Menu Zavřeno

Klec pro křečka

Klec pro křečka nejlepší recenze dřevěná džungarský jak vyrobit velkou ferplast prodám patrová domeček vybrat nejlevnější cena

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Vybrat kvalitní klec pro křečka se může zdát jako jednoduchá záležitost, ale není to tak vždy. Kvalitní konstrukce musí mít určité parametry, které jsou důležité. V dnešním článku si řekneme, jak snadno sehnat dobré klece pro křečky za přijatelné ceny. A také co všechno si pořídit v případě, že jsme se rozhodli začít chovat více křečků. Společně si ukážeme, jak by měla taková ideální klec vypadat. Jakým věcem se při výběru více věnovat a v neposlední řadě také to, jakým způsobem snadno udržovat čistotu v celé ubikaci. Křečci jsou malé a zvědavé zvířátka, které jsou velmi aktivní a vynalézavé. Ideální klec pro křečka by tedy měla nabízet spoustu možností pohybu a lumpáren. A o tom všem si dnes řekneme, co je vhodné a co mají křečci rádi.

Klec pro křečka: Srovnání 10 nejlepších klecí pro křečky podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

U tohoto porovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších klecí pro křečky. Možná vás zajímá, jak jsme tyto nejlepší klece pro křečky vybrali. Vybírali jsme je všechny podle dostupných recenzí od zákazníků a různých chovatelů, kteří mají s tímto zbožím bohaté zkušenosti. Tabulka obsahuje TOP 10 klece pro křečka, které si umístění v tabulce zasloužily. Informace jsme čerpali na různých diskusních fórech a chovatelských skupinách, kde se majitelé křečků scházejí a vyměňují si své znalosti a zkušenosti. Následně jsme vše přehledně seřadili do této tabulky, kde si u každého zboží můžeme otevřít přiložený odkaz a dozvědět se další podrobnosti. Každý odkaz obsahuje více zboží (barevnosti, tvary, další informace) a seřazené eshopy podle toho, kde se nabízí nejlepší cena.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Široký výběr klecí pro křečky - více druhůCriceti 15 Ferplast 78 x 48 x 39 cm klec pro křečka*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Levnější klece pro křečky - více druhůFAVOLA 60 x 36,5 x 30cm klec pro křečka*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Oblíbené klece pro křečky - více druhůFerplast Duna Fun 55 x 47 x 37 cm klec pro křečka*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Nejvíce recenzované klece - více druhůSavic Spelos pro křečky 42,5 x 38 x 24 cm klec pro křečka recenze*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kvalitní klece pro křečky - více druhůFP Klec HAMSTER TRIS 46 x 29 x 58 cm klec pro křečka nejkvalita*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Rosewood Pico XL 50 x 36 x 47 cmRosewood Pico XL 50 x 36 x 47cm klec pro křečka recenze*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Ferplast HL HAMSTERVILLE 60 × 34 x 49 cmFerplast HL HAMSTERVILLE 60 × 34 x 49 cm klec pro křečka*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Rody 3 TRIO 41 x 27 x 53 cm ZoluxKřeček Rody 3 TRIO bílá 41 x 27 x 53 cm Zolux klec pro křečka recenze*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Rody 3 DUO 41 x 27 x 40,5 cm ZoluxKřeček Rody 3 DUO modrá 41 x 27 x 40,5 cm Zolux klec pro křečka*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
INTER-ZOO Rex 2 dřevo 58 x 38 x 34 cmINTER-ZOO Rex 2 dřevo 58 x 38 x 34 cm klec pro křečka*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Dřevěná klec pro křečka 6-hranná (dřevěné klece pro křečky)

Luxusní klec pro křečka dřevěná je samozřejmě vždy lepší, než typická plastová a to z jednoho jednoduchého důvodu. Určitě si několikrát všimnete, že čas od času vám bude křeček konstrukci okusovat. Není to o tom, že by to bylo z hladu, ale prostě to jen zkouší, když už má toho v ubikaci málo na hraní. Proto je dobré ho zabavit něčím jiným, aby něco takového nezkoušel příliš často a nepokoušel se konzumovat plast u klece plastové. Dřevěné klece pro křečky působí i lepším vzhledovým dojmem a celkový pohled vypadá lépe při volbě přírodního materiálu. A jakmile začneme křečkovi doplňovat přírodní materiál, tak to potom vypadá celkově lepším dojmem, než obyčejný plast.

Krmná miska

Patří k důležitému vybavení celé ubikace, kam budete hlodavci pokládat krmivo. Jakmile si zvykne na umístění, tak už nebude příliš moc krmiva přenášet po celé ubikaci. Je to pak jednodušší při čištění, kdy nemusíte třídit jídlo od pilin a řešit další věci.


Křeček klec nebo terárium a nebo akvárium pro křečka (terárium pro křečka džungarského)

Nelze jednoznačně říct, co je lepší. Obojí má svá pro a proti. Například takové akvárium je velmi dobře průhledné a o něco lépe se čistí. Na křečka tak můžeme velice dobře vidět a to i v případě, když se zahrabe někam v rohu do pilin. Pokud si ale zvolíme klec, tak ta mnohem lépe větrá a pro křečka je to přirozené proudění vzduchu. Terárium pro křečka je zase ale o něco těžší a i samotná údržba je náročnější na čištění. Každý si však volí podle svého vkusu a co se mu víc líbí i hodí pro umístění křečka v bytě na konkrétní místo.

Napáječka na vodu

Vybavení, které je nejdůležitější ze všeho. Hlodavec potřebuje pravidelně doplňovat tekutiny. Vodu měňte pravidelně za čerstvou a umístění je ideální v místě, kde si zvykl přespávat. Často chodí pít, když vstane a i během spánku.


Křeččí klec – křeček syrský chov křeček klec (plastové akvárko pro křečka)

Pokud srovnáme veškeré výhody a nevýhody klecí, akvária a terária, tak se jeví jako nejlepší volba právě klec. Zejména kvůli skvělému větrání a snadnou údržbou. V případě prodyšné ubikace se tak i našim mazlíčkům lépe žije, kdy se můžou prohánět po celém objektu sem a tam. Taková ubikace je pak i vhodná pro chování více mazlíčků, kdy jim dostatek pohybu přijde vhod a ti ho samozřejmě velice rádi využijí.

Je to sportovec

Tyto malá zvířátka naprosto zbožňují pohyb. Jedná se hlavně o šplhání, prolézání a objevování nových a neprozkoumaných skrýší. Rádi šplhají i na vyšší patra, pokud jim k tomu dáte možnost. Takové tvarované větve jsou dobrým žebříkem a pro křečka perfektní výzva všechno prozkoumat.


Oblíbená klec pro křečka džungarského (velké klece pro křečky džungarské – velká klec pro hlodavce levně)

U zboží křeček džungarský klec není vyžadováno žádné speciální ubikace, vystačí mu zcela běžná pro všechny druhy hlodavců. Klece pro křečky džungarské jsou občas používané i ty pro morčata, je tam dostatek místa a naši malý mazlíčci si rádi vyhrají v celém prostoru. Dobrou alternativou jsou i potkaní klece. Křeček je přece jen menší tvor, než je morče. Základem klece by však měly být zajímavé atrakce pro křečka, aby si tak mohl vyhrát a nedopadlo to tak, že bude jen celé dny konzumovat krmivo a sedět v rohu.

Naučte ho chodit na jedno místo – kvalitní klec pro hlodavce zkušenosti

Nejlepší je, když ho naučíte, aby si chodil odskočit jen na jedno místo v ubikaci. Nemusíte pak čistit celou konstrukci. Vždy jen jeden roh, je to pak velmi snadné a hlavně rychlé. Hlodavec si to brzy sám uvědomí a bude to dodržovat. Následně si můžeme do toho rohu vymyslet rychle vyměnitelnou podestýlku, kdy nám to zabere jen chvilku času a nemusíme hned čistit celou klec pro hlodavce.


Jak velkou klec pro křečka džungarského – nejlepší klec pro křečka džungarského recenze

Ideální volbou (pokud to možnosti dovolí) je zvolit větší konstrukci. Naši hlodavci budou chtít využívat velkého prostoru a proto potřebují dostatek místa pro veškeré jejich lumpárny. Nemělo by jít o menší rozměry, než 60 x 40 cm a výška by měla být aspoň 40 cm. Rozdíl je pak akorát v případě, že vaše zvířátko budete někam jen přenášet. K tomu postačí jen malá přenosná přepravka. Zmíněné větší rozměry jsou určeny pro dlouhodobý pobyt zvířátka.

 • klec pro syrského křečka
 • terárko pro křečka
 • elegantní klec pro křečka 100 cm

Kvalitní klec pro křečka velká – elegantní klec na křečka a jak vybrat klec pro hlodavce diskuze

Klece pro křečky velké jsou snem každého hlodavce. Tyto malá zvířátka zbožňují velké prostory k pohybu a navíc ještě zbožňují, když jsou v těchto prostorech umístěná další lákadla. Jsou to například velmi oblíbené prolézačky pro křečka a nebo hračky pro křečky vlastní výroby, kdy si dokážete sami i nějaké vytvořit. Použít můžete i ruličku od záchodového papíru. Dá se s ní vymyslet spoustu různých prolézaček, které hlodavec ocení. Velká klec pro křečka není povinná, ale jejím pořízením uděláte obyvatelům takové ubikace velkou radost. Větší klec pro hlodavce je pak i mnohem zajímavější z pohledu využití.

Nejkvalitnější klec pro křečka s vybavením – kvalitní klece pro křečky diskuze a zkušenosti (vysoká klec pro hlodavce akce)

Ono nezáleží ani tak na velikosti, křeček si v pohodě vystačí i s menší klecí. Důležité však je, aby si křeček měl kde hrát a hlavně aby se pak měl i kde vyblbnout. Máme tím na mysli různé prolézačky, kolečka na běhání a ideálně i větve přes celou konstrukci, kde se může hlodavec skvěle zabavit šplháním a objevovat tak stále nová místa. Je to velice aktivní a hravý tvor, kdy bychom na to měli stále myslet a za tímto účelem mu i vytvořit ideální prostředí. Nová klec pro hlodavce by tak měla být pro něj hlavně zajímavá z pohledu pohybové aktivity.

Přenosná klec pro křečka – ubikace pro křečka (nejvíce kvalitní klec pro křečka džungarského zkušenosti)

Přepravka pro křečka nemusí být vyloženě ta z obchodu, můžete mu vytvořit i nějakou vlastní. Není to nic náročného, navíc je to jen přeprava z jednoho bodu do bodu druhého. A náš mazlíček tam nebude trávit dlouhou dobu, jako je to určeno pro zboží ubikace pro křečka.


Jak vyrobit klec pro křečka s tunelem?

Jestli máte doma kutilského šikulu, tak si můžete zhotovit jednoduchou ubikaci pro vaše mazlíčky. Velká výhoda je v tom, že nejste vůbec ničím omezováni a celý příbytek pro hlodavce může být zcela ve vaší režii. Stačí vám k tomu pár desek se zarovnanými okraji, aby k sobě dobře pasovaly a pak ještě pár vrutů na přišroubování. Tímto způsobem zhotovíte spodní část. Vrchní část se doporučuje si zajít do obchodu se zahradním nábytkem a tam si zakoupit nějaký druh pletiva. Nakonec si jen vyrobíte menší doplňky, jako je například prolézačka pro křečka a nebo tunel. V lese najdete mnoho materiálu, který se bude určitě hodit.

Hlodavec plný energie

Jedná se o velmi hravé a hlavně zvědavé zvířátko a proto mu musíte dopřávat dostatek zábavy, aby se nenudil. Jednou za čas ho můžete i vypustit po bytě, aby se volně proběhl po větší ploše. Roličky od záchodového papíru nevyhazujte, ale vymyslete mu nějakou prolézačku.


Plastová klec pro křečka ferplast – dvoupatrová klec pro křečka zkušenosti (nejlepší klece pro křečky recenze)

Plastové klece pro křečky a hlodavce jsou levnější záležitostí pro všechny majitele těchto zvědavých tvorů. Oproti dřevěným konstrukcím jsou o něco lehčí, ale je to přece jenom plast, kdy dřevo jako materiál bude o něco lepší volba. Každopádně nabídka těchto ubikací je velmi solidní a hravě si může vybrat každý zájemce tohoto chovatelství. Plastové můžete například pořídit i kolečko pro křečka, které bude svou lehkostí snadno ovladatelné každým hlodavcem. Ti si ho rychle oblíbí a běhání v kolečku se stane jejich denní rutinou. Pater může být i více, často je k vidění dvoupatrová klec. Tu můžete vidět i v našem horním žebříčku nejlepších recenzovaných klecí.

Klec pro křečky ferplast criceti 100 a levná klec pro hlodavce ferplast rabbit 100 – levné klece pro křečky levně

Tato klec pro krecky je plně vybavená a pro začínajícího chovatele naprosto dostačující. Příslušenství je šikovně rozmístěno takovým způsobem, aby se hlodavec skvěle zabavil na delší dobu. K dispozici jsou tři patra, kde čeká vašeho malého parťáka dostatek zábavy na spoustu hodin. V každém patře si může hrát, konzumovat připravené krmení a nebo může i pospávat. V ubikaci je již zabudováno malé kolo i s domečkem a miskou. K tomu všemu je ještě k dispozici výklopná část pro snadné vyjmutí samotného hlodavce i všech doplňků umístěných v ubikaci.

Volba podestýlky

Ta by měla být jemná a hlavně bez ostrých hran. Navíc je ideální, když bude přírodní a dokonce bude i pohlcovat pachy, aby se nešířily dále po místnosti. Můžete i různě namíchat dle potřeby. Nabídka eshopů je velká a každá podestýlka má jiné možnosti.


Klec pro křečka s výbavou – jak vybavit klec pro křečka diskuze?

Buďto si můžeme koupit ubikaci přímo již vybavenou, kdy nám odpadají další starosti a nebo si ji můžeme vybavit úplně sami materiálem z přírody. Vybavení je pak už hračkou a zvládne to úplně každý. Na dno se vybere nějaký druh podestýlky, vyřeší se voda a doplníte hračky. Následně se pak ještě řeší krmivo a máme hotovo. Je to snadné pro každého nového chovatele a navíc budete mít dobrý pocit, že jste si to všechno nachystali úplně sami. Doplňky v podobě hraček můžeme nacházet často v lese a nebo kdekoliv v přírodě, kdy ze dřeva a větviček můžeme křečkovi vymyslet zajímavé průlezky.

Vybavení vlastní výroby

Nemusíte hned všechno vybavení nakupovat. Stačí si udělat jednu vycházku do přírody, nejlépe do lesa a tam najdete spoustu inspirací a kusů dřevěného materiálu, kterým pak můžete vyzdobit ubikaci.


Nejlepší klec na křečka recenze a patrová klec pro křečka 60 cm a 70 cm – křeček džungarský klec levně

Výhodou a velmi vítanou konstrukcí jsou i patrové ubikace pro naše malé hlodavce, kdy se jim naskýtá mnohem více prostoru u stejné šíře dna. Využívá se to například v prostorech, kde jste limitováni umístěním rozměrnější ubikace. Právě v takových případech se používají vícepatrové konstrukce. Do každého patra můžete umístit naprosto odlišné vybavení a navíc ještě můžete každé patro propojit vzájemně. Vznikne tím i velice působivá prolézačka a hlodavci ji budou zbožňovat.

Velká klec pro křečka recenze – luxusní klec na křečka diskuze a plastové klece pro křečky levně

Co se týče patrových ubikací, tak jsou sice parádní, ale nejsou nutně vyžadovány. Vaši mazlíčci si plně vystačí i s běžnou klecí. Takové klece pro křečky stačí pak už jen dostatečně vyplnit takovými věcmi, které jim zajistí dostatek pohybu a vzbudí u nich zvědavost. Motivovat je můžete různými překážkami a hlavolamy, které jim do domečku nachystáte k jejich spokojenosti. Krom konzumace krmiva a spánku budou překypovat velkou energií, kterou musí někde spotřebovat. Vybírat si můžeme i z pěkně vypadajících plastových klecí.

Krytí ubikace

Minimálně z jednoho směru by mělo být nějaké krytí, kdy se hlodavec nebude cítit, že je ohrožený ze všech stran ubikace. Většinou se dává na zadní stranu konstrukce nějaký přírodní motiv lesa a nebo něco podobného. Hlavně by to mělo působit klidně a bez příliš křiklavých barev.


Levné klece klec pro křečka – levná klec pro křečka džungarského diskuze (plastové klece pro křečky levné)

Levná klec pro křečka není vůbec špatná, když s tímto chovatelským koníčkem právě začínáte a teprve sbíráte znalosti a zkušenosti. Nejlevnější jsou ubikace plastové, protože výroba takového zboží je levná. To samé platí i o vybavení, které se dá pořídit za pár korun. Ohledně vybavení si jej ale můžete vyrobit i sami z různých kusů dřeva a nebo z věcí, které najdete po lese a nebo běžně v přírodě. Když například potřebujete vyrobit domeček a nebo něco podobného v tomto smyslu.

Žádné přímé slunce

I když některá zvířata slunce vyhledávají, tak hlodavci k nim určitě nepatří. Můžou se velmi snadno přehřát a nebude stačit ani pravidelné doplňování tekutin. Zejména pak v létě by nemělo být zvířátko vystaveno za oknem přímému slunci. Vždy je lepší najít hlodavci místo někde ve stínu.


Vhodná klec pro křečka zlatého – křeček džungarský klec recenze a chov (džungarský křeček)

U konkrétních hlodavců není vůbec žádný rozdíl, jakou ubikaci jim nakonec pořídíte. Pro všechny platí stejné parametry, čím větší ubikace, tím větší možnost pohybu. Pokud jste vyloženě limitováni menším prostorem pro umístění, tak volte takové zařízení, které je vybaveno do výšky více patry. Tito hlodavci mají velice rádi šplhání a další akrobatické pohyby. Proto je dobré mít po ubikaci i různé žebříky, klidně i větve a kolotoč pro křečka. Čím více různorodých vymožeností, tím více si náš hlodavec bude moci vyhrát i se svými kamarády.

Pozor na průvan a chlad

U země se táhne chlad a proto by neměla být ubikace umístěná vyloženě na podlaze ve velkém průvanu. Hlodavec tak může snadno prochladnout. Lepší je si určit místo, kde může být v určité výšce. Například na nějakém stolečku v rohu místnosti.

Malá klec pro křečka recenze

Vyloženě malé klece pro křečky jsou oblíbené do menších prostor v bytě, jako je to podobné u klecí pro andulky. Kdy máte ubikaci umístěnou někde v bytě a hlodavec je v ní ubytovaný celé dny. Největší problém může nastat s nedostatkem pohybu, kdy na to prostě nebudete mít dostatek místa a hlavně možností. Proto se mu snažte v malé kleci vytvořit dostatek zájmových činností. Pokud ale potřebujete malou ubikaci vyloženě k přenosu a nebo cestování, tak to ničemu nevadí. Naše zvířátko je tam totiž jen po omezenou dobu a není určeno pro dlouho trvající umístění.

Jak připravit klec pro křečka levné – dřevěná klec pro hlodavce cena a patrová klec pro hlodavce sleva

Klece pro křečky levné jsou snadno k dostání téměř všude, stačí si jen dobře vybrat. Základem vybavení je dno, které musí být vyplněno drobnějším a ideálně sacím materiálem. To jsou například piliny, kterých je spousta druhů, některé dokonce pohlcují i pach. Pak je velice důležité nezapomínat na pravidelný příjem vody. Přece jenom naše zvířátko má dostatek pohybu a rádo konzumuje různé krmivo, proto je potřeba pravidelně doplňovat tekutiny. Zejména v teplejších měsících je to potřeba více. Vhodná klec pro hlodavce by měla být pro naše malé zvířátko i plná různých aktivit.


Jak velkou klec pro křečka syrského – jakou klec pro křečka?

Větší ubikace znamená mnoho prostoru k různým lumpárnám, kde se váš mazlíček kvalitně zabaví. Není to ale jen o volném prostoru, ten musíte zejména vybavit kvalitními a různorodými pohybovými prvky. Nejhorší je, když váš hlodavec neustále okusuje mříže. Víte, co to přesně znamená? Znamená to zejména to, že vám dává hlodavec najevo malé rozměry ubikace a konkrétně i to, že se v ní prostě nudí. V případě, že si toho všimnete, tak budete muset buďto pořídit větší možnost ubytování, ale hlavně pak více hraček, se kterými se dostatečně zabaví.

Hlavně klidné místo

Obzvláště platí u nově přineseného hlodavce domů, kdy je ještě celý vystrašený. Měl by být umístěný v místnosti, kde je stálý klid. Takže u psího pelechu, kde pes neustále štěká to nic dobrého nebude. Nemělo by to být ani vedle větráku a nebo vchodových dveří, kde stále někdo chodí.


Patro do klece pro křečky levné – plastová klec na křečka velká (křeček džungarský klec diskuze a zkušenosti)

Malá ubikace se dá ale ještě vylepšit jednou takovou šikovnou pomůckou. Jedná se o přidání patra a nebo těch pater může být i více, když máte celou konstrukci vysokou. Tím pádem si tedy více rozčleníte celý prostor a váš mazlíček se může pohybovat po všech patrech. Je to pro něj zajímavá prolézačka, která ho vybízí k průzkumu. Tito malí hlodavci i rádi šplhají a je tedy pro ně i dobré vybavit ubikaci větvemi. I pelíšek pro křečíka může být součástí výškového průzkumu. Snadno ho naučíte pohybu pomocí rozmístěním pamlsků na různá patra.

Dřevěný domeček pro křečka – jak ubytovat křečka?

Takové dřevěné domečky pro křečky jsou zásadní věcí jejich ubikace, kdy se potřebuje náš mazlíček neustále schovávat před vnějším světem. Cítí se tam bezpečně a jistým způsobem zcela neohroženě. Platí to zejména v době, kdy si jej nově přineseme domů a je to pro něj velká neznámá divočina plná různých pachů, světel a neznámých zvuků. Dřevěný domeček pro křečka tedy pak plní funkci ochrannou, kdy si potřebuje na nové prostředí zvyknout a postupně se pak osměluje domeček opouštět.

Hlodavci nemají rádi vlhký vzduch

To platí zejména v koupelně, kde je vana a nebo sprcha. V chladnějších měsících se používá hodně teplá voda a vzduch v místnosti je potom takový nasáknutý. Našim zvířátkům to nedělá dobře. Vůbec pak není ani dobré, když se k vlhkému vzduchu přidá ještě i průvan.


Doplňky do klece pro křečky

Příslušenství do klece pro křečka není nic náročného. Dokonce si jej nemusíte ani všechno kupovat, lze si jej totiž vyrobit doma a to za pomocí různých pomůcek. Stačí jen trocha zručnosti a máme hotovo. Základem je vycházka někam do přírody, kde můžeme najít zajímavé dřevěné části, které se budou dobře vyjímat v křečkově ubikaci. Navíc je to zcela přírodní materiál, takže na rozdíl od toho plastového je to určitě výhoda. Doplňky do klece pro hlodavce tak vyřešíme snadno, stačí si jen prostě pořídit prostornou klec pro křečka a následně tam vše doplnit z přírody.

Jesle na seno

Praktická pomůcka na seno a i například zelenou trávu. Umístíte ji do jesliček, aby ji hlodavec netahal po celé ubikaci – klec pro křečka. Bude si ji jen postupně vytahovat z jesliček a tu konzumovat na místě.

Okusovací tyčinka

Zajistěte mu vedle ubikace nejlépe dřevěnou tyčinku, kterou bude moci okusovat. Je to takový test, kdy poznáte, zda se nudí. V případě, že se bude věnovat okusováním tyčinky příliš často, tak vám dává najevo, že se nudí a musíte mu vymyslet další hračky.


Klec pro křečka

V dnešní době už můžeme mít naprosto skvělou ubikaci, která je moderního vzhledu a má vše potřebné pro chov křečka. Vybírat si můžeme ze zajímavých tvarů, kde je i mnoho prolézaček a dalších užitečných labyrintů.

Umístění v chladné místnosti je problém

Například v chodbě u vchodových dveří to není dobré, kdy se často otevírají a hrne se chladný vzduch z chodby. To samé platí u dveří balkónových, pro hlodavce je velký výkyv teplot zatěžující.

Nejlevnější klece pro křečky cena – nejlevnější klec pro křečka (levná klec na křečka)

Nejedná se o nijak drahé zboží a to je dostupné na všech eshopech v hojné míře, dokonce je na výběr z velkého množství různých klecí. Je dobré se potom vyvarovat vyloženě malým klecím, kde by křeček jen seděl u misky s krmivem a neměl by možnost žádného pohybu. V případě, že nemáte možnost pořídit širší klec jako u papouška kvůli malému prostoru pro umístění, tak doporučujeme pořídit ubikace větších rozměrů do výšky, kde si pak přidáte patra. Je to solidní alternativa, kdy ubikaci vyplníte větvemi takovým způsobem, aby to vypadalo jako prolézačka a křeček se tak mohl zabavit.


Jak vybrat klec pro křečka recenze – popis, testy, parametry (nejoblíbenější klec pro křečka nejprodávanější)

Jestli jste v chovatelství hlodavců začátečník bez zkušeností, tak je dobré se vždy informovat od těch zkušenějších. Vždy je lepší si najít srovnávací stránku zboží, jako je právě ta naše. Můžeme si tu nezávisle porovnat různé produkty podle zkušenosti zákazníků a vybrat jen takové, které jsou skutečně kvalitní a mají s nimi jejich majitelé jen pozitivní zkušenosti.

Kuchyň není ideální umístění ubikace

Pokud hledáte správné umístění pro vašeho nového kamaráda, tak ho určitě nedávejte do místnosti, kde se pravidelně vaří jídlo. Je hodně citlivý na výpary a nedělá mu to dobře na jeho nos.

Klec pro křečka

I když kupujeme ubikaci nevybavenou, tak to ničemu nevadí. Můžeme mu vyrobit vybavení sami. Při procházce do přírody můžeme najít mnoho zajímavých dřevěných tvarů.

Klec pro křečka by měla být prostorná – nejlepší klece pro křečky recenze

Čím více bude mít křeček místa, tím lepší to pro něj bude. Prostornější konstrukce pro něho znamená více pohybu, který potřebuje. Nemůže sedět v malé klícce a jenom do sebe rvát krmení, tímto způsobem by moc dlouho nevydržel. Křečík je malý hlodavec, který potřebuje i pohyb. Buďto mu pořídíme ubikaci již vybavenou a nebo se vydáme do lesa a něco my vymyslíme v rámci jeho pohybu. Vhodné jsou různé větvičky, kdy z nich může mít něco jako průlezky. I z recenzí zákazníků se můžeme dočíst, že jsou křečíci hravá a zvědavá zvířátka, která vyhledávají pohyb.

Zařízená klec pro hlodavce 120 cm a nejlevnější klec pro hlodavce 140 cm (nejlepší klec pro hlodavce recenze)

Podle recenzí a zkušeností chovatelů křečků jsou dva takové tábory. Jeden z nich upřednostňuje klec pro hlodavce vybavenou a ten druhý nevybavenou. Je na každém z nás, který způsob si vybereme. Pokud zvolíme vybavenou, tak už máme vše hotové a nebo si změníme uvnitř pár věcí podle potřeby. U nevybavených klecí lze plně zapojit naši fantazii a malému křečíkovi vyrobit z větviček a dalších věcí mnoho aktivní zábavy.

Co by měl mít křeček v kleci?

Ideální je chlupáči pravidelně vše doplňovat a měnit. Vždy by měl mít čerstvou vodu a potravu. Samozřejmě mu pak měníme i počůrané věci. Takže mu buďto vyměníme toaletní papír, piliny a nebo jinou podestýlku. Klec na křečka by měla být také čistá.

Savic klec pro hlodavce 100 cm a ferplast klec pro hlodavce casita 120 cm

Pro výběr té správné ubikace pro naše malé zvířátko se nám nabízí několik značek. K těm oblíbeným patří například Savic a Ferplast. Lze si vybírat z mnoha velikostí a dalších možností. Samozřejmě zde platí, že čím větší klec pro hlodavce je, tím více to pak bude zajímavější pro chlupáče i pro nás. Křečík bude mít radost z každé aktivity a my budeme nadšení, kolik má naše malé zvířátko energie.

Jak často čistit klec křečkovi?

Většinou se to dělá dvakrát týdně, ale může to být i podle potřeby. Zejména bychom měli zvířátku z ubikace vyhodit staré potraviny. Rovněž silně zapáchající a počůrané podestýlkové materiály by se měly vyměnit. Klec na křečka by neměla zapáchat.

Je malá klec pro křečka dostatečná?

Pokud tam bude sám, tak to možné je. Přece jen je ale lepší, když má křeček ubikaci větší. Tento druh zvířátka je sportovec a vyžaduje pohyb – lepší je větší klec na křečka.

Klec pro křečka

Každá ubikace může nabízet něco jiného a zajímavého. Mnoho eshopů nabízí velice pěkné řešení, kde se křeček dostatečně zabaví na celý den. Heslo by mělo být takové, že dostatek zábavy je pro křečka skvělá zábava.

Klec pro křečka a zábava

Musíme brát v potaz, že v ní bude zvířátko trávit veškerý čas svého života a proto by jsme měli ubikaci pro křečíka přizpůsobit takovým způsobem, aby v ní byl křeček šťastný.

Klec pro hlodavce s vybavením včetně příslušenství

Kompletní vybavení nám samozřejmě ušetří mnoho práce a starostí. Zakoupením tak máme vše komplet a můžeme si tam křečíka ihned nastěhovat.

Chovatelské ubikace zolux s výbavou

Vybavení může být různého charakteru. Výrobci tak nabízí mnoho možností, stačí si jen prohlédnout nabídku a vybrat si. Naše heslo by mělo být takové, aby se zvířátku dobře bydlelo v ubikaci.

Různé produkty skladem

Skladem je mnoho produktů a klecí, většinou je to u každé položky napsáno. Jinak je možné kontaktovat i eshop a dotázat se na datum naskladnění. Na eshopech najdeme i mnoho dalšího příslušenství a nejen pro hlodavce. Přidáváme zde menší nápovědu.

 • novinky krmivo pro hlodavce a různé pochoutky i příslušenství a novinky
 • doporučujeme malé pelíšky i hračky, pochoutky s vitamíny a příslušenství
 • občasné akce a výprodej na podložky i akce k nákupu a výprodej na krmiva
 • krmivo pro psy i příslušenství a ohrádky pro štěňata, pochoutky s vitamíny
 • přepravky i pelíšky pro kočky a další novinky, pelíšky psů i podložky pod košík
 • podložky pro kočky i kartáče psů a další potřeby psů – vodítka, granule, hračky
 • kartáče pro kočky i krmivo pro štěňata s vitamíny občasný výprodej – o nákupu
 • krmivo pro ptactvo i vitamíny pro ptactvo a potřeby pro ptactvo – košík ptáci
 • vitamíny pro kočky i pelíšky a kartáče, vodítka, malá vodítka i velká vodítka psů
 • ptáci – krmiva s vitamíny a ptáci různé voliéry, pro kočky manuály čištění pdf
 • poradenství předvolba 420 – linka 420 – můj košík, možná úprava objednávky
Nejprodávanější klec pro hlodavce

Na prodejních sekcích jsou většinou i zobrazené oblíbené a nejprodávanější klece pro křečky. Stačí si tam jen trochu zalistovat a prohlídnout si oblíbené ubikace. Pro lepší parametry můžeme použít i filtr, pomocí kterého bude hledání snadnější.

Klec pro křečka

Nakonec sem ještě přidáme pro lepší přehled heslovitou nápovědu. Stačí jen použít filtr na eshopu a vyhledat si zboží přesně podle názvu. Dříve tak nalezneme přesně to, co potřebujeme.

 • klec pro křečka
 • ohrádky pro hlodavce s vybavením, přepravky pro malá zvířata prodej
 • pochoutky pro králíky a malá zvířata, velké objednávky doprava zdarma
 • podestýlky pro hlodavce (morčata, myši), podestýlky pro hlodavce – křečků
 • klec pro hlodavce ferplast, produkt zolux, může být pro fretky, myš a další kategorie
 • klec pro křečka
 • nejprodávanější klec pro hlodavce ferplast akce – jednou za čas, toalety, domečky, pamlsky
 • skladem potřeby pro chov křečků, klece s výbavou a potřeby pro chov můj dům
 • recenze na krmivo a potřeby pro myši, různé značky skladem i s vybavením
 • klec na křečka
 • doporučujeme pamlsky pro morčata skladem, potřeby křečků – toalety úprava
 • větší objednávky doprava zdarma, krmiva pro králíky i přepravky recenze
 • klec na křečka
 • značky prémiové krmivo křečků ferplast i zolux skladem, akce na doplňky
 • malé granule a další krmiva recenze, skladem klec pro hlodavce a další potřeby
 • klec na křečka
 • kovové přepravky skladem, kategorie plast výbava skladem, facebook stránka
 • pamlsky pro myš skladem, velké pamlsky balení skladem, vybavení plast

Luxusní klece pro křečky cz – chov křečků džungarských a syrských (kvalitní klec na křečka zkušenosti)

Tento druh zboží je zejména vzhledově na velmi vysoké úrovni, kdy se dokážete dlouze dívat na veškeré to barevně sladěné vybavení a celkovou pestrost ubikace. Tyto produkty jsou i vyrobeny z lepšího dřeva a s nadšením si budeme prohlížet vaše malé kamarády při jejich aktivitě. Když si vezmeme v potaz, že se jedná o lepší materiál, tak i ty ceny těchto ubikací jsou na sympatické úrovni.

Klec pro křečka nedáváme do vlhké místnosti – malé klece pro křečky zkušenosti

Neměl by být například v kuchyni, kde se často vaří. Rovněž některé vůně z jídla mu nedělají úplně dobře a proto by jsme se měli kuchyňskému umístění vyvarovat. Klece pro křečky je dobré dát na místo, kde je na něj dobře vidět a zároveň je tam pro křečíka klid.

Klec pro křečka v klidné části

Nejvíce ideální je pro křečka klidnější část bytu, kde na něj nefouká a má prostě klid ke spánku. Pak je dobré mu pořídit hodně pilin, kde se může schovat. Každá vlastní úprava obydlí křečíka je pro něj dobrá.

Klec pro křečka mimo ventilaci

Průvan a rychlý vzduch nedělá křečkovi vůbec dobře. Mohl by se snadno nachladit. Naše heslo zní, že ho raději dáme do jiné místnosti. Ideálně tam, kde bude mít zvířátko mnohem větší klid.

Mimo hlučnou hudbu

Nikdy nedávejte hlodavce do blízkosti hlučné hudby, nemá to totiž vůbec rád. Například vedle rádia to není vůbec vhodné a nebo také k oknu, ze kterého může jít na křečíka průvan.


Nejlepší klec pro křečka recenze – v čem chovat křečka?

V naší tabulce umístěné na začátku článku jsme pro vás vybrali a zobrazili nejlepší recenzované zboží v této kategorii, které dostalo pozitivní hodnocení. Není dobré si vybírat výrobek podle značky, ale vždy si vybírejte konkrétní kus zboží, se kterým má vícero lidí pozitivní zkušenosti. My jsme to udělali za vás a prošli jsme chovatelské portály a diskuse ohledně vybavení pro hlodavce. Vybrali jsme jen ty nejlepší a umístili do tabulky.


Klec pro křečka cena – kolik stojí klec pro křečky džungarské?

Veškeré ubytování kolem našeho mazlíčka vždy něco stojí. Není to ale nic, co bychom mu nemohli dopřát. Křeček se nám za to odvděčí nezapomenutelným kamarádem, na kterého si velmi brzy zvykneme. Nekupujte mu jen nějakou malou a základní ubikaci. Později sami zjistíte, že ty větší mají své kouzlo a dobře se pak sleduje, jak se hlodavec po celé kleci s nadšením pohybuje. Jakmile si na svého nového přítele zvyknete, tak mu časem stejně pořídíte vetší a lepší ubytování, aby jste se mohli společně ještě více bavit.

V poslední části textu ještě upozorníme, že nahoře je zobrazena tabulka porovnání nejlepších klecí pro křečky vybraných z recenzí a zkušeností uživatelů, které vyšly pro konkrétní zboží velmi pozitivně. Bylo to na základě doporučení od chovatelů a majitelů malých hlodavců, kteří s nimi mají mnoho strávených let. Top klec pro křečka není nijak drahá a vybavení si dokážeme vyrobit i sami pomocí darů lesa v našem okolí. Základem je vhodná konstrukce a zbytek vybavení už může být jen na naší šikovnosti.


Klec pro křečka poslední rady – oblíbená klec na křečka

Pro naše nové zvířátko je potřeba vybrat takovou ubikaci, ve které se dokáže zabavit. Zároveň ale musí klec pro křečka splňovat dostatečné množství prostoru, aby měl možnost kvalitního pohybu. Ten je pro malého hlodavce velmi důležitý, když se pravidelně cpe krmivem. Získanou energii musí záhy upotřebit na různých hračkách a nebo pohybem po ubikaci. Tito drobní tvorové i rádi šplhají a zařazením větví do klece pro křečky jim vylepšíme možnosti jejich pohybu. Klec pro křečka bude tak dobře vybavená a vy ho můžete pravidelně s nadšením sledovat i obdivovat jeho sportovní výkony.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *