Menu Zavřeno

Klec pro papouška

Nejlepší klec pro papouška velká rohová bazar bazoš dřevěná voliéra skládací hliníková nerezová venkovní parametry jak vybrat cena

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Pořídit si správnou klec pro papouška vyžaduje trochu znalostí, kdy si musí dát člověk pozor na pár důležitých parametrů. Mnoho chovatelů dopřává svým opeřencům volný pohyb po celém bytě. To je určitě skvělé zpestření, jak se proletět mimo svou vymezenou ubikaci. Pořád ale stále platí, že klece pro papoušky jsou tím jejich pravým domovem, kam se vždy rádi vracejí. Každý chovatel se snaží pro své opeřené přátele zajistit takové ubytování, které pro ně bude zábavné, bezpečné a také bude mít určitý komfort. Ale jak takovou klec správně vybrat, když je na trhu už tak velké množství různých voliér a klecí zajímavých tvarů? Každá klec pro papouška musí být zejména prostorná, ale těch důležitých věcí je samozřejmě více. Do dnešního článku jsme tak sepsali všechno, co budete při pořizování tohoto nového zboží potřebovat vědět.

Klec pro papouška: Žebříček TOP 10 nejlepších klecí pro papoušky podle recenzí zákazníků a zejména zkušených chovatelů

Pro lepší přehled jsme se rozhodli zveřejnit hned na začátek tento žebříček, do kterého jsme vybrali TOP 10 nejlepší klece pro papoušky. Vybrané zboží zde není náhodou, jedná se o produkty, které dostaly nejlepší hodnocení od chovatelů papoušků a dalších majitelů těchto ubikací. Procházeli jsme spousty recenzí na papouškových diskuzních fórech, četli jsme poznámky od chovatelů na různých portálech a pak i ohlasy od spokojených majitelů. Jedná se o hodně používané kvalitní klece pro papoušky a proto si lze o nich zjistit i mnoho informací. Kliknutím na přiložený odkaz u každé ubikace na pravé straně se dozvíme podrobnější informace a další varianty výrobku. Rovněž jsou v odkazech seřazené i eshopy podle toho, kde jsou nejlepší ceny.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
ŠIROKÝ VÝBĚR KLECÍINTER ZOO Lusi III 54x34x75 cm klec pro papouška*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
INTER ZOO více variantInter ZOO Iza III 58,5 x 38 x 65 cm klec pro papouška*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
ZOLUX více zbožíZOLUX Neo Jili XL 132 x 48 x 81 cm klec pro papouška*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
ZOLUX Retro více tvarůZOLUX Retro Marthe 45 x 45 x 70 cm klec pro papouška*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
INTER ZOO Omega IIINTER ZOO Omega II 56 x 71 x 146 cm klec pro papouška*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
ŠIROKÝ VÝBĚR VOLIÉRFERPLAST Nota 82 x 58 x 166 cm klec pro papouška voliéra*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
INTER ZOO více variantINTER ZOO Omega I 56 x 56 x 146 cm/4mm klec pro papouška*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Max klece více zbožíMax C02 54 x 54 x 146 cm klec pro papouška*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
BIRD JEWEL ViktorieBIRD JEWEL Viktorie 76,5 x 76,5 x 160,5 cm klec pro papouška*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
AK pets Nadia XLAK pets Nadia XL 63,5 x 63,5 x 168 cm klec pro papouška*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Klece a voliéry pro velké papoušky – hliníkové klece pro papoušky, odchovna pro papoušky

Nezáleží ani tak na tom, z jakého materiálu máte ubikaci pro svého opeřeného přítele vyrobenou. Jemu to bude nejspíš stejně úplně jedno. Celá klec pro papouška by měla být bezpečná. Pokud máte například v blízkosti domácího kutila, který ji bude chtít celou vyrobit a ušetřit nějakou tu korunu, tak si dávejte velký pozor na konečnou kontrolu před použitím. Musí se překontrolovat každý spoj, všechny skulinky a spousta dalších věcí. Ideální je mít už s klecí pro papouška nějaké zkušenosti. Proto je nejlepší si zakoupit klec úplně novou, která je již ve všech směrech otestovaná, vyrobená se všemi potřebnými parametry, bezpečnostními prvky a připravena k použití. Dále je možnost si zakoupit i klec rozloženou, kterou si následně podle jednoduchého návodu celou složíte a jednoduše uvedete do provozu.

Jak je to s ochočením?

Obrňte se značnou trpělivostí, budete ji potřebovat. Jako první si na vás musí papoušek zvyknout, proto nedělejte v jeho přítomnosti hluk a ani rychlé pohyby. Následně ho začněte učit na přítomnost své ruky. Nakonec na něj neustále potichu mluvte, můžete pískat a ukazovat mu zrcátko. Tím v něm vzbudíte zvědavost.


Nerezová klec pro papouška levné – klec voliéra pro papouška, klec pro středního papouška

Ze začátku je dobré si uvědomit, že váš nový opeřenec nemůže přebývat v malé konstrukci určené pro menší ptáky. A i když můžete mít pocit, že se tam vleze, taková klec pro papouška pro něj prostě není určena. Pro chovatelství papoušků je mít nutné zakoupenou klec vyloženě pro papoušky a ne například pro andulky. Papoušci jsou přece jen o něco větší ptáci a i když v podstatě jen sedí na svém bidýlku, tak je pro ně větší prostor důležitý. Kolem sebe potřebují přece jen trochu místa, aby si moli například v pohodě roztáhnout křídla. Více místa se pak hodí i k dalšímu pohybu a ke hře. Například když není nikdo doma a pták se potřebuje zabavit. Vhodné jsou pak i voliéry, kde je dostatečné množství prostoru i pro vícero papoušků.

Jak vybavit klec pro papouška – luxusní klec na papouška, hliníkové voliéry pro papoušky cena

Dostali jsme mnoho dotazů, zda je dobré si zakoupit celou klec pro papouška i s vybavením do klece a nebo mu sehnat přírodní vybavení někde v lese. Záleží na každém z nás, kdo chce kolik do nové klece investovat. Zajímavou možností je pak samozřejmě i to, že veškeré vybavení klece budeme chtít přírodního charakteru. A není nic jednoduššího, než se vydat na procházku někam do přírody a podívat se po zajímavých větvičkách a nebo kusech dřeva. Popisovali jsme to už i u morčat, kdy jim zakoupíme novou klec pro morče a vybavení jim vyrobíme sami pomocí darů z přírody.

Přepravní klec pro papoušky velká

Jakmile s našim papouškem často cestujeme, tak je ideální pro potřeby přepravy klec přepravní. Tyto klece jsou o dost menší velikosti a je to z toho důvodu, že našeho opeřence pouze přepravujeme. A i když se mu nebude menší prostor zamlouvat, tak taková přepravní klícka není určená pro trvalý pobyt papouška. K tomu slouží velká klec pro papouška. Pokud je papoušek během přepravy neklidný, tak se doporučuje sebou brát i menší hadřík nebo dečku, kdy mu zakryjeme výhled. Není potom tolik vystrašený z okolí.

 • levné voliéry pro papoušky

Stavba venkovní voliéry pro papoušky – hřiště pro papoušky (velka klec pro papousky)

Jestli máme doma domácího kutila, tak si můžeme zakoupit i skládací venkovní voliéru pro papoušky. Celá stavba není sice jednoduchá, ale dá se to zvládnout. Budeme k tomu potřebovat i nějaké to nářadí. A pokud tedy máme doma kutila, tak ten bude mít určitě plnou kůlnu potřebného nářadí i vybavení. Můžeme pak postavit i hřiště pro papoušky, na které však rovněž budeme potřebovat pomocné nářadí. V případě, že žádným nářadím doma nedisponujeme a nemáme s těmito věcmi žádné zkušenosti, tak je lepší si voliéru raději koupit už kompletní. Nákup nářadí a dalších potřebných věcí by se nám dost prodražilo.

Dřevěná voliéra pro papoušky na míru venkovní (klec pro velkého papouška) – levné klece pro papoušky

Velice zajímavou možností je nechat si vyrobit voliéru pro papoušky i přesně na míru. Oceníme to například v případě, kdy máme více papoušků a potřebujeme pro ně voliéru atypických rozměrů hned u vstupu do domu a nebo na zahradě. Kolikrát to můžeme vidět v některých lepších hotelích, že před vchodem do recepce nás vítají velcí a krásní papoušci v luxusní voliéře. Je to určitě zajímavé umístění papouška, kdy ho chceme dávat na obdiv a zároveň tak zabavíme i našeho opeřence, který je neustále v centru všeho dění.


Nejoblíbenější opeřenci chovatelů

 • Korela – papoušek jde snadno ochočit a není ani moc náročný. Při časté komunikace si na vás rychle zvykne.
 • Agalormis – jedná se sice o menší druh a je potřeba ho chovat v páru a nebo ve skupině.
 • Rozela, Alexandr – velmi společenští papoušci vyžadující pestrou stravu.
 • Žako – vysoce inteligentní druh papouška, potřebuje denně pohyb mimo svou klec a také dostatek pozornosti od jeho chovatele.
 • Ara – velmi žádaný druh papouška a opět vysoce inteligentní. Jsou nároční na neustálý kontakt a vyžadují lepší krmivo.

Skládací klec pro papouška na kolečkách – dřevěná voliéra pro papoušky venkovní, jak vybrat klec na papouška levně?

Značnou výhodou je pojízdná klec pro papouška na kolečkách, která tak získává snadnou mobilitu a může být i skládací. Když svítí sluníčko a je pěkný den, tak můžete svého opeřence vyvést na terasu, aby se mohl porozhlédnout po okolí. Jakmile se však venku udělá škaredě, tak ho můžete ihned zase přesunout zpět domů. To je velká pojízdná výhoda. V případě, že nejste ze skládání něčeho takového moc nadšení, kdy musíte řešit spojovací materiál a další věci, tak doporučujeme koupit již hotovou klec pro papouška připravenou k okamžitému použití. Taková klec je pak přece jen jednodušší na užívání a nemusíme řešit nic složitého.

Vyhněte se průvanu

Pojízdná klec pro papouška na kolečkách je snadno přenosná na kterékoliv místo. Pak je ale nutné brát zřetel na to, aby se klec pro papouška neocitla někde vyloženě v průvanu. A to samé platí i o přímém slunci, kdy by mohla nastat pro opeřence komplikace.


Přenosná klec pro papouška senegalského (přenoska pro papoušky) – voliéra pro malé papoušky (vhodná klec pro korelu velikost)

U přenosných klecí nemusíte příliš moc vybírat. Tyto ubikace slouží zejména jen k přenosu a ne k trvalému pobytu. Proto stačí menší přenoska, kde bude opeřenec v bezpečí. Pokud by byl neklidný, tak ho můžete ještě vybavit i malou dekou, přes kterou neuvidí ven. Papoušků můžete chovat i více, když pro ně máte vhodné ubytování. Každý z nich velmi pozitivně uvítá společnost dalšího kamaráda. Zamezíte tím zejména nudným dnům, kdy se někteří papoušci nedokážou sami zabavit. Společnost je vhodná i pro korely.

 • přepravní box pro papoušky
 • klece pro papoušky ferplast

Jak vyrobit klec pro papouška levně – klec na velkého papouška, bílá klec pro papouška

Pokud by jste byli opravdu zruční, tak se dá vyrobit taková klec pro papouška i pomocí vlastních sil. Není to ovšem nic jednoduchého a hlavně si budete muset proběhnout spoustu obchodů. Každopádně to možné je, kdyby se vám nechtělo kupovat již ubytování pro papoušky hotové. Doporučujeme si však nastudovat kompletní manuál a to hlavně dopředu. Aby se vám pak například nestalo, že některé položky nebudete moci sehnat a nebo se vám je nepodaří správně smontovat dohromady. Také je velmi důležité dbát na bezpečnost opeřence, hotovou ubikaci několikrát prohlédněte a důkladně si všímejte nebezpečných míst.

Výroba klece pro papoušky na míru – budka pro papoušky prodej a cena (přepravka na papouška – přepravka pro papoušky)

Existuje i služba, kde si můžete nechat vyrobit takovou papouškovou klícku přímo na míru a to přesně podle vašich požadavků. Může vypadat naprosto originálně, kde se můžete naplno věnovat své fantazii. Dokonce se lze i rozhodnout z jakého materiálu má být vyrobena která část. Nakonec můžete mít i zcela luxusní provedení, na které se budou chodit dívat sousedi z širokého okolí. Je zde dobré i vědět, že tato služba nepatří k těm levnějším. Každopádně z výsledku budeme nadšení.

 • klece pro velké papoušky
 • menší klece pro malé papoušky
 • klece pro větší papoušky
 • ideální klece pro střední papoušky

Pouštění k prolétnutí

Jednou za čas je dobré ho vypustit z klece, aby se mohl proletět po místnosti. Dejte si ale vždy pozor na to, aby jste měli zavřené okna a dveře. Navíc ho z jeho klece pouštějte až ve chvíli, kdy už je zvyklí na celkové prostředí, na vás a hlavně na vaši ruku. Jinak ho totiž zpět nedostanete.

Klec pro papouška – top klece pro papoušky (oblíbené klece pro papoušky)

Do horního žebříčku jsme umístili ty neoblíbenější ubikace pro naše opeřence. Výběr vychází z recenzí zákazníků a chovatelů, kteří je mají doma a jsou s nimi spokojení. Přihlédli jsme samozřejmě i k parametru cena – kvalita. Díky recenzím se kolikrát dozvíme velmi zajímavé věci ohledně výrobků. Komunita chovatelů kolem papoušků a andulek je velká a díky tomu můžeme vycházet z mnoha zkušeností.

Nerezové klece pro papoušky levně – nejlepší klece pro papoušky Brno, klec na papouška Praha

Největší výběr ubikací pro naše oblíbené opeřence byly vždy kamenné obchody v Brně a Praze. Doba nám již ale značně pokročila a nyní je možné vše získat prostřednictvím internetových obchodů a následně zásilkových služeb. Stačí si jen dobře vybrat a následně očekávat balíček až domů. Jestli máte venkovní voliéru a nebo prostě klec na čerstvém vzduchu, tak některý materiál snadno propadá korozi. Pak je lepší se už podívat na klec pro papouška z nerezových materiálů. Výběr je opět velký a ceny jsou sympatické. Podobné jak je to i u psů, když pořizujeme novou klec pro psa do bytu, která má plnit funkci ochranou a aby pejsek neničil nábytek, než se vrátíme domů.

Klec pro papouška – nejlevnější klece pro papoušky diskuze (nejlepší klec na papouška recenze)

Pro papouška nepotřebujeme zrovna předraženou ubikaci jen kvůli tomu, že je značková a nebo má nějaké speciální tvary. V horním žebříčku je u každého výrobku na pravé straně odkaz, který nás přesměruje na diskuzní portál, kde jsou i seřazené eshopy s nejlepšími cenami. Můžeme si tak projít nabídky, kde jsou nízké ceny a eshopy nabízející levnější zboží i různé recenze uživatelů.

Vhodné umístění ubikace

Jelikož se jedná o velmi společenské tvory, tak je umístěte tam, kde se zdržuje nejvíc lidí během dne. Musíte jim ale zajistit, aby nebyli vystaveni přímému slunci a také průvanu kvůli prochladnutí. Výhodou je postavit ubikaci aspoň jednou stranou ke zdi a použít tam přírodní tapetu.


Levné klece pro papoušky nejlevnější – venkovní klece pro papoušky Žako (výroba budky pro papoušky prodej i cena)

Když potřebujete ušetřit co nejvíc peněz, tak je lepší si vybírat z levnějších materiálů. Tam jsou ty ceny vždy nižší, než u kvalitního dřeva nebo jiného dražšího materiálu. Pak je i dobrý nápad se podívat do výprodejů. Tam sice žádné modelové skvosty nenajdete, ale ty starší už většinou nikdo nechce a ubikace pak vyjdou za pěkné ceny. To se týče i veškerého vybavení jako jsou například krmítka, hračky, napáječky a další příslušenství. Ale můžeme si i sami vyrobit ubytování pro papouška. Pro každého domácího kutila to bude zajímavá výzva.

 • klec pro střední papoušky
 • maxi klece pro velké papoušky
 • klec pro velké papoušky

Jaké je základní vybavení?

U většiny klecí už nějaké to vybavení vždy je a proto stačí dokoupit jen pár drobností. Papoušek bude potřebovat bidýlko, napáječku a krmítka. Nejlepší materiály jsou keramika a pak nerez. U bidla si dejte pozor na to, aby byl průměr větší, než dokáže papoušek svými prsty obejmout. Jinak by mohl přepadávat.

Je lepší pořídit klec a nebo voliéru?

V první řadě by měla být ubikace prostorná, aby měl náš opeřenec dostatek volného prostoru. Neměl by se cítit omezovaný, to by se následně podepsalo i na jeho špatné náladě. V košíku si jich můžeme několik porovnat, ceny jsou s dph.


Velká klec na papouška Žako – venkovní voliéra pro papoušky na míru, voliéra pro velké papoušky

Žako patří určitě k velmi oblíbeným papouškům. Jeho speciální schopnost je napodobovat mnoho zvuků a dokonce umí i opakovat slova a jednoduché věty. Žako si dokáže zapamatovat širokou škálu slov. Vychází to z jeho povahy být přítulný a společenský. Je to velmi aktivní opeřenec, který vyžaduje neustálou pozornost a proto musí mít i zábavnou klec. Jakmile mu pořídíte ubikaci, tak mu do ní dejte co nejvíce zajímavých věcí, se kterými se může zabavit i sám, když se mu zrovna nikdo nevěnuje. Velcí papoušci i velmi rádi šplhají a s šikovně tvarovanou větví uvnitř ubikace je v tom můžete ještě více podpořit.

Levná klec pro papouška zkušenosti – nejlevnější klec pro papouška diskuze

Vyloženě levné ubikace nejsou problém, jen si musíme dávat pozor na to, z jakého materiálu jsou vyrobené. Důležité je, aby nebyly použity závadné barvy, které se postupem času uvolňují a nebo je papoušci okusují. Takové klece jsou na hodně nízkých cenách. Proto bychom se měli držet jen ověřených produktů, se kterými mají zákazníci dobré zkušenosti.

Kvalitní klec pro papouška Žako – daruji klec pro papouška Ara, dřevěná voliéra pro papouška

Ara se stejně jako Žako vyznačuje značnou inteligencí a krom toho je to i velmi nádherný pták, který je snem mnoha chovatelů. Péče o něj ale není úplně jednoduchá. Krom vysoké pořizovací ceny samotného opeřence mu musíte zakoupit i velkou klícku, aby měl dostatek prostoru pro svůj rozvoj. Aby toho nebylo málo, tak mu musíte jednou za čas umožnit se proletět i po bytě. Proto je nejlepší řešení pro tyto velké papoušky pořídit opravdu velkou venkovní voliéru.

Velká klec pro papouška – klec na papouška velká, venkovní voliéra pro papouška a klece pro papoušky

U velkých papoušků je všeobecně známo, že jsou hlasití, velmi krásní a také inteligentní. Proto je nemůžete jenom tak odbýt obyčejnou klecí se základní výbavou. Jejich zvědavost je vskutku úžasná a rádi řeší i různé hlavolamy v podobě hraček. Důležité je zaměstnat i jejich zobák. To lze udělat za pomocí větviček, které jsou pro ně snadno dosažitelné a můžou je i okusovat. Velká klec je důležitá i z toho důvodu, aby mohli po přidaných větvičkách zdárně šplhat. Zejména je důležité je za každou cenu zabavit, jinak si můžou začít trhat vlastní peří z nezájmu o ně samotné.


Čím ho zabavit?

Každý papoušek je velice hravé a zvědavé stvoření. Když jim koupíte chytré hračky a zajímavé prolézačky, tak vás budou naprosto zbožňovat. U těch hraček dbejte na přírodní materiál a dejte si pozor na barviva, papoušci by je mohli konzumovat. Také koupání je pro tyto opeřence značně zájmová činnost. Důležité je se jim hlavně dostatečně věnovat. Na lidech jsou stejně závislý jako domácí potkani. Proto je patrová klec pro potkana v místnosti, kde se nejvíce vyskytuje majitel, aby s ním byl v neustálém kontaktu. Papoušek samozřejmě není potkan, ale společnost je pro ně stejně důležitá.

Top klec pro papouška rohová (klec na papoušky velká) – dřevěné klece pro papoušky Ara

U rohových klecí a voliér je značná výhoda v tom, že jsou skvěle umístitelné do rohu mezi dvě stěny. Nezapomeňte na to, že je dobré zadní část klece polepit nějakou pěknou tapetou s přírodním motivem. Papoušci jsou zvědavý opeřenci a je to mnohem lepší, než kdyby se měli dívat jen na prázdnou zeď. Navíc si budou připadat i trochu chránění ze zadní strany, když se budou projevovat do prostoru. Velmi brzo si na to zvyknou a budou se cítit bezpečně. Tyto rohové ubikace mají i spoustu dalších možností, jak je například snadno čistit a nebo k nim ještě přidat i více zábavných hraček pro naše malé nájemníky. Dřevěný materiál jim pak dodá lesk a luxusnější vzhled. Celkově to pak vypadá velice pěkně i s rohovým umístěním a nezabírá to ani tak moc místa.

Oblíbená klec pro papouška – luxusní klec pro papouška (elegantní klec pro papouška)

Samotnou kapitolou jsou pak o něco dražší klece pro papoušky pro náročnější chovatele, kteří si potrpí na elegantním provedení a luxusním vzhledu. Taková klec pro papouška už pak může plnit i reprezentativní vzhled na místech, kde je to vyžadováno. Jsou to například recepce, důležité místnosti ve vilách a nebo je můžeme často vidět i v lepších hotelích.

Nejlepší klec pro korelu recenze a zkušenosti – levná klec pro korelu jak vybrat diskuze

U korely vybíráme konstrukci způsobem, kdy je pro papouška tak akorát. Nepotřebujeme k tomu ani žádný metr, musí to vypadat přirozeně. I z diskuzí vyplývá, že dnešní vyráběné klece jsou již rozměrově navrženy správně. Pro nás to tedy znamená jen to, že si vybereme klícku podle toho, jak se nám líbí. V horní tabulce máme zajímavý přehled několika klecí a po prokliknutí se na srovnávací portál si můžeme přečíst i hodnocení recenzí podle uživatelů.


Jak často pečovat o opeřeného přítele?

Klidně i několikrát denně kontrolujte stav vody. To platí zejména v letních měsících, kdy potřebuje dostatečně pít. To samé platí o krmivu, kdy ho můžete ze dna klece posbírat. Peří našich papoušků obsahuje určité množství pudru. To se pak usazuje na konstrukci a po veškerém vybavení uvnitř. Dobré je vzít čistý hadřík a jednou za čas vše otřít.

Klec pro papouška skladem

Eshopy nabízejí různé druhy ubikací skladem, ceny jsou s dph. Do košíku si tak můžeme najít zajímavé tvary, ve kterých se budou opeřenci cítit moc dobře. Některé jsou už i vybavené, aby jsme měli kompletní ubikaci pro našeho opeřence již nachystanou. Ale můžeme si do košíku vložit i vlastní výběr příslušenství.

Opeřenec potřebuje mít i svůj klid

Andulky i papoušci jsou sice společenští tvorové, ale neměli by být v neustálém rušném prostředí. Potřebují mít nějakou dobu i klid, takže by jsme jim to měli dopřát.

Krmiva pro ptáky do košíku skladem

Každý opeřenec potřebuje různá krmiva pro zdravou výživu. Je to různé zrní a další důležité věci, které potřebuje mít v jeho jídelníčku.

Doplňky pro papoušky i andulky skladem

Na eshopech jsou skladem různé doplňky pro chov papoušků i andulek. K dispozici je kompletní seznam, který si můžeme zobrazit i v košíku.

Bidýlka pro ptáky a další příslušenství

Nejdůležitější doplňky v ubikaci opeřence jsou potřeba brát vážně. Je to například bidýlko, bez kterého se papoušek neobejde. Nemůže jen tak sedět někde na dně.

Skladem krmivo a další potřeby pro ptactvo

Na eshopech nejsou k dispozici jen ubikace a voliéry. Je tam také další příslušenství pro chovatelství pro ptactvo. Přikládáme zde menší nápovědu, která se dá zobrazit i v nákupním košíku.

 • kompletní vybavení pro ptáky – bidýlka, krmiva, napáječky, pamlsky
 • klec pro papouška
 • ceny s dph možnosti v košíku, do košíku se dají srovnat různé potřeby
 • doprava zboží je na výběr, běžná doprava, rychlá doprava do košíku
 • do košíku si můžeme srovnávat zboží pro ptáky – krmivo seznam
 • klec pro papouška
 • seznam potřeby pro andulky skladem – ceny s dph v košíku
 • příslušenství pro andulky skladem s dph – bidýlko různých tvarů
 • v košíku se dají srovnávat varianty – do košíku – srovnat
 • klec pro papouška
 • skladem různé druhy zrní – do košíku – objednat
 • střední balíčky různých krmiv skladem – do košíku

Klec pro malého papouška – voliera pro papouška (klece na papoušky, levné klece pro korely diskuze)

U vyloženě malých papoušků se dá sáhnout i po menší ubikaci, kterých je velké množství a dobře se z nich vybírá. A nebo pokud chcete chovat více opeřenců, tak s jejich menším vzrůstem jim bohatě vystačí klec pro papouška běžné velikosti pro jednoho velkého opeřence. Nezapomínejte ale na to, že i když je konstrukce menší, tak váš opeřený přítel potřebuje veškeré vybavení, aby se měl čím zabavit, když nebude nikdo doma. Nezapomínejte ani na to, že tito ptáci jsou velice aktivní a společenští. Proto se potřebují kolem sebe neustále něčím zajímavým bavit, jinak začnou být smutní a to se projeví i na jejich vzhledu.

Kompletní čištění – jak vybavit klec pro korelu 80x60x80 (jak velkou klec pro korelu velikost)

Úplně v pohodě si vystačíte s hadříkem a teplou vodou. Občas se používá i kartáč, pokud je krmivo zaschlé všude možně v rozích klícky. Pokud budete čistit úplně celou konstrukci, tak ji očistěte důkladně vodou ve všech rozích. A nakonec nezapomeňte nechat celou konstrukci pečlivě proschnout, než se tam vrátí vaši opeření nájemníci. Korela by měla mít uvnitř zejména vodu a krmivo. To však nestačí, korelu potřebujeme něčím zabavit, aby jí nebylo smutno. Správnou velikost konstrukce pro korelu již výrobci znají a proto nám nabízejí klece odpovídající vhodným rozměrům pro korelu.

Klec pro papouška

Ubikace by měla být vždy čistá a bez zápachu. Pokud nebudeme věnovat pravidelnému úklidu žádný čas, tak ubikace časem zchátrá a pak už se nám bude velmi špatně čistit. Zaschlé krmivo a další věci není vůbec jednoduché dostat pryč.


Velké klece pro papoušky andulky, rohová klec pro papoušky Noble – kulatá klec pro papoušky (prodám klec pro papouška velká)

Jejich největší výhoda je bezesporu v tom, že nabízejí mnoho prostoru pro svého nájemníka. Ten se tak nemusí příliš moc omezovat a klidně si roztáhne křídla, jako když by se potřeboval protáhnout. Moc dobře již víte, že tito nádherně zbarvení ptáci zbožňují šplhání a rádi poznávají nová místa. Proto je dobré jim dopřát přírodní tvarované větvičky, po kterých budou s nadšením šplhat. Budou tak moci zkoumat okolí z různých pohledů a možnost okusování jim dodá pocit kousek toho svobodného světa. Za to se vám také samozřejmě odvděčí v podobě dobrého kamaráda, na kterého se můžete vždy obrátit, když si budete chtít popovídat.

Nejlepší klece pro korely recenze – jak vybrat velikost klece pro korely zkušenosti (velké klece pro korely luxusní)

Nejlepší je vybírat si podle zkušeností ostatních chovatelů korel, kdy už mají s těmito papoušky bohaté zkušenosti. Nemusíme vlastnit přímo luxusně vypadající konstrukci, aby se korela cítila dobře. Chce to jen správnou velikost a užitečné vybavení, aby se náš opeřenec cítil prima. Většina nabízených klecí pro korely a papoušky jsou již vyráběny v odpovídajících rozměrech. Inspiraci můžeme najít v horním žebříčku, kde je přehled oblíbených konstrukcí podle chovatelů.


Jak je to s podestýlkou na dno?

Přidává se naprosto běžně a je to z toho důvodu, aby se v kleci udržoval pořádek a čistota. Ale v mnoha případech postačí i pískový papír, který pomáhá na obrušování drápků. A písek zase dokáže pohltit nepříjemný pach a vlhkost. Lze vybrat jen znečištěné místo a dosypat opět novou podestýlku.

Jak vybrat klec pro papouška recenze? (parametry, testy, popis)

Nejprve si ujasněte, kam chcete ubikaci umístit a podle toho si pak tu klec vyberte. Většina z nich je už i trochu vybavených, takže dokoupíte jen pár drobností. Nakonec doporučujeme se vydat i někam do přírody a nasbírat zajímavě tvarované větvičky. Ty pak vhodně umístěte do jeho ubikace, aby po nich mohl se zájmem šplhat a prohlížet si místnost z mnoha pohledů. V horní části článku již máte ukázaných deset klecí, které dostali velmi dobré hodnocení od svých majitelů a dalších chovatelů. A jelikož je o ně tak velký zájem, tak jsou v podstatě tyto produkty i pravidelně od svých zákazníků testovány a to se pak projevuje v pozitivních recenzích.

Klec pro papouška – luxusní klece pro papoušky (elegantní klece pro papoušky zkušenosti)

U těch lepších produktů je už na první pohled vidět, že jsou elegantnějšího vzhledu a proto se dávají na viditelná místa. Ono to působí i velmi pěkně, když máme nádherného papouška a k tomu je ještě v luxusní kleci na pěkném místě. Často jsou tímto způsobem ozdobeny vstupní místnosti a nebo místa, kde se scházejí lidé. Opeřenci jsou komunikativní tvorové a svou krásou podtrhují i svou výjimečnost.

Nová elegantní klec pro papouška podtrhuje jeho krásu a výjimečnost.

Na luxusní klec pro papouška se budeme dívat s obdivem stejně jako veškerá naše návštěva.


Jak najít lepší ceny, klec pro papouška cena (levná klec na papouška diskuze a zkušenosti)

Klec pro papouška není zrovna nejlevnější zboží, ale pokud nevyžadujete něco vyloženě luxusního, tak se dají najít klece pro papoušky za poměrně slušné peníze. O tom je i naše tabulka přidaná na začátku článku, kde je i takové zboží, které má solidní ceny. Záměrně jsme tam nedávali vysoce luxusní klece z extra drahých materiálů, které jsou již cenově úplně někde jinde. To je už pro základní chov papouška zbytečné. Zobrazili jsme převážně takové klece, které jsou skvělé v rámci jejich využitelnosti a hlavně kvality. Zajisté si tam vyberete i tu svou, která bude zdobit váš dům a nebo terasu.

Do posledního odstavce bychom vám ještě rádi připomněli horní tabulku, kde je porovnání nejlepších klecí pro papoušky. Informace pocházejí od zkušených chovatelů a dalších majitelů papoušků, kteří se už chovatelství věnují roky. Do tabulky jsme zařadili jen TOP deset klecí, které získaly nejlepší ohodnocení. Tyto kvalitní klece pro papoušky jsou dobré jak pro zkušené chovatele, tak i pro začátečníky.


Nejlepší klec pro papouška – kvalitní klece pro papoušky

Vyberte takovou klec pro papouška, která mu bude zejména přínosem v jeho chovu po dlouhou dobu. Papoušci jsou inteligentní a velice zvědavý ptáci, kteří budou vyžadovat vaši pozornost. Proto jim dopřejte větší klece pro papoušky, kde jim budete moct umístit i dostatečné množství hraček a dalšího vybavení. Jednou za čas je nechte proletět po bytě nebo domě a jakmile se unaví, tak se opět vrátí do své klícky. Klec pro papouška musí být vybavena takovými věcmi, které v něm budou vzbuzovat nadšení a zvědavost. Na oplátku pak získáte skvělého opeřeného přítele.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *