Menu Zavřeno

Kurník pro slepice

Nejlepší dřevěný kurník pro slepice recenze testy cena ceny mobilní prodej bazar pojízdný zateplený plastový zděný plánek návod

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Mít vlastní chatu a nebo zahrádku je velkým koníčkem pro mnoho lidí. A k tomu většinou patří i oblíbené slepice, které nejsou až zase tak moc náročné a vajíčka se vždy hodí. Potřebujeme jen kvalitní kurník pro slepice, aby nám ty vajíčka milé slepičky snášely. Dávno už neplatí, že se domácí drůbež chová jen tak v klecích, nemají tam vhodné podmínky. Zateplený kurník pro slepice je ta správná ubytovací jednotka, kde jsou slepičky spokojené a chráněné i přes zimu. Nejčastěji jsou to dřevěné kurníky pro slepice, které jsou tak většinou vidět u každého chovatele. Dřevo je samozřejmě perfektní materiál, ale musíme se zaměřit i na mnoho dalších a důležitých parametrů.

Kurník pro slepice: Žebříček TOP 10 nejlepších kurníků pro slepice podle zkušeností chovatelů slepic a recenzí zákazníků (jejich testy, parametry srovnání a důležitý popis zboží)

V žebříčku máme zobrazené nejlepší kurníky pro slepice podle chovatelů drůbeže. Zabralo nám to celkem dost času, než jsme prošli recenze, analýzy, diskuzní fóra, různá hodnocení a udělali z toho souhrn nejlepšího zboží. Velmi často jsme navštěvovali slepičí diskuzní fóra, chovatelské skupiny a odborné portály. Zajímal nás pohled na kurníky i od dlouhodobých a zkušených chovatelů slepic. Výsledkem je těchto NEJ deset kurníků pro slepice, které obdržely dobré hodnocení. Konstrukce nejsou stejné, každá je trochu jiná a nabízí odlišné možnosti využití. U každého zboží je odkaz, který vede na srovnávací portál s detailními informacemi, dalšími variantami konstrukcí a můžeme si prohlédnout i eshopy s nejlepšími cenami.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Kurníky s kukaní - více zbožíKurníky s kukaní kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Automatická dvířka (otevírání i zavírání)Dvoupatrové kurníky pro slepice a automatická dvířka na otevírání a zavírání do kurníku*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Široký výběr kurníků - více zbožíVelké slepičárny kurník pro slepice široký výběr automatické dvířka otevírání zavírání*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Zateplené kurníky - více zbožíZateplené kurníky kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Mobilní kurníky - více zbožíMobilní kurníky kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kurníky s výběhem - více zbožíKurníky s výběhem kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Rozkládací kurníky - více zbožíRozkládací kurníky kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Zahradní kurníky - více zbožíZahradní kurníky kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Nejlevnější kurníky - více zbožíNejlevnější kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Profesionální kvalitní kurníkyProfesionální kvalitní kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Jak koupit kurník pro slepice – levný kurník pro slepice

Na internetu je mnoho eshopů, které nabízejí kurníky pro slepice, ale jak se v tom všem vyznat? Nejlíp můžeme udělat tak, že si začneme pročítat odborná diskuzní fóra a další specializované portály kolem slepic. Tam jsou vždy skvělé informace od zkušených chovatelů, které konstrukce jsou přijatelné a které už nikoliv. My jsme si samozřejmě moc dobře vědomi, že na něco takového nemá nikdo čas – procházet si pořád dokola všechny portály kvůli novým informacím. A právě proto jsme sepsali tento článek, kde si ukážeme, jak správně vybrat kvalitní a levný kurník pro slepice. Variant je opravdu mnoho.

  • kurníky pro 5 slepic
  • větší kurníky pro 10 slepic
  • kurníky pro 20 slepic
  • zateplený kurník s výběhem
  • levný kurník pro 10 slepic s výběhem
  • pojízdný kurník s výběhem
  • kurník na kolečkách
  • mobilní kurník s výběhem
  • zateplený kurník pro 20 slepic
  • oblíbený kurník pro 10 slepic zateplený
  • chytrý kurník dvířka
  • celoroční kurník
  • plastové kurníky

Mobilní kurník pro slepice s výběhem a boční klece – levný kurník pro slepice s výběhem zkušenosti

Kurníky mobilního charakteru jsou přímo skvělé v tom, že je nemusíme mít neustále na tom samém místě. Pokud je chováme na zahradě, tak je vymezené místo po náletu slepic bez jakékoliv zeleně. Slepice totiž dokážou sežrat úplně všechno, co se v okolí nachází. S mobilním objektem (mobilní kurník pro slepice) je výhoda v tom, že ho pokaždé můžeme přenést na jiné místo a slepice se tak můžou krmit zase o něco dál. Opeřenci jsou neustále chráněni oplocením, které je součástí mobilní klece – domeček pro slepice s výběhem. Stejně jako v případě králičí klece. Králík je na čerstvé trávě, ale je chráněný ohraničením, aby nikam neutekl. Zároveň na králíka nemůže žádné jiné příchozí zvíře.

Nejlepší mobilní kurník pro slepice recenze a jak vybrat mobilní kurník pro slepice levně

V případě mobilního kurníku si vybíráme podle několika důležitých parametrů. Tím hlavním parametrem je samozřejmě možnost pohybu. Většinou jsou to ubikace skládací a snadno přenosné a nebo pak na kolečkách. Záleží na tom, kde budeme chtít mít konstrukci postavenou a jaký bude okruh přemísťování. Když už předem víme, že budeme konstrukci přemisťovat dost často, tak je dobré zvážit slepičí ubikaci na kolečkách. Podle recenzí zákazníků si lze vybrat dobře i levně.

Dřevěný kurník pro slepice recenze – levný mobilní kurník pro slepice diskuze

Právě dřevo je ten nejlepší materiál, jaký můžeme mít. Krom jeho běžných vlastností je totiž i snadno upravitelný a samozřejmě i opravitelný. Se dřevem si tak můžeme dělat naprosto cokoliv a dokonce můžeme tvořit i vlastní atypické tvary, aby byl domeček přesně podle našich potřeb. Do určité míry se i luxusněji vypadající dřevěné konstrukce dávají na obdiv sousedům a kolemjdoucím. A to když dlouhodobí chovatelé jsou na svůj chov slepic hrdí a chtějí už slepičkám pořídit něco lepšího. Nejlepší je si koupit kvalitní kurník pro slepice a budeme vědět, že nám vydrží dlouhou dobu a budeme s ním spokojeni my i naše slepičky.

  • kurníky prodej
  • velké kurníky na prodej
  • větší kurníky pro slepice prodej
  • kurníky pro slepice
  • větší kurník pro 10 slepic
  • slepičí kurník s výběhem
  • kurník prodej levně

Jaký vybrat materiál pro kurnik?

I když máme k dispozici na výběr z různých materiálů, kdy každý z nich nabízí různé možnosti, tak je stále nejlepší výběr dřevo. Se dřevem se dá totiž i nadále pracovat a můžeme si dělat i vlastní úpravy při troše té šikovnosti.

Dřevěný

Nejlepší dostupná volba, jakou si můžeme vybrat je dřevěný kurník pro slepice.

Plast – přenosný plastový kurník pro slepice

Dá se velmi snadno přenášet díky své malé hmotnosti. Nevýhoda je pak pokud se poškodí. Na rozdíl od dřeva se složitě opravuje.

Zděná ubikace

Jakmile máme pevné místo a jsme o něm pevně přesvědčení, tak můžeme začít stavět kurník pro slepice.

Další varianty

Občas se vyskytují i skleněné výrobky, ale ty se příliš moc nedoporučují. Pro chování drůbeže to není úplně ideální


Pojízdný kurník pro slepice zateplený – boční klece součástí a nebo bez (venkovní výběh pro slepice oblíbený)

Velmi oblíbené jsou i zateplené kurníky pojízdné, kdy si je můžeme umístit doslova kamkoliv budeme chtít. Zateplení se hodí nejvíce v zimních měsících, kdy slepicím nebude zima a snáší dál větší snášku vajíček. Pokud jim totiž bude zima a objektem bude profukovat, tak se musíme připravit na méně vajíček. Otázkou pak je, co s takovým objektem v létě. To už se dnes řeší systematickou ventilací, kdy se pak přidají k bokům i klece pro snadnější výběh pro slepice. Tím pádem máme vyřešenou dobrou prodyšnost a teplotní podmínky budou dobré i v teplejších měsících pro pojízdný kurník pro slepice.

Levný zateplený kurník pro 5 slepic recenze – nejlepší zateplený kurník pro 5 slepic diskuze

Základní zateplený domeček pro 5 slepic není nijak drahý a může si ho pořídit i začínající chovatel drůbeže. Podle různých recenzí a diskuzí na chovatelských portálech slepic se slepičí konstrukce do těch největších mrznoucích podmínek zateplují navíc ještě i polystyrenem. To už je však v případech, když je velká zima. U polystyrénu je pak akorát problém, že se ho slepice snaží vyklovat. A proto ho výrobci dokážou dobře schovat. Do běžného zimního období však stačí standardní zateplený domeček pro 5 slepic. V horní tabulce je široký výběr, kde lze vybírat ze zajímavých výrobků.

Zateplený kurník pro 5 slepic s výběhem – kvalitní zateplený kurník pro 5 slepic zkušenosti (zateplený kurník s výběhem pro 5 slepic)

K takovému úplně největšímu základu patří konstrukce pro 5 slepic zateplená a ještě k tomu i s výběhem. Slepice chrání síťka a nebo pak rovnou klec, kde jsou v bezpečí před okolními zvířaty. Když máme konstrukci pro slepice s výběhem na svém uzavřeném dvorku, tak jim toho nejspíš moc hrozit nebude. Ale v případě pojízdného domečku je můžeme umístit i někam dál od domu. Pak to slouží i k tomu, že by nám mohli jinak sežrat úplně všechno, na co narazí. Proto mají k dispozici sice výběh, ale ten je ohraničený a vše je tak v pořádku. Je to jako s křečkem. Křeček má klec ohraničenou, aby nikam neutekl a něco se mu nestalo a nebo se křeček někam neschoval.

Jak velký kurník pro 5 slepic?

Existují různé tabulky, které nám vysvětlují vhodné rozměry konstrukce pro správný chov slepic. Pokud se nyní budeme bavit o konstrukci zateplený kurník pro 5 slepic, tak nám to obecně vychází, že jeden m² plochy kurníku stačí pro 3 slepice. Ze zkušeností chovatelů slepic však víme, že čím větší prostor každá slepice má, tím více je slepice spokojenější a může se to podepsat i na větší snůšce vajec. Někteří úspěšní chovatelé slepiček dokonce udávají 1 m² plochy zatepleného kurníku pro jednu slepici. Není to ale jen o velikosti prostoru, záleží pak samozřejmě i na dalších podmínkách.

Jak postavit kurník pro 5 slepic (jak postavit kurník zkušenosti) – jak vyrobit kurník pro 5 slepic?

Pokud se bavíme o zboží zateplený kurník pro 5 slepic, tak jeho výroba není úplně složitá, ale není ani jednoduchá. Chce to mít určité zkušenosti a vědět, co přesně děláme. Krom samotného materiálu je potřeba i nářadí. Pokud s těmito věcmi zkušenosti nemáme, tak je lepší si zateplený kurníček pro 5 slepic zakoupit. Ceny nejsou nijak vysoké a na kvalitní výrobky se můžeme spolehnout, kdy nám budou sloužit mnoho let pro spokojenost našich slepic. V horní tabulce je snadný přehled konstrukcí různých velikostí.

Mobilní kurník pro slepice prodej – mobilní slepičárna prodej i pojízdný výběh pro slepice levně (kvalitní pojízdný kurník diskuze)

U slepic je všeobecně známo, že pokud mají dostatek jídla a prostoru se proběhnout, tak je to potom poznat na kvalitě vajec. Na tom se shoduje většina chovatelů drůbeže na diskuzních fórech. Jakmile jsou nosnice celoročně na trávě díky mobilní slepičárně, tak jsou pak i šťastnější a je to znát na větší snášce. Když se mobilní kurník pro slepice pravidelně posouvá, tak mají slepice stále nový a pro ně zajímavý výběh pro slepice. Tím pádem nestíhají vyzobat úplně všechnu trávu na jednom místě. Vždy je kousek posuneme na nové místo a tento způsob stále opakujeme. Pokud máme tedy velký pozemek, tak je pojízdný domeček dobrá volba.

Kvalitní kurník s výběhem zkušenosti a nejlepší kurník s výběhem recenze (jak vybrat mobilní kurník s výběhem diskuze)

V letním období, kdy je venku příjemně teplo a máme krásné počasí, tak se nám mohou slepičky klidně pohybovat venku. Problém nastává v tom, že jsou často vystaveny různým predátorům. Aby byly v bezpečí a nemuseli bychom je mít neustále na očích, ta jsou vhodné kurníky s výběhem. Ze zkušeností a recenzí chovatelů je to přímo skvělá pomůcka, jak můžeme mít slepičky kdekoliv a ty jsou zároveň chráněné pletivem. Konstrukci s výběhem si vybíráme podle počtu slepiček, aby pro ně byla velikost dostačující.

Jak vybrat mobilní kurník pro 10 slepic – kvalitní mobilní kurník zkušenosti a automatický mobilní kurník diskuze

Konstrukci si vybíráme podle toho, aby nám přesně sedla podle našich potřeb. Když máme mnoho prostoru, kde se mohou slepičky pohybovat, tak je mobilní kurník pro slepice skvělým řešením. Přes léto je můžeme mít umístěné někde venku pod stromy a v zimě zase například v garáži, kde jsou přijatelnější podmínky. Mobilní konstrukce je skvělá v tom, že s ní můžeme pohybovat podle potřeby.

Profesionální mobilní kurník pro 200 slepic cena a pojízdný mobilní kurník prodej

Existují i skládací konstrukce, které si lze zvětšovat podle potřeb. V podstatě to jsou takové jako kdyby dřevěné skládačky. Zakoupením dalších dílů si tak můžeme konstrukci zvětšit a chovat ještě více slepiček. Výhoda je i v tom, že se dá celá konstrukce demontovat, když ji potřebujeme například převážet. Mobilní domeček má své výhody, kdy s ním lze podle potřeby popojíždět.

Nejlevnější mobilní kurník s výběhem a levný mobilní kurník cena (nejlepší mobilní kurník recenze)

Pro začínající chovatele slepiček se dají sehnat pojízdné konstrukce i levně. Patří sice ke zcela základním konstrukcím, ale svůj účel splní dobře. Mobilní kurník je buďto menší jednoduše přenosný a nebo na kolečkách. Záleží na tom, jakou možnost si zvolíme. Pokud máme v rodině domácího kutila, tak se celá věc zjednoduší v tom směru, že si lze spoustu věcí dodělat a nebo vylepšit. V recenzích z velkých portálů se lze dočíst, jak si někteří kutilové konstrukci sami vylepšili.


Jak na chov drůbeže?

Při dnešních rostoucích cenách se není čemu divit, když stále více lidí začíná přemýšlet o tom, že by začali s chovem drůbeže. I když se může v počátku zdát, že je to vše nákladné a příliš složité, tak je to vlastně jednoduché. Stačí si jen načíst potřebné informace a s radostí se do toho pustit. Čerstvá domácí vajíčka jsou navíc velmi lákavá a budeme si je tak moct dopřávat každý den. Přitom stačí mít jen vedle domu a nebo na zahradě kousek volného prostoru, kde se může naše drůbež vesele pohybovat. Výhoda je i v tom, že domácí drůbež se nám odmění kvalitními vejci. Oproti drůbežárnám mají naše slepice lepší podmínky a jsou neustále na čerstvém vzduchu. Mají také dostatek prostoru a hlavně si pochutnávají na čerstvé trávě venku.

Celkově vzato se mají naše slepičky dobře a to je pak na vajíčkách znát. Drůbež z klecových chovů takové štěstí nemá, nemají příliš moc pohybu a se stravou to také není žádná hitparáda. K tomu si pak ještě můžeme přičíst i kvalitu a chuť takového kuřete a nebo slepičky. Maso z domácího chovu chutná úplně jinak, prostě lépe. Je to také z důvodu naší péče, kdy se pečlivě staráme, aby bylo vše v pořádku.

Možnost venkovního pohybu

Pohyb je velmi důležitý pro kvalitní a spokojený život každého z nás a tak i slepičky budu mít z volnějšího pohybu značnou radost. Co je ovšem velmi důležité, tak je travnatá plocha, kde se může drůbež vesele pohybovat a pochutnávat si na čerstvé trávě. A nejlepší je, když si na té trávě může drůbež pochutnávat celoročně. Zajisté nás pak napadá otázka, zda není možné, aby se veškerá tráva vyzobala až na hlínu. Záleží na tom, kolik máme drůbeže a na jak velkém prostoru. Když bude prostor příliš malý, tak bude brzy vyzobán. Řeší se to tím způsobem, že se kupují takové jako kdyby ohrádky (může být součástí kurník pro slepice), kterými se vymezuje prostor. Tam se můžou všechny slepice pohybovat a vesele si pochutnávat. Po nějaké době se ohrádka přesune na úplně nové místo, aby se to původní mohlo opět zatravnit.

Tento koloběh můžeme opakovat neustále dokola a než dojdeme na původní místo, tak to už bude opět zatravněné. Stačí si to jen vypočítat, jak dlouho nechávat opeřence na jednom jediném místě. Záleží na rozloze prostoru a počtu opeřenců. Samozřejmě čím více místa máme k dispozici, tím je to více vyhovující. Pak se to dá udělat ještě i tak, že dáme opeřence úplně mimo naši zahrádku, pokud tady ta možnost je. Opeřenci se dávají například někam na větší louku, kde se jen ohradí, aby na ně nemohla žádná jiná zvířata.

Jak je to se stravováním?

Tito malí opeřenci jsou v podstatě všežravci a vhodné jim přijde cokoliv, co se do nich vleze. Na druhou stranu jim ale nestačí jen to, co si najdou po zemi a nebo že by se jen celé dny krmili trávou. Aby byla vajíčka kvalitní a opeřenci se měli čile k světu, tak je potřeba i dbát na jejich vyváženou stravu. Proto nesmí chybět vitamíny, tuky a ani bílkoviny. Krmení musí mít kompletní stavbu vitamínů i minerálů pro chutná vajíčka, ale i maso. Doporučují se různé směsi obilí a dobré jsou i semínka v různých variantách. Pokud provádíme jednou za čas rytí záhonů, tak tam následně pustíme opeřence, aby si vyzobali žížaly.

Co se týče vyloženě krmení, tak se nejedná o nijak vysoké částky. Krom toho, že opeřencům dáváme zbytky z kuchyně, tak je potřeba jim zakoupit i krmení. To nevychází nijak draze. Na jednoho opeřence se vlezeme do pár stovek na celý rok. V podstatě je to o různých směsích, které obsahují vitamíny, minerály a další důležité látky pro chov opeřenců. Většinou se jedná o obilí, sójový šrot, pšenici, obilné vločky a další věci. Pokud by jsme chtěli více ušetřit na nákladech za opeřence, tak si můžeme pořídit menší druhy. Velikost vejcí bude v podstatě stejná, jen budou mít opeřenci menší spotřebu krmiva.

Co je ale nejdůležitější, tak je čistá voda, které musí mít opeřenci neustálý přísun. Postačí nám k tomu větší nádoba s vodou, aby ji měli opeřenci neustále na očích. Zároveň by jsme měli dbát na to, aby ta voda byla stále čistá. V případě používání nádoby si musíme dávat pozor i na to, aby ta voda nebyla znečištěná. Konkrétně drůbež je na znečištění vody v krátkém intervalu velkým expertem. Voda musí být čistá každý den, aby ji opeřenci mohli pít a nic se jim nemohlo přihodit.

Máme se obávat zničení zahrady?

Nejprve je dobré vědět, že tito opeřenci jsou dobrými pomocníky pro likvidaci různých škůdců, kteří nám obývají zahrádku. Zejména jim chutnají slimáci, housenky a další podobní malí škůdci. Jakmile je hledají, tak pomáhají i půdě, kdy ji prokypří, když hledají různé dobroty. Na dostatečně velké zahradě se jejich neustálé hledání potravy téměř nijak neprojeví. Pokud jim ale necháme prostor příliš malý, tak ho nejspíš naprosto celý vyzobou i od trávy. Vždy je dobré si určit nějaký rozumný počet opeřenců, který si vpustíme na zahrádku. Pokud jich máme jenom pár, tak to ničemu nevadí a budou ke prospěchu při ničení škůdců. U velkého množství slepic jim můžeme pořídit přenosný výběh, aby jsme jim mohli určit přesné místo jejich pobytu. Výběh pro slepice se dá přenášet z místa na místo, aby mohli být opeřenci vždy na novém místě.

Nesnášenlivost mezi opeřenci

Na jednu stranu nelze chovat jen jednu jedinou slepici, cítila by se příliš osamoceně a prostě by to nefungovalo. Opeřenci jsou společenští tvorové a ke spokojenému životu potřebují své vrstevníky. Bohužel se pak někdy stává, že se někteří opeřenci nemají rádi. Prostě to jejich společné žití nefunguje úplně správně a již od pohledu se nemusí. Nejčastěji se můžou vyskytnout problémy mezi dospívajícími kuřaty a již dospělými opeřenci. Ti starší odhánějí mladší od potravy a z toho pak většinou vznikají spory mezi jednotlivými opeřenci. Pro klidnější fungování jim pořídíme více nádob s krmivem a ty od sebe dáme na větší vzdálenost, aby nemuseli být ve vzájemném a těsném kontaktu. Pokud to ani tak nedělá dobrotu, tak musíme problémové opeřence od sebe zcela oddělit.

Potřeby pro chov slepic bez kohouta a je důležité mít kohouta?

Slepice když mají dostatečně velký prostor, kde se můžou pohybovat a neustále hledat potravu, tak jsou spokojené a nic jim nechybí. Když pak ale mají i kohouta, tak je jejich život mnohem spořádanější a klidnější. Mezi slepicemi tak ani nevznikají žádné konflikty, protože to nemají zapotřebí. Musí věnovat čas hlavně kohoutovi, kterému se snaží nadbíhat. Kohoutek je takový vůdce skupiny, kdy ho ostatní opeřenci následují. Na skupinu slepic pořizujeme vždy jen jednoho kohouta. Dva kohouti by byli neustále v sobě. Na jednoho kohouta připadá minimálně pět slepiček, nemělo by to být méně. Díky kohoutovi pak budeme mít i vlastní kuřátka. Kvočny si svá kuřátka odchovají a následně se pak o ně i postarají a naučí je všem správným návykům. Při nákupu mladých kuřic je nakupujeme jen od známých chovatelů. Není dobré nakupovat od neznámých lidí, kteří nabízejí nízké a lákavé ceny.

Vhodné místo na umístění – nejlepší zateplený kurník pro 10 slepic diskuze

Jakmile máme předem naplánovaný počet drůbeže, tak potom začínáme zvažovat možnosti umístění. S tím samozřejmě souvisí i velikost jejich výběhu, který by měl být adekvátní počtu kusů drůbeže. Čím bude větší, tím to bude pro všechny opeřence i lepší. Ideální místo pro umístění opeřenců se nachází nejlépe někde ve stínu, kde není ani moc vidět. Je to z bezpečnostních důvodů, kdyby se kolem pohybovali nějací dravci. Sice je můžeme mít puštěné úplně na volno bez omezení v rámci celé zahrady, ale není to příliš moc dobrý nápad. Opeřenci pak totiž budou naprosto všude a s tím je spojený i možný nepořádek. Krom toho po sobě budou nechávat opeřenci všude stopy, které budeme mít následně nalepené na každé botě.

Proto je vždy lepší vymezit opeřencům jejich vlastní ohraničený prostor, kde si mohou dělat cokoliv a nebude to nijak narušovat zbytek zahrady. Samozřejmě zde záleží na jejich počtu. Většinou se bere v potaz 10 slepic, co je takový obvyklý průměr u většiny chovatelů. Následně získáváme potřebné zkušenosti a zjišťujeme, co je pro chov nejlepší. Jakmile se nám začíná dařit, tak následuje navyšování počtu opeřenců.

To by jsme tedy měli vyřešené místo pohybu pro opeřence. Zároveň je ale musíme mít i někde ubytované. Nemůžou se celé dny jen tak pohybovat po volném prostoru. Je potřeba jim zakoupit i konstrukci, kde budou přebývat. V horní tabulce máme celkový přehled nejoblíbenějšího zboží podle pozitivních zkušeností a recenzí zákazníků a tedy chovatelů drůbeže. Ubikace je vybavena především snáškovými hnízdy a pak dalším potřebným vybavením, jako je například hřad. Na tom budou opeřenci v noci sedět a odpočívat. Důležitá je i určitá izolace, kdy nebude uvnitř příliš moc teplo v letních vedrech a zároveň tam pak nebude mrznout v zimním období.

Uvnitř kurníku jsou chráněné

Zejména v noci plní slepičí ubikace ochrannou úlohu. Opeřenci sedí na hřadu a odpočívají. Jsou tak velmi snadno zranitelní a případní predátoři by si je dali jako snadnou večeři. Když se budeme bavit o vypočítávání nějaké té velikosti na počet opeřenců, tak je ideální zhruba 4-5 opeřenců na metr čtvereční. Na jednu stranu to může působit, že je to hodně. Ale v zimě jsou většinou mrazy a pokud jsou opeřenci takto blízko u sebe, tak si udržují vzájemné teplo. Ubikace pro opeřence musí být hlavně dobře zabezpečená, aby tam nemohli vniknout žádní nezvaní predátoři.

Krmivo dáváme opeřencům nejlépe uvnitř ubikace. Není vůbec dobrý nápad ho pohazovat různě po zahradě a nebo dvorku. Jednak bude všude totální nepořádek a pak tím krmíme i ptáky, myši a další hlodavce. K dispozici máme mnoho různých krmítek a zásobníků, aby jsme eliminovali možný nepořádek všude kolem. Vedle krmítka s krmnou směsí je ideální mít i napáječku na vodu, aby měli opeřenci vše na jednom místě a snadno se na to naučili. Vše má pak svůj řád a vzniká minimum nepořádku. To nám následně usnadní i práci s čištěním ubikace a nejbližšího okolí.

Nenároční opeřenci

Slepičí opeřenci nejsou nijak náročná stvoření. Jejich chov je v podstatě jednoduchý, potřebují jen pár základních věcí pro život. Je to neustálý přísun čisté vody a to samé platí o krmivu. Jednou za čas jim pak vyčistíme jejich ubikaci, aby se jim uvnitř nehromadil nepořádek. Tito tvorové nepatří sice k těm nejchytřejším, ale mnohým návykům je můžeme velmi snadno naučit a vycvičit si je k obrazu svému. Když by jsme měli uvést jednoduchý příklad, tak je to chodit se schovat v pravidelnou hodinu do konstrukce. Jakmile je začneme každý den zahánět do jejich ubikace ve stejnou hodinu, tak si na tento čas rychle zvyknout a následně to začnou sami praktikovat. Bude to fungovat jako takový nastavený budíček.


Není to jen o ubytování drůbeže – vyplatí se chov slepic?

I když potřebuje být drůbež někde ubytovaná, tak jí celý komplet poskytuje i ochranu proti nepříznivým venkovním podmínkám. A není to jen kvůli tomu. Po venku se potulují i různí predátoři, kteří vycítí opeřence velmi snadno. Díky úkrytu jsou však chránění. Pokud máme kolem domu nevyužité prostory, tak můžeme zvážit právě chov slepic. Není to náročné, jen je potřeba nastudovat si všechny informace na správný chov slepic. Pravidelná zásoba vlastních vajíček se vždy hodí.

Nejkvalitnější kurník pro slepice a ochrana proti mrazu – kvalitní mobilní kurník pro slepice zkušenosti

Jakmile máme vyřešenou i izolaci, tak i v těch největších mrazech se nemusíme ničeho obávat. V zimním období je pak výhodné vlastnit mobilní ubikaci. Jakmile totiž začne mrznout, tak jen slepičky přesuneme například do garáže a nebo někam pod střechu, kde nefouká studený vítr.

Zabezpečení proti predátorům – nejlevnější výběh pro slepice výprodej a venkovní klec pro slepice zkušenosti

Pokud bydlíme u lesa, tak moc dobře víme, že jednou za čas k nám zavítají i různí predátoři. Proto je dobré mít celý kurník pro slepice zabezpečený. A nebo můžeme mít výběh pro slepice, který je oplocený a naše slepičky jsou tak chráněné proti všem venkovním predátorům. Jednou z možností je mít i klec, která naše slepičky chrání po celém obvodu. Do klece se nedá jak dostat, pouze pomocí dvířek. Slepičí klec je tak ideální a levný způsob, jak náš domácí kur ochránit kdekoliv.

Automatické zavírání a otevírání pro drůbež kurník pro slepice nebo levná kvalitní klec pro slepice diskuze

Tohle je jedno z vylepšení, které nám ušetří mnoho času a také ranního vstávání. Otevírání i zavírání je nastaveno jako automatické a drůbež to v krátkém čase pochopí. Pokud však bydlíme blízko lesa, tak bychom měli mít uzavřenou konstrukci. Například venkovní klec pro slepičky má značnou výhodu. Slepičky jsou běžně na louce a zároveň jsou chráněné proti predátorům. Takže i když bydlíme blízko lesa a je pěkné počasí, tak aby nebyly slepičky neustále zavřené, tak použijeme lehkou a snadno přenosnou klec.

Jak vybrat klec pro slepice levně – nejlepší klec pro slepice recenze

Klece pro slepičky jsou většinou přenosného charakteru a zároveň jsou i lehké. Slouží převážně k tomu, aby byly slepičky na čerstvém vzduchu a mohly si užívat dostatečné množství travnaté plochy. Často je to někde na louce v úkrytu stromů. Klec se jednoduše sestaví a pomocí kolíčků upevní do země. Je to jednoduchá konstrukce, která našim slepičkám poskytne dokonalou ochranu proti možným predátorům. V horním žebříčku je přehled nabízeného zboží, kde si lze vybírat z různých možností.

Ideální automatické zavírání pro drůbež Kerbl

V případě automatického systému to můžeme kdykoliv pozměnit, aby se drůbež netoulala zbytečně po venku. Všechno je to jenom o nastavení, kdy si můžeme zvolit variantu nejvíce vyhovující pro kurník pro slepice.

Venkovní umístění pro 12 slepic menší domek kurník pro slepice

I když máme k dispozici jen menší kurník pro slepice, tak díky dobře vypočítanému rozmístění se vleze dovnitř dostatečné množství slepic. Každý slepičí domek by měl obsahovat trusník a větrací otvory. Potřebujeme si dávat ale pozor na to, aby těmito otvory nic neprolezlo.

Venkovní zahradní domek pro králíky se nedá brát jako dřevěný kurník pro slepice

Králíkárna je pro králíky sice ideální, ale pro drůbež již nikoliv. Nemůžeme mít tedy drůbež nastěhovanou v králíkárně a naopak. Všechno by mělo mít svá pravidla, která by se měla dodržovat pro kurník pro slepice.

Čištění včetně větrací kontroly hnízda váš zahradní kurnik

Při pravidelném čištění kontrolujeme i všechny větrací otvory, zda nejsou něčím zanesené. Konstrukce a proudění vzduchu by mělo fungovat správně za všech okolností. Měli by jsme si to pohlídat zejména v létě, kdy jsou venku vyšší teploty.

Nejoblíbenější kurník pro slepice zjednoduší péči

Jakmile máme všechny slepičky pohromadě, tak začínají mít věci i svůj řád a pravidelnost. Všechno je tak na jednom místě a pak i čištění je mnohem jednodušší.

Kurník pro slepice a otevírání musí jít snadno i zavřít během pohybu slepic podle velikosti

I když máme otevírání i zavírání automatické, tak je dobré to jednou za čas zkontrolovat, zda všechno probíhá správně. Kolikrát se může někde objevit nějaká ta nečistota a dovírání pak nemusí být přesné.

Zahradní automatické kurnik Kerbl pro drůbež otevírací Praha

Vhodná konstrukce pro drůbež by měla být určitým způsobem prostorná, kde bude mít každá slepice svoje místo. Celá ubikace by měla mít i svůj určitý řád, aby si drůbež zvykla na pravidelný systém chodu.

Kurník pro slepice související čištění 12 slepic včetně zahrady (zahradní hnízda, hřady, kukaně)

Jakmile jdeme provádět čištění, tak si dáváme záležet, aby jsme to vzali komplet se vším všudy. Na první pohled vidíme všude velké množství špíny, trusu a dalších nečistot. To vše je nutné uklidit, aby konstrukce působila opět čistým dojmem a drůbež se měla dobře.

Vhodný počet kusů na jeden Kerbl kurník pro slepice včetně umístění ohrádky pro chov

Vždy vycházíme z rozměrů, které jsou nám k dispozici. Pokud máme celek objednaný na zakázku, tak si podle tabulek spočítáme, zda nám bude vycházet místo pro 6 slepic a nebo zda jich může být daleko více. Je dobré počítat i snášková hnízda.

Kurník pro slepice není králíkárna (budky voliéry kotce)

Králíkárna má naprosto jiný systém použití včetně související otvírací západky. Zatímco dvířka pro králíky se zavírají ručně, aby nám nikam neutekli, tak u slepic můžou být automatická. Drůbež můžeme přes den sice také zavřít, ale mnohem líp bude slepicím na vzduchu.

Umístění do rohu zahrady kurník pro slepice

Jakmile máme vypuštěné slepice na trávníku, tak během pár dnů ho kompletně vyzobou včetně kořínků. Abychom tomu předešli, tak je dobré je zase zavřít a na pár dnů posunout jinam. Pravidelným posouváním po zahradě si nebudeme vytvářet vyzobaná místa.

Kurník pro slepice Kerbl shop včetně dopravy

Kerbl kurníky si lze objednat i včetně dopravy, kdy se doručí až k zákazníkovi. Shop kerbl navíc nabízí vybavení i pro králíky, kuřata, kachny, nosnice, křepelky a lze si vybrat i z mnoha druhů krmení a dalších potřebných pomůcek.

Největší výběr příslušenství a shop pro všechny chovatele

Velký shop nabízí největší nabídku různého příslušenství pro králíky, kuřata, křepelky, slepice a další potřebné vybavení. Objednávky můžou být i včetně dopravy, kdy se zákazníkovi doveze zboží až k němu do domu a nemusí tak řešit složitosti dopravy sám.

Kurník pro slepice vs králíkárna

Vhodný domeček pro králíky je jedna věc, ale zahradní kurník pro slepice by jsme s ním zaměňovat neměli. Konstrukce pro králíky nemusí být tolik náročná, jako pro drůbež. Ta musí mít svůj trusník, na něčem sedět, snášková hnízda, kukaně, hřady, abychom to měli vše správně nachystané pro chov slepic.

Mobilní a nebo pevně umístěný domeček?

To vždy záleží na našich možnostech. Pokud máme velkou zahradu a nebo dvorek i s možností postavit pojízdný kurník pro slepice někde za dům k lesu, tak se vyplatí mobilní. Můžeme ho tak převážet po různých místech a slepice budou mít vždy bohatý výběr potravy.

Zděnou nebo demontovatelnou ubikaci?

Demontovatelná ubikace má mnoho možností, jak ji umístit téměř kamkoliv a snadno se pak i opravuje, když ji máme z dřevěných materiálů. Zděná ubikace je trvalého charakteru, ale za to má výhodu v létě, kdy i dobře izoluje teplotu.

Kurník pro slepice celodenní volný výběh pro slepice

Na jednu stranu je to skvělá věc, kdy můžou být slepice i kuřata neustále na čerstvém vzduchu a kdykoliv můžou jít dovnitř a nebo ven. Je tu pak ale riziko, že pokud bydlíme blízko lesa, tak hrozí například návštěva nebezpečného hladového zvířete.

Jak zabezpečit domeček?

Buďto můžeme pořídit automatické zavírání a otevírání dvířek a nebo dáme celý kurník pro slepice do oplocení. Prodávají se už i slepičí ubikace, které s tímto počítají a v podstatě už mají v sobě zabudovaný výběh.

Kurník pro slepice se zabudovaným výběhem

Na první pohled to vypadá jako taková menší vila pro slepičky. Nabízí se spousta možností, co kde otevřít a jaký nadstandardní komfort slepičkám dopřát. Jednou z výhod je i chráněný výběh, který je součástí konstrukce a je oplocený.

Snadno přenosný kurník pro slepice

Na výběr máme k dispozici i přenosný kurník pro slepice menšího rozměru, který je velmi lehký a dá se i složit. Poslouží dobře v případech, kdy chceme dát slepičky například někam za dům, kde je hodně trávy. Zároveň jsou tak ale i chráněné proti jiným zvířatům.

Domečky s více patry

Abychom ušetřili více místa v případě menší plochy na kurník pro slepice, tak lze zakoupit ubikaci s vícero patry. V podstatě je to taková skládačka na více kusů, kdy si můžeme vybírat a pak i sami upravit různé varianty. Variace kusů je mnoho a může být použito i pro králíky. V naší nabídce je cca kolem padesáti alternativ.

Dřevěný materiál vítězí

Během procházení různých publikací v řádu několika dnů člověk narazí i na velmi zajímavé články, kde jsou popsané další možné úpravy zboží kurník pro slepice. Odborné články zejména zmiňují výhodnost dřevěného materiálu, který je pro drůbeží ubikaci nejlepší variantou.

Domeček z plastu

Některé zahraniční eshopy nabízejí i kurník pro slepice plastový, ale tento materiál je pro slepičárnu téměř nevhodný. Největší problém je v tom, že se hlavně špatně opravuje. Dřevo se opraví snadno, plast ale bohužel nikoliv.

Ubikace z polystyrenu

Polystyren se nabízí jako další alternativa, která by mohla v krajním případě posloužit dobře. Zejména díky tepelné izolace má kurník pro slepice určité výhody. Na druhou stranu je to ale opět na pováženou. Na polystyren budeme muset přece jenom dávat větší pozor.

Kolečka pod ubikaci jako pojízdný doplněk

Zvlášť se dají i dokoupit kolečka pro lepší mobilnost kurník pro slepice. Vždy ale záleží na celkově řešené konstrukci, zda je to vůbec možné. Když máme ubikaci dřevěnou, tak se dá mnoho věcí dodělat pomocí spojovacího materiálu.

Dodatečné úpravy

V případě dřevěné slepičárny (kurník pro slepice) se nám otvírají značné výhody v podobě možnosti vyrobit si téměř cokoliv, jako další doplněk a nebo vylepšení celého domečku. Jakmile máme doma domácího kutila, tak můžeme slepičkám vytvořit další variace podle naší představivosti.

 • dřevěná ubikace vydrží mnoho let
 • snášení vedle trusníku, na něm rám
 • kurník pro slepice
 • napáječky bokem, v tomto směru kolmo
 • kurník pro slepice
 • čištění kolem snášení je snadnější nad rámem
 • vyroben ze dřeva – snadnější úpravy
Kolik drůbeže ve slepičárně chovat?

Záleží jak velký kurník pro slepice máme a jakým způsobem je drůbež rozmístěna. Každá nosnice by se měla cítit komfortně, aby jsme měli snášková vajíčka ve vyšším počtu. Pokud se bude příliš mnoho drůbeže mačkat na malém prostoru, tak se to projeví negativně na počtu vejcí.

Vycházíme podle tabulek

Když si nejsme něčím jisti, tak je vždy dobré si na internetu najít příslušné tabulky. Například pokud jde o vhodný prostor pro jednu slepici a nebo cokoliv jiného, co má nějakou souvislost se slepičárnou. Je i správné se zajímat o domek a rozměry, když chcete více zdraví pro svou drůbež. Domek pro drůbež může obsahovat i různé elektrické hračky (otvírání nebo zavírání dveří), aby bylo vše snadnější a pohodlnější.

Další příslušenství na eshopech (ohradníky, zdroje, napáječky…)

Kurník pro slepice nabízí mnoho možností a proto se prodává i mnoho příslušenství. Zde jsou ještě menší doplňkové věci, které se můžou hodit:

  • škubačky, jesle, zahradní výběh pro králíky, kerbl kurník pro slepice
  • kurník pro slepice s hřady, kukaně, škubačky, jesle pro kachny
  • jesle pro králíky, kurník pro slepice (6 slepic), automatická dvířka kerbl
  • kurník pro slepice včetně dopravy, malé kukaně snášejí, velké kukaně
  • shop kurník pro slepice, škubačky, několika jesle pro kachny, rostliny
  • pojízdný kurník pro slepice výška od 120 cm, ubikace pro králíky
  • krmivo pro křepelky, vaše králíky, kuřata a další, cca krmivo balíky, rostliny
  • napájení dvou zdrojů pro kuřice, několik přepínání produktů na nohy
  • shop kurník pro slepice 6 slepic, krmivo pro nosnice dvou balení
  • konstrukci mobilní kurník pro slepice si můžete sami vybrat několik variant
  • snadná reklamace včetně dopravy kurník pro slepice
  • mobilní kurník pro slepice si můžete moci i prohlédnout na vyzkoušení
  • krmivo pro chov drůbeže, králíků, kachen, cca vaše prodejna Praha
  • automatická dvířka na kurník pro slepice, volitelná výška se vám vyplatí
  • v případě potřeby rychlá reklamace kurník pro slepice
  • doplňkové články pro váš chov kurník pro slepice
  • kurník pro slepice
Kurník pro slepice a důležité potřeby

Nezapomínáme na různé plastové napáječky, ohradníky pro snášení z kvalitního dřevěného materiálu, krmítka do konstrukce, snášková hnízda a další potřeby pro drůbež. Dobré je zvážit i určitý savý materiál proti vlhkosti. Zajímavé jsou i pomůcky pro rok 2022. Jde o různé boudy králíků, pomůcky pro koně, ovce, kozy, elektrické pomůcky ve tvaru dvířek a další české pomůcky. Další pomůcky jako nezateplený domek pro drůbež – české elektrické vylepšení. Jedná se celkem o zajímavé hračky ohledně lepšího zdraví drůbeže.

 • potřeby proti vlhkosti do kurníku, krmítka do kurníku, vložení hnízd
 • malé ohradníky, velké ohradníky na podzim, střední ohradníky s dph
 • dřevěné ohradníky pro kuřice, plastové ohradníky, kovové ohradníky
 • nižší ohradníky pro kuřice, užší ohradníky, vyšší ohradníky s dph
 • české elektrické verze dvířek podle velikosti, mají vysokou spolehlivost
 • kurník pro 10 slepic
 • zdroje 24v, úsporné zdroje 24v, samonabíjecí zdroje, stroje Praha
 • plastové napáječky kuřic, krmítka se střechou, otevírací stroje s dph
 • ohradníky se střechou, ohradníky pro snášení, husy prodej Praha s dph
 • různé verze dvířek, malých dvířek, velkých dvířek, automatických dvířek
 • slepičky konzumují i vysokou trávu, zelené rostliny, někdy oklovávají stromy
 • kohout dává slepičkám řád – dospělý kohout, když je kohout, tak se mu dvoří
 • konzumují i různé zbytky krmiva, pšenice, zelené rostliny, oklovávají stromy
 • do hnízd snášejí ráno nebo i večer vejci, případně snášejí část rádi přes den
 • některé slepičky rády ozobávají i stromy, kohout dodává slepicím správný řád
Další potřeby – heslovitá nápověda pro užití na eshopu

Těchto pár heslovitých zkratek se dá použít na eshopu v záložkách, aby jsme se rychleji na eshopu orientovali. Budeme tak mít mnohem lepší přehled o tom, co kde je a jak to použít. V záložkách najdeme i doplňkové zboží. Stačí si najít jen příslušnou kategorii a tam je už vše rozřazeno do příslušných záložek. Témata jsou rozdělena i oborově a podle chovatelských zvířat. Podle toho si pak najdeme příslušné doplňky, které jsou v kategoriích rozřazené.

 • zateplený kurník pro 10 slepic rozměry, případně zateplená část už na podzim
 • novinky z kvalitního materiálu i směs pšenice, eshop jsem online 2022 ceny s dph
 • doprava zdarma při velké objednávce – novinky, eshop jsem online, dřevěná konstrukce Praha
 • podkladky z kvalitního materiálu doporučuje mnoho eshopů, sdílet FB, husy prodej Praha
 • při větším nákupu doprava zdarma, otevírací stroje pro nohy drůbeže
 • elektrické zvířecí pomůcky, produkt krmiva pro kozy, koně, velké misky
 • krmivo pro koně, kozy platby s dph, online platby s dph, produkt s dph
 • chovatelské boudy králíků, knihy o slepicích, elektrické napáječky 2022 s dph
 • produkt nezateplený dřevěný kurník s dph podle velikosti správné doporučuje už na podzim
 • nezateplený domek pro ovce, kozy, koně, chovatelské krmiva pro drůbež
 • kurník pro 10 slepic
 • dražší ubikace – doprava zdarma u větší objednávky, přehled Praha, kód Praha shop Praha
 • podkladky pro snášení kuřic, sdílet FB, velká objednávka doprava zdarma, cena dph
 • napáječky, novinky, doprava zdarma info, shop prodejna Praha
 • zateplený kurník pro 10 slepic s výběhem
 • kontakt CZ předvolba 420, eshop jsem online, přehled produktů Praha
 • návody, elektrické platby, moci poradenství zdarma, návody zdarma, knihy o slepicích
 • eshop CZ předvolba 420, eshop jsem online se vám ukáže kolonka, ceny s dph

Správný chov slepic nám zajistí kvalitní vejce i na složitější recepty

Slepičky potřebují být na jednu stranu někde ubytované, kde má každá slepice svůj určitý vlastní prostor pro klidnou snášku vajec. Dále bychom jim měli dopřávat i volnější výběh, kdy můžou být pod ochranným oplocením, pokud jsou například v blízkosti lesa, kde se vyskytují různí predátoři. Poslední věc je pak strava, kdy je nejlepší, aby byla pestrá. Můžeme jim dávat krmivo a najdou si i mnoho pochoutek ve volném výběhu.

Plastový kurník pro slepice s automatickým otevíráním – automatický kurník pro slepice nejprodávanější

Plastové konstrukce jsou taktéž jednou z možností k zakoupení. Nejsou ale tolik prodyšné jako dřevo a pak je plastový kurník na rozdíl od toho dřevěného hůře opravitelný. Automatické otevírání a zavírání pro slepice je skvělá věc, která nám dovolí mít o jednu starost méně. Jednak si tím ušetříme ranní vstávání a pak nemusíme slepice zahánět zpátky ani večer. Automatické otevírání se samo o vše postará za nás. Nemusíme tak chodit ven ani ve sněhu a nebo v dešti. Mechanismus otevírání se postará o vše sám.

Kvalitní plastový kurník zkušenosti a levný plastový kurník diskuze (možnost kurník z recyklovaného plastu)

U plastových kurníků máme několik možností výběru. Když si budeme chtít vybrat něco menšího, tak je s tím spojena i ta výhoda, že je celá konstrukce snadno přenosná. V zimním období, kdy přicházejí první mrazy, si můžeme celou konstrukci přemístit například do garáže a nebo někam do zátiší na dvorek. Záleží samozřejmě na tom, jakou plastovou konstrukci si vybereme a jaké možnosti nám bude nabízet.

Jak vybrat plastový kurník levně a nejlepší plastový kurník recenze (levný kurník na slepice cena)

Některé specializované eshopy nám nabízejí lehké plastové konstrukce a dokonce jsou i za příjemnou cenu. Můžeme si tak vybrat ideální velikost a různé tvary i se zajímavým vybavením pro naše slepičky. Podle recenzí zákazníků je pak důležité, jakým způsobem je řešeno větrání v kurníku. K dispozici je několik možných variant, ale to je pak vždy o našem výběru a také o tom, kolik budeme chtít do tohoto plastového slepičího vybavení investovat.

Kvalitní plastový kurník pro slepice levně diskuze a nejlepší plastový kurník pro slepice recenze (jak vybrat levný plastový kurník pro slepice zkušenosti)

Co se týče plastových ubikací, tak ty můžeme vidět v několika variantách. U plastových konstrukcí je nejdůležitější způsob větrání. Proto je ideální, když je konstrukce z vícero plastových dílů. V létě jsou totiž vysoké teploty a bez vhodně vyřešeného větrání bude uvnitř k nevydržení. Pro rychlý přehled doporučujeme prohlídnou si horní tabulku, kde se nám nabízí několik zajímavých možností plastových konstrukcí.

Zděný kurník pro slepice bez výběhu a mobilní výběh pro slepice přenosný – jak velký kurník pro 10 slepic?

Jestli to myslíme s chovem drůbeže vážně, tak se nabízí i možnost postavit si pro slepice zděný kurník pro slepice. Znamená to sice mnohem více plánování a taky počítání, ale toto řešení se vyplatí. Ideální je to zejména pro chovatele, kteří mají dostatek prostoru kolem domu a nemají pro něj konkrétní využití. V zimních měsících budou slepice pěkně zazimované, kde na ně nepotáhne. A použitím pevného materiálu znamená i výhodu do horkých letních dnů, které slepice moc dobře nesnášejí. Každá z nich pak bude mít pro sebe i dostatek prostoru pro dobrou snášku. Ke zděné konstrukci se pak dobře hodí přenosný mobilní výběh pro slepice, který si můžeme libovolně přenášet.

Nejlepší pojízdný kurník recenze a levný pojízdný kurník s výběhem pro 10 slepic (jak vybrat pojízdný kurník zkušenosti)

Jakmile už dopředu víme, že máme zajímavé možnosti velkého prostoru, tak je vhodné si pořídit pojízdný domeček. Využijeme toho v měsících letních i zimních. V zimě nemusí mít úplně skvělý zateplený domeček pro slepičky, když ho můžeme převést například do garáže. A v létě má pojízdná konstrukce rovněž své výhody. Slepičky lze přesouvat podle potřeby po velkém prostoru. Dokonce to může být i někde u lesa, protože slepičky jsou chráněné oploceným výběhem. V horní tabulce je mnoho zajímavých konstrukcí, ze kterých lze vybírat.

Nejhorší kurník pro slepice – kurník pro slepice diskuze

U těch nejhorších kurníků si můžeme představit materiál, který není vyloženě dřevo, ale je to nějaká směs z odpadového materiálu. Ten samozřejmě vůbec nedrží pohromadě a časem se rozpadne. Jenže jeho cena je natolik kouzelná, že mu mnoho začínajících chovatelů snadno podlehne. Proto je dobré nakupovat jen u ověřených prodejců, kteří prodávají kvalitní zboží z pevného materiálu. Neměli by jsme se dívat jen na nízkou cenu, ale také na to, aby nám výrobek dobře posloužil. Na diskuzních fórech se často nedoporučuje ani jemný plastový výrobek pro ubytování slepiček.

Nejlevnější kurník pro slepice recenze a levný výběh pro slepice akce – levný zateplený kurník pro 10 slepic zkušenosti

Jestli nám postačí jen základní konstrukce převážně pro schování slepiček přes noc, tak se tato alternativa plnohodnotného ubytování může hodit. Nebudeme tak muset sahat hlouběji do peněženky a svůj účel taková levnější konstrukce splní. Jeto ovšem za předpokladu, že mají opeřenci celodenní výběh pro slepice, kde to ničemu nevadí. Začínající chovatelé drůbeže samozřejmě moc zkušeností nemají a proto je vždy dobré si nechat poradit od těch zkušenějších. Kolikrát se můžeme naučit mnoho zajímavých věcí, které nám budou prospěšné a urychlí některé procesy k větší spokojenosti opeřenců.

Kurníky pro slepice dřevěné (jak postavit kurník ze dřeva) – jak postavit kurník pro 10 slepic?

Dřevěný kurník pro slepice je prostě nejlepší. Na tomto tvrzení se shodují i lidé na různých diskuzních skupinách. Výhoda dřevěného materiálu je totiž značná. Svým velice pěkný přírodním vzhledem se hodí naprosto kamkoliv. Může zdobit zahradu a nebo být postavený jako další dřevěný objekt hned vedle chaty. Můžeme ho i snadno předělávat a upravovat podle potřeby. Dřevo je snadno opracovatelné a naší fantazii se meze nekladou. Díky tomu si můžeme postavit i zcela originální kurník pro slepice. Stačí mít jen šikovné ruce a trochu nápadů.

 • kurník pro 2 slepice
 • malý kurník pro 3 slepice
 • kurník pro 4 slepice
 • větší kurník pro 6 slepic
 • kurník pro 20 slepic
 • pojízdné kurníky
 • dřevěné kurníky pro slepice
 • mobilní kurníky pro slepice
 • zateplené kurníky pro slepice

Rozměry kurníku pro 5 slepic a jaká je ta správná velikost?

Velikost se odvíjí od počtu slepic a druhu plemene. Jednak by se neměly uvnitř mačkat a pak také musíme myslet na snadnou obsluhu celého kompletu a také čištění. Obecně se uvádí, že na 1 m² se můžou chovat 3 dospělé slepice. Pro větší snášku se chovají na 1 m² jen 2 slepice. Samozřejmě platí i zde, že čím více mají slepičky prostoru, tím je to pro ně lepší.


Přenosný kurník s výběhem pro slepice – profesionální kurník pro slepice zkušenosti (kurník s výběhem pro 10 slepic)

Přenosné kurníky jsou takovým posledním trendem, kdy můžeme mít umístěné slepice naprosto kdekoliv. A přitom o ně nemusíme mít vůbec žádný strach, že by je mohlo někde něco napadnout. Klidně je můžeme pravidelně posouvat po travnaté ploše vždy po pár dnech, aby to jedno místo nebylo totálně vyzobané od všeho zeleného. Jelikož je součástí konstrukce výběh, tak jsou opeřenci trvanlivě na čerstvém vzduchu. Mají dostatečný pohyb ve výběhu a můžou cokoliv ozobávat, jak se jim líbí. S volným pohybem mají pak i více kvalitnější snášku vajec a kurník pro slepice pak funguje správně. Je to pak zejména o zkušenostech samotného chovatele. Ty přicházejí časem, až si všechno vyzkoušíme a budeme vědět, co a jak nám funguje úplně nejlépe. Konstrukce pro slepice s výběhem nám nabízí pro slepičky krytí, když jsou na čerstvém vzduchu.

Zateplený kurník pro slepice nofrost s výhřevem 24v – dřevěný kurník pro slepice s výběhem (krytý výběh pro slepice prodej)

Jedná se o jednu z oblíbených konstrukcí, která si hravě poradí i v těch největších mrazech. Ohřev funguje na 24 V a je tak ideální i pro mrznoucí teploty. Napájení je přitom řešeno klasicky z 230V. V případě jakéhokoliv poškození nic nehrozí, vše je dobře zabezpečeno. Dřevěné stěny navíc obsahují izolaci, která drží nastřádané teplo. V podlaze jsou uložené topné cívky, které vyhřívají celý komplet. Díky skvěle vyřešené izolaci se mají slepice dobře i při větších mrazech. Jakmile se oteplí, tak tuto konstrukci pro slepice s výběhem využijeme pro jejich krytý venkovní pobyt. Krytý výběh pro slepice je ochrání před jinými zvířaty pohybujícími se venku.

  • zateplený kurník pro 15 slepic
  • kurník s výběhem pro 10 slepic
  • zateplený kurník pro 10 slepic návod
  • rozměry kurníku pro 5 slepic
  • kurníky s výběhem

Jak postavit výběh pro slepice (bio chov slepic venku) a jak velký výběh musí mít slepice?

Výběh pro slepice není nic složitého, bude potřeba jen hodně ochranného pletiva a rohové kolíčky. Nejprve si vytyčíme celkový prostor pro výběh a následně zatlučeme do země kolíky. Na těchto kolících následně rozmístíme pletivo a spojíme dohromady takovým způsobem, aby se ke slepicím nemohlo dostat žádné jiné zvíře. Čím bude výběh větší, tím to bude pro slepičky i lepší. Co se týče tématu bio chov slepic, tak musíme dodržovat striktní podmínky, kdy jde například o přírodní krmivo a další věci.

Zateplený kurník pro 6 slepic levně, 5, 10, 15 a 20 slepic a kurníky Polsko (zateplený kurník pro 10 slepic návod)

U zatepleného kurník pro slepice je potřeba si nejprve uvědomit, pro kolik opeřenců bude stavěný. Ono se to možná na první pohled nezdá, ale každá slepice by měla mít uvnitř nějaký svůj vlastní prostor pro bezstarostnou snášku. Pokud se tam bude mačkat slepice na slepici, tak těch vajec zase tolik moc nebude. U každé ubikace je na eshopech většinou napsáno, pro kolik slepic je určená. Proto se nad celou situací vždy dopředu zamyslíme a popřemýšlíme také o tom, zda do budoucna počet opeřenců neplánujeme zvětšit. Pak je lepší už přímo pořídit větší ubikaci.

Nejlevnější kurník pro 6 slepic levně a velikost kurníku pro 6 slepic (levný kurník pro 6 slepic zkušenosti)

U zboží kurník pro 6 slepic se můžeme dostat i na nízkou pořizovací cenu, protože se přece jen jedná o menší ubikaci pro 6 slepiček. Ze zkušeností chovatelů slepic bychom měli vždy vycházet z toho, že bude mít každá slepička dostatek prostoru sama pro sebe. Nabídka tohoto zboží pro 6 slepic je už tak velká, že si můžeme vybírat ubikace celoroční a nebo i podle ročního období. To může být konstrukce například i zateplená vyloženě do zimního počasí. V létě pak naopak můžeme využít konstrukce s velkým výběhem, které jsou ohraničené pro bezpečí slepiček.

Nejlepší kurník pro slepice s výběhem diskuze a kvalitní kurník pro slepice s výběhem recenze (velký výběh pro slepice zkušenosti)

Na diskuzních fórech si můžeme přečíst, že konstrukce pro slepice s výběhem je velmi oblíbený druh konstrukce. Pokud k tomu máme ještě i konstrukci, která je mobilní, tak máme ubytování pro slepičky na celý rok. Kdykoliv v případě potřeby můžeme konstrukci přemístit na požadované místo. Díky oplocenému výběhu nemusíme mít o naše slepičky strach, protože jsou chráněné oplocením, aby se k nim žádné jiné zvíře nedostalo. Takže můžou být venku a nic jim nehrozí.

Profesionální kurník pro 6 slepic velikost (klecový výběh pro slepice rozměry) a jak velký kurník pro 6 slepic?

Jakmile se budeme zajímat o domeček pro 6 slepic na profesionální úrovni, abychom měli i co největší snášku vajíček, tak budeme muset řešit i vhodnou velikost místa pro každou slepičku. Zkušení chovatelé drůbeže udávají, že je ideální vyhradit pro každou slepici 1 m². Pokud má každá slepička možnost mít 1 m² prostoru sama pro sebe, tak je to ideální domeček pro 6 slepic. Slepičky si nepolezou na nervy a každá bude mít svůj klid, protože k tomu bude mít svůj vytyčený prostor.

Voliéra pro křepelky a klec pro křepelky – nejlepší klec na křepelky recenze (přenosný kurník s výběhem levně)

Některé slepičí ubikace mají chovatelé malinko upravené i k tomu, že v některé části nahrazují klec na křepelky. Buďto může jít o náhradu za klece a nebo i křepelčí voliéry. Pokud chováme mnoho slepic a máme pro ně velkou ubikaci, tak v ní mají někteří chovatelé i vyhrazený prostor pro křepelky. Výhodou to může být nejvíce v létě, kdy jsou všichni naši opeřenci na čerstvém vzduchu, ale zároveň jsou chráněni oploceným výběhem od kurníku. Je to v podstatě určitá alternativa klece na křepelky.

Kvalitní klec na křepelky diskuze a levná klec na křepelky zkušenosti – jak vyrobit klec na křepelky návod?

Jakmile potřebujeme klec na křepelky, tak si můžeme na internetu najít i mnoho návodů na to, jak si klec na křepelky vyrobit. Není to složité, zvládne to každý zkušený kutil. Budeme jen potřebovat napočítané množství materiálu a dostatek pletiva. Vše se odvíjí od toho, jak bude klec na křepelky velká. Podle diskuzí a zkušeností chovatelů je nejprve důležité vybrat správné místo a to si zaměřit. Rovněž si vše rozplánujeme a spočítáme, aby nás nemohlo nic překvapit.

Jak velký výběh pro slepice (nejlepší chov slepic na malém prostoru) a jak velký výběh pro 4 slepice?

U slepiček je známo, že když se cítí dobře, tak nás odmění dobrou snůškou vajec. Proto by se měla naše drůbež mít možnost pohybovat i po venku. Pokud není výběh součástí naší konstrukce, kde slepičky přebývají, tak jim můžeme dodatečný výběh pořídit. Nabízí se mnohé zajímavé varianty. Všeobecně se počítá s tím, že jedna slepička má k dispozici 1 m². Abychom měli zdárný chov slepic, tak je dobré slepičkám vytvořit nejlepší možné podmínky.

Kurník pro 6 slepic – nejlepší kurník pro 6 slepic recenze (kvalitní kurník pro 6 slepic diskuze)

Často se nabízí i kurník pro 6 slepic, který je velmi oblíbený při chovu menšího počtu drůbeže. V podstatě je to hned druhá nejoblíbenější varianta pro kurníku pro 5 slepic. Nová konstrukce pro 6 slepic je menší a proto je určitým způsobem i mobilní, kdy si ho můžeme často přenášet z jednoho místa na jiné. Pokud máme tu možnost, tak v zimním období snadno přemístíme konstrukci například do garáže, kde není taková zima. S velkou ubikací bychom takto snadno manipulovat nemohli.

 • kurník slepice prodej
 • plný kurník prodej
 • kurníky Polsko
 • zateplený kurník pro 6 slepic
 • levné kurníky pro slepice
 • zateplený kurník prodej
 • kurník z recyklovaného plastu
 • kvalitní kurník pro 10 slepic
 • mobilní kurník prodej

Kvalitní zateplený kurník pro 10 slepic recenze i výběh pro slepice (kurník pro 10 slepic s výběhem)

Zateplená konstrukce pro 10 slepic je nejrozšířenější velikost, která se u nás používá. Díky tomu si můžeme vybírat i z bohaté nabídky kurníků různých velikostí, tvarů a nabízejících se možností pro naši drůbež. Můžou to být konstrukce základní, s výběhem pro slepice, zateplené a nebo pak i víceúčelové. Nový zateplený domeček pro 10 slepic má už dobře provedenou izolaci, kdy se budou slepice cítit komfortně i v mrznoucích podmínkách a snůška bude na dobré úrovni. I do horního žebříčku jsme umístili několik ubikací, které tyto podmínky splňují. Prostorná konstrukce pro slepice s výběhem se hodí i jak se oteplí, kdy slepičky využijí výběh.

Rozměry kurníku pro 10 slepic a přenosný výběh pro slepice velikost – jak velký má být kurník na 10 slepic?

Od zkušených chovatelů se můžeme dozvědět, že větší ubikace slepicím prospívají. Více místa pro každou nosnici je určitý komfort, za který budeme odměněni lepší snáškou. Pokud jsme však limitováni prostorem, tak se obecně uvádí, že pro 3 dospělé slepice vystačí prostor 1 m². Myslet bychom měli ale i na snadnou dostupnost celé konstrukce v rámci jednoduchosti čištění. Součástí může být i oplocený výběh pro slepice, který chrání drůbež před jinými zvířaty.

Pojízdný kurník na slepice zkušenosti a nejlepší kurník na slepice recenze

Moderní slepičí konstrukce pro slepičky jsou již řešeny i tím způsobem, že mohou být pojízdné. To nám pak totiž dává mnoho možností, kdy se dá celá konstrukce pravidelně posouvat z jednoho místa na druhé. Když máme například slepičky někde na travnatém dvorku, tak je vždy přes den můžeme odsunout až někam za dům, aby nám na dvoru nevyzobaly veškerou trávu. Jelikož jsou uvnitř chráněné pletivem, tak nad nimi nemusíme mít žádný dozor. Uvnitř jsou před lesními predátory v bezpečí. Na tyto pojízdné konstrukce je od zákazníků mnoho pozitivních recenzí.

Jak vybrat kurník na slepice levně – kvalitní kurník na slepice diskuze

Při výběru vhodné konstrukce pro naše slepičky je vždy lepší volit kvalitnější výrobky. To je z toho důvodu, že čím kvalitnější výrobek si vybereme, tak nám samozřejmě vydrží i mnohem déle a to bez jakýchkoliv oprav. Konstrukce se totiž kolikrát prodávají různých kvalit, ale na vyloženě nízkou cenu bychom se nechat zlákat neměli. Doporučujeme horní žebříček, kde jsme sestavili šikovný přehled různých kurníků. Vybere si každý chovatel, ať už má slepiček jen pár a nebo jich chce chovat větší množství.


Levné automatické zavírání kurníku recenze – nejlepší automatické zavírání kurníku zkušenosti

Pokud máme automatické zavírání kurníku, tak nám to ušetří mnoho času s obsluhou naší drůbeže a zejména se pak jedná o skvělé zabezpečení opeřenců. Kolikrát jsme si už řekli, že venku prší, všude je bláto, ale nakonec jsme stejně museli jít ven zavřít dvířka, aby byla drůbež přes noc v bezpečí. Nové automatické zavírání konstrukce to udělá za nás a my si na to nebudeme muset myslet. Ze zkušeností a recenzí chovatelů slepic se můžeme dozvědět, že tato metoda je stále více oblíbenější. Nabídka je široká a proto máme k dispozici výrobky dražší i levnější, kdy se cena odvíjí od počtu funkcí.

Automatické zavírání dvířek kurníku – automatické otevírání a zavírání kurníku (automatické otevírání dveří kurníku)

Tento mechanismus dělá v podstatě práci za nás, kdy obsluhuje dvířka konstrukce podle našich požadavků. Nemusíme si tak na tyto povinnosti vůbec myslet a už vůbec někam chodit z pohodlí domova, když se nám prostě nechce. Navíc se dá tímto způsobem naučit drůbež na určitý pravidelný režim a zvyklosti. Kolikrát se nám již stalo, že jsme byli zaneprázdněni jinými důležitými činnostmi a na večerní uzavření dvířek konstrukce jsme prostě zapomněli.

Automatické zavírání kurníku levně a automatické zavírání kurníku svépomocí (automatické zavírání kurníku návod)

Jednoduchý způsob uzavírání bez nadstandardních funkcí není ani nijak drahý, takže nám nevyprázdní peněženku. Na internetu sice můžeme najít pár návodů, jak si něco podobného vyrobit, ale pokud s těmito věcmi nemáme žádné zkušenosti, tak to příliš nedoporučujeme. Základní automatické zavírání konstrukce vychází na levné peníze a zároveň budeme mít jistotu, že se jedná o kvalitní výrobek, který splní svou práci na jedničku.

Kvalitní automatické zavírání kurníku cena a automatické zavírání kurníku koupit (automatické otevírání kurníku pro slepice)

Nejlepší ceny najdeme tradičně na internetových eshopech, které si můžeme podle tohoto důležitého parametru i srovnávat. Do horního žebříčku jsme vložili řádek s těmito výrobky. Po prokliknutí se dostaneme na srovnávací portál, kde máme mnoho těchto zařízení s různými funkcemi. Můžeme si tam vybírat přesně podle našich představ a zároveň vidíme i jednoduchý přehled eshopů s nejlepšími cenami.

Automatické zavírání kurníku na baterie a jak vyrobit automatické zavírání kurníku diskuze (automatické otevírání kurníku návod)

Jednou z možností je mít automatické zavírání kurníku i na baterie. Nabízí se nám několik verzí výrobků, kdy si můžeme opět vybrat podle vlastních požadavků. Pokud chceme mít funkční zařízení, na které se potřebujeme spolehnout, tak doporučujeme zakoupit automatické zavírání i otevírání konstrukce. Vychází to i z diskuzí chovatelů drůbeže, že tento druh zařízení usnadní práci a šetří čas, když se potřebujeme věnovat něčemu jinému.


Levný zateplený kurník pro 15 slepic recenze a jaký zateplený kurník pro 30 slepic většího chovu

Konstrukce se často dělí podle toho, kolik chceme mít uvnitř ubytovaných slepic. Je to takové základnější dělení, kdy přesně víme, co chceme. Nový zateplený kurníček pro 15 slepic je taková zlatá střední cesta, která je chovateli i hodně vyhledávaná. Nejčastěji se právě prodávají konstrukce pro 5, 10 a 15 slepic. Variant je samozřejmě mnoho a můžeme najít i velké ubikace až pro 30 slepic. Ještě před samotným nákupem je vždy dobré popřemýšlet o tom, kolik drůbeže chceme reálně chovat. V horní tabulce najdeme zateplený domeček pro 15 slepic, ale i mnoho dalších variant, které jsou pro chov drůbeže velice zajímavé.

Kvalitní zateplený kurník pro 15 slepic zkušenosti a nejlepší zateplený kurník pro 15 slepic diskuze (jak na chov slepic v zimě)

Podle recenzí, hodnocení, zkušeností chovatelů slepic a odborných diskuzních fór je dobré si pořídit na chov slepic celoroční ubikaci pro naše opeřence. I když hledáme vyloženě zateplený kurník pro 15 slepic, tak můžeme vycházet i z víceúčelových konstrukcí, které počítají s obdobím zimním, ale i letním. V chladném počasí je konstrukce jako by uzavíratelná a izolace se postará o udržování správné teploty uvnitř. V létě si pak můžeme konstrukci rozložit a drůbež má k dispozici možnost pohybu po travnatém prostoru. Přitom je neustále chráněná před různými predátory. Tyto kombinace ubikací jsou zajímavě řešené a užitečné.

Stavba kurníku pro 20 slepic (volný chov slepic pro začátečníky) a jak velký kurník pro 15 slepic?

V podstatě se řídíme stále tím stejným pravidlem a to i když jde o zateplený domeček pro 15 slepic. Když budeme počítat prostor 1 m², tak se do něj vejdou tři dospělé slepice s tím, že budou mít dobrou snůšku. Není to však vyloženě jen o tom prostoru. Důležitou roli hraje také celkové prostředí, teplota, strava a další podstatné mechanismy pro úspěšný chov slepic, aby se slepice cítila dobře a uvolněně. Rovněž dělá slepicím i radost, když se můžou proběhnout po travnaté ploše, než být stále jen zavřené v ubikaci.


Nejlepší automatická dvířka do kurníku recenze – vždy samootvírací dvířka do kurníku (chytrý kurník dvířka)

Automatická dvířka do kurníku jsou skvělá pomůcka, kdy nám odpadává mnoho starostí s naší drůbeží. Během dne umožní slepicím volný pohyb bez naší asistence a během noci dokážou dvířka zajistit bezpečnost před různými predátory. Jakmile si toto zařízení pořídíme, tak velmi brzy zjistíme, jak se chov drůbeže zjednoduší. Zbývá nám tedy jediná věc, vybrat si přesně takové zařízení, které pro nás bude vyhovující. Z tohoto důvodu jsme v horním žebříčku umístili kolonku, kde máme po prokliknutí seřazená automatická dvířka do konstrukce a můžeme si vybírat přesně podle našich představ.

Profesionální automatická dvířka do kurníku diskuze – kvalitní automatická dvířka do kurníku zkušenosti

Z diskuzních fór se můžeme dočíst zkušenosti chovatelů drůbeže, jak jsou automatická dvířka na otevírání užitečná. Pomocí tohoto chytrého zařízení si ušetříme spoustu času, který můžeme vynaložit někde jinde. Jde například o každodenní zahánění slepic zpět do konstrukce, kdy to můžou udělat automatická dvířka za nás. Pokud na to totiž zapomeneme a necháme slepice přes noc venku, tak by to nemuselo dopadnout dobře. Chov drůbeže není kolikrát jednoduchý a vyžaduje spoustu času, tak proč si to aspoň trochu nezjednodušit.

Jak vyrobit automatická dvířka do kurníku návod (chytrý kurník dvířka) nebo jak vybrat automatická dvířka do kurníku?

Pokud bychom se rozhodli, že si budeme chtít automatická dvířka do konstrukce sami vyrobit podle nějakého návodu, tak už k tomu potřebujeme mít určité znalosti a zkušenosti. Jestli s takovými věcmi zkušenosti žádné nemáme, tak je mnohem lepší si už tento hotový výrobek zakoupit. Budeme mít jistotu, že bude vše fungovat správně a na výrobek se můžeme spolehnout. Do horního žebříčku jsme několik automatických dvířek přidali a lze si vybírat hned z několika možností chytrý kurníček dvířka.

Kvalitní chytrý kurník zkušenosti a jak vybrat chytrý kurník diskuze (nejlepší chytrý kurník recenze)

Ubikace pro slepičky mohou mít i různá chytrá řešení. To nám následně usnadňuje mnoho práce a zároveň pak nemusíme na některé důležitější věci ani myslet. Podle zkušeností a recenzí chovatelů slepic se jedná o několik chytrých řešení, která nám pomáhají s chovem. Jako hlavní výhoda se nabízí chytrá dvířka, která pouštějí slepičky dovnitř a ven. Zajímavé jsou pak i moderní krmné systémy, které dávkují krmivo, abychom na to nemuseli myslet.

Levná automatická dvířka do kurníku na baterie a automatická dvířka do kurníku s časovačem (kvalitní automatická dvířka na kurník zkušenosti)

Nová automatická dvířka na otevírání nemusí být vůbec drahá. K dispozici máme i mnohé levné varianty, které sice nenabízí ty nejmodernější funkce a technologie, ale mají dostačující mechanismus přesně pro naše potřeby konstrukce. Pro základní obsluhu konstrukce nám klidně postačí i dvířka na baterie. Pořád je to lepší, než ráno vstávat a drůbeži se vším asistovat. Sami nakonec uvidíme, jak je to příjemná změna, když vše funguje samo. Pořídit si můžeme i časovač chytrý kurník dvířka a slepice si naučit na určitou denní pravidelnost a režim vycházek.

Nejlevnější automatická dvířka na kurník levně a nejlepší automatická dvířka na kurník recenze (levný chytrý kurník dvířka zkušenosti)

Pokud nejsme nároční chovatelé slepic a postačí nám jen základní automatická dvířka na konstrukci, tak to není žádný problém. Automatická dvířka na konstrukci v základní verzi splní naše nároky a nebude nás to stát ani příliš moc peněz. Jedná se o základní funkce, které jsou pro automatické zavírání a otevírání dvířek naprosto dostačující. Do horní tabulky jsme jich několik přidali, kdy se po prokliknutí dostaneme na srovnávací portál a můžeme si tam přečíst detailnější informace. Mít chytrý slepičí domeček se nám vždy hodí, ušetří to spoustu času.

Levné automatická dvířka na kurník diskuze – venkovní automatická dvířka na kurník – komplet dual baterie + adaptér

Automatická dvířka můžeme zakoupit i se zajímavým příslušenstvím a nebo už jako komplet, kde máme vše potřebné a nachystané k použití. Stačí si jen přečíst přiložený manuál a poté celé zařízení nainstalovat. Následně to několikrát vyzkoušíme a můžeme začít používat. Slepičky si na to rychle zvyknout a pak už budou brát celý proces automaticky. Oblíbená automatická dvířka nám ušetří náš čas a nemusíme pak přemýšlet o tom, zda jsme drůbeži nezapomněli večer zavřít dvířka.

Automatická dvířka do kurníku wifi a automatická dvířka do kurníku heureka (automatické otevírání kurníku heureka)

Díky velké nabídce už máme automatická dvířka do kurníku různých mechanismů a zajímavých funkcí. Moderní technologie jsou už tak daleko, že si pomocí mobilu a wifi přístupu můžeme ovládat ubikaci i vzdáleně z pohodlí domova. To je samozřejmě příjemný pocit, když ráno nemusíme vstávat a na mobilu si jen navolíme obsluhu konstrukce. Do horní tabulky jsme přidali několik modulů, kdy si po prokliknutí odkazu na portál heureka vybíráme ze zajímavých výrobků.

Jak vybrat chytrý kurník dvířka levně a nejlepší chytrý kurník dvířka recenze (automatický chytrý kurník dvířka zkušenosti)

Jednou z velmi důležitých věcí u kurníku jsou právě dvířka. Počínaje od těch zcela obyčejných až po ty automatická s fotobuňkou a dalšími moderními vymoženostmi. Mít u domu chytrý kurníček je samozřejmě skvělá věc, která nám ušetří spoustu času. Minimálně automatická dvířka za nás vyřeší otevírání a zavírání celé ubikace. To se lze dočíst i ze zkušeností chovatelů slepic v jejich recenzích na velkých portálech.


Nejlepší zateplený kurník pro 20 slepic recenze (zateplené kurníky pro slepice recenze)

Zateplený domeček pro 20 slepic bude malinko větší, než jsme zvyklý z konstrukcí běžných velikostí. Přece jen už je 20 slepic celkem dost a každá potřebuje i svůj prostor, aby byla dobrá snůška vajíček. Problém pak nastává v zimním období, kdy přichází tuhé mrazy a to se slepicím příliš moc nelíbí. Proto je lepší při pořizování nového domečku myslet dopředu už i na zateplení. Izolace může být například ve formě laminátu a nebo polystyrenu, který je v konstrukci před slepicemi dobře ukrytý. Kvalitnější izolace dokáže drůbež ochránit při nízkých teplotách v zimě, ale i před vysokými teplotami v létě.

Kvalitní zateplený kurník pro 20 slepic diskuze (jak postavit zateplený kurník) a levný zateplený kurník pro 20 slepic zkušenosti

Z diskuzí chovatelů slepic se můžeme dozvědět zajímavé zkušenosti. Kvalitní zateplený kurníček pro 20 slepic nemusí být drahý, můžeme si pořídit i levný, který splňuje správné podmínky zateplení v mrznoucích teplotách. V zimě je drůbež chráněná izolací a je to tedy v pořádku. V letních měsících jsou slepice zase chráněné před vysokými teplotami. Přes léto je však doporučeno dbát zvýšenou pozornost na ventilaci. V celé konstrukci by měla fungovat optimální výměna vzduchu, aby nebyla ohrožena početná snáška. Některé chovatele zajímá i myšlenka jak postavit celou konstrukci, to už je však pro zkušenější kutily, kteří mají po ruce i hodně materiálu.

Jak postavit kurník pro 20 slepic (jak postavit zděný kurník celý) – jak musí být velký kurník pro 20 slepic?

Zateplený domeček pro 20 slepic by měl být řešený způsobem, kdy má každá slepice dostatek prostoru, jak jsme to už uváděli nahoře v článku. Pokud do malého kurníku nacpeme 20 slepic a budeme doufat, že je vše v pořádku, tak to bohužel fungovat nebude. Poznáme to na malé snášce a také se může stát, že spolu některé slepice nebudou vycházet dobře. Při pořizování nového domečku (například zateplený domeček pro 20 slepic) bychom už dopředu měli vědět, kolik drůbeže v něm budeme chovat a podle toho vybrat velikost konstrukce.


Levné automatické otevírání kurníku diskuze a nejlepší automatické otevírání kurníku recenze

V podstatě se jedná o jednoduché zařízení, které má za úkol automatické otevírání ubikace i zavírání. Z diskuzí a recenzí chovatelů drůbeže se můžeme dočíst, že je to dobrá pomůcka, která nám ušetří spoustu času. Například když už ležíme večer v posteli, tak nemusíme přemýšlet o tom, zda jsme ubikaci zavřeli a nebo nikoliv. Přístroj řeší veškeré tyto věci za nás. Na výběr máme od levných základních přístrojů až po ty dražší s mnoha zajímavými a nadstandardnímu funkcemi.

Kvalitní automatické otevírání kurníku zkušenosti a automatické otvírání kurníku na baterie (mají automatické otevírání dvířek kurníku)

Ze zkušeností chovatelů drůbeže se jedná o zajímavé zařízení, díky kterému nám odpadává mnoho starostí. Jakmile si slepice na automatické otevírání ubikace zvyknou, tak můžeme spokojeně pozorovat, jak to celé skvěle funguje. Na přístroji si můžeme navolit i funkce, kdy se mají dvířka otevírat a zavírat. Takže je drůbež přes noc chráněná i proti různým predátorům, kteří hledají něco k snědku.

Jak postavit kurník diskuze (moderní chov slepic diskuze) a jak vyrobit automatické otevírání kurníku?

Vyrobit si vlastní automatické otevírání konstrukce není zase až tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pokud jsme elektrikáři a nebo domácí kutilové, kteří už mají s podobnými přístroji zkušenosti, tak to bude nejspíš hračka a můžeme se chlubit, že máme doma moderní chov slepic. Ale pokud těmto věcem vůbec nerozumíme, tak je namísto nějakých pokusů určitě lepší zakoupit kvalitní automatické otevírání konstrukce, na které se můžeme spolehnout za každé situace. Tyto přístroje nejsou zase až tak moc drahé, abychom si je nemohli pro drůbež dovolit pořídit.


Nejlevnější chov slepic – naše péče a chov slepic recenze

Když už jsme se rozhodli pro chov slepic, tak je vždy dobré si vše dopředu naplánovat a hlavně spočítat. Nejprve si potřebujeme říct, o kolik slepic se budeme starat. To je takový první důležitý parametr, od kterého se následně vše odráží. Poté si zjistíme veškeré věci, co k tomu budeme potřebovat a kolik nás budou stát slepičky měsíčně peněz. Ušetřit se dá na mnoha věcech. Nepotřebujeme například tu nejdražší konstrukci, která je zrovna na eshopu a není ani potřeba dávat slepičkám denně drahé prémiové krmivo. Slepičky nejsou náročné a jejich chov může probíhat i se základním vybavením.


Jak vyřešit ventilaci?

Dobře odvětrávaný prostor je pro opeřence velmi důležitý. Přispívá to k jejich komfortu a celkové pohodě. Můžeme to vyřešit oknem, komínem a nebo pomocí dveří. Pokud budeme chtít investovat více peněz do opeřenců, tak se vyplatí pořídit i větrací systém. Špatně odvětrávaný prostor vede k menší produkci vajec. Drůbež by se měla cítiti pohodlně a ideálně kdyby byla i minimálně rušena. Na všechno je potřeba klid. Pokud slepičkám dopřejeme skvělé podmínky, tak se dočkáme i pěkné a pravidelné snášky.

Chov drůbeže již není v dnešních podmínkách nijak náročný. A stále více lidí začíná o tomto rostoucím trendu uvažovat. Ono se není ani čemu moc divit, když se nám úplně všechno zdražuje. Pomocí těchto opeřenců tak budeme mít pravidelně vajíčka a i chutné maso. Přece jen když si chováme domácí kuřátka, tak se o ně budeme i dobře starat. A jakmile máme pak takového opeřence na talíři, tak můžeme i zhodnotit, že ta chuť je prostě taková jiná, mnohem lepší. To je dáno tím, že domácí opeřenci mají volné prostory k pohybu, mají zelenou stravu a celkově větší radost ze života oproti chovaným opeřencům, kteří tyto bohaté podmínky vůbec nemají.

Zateplený kurník pro 10 slepic musí být dobře větraný.

Je důležité, jak velký kurník pro 10 slepic budeme mít.

Jak postavit kurník pro 10 slepic je už spíš otázka pro zdatného kutila.

I nový kurník pro 10 slepic musí mít správně vyřešené větrání.

Využití venkovního prostoru (venkovní chov slepic kurník) a nejlepší výběh pro slepice recenze (domácí slepičí vajíčka jsou nejlepší)

Pro opeřence je možnost pohybu na venkovním prostoru něco úžasného, kdy se stane chov slepic i zábavou. Krom volného pohybu si můžou zobat zelenou trávu a různé další věci, které jim velmi prospívají. Při bohaté a různorodé potravě se pak cítí mnohem lépe a přispěje to na kvalitě vajec i mase. V případě menšího travnatého prostoru se to řeší pořízením ohrádky. Ta lze rozměrově nastavit do potřebného tvaru. Slouží zejména k tomu, aby se nevyzobala tráva na jednom místě až úplně na hlínu. Pravidelně tak můžeme opeřence přesouvat na různá místa, kde je vždy necháme po určitou dobu. Následně je zase přesuneme jinam, aby měla tráva čas se zase obnovit. A tímto systémem můžeme své opeřence neustále přemisťovat z jednoho místa na druhé, aniž by to jedno jediné místo utrpělo naprosté vyhlazení od trávy a veškerého zeleného porostu. Ochranný výběh pro slepice může být přímo i součástí konstrukce.

Každá stavba kurník pro 10 slepic musí mít správné rozměry.

Měli by jsme se vybírat zboží kurník pro 10 slepic podle oblíbenosti chovatelů.

Před zakoupením kurník pro 10 slepic by jsme měli zvážit i okolní prostory.

Ohledně stravy jim nejvíce vyhovuje ta zelená, které je všude venku spousta. Sem tam si opeřenci zobnou i nějaký ten hmyz a nebo takové ty běžné škůdce na zahrádce v podobě housenek a slimáků. Někteří chovatelé dávají slepičkám k dispozici hmyzí domeček. Ten je poblíž ubikace na zemi a slepičky si mohou pochutnat na hmyzu i různých larvách. Hmyzí pochoutka jim může zpestřit jídelníček. K tomu jim můžeme dávat i zbytky z kuchyně, které se nesnědly. Jednou za čas by jsme jim ale měli pořídit i nějaké to krmení, kde jsou vitamíny a další prospěšné látky. Dobře se hodí i balení, která obsahují různá semínky a další věci.

Moderní chov slepic zkušenosti a halový chov slepic na vejce

Chov slepic je možný i ve velkých halách. V tomto případě se tu již ale bavíme o velkém počtu slepiček, kdy je chov slepic i náročnější. Vždy je dobré si předem vše propočítat a důkladně nastudovat. Velmi důležitou roli zde hraje ventilace, kdy je zapotřebí správné proudění vzduchu. Není to však jen o samotné ventilace, je potřeba dodržovat všechny důležité parametry, aby měly slepičky dobré podmínky.

Pravidelný pitný režim – kurník pro slepice recenze

Čistá voda je velmi důležitým faktorem v životě těchto malých opeřenců. Té musí mít vždy dostatek a nejlepší je umístit ji na vícero místech, aby ji měli opeřenci neustále na očích. Voda musí být čistá, takže ji nezapomínáme pravidelně měnit. Nejlepší je vyřešit to takovým způsobem, aby ji nemohli opeřenci nijak znečistit. Takové ty běžné nádoby s vodou v podobě vaniček se již příliš moc nepoužívají, protože tam kolikrát opeřenci skáčou a voda se rychle znečistí. Mnohem lepší variantou jsou různé druhy napáječek, které se znečistit téměř nedají. Tyto výrobky pak vhodně umístíme na strategická místa, kde o nich bude mít drůbež přehled a snadný přístup.

Vodu musí mít každý kurník pro 10 slepic s výběhem.

Není to jednoduché, ale můžeme si ho i sami vyrobit – kurník pro 10 slepic návod.

Vodu je potřeba obzvlášť doplňovat u kurník pro 10 slepic zateplený.

Chov opeřenců není nijak komplikovaný, stačí si jen nastudovat patřičné informace a pomalými krůčky to zvládne každý začínající chovatel. ideální je zajímat se i o různá diskuzní fóra, kam pravidelně chodí skupinky chovatelů a diskutují o svých začátcích. Vyměňují si své poznatky z praxe a čerpají informace i od zkušených chovatelů slepic. Většinou jsou k dispozici i různé fotografie pro snadnější přehled a lepší pochopení.

Voliéry pro husy

Chovat se dají i husy, ale pro ty už není potřeba běžná slepičí konstrukce, tam se volí voliéry přesně pro účely husy. Většinou se jedná o prostornější konstrukce, kde mají husy volnější výběh. Musí mít přístup k vodě a ke krmivu. To je ideální, když mají na konkrétním místě, aby nebyl nepořádek úplně všude.

Výběhy a přepravky

Jako dodatek si můžeme pořídit zajímavě řešené výběhy a přepravky. Zejména výběhy jsou dobré v tom, že budeme mít opeřence přesně tam, kde je potřebujeme mít.

Budky pro kachny

U chovu kachen se nám budou hodit zejména budky, kde budou kachny přebývat v době odpočinku.

Napájení pro líhně

Líhně poslouží dobře při umělém líhnutí kuřátek. Lze si zvolit různě kvalitní líhně i podle velikosti.

Voliéra, budky, přepravky, kotce podle velikosti

Veškeré vybavení je na eshopech, kde jsou k dispozici i dobré přehledy, které věci se dají ještě použít ve prospěch chovu. Můžete si pročíst i další články ohledně chovu domácích zvířat a různých dalších opeřenců, které jsou nyní nejrozšířenější a oblíbené.


Oblíbený kurník pro slepice plánek – jak vyrobit pojízdný kurník pro slepice z palet a jak postavit kurník pro slepice recenze

Pokud by jsme si měli říct něco o jednom z nejlevnějších možných konstrukcí pro slepice, tak se bude určitě jednat o ten z palet. Na první dobrou to zní možná šíleně, ale zruční kutilové si poradí se vším a něco takového je výzvou pro každého domácího dobrodruha. Konstrukce z palet není samozřejmě vůbec nic jednoduchého a spíš se jedná jen o takové dočasné řešení, než zakoupíme opeřencům domeček a nebo nějakou jinou ubikaci. Původní nápad jak postavit konstrukci pro slepice je sice zajímavý, ale samotná realizace je náročná a výsledek až zase tak moc skvělý není. Takže i když si někde najdeme pojízdný domeček pro slepice plánek, tak je určitě lepší slepičkám pořídit něco pořádného.

Jak postavit kurník z palet (levný chov slepic ve volném výběhu) – jak vyrobit kurník pro slepice?

Postavit slepičí konstrukci z palet vyžaduje mnoho materiálu a nesmíme zapomínat ani na dobře vyřešenou izolaci a větrání, které je pro chov slepic důležité. Rozdíl je pak samozřejmě i v tom, zda bude konstrukce sloužit pro letní užívání a nebo zimní užívání. Každé roční období má jiné podmínky a proto je potřeba na to brát zřetel. I když se může v začátku zdát, že postavením konstrukce z palet můžeme ušetřit peníze, tak postupným dokupováním důležitého vybavení to tak být nemusí. Proto se i z časových důvodů kolikrát vyplatí zakoupit už domeček hotový s veškerým důležitým vybavením. Pokud můžeme dopřát slepicím volný výběh, tak je to samozřejmě k dobru.

Velký kurník pro slepice nákres – stavba kurníku pro slepice plánek a návod (jak vyrobit kurník pro slepice – kvalitní chytrý kurník dvířka diskuze)

Pokud se do stavby něčeho takového chceme skutečně pustit, tak si nejprve musíme zhotovit kompletní nákres. Musíme mít dopředu promyšlené, jak bude celá ubikace velká. S tím souvisí i počet slepic uvnitř a od toho musí být odvozeno i všechno ostatní. Důležité také je, jakým způsobem vyřešíme dvířka. Podrobné plánky a návody jsou na internetu. Co se tam už ale většinou nepíše je to, že si musíme nejprve nakoupit veškerý potřebný materiál a ten není zrovna nejlevnější. Jakmile si pak všechno spočítáme, tak můžeme zjistit, že kurník pro slepice z některého eshopu je dokonce i levnější.

Jak postavit kurník pro slepice plánek zkušenosti a stavba kurník pro slepice plánek diskuze

Dopředu bychom měli vědět o tom, že nám celá stavba zabere nějaký ten čas a rovněž bychom se měli soustředit na větší množství materiálu. Ke stavbě konstrukce bude potřeba i volný prostor a potřebné nářadí. Je to ideální práce pro domácího kutila, který se stará o celý dům i okolí a vše si opravuje sám. Ještě než začneme cokoliv dělat, tak bychom měli mít podrobný a hlavně spočítaný plánek. Vyvarujeme se tak pozdějším přešlapům.

Jak postavit kurník pro slepice nákres diskuze a jak postavit kurník pro slepice zkušenosti

Velmi důležitou součástí je propočítat si veškerý materiál, který budeme potřebovat. Vyplatí se zajet si do obchodu a podívat se, kolik nás bude co stát. Když si totiž vše důkladně propočítáme i s investovaným časem, tak můžeme dojít k závěru, že bude lepší si konstrukci raději zakoupit již hotovou. Ono samozřejmě záleží, jak se k tomu postavíme. Pokud to nechceme nijak dlouze řešit, tak si ho prostě koupíme. Ale jestli bereme naše slepičky jako odpočinkového koníčka, tak je to něco jiného a při zhotovení svépomoci z toho budeme mít radost.

Nejvíce kvalitní kurník pro slepice svépomocí – stavba kurníku kurník pro slepice plánek návod (jak postavit kurník návod)

Jestli máme k dispozici domácího kutila a ten má svou práci velmi rád a ještě ho to k tomu i baví, tak si určitě dokáže pohrát i s touto zajímavou myšlenkou na kurník pro slepice vlastní výroby. Takový člověk má totiž k dispozici mnoho potřebného nářadí, kdy se pro něj stává výroba čehokoliv naprostou hračkou. Díky mnohaletým a bohatým zkušenostem s různými konstrukcemi to pro něj bude hračka. A navíc nám může vymyslet i něco naprosto originálního, aby nám to záviděli i všichni sousedé v nejbližším okolí. Stačí nám k tomu jen ubikace pro slepice plánek a můžeme začít.

Jak vyrobit kurník pro slepice návod (stavba kurníku nákres domácí chov slepic doma) – jak postavit kurník pro slepice?

Postavit si vlastní kurník pro slepice není sice nic jednoduchého, ale také ani nemožného. Stačí k tomu mít dostatek správného materiálu a hlavně také různé nářadí, bez kterého by jsme se do toho pouštět vůbec neměli. Zároveň je dobré si přečíst zkušenosti ostatních chovatelů jak postavit ubikaci pro slepice. Než ale začneme něco kutit, tak si potřebujeme udělat přesný plánek, co kde bude. Chov slepic vyžaduje dobře zhotovenou konstrukci. Rovněž se hodí popřemýšlet nad množstvím slepic a zda nebudeme do budoucna plánovat jejich počet zvýšit. Vždy je dobré počítat se všemi možnostmi. A nebo si ho můžeme vyrobit s neviditelnou prodlužovací stěnou, kdy se v případě potřeby dodělá delší část a můžeme mít více slepic.

 • kurník s velkým výběhem
 • návod na výrobu kurníku
 • nejlepší kurník pro 10 slepic rozměry

Otevírání a zavírání na automatický systém – výběr automatické otevírání zavírání dvířek kurníku

Pro každého chovatele opeřenců je to především usnadnění práce. Zejména v ranních a pak večerních hodinách se nám to bude hodit. Celý proces probíhá automaticky a opeřenci se jej i brzo naučí správně využívat. Nemusíme si na to hlavně pak vůbec myslet a ani drůbeži asistovat s otevíráním nebo zavíráním v nepříznivém počasí. Vybírat si můžeme v horní tabulce z různých možností.

Kurník pro slepice by měl být i větraný.

Velký kurník pro slepice zajistí lepší teplotu.


Nejlepší kurník pro slepice recenze – mobilní kurníky pro slepice levné a také kvalitní výběh pro slepice diskuze

Není vůbec jednoduché tady jednoznačně ukázat, který kurník pro slepice je ze všech ten nejlepší. Takový v podstatě ani žádný není. Každý chovatel drůbeže má totiž úplně jiné představy o ubikaci pro slepice. Někomu vyhovuje více mobilní a jinému zase takový, který má své pevné místo. Každý si tak může vybrat přesně podle toho, co mu vyhovuje. V horním žebříčku jsou sice vybrané ty nejlepší, ale vždy je to vybrané z různých konstrukčních variant a odlišných možností. A ne jen z jednoho jediného typu. Proto si najde ten svůj vysněný domeček pro opeřence úplně každý v horní tabulce. Stačí si jen vybrat tvar a velikost. Vhodný je i krytý výběh pro slepice, který může být součástí konstrukce.

Kurník pro slepice.

Malý kurník pro slepice se dobře čistí a působí útulnějším dojmem.

Velký kurník pro slepice je zase lépe prostorný pro každou slepici.

Střední kurník pro slepice se hodí do menších prostorů.

Kurník pro slepice by měl být i odvětrávaný.

Je dobré mít uvnitř výrobku kurník pro slepice i něco proti vlhkosti.

Kurník pro slepice by měl být vyroben nejlépe ze dřeva, vydrží mnoho let.

Nový kurník pro slepice by už měl mít veškeré potřeby pro drůbež.


Dřevěné kurníky pro slepice a důležité vybavení pro různá plemena

Aby jsme to měli všechno komplet, tak nesmíme zapomínat ani na vnitřní vybavení. Je to stejně důležité, jako celý domeček pro opeřence. Aby byla snáška vajec kvalitní a ideálně v dobrém množství, tak musíme pro opeřence vytvořit uvnitř takové podmínky, které pro ně budou vyhovující. Každý opeřenec by tak měl mít pro sebe i dostatek místa a pohodlí.

 • Napáječka a krmítko – i když bude všude velký nepořádek, tak krmítko bude opeřence tak trochu umravňovat. Přísun čisté vody je rovněž velmi důležitý. Napáječka musí být vždy na snadně dostupném místě.
 • Snášková hnízda – jsou umístěné v klidnější části ubikace, kde slepice nic neruší.
 • Trusník a hřady – to jsou věci, bez kterých se žádná ubikace neobejde. Umožňuje opeřencům na nich sedět. Pod nimi je umístěný trusník, který se stará o trus.
 • Pletivo – každá ubikace by měla být zabezpečená proti nezvaným hostům ze všech stran.

Kurník pro slepice cena (tipy od nás pro vás) – jak sehnat nízké ceny?

I když je cena za takový slepičí domeček trochu vyšší, tak se nám to vyplatí. Opeřenci někde přebývat musí a můžeme si vybrat z mnoha zajímavých modelů. Přidané funkce jsou pak jenom k dobru a pomohou nám zjednodušit chovatelství drůbeže. V horním žebříčku je na každém řádku odkaz, kde máme podrobnější informace o zboží. Krom toho se můžeme podívat i na eshopy a ty si následně seřadit od nejlepší dostupné ceny. Jednou za čas můžeme na některých eshopech natrefit i na zajímavou akci, kdy se nabízí snížené ceny.

Jakmile se už chystáme pořídit si slepice a k tomu i potřebný domeček, tak je vždy nejlepší si načíst co nejvíce informací ohledně kurníků pro slepice. Aby jsme to všem usnadnili, tak jsme do horní tabulky umístili nejlepší kurníky pro slepice z pohledu recenzí zákazníků a bohatých zkušeností chovatelů drůbeže. Procházeli jsme kvůli tomu hodně diskuzí, recenzí a dalších poznatků, aby jsme měli celkový přehled a mohli tak vybrat jen kvalitní a otestované zboží. Rovněž jsme kladli důraz i na poměr kvalita – cena. A to nejlépe hodnocené zboží jsme pak dali do horní tabulky.


Jak vybrat kurník pro slepice?

Všechny kurníky pro slepice mají něco do sebe a my si tak můžeme vybírat z mnoha tvarů a dalších funkcí, které nám usnadňují chovatelství drůbeže. Obvykle je to kurník pro 10 slepic. Nový kurník pro slepice vždy pečlivě zvažujeme a procházíme si různé nabídky. Nejprve by jsme měli být ale pevně rozhodnutí, kde bude kvalitní kurník pro slepice umístěný a jestli bude nějakým způsobem pohyblivý. Mobilní objekty (kurník pro 10 slepic) jsou v poslední době velmi oblíbené, kdy můžeme s jejich pomocí dopřát slepicím mnoho nového místa i s ohraničeným a chráněným prostorem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *