: Hodnocení TOP 10 nejlepších hlavolamů pro psy vycházejícího ze zkušeností a recenzí zákazníků (majitelů psů – testy, parametry, popis)

Nejoblíbenější hlavolamy pro psy jsme umístili do tohoto žebříčku a ty jsou vybrané právě z ohlasů zákazníků. Jedná se o TOP 10 pamlskových hlavolamů pro psy, které u našich chlupáčů dokážou procvičit logické myšlení, aby se dostali ke správnému výsledku. Vybírali jsme hlavně z recenzí, u kterých bylo na první pohled poznat, že se jedná o výjimečné zboží. Psích hlavolamů je mnoho, ale my jsme vybrali jen deset nejvíce užitečných. Majitelé psů si je pochvalují pro jejich skvělé výsledky. Procházeli jsme diskuzní psí fóra a další portály, kde jsme mohli získat přehled o bohatých zkušenostech pejskařů s těmito psími pomůckami. Na každém řádku je odkaz, ve kterém jsou podrobnosti ke každému výrobku. Dále také přehled cen s DPH a seřazené eshopy podle nejlepší ceny.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Trixie Dog Activity Hlavolam BoxTrixie Dog Activity Poker Box 31 x 10 x 31 cm Hlavolamy pro psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kong Wobbler SnackballKong Wobbler Snackball interaktivní do 12kg Hlavolamy pro psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Chess šachy Hlavolamy pro psyTrixie Dog Activity CHESS šachy 40 x 10 x 27 cm Hlavolamy pro psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Karlie Brain Train ApolloKARLIE Brain Train Apollo 30 x 30 x 2,5 cm Hlavolamy pro psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Mini Mover Hlavolam pro psaTrixie Dog Activity MINI MOVER 25 x 20 cm Hlavolamy pro psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Mini Solitaire Kruh s kuželkamiTOP Trixie Dog Activity MINI SOLITAIRE Kruh s kuželkami 20 cm Hlavolamy pro psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Překážková dráhaPřekážková dráha Hlavolamy pro psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Pipolino - více variantPipolino více variant Hlavolamy pro psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Odolné hlavolamy - více zbožíOdolné hlavolamy pro psy více zboží*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kvalitní hlavolamy - více zbožíKvalitní hlavolamy pro psy více zboží*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Kvalitní hlavolamy pro psy – hlavolam pro pejsky

Psí hlavolamy nejsou určené vyloženě jen pro lovecké psy, aby pak při rozvíjení svého instinktu moli být více nápomocni v lese svému majiteli. Tyto pomůcky poslouží velice dobře pro každého pejska jakéhokoliv plemene. Jakmile ho uvidí poprvé, tak si nejspíš nebude vědět rady. To je úplně normální u každého psa a musíme mu dát chvíli prostoru, aby si vše zjistil. Chlupáč se tak učí vnímat i složitější věci, o kterých vůbec nic neví a vidí je poprvé. Pomůže mu to pak vnímat věci z jiného úhlu pohledu.

Dřevěné hlavolamy pro psy – hlavolamy pro malé psy

Je úplně jedno, z jakého materiálu je naše výcviková pomůcka vyrobena. Svůj účel splní i tak velmi dobře. Opatrní musíme být jen u příliš malých pejsků, aby některé kousky nechtěli spolknout. Pes má primárně hledat pochoutky schované uvnitř a k tomu musí požít i trochu toho důvtipu. Vyloženě malý chlupáč a nebo ještě i štěně by to nemuselo pochopit úplně správně. Mohlo by tak začít předmět okusovat v domnění, že je to celé k snědku. U štěňátek proto volíme úplně ty nejjednodušší mechanismy, které jsou více spíš hrou.

Značkové hlavolamy pro psy bazar – top hlavolam pro psy bazar

Jestli by jsme se měli něčemu vyhnout, tak to bude pořizování těchto učících pomůcek z bazaru. I když je tak možné ušetřit pár korun, není to vůbec dobrý nápad. Prodávané hlavolamy z druhé ruky už mají často něco za sebou. Krom toho, že jsou samozřejmě ze všech stran okousané, tak už nemusí být ani vůbec funkční. Ale to nejhorší může čekat někde v nedostupných záhybech. Může jít o něco přenosného, co by jsme si tak dotáhli domů na našeho pejska. Původní majitel by nám stejně nic neřekl, ten chce hlavně prodat a koupit si úplně novou a funkční věc.


Bude ho to bavit?

Právě když mu do hlavolamu pro psy schováme dobře voňavou pochoutku, tak jeho zájem bude velmi vysoký. Proto je to tak skvěle motivující pro každého pejska. Dostat se k dobrůtce není jen tak a k tomu mu dopomůže logické uvažování, které tak musí zapojit pro získání pamlsku.


Pamlskový hlavolam pro psy na pamlsky – hlavolamy pro štěňata

Říká se jim i pamlskovníky, kdy se do nich uschová voňavý pamlsek a hlavolam začne být pro psa velmi zajímavým předmětem pro výcvik. Chlupáč samozřejmě cítí, že je tam někde uschovaný. Potřebuje jen vymyslet taktiku, která mu pomůže se k němu dostat. I když ze začátku vůbec neví, jak celá věc funguje, tak se na to snaží přijít a zkouší různé možnosti. Malá štěňata to prožívají zase trochu jinak, kdy berou celou záležitost hrou. I když ještě nemají své smysly zcela vyvinuté, tak je dobré s těmito pomůckami u nich začít co nejdřív.

Nejoblíbenější hlavolamy pro psy diskuze – oblíbené hlavolamy pro psy diy

Schválně jsme si procházeli mnoho diskuzních fór a skupin, aby jsme se sami přesvědčili o tom, které hlavolamy pro psy jsou nejvíc oblíbené. Z toho jsme pak samozřejmě vycházeli, když jsme sestavovali naši horní tabulku a vybírali do ní nejvíce používané hlavolamy. Výrobců je spousta a každý se předhání s novinkami. Není to ale o tom, že každý hlavolam má u psů pochopení a úspěch. Proto je mnohem lepší si nechat poradit od zkušenějších pejskařů, kteří to už mají vše vyzkoušené. Nakonec umí i dobře poradit, u kterých výrobků se kvalitně procvičí uvažování pejska.

Jak vyrobit hlavolamy pro psy kniha – domácí hlavolamy pro psy doma

U domácích hlavolamů se můžeme zabavit i my sami, kdy se pokusíme pro našeho chlupáče něco zajímavého vyrobit. Aby to vůbec bylo k něčemu dobré, tak je vždy lepší si nejprve o tom něco nastudovat. Nebo si pak zrovna pořídit knihu, kde je plno podrobných návodů. Nejlépe pokud máme doma domácího kutila, ten bude mít k takovým věcem přece jen blízko. Ze všeho nejdřív je dobré si někam zajet nakoupit materiál a ještě předtím si všechno spočítat. Nakonec ale stejně zjistíme, že objednáním hotového výrobku nás vyjde mnohem lépe finančně i časově.


Jak je to s obtížností?

Pro začátek vybíráme vždy něco jednoduššího a až už je chlupáč naučený na různé triky, kdy dokáže packou otáčet kroužky a čumákem posunovat kostičky, tak teprve až pak je řada na něco složitějšího. V podstatě tím pejska učíme o věcech lépe přemýšlet.


Nejlepší hlavolam pro psy recenze

I když máme svého oblíbeného výrobce, u kterého často nakupujeme věci pro psa, tak se vždy řídíme podle konkrétního kusu a ne značky. Každý výrobce má lepší hlavolamy, ale pak také ty horší, které se příliš moc nepovedly. Nejlepší je řídit se podle zkušeností i recenzí ostatních zákazníků a chovatelů psů. Jestli si několik z nich již hlavolam pořídilo a dalo k dispozici chlupáči, tak nám můžou poreferovat, jak se jejich psům vedlo. Jakmile začne chlupáč celý mechanismus dobře chápat, tak se pro něj hlavolam stává hračkou a je dobré zase přejít na něco složitějšího. Tímto způsobem se bude neustále vyvíjet jeho logické myšlení.

Nejkvalitnější hlavolamy pro psy – luxusní hlavolamy pro psy pdf

Hodně věcí ohledně hlavolamů pro pejsky můžeme najít i ve volně šířených pdf oběžnících, kdy si můžeme při dobré zručnosti sami nějaké zkusit vyrobit. Do začátku je lepší vědět, že je to spíš pro lidi, kteří mají k dispozici aspoň malou domácí dílnu. Je potřeba různých druhů materiálů a také hlavně nářadí. K tomu je pak nezbytné být i trochu zručný. Luxusní hlavolamy jsou už pro chytrá zvířátka a proto musí být vyrobeny kvalitně, aby splnily svůj účel.

Pamlskové hlavolamy pro psy – hlavolam pro malé psy

Nejčastěji používané jsou hlavolamy a pochoutkové pamlsky pro psy. Proto se jim nejčastěji říká pamlskové, kdy v sobě ukrývají něco moc dobrého. Chlupáči to samozřejmě voní a to ho motivuje přemýšlet, jak se k této dobrůtce co nejrychleji dostat. Čucháním a díváním se jedním směrem pejskovi nijak nepomůže. Ale musíme ho v tom chvíli nechat, aby začal vše správně chápat. Brzy dojde na to, že je potřeba vyvinout určitou aktivitu a zkoušet s touto nelehkou hádankou něco udělat.


Jak ho odnaučit kousání?

Jakmile vidíme, že pes začíná do hlavolamu kousat, tak je to pro nás signál, že už si prostě neví rady a začíná řešit hádanku silou. V tom okamžiku mu musíme trochu pomoci a nasměrovat ho. Když uvidí, že jsou i jiné cesty, tak se posune dál.


Top hlavolamy pro psy domácí výroba

V případě, kdy je naše rodina plná domácích kutilů a máme k tomu i ideální dílnu, tak máme vyhráno na celé čáře. V podstatě si můžeme vyrobit jakýkoliv hlavolam domácí výroby. Při dostatku materiálu a různých pracovních nástrojů se meze naší fantazie nekladou. Dokonce si můžeme dát i jako předlohu některý z často používaných hlavolamů a pokusit se vyrobit něco podobného, aby se náš pejsek mohl i nadále smyslově rozvíjet. Výhodou domácích dílen je i to, že si hlavolamy můžeme sami upravovat, když už jsou pro pejska moc jednoduché.

Nejoblíbenější hlavolam pro psy dřevěný – hlavolamy pro pejsky

Z oblíbeného dřevěného materiálu se hlavolamy pro psy vyrábějí nejčastěji. Proto můžou být tyto pomůcky i tak levné. Dřevo je navíc lehké a pro psa je tak snadněji ovladatelné, kdy musí například určité kousky posouvat, aby se dostal ke správnému cíli. Někteří netrpělivější chlupáči se občas i zakousnou a zkoušejí hlavolam obelstít silou a nebo přímo rozkousáním. Nakonec zjistí, že tímto způsobem to stejně nepůjde a budou muset začít přemýšlet, jakým jiným způsobem by to šlo udělat.

Oblíbený hlavolam pro psy pyramida

Patří do skupiny nejzábavnější hračky pro psy, o které jsme již psali v článku o hračkách. Celý článek doporučujeme rovněž přečíst. Je tam kompletní přehled o každé nejoblíbenější hračce pro naše chlupáče, kteří mají rádi svůj aktivní psí život. Pyramida se skládá z válečků, pomocí kterých se dá dostat k nějaké ukryté dobrůtce. Výhodou pyramidy je ta, že se u ní dá zvyšovat stupeň obtížnosti. I když už chlupáč přijde na to, jak se snadno dostat k pochoutce, tak mu to pro příště můžeme udělat zase malinko těžší.


Co když už zná všechny triky?

Jsou i plemena psů, která vyčnívají svou chytrostí. Při pořízení nového zboží hlavolamy pro psy jim tak stačí jen chvilka a pomocí vlastní inteligence se velmi rychle dostanou k toužené odměně. Nezbývá nám potom nic jiného, než si pořídit složitější mechanismus, který už pro ně tak jednoduchý nebude.


Luxusní hlavolam pro psy vyrobit – hlavolamy pro velké psy

U velkých psů už budeme potřebovat i o něco větší hlavolam. Přece jen když mají čumákem pohybovat určitými částmi, tak pro ně nebudeme pořizovat hlavolamy pro štěňata. Oblíbené hlavolamy a další hádanky jsou zobrazené v horním žebříčku. Lze si tak vybrat z takových výrobků, které sami používají mnozí chovatelé a jsou s nimi spokojeni. Hlavolam si můžeme vyrobit i sami, jen k tomu potřebujeme vhodné nářadí a také správný materiál. Nakonec se vyplatí i trocha té šikovnosti, díky které nám půjde vše hladce od ruky. Tyto zábavné pomůcky se pak dávají i do psích kotců. Oblíbený kotec pro psa může na chlupáče působit izolací od společnosti a proto je aspoň dobré ho něčím zabavit.

Kvalitní hlavolam pro psy trixie – nejkvalitnější hlavolam pro psy doglog

Jak jsme se ze zajímavých diskuzí dozvěděli, tak začínající chovatelé se nejčastěji upínají ke známým značkám a od těch si pak vybírají veškeré vybavení pro svého chlupáče. Tohle ale není moc dobrý přístup. Vždy je lepší se zajímat o nejlepší výrobky z pohledu kvality a o nějakou značku zde vůbec nejde. Lepší jsou vybalancované pomůcky v poměru kvalita – výkon – cena a na značce tak vůbec nezáleží. Proto jsou tak velmi oblíbené portály, kde je spousta recenzí. Člověk se může dozvědět mnoho informací od lidí, kteří již mají zboží doma.

Manahu hlavolamy pro psy trixie

Pro spokojeného psa je nejlepší zaměstnat celé jeho tělo a hlavně pak i hlavu, kdy ho donutíme přemýšlet za účelem skvělé odměny. Interaktivní hádanky a psí hlavolamy jsou pro tyto účely skvělou pomůckou, kdy pro našeho chlupáče působí jako zajímavá hra. Pomocí zábavné aktivity trénujeme psí smysly a pomáháme jim se lépe soustředit. Dá se tak použít i v případech, kdy je venku velmi špatné počasí a na delší vycházku se nikam jít nedá.

Nobby brainboard flappie hlavolam pro psy 25 cm

Jako jeden příklad si zde můžeme uvést hlavolam pro psy flappie, který funguje pomocí kloboučků. Pokud to náš chlupáč vidí poprvé, tak to pro něj bude neznámé. Pod každým kloboučkem je umístěné něco dobrého. Pejsek to samozřejmě vycítí, ale bude muset popřemýšlet o tom, jak se k tomu dostane. Nakonec si začne pomáhat i packami, kdy bude na kloboučky škrábat a v tom je výsledný posun. Naučí se věci otáčet tlapkou, aby se dostal k potřebnému výsledku.

Nobby brainboard star hlavolam pro psy 25 cm

Pak tu máme ukázku ještě jednoho hlavolamu na podobném principu. Ale tentokrát je to už o něco složitější. Pejsek je už sice naučený, že se dá mnoho věcí obracet packou a tak na to možná bude spoléhat i nyní. Jenže tentokrát se už k výsledku stejným postupem nedostane a bude tak muset vymyslet jiný postup. Opět je to celé o tom, že ho musíme nejprve nechat vyzkoušet různé věci, než mu trochu poradíme. Jakmile mu totiž ukážeme, co s tím, tak už si pak většina pejsků poradí.


Jak je to se štěňaty?

U nejmenších pejsků nemůžeme chtít, aby přemýšleli nad složitými hádankami. Pro ně je to spíš taková hra se svým majitelem, kdy se vzájemně oťukáváme a štěňátko se učí sociálním dovednostem, které ho následně pomohou začlenit do našeho světa.


Nejlepší hlavolamy pro psy recenze

Jakmile potřebujeme s něčím poradit, tak je vždy ideální získat rady od pejskařů, kteří již mají s danou věcí zkušenosti. Proto se nám moc líbilo, že si na různých psích portálech snaží členové skupin vzájemně radit a pomáhat. Od toho pak vznikají i různé poznatky a recenze, kde si můžeme přečíst zajímavé informace o konkrétním zboží. K tomu pak ale potřebuje člověk i moře volného času, aby si mohl všechno přečíst a projít. My jsme si ten čas našli a výsledkem je horní tabulka, kde jsou poskládané nejlepší hlavolamy pro psy.


Jaké dobrůtky chlupáči poschovávat?

Psi mají velice dobře vyvinutý čich a proto ucítí cokoliv, co mu hlavolamy pro psy budou skrývat. Když mu to ale budeme chtít udělat mnohem více motivační, tak mu do hádanky schováme něco chuťově unikátního, co má opravdu velmi rád.


Levné hlavolamy pro psy cena a kde najít nízké ceny

Jedná se u těchto pomůcek o levnější druh zboží, kdy můžeme za pár korun prospět našemu chlupáči v podobě tréninku jeho smyslů a dokázat se i soustředit u důležitých věcí v rámci logiky. Není to primárně o tom, že za vyřešení složitého úkolu dostane něco dobrého. Hádankové hlavolamy učí pejska lépe jednat v reálných situacích. Chlupáč se tak učí řešit vše s rozmyslem a pravidelným trénováním pak dokáže vzniklé situace mnohem lépe posoudit. V horní tabulce jsou produkty, které mají i přijatelné ceny a ty si lze seřadit podle toho, které eshopy je nabízejí nejvýhodněji.

Poslední informací se tu zmíníme o horním žebříčku vybraných TOP 10 hlavolamů pro psy z recenzí zákazníků. Jedná se tak o ty nejoblíbenější hlavolamy chovatelů psů, kteří s nimi mají dobré zkušenosti. Procházeli jsme mnoho recenzí a sbírali fakta, aby jsme následně mohli dospět k závěru, že právě tyto hlavolamy patří k těm kvalitnějším. Na diskuzních fórech se lze pak i dočíst, jaké pokroky chlupáči dokázali a kam je posunulo učení se s hlavolamy pro psy.


Jak vybrat hlavolamy pro psy?

Každý hlavolam pro psa má něco do sebe, kdy si z něho náš chlupáč vezme ponaučení a určitým způsobem ho to obohatí. Výcvikové hlavolamy pro psy jsou konstruovány takovým způsobem, aby donutily našeho pejska o věcech více přemýšlet a zapojit logické myšlení, které si tak s každým hlavolamem procvičuje. Výsledkem je mnohem lepší pochopení všech reálných situací, se kterými se pes za svého aktivního života může setkat. A aby byl lépe soustředěný a dokázal najít vhodné řešení, tak mu v tom pomůže právě cvičení s hlavolamy pro psy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.