Menu Zavřeno

Kurník pro slepice

Nejlepší dřevěný kurník pro slepice recenze testy cena ceny mobilní prodej bazar bazoš pojízdný zateplený plastový zděný plánek návod

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Chovatelství domácích zvířat je velmi oblíbeným koníčkem pro mnoho lidí. Především to jsou slepice, které nejsou až zase tak moc náročné a vajíčka se vždy hodí. K tomu ale potřebujeme kvalitní kurník pro slepice, aby nám ty vajíčka milé slepičky snášely. Dávno už neplatí, že se domácí drůbež chová jen tak v klecích, nemají tam vhodné podmínky. Zateplený kurník pro slepice je ta správná ubytovací jednotka, kde jsou slepičky spokojené a chráněné i přes zimu. Nejčastěji jsou to dřevěné kurníky pro slepice, které jsou tak většinou vidět u každého chovatele. Dřevo je samozřejmě perfektní materiál, ale musíme se zaměřit i na mnoho dalších a důležitých parametrů.

Kurník pro slepice: Žebříček TOP 10 nejlepších kurníků pro slepice podle zkušeností chovatelů slepic a recenzí zákazníků (jejich testy, parametry srovnání a důležitý popis zboží)

V žebříčku máme zobrazené nejlepší kurníky pro slepice. Ty nebyly do tabulky přidány jen tak nahodile. Zabralo nám to celkem dost času, než jsme prošli důležité recenze a udělali z toho souhrn nejlepšího zboží. Velmi často jsme navštěvovali slepičí diskuzní fóra, chovatelské skupiny a odborné portály. Zajímal nás pohled na kurníky i od dlouhodobých a zkušených chovatelů slepic. Výsledkem je těchto NEJ deset kurníků pro slepice, které obdržely nejlepší hodnocení. Kurníky nejsou stejné, každý je trochu jiný a nabízí odlišné možnosti využití. U každého zboží je odkaz, který vede na srovnávací portál s detailními informacemi, dalšími variantami kurníků a můžete si prohlédnout i eshopy s nejlepšími cenami.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Kurníky s kukaníKurníky s kukaní kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Dvoupatrové kurníkyDvoupatrové kurníky kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Velké slepičárnyVelké slepičárny kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Zateplené kurníkyZateplené kurníky kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Mobilní kurníkyMobilní kurníky kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kurníky s výběhemKurníky s výběhem kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Rozkládací kurníkyRozkládací kurníky kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Zahradní kurníkyZahradní kurníky kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Nejlevnější kurníkyNejlevnější kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Profesionální kvalitní kurníkyProfesionální kvalitní kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Jak koupit kurník pro slepice – levný kurník pro slepice

Na internetu je mnoho eshopů, které nabízejí kurníky pro slepice, ale jak se v tom všem vyznat? Nejlíp můžeme udělat tak, že si začneme pročítat odborná diskuzní fóra a další specializované portály kolem slepic. Tam jsou vždy skvělé informace od zkušených chovatelů, které kurníky jsou přijatelné a které už nikoliv. My jsme si samozřejmě moc dobře vědomi, že na něco takového nemá nikdo čas – procházet si pořád dokola všechny portály kvůli novým informacím. A právě proto jsme sepsali tento článek, kde si ukážeme, jak správně vybrat kvalitní a levný kurník pro slepice. Variant je opravdu mnoho.

    • kurníky pro 5 slepic
    • větší kurníky pro 10 slepic
    • kurníky pro 20 slepic
    • zateplený kurník s výběhem
    • levný kurník pro 10 slepic s výběhem
    • pojízdný kurník s výběhem
    • kurník na kolečkách
    • mobilní kurník s výběhem
    • zateplený kurník pro 20 slepic
    • oblíbený kurník pro 10 slepic zateplený
    • chytrý kurník
    • celoroční kurník
    • kurník pro křepelky
    • plastové kurníky
    • kurník pro hedvábničky

Mobilní kurník pro slepice s výběhem a boční klece

Kurníky mobilního charakteru jsou přímo skvělé v tom, že je nemusíme mít neustále na tom samém místě. Pokud je chováme na zahradě, tak je vymezené místo po náletu slepic bez jakékoliv zeleně. Slepice totiž dokážou sežrat úplně všechno, co se v okolí nachází. S mobilním objektem je výhoda v tom, že ho pokaždé můžeme přenést na jiné místo a slepice se tak můžou krmit zase o něco dál. Opeřenci jsou neustále chráněni oplocením, které je součástí mobilní klece. Stejně jako v případě králičí klece. Králík je na čerstvé trávě, ale je chráněný ohraničením, aby nikam neutekl.

Dřevěný kurník pro slepice – luxusní kurník pro slepice

Právě dřevo je ten nejlepší materiál, jaký můžeme mít. Krom jeho běžných vlastností je totiž i snadno upravitelný a samozřejmě i opravitelný. Se dřevem si tak můžeme dělat naprosto cokoliv a dokonce můžeme tvořit i vlastní atypické tvary, aby byl kurník přesně podle našich potřeb. Do určité míry se i luxusněji vypadající kurníky dají považovat za elegantní. A to když dlouhodobí chovatelé jsou na svůj chov slepic hrdí a chtějí už slepičkám pořídit něco lepšího. Nejlepší je si koupit kvalitní kurník pro slepice a budeme vědět, že nám vydrží dlouhou dobu a budeme s ním spokojeni my i naše slepičky.

    • kurníky prodej
    • velké kurníky na prodej
    • větší kurníky pro slepice prodej
    • kurníky pro slepice
    • větší kurník pro 10 slepic
    • slepičí kurník s výběhem
    • kurník prodej levně

Jaký vybrat materiál pro kurnik?

I když máme k dispozici na výběr z různých materiálů, kdy každý z nich nabízí různé možnosti, tak je stále nejlepší výběr dřevo. Se dřevem se dá totiž i nadále pracovat a můžeme si dělat i vlastní úpravy při troše té šikovnosti.

Dřevěný

Nejlepší dostupná volba, jakou si můžeme vybrat je dřevěný kurník pro slepice.

Plast

Dá se velmi snadno přenášet díky své malé hmotnosti. Nevýhoda je pak pokud se poškodí a s ventilací to také není nic záživného.

Zděná ubikace

Jakmile máme pevné místo a jsme o něm pevně přesvědčení, tak můžeme začít stavět kurník pro slepice.

Další varianty

Občas se vyskytují i skleněné výrobky, ale ty se příliš moc nedoporučují. Pro chování drůbeže to není úplně ideální


Pojízdný kurník pro slepice zateplený – boční klece součástí a nebo bez

Velmi oblíbené jsou i zateplené kurníky pojízdné, kdy si je můžeme umístit doslova kamkoliv budeme chtít. Zateplení se hodí nejvíce v zimních měsících, kdy slepicím nebude zima a snáší dál větší snášku vajíček. Pokud jim totiž bude zima a objektem bude profukovat, tak se musíme připravit na méně vajíček. Otázkou pak je, co s takovým objektem v létě. To už se dnes řeší systematickou ventilací, kdy se pak přidají k bokům i klece pro snadnější výběh. Tím pádem máme vyřešenou dobrou prodyšnost a teplotní podmínky budou dobré i v teplejších měsících pro kurník pro slepice.

Zateplený kurník pro 5 slepic s výběhem

K takovému úplně největšímu základu patří kurník pro 5 slepic zateplený a ještě k tomu i s výběhem. Slepice chrání síťka a nebo pak rovnou klec, kde jsou v bezpečí před okolními zvířaty. Když máme ubikaci na svém uzavřeném dvorku, tak jim toho nejspíš moc hrozit nebude. Ale v případě pojízdného domečku je můžeme umístit i někam dál od domu. Pak to slouží i k tomu, že by nám mohli jinak sežrat úplně všechno, na co narazí. Proto mají k dispozici sice výběh, ale ten je ohraničený a vše je tak v pořádku. Je to jako s křečkem. Křeček má klec ohraničenou, aby nikam neutekl a něco se mu nestalo a nebo se křeček někam neschoval.

Top kurník pro slepice prodej – mobilní slepičárna prodej

U slepic je všeobecně známo, že pokud mají dostatek jídla a prostoru se proběhnout, tak je to potom poznat na kvalitě vajec. Na tom se shoduje většina chovatelů drůbeže na diskuzních fórech. Jakmile jsou nosnice celoročně na trávě díky mobilní slepičárně, tak jsou pak i šťastnější a je to znát na větší snášce. Když se kurník pro slepice pravidelně posouvá, tak mají slepice stále nový a pro ně zajímavý výběh. Tím pádem nestíhají vyzobat úplně všechnu trávu na jednom místě. Vždy je kousek posuneme na nové místo a tento způsob stále opakujeme.


Jak na chov drůbeže?

Při dnešních rostoucích cenách se není čemu divit, když stále více lidí začíná přemýšlet o tom, že by začali s chovem drůbeže. I když se může v počátku zdát, že je to vše nákladné a příliš složité, tak je to vlastně jednoduché. Stačí si jen načíst potřebné informace a s radostí se do toho pustit. Čerstvá domácí vajíčka jsou navíc velmi lákavá a budeme si je tak moct dopřávat každý den. Přitom stačí mít jen vedle domu a nebo na zahradě kousek volného prostoru, kde se může naše drůbež vesele pohybovat. Výhoda je i v tom, že domácí drůbež se nám odmění kvalitními vejci. Oproti drůbežárnám mají naše slepice lepší podmínky a jsou neustále na čerstvém vzduchu. Mají také dostatek prostoru a hlavně si pochutnávají na čerstvé trávě venku.

Celkově vzato se mají naše slepičky dobře a to je pak na vajíčkách znát. Drůbež z klecových chovů takové štěstí většinou nemá, nemají příliš moc pohybu a se stravou to také není žádná hitparáda. K tomu si pak ještě můžeme přičíst i kvalitu a chuť takového kuřete a nebo slepičky. Maso z domácího chovu chutná úplně jinak, prostě lépe. Je to také z důvodu naší péče, kdy se pečlivě staráme, aby bylo vše v pořádku.

Možnost venkovního pohybu

Pohyb je velmi důležitý pro kvalitní a spokojený život každého z nás a tak i slepičky budu mít z volnějšího pohybu značnou radost. Co je ovšem velmi důležité, tak je travnatá plocha, kde se může drůbež vesele pohybovat a pochutnávat si na čerstvé trávě. A nejlepší je, když si na té trávě může drůbež pochutnávat celoročně. Zajisté nás pak napadá otázka, zda není možné, aby se veškerá tráva vyzobala až na hlínu. Záleží na tom, kolik máme drůbeže a na jak velkém prostoru. Když bude prostor příliš malý, tak bude brzy vyzobán. Řeší se to tím způsobem, že se kupují takové jako kdyby ohrádky (může být součástí kurník pro slepice), kterými se vymezuje prostor. Tam se můžou všechny slepice pohybovat a vesele si pochutnávat. Po nějaké době se ohrádka přesune na úplně nové místo, aby se to původní mohlo opět zatravnit.

Tento koloběh můžeme opakovat neustále dokola a než dojdeme na původní místo, tak to už bude opět zatravněné. Stačí si to jen vypočítat, jak dlouho nechávat opeřence na jednom jediném místě. Záleží na rozloze prostoru a počtu opeřenců. Samozřejmě čím více místa máme k dispozici, tím je to více vyhovující. Pak se to dá udělat ještě i tak, že dáme opeřence úplně mimo naši zahrádku, pokud tady ta možnost je. Opeřenci se dávají například někam na větší louku, kde se jen ohradí, aby na ně nemohla žádná jiná zvířata.

Jak je to se stravováním?

Tito malí opeřenci jsou v podstatě všežravci a vhodné jim přijde cokoliv, co se do nich vleze. Na druhou stranu jim ale nestačí jen to, co si najdou po zemi a nebo že by se jen celé dny krmili trávou. Aby byla vajíčka kvalitní a opeřenci se měli čile k světu, tak je potřeba i dbát na jejich vyváženou stravu. Proto nesmí chybět vitamíny, tuky a ani bílkoviny. Krmení musí mít kompletní stavbu vitamínů i minerálů pro chutná vajíčka, ale i maso. Doporučují se různé směsi obilí a dobré jsou i semínka v různých variantách. Pokud provádíme jednou za čas rytí záhonů, tak tam následně pustíme opeřence, aby si vyzobali žížaly.

Co se týče vyloženě krmení, tak se nejedná o nijak vysoké částky. Krom toho, že opeřencům dáváme zbytky z kuchyně, tak je potřeba jim zakoupit i krmení. To nevychází nijak draze. Na jednoho opeřence se vlezeme do pár stovek na celý rok. V podstatě je to o různých směsích, které obsahují vitamíny, minerály a další důležité látky pro chov opeřenců. Většinou se jedná o obilí, sójový šrot, pšenici, obilné vločky a další věci. Pokud by jsme chtěli více ušetřit na nákladech za opeřence, tak si můžeme pořídit menší druhy. Velikost vejcí bude v podstatě stejná, jen budou mít opeřenci menší spotřebu krmiva.

Co je ale nejdůležitější, tak je čistá voda, které musí mít opeřenci neustálý přísun. Postačí nám k tomu větší nádoba s vodou, aby ji měli opeřenci neustále na očích. Zároveň by jsme měli dbát na to, aby ta voda byla stále čistá. V případě používání nádoby si musíme dávat pozor i na to, aby ta voda nebyla znečištěná. Konkrétně drůbež je na znečištění vody v krátkém intervalu velkým expertem. Voda musí být čistá každý den, aby ji opeřenci mohli pít a nic se jim nemohlo přihodit.

Máme se obávat zničení zahrady?

Nejprve je dobré vědět, že tito opeřenci jsou dobrými pomocníky pro likvidaci různých škůdců, kteří nám obývají zahrádku. Zejména jim chutnají slimáci, housenky a další podobní malí škůdci. Jakmile je hledají, tak pomáhají i půdě, kdy ji prokypří, když hledají různé dobroty. Na dostatečně velké zahradě se jejich neustálé hledání potravy téměř nijak neprojeví. Pokud jim ale necháme prostor příliš malý, tak ho nejspíš naprosto celý vyzobou i od trávy. Vždy je dobré si určit nějaký rozumný počet opeřenců, který si vpustíme na zahrádku. Pokud jich máme jenom pár, tak to ničemu nevadí a budou ke prospěchu při ničení škůdců. U velkého množství slepic jim můžeme pořídit přenosný výběh, aby jsme jim mohli určit přesné místo jejich pobytu. Výběh se dá přenášet z místa na místo, aby mohli být opeřenci vždy na novém místě.

Nesnášenlivost mezi opeřenci

Na jednu stranu nelze chovat jen jednu jedinou slepici, cítila by se příliš osamoceně a prostě by to nefungovalo. Opeřenci jsou společenští tvorové a ke spokojenému životu potřebují své vrstevníky. Bohužel se pak někdy stává, že se někteří opeřenci nemají rádi. Prostě to jejich společné žití nefunguje úplně správně a již od pohledu se nemusí. Nejčastěji se můžou vyskytnout problémy mezi dospívajícími kuřaty a již dospělými opeřenci. Ti starší odhánějí mladší od potravy a z toho pak většinou vznikají spory mezi jednotlivými opeřenci. Pro klidnější fungování jim pořídíme více nádob s krmivem a ty od sebe dáme na větší vzdálenost, aby nemuseli být ve vzájemném a těsném kontaktu. Pokud to ani tak nedělá dobrotu, tak musíme problémové opeřence od sebe zcela oddělit.

Je důležité mít kohouta?

Slepice když mají dostatečně velký prostor, kde se můžou pohybovat a neustále hledat potravu, tak jsou spokojené a nic jim nechybí. Když pak ale mají i kohouta, tak je jejich život mnohem spořádanější a klidnější. Mezi slepicemi pak ani nevznikají žádné konflikty, protože na ně nemají čas. Musí věnovat čas hlavně kohoutovi, kterému se snaží nadbíhat. Kohoutek je takový vůdce skupiny, kdy ho ostatní opeřenci následují. Na skupinu slepic pořizujeme vždy jen jednoho kohouta. Dva kohouti by byli neustále v sobě. Na jednoho kohouta připadá minimálně pět slepiček, nemělo by to být méně. Díky kohoutovi pak budeme mít i vlastní kuřátka. Kvočny si svá kuřátka odchovají a následně se pak o ně i postarají a naučí je všem správným návykům. Při nákupu mladých kuřic je nakupujeme jen od známých chovatelů. Není dobré nakupovat od neznámých lidí, kteří nabízejí nízké a lákavé ceny.

Vhodné místo na umístění – kurník pro 10 slepic diskuze

Jakmile máme předem naplánovaný počet drůbeže, tak potom začínáme zvažovat možnosti umístění. S tím samozřejmě souvisí i velikost jejich výběhu, který by měl být adekvátní počtu kusů drůbeže. Čím bude větší, tím to bude pro všechny opeřence i lepší. Ideální místo pro umístění opeřenců se nachází nejlépe někde ve stínu, kde není ani moc vidět. Je to z bezpečnostních důvodů, kdyby se kolem pohybovali nějací dravci. Sice je můžeme mít puštěné úplně na volno bez omezení v rámci celé zahrady, ale není to příliš moc dobrý nápad. Opeřenci pak totiž budou naprosto všude a s tím je spojený i možný nepořádek. Krom toho po sobě budou nechávat opeřenci všude stopy, které budeme mít následně nalepené na každé botě.

Proto je vždy lepší vymezit opeřencům jejich vlastní ohraničený prostor, kde si mohou dělat cokoliv a nebude to nijak narušovat zbytek zahrady. Samozřejmě zde záleží na jejich počtu. Většinou se bere v potaz 10 slepic, co je takový obvyklý průměr u většiny chovatelů. Následně získáváme potřebné zkušenosti a zjišťujeme, co je pro chov nejlepší. Jakmile se nám začíná dařit, tak následuje navyšování počtu opeřenců.

To by jsme tedy měli vyřešené místo pohybu pro opeřence. Zároveň je ale musíme mít i někde ubytované. Nemůžou se celé dny jen tak pohybovat po volném prostoru. Je potřeba jim zakoupit i kurník, kde budou přebývat. V horní tabulce máme celkový přehled nejoblíbenějšího zboží podle pozitivních zkušeností a recenzí zákazníků a tedy chovatelů drůbeže. Ubikace je vybavena především snáškovými hnízdy a pak dalším potřebným vybavením, jako je například hřad. Na tom budou opeřenci v noci sedět a odpočívat. Důležitá je i určitá izolace, kdy nebude uvnitř příliš moc teplo v letních vedrech a zároveň tam pak nebude mrznout v zimním období.

Uvnitř kurníku jsou chráněné

Zejména v noci plní slepičí ubikace ochrannou úlohu. Opeřenci sedí na hřadu a odpočívají. Jsou tak velmi snadno zranitelní a případní predátoři by si je dali jako snadnou večeři. Když se budeme bavit o vypočítávání nějaké té velikosti na počet opeřenců, tak je ideální zhruba 4-5 opeřenců na metr čtvereční. Na jednu stranu to může působit, že je to hodně. Ale v zimě jsou většinou mrazy a pokud jsou opeřenci takto blízko u sebe, tak si udržují vzájemné teplo. Ubikace pro opeřence musí být hlavně dobře zabezpečená, aby tam nemohli vniknout žádní nezvaní predátoři.

Krmivo dáváme opeřencům nejlépe uvnitř ubikace. Není vůbec dobrý nápad ho pohazovat různě po zahradě a nebo dvorku. Jednak bude všude totální nepořádek a pak tím krmíme i ptáky, myši a další hlodavce. K dispozici máme mnoho různých krmítek a zásobníků, aby jsme eliminovali možný nepořádek všude kolem. Vedle krmítka s krmnou směsí je ideální mít i napáječku na vodu, aby měli opeřenci vše na jednom místě a snadno se na to naučili. Vše má pak svůj řád a vzniká minimum nepořádku. To nám následně usnadní i práci s čištěním ubikace a nejbližšího okolí.

Nenároční opeřenci

Slepičí opeřenci nejsou nijak náročná stvoření. Jejich chov je v podstatě jednoduchý, potřebují jen pár základních věcí pro život. Je to neustálý přísun čisté vody a to samé platí o krmivu. Jednou za čas jim pak vyčistíme jejich ubikaci, aby se jim uvnitř nehromadil nepořádek. Tito tvorové nepatří sice k těm nejchytřejším, ale mnohým návykům je můžeme velmi snadno naučit a vycvičit si je k obrazu svému. Když by jsme měli uvést jednoduchý příklad, tak je to chodit se schovat v pravidelnou hodinu do kurníku. Jakmile je začneme každý den zahánět do jejich ubikace ve stejnou hodinu, tak si na tento čas rychle zvyknout a následně to začnou sami praktikovat. Bude to fungovat jako takový nastavený budíček.


Není to jen o ubytování drůbeže

I když potřebuje být drůbež někde ubytovaná, tak jí celý komplet poskytuje i ochranu proti nepříznivým venkovním podmínkám. A není to jen kvůli tomu. Po venku se potulují i různí predátoři, kteří vycítí opeřence velmi snadno. Díky úkrytu jsou však chránění.

Nejkvalitnější kurník pro slepice a ochrana proti mrazu

Jakmile máme vyřešenou i izolaci, tak i v těch největších mrazech se nemusíme ničeho obávat.

Zabezpečení proti predátorům

Pokud bydlíme u lesa, tak moc dobře víme, že jednou za čas k nám zavítají i různí predátoři. Proto je dobré mít celý kurník pro slepice zabezpečený.

Automatické zavírání a otevírání pro drůbež kurník pro slepice

Tohle je jedno z vylepšení, které nám usnadní mnoho času a také ranního vstávání. Otevírání i zavírání je nastaveno jako automatické a drůbež to v krátkém čase pochopí.

Ideální automatické zavírání pro drůbež Kerbl

V případě automatického systému to můžeme kdykoliv pozměnit, aby se drůbež netoulala zbytečně po venku. Všechno je to jenom o nastavení, kdy si můžeme zvolit variantu nejvíce vyhovující pro kurník pro slepice.

Venkovní umístění pro 12 slepic menší domek kurník pro slepice

I když máme k dispozici jen menší kurník pro slepice, tak díky dobře vypočítanému rozmístění se vleze dovnitř dostatečné množství slepic. Každý slepičí domek by měl obsahovat trusník a větrací otvory. Potřebujeme si dávat ale pozor na to, aby těmito otvory nic neprolezlo.

Venkovní zahradní domek pro králíky se nedá brát jako dřevěný kurník pro slepice

Králíkárna je pro králíky sice ideální, ale pro drůbež již nikoliv. Nemůžeme mít tedy drůbež nastěhovanou v králíkárně a naopak. Všechno by mělo mít svá pravidla, která by se měla dodržovat pro kurník pro slepice.

Čištění včetně větrací kontroly hnízda váš zahradní kurnik

Při pravidelném čištění kontrolujeme i všechny větrací otvory, zda nejsou něčím zanesené. Kurnik a proudění vzduchu by mělo fungovat správně za všech okolností. Měli by jsme si to pohlídat zejména v létě, kdy jsou venku vyšší teploty.

Nejoblíbenější kurník pro slepice zjednoduší péči

Jakmile máme všechny slepičky pohromadě, tak začínají mít věci i svůj řád a pravidelnost. Všechno je tak na jednom místě a pak i čištění je mnohem jednodušší.

Kurník pro slepice a otevírání musí jít snadno i zavřít během pohybu slepic podle velikosti

I když máme otevírání i zavírání automatické, tak je dobré to jednou za čas zkontrolovat, zda všechno probíhá správně. Kolikrát se může někde objevit nějaká ta nečistota a dovírání pak nemusí být přesné.

Zahradní automatické kurnik Kerbl pro drůbež otevírací Praha

Vhodný kurnik pro drůbež by měl být určitým způsobem prostorný, kde bude mít každá slepice svoje místo. Celý kurnik by měl mít i svůj určitý řád, aby si drůbež zvykla na pravidelný systém chodu.

Kurník pro slepice související čištění 12 slepic včetně zahrady (zahradní hnízda, hřady, kukaně)

Jakmile jdeme provádět čištění, tak si dáváme záležet, aby jsme to vzali komplet se vším všudy. Na první pohled vidíme všude velké množství špíny, trusu a dalších nečistot. To vše je nutné uklidit, aby kurnik působil opět čistým dojmem a drůbež se měla dobře.

Vhodný počet kusů na jeden Kerbl kurník pro slepice včetně umístění ohrádky pro chov

Vždy vycházíme z rozměrů, které jsou nám k dispozici. Pokud máme celek objednaný na zakázku, tak si podle tabulek spočítáme, zda nám bude vycházet místo pro 6 slepic a nebo zda jich může být daleko více. Je dobré počítat i snášková hnízda.

Kurník pro slepice není králíkárna (budky voliéry kotce)

Králíkárna má naprosto jiný systém použití včetně související otvírací západky. Zatímco dvířka pro králíky se zavírají ručně, aby nám nikam neutekli, tak u slepic můžou být automatická. Drůbež můžeme přes den sice také zavřít, ale mnohem líp bude slepicím na vzduchu.

Umístění do rohu zahrady kurník pro slepice

Jakmile máme vypuštěné slepice na trávníku, tak během pár dnů ho kompletně vyzobou včetně kořínků. Abychom tomu předešli, tak je dobré je zase zavřít a na pár dnů posunout v klecích jinam. Pravidelným posouváním po zahradě si nebudeme vytvářet vyzobaná místa.

Kurník pro slepice Kerbl shop včetně dopravy

Kerbl kurníky si lze objednat i včetně dopravy, kdy se doručí až k zákazníkovi. Shop kerbl navíc nabízí vybavení i pro králíky, kuřata, kachny, nosnice, křepelky a lze si vybrat i z mnoha druhů krmení a dalších potřebných pomůcek.

Největší výběr příslušenství a shop pro všechny chovatele

Velký shop nabízí největší nabídku různého příslušenství pro králíky, kuřata, křepelky, slepice a další potřebné vybavení. Objednávky můžou být i včetně dopravy, kdy se zákazníkovi doveze zboží až k němu do domu a nemusí tak řešit složitosti dopravy sám.

Kurník pro slepice vs králíkárna

Vhodný domeček pro králíky je jedna věc, ale zahradní kurník pro slepice by jsme s ním zaměňovat neměli. Konstrukce pro králíky nemusí být tolik náročná, jako pro drůbež. Ta musí mít svůj trusník, na něčem sedět, snášková hnízda, kukaně, hřady, abychom to měli vše správně nachystané pro chov slepic.

Mobilní a nebo pevně umístěný domeček?

To vždy záleží na našich možnostech. Pokud máme velkou zahradu a nebo dvorek i s možností postavit kurník pro slepice někde za dům k lesu, tak se vyplatí mobilní. Můžeme ho tak převážet po různých místech a slepice budou mít vždy bohatý výběr potravy.

Zděnou nebo demontovatelnou ubikaci?

Demontovatelná ubikace má mnoho možností, jak ji umístit téměř kamkoliv a snadno se pak i opravuje, když ji máme z dřevěných materiálů. Zděná ubikace je trvalého charakteru, ale za to má výhodu v létě, kdy i dobře izoluje teplotu.

Kurník pro slepice celodenní volný výběh

Na jednu stranu je to skvělá věc, kdy můžou být slepice i kuřata neustále na čerstvém vzduchu a kdykoliv můžou jít dovnitř a nebo ven. Je tu pak ale riziko, že pokud bydlíme blízko lesa, tak hrozí například návštěva nebezpečného hladového zvířete.

Jak zabezpečit domeček?

Buďto můžeme pořídit automatické zavírání a otevírání dvířek a nebo dáme celý kurník pro slepice do oplocení. Prodávají se už i slepičí ubikace, které s tímto počítají a v podstatě už mají v sobě zabudovaný výběh.

Kurník pro slepice se zabudovaným výběhem

Na první pohled to vypadá jako taková menší vila pro slepičky. Nabízí se spousta možností, co kde otevřít a jaký nadstandardní komfort slepičkám dopřát. Jednou z výhod je i chráněný výběh, který je součástí kurníku a je oplocený.

Snadno přenosný kurník pro slepice

Na výběr máme k dispozici i přenosný kurník pro slepice menšího rozměru, který je velmi lehký a dá se i složit. Poslouží dobře v případech, kdy chceme dát slepičky například někam za dům, kde je hodně trávy. Zároveň jsou tak ale i chráněné proti jiným zvířatům.

Domečky s více patry

Abychom ušetřili více místa v případě menší plochy na kurník pro slepice, tak lze zakoupit ubikaci s vícero patry. V podstatě je to taková skládačka na více kusů, kdy si můžeme vybírat a pak i sami upravit různé varianty. Variace kusů je mnoho a může být použito i pro králíky. V naší nabídce je cca kolem padesáti alternativ.

Dřevěný materiál vítězí

Během procházení různých publikací v řádu několika dnů člověk narazí i na velmi zajímavé články, kde jsou popsané další možné úpravy zboží kurník pro slepice. Odborné články zejména zmiňují výhodnost dřevěného materiálu, který je pro drůbeží ubikaci nejlepší variantou.

Domeček z plastu

Některé zahraniční eshopy nabízejí i kurník pro slepice plastový, ale tento materiál je pro slepičárnu téměř nevhodný. Největší problém je v tom, že se hlavně špatně opravuje. Dřevo se opraví snadno, plast ale bohužel nikoliv.

Ubikace z polystyrenu

Polystyren se nabízí jako další alternativa, která by mohla v krajním případě posloužit dobře. Zejména díky tepelné izolace má kurník pro slepice určité výhody. Na druhou stranu je to ale opět na pováženou. Na polystyren budeme muset přece jenom dávat větší pozor.

Kolečka pod ubikaci jako pojízdný doplněk

Zvlášť se dají i dokoupit kolečka pro lepší mobilnost kurník pro slepice. Vždy ale záleží na celkově řešené konstrukci, zda je to vůbec možné. Když máme ubikaci dřevěnou, tak se dá mnoho věcí dodělat pomocí spojovacího materiálu.

Dodatečné úpravy

V případě dřevěné slepičárny (kurník pro slepice) se nám otvírají značné výhody v podobě možnosti vyrobit si téměř cokoliv, jako další doplněk a nebo vylepšení celého domečku. Jakmile máme doma domácího kutila, tak můžeme slepičkám vytvořit další variace podle naší představivosti.

  • dřevěná ubikace vydrží mnoho let
  • snášení vedle trusníku, na něm rám
  • kurník pro slepice
  • napáječky bokem, v tomto směru kolmo
  • kurník pro slepice
  • čištění kolem snášení je snadnější nad rámem
  • vyroben ze dřeva – snadnější úpravy
Kolik drůbeže ve slepičárně chovat?

Záleží jak velký kurník pro slepice máme a jakým způsobem je drůbež rozmístěna. Každá nosnice by se měla cítit komfortně, aby jsme měli snášková vajíčka ve vyšším počtu. Pokud se bude příliš mnoho drůbeže mačkat na malém prostoru, tak se to projeví negativně na počtu vejcí.

Vycházíme podle tabulek

Když si nejsme něčím jisti, tak je vždy dobré si na internetu najít příslušné tabulky. Například pokud jde o vhodný prostor pro jednu slepici a nebo cokoliv jiného, co má nějakou souvislost se slepičárnou. Je i správné se zajímat o domek a rozměry, když chcete více zdraví pro svou drůbež. Domek pro drůbež může obsahovat i různé elektrické hračky (otvírání nebo zavírání dveří), aby bylo vše snadnější a pohodlnější.

Další příslušenství na eshopech (ohradníky, zdroje, napáječky…)

Kurník pro slepice nabízí mnoho možností a proto se prodává i mnoho příslušenství. Zde jsou ještě menší doplňkové věci, které se můžou hodit:

        • škubačky, jesle, zahradní výběh pro králíky, kerbl kurník pro slepice
        • kurník pro slepice s hřady, kukaně, škubačky, jesle pro kachny
        • jesle pro králíky, kurník pro slepice (6 slepic), automatická dvířka kerbl
        • kurník pro slepice včetně dopravy, malé kukaně, velké kukaně,
        • shop kurník pro slepice, škubačky, několika jesle pro kachny
        • kurník pro slepice výška od 120 cm, ubikace pro králíky
        • krmivo pro křepelky, vaše králíky, kuřata a další, cca
        • napájení dvou zdrojů, několik přepínání produktů nohy
        • shop kurník pro slepice 6 slepic, krmivo pro nosnice dvou
        • konstrukci kurník pro slepice si můžete sami vybrat několik variant
        • snadná reklamace včetně dopravy kurník pro slepice
        • kurník pro slepice si můžete i prohlédnout na vyzkoušení
        • krmivo pro chov drůbeže, králíků, kachen, cca vaše prodejna praha
        • automatická dvířka kurník pro slepice, volitelná výška se vám vyplatí
        • v případě potřeby rychlá reklamace kurník pro slepice
        • doplňkové články pro váš chov kurník pro slepice
        • kurník pro slepice
Kurník pro slepice a důležité potřeby

Nezapomínáme na různé plastové napáječky, ohradníky pro snášení z kvalitního dřevěného materiálu, krmítka do kurníku, snášková hnízda a další potřeby pro drůbež. Dobré je zvážit i určitý savý materiál proti vlhkosti. Zajímavé jsou i pomůcky pro rok 2022. Jde o různé boudy králíků, pomůcky pro koně, ovce, kozy, elektrické pomůcky ve tvaru dvířek a další české pomůcky. Další pomůcky jako nezateplený domek pro drůbež – české elektrické vylepšení. Jedná se celkem o zajímavé hračky ohledně lepšího zdraví drůbeže.

  • potřeby proti vlhkosti do kurníku, krmítka do kurníku
  • malé ohradníky, velké ohradníky, střední ohradníky dph
  • dřevěné ohradníky, plastové ohradníky, kovové ohradníky
  • nižší ohradníky, užší ohradníky, vyšší ohradníky dph
  • české elektrické verze dvířek podle velikosti
  • kurník pro 10 slepic
  • zdroje 24v, úsporné zdroje 24v, samonabíjecí zdroje, stroje praha
  • plastové napáječky, krmítka se střechou, otevírací stroje dph
  • ohradníky se střechou, ohradníky pro snášení, husy prodej praha dph
  • různé verze dvířek, malých dvířek, velkých dvířek, automatických dvířek
Další potřeby – heslovitá nápověda pro užití na eshopu

Těchto pár heslovitých zkratek se dá použít na eshopu v záložkách, aby jsme se rychleji na eshopu orientovali. Budeme tak mít mnohem lepší přehled o tom, co kde je a jak to použít. V záložkách najdeme i doplňkové zboží. Stačí si najít jen příslušnou kategorii a tam je už vše rozřazeno do příslušných záložek. Témata jsou rozdělena i oborově a podle chovatelských zvířat. Podle toho si pak najdeme příslušné doplňky, které jsou v kategoriích rozřazené.

  • zateplený kurník pro 10 slepic rozměry
  • novinky z kvalitního materiálu, eshop jsem online 2022 dph
  • doprava zdarma při velké objednávce – novinky, eshop jsem online, dřevěná konstrukce praha
  • podkladky z kvalitního materiálu, sdílet FB, husy prodej praha
  • při větším nákupu doprava zdarma, otevírací stroje pro nohy
  • elektrické zvířecí pomůcky, produkt krmiva pro kozy, koně, velké misky
  • krmivo pro koně, kozy platby dph, online platby dph, produkt s dph
  • chovatelské boudy králíků, elektrické napáječky 2022 dph
  • produkt nezateplený dřevěný kurník s dph podle velikosti správné
  • nezateplený domek pro ovce, kozy, koně, chovatelské krmiva pro drůbež
  • kurník pro 10 slepic
  • dražší ubikace – doprava zdarma u větší objednávky, přehled praha, kód praha shop praha
  • podkladky pro snášení, sdílet FB, velká objednávka doprava zdarma dph
  • napáječky, novinky, doprava zdarma info, shop prodejna praha
  • zateplený kurník pro 10 slepic s výběhem
  • kontakt CZ předvolba 420, eshop jsem online, přehled produktů praha
  • návody, elektrické platby, poradenství zdarma, návody zdarma
  • eshop CZ předvolba 420, eshop jsem online se vám ukáže kolonka s dph

Plastový kurník pro slepice s automatickým otevíráním – automatický kurník pro slepice

Plastové kurníky jsou taktéž jednou z možností k zakoupení. Nejsou ale tolik prodyšné jako dřevo a pak jsou na rozdíl od těch dřevěných hůře opravitelné. Automatické otevírání a zavírání pro slepice je skvělá věc, která nám dovolí mít o jednu starost méně. Jednak si tím ušetříme ranní vstávání a pak nemusíme slepice zahánět zpátky ani večer. Automatické otevírání se samo o vše postará za nás. Nemusíme tak chodit ven ani ve sněhu a nebo v dešti. Mechanismus otevírání se postará o vše sám.

Zděný kurník pro slepice bez výběhu – jak velký kurník pro 10 slepic?

Jestli to myslíme s chovem drůbeže vážně, tak se nabízí i možnost postavit si pro slepice zděný kurník pro slepice. Znamená to sice mnohem více plánování a taky počítání, ale toto řešení se vyplatí. Ideální je to zejména pro chovatele, kteří mají dostatek prostoru kolem domu a nemají pro něj konkrétní využití. V zimních měsících budou slepice pěkně zazimované, kde na ně nepotáhne. A použitím pevného materiálu znamená i výhodu do horkých letních dnů, které slepice moc dobře nesnášejí. Každá z nich pak bude mít pro sebe i dostatek prostoru pro dobrou snášku.

Nejhorší kurník pro slepice – kurník pro slepice diskuze

U těch nejhorších kurníků si můžeme představit materiál, který není vyloženě dřevo, ale je to nějaká směs z odpadového materiálu. Ten samozřejmě vůbec nedrží pohromadě a časem se rozpadne. Jenže jeho cena je natolik kouzelná, že mu mnoho začínajících chovatelů snadno podlehne. Proto je dobré nakupovat jen u ověřených prodejců, kteří prodávají kvalitní zboží z pevného materiálu. Neměli by jsme se dívat jen na nízkou cenu, ale také na to, aby nám výrobek dobře posloužil.

Nejlevnější kurník pro slepice – kurník pro 10 slepic zkušenosti

Jestli nám postačí jen základní konstrukce převážně pro schování slepiček přes noc, tak se tato alternativa plnohodnotného kurníku může hodit. Nebudeme tak muset sahat hlouběji do peněženky a svůj účel taková levnější konstrukce splní. Jeto ovšem za předpokladu, že mají opeřenci celodenní výběh, kde to ničemu nevadí. Začínající chovatelé drůbeže samozřejmě moc zkušeností nemají a proto je vždy dobré si nechat poradit od těch zkušenějších. Kolikrát se můžeme naučit mnoho zajímavých věcí, které nám budou prospěšné a urychlí některé procesy k větší spokojenosti opeřenců.

Kurníky pro slepice dřevěné – jak postavit kurník pro 10 slepic?

Dřevěný kurník pro slepice je prostě nejlepší. Na tomto tvrzení se shodují i lidé na různých diskuzních skupinách. Výhoda dřevěného materiálu je totiž značná. Svým velice pěkný přírodním vzhledem se hodí naprosto kamkoliv. Může zdobit zahradu a nebo být postavený jako další dřevěný objekt hned vedle chaty. Můžeme ho i snadno předělávat a upravovat podle potřeby. Dřevo je snadno opracovatelné a naší fantazii se meze nekladou. Díky tomu si můžeme postavit i zcela originální kurník pro slepice. Stačí mít jen šikovné ruce a trochu nápadů.

  • kurník pro 2 slepice
  • malý kurník pro 3 slepice
  • kurník pro 4 slepice
  • větší kurník pro 6 slepic
  • kurník pro 20 slepic
  • pojízdné kurníky
  • dřevěné kurníky pro slepice
  • mobilní kurníky pro slepice
  • zateplené kurníky pro slepice

Jaká je ta správná velikost?

Velikost se odvíjí od počtu slepic a druhu plemene. Jednak by se neměly uvnitř mačkat a pak také musíme myslet na snadnou obsluhu celého kompletu a také čištění. Obecně se uvádí, že na 1 m² se můžou chovat 3 dospělé slepice. Pro větší snášku se chovají na 1 m² jen 2 slepice.


Přenosný kurník s výběhem pro slepice – profesionální kurník pro slepice zkušenosti

Přenosné kurníky jsou takovým posledním trendem, kdy můžeme mít umístěné slepice naprosto kdekoliv. A přitom o ně nemusíme mít vůbec žádný strach, že by je mohlo někde něco napadnout. Klidně je můžeme pravidelně posouvat po travnaté ploše vždy po pár dnech, aby to jedno místo nebylo totálně vyzobané od všeho zeleného. Jelikož je součástí kurníku výběh, tak jsou opeřenci trvanlivě na čerstvém vzduchu. Mají dostatečný pohyb ve výběhu a můžou cokoliv ozobávat, jak se jim líbí. S volným pohybem mají pak i více kvalitnější snášku vajec a kurník pro slepice pak funguje správně. Je to pak zejména o zkušenostech samotného chovatele. Ty přicházejí časem, až si všechno vyzkoušíme a budeme vědět, co a jak nám funguje úplně nejlépe.

Zateplený kurník pro slepice nofrost s výhřevem 24v

Jedná se o jeden z oblíbených kurníků, který si hravě poradí i v těch největších mrazech. Ohřev funguje na 24 V a je tak ideální i pro mrznoucí teploty. Napájení je přitom řešeno klasicky z 230V. V případě jakéhokoliv poškození nic nehrozí, vše je dobře zabezpečeno. Dřevěné stěny navíc obsahují izolaci, která drží nastřádané teplo. V podlaze jsou uložené topné cívky, které vyhřívají celý komplet. Díky skvěle vyřešené izolaci se mají slepice dobře i při větších mrazech.

    • zateplený kurník pro 15 slepic
    • kurník s výběhem pro 10 slepic
    • zateplený kurník pro 10 slepic návod
    • rozměry kurníku pro 5 slepic
    • kurníky s výběhem

Zateplený kurník pro 5, 10, 15 a 20 slepic a kurníky Polsko

U zatepleného kurník pro slepice je potřeba si nejprve uvědomit, pro kolik opeřenců bude stavěný. Ono se to možná na první pohled nezdá, ale každá slepice by měla mít uvnitř nějaký svůj vlastní prostor pro bezstarostnou snášku. Pokud se tam bude mačkat slepice na slepici, tak těch vajec zase tolik moc nebude. U každé ubikace je na eshopech většinou napsáno, pro kolik slepic je určená. Proto se nad celou situací vždy dopředu zamyslíme a popřemýšlíme také o tom, zda do budoucna počet opeřenců neplánujeme zvětšit. Pak je lepší už přímo pořídit větší ubikaci.

        • kurník slepice prodej
        • plný kurník prodej
        • kurníky Polsko
        • zateplený kurník pro 6 slepic
        • levné kurníky pro slepice
        • kurník ze skříně
        • zateplený kurník prodej
        • kurník z recyklovaného plastu
        • kvalitní kurník pro 10 slepic
        • mobilní kurník prodej

Jak vyřešit ventilaci?

Dobře odvětrávaný prostor je pro opeřence velmi důležitý. Přispívá to k jejich komfortu a celkové pohodě. Můžeme to vyřešit oknem, komínem a nebo pomocí dveří. Pokud budeme chtít investovat více peněz do opeřenců, tak se vyplatí pořídit i větrací systém. Špatně odvětrávaný prostor vede k menší produkci vajec. Drůbež by se měla cítiti pohodlně a ideálně kdyby byla i minimálně rušena. Na všechno je potřeba klid. Pokud slepičkám dopřejeme skvělé podmínky, tak se dočkáme i pěkné a pravidelné snášky.

Chov drůbeže již není v dnešních podmínkách nijak náročný. A stále více lidí začíná o tomto rostoucím trendu uvažovat. Ono se není ani čemu moc divit, když se nám úplně všechno zdražuje. Pomocí těchto opeřenců tak budeme mít pravidelně vajíčka a i chutné maso. Přece jen když si chováme domácí kuřátka, tak se o ně budeme i dobře starat. A jakmile máme pak takového opeřence na talíři, tak můžeme i zhodnotit, že ta chuť je prostě taková jiná, mnohem lepší. To je dáno tím, že domácí opeřenci mají volné prostory k pohybu, mají zelenou stravu a celkově větší radost ze života oproti chovaným opeřencům, kteří tyto bohaté podmínky vůbec nemají.

Zateplený kurník pro 10 slepic musí být dobře větraný.

Je důležité, jak velký kurník pro 10 slepic budeme mít.

Jak postavit kurník pro 10 slepic je už spíš otázka pro zdatného kutila.

I nový kurník pro 10 slepic musí mít správně vyřešené větrání.

Využití venkovního prostoru

Pro opeřence je možnost pohybu na venkovním prostoru něco úžasného. Krom volného pohybu si můžou i zobat zelenou trávu a různé další věci, které jim velmi prospívají. Při bohaté a různorodé potravě se pak cítí mnohem lépe a přispěje to na kvalitě vajec i mase. V případě menšího travnatého prostoru se to řeší pořízením ohrádky. Ta lze rozměrově nastavit do potřebného tvaru. Slouží zejména k tomu, aby se nevyzobala tráva na jednom místě až úplně na hlínu. Pravidelně tak můžeme opeřence přesouvat na různá místa, kde je vždy necháme po určitou dobu. Následně je zase přesuneme jinam, aby měla tráva čas se zase obnovit. A tímto systémem můžeme své opeřence neustále přemisťovat z jednoho místa na druhé, aniž by to jedno jediné místo utrpělo naprosté vyhlazení od trávy a veškerého zeleného porostu.

Každá stavba kurník pro 10 slepic musí mít správné rozměry.

Měli by jsme se vybírat zboží kurník pro 10 slepic podle oblíbenosti chovatelů.

Před zakoupením kurník pro 10 slepic by jsme měli zvážit i okolní prostory.

Ohledně stravy jim nejvíce vyhovuje ta zelená, které je všude venku spousta. Sem tam si opeřenci zobnou i nějaký ten hmyz a nebo takové ty běžné škůdce na zahrádce v podobě housenek a slimáků. K tomu jim můžeme dávat i zbytky z kuchyně, které se nesnědly. Jednou za čas by jsme jim ale měli pořídit i nějaké to krmení, kde jsou vitamíny a další prospěšné látky. Dobře se hodí i balení, která obsahují různá semínky a další věci.

Pravidelný pitný režim – kurník pro slepice

Čistá voda je velmi důležitým faktorem v životě těchto malých opeřenců. Té musí mít vždy dostatek a nejlepší je umístit ji na vícero místech, aby ji měli opeřenci neustále na očích. Voda musí být čistá, takže ji nezapomínáme pravidelně měnit. Nejlepší je vyřešit to takovým způsobem, aby ji nemohli opeřenci nijak znečistit. Takové ty běžné nádoby s vodou v podobě vaniček se již příliš moc nepoužívají, protože tam kolikrát opeřenci skáčou a voda se rychle znečistí. Mnohem lepší variantou jsou různé druhy napáječek, které se znečistit téměř nedají. Tyto výrobky pak vhodně umístíme na strategická místa, kde o nich bude mít drůbež přehled a snadný přístup.

Vodu musí mít každý kurník pro 10 slepic s výběhem.

Není to jednoduché, ale můžeme si ho i sami vyrobit – kurník pro 10 slepic návod.

Vodu je potřeba obzvlášť doplňovat u kurník pro 10 slepic zateplený.

Chov opeřenců není nijak komplikovaný, stačí si jen nastudovat patřičné informace a pomalými krůčky to zvládne každý začínající chovatel. ideální je zajímat se i o různá diskuzní fóra, kam pravidelně chodí skupinky chovatelů a diskutují o svých začátcích. Vyměňují si své poznatky z praxe a čerpají informace i od zkušených chovatelů slepic. Většinou jsou k dispozici i různé fotografie pro snadnější přehled a lepší pochopení.

Voliéry pro husy

Chovat se dají i husy, ale pro ty už není potřeba běžná slepičí konstrukce, tam se volí voliéry přesně pro účely husy. Většinou se jedná o prostornější konstrukce, kde mají husy volnější výběh. Musí mít přístup k vodě a ke krmivu. To je ideální, když mají na konkrétním místě, aby nebyl nepořádek úplně všude.

Výběhy a přepravky

Jako dodatek si můžeme pořídit zajímavě řešené výběhy a přepravky. Zejména výběhy jsou dobré v tom, že budeme mít opeřence přesně tam, kde je potřebujeme mít.

Budky pro kachny

U chovu kachen se nám budou hodit zejména budky, kde budou kachny přebývat v době odpočinku.

Napájení pro líhně

Líhně poslouží dobře při umělém líhnutí kuřátek. Lze si zvolit různě kvalitní líhně i podle velikosti.

Voliéra, budky, přepravky, kotce podle velikosti

Veškeré vybavení je na eshopech, kde jsou k dispozici i dobré přehledy, které věci se dají ještě použít ve prospěch chovu. Můžete si pročíst i další články ohledně chovu domácích zvířat a různých dalších opeřenců, které jsou nyní nejrozšířenější a oblíbené.


Oblíbený kurník pro slepice plánek – kurník pro slepice z palet

Pokud by jsme si měli říct něco o jednom z nejlevnějších možných kurníků pro slepice, tak se bude určitě jednat o ten z palet. Na první dobrou to zní možná šíleně, ale zruční kutilové si poradí se vším a něco takového je výzvou pro každého domácího dobrodruha. Kurník z palet není samozřejmě vůbec nic jednoduchého a spíš se jedná jen o takové dočasné řešení, než zakoupíme opeřencům domeček a nebo nějakou jinou ubikaci. Původní nápad je sice zajímavý, ale samotná realizace je náročná a výsledek až zase tak moc skvělý není.

Velký kurník pro slepice nákres – stavba kurníku pro slepice plánek a návod

Pokud se do stavby něčeho takového chceme skutečně pustit, tak si nejprve musíme zhotovit kompletní nákres. Musíme mít dopředu promyšlené, jak bude celá ubikace velká. S tím souvisí i počet slepic uvnitř a od toho musí být odvozeno i všechno ostatní. Podrobné plánky a návody jsou na internetu skoro všude. Co se tam už ale většinou nepíše je to, že si musíme nejprve nakoupit veškerý potřebný materiál a ten není zrovna nejlevnější. Jakmile si pak všechno spočítáme, tak můžeme zjistit, že kurník pro slepice z některého eshopu je dokonce i levnější.

Kvalitní kurník pro slepice svépomocí – stavba kurníku kurník pro slepice plánek

Jestli máme k dispozici domácího kutila a ten má svou práci velmi rád a ještě ho to k tomu i baví, tak si určitě dokáže pohrát i s touto zajímavou myšlenkou na kurník pro slepice vlastní výroby. Takový člověk má totiž k dispozici mnoho potřebného nářadí, kdy se pro něj stává výroba čehokoliv naprostou hračkou. Díky mnohaletým a bohatým zkušenostem s různými konstrukcemi to pro něj bude hračka. A navíc nám může vymyslet i něco naprosto originálního, aby nám to záviděli i všichni sousedé v nejbližším okolí.

Jak vyrobit kurník pro slepice návod – jak postavit kurník pro slepice

Postavit si vlastní kurník pro slepice není sice nic jednoduchého, ale také ani nemožného. Stačí k tomu mít dostatek správného materiálu a hlavně také různé nářadí, bez kterého by jsme se do toho pouštět vůbec neměli. Než ale začneme něco kutit, tak si potřebujeme udělat přesný plánek, co kde bude. Rovněž se hodí popřemýšlet nad množstvím slepic a zda nebudeme do budoucna plánovat jejich počet zvýšit. Vždy je dobré počítat se všemi možnostmi. A nebo si ho můžeme vyrobit s neviditelnou prodlužovací stěnou, kdy se v případě potřeby dodělá delší část a můžeme mít více slepic.

  • kurník s velkým výběhem
  • návod na výrobu kurníku
  • nejlepší kurník pro 10 slepic rozměry

Otevírání a zavírání na automatický systém

Pro každého chovatele opeřenců je to především usnadnění práce. Zejména v ranních a pak večerních hodinách se nám to bude hodit. Celý proces probíhá automaticky a opeřenci se jej i brzo naučí správně využívat.

Kurník pro slepice by měl být i větraný.

Velký kurník pro slepice zajistí lepší teplotu.


Nejlepší kurník pro slepice recenze

Není vůbec jednoduché tady jednoznačně ukázat, který kurník pro slepice je ze všech ten nejlepší. Takový v podstatě ani žádný není. Každý chovatel drůbeže má totiž úplně jiné představy o ubikaci pro slepice. Někomu vyhovuje více mobilní a jinému zase takový, který má své pevné místo. Každý si tak může vybrat přesně podle toho, co mu vyhovuje. V horním žebříčku jsou sice vybrané ty nejlepší, ale vždy je to vybrané z různých konstrukčních variant a odlišných možností. A ne jen z jednoho jediného typu. Proto si najde ten svůj vysněný domeček pro opeřence úplně každý v horní tabulce. Stačí si jen vybrat tvar a velikost.

Kurník pro slepice.

Malý kurník pro slepice se dobře čistí a působí útulnějším dojmem.

Velký kurník pro slepice je zase lépe prostorný pro každou slepici.

Střední kurník pro slepice se hodí do menších prostorů.

Kurník pro slepice by měl být i odvětrávaný.

Je dobré mít uvnitř výrobku kurník pro slepice i něco proti vlhkosti.

Kurník pro slepice by měl být vyroben nejlépe ze dřeva, vydrží mnoho let.

Nový kurník pro slepice by už měl mít veškeré potřeby pro drůbež.


Důležité vybavení

Aby jsme to měli všechno komplet, tak nesmíme zapomínat ani na vnitřní vybavení. Je to stejně důležité, jako celý domeček pro opeřence. Aby byla snáška vajec kvalitní a ideálně v dobrém množství, tak musíme pro opeřence vytvořit uvnitř takové podmínky, které pro ně budou vyhovující. Každý opeřenec by tak měl mít pro sebe i dostatek místa a pohodlí.

  • Napaječka a krmítko – i když bude všude velký nepořádek, tak krmítko bude opeřence tak trochu umravňovat. Přísun čisté vody je rovněž velmi důležitý. Napáječka musí být vždy na snadně dostupném místě.
  • Snášková hnízda – jsou umístěné v klidnější části ubikace, kde slepice nic neruší.
  • Trusník a hřady – to jsou věci, bez kterých se žádná ubikace neobejde. Umožňuje opeřencům na nich sedět. Pod nimi je umístěný trusník, který se stará o trus.
  • Pletivo – každá ubikace by měla být zabezpečená proti nezvaným hostům ze všech stran.

Kurník pro slepice cena – jak sehnat nízké ceny?

I když je cena za takový slepičí domeček trochu vyšší, tak se nám to vyplatí. Opeřenci někde přebývat musí a můžeme si vybrat z mnoha zajímavých modelů. Přidané funkce jsou pak jenom k dobru a pomohou nám zjednodušit chovatelství drůbeže. V horním žebříčku je na každém řádku odkaz, kde máme podrobnější informace o zboží. Krom toho se můžeme podívat i na eshopy a ty si následně seřadit od nejlepší dostupné ceny. Jednou za čas můžeme na některých eshopech natrefit i na zajímavou akci, kdy se nabízí snížené ceny.

Jakmile se už chystáme pořídit slepice a k tomu i potřebný domeček, tak je vždy nejlepší si načíst co nejvíce informací ohledně kurníků pro slepice. Aby jsme to všem usnadnili, tak jsme do horní tabulky umístili nejlepší kurníky pro slepice z pohledu recenzí zákazníků a bohatých zkušeností chovatelů drůbeže. Procházeli jsme kvůli tomu hodně diskuzí, recenzí a dalších poznatků, aby jsme měli celkový přehled a mohli tak vybrat jen kvalitní a otestované zboží. Rovněž jsme kladli důraz i na poměr kvalita – cena. A to nejlépe hodnocené zboží jsme pak dali do horní tabulky.


Jak vybrat kurník pro slepice?

Všechny kurníky pro slepice mají něco do sebe a my si tak můžeme vybírat z mnoha tvarů a dalších funkcí, které nám usnadňují chovatelství drůbeže. Obvykle je to kurník pro 10 slepic. Nový kurník pro slepice vždy pečlivě zvažujeme a procházíme si různé nabídky. Nejprve by jsme měli být ale pevně rozhodnutí, kde bude kvalitní kurník pro slepice umístěný a jestli bude nějakým způsobem pohyblivý. Mobilní objekty (kurník pro 10 slepic) jsou v poslední době velmi oblíbené, kdy můžeme s jejich pomocí dopřát slepicím mnoho nového místa i s ohraničeným a chráněným prostorem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *