Menu Zavřeno

Klec pro morče

Klec pro morče morčata ohrádka patrová dvoupatrová dřevěná plastová bazar prodám venkovní nejlepší domeček recenze

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Klec pro morče patří do základní výbavy v případě, že si hodláte pořídit malé morčátko. V jedné kleci můžete chovat morče jedno a nebo jich můžete mít i vícero. Od toho se pak ale odráží velikost celé ubikace. Naštěstí již dávno neplatí, že svého domácího mazlíčka si v mnoha případech lidé ubytovali v akváriu a nebo papírové krabici. Tohle prostě není ono, ani v jednom případě neproudí vzduch a pro naše zvířátko to není vůbec dobrý způsob ubytování. Kvalitní klece pro morčata jsou takové, kde snadno proudí vzduch, jsou prostorné a morče může pozorovat okolí i vidět blížícího se majitele. Pokud máte se svým morčetem dobrý vztah, tak vás dokáže přivítat i pištěním. Tím oznamuje svou radost z toho, že opět vidí svého majitele. V dnešním článku si probereme ideální klec pro morče, aby se váš mazlíček cítil skvěle.

Klec pro morče: Porovnání TOP 10 nejlepších klecí pro morčata podle zkušených chovatelů a jejich recenzí a porovnání i s testy, popisem zboží a důležitými parametry

Rovnou na začátek celého článku jsme sem dali celkové srovnání deseti nejlepších klecí pro morče snadno dostupných na internetu. V této tabulce klecí najdete nejlépe hodnocené zboží. Mohlo ho tam být sice více, ale rozhodli jsme se, že zobrazíme jen TOP 10 produktů. Veškeré testy a parametry klece pro morče vycházejí z mnoha uživatelských recenzí a poznatků od zkušených majitelů, kteří chovají svá morčata mnoho let. Pátrali jsme po informacích na různých diskusních chovatelských fórech a dalších skupinách. Kde se tito lidé scházejí a vzájemně si vyměňují své zkušenosti. Ze získaných informací jsme následně sestavili tento žebříček s názvem nejlepší klec pro morče pro všechny milovníky hlodavců a těchto malých domácích mazlíčků. U každého produktu máte odkaz. Tam si lze zjistit více informací, další varianty klecí a eshopy podle nejlepších cen.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Ferplast Casita 80 78x48x50 více barevFerplast Casita 80 78x48x50 cm klec pro morče*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Ferplast Casita 100 96x57x56Ferplast Casita 100 96x57x56 cm klec pro morče*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Ferplast Casita 120 119x58x61 cmFerplast Casita 120 119x58x61 cm klec pro morče*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Zolux Indoor 2 80 s výbavou více barevKlec morče INDOOR 2 80cm modrá šedá s výbavou Zolux klec pro morče*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Tommi Bunny Bungallow 120 cmTommi Bunny Bungallow chrom skládaná 120 cm klec pro morče*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Ferplast Arena 120 125 x 64 x 51 cmFerplast Klec pro morče králíky a morčata Arena 120 125 x 64 x 51 cm*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Ferplast Cavie 15 Tris 70x47x37cmFerplast Cavie 15 Tris 70x47x37cm klec pro morče*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
BARN 80 šedá FERPLASTKlec pro hlodavce BARN 80 šedá FERPLAST klec pro morče*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Zolux NEO PANAS 51x29x40cmZolux Klec hlodavec NEO PANAS 51x29x40cm klec pro morče*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
ZOLUX Neo Muki 78x48x58cmKlec ZOLUX Neo Muki černá 78x48x58cm klec pro morče*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Jak velká klec pro morče (ohrádka pro morče)?

Čím větší, tím je to samozřejmě pro morče lepší. Morče má rádo, když může běhat. Je to i dobré pro jeho aktivní pohyb. Pokud bude mít ubikaci malou, tak bude ve většině případech jen sedět na určitém místě, bude se nudit a tloustnout. Ideální je mít větší klec a vybavit ji různými věcmi a hračkami, aby se morče mělo jak zabavit a nesedělo jen na jednom místě. Jakmile zjistíte, že je morče dobrým společníkem, tak se můžete rozhodnout, že mu pořídíte dalšího kamaráda. Pak se vám větší prostor bude hodit, kdy se budou obě morčata prohánět a vymýšlet lumpárny.

Vhodné umístění

Jelikož se jedná o společenského tvora, tak je dobré ho mít poblíž lidí, kde se pořád něco děje. Aby nebyl někde sám v koutě, morčata jsou ráda nablízku svému majiteli.

Správné rozměry

V článku bude ještě přidána vetší tabulka rozměrů, ale čím více místa svému mazlíčkovi dopřejete, tím více se bude moct proběhnout a bude šťastnější.

Mějte pevné dno

Vyhýbejte se ubikacím s drátěným dnem, mohli by mu tam zapadávat nožičky.

Vrchní uzavření

Jestli máte doma psa a nebo kočku, tak by se o tom dalo uvažovat. Pokud nemáte, tak ubikace strop nepotřebuje v případě, že jsou stěny dostatečně vysoké.

Teplota okolí

Nedávejte ubikace do průvanu a ani pod radiátor. Není ani dobré, aby byl hlodavec vystaven přímému slunci. Ideální stav je někde ve stínu.


Patrová klec pro morče dvoupatrová – vysoká klec pro hlodavce 120 cm velká dřevěná

Dvoupatrová klec pro morče je vhodná jak pro jednotlivce, tak i pro více morčat. Některá morčata jsou velice aktivní a tento druh ubytování jim přijde velmi vhod pro jejich časté dovádění. Dokonce si je můžete naučit i na to, že jim budete podávat některou stravu jen vrchem. Morčata jsou zvědavá a hravá. Jakmile si na vás zvyknou, tak je můžete učit různým věcem. Tyto chovatelské klece pro morčata lze většinou i snadno rozebrat, kdy je potřeba vyčistit celý prostor. Lze to udělat snadno a rychle. Hlodavci si pak takovou vysokou dvoupatrovou klec velmi brzy oblíbí.

Dřevěná klec pro morče levně

Dřevěná klec na morče velká je určitou výhodou z toho důvodu, že je hlavně prostorná. Přírodní dřevěný materiál zajistí konstrukci snadno rozložitelnou a většinou je k ubikaci i další vybavení, které by jste si museli stejně pořídit samostatně. Drevena klec pro morce působí pěkným přírodním dojmem a pro morče je to příjemný a útulný domov. Pro tyto hlodavce nepotřebujete vždy drátěnou klec jako u psa. Vybavení klece si navíc můžete najít i v lese, aby byl materiál opět dřevěný a všechno spolu dohromady pěkně ladilo.

Plastová klec pro morče

Plastová verze je další variantou, kde může naše morče bydlet. Ale není ani tak důležité, z jakého materiálu je ubikace vyrobená. Mnohem důležitější je zvolená velikost celého prostoru pro morče. Pro kvalitní podmínky pro morče je nutné zajistit mu dostatek prostoru. Jedná se minimálně o rozměry 80 x 50 cm při výšce minimálně 40 cm. Morče potřebuje běhat, jinak se začne nudit a může se mu i přitížit z nedostatku pohybu. Jakmile si na sebe zvyknete, tak je možné i morče pustit po velkém prostoru například v bytě. Dávejte ale pozor na to, aby vám někam nezalezlo. Morče je zvědavé a rádo prozkoumává různé zákoutí.


Klec pro skinny morče

Každé skinny morče je mnohem náchylnější, než běžný druh morčete. Tím pádem potřebuje mít co nejpříjemnější podmínky v teple a pohodlí domova. Potřebuje být umístěné v místě, kde není průvan a ani nebude vystaveno přímému slunci. Morče by mělo být umístěné na klidném místě a opět čím bude větší, tím lépe pro něj. U skinny morčat je důležité dbát na vyšší péči, aby byla v pořádku. Nicméně ubytovací klec pro morče mu můžete pořídit tu samou, jako by jste ji kupovali pro běžné morče. Jen si dejte pozor na umístění, aby bylo správné a bylo tam teplo.

Věnujte mu dostatek pozornosti

Nejlépe se mu věnujte každý den a to zejména v době, kdy se vracíte domů. Morče snadno zjistí, že jste se vrátili a bude si vyžadovat vaši pozornost. Hrajte si s ním, chovejte ho na klíně a hlaďte ho. Mají to rádi a ze začátku si na vás musí zvyknout. Jeho socializace je důležitá, klidně na něj i mluvte, ale klidným hlasem. Můžete pro něj vytvářet různé věci z kartónu a tak dále, morče je rádo za každý pohyb.

Pelíšek pro morče – bydlení pro morčata

Když je ještě zvířátko malé, tak má tendenci se někde schovávat. Proto není na škodu mu zhotovit aspoň nějaký základní domeček. Například ze sena a nebo větších pilin, aby se morče cítilo být schované a nebylo tak zcela vystavené světlu. Úkryt pro něj znamená bezpečí. Když na něj budete pravidelně mluvit, tak se brzy osmělí a nakonec vás bude již z dálky vítat. To je vždy velmi milé a hlavně přátelské. Ze začátku není ani špatný nápad vyrobit morčeti jednoduchý domeček.


Klec na morče dřevěná 80 cm – klec pro morče

Klece o rozměrech 80 cm a více jsou velmi oblíbeným druhem zboží. Přece jen každá větší ubikace dává morčeti mnohem více možností pohybu a aspoň nám potom tolik netloustne. Pohyb je pro morče důležitý. Pokud bude mít totiž malou klec, tak bude většinou jen konzumovat krmení a při nedostatečném pohybu bude tloustnout. To samozřejmě dobré není, protože to pro tohoto malého tvora znamená různé zdravotní komplikace. Proto je prostornější klec určitým základem vybavení pro tohoto hravého tvora.

Jak velkou klec pro morče?

Klec pro morce můžete najít i v různých velikostech. Čím je klec větší, tím je to samozřejmě lepší. Výhodou je pak i to, že se do takové klece vleze mnoho hraček a dalších zajímavých pomůcek pro tohoto našeho hravého tvora. Dokonce ho můžeme naučit i na to, že v jednom rohu bude mít prostor vyloženě na konzumaci potravy a v jiném rohu mu nachystáme věci, kde se naučí vykonávat svou potřebu. Tím si pak velmi usnadníme i práci s čištěním klece.

Klec pro morče 70 cm, 80 cm, 100 cm, 120 cm, 140 cm, 150 cm, 160 cm, 180 cm, 200 cm

Nejprodávanější klece na morče 70 cm, 80 cm, 100 cm a 120 cm jsou celkem často zastoupeny na většině eshopech. Nejprve je ale dobré se podívat na místo, kam budete chtít své morče umístit. Myslete na to, že by to měl být klidnější koutek. Zejména ze začátku bude morčeti chvíli trvat, než si na nové prostředí zvykne. Pro něj bude nejlepší, když bude mít nějaký úkryt, kam bude moci utéct. Jakmile si na svého majitele zvykne i na nové prostředí, tak úkryt vyhledávat nebude. Naopak vás bude vždy nadšeně vítat. V začátcích je ale dobré mu například do klece pořídit malý domeček.


Venkovní klec pro morče levné

U klece venkovní jsou zase o něco málo jiné výhody, ale i nevýhody. Za příznivých a teplých dnů můžeme sebou vzít své morče například na zahradu a položit ho i s ubikací na trávu. Morče se bude v klidu pást a pozná nové prostředí. Dávejte ale pozor na venkovní teploty. Nesmí být zima ani vedro a morče by nemělo prochladnout. Není pak ani dobré dávat morče ven například na půl dne, kdy od něj odejdeme a půjdeme se věnovat něčemu jinému. U venkovní klece nezapomínejte hlavně na vodu a to zejména v teplých letních dnech. A jakmile začne foukat silný vítr, tak morče musíme vzít domů. Při silnějších povětrnostních podmínkách totiž morčata snadněji prochladnou.

Přenosná klec pro morče divoké

Přepravní přenosná klec pro morče může být i menší velikosti. V takové cestovní kleci pro morče jej nebudete přímo chovat, ale jen převážet po určitou dobu. Pokud možno s otvíráním na vrchní víko. Skrz cestovní klec nemusí být pro morče ani dobrý výhled, nebude se tak děsit z jiných lidí a cizího prostředí. Jestli je vaše morče neklidné a má ze všeho strach, tak ho převážejte i s hadříkem, aby se mělo morče kam schovat a nemuselo vnímat okolí. Někdy se převáží i pod malou dečkou, aby na něj nedoléhal tolik zvuk z okolního prostředí.

Jak vyrobit klec pro morče rozměry?

Jestli jste vášnivým domácím kutilem, tak máte vyhráno a můžete si vytvořit výrobek zcela podle vašich představ. Předpokládaný materiál bude dřevo, ten se i pro vašeho nového domácího mazlíčka velmi dobře hodí a chovatelství vás pak bude bavit. Krom toho si můžete vyrobit i zcela atypický tvar a mít tak spoustu možností, co jiné výrobky nemají. Rozměry si vybírejte podle toho, kde bude výrobek nakonec umístěný. A nemusí se jednat pouze o jednopatrovou záležitost, může to být například i dvoupatrový domeček, kde se budou vaši zvířecí mazlíčci rádi prohánět nahoru a dolů. Pokud s takovými věcmi zkušeností příliš nemáte, tak to bude trochu takový oříšek a pak bude lepší si vybrat už klec hotovou z některého z eshopů.

Ono to totiž kolikrát není jednoduché takovou klec vyrobit, když nemáme materiál, potřebné nářadí a hlavně zkušenosti. A nakonec bychom mohli přijít i na to, že bude mnohem levnější si takovou klec pro morče zakoupit. V našem horním žebříčku jsou nejlepší recenzované klece od zákazníků, kteří jsou s nimi spokojeni.


Vybavená klec pro morče 120 cm

Na jednu stranu je samozřejmě příjemné, když už si pořídíme klec na morče kompletně vybavenou. Pak se ale může stát, že tam pro nás některé věci vyhovující nebudou a nebo budou překážet v našich plánech. Ideální je si koupit klec bez vybavení a to tam následně dát podle svého vlastního uvážení. A není to vůbec složité. Stačí si jen udělat pár vycházek do přírody, kde můžeme najít mnoho přírodního materiálu. Nakonec si lze i velmi snadno vyrobit z různých věcí sympatické doplňky do naší klece.

Jak pravidelně čistit klec?

Záleží na počtu obyvatel vaší ubikace. Obvykle se ale provádí čistění 2-3 x měsíčně. Hodně záleží na situaci, jak moc je ubikace znečištěná. Někteří chovatelé čistí morčetí ubikaci i jen jednou za měsíc. To už je ale v případech, kdy mají svá morčata naučená na určitý systém v ubikaci. Když se váš mazlíček naučí chodit do jednoho rohu, tak mu tam stačí dát jen nějakou rychle vyměnitelnou podestýlku a nemusíme pak čistit úplně celou klec. Je to pak snadné a rychlé.


Jak vybavit klec pro morče ferplast?

Můžeme mít i zboží typu plastová klec na morče ferplast a dovybavit ji různými věcmi, které bude mít zvířátko k dispozici, aby se mu u vás bydlelo lépe. Jedná se zejména o doplňky, které jsou jednak nezbytně nutné a pak tu máme ještě i takové doplňky, které jsou určitým způsobem motivující. Platí to zejména v případech, kdy je zvíře samo doma a nikdo mu nevěnuje pozornost. Morče je dosti společenský tvor a je dobré se mu dostatečně věnovat. Jeho domeček by tomu měl být přizpůsobený, aby to bylo pro naše morče příjemné.

Napáječka na vodu

Hlodavci potřebují pravidelně pít a to zejména v teplejších dnech.

Miska na krmivo

Je dobré je naučit si chodit pro potravu do misky, krmivo pak nebude tolik roztahané po celé ubikaci.

Krmné jesličky

Ideální pro podávání sena, kdy si jen tahá seno dle potřeby.


Jaké zvolit krmivo?

Strava pro tyto malé tvorečky by měla být pestrá a zajímavá. V každém eshopu je velký výběr různých pochoutek a pamlsků. Zejména musí strava obsahovat dvě důležité věci. Jsou to vitamín C a vláknina.

Seno

Patří k nejdůležitější potravě, obsahuje vlákninu a minerály.

Granule

K dispozici je široká nabídka a jsou i různé kombinace a spousta možností k výběru složení.

Tráva

Oblíbená pochoutka, kterou ale není dobré trhat u silnice. Měla by být vždy čerstvá a čistá.

Listová zelenina

Obsahuje spoustu vitamínů a tito tvorečkové ji rádi chroupou.


Podestýlka pro hlodavce

Na výběr máme ze spousty možností, čím vybavíme dno celé ubikace. Přece jenom by tam mělo nějaké být, je to lepší a snadno se to pak čistí. Také jde o materiál, který dobře saje a tím pádem se i dobře uchová čistá samotná konstrukce.

Hobliny

Ideální podestýlkou jsou hobliny, mají dobrý sací efekt.

Dřevěné peletky

Vydrží delší dobu, díky jejich savým schopnostem.

Buničité peletky

Oproti dřevěným peletkám jsou navíc ještě velmi měkké a příjemné pro ležení.

Kukuřičné stelivo

Používá se minimálně. Jednak dobře nesaje a stelivo je velmi tvrdé.

Dřevitá vlna

Zajímavý materiál, se kterým dokážete postavit i drobnou skrýš.

Asan

Jedná se o papír, který saje a dokáže pohlcovat i pach.

Noviny

Není příliš dobré používat z důvodu, že by je mohl váš mazlíček trhat a konzumovat.


Jak vybrat klec pro morče – domeček pro morče?

Toto je pro našeho malého tvorečka důležitá věc, kdy bude v takovém domečku trávit většinu svého času. Nezapomínejte na to, že čím více bude mít prostoru k dovádění a pohybu, tím více bude šťastnější a hlavně zdravější. Čím více pohybu mu dopřejeme, tak tím více budeme eliminovat riziko toho, že bude trpět z nadměrně přijímaného jídla. Nemělo by to vypadat takovým způsobem, že naše zvířátko je u nás na výkrmu. Určitě se podívejte do naší horní tabulky, kde jsme vybrali správné klece pro morče. Jedná se o zboží, které dostalo velmi pozitivní recenze od zákazníků.

Klec pro morče cena

Nejedná se o nijak vysoké ceny a dovolit si pořídit pro svého nového přítele kvalitní domeček není problém. Jedná se o dalšího člena rodiny, kdy nám zpříjemní chvíle a zažijeme s ním různá dobrodružství. Jeho ubytování by mělo být řešeno takovým způsobem, aby se cítil dobře a své prostředí považoval i jako bezpečné. Zejména v začátcích to pro něj bude složitější z důvodu nového prostoru, kdy bude mít strach ze všech zvuků a tvarů. Jakmile si ale na prostředí zvykne a pak i na vás, tak ho můžete začít učit zajímavým věcem.

Nejlepší klec pro morče recenze

Nejlepší klece pro morče máte zobrazeny v horní tabulce tohoto článku, kde jsme vybírali podle zkušeností majitelů a chovatelů morčat. Lidé si občas vybírají zboží vyloženě podle jejich oblíbené značky. Vždy je lepší se zajímat jen o konkrétní produkt a to o takový, se kterým mají i další majitelé dobré zkušenosti. To jsme již udělali za vás, kdy jsme procházeli odborné chovatelské portály a skupiny na téma chovatelství morčat, aby jsme si mohli zjistit, co je pro tyto malé tvorečky nejvíce vyhovující.


Dvoupatrové klece pro morčata levně

Dvoupatrová klec pro morčata je pro tyto zvířátka velmi oblíbenou záležitostí, kdy se jim zvětšuje prostor a možnost pohybu dvojnásobně a to i v menším prostoru, kde máme toto zařízení umístěno. Klec pro morčata dvoupatrová má i tu výhodu, že pokud máte vícero zvířátek a občas se stane, že si některá moc nerozumí, tak může být každé ve svém patře a v klidu si od sebe odpočinout. Tuto možnost řeší i dvoupatrové klece pro králíky. Je to další zajímavá alternativa ubytování pro tyto malé tvory.

Velká klec pro morčata 80 cm, 100 cm, 120 cm, 140 cm, 160 cm a 250 cm

Každá prostorná a velká konstrukce pro naše malé nájemníky je velmi vítanou záležitostí pro každého jejího obyvatele. Můžou tak dovádět a skotačit ve větším prostoru, kde nejsou tolik omezováni, jako v prostoru malém. Můžou se vzájemně nahánět a společně tak i prozkoumávat celý prostor, kde jim můžeme umístit různé hračky a nebo zajímavé hlavolamy. Tyto zvířátka jsou velmi zvědavé a rádi vše prozkoumávají.


Velké klece pro morčata

Velká klec i hračky pro morčata jsou pro každého jejího nájemníka vítanou volbou, jak se může dokonale zabavit za každých okolností. Tito malý tvorové potřebují pravidelný pohyb a to z toho důvodu, že celkem rádi přijímají potravu ve velkém množství. Kolikrát jim dáte plnou misku, tak jsou schopni sežrat úplně všechno, i když to už bude pro ně zbytečný nadbytek. Proto je pak u nich i důležité, aby získanou energii i někde spotřebovali. Jinak se jim začne ukládat do tukových polštářků a to není vůbec dobré.

Dřevěné klece pro morčata heureka

Z tohoto portálu jsme pro vás vybrali ty lepší produkty do naší tabulky. Jsou tam zobrazeny takové produkty, které dostaly nejlepší hodnocení od svých zákazníků a dalších lidí z oboru chovatelství. Některé zboží vypadá velmi pěkně i po stránce barevné a pro morče bude vyhovující i z vícero užitečných parametrů.

Patro do klece pro morčata

U některých ubikací se dá pořídit patro samostatně a do původního domečku se prostě jen zasune. Před zakoupením je dobré se ale informovat o možnostech, zda je to vůbec u konkrétního typu umožněno. V případě, že máte po ruce domácího kutila, tak to žádný problém nebude. A pak se prodávají patra do klecí i samostatně, kdy je instalace velmi jednoduchá u každé ubikace.

Velká klec pro morčata

Pro naše nové kamarády je ideální, když mají ve své ubikaci spoustu zajímavých možností a výzev. Je to podobné jako u zboží klece pro křečka, kteří se rádi složitými prolézačkami proplétají. Jde o to je zejména zabavit na takovou úroveň, aby si nepřipadali nešťastně. Něco podobného můžeme mít i u morčat, kdy se budeme inspirovat křečky. Článek vám doporučujeme přečíst, jsou tam zajímavé nápady do klece.

Ferplast klec pro morčata

Krom zajímavého vybavení je dobré zapřemýšlet i na funkčních věcech, jako je například miska pro potravu a nebo také napaječka, kde bude dostatek vody pro všechny členy domečku. Někde v rohu může být i něco chutného na okusování pro broušení zubů.

Nejlepší klec pro morčata – nejlepší klece pro morčata

V podstatě žádná taková není, která by byla úplně ta nejlepší pro všechny morčata. Každý chovatel preferuje něco jiného a má pak samozřejmě i jiné nároky. Je dobré využít různých možností, kdy bude zařízení celkově působit pro ubytované hlodavce zajímavě. Bude je lákat vyzkoušet různé věci a motivovat k pohybu po celé ploše.


Klece pro morčátka

Jakmile si je přineseme domů, tak se nejspíš stane, že se budou všude možně schovávat. To je přirozený stav, kdy jsou v novém prostředí a mají strach z neznáma. Když si ale pak zvyknou na veškeré okolí, tak se začnou více osmělovat a prozkoumávat celý prostor. Nakonec budou pobíhat sem a tam po celém bytě, jak jim to jen dovolíme.

Velikost klece pro 2 morčata

Nikde není psáno, kolik by to mělo být přesně. Ale všeobecně platí, že čím větší konstrukci jim dopřejeme, tím více budou morčátka pohyblivější a šťastnější. Bohužel se může někdy stát, že když máme v kleci dvě morčata, tak se prostě někdy nesnesou. Pak jim musíme prostor rozdělit na dvě části, než si na sebe zvyknou.

Domečky pro morčata (domeček pro morčata)

Domeček je velmi důležitým faktorem v ubikaci každého morčete. Je to jeho úkryt před neznámým světem, ze kterého může míst strach, když si jej nově přinesete domů. Schovaný ve svém domečku se přece jen cítí bezpečněji. Buďto mu můžete přímo nějaký domeček zakoupit a ten ještě vyplnit například senem, jako takovou výplň, aby na něj nebylo vidět. A nebo mu pak můžeme sami nějaký vyrobit, když se vydáme například na vycházku do lesa nasbírat něco pěkného přírodního.


Levné klece pro morčata – nejlevnější klece pro morčata

Nejedná se o nijak drahé zboží, které by si nemohl nikdo pořídit. Chovatelství těchto mazlíčků je velmi oblíbené a to zejména v poslední době. Jedná se o malá a velmi milá zvířátka, které vám budou dělat společnost a užijete si s nimi dostatek legrace. Jsou to zvědaví a společenští tvorové, kteří si budou vyžadovat vaši pozornost a vynaložená investice se vám vrátí v podobě dobrých drobných přátel a příjemně strávených chvil s nimi. Na eshopech si pak lze samozřejmě vybrat i levnější konstrukce, které mají například jen naprosto základní vybavení.

Patrové klece pro morčata

Klec pro morčata patrová je dobrou volbou, aby se měla možnost proběhnout ve větším prostoru. Jakmile si takový výběh dostatečně zmapují, tak budou lítat sem a tam. Patrová klec pro morčata je zajímavou možností, jak jim dopřát ještě více pohybu, i když není ubikace příliš velkých rozměrů.


Venkovní klece pro morčata

Venkovní klec pro hlodavce je zajímavou možností, jak jim zpestřit jejich výběh. Jestli jsou po celou dobu někde v obývacím pokoji, tak je to pro ně velmi vítaná změna se proběhnout například někde po trávě. Musíme si dávat pozor jen na to, aby nebyla venku příliš velká zima a ani teplo. Neměl by ani foukat studený vítr, který těmto hlodavcům příliš moc neprospívá.

Rozměry klece pro morčata

Není nijak specificky určeno. Sami nakonec poznáte, když se bude morče pohybovat po ubikaci, zda je malá a nebo tak akorát. Přidáme sem jednu tabulku jen tak pro orientaci. Důležité však je, aby se hlodavec mohl aspoň kousek proběhnout a nemusel sedět celé dny někde v rohu u krmení.

  • Jedno morče – 0,8 m² – 120 cm x 60 cm
  • Dvě morčata – 0,8m² – 1 m² – 140 cm x 70 cm
  • Tři morčata – 1 m² – 1,2 m² – 160 cm x 70 cm
  • Čtyři morčata – 1,2 m² a víc – 180 cm x 80 cm

Klece pro morčata cena

U každé ceny můžeme mít odlišnou kvalitu koupené ubikace. Některé jsou jen takové základní, většinou ty nejlevnější. A ty dražší jsou potom už i vybaveny věcmi, které nakonec nebudete muset dokupovat zvlášť. Je to na zvážení každého, kdo chce začít chovatelství těchto malých a kamarádských hlodavců. Jakmile si na ně zvyknete a budete spolu trávit více času, tak jim nakonec stejně koupíte i lepší ubikaci, aby se cítili lépe a vy jste z toho všeho měli mnohem větší radost.

Jak vybrat klece pro morčata?

Základní konstrukce jsou sice hodě levné, ale snažte se pro svého nového přítele udělat ubikaci něčím zajímavých. Hlodavci jsou velmi zvědaví průzkumníci a rádi objevují nové věci. Meze fantazie se nekladou a lze jim vymyslet i různé prolézačky a to i jen z toaletního papíru, kdy si dostatečně vyhrají s tímto oválným tvarem. Můžete je na sebe pak i různě napojit a hlodavci budou vše nadšeně prozkoumávat.


Nejlepší klece pro morčata recenze

Ty lepší a povedené kousky jsme vám zobrazili v horní tabulce tohoto článku. Máte tam i různá srovnání zajímavějších výrobků. Nevybírejte si ubikaci podle značky, ale vždy se soustřeďte na konkrétní zboží, které má nejlepší ohlasy i recenze. Často se to řeší na různých diskuzích a zájmových portálech o morčatech. Bohužel to zabere hodně času a proto jsme to udělali za vás, kdy jsme procházeli různé chovatelské portály a srovnávali kvalitní klece. Ty nejlepší jsme vám zobrazili v horním žebříčku. Stačí se jen podívat a vybrat vámi preferovaný kus.

V dnešním posledním odstavci se vám ještě připomeneme s tím, že v horní části je tabulka srovnání nejlepších klecí pro morče porovnaných podle recenzí a hlavně zkušeností od chovatelů a dalších majitelů těchto malých tvorů. Hodnocení vychází z celkového srovnání z různých skupin ohledně chovatelství hlodavců a zejména morčat. V tabulce je zobrazeno takové zboží, se kterým bylo dosaženo celkové spokojenosti chovatele. Kvalitní klec pro morče není nijak drahá a v našich podmínkách je snadno dostupná.


Klec pro morče jako nového kamaráda

Jedná se o velmi nenáročné zvířátko, které si velmi brzy oblíbíte. Nevyžaduje nijak zvláštní péči a je velice přátelské, kdy bude pravidelně vyhledávat vaši společnost. Do začátku je potřeba jen pořídit kvalitní klec pro morče a pár dalších věcí, které budou pro chov potřeba. K výběru jsou top klece pro morčata finančně dostupná pro každého, kdo bude chtít pro svého malého parťáka pořídit parádní a zajímavou ubikaci. Když se mu nebudete věnovat zrovna vy, tak se dokáže morče zabavit i samo, ale potřebuje mít k tomu v domečku něco zajímavého. Nejkvalitnější klec pro morče nemusí být vůbec drahá. Jde jenom o to, aby se tam hlodavec necítil smutně a pořád měl co objevovat a s čím si hrát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *