Menu Zavřeno

Klec pro činčilu

Nejlepší dřevěná Klec pro činčilu recenze ceny jak vybrat testy levná rozměry velikost prodám bazar prodej skříňová velká cena 2v1

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Nová klec pro činčilu není zrovna moc jednoduchá záležitost, když si chceme pořídit toto velmi hravé a roztomilé zvířátko. Není to jen o tom, že si otevřeme eshop a vybereme si první ubikaci, která se nám zalíbí. Chovné klece pro činčily musí splňovat určité parametry, aby se uvnitř naše činčila cítila dobře a měla vše, co ke svému aktivnímu životu potřebuje. Proto i klec pro činčilu by měla být větších rozměrů, aby jsme ji tam mohli dát veškeré potřebné věci pro její správný chov. Nemusíme zůstávat jen u jedné činčily. Aby ji nebylo smutno, tak můžeme tyto zvířátka chovat i v párech. Můžeme pak sledovat, jak si spolu hrají a mají radost z každého nového dne. Základem je ale vždy výběr správné klece, bez toho se činčila neobejde.

Klec pro činčilu: Velké srovnání TOP 10 nejlepších klecí pro činčily podle recenzí zákazníků a zkušeností chovatelů činčil

Do následující tabulky jsme vybrali nejlepší klece pro činčily z analýz recenzí a dalších užitečných poznatků od zkušených majitelů tohoto úžasného tvora. Pro získání všech důležitých informací jsme procházeli diskuzní skupiny pro činčily, velká fóra a odborné portály, kde si vyměňují své názory chovatelé činčil. Velmi kladně oceňujeme přístup těchto komunit, že se chovatelé vždy rádi podělí o své zkušenosti při výběru kvalitního zboží. V žebříčku jsou tak zobrazené TOP 10 klece pro činčilu. Jsou to klece, které mají u chovatelů úspěch. V každém odkazu jsou podrobnosti o výrobku, barevné varianty a seřazené eshopy podle nejlepší ceny klecí pro činčilu.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Oblíbené klece pro činčilyOblíbená klec pro činčilu recenze*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Neo Silta klec pro činčiluZolux Neo Silta klec pro činčilu*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Zolux Neo MukiZolux Neo Muki klec pro činčilu kvalitní recenze diskuze*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Zolux Neo PanasZolux Neo Panas klec pro činčilu recenze*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Zolux Indoor klec pro činčiluZolux indoor klec pro činčilu recenze a testy i zkušenosti*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Inter Zoo klec pro činčilu Inter Zoo dřevěná klec pro činčilu skříňová*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Animal Kotrba klec pro činčiluAnimal Kotrba klec pro činčilu*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Široký výběr klecí pro činčilyzolux maxi loft klec pro činčilu nejlepší*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Dvoupatrové klece pro činčiluDvoupatrové klece pro činčilu*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Elox klece - více zbožíElox dřevěná klec pro činčilu*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Levná klec pro činčilu rozměry – činčila velikost klece

Jakmile začínáme zvažovat velikost klece pro činčilu, tak je dobré si vždy uvědomit, že nejlepší bude ta větší. Činčila je hravé stvoření, které má rádo pohyb. Nová klec pro činčilu by tak měla být určitě prostorná. Nad konkrétními rozměry už dnes nemusíme moc přemýšlet. Výrobci jsou si vědomi, jak má taková klec pro činčilu vypadat a proto se už tyto ubikace vyrábějí v potřebných rozměrech. Samozřejmě platí, že čím více činčil v kleci bude, tím větší ji budeme potřebovat. Ty levnější začínají u nejmenších velikostí, jak to můžeme vidět i v horní tabulce.

Klec pro činčily – činčila klec prodej

Jelikož je činčila velmi hravé zvířátko, tak by k tomu měla být přizpůsobená i celá klec. Nemělo by to vypadat takovým způsobem, že je ta ubikace naprosto prázdná. Naše zvířátko se tak bude nudit a prostě bude smutné. Nakonec bude celé dny jen něco konzumovat a to není vůbec dobré. Nemusíme samozřejmě hned nakupovat veškeré drahé vybavení do klece. Stačí si udělat vycházku někam do přírody a nebo ideálně do lesa, kde aspoň můžeme nasbírat zajímavé větvičky a nebo dřívka.

Klec na činčilu prodej – klec pro činčilu levné (klece pro činčily)

Činčilí klece se prodávají i za velmi sympatické ceny od těch nejlevnějších až po ty dražší. Záleží pak jen na nás kolik chceme do nové klece pro naši činčilu investovat peněz. V našem horním žebříčku jsme vybrali klece pro každého chovatele. Můžete být pokročilejší, ale i úplný začátečník a z tabulkového seznamu si určitě vyberete dobře. Při výběru klecí jsme se zaměřili i na důležitý parametr cena – kvalita. U levnějších klecí většinou není vybavení, to si ale můžeme v přírodě sehnat sami a nebo si něco zajímavého vyrobit.


Výrobky ze staré skříně – skříňová klec pro činčilu (nejoblíbenější klec pro činčilu skládací)

V určitém slova smyslu to možné je, kdy ze staré nepoužívané skříně uděláme klec pro činčilu. Největší problém se však stává při řešení cirkulace vzduchu. Ubikace musí být prodyšná a ze všech směrů větrat, aby mělo zvířátko čerstvý vzduch. A to je u skříně problém. Můžeme si tak vyzkoušet nějakou skříňovou konstrukci poskládat, ale kupovaná je lepší. Je totiž vyrobená přesně pro potřeby činčil. Když pak skříňovou část špatně poskládáme, tak se může naše zvířátko zranit.


Skříňová klec pro činčilu prodej – klec pro 2 činčily

Skříňové klece jsou jednou z možností, jak tato malá zvířátka chovat v domácích podmínkách. Je však dobré si uvědomit, že právě tento druh velké ubikace zabere velmi mnoho prostoru a je tam problém s nedostatkem vzduchu. A pokud bydlíme například v menším bytě, tak je dobré si vše dopředu promyslet. Skříňové klece pro 2 činčily jsou samozřejmě prostorné, ale bohatě postačí i menší. Pokud bychom však chtěli mít ubikaci pro činčily sladěnou s ostatním nábytkem v bytě, tak je to ideální volba. Jestli nám ale na tomto řešení nezáleží, tak je tato skříňová varianta potom zbytečná a postačí nám pořídit si běžnou ubikaci.

Velká klec pro činčilu levně – činčila klec Elox

Pokud chceme pořídit levné zboží v případě klece pro činčilu, tak se vyvarujme kompletně vybaveným a luxusnějším klecím. Některé jsou už zbytečně předražené. Na jednu stranu je to samozřejmě užitečné, že si zakoupíme kompletně vybavenou ubikaci pro našeho nového domácího mazlíčka, ale kolikrát si za to zbytečně připlatíme. Když si uděláme podrobnou kalkulaci, tak zjistíme, že zakoupením všech věcí samostatně můžeme ušetřit víc peněz. K tomu se ještě hodí i vědět, že nepotřebujeme nakupovat úplně všechno. Některé vybavení si dokážeme sami vyrobit a nebo sehnat v přírodě zcela zdarma a postačí nám jen samotná klec Elox. Stačí jen jedna odpolední vycházka do lesa a můžeme najít užitečné věci pro vybavení ubikace.

Oblíbená klec pro činčilu – činčila klec fretka osmák

Ty nejoblíbenější činčilí klece jsou zobrazené v našem vrchním žebříčku. Nejedná se jen o náš osobní názor, žebříček je sestavený z klecí, které mají oblibu u chovatelů činčil. My jsme vybrali jen nejoblíbenějších deset, o které je mezi majiteli činčil největší zájem. Jakmile se sejde velká komunita těchto chovatelů, tak si následně sdělují své zkušenosti a baví se o různých výrobcích, jak jsou s nimi spokojení. Pro zcela nového chovatele činčil jsou to neocenitelné informace. Tento druh ubikace se dá následně použít i pro zvířátka podobného charakteru.


Jaký pořídit domeček?

Ten by měl být v první řadě malý a útulný. Otvor musí být řešený v takovém podání, aby do něj nesvítilo moc světlo. Činčila musí mít pocit, že je uvnitř dobře schovaná a nic ji tam nehrozí. Plastový domeček nekupujeme, vždy musí být dřevěný, aby jej mohla činčila okusovat. Domeček nemusí být velký, měl by být tak akorát k velikosti činčily. Nejdůležitější je, aby mělo zvířátko pocit bezpečí.

Činčila chov doma a venku (cincila chov doma – cincila chov venku)

Při chovu činčil v domácím prostředí nám nic nehrozí. Všechno má svůj řád a činčila se má čile k světu. Pokud ale chováme činčily venku, tak už musíme dávat pozor na mnoho věcí. Nejde to po celý rok. V zimních venkovních podmínkách by nám činčila umrzla, musíme ji mít ve speciální ubikaci, kde jí bude teplo. Rovněž tam bude potřebovat i světlo. Venkovní chov činčil je jen ve výjimečných případech a ještě na to musíme být vybaveni. Činčila se chová převážně v domácích podmínkách.

Klece na chov činčil doma – klece na chov činčil venku

U klecí a různých ubikací nerozdělujeme, zda jsou pro chov domácí a nebo venkovní. Hlavní je zejména nabízející se teplota v místnosti, ve které budou muset činčily trávit svůj čas. Jakmile je venku vhodné počasí pro naše chlupáče, tak je můžeme vzít klidně ven. Jen si dáváme pozor, aby jsme je nevystavili slunci a nebo aby na ně v kleci nefoukal vítr. Činčila by mohla v kleci snadno prochladnout.

Velká dřevěná klec pro činčily prodej levně

Oblíbené jsou pro činčily i velké dřevěné klece. Jejich prodej je značně oblíbený a to zejména díky jejich nabízenému prostoru a pak také určitých možností výběhu. Některé dřevěné výrobky jsou i dost lehké, takže je můžeme pravidelně přenášet na různá místa. Dřevo se také považuje za levný materiál a proto je i tak oblíbený. Občas sice nemá takové výhody jaké má plast, ale dřevo je zase přírodní materiál. A když budeme postupem času přidávat věci přírodního charakteru přímo z přírody, tak bude následně kompletní celek vypadat velmi přirozeně.

Voliéra pro činčily – voliera pro cincilu

Dají se zvážit i různé voliéry, které nabízejí mnoho prostoru pro činčilu a ta se tak může parádně zabavit na různých průlezkách z lesa. Voliéry jsou stavěné více do výšky a to dává činčilám možnost šplhání a skákání do vyvýšených prostor. Po zakoupení voliéry se následně vydáme do lesa a díváme se po různých větvičkách, které by se nám hodily dovnitř voliéry. Činčily rády šplhají a dělají další neplechu, která vyžaduje jejich oblíbené sportovní nadání.


Jak vyrobit klec pro činčilu – klec pro dvě činčily

I když se může na první pohled zdát, že vyrobit klec pro činčilu a nebo pro dvě činčily může být snadné, tak to bohužel jednoduché vůbec není. Určitě na to budeme potřebovat aspoň malou dílnu a pak hlavně trochu té šikovnosti. A to jsme se ještě nebavili o potřebě materiálu a mnoho nářadí. Výroba vlastní klece je tak vhodná vyloženě pro domácího kutila, který má bohaté zkušenosti s různými věcmi. Přece jen je něco takového pracné, musíme dávat pozor na mnoho věcí a nákup veškerého materiálu je bohužel dražší, než samotná klec koupená z eshopu. Vlastní výroba se doporučuje pouze v případě, že potřebujeme atypické rozměry ubikace, která nelze v žádných obchodech sehnat.

Jak vybavit klec pro činčilu – činčila vybavení klece (nejkvalitnější klec pro činčilu diskuze)

Jakmile už máme pořízenou ubikaci pro našeho nového domácího mazlíčka, tak začneme přemýšlet nad tím, co všechno by se mu hodilo jako vybavení klece. Nesmíme zapomínat, že činčila je velice aktivní zvířátko, které si chce hrát. Vždy je potřeba vybavit klec něčím, kde si činčila může zkoušet i své akrobatické dovednosti. Přece jen nebude celé dny sedět a ládovat se dobrotami. Zvířátko je zvědavé a potřebuje každodenní pohyb. Prolézačky a žebříky jsou tak nutnou výbavou. Nemusíme si je přímo kupovat v obchodě. Stačí si nějaké přinést z přírody a vhodně je pak umístit do klece.

 • prolézačky můžeme nahradit větvičkami z lesa a vhodně je dovnitř umístit
 • můžeme pořídit i více hraček, činčila si velmi ráda hraje s čímkoliv
 • domeček je nutností, aby se mělo zvířátko kam schovat
 • podestýlka je na místě, hodí se hobliny a nebo papírová podestýlka
 • krmivo nepohazujeme po zemi, vždy jen do misky
 • pravidelně doplňujeme čistou vodu, ideálně do napáječky

Klec pro činčilu – nejlevnější klec pro činčilu zkušenosti

Pokud hledáme vyloženě to nejlevnější, co můžeme na internetu sehnat, tak se díváme jen po nevybavených činčil klecích. Musíme pak ale počítat s tím, že veškeré vybavení budeme hledat v přírodě a nebo v lese, kde se dá najít mnoho zajímavých tvarů ze dřeva. V podstatě nám pak stačí doma jen menší pilka a nůž, kdy si můžeme vše upravit jen pomocí vlastních sil. Ono to není vůbec složité, chce se to do toho jen správně pustit a nakonec se nám to podaří.


Kolečko na běhání – kolotoč

To by mělo být kovové, aby ho činčila nemohla okusovat. Hlavně však musí být dostatečně velké, aby se nám tam mazlíček vlezl a mohl si zaběhat. Vybavení pro křečky je bohužel příliš malé, činčila potřebuje určitě větší. A navíc menší klece pro křečky jsou pro takové kolotoče lépe přizpůsobené. Křeček běhá dost rychle, kdy mu to umožňuje jeho malá velikost. Činčila je větší a pomalejší, takže potřebuje větší kolotoč.


Top klec pro činčilu – levná klec pro činčily

Dostatečně velká ubikace je základním vybavením pro toto aktivní zvířátko. Klidně můžeme pořídit i vícepatrovou klec (jednopatrová, dvoupatrová, vícepatrová). Ty nejlevnější klece jsou samozřejmě jednopatrové. Dobré je pak přemýšlet i nad tím, zda budeme ubikaci využívat jen v domácích podmínkách a nebo budeme chtít vzít činčilu občas i někam ven. Některé klece jsou totiž rozkládací a určitou část si sebou můžeme vzít například na zahrádku a nebo do parku, kde si v ní bude činčila vesele hopsat. Aspoň na chvíli tak změní své působiště a bude si moci vyzkoušet i jiný terén, než na který je zvyklá z domácí klece.

Nejlepší klec pro činčily recenze – velká klec pro činčily prodej

I když si budeme pročítat mnoho recenzí, tak se nedá jednoznačně určit, zda jsou lepší jednopatrové a nebo vícepatrové. Psali jsme o tom už i téma klece pro králíky. Ubikace pro králíka musí být také prostorná, aby měl králíček dostatek pohybu. Nejdůležitější je celkový prostor, který se pro činčilu nabízí. Takže čím větší, tím to bude samozřejmě pro zvířátko lepší. S rostoucím počtem činčil v kleci pak musíme počítat s větší ubikací, aby mělo pro sebe dostatek prostoru každé jedno zvířátko uvnitř. Ubikaci můžeme mít z materiálu dřevěného, kovového a nebo plastového.

Nejlepší činčila klec recenze

V horním žebříčku můžeme vidět zobrazených deset klecí, které jsou nejoblíbenější a majitelé k nim měli nejvíce pozitivních recenzí. K výběru tak máme více variant, kdy se můžeme rozhodnout pro takový výrobek, který pro nás bude nejvíce vyhovující. V odkazech jsou pak další podrobnosti a hlavně rozměry. Podle našich představ a požadavků si tak můžeme vybrat konkrétní velikost. Nejprve je ale dobré si doma vybrat místo, kde bude klec stát a to si následně změřit. Se zjištěnými rozměry se pak ubikace vybírá snadněji.


Udržování čistoty

Někdy vypadá použitá klec pro činčilu dost nechutně, když se delší dobu nevěnujeme jejímu úklidu. Krom toho, že zapáchá, tak je v ní všude pěkný nepořádek. Proto je dobré věnovat se úklidu pravidelně a pak je vše v pořádku. Často vyměňujeme záchod a staré krmivo i podestýlku. Čistota je důležitá, stejně jako jsme to psali u výrobku mobilní kurník pro slepice. Kurník se musí pravidelně čistit a udržovat, aby se tam nehromadily nečistoty a nemnožili různí paraziti. Slepice jsou pak v čistějším a udržovaném prostředí, to samé by mělo platit pro naši činčilu.


Dřevěná klec pro činčilu výroba – dřevěná klec pro činčily levně

Pokud si chceme vyrobit vlastní klec pro činčilu, tak to bude určitě z dřevěného materiálu. I když se už dřevěný materiál moc levně sehnat nedá, tak na rozdíl od těch dalších materiálů je prostě stále levnější. Výhodu mají zruční domácí kutilové, kteří pracují se dřevem pravidelně. Je k tomu totiž potřeba i řada nářadí. Vždy je ale dobré si dopředu všechno spočítat a to i časově. Nakonec můžeme být totiž překvapeni, že klece na eshopech vycházejí mnohem levněji. Vlastní výroba se většinou řeší až když neseženeme nikde ubikaci přesných rozměrů pro naše konkrétní využití.

Kvalitní klec pro činčilu prodám – chov činčil

Jestli si chceme vybrat kvalitní klec pro činčilu, tak to vůbec neznamená, že to musí být ta nejdražší. Sami jsme se mohli přesvědčit o tom, že některé příliš drahé ubikace nedosahují stejných kvalit levnějších kusů. Možná to teď bude působit trochu zvláštně, ale prostě to tak je. Na chov činčil se vždy hodí taková ubikace, která pro ně bude vyhovující po všech stránkách a proto doporučujeme vybírat z horního žebříčku. Chovatelé činčil si sami vybrali, které ubikace jsou největším přínosem. A ty jsme pak podle jejich zkušeností přidali do žebříčku.

Jak se starat o činčilu?

Činčila je velmi společenské a inteligentní zvířátko, proto je nutné k němu tak i přistupovat. Pokud je to v našich možnostech, tak je vždy lepší si je pořídit v páru. Společně si pak budou hrát a vzájemně na sebe dávat pozor. Co se týče krmení, tak činčily ze všeho nejvíc zbožňují seno. Je to i jejich hlavní složkou potravy a proto by jim měla být tato pochoutka neustále k dispozici. Lze střídat i s kvalitními granulemi, aby pořád neměly jen to seno. Napáječka na vodu někde v rohu klece je samozřejmostí. Z možných pamlsků pak můžeme do stravy přidat ovoce a zeleninu.

Jak vycvičit činčilu?

Jakmile si ji přineseme domů a ubytujeme v kleci, tak na ni několik dní vůbec nesaháme. Snažme se být jen poblíž. Musíme ji nejprve nechat si zvyknout na nový domov. Pro činčilu je to velmi důležité. Teprve až po pár dnech na ni začneme pomalu mluvit a snažit se jí dávat různé dobrůtky z ruky. Činčila potřebuje prostor, aby si na nás mohla zvyknout. Chce to čas a hlavně před ní nedělat rámus a ani prudké pohyby. Prvním pokrokem pro nás oba bude, když nám činčila začne pojídat z ruky. To je dobrý signál, pak už stačí jen málo a můžeme si ji začít brát do náruče.

Klec pro činčilu a podestýlky

Neměli by jsme brát podestýlky a podobné doplňky na lehkou váhu. Podestýlky jsou důležitou podkladovou vrstvou, aby se mohly činčily na čem pohybovat. Tento materiál se pak i snadno mění, aby byla ubikace v čistém stavu. Pravidelné čištění je na místě. Hodně velké znečištění pak samozřejmě začíná i velmi zapáchat a to bychom nechtěli.


Koupání v písku – chov činčily

Činčila se v žádném případě nesmí koupat ve vodě. Jednak by se mohla snadno nachladit, ale voda by hlavně zničila její huňatý kožíšek. Na koupání se používá písek. Kožíšek se jí tak vyčistí od všech nečistot. Činčily jsou na to zvyklé a písek jim dělá dobře. Pro chov je písek ideální.

Klec pro činčilu a příslušenství

Při zakoupení kompletní ubikace si můžeme všimnout různých věcí, které mají činčily k dispozici. Když by se nám zdálo, že je tam toho málo, tak si můžeme dokoupit i další doplňky. Ale můžeme se jít i projít na vycházku do lesa a podívat se po nějakých zajímavých dřevěných možnostech.

Ubikace pro hlodavce

Povedená ubikace je základem pro každého hlodavce. Náš mazlíček tam bude přebývat celou dobu a tak by jsme mu to měli co nejvíce zpříjemnit různými hračkami. To aby měla činčila pravidelný pohyb a ubikace by pro ni byla zajímavým místem. Pokud bude uvnitř malé sportoviště, tak budou zvířátka přímo nadšená.

Krmítka a další příslušenství

Plastové doplňky a další příslušenství v podobě krmítek by měly být nedílnou součástí každé ubikace. Krmivo pak nebude poházené jen tak všude po podlaze a v kleci se tak bude dodržovat určitý pořádek, kdy si na to i činčily navyknou. K tomu bychom je měli učit od malička, aby převládala v kleci určitá disciplína.

Chovatelské krmivo pro činčily

Krmiva jsou důležitou součástí každé činčily. Podáváme pravidelně a jednou za čas je dobré krmivo i obměnit, aby do sebe činčila dostala i další složky potravy. Každý výrobce to má jinak a střídat krmiva se vyplatí. Ideální je mít pro činčilu více variant stravování.

Krmiva a další potřeby pro hlodavce

Na eshopech se prodává mnoho potřebných věcí pro chov činčil a zde ve zkratce některé z nich vypíšeme pro snadnější přehled. Můžou to být i různé užitečné pomůcky, které se nám budou do činčilí ubikace hodit.

 • pomůcky pro hlodavce – trixie akvária, krmítka pro hlodavce, plastové potřeby
 • skladem krmivo pro fretky – chovatelské potřeby pro hlodavce
 • klec pro činčilu
 • plastové terária skladem – příslušenství pro kočky
 • klec pro činčilu
 • krmivo pro kočky skladem – trixie akvária pro fretky
 • teraristika a terária, ostatní krmivo pro kočky
 • kompletní vybavení pro činčily a pro ostatní hlodavce

Klec pro činčilu testy, popis a parametry – profesionální klec pro cincilu

Když si vybíráme klec pro našeho nového domácího mazlíčka, tak vždy vycházíme ze základních parametrů, které budeme vyžadovat. V prvním případě jsou to rozměry, které potřebujeme. Stoupneme si k místu, kde má být ubikace umístěná a přeměříme si celý prostor. Tím získáme představu o velikosti. Následně si můžeme začít vybírat z nabídky, kdy si nejprve vybereme námi preferovanou ubikaci a následně hledáme konkrétní velikost. Pročítáme si i popis, co vše výrobek obsahuje a dobré je zajímat se i o recenze, pokud u výrobku nějaké jsou.


Dřevo na okusování

Zejména začínající chovatelé činčil jsou v domnění, že si zuby obrušují o tvrdý chleba. Bohužel tomu tak není. Klec pro činčilu by měla obsahovat minimálně jednu dřevěnou položku, kterou bude moct mazlíček okusovat a brousit si tak své hlodáky. Vhodné je však mít v kleci více dřevěného materiálu pro každou činčilu.

Klec pro činčilu skladem a hodnocení

Do našeho horního žebříčku jsme vybrali jen takové činčilí klece, které dostaly nejlepší pozitivní hodnocení od chovatelů činčil. To jsou pak ty nejlepší informace, jaké můžeme získat. Chovatelé činčil již mají s těmito hravými tvory určité zkušenosti a z nich pak můžou začínající chovatelé čerpat důležité informace. Například u výběru nové klece.

Elegantní klec pro činčilu a pestré krmivo pro hlodavce

Nejen činčily, ale i další hlodavci mají rádi pestré krmivo. Takže není vůbec dobré je neustále krmit pořád dokola jedním a tím samým. Eshopy mají v nabídce zajímavá krmiva, které mají pestré složení a pro hlodavce ho tak můžeme často měnit pro lepší pestrost celkového jídelníčku. Jednou za čas jim můžeme dopřát i nějaké vitamínové doplňky.


Nejlepší klec pro činčilu recenze – luxusní klec pro činčilu

V každé činčila diskuzní komunitě se vždy probírá mnoho výrobků. A díky tomu, že tyto zájmové komunity mají hodně členů, tak velmi rychle vylezou na povrch jen ty nejlepší výrobky. Jakmile se najde pár nejvíce kvalitních a mají hodně pozitivních recenzí, tak se z nich stává velice oblíbené zboží. A to se pak samozřejmě i hodně prodává. Zboží v horní tabulce je výsledkem výběru z diskuzních komunit, které mají chovatelé činčil doma a používají je pro chov svých oblíbených mazlíčků.


Les nabízí spoustu vybavení do ubikace

Nejlepší, co můžeme udělat, je vydat se na procházku do nejbližšího lesa a vybavit si tak naši klec pro činčilu. Čím více dřeva v kleci je, tím lépe pro naše malé zvířátko. Činčila velmi ráda okusuje dřevěný materiál a v lese můžeme natrefit na mnoho zajímavých tvarů. Zvířátko se pak bude samozřejmě i více cítit, jako by bylo v přírodě.

Klec pro činčilu a další hlodavce

Činčily jsou zejména sportovně nadaná zvířátka a rádi provádějí akrobatické kousky. Proto by jsme jim měli vybírat ubikace větší, aby tam mohly činčily dostatečně dovádět. Kolikrát je k vidění, že činčilí klec pak může posloužit i pro další hlodavce. Čím více mají činčily místa k dovádění, tím lépe pro ně.


Klec pro činčilu cena – internetové nízké ceny

Při srovnávání cenových nabídek si můžeme velmi snadno všimnout, že internetové ceny jsou vždy levnější, než cena v kamenném obchodě. V eshopech můžeme kolikrát narazit i na výprodejové akce, když je potřeba vyprodat starší kusy klecí. Horní tabulka obsahuje odkaz u každého zboží. Dostaneme se tak na portál, kde si můžeme porovnat ceny všech eshopů a vybrat si tak nejlepší dostupnou cenu.

V rámci dnešního tématu klec pro činčilu je to od nás vše. Nejoblíbenější výrobky z řad klecí činčil jsou seřazené v horním žebříčku. Ty vycházejí zejména z kvality, recenzí a oblíbenosti chovatelů činčil. Přihlíželi jsme i k poměru cena – výkon, aby i začínající chovatelé byli s výběrem spokojení. Rovněž jsme se snažili vybrat i více variant, aby všechny činčilí klece nevypadaly úplně stejně. Nabídka je zajímavá a každý si určitě vybere tu svou.


Jak vybrat klec pro činčilu?

Při nakupování dáváme přednost ověřeným klecím od zákazníků. Nevybavená klec pro činčilu je většinou levnější a pokud si dokoupíme věci samostatně, tak na tom můžeme ušetřit. Velkou výhodou je i vycházka do přírody, kdy si tak můžeme vybavit klece pro činčily zdarma. Například takový les nám nabízí mnoho zajímavých tvarů, které se do činčilí klece hodí naprosto skvěle. Takto vybavená klec pro činčilu pak bude vypadat i mnohem více přirozeně, než když bude plná všemožného vybavení z plastu. Zejména větvičky si činčila velmi oblíbí, když po nich bude moct i šplhat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *