Menu Zavřeno

Kurník pro slepice

Nejlepší dřevěný kurník pro slepice recenze testy cena ceny mobilní prodej bazar bazoš pojízdný zateplený plastový zděný plánek návod

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Chovatelství domácích zvířat je velmi oblíbeným koníčkem pro mnoho lidí. Především to jsou slepice, které nejsou až zase tak moc náročné a vajíčka se vždy hodí. K tomu ale potřebujeme kvalitní kurník pro slepice, aby nám ty vajíčka milé slepičky snášely. Dávno už neplatí, že se domácí drůbež chová jen tak v klecích, nemají tam vhodné podmínky. Zateplený kurník pro slepice je ta správná ubytovací jednotka, kde jsou slepičky spokojené a chráněné i přes zimu. Nejčastěji jsou to dřevěné kurníky pro slepice, které jsou tak většinou vidět u každého chovatele. Dřevo je samozřejmě perfektní materiál, ale musíme se zaměřit i na mnoho dalších a důležitých parametrů.

Kurník pro slepice: Žebříček TOP 10 nejlepších kurníků pro slepice podle zkušeností chovatelů slepic a recenzí zákazníků (jejich testy, parametry srovnání a důležitý popis zboží)

V žebříčku máme zobrazené nejlepší kurníky pro slepice. Ty nebyly do tabulky přidány jen tak nahodile. Zabralo nám to celkem dost času, než jsme prošli důležité recenze a udělali z toho souhrn nejlepšího zboží. Velmi často jsme navštěvovali slepičí diskuzní fóra, chovatelské skupiny a odborné portály. Zajímal nás pohled na kurníky i od dlouhodobých a zkušených chovatelů slepic. Výsledkem je těchto NEJ deset kurníků pro slepice, které obdržely nejlepší hodnocení. Kurníky nejsou stejné, každý je trochu jiný a nabízí odlišné možnosti využití. U každého je odkaz, který vede na srovnávací portál s detailními informacemi a cenami na eshopech seřazených podle těch nejlepších.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Kurníky s kukaníKurníky s kukaní kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Dvoupatrové kurníkyDvoupatrové kurníky kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Velké slepičárnyVelké slepičárny kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Zateplené kurníkyZateplené kurníky kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Mobilní kurníkyMobilní kurníky kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kurníky s výběhemKurníky s výběhem kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Rozkládací kurníkyRozkládací kurníky kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Zahradní kurníkyZahradní kurníky kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Nejlevnější kurníkyNejlevnější kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Profesionální kvalitní kurníkyProfesionální kvalitní kurník pro slepice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Jak koupit kurník pro slepice – levný kurník pro slepice

Na internetu je mnoho eshopů, které nabízejí kurníky pro slepice, ale jak se v tom všem vyznat? Nejlíp můžeme udělat tak, že si začneme pročítat odborná diskuzní fóra a další specializované portály kolem slepic. Tam jsou vždy skvělé informace od zkušených chovatelů, které kurníky jsou přijatelné a které už nikoliv. My jsme si samozřejmě moc dobře vědomi, že na něco takového nemá nikdo čas – procházet si pořád dokola všechny portály kvůli novým informacím. A právě proto jsme sepsali tento článek, kde si ukážeme, jak správně vybrat kvalitní a levný kurník pro slepice. Variant je opravdu mnoho.

  • kurníky pro 5 slepic
  • větší kurníky pro 10 slepic
  • kurníky pro 20 slepic
  • zateplený kurník s výběhem
  • kurník pro 10 slepic s výběhem
  • pojízdný kurník s výběhem
  • kurník na kolečkách
  • mobilní kurník s výběhem
  • kurník pro 10 slepic zateplený
  • chytrý kurník
  • celoroční kurník
  • kurník pro křepelky
  • plastové kurníky
  • kurník pro hedvábničky

Mobilní kurník pro slepice s výběhem a boční klece

Kurníky mobilního charakteru jsou přímo skvělé v tom, že je nemusíme mít neustále na tom samém místě. Pokud je chováme na zahradě, tak je vymezené místo po náletu slepic bez jakékoliv zeleně. Slepice totiž dokážou sežrat úplně všechno, co se v okolí nachází. S mobilním objektem je výhoda v tom, že ho pokaždé můžeme přenést na jiné místo a slepice se tak můžou krmit zase o něco dál. Opeřenci jsou neustále chráněni oplocením, které je součástí mobilní klece. Stejně jako v případě králičí klece. Králík je na čerstvé trávě, ale je chráněný ohraničením, aby nikam neutekl.

Dřevěný kurník pro slepice bazar – luxusní kurník pro slepice bazoš

Snadno nás může napadnout, že by se dalo ušetřit na kurníku pár korun. Pokud by jsme si ho koupili na bazaru, bazoši a nebo nějakém jiném inzertním portálu. Tím možná ušetříme, ale hodně tím riskujeme svoje slepice. Zajisté víme, že tímto způsobem vzniká velké riziko dotáhnout si něco přenosného na své vlastní opeřence a to už pak není sranda. Pokud se předchozí chovatel musel například zbavit celého svého chovu, tak se to většinou v inzerátech nepíše. Ale nejhorší na tom je, že se v kurnících chovají i různí ptáci a ti můžou mít taky něco nakažlivého. Proto je vždy nejlepší si koupit úplně nový kurník pro slepice a nic tak neriskovat.

  • kurníky prodej
  • použité kurníky bazoš
  • kurníky na prodej
  • větší kurníky pro slepice prodej
  • kurníky pro slepice bazar

Kurník za odvoz – kurník na prodej bazoš

A aby toho nebylo málo, tak můžeme sehnat kurník pro slepice zdarma za odvoz. No není to skvělé? Bohužel není a je to ještě daleko horší, než kdyby za to chtěl původní majitel zaplatit. Takový kurník pro slepice je už v podstatě v úplném rozkladu, kdy nic nefunguje a špína je prolezlá skrz na skrz. A na to si dávejme velký pozor. Cokoliv totiž bylo uvnitř, tak po sobě zanechalo stopy, které už nebude snadné nijak vyčistit. A v takovém objektu se mohlo chovat cokoliv. Z diskuzních fór se dá i dočíst, že ubikace určené pro likvidaci se opraví a dají se ještě prodat. Dávejme si na to pozor a raději si kupme nové.

  • kurník prodej levně
  • prodám kurník pro 10 slepic
  • kurník prodej bazar a bazoš
  • slepičí kurník s výběhem bazar

Jaký vybrat materiál?

I když máme k dispozici na výběr z různých materiálů, kdy každý z nich nabízí různé možnosti, tak je stále nejlepší výběr dřevo. Se dřevem se dá totiž i nadále pracovat a můžeme si dělat i vlastní úpravy při troše té šikovnosti.

Dřevěný

Nejlepší dostupná volba, jakou si můžeme vybrat.

Plast

Dá se velmi snadno přenášet díky své malé hmotnosti. Nevýhoda je pak pokud se poškodí a s ventilací to také není nic záživného.

Zděná ubikace

Jakmile máme pevné místo a jsme o něm pevně přesvědčení, tak můžeme začít stavět.

Další varianty

Občas se vyskytují i skleněné výrobky, ale ty jsou absolutně nepoužitelné. Pro chování drůbeže se něco takového vůbec nehodí.


Pojízdný kurník pro slepice zateplený – boční klece součástí a nebo bez

Velmi oblíbené jsou i zateplené kurníky pojízdné, kdy si je můžeme umístit doslova kamkoliv budeme chtít. Zateplení se hodí nejvíce v zimních měsících, kdy slepicím nebude zima a snáší dál větší snášku vajíček. Pokud jim totiž bude zima a objektem bude profukovat, tak se musíme připravit na méně vajíček. Otázkou pak je, co s takovým objektem v létě. To už se dnes řeší systematickou ventilací, kdy se pak přidají k bokům i klece pro snadnější výběh. Tím pádem máme vyřešenou dobrou prodyšnost a teplotní podmínky budou dobré i v teplejších měsících.

Zateplený kurník pro 5 slepic s výběhem

K takovému úplně největšímu základu patří kurník pro 5 slepic zateplený a ještě k tomu i s výběhem. Slepice chrání síťka a nebo pak rovnou klec, kde jsou v bezpečí před okolními zvířaty. Když máme ubikaci na svém uzavřeném dvorku, tak jim toho nejspíš moc hrozit nebude. Ale v případě pojízdného domečku je můžeme umístit i někam dál od domu. Pak to slouží i k tomu, že by nám mohli jinak sežrat úplně všechno, na co narazí. Proto mají k dispozici sice výběh, ale ten je ohraničený a vše je tak v pořádku. Je to jako s křečkem. Křeček má klec ohraničenou, aby nikam neutekl a něco se mu nestalo.

Top kurník pro slepice prodej – mobilní slepičárna prodej bazar

U slepic je všeobecně známo, že pokud mají dostatek jídla a prostoru se proběhnout, tak je to potom poznat na kvalitě vajec. Na tom se shoduje většina chovatelů drůbeže na diskuzních fórech. Jakmile jsou nosnice celoročně na trávě díky mobilní slepičárně, tak jsou pak i šťastnější a je to znát na větší snášce. Když se kurník pravidelně posouvá, tak mají slepice stále nový a pro ně zajímavý výběh. Tím pádem nestíhají vyzobat úplně všechnu trávu na jednom místě. Vždy je kousek posuneme na nové místo a tento způsob stále opakujeme.


Není to jen o ubytování drůbeže

I když potřebuje být drůbež někde ubytovaná, tak jí celý komplet poskytuje i ochranu proti nepříznivým venkovním podmínkám. A není to jen kvůli tomu. Po venku se potulují i různí predátoři, kteří vycítí opeřence velmi snadno. Díky úkrytu jsou však chránění.

Ochrana proti mrazu

Jakmile máme vyřešenou i izolaci, tak i v těch největších mrazech se nemusíme ničeho obávat.

Zabezpečení proti predátorům

Pokud bydlíme u lesa, tak moc dobře víme, že jednou za čas k nám zavítají i různí predátoři. Proto je dobré mít celý komplet zabezpečený.


Plastový kurník pro slepice s automatickým otevíráním

Plastové kurníky jsou taktéž jednou z možností k zakoupení, ale je s nimi mnoho problémů. Zejména nejsou prodyšné, jako dřevo a pak jdou na rozdíl od těch dřevěných velmi těžce opravovat. Automatické otevírání a zavírání pro slepice je skvělá věc, která nám dovolí mít o jednu starost méně. Jednak si tím ušetříme ranní vstávání a pak nemusíme slepice zahánět zpátky ani večer. Automatické otevírání se samo o vše postará za nás. Nemusíme tak chodit ven ani ve sněhu a nebo v dešti. Mechanismus otevírání se postará o vše sám.

Zděný kurník pro slepice bez výběhu – jak velký kurník pro 10 slepic?

Jestli to myslíme s chovem drůbeže vážně, tak se nabízí i možnost postavit si pro slepice zděný kurník. Znamená to sice mnohem více námahy a taky zdatnou investici, ale toto řešení se vyplatí. Ideální je to zejména pro chovatele, kteří mají dostatek prostoru kolem domu a nemají pro něj konkrétní využití. V zimních měsících budou slepice pěkně zazimované, kde na ně nepotáhne. A použitím pevného materiálu znamená i výhodu do horkých letních dnů, které slepice moc dobře nesnášejí. Každá z nich pak bude mít pro sebe i dostatek prostoru pro dobrou snášku.

Kurníky pro slepice dřevěné – jak postavit kurník pro 10 slepic?

Dřevěný kurník je prostě nejlepší. Na tomto tvrzení se shodují i lidé na různých diskuzních skupinách. Výhoda dřevěného materiálu je totiž značná. Svým velice pěkný přírodním vzhledem se hodí naprosto kamkoliv. Může zdobit zahradu a nebo být postavený jako další dřevěný objekt hned vedle chaty. Můžeme ho i snadno předělávat a upravovat podle potřeby. Dřevo je snadno opracovatelné a naší fantazii se meze nekladou. Díky tomu si můžeme postavit i zcela originální kurník pro slepice. Stačí mít jen šikovné ruce a trochu nápadů.

 • kurník pro 2 slepice
 • malý kurník pro 3 slepice
 • kurník pro 4 slepice
 • větší kurník pro 6 slepic
 • kurník pro 20 slepic
 • pojízdné kurníky
 • dřevěné kurníky pro slepice
 • mobilní kurníky pro slepice
 • zateplené kurníky pro slepice

Jaká je ta správná velikost?

Velikost se odvíjí od počtu slepic a druhu plemene. Jednak by se neměly uvnitř mačkat a pak také musíme myslet na snadnou obsluhu celého kompletu a také čištění. Obecně se uvádí, že na 1 m² se můžou chovat 3 dospělé slepice. Pro větší snášku se chovají na 1 m² jen 2 slepice.


Přenosný kurník s výběhem pro slepice

Přenosné kurníky jsou takovým posledním trendem, kdy můžeme mít umístěné slepice naprosto kdekoliv. A přitom o ně nemusíme mít vůbec žádný strach, že by je mohlo někde něco napadnout. Klidně je můžeme pravidelně posouvat po travnaté ploše vždy po pár dnech, aby to jedno místo nebylo totálně vyzobané od všeho živého. Jelikož je součástí kurníku výběh, tak jsou opeřenci trvanlivě na čerstvém vzduchu. Mají dostatečný pohyb ve výběhu a můžou cokoliv ozobávat, jak se jim líbí. S volným pohybem mají pak i více kvalitnější snášku vajec.

Zateplený kurník pro slepice nofrost s výhřevem 24v

Jedná se o jeden z oblíbených kurníků, který si hravě poradí i v těch největších mrazech. Ohřev funguje na 24 V a je tak ideální i pro velmi mrznoucí teploty. Napájení je přitom řešeno klasicky z 230V. V případě jakéhokoliv poškození nic nehrozí, vše je dobře zabezpečeno. Dřevěné stěny navíc obsahují izolaci, která drží nastřádané teplo. V podlaze jsou uložené topné cívky, které vyhřívají celý komplet. Díky skvěle vyřešené izolaci se mají slepice dobře i při větších mrazech.

  • zateplený kurník pro 15 slepic
  • kurník s výběhem pro 10 slepic
  • zateplený kurník pro 10 slepic návod
  • rozměry kurníku pro 5 slepic
  • kurníky s výběhem

Zateplený kurník pro 5, 10, 15 a 20 slepic bazar

U zatepleného kurníku je potřeba si nejprve uvědomit, pro kolik opeřenců bude stavěný. Ono se to možná na první pohled nezdá, ale každá slepice by měla mít uvnitř nějaký svůj vlastní prostor pro bezstarostnou snášku. Pokud se tam bude mačkat slepice na slepici, tak těch vajec zase tolik moc nebude. U každé ubikace je na eshopech většinou napsáno, pro kolik slepic je určená. Proto se nad celou situací vždy dopředu zamyslíme a popřemýšlíme také o tom, zda do budoucna počet opeřenců neplánujeme zvětšit. Pak je lepší už přímo pořídit větší ubikaci.

  • kurník slepice prodej
  • plný kurník prodej
  • levné kurníky pro slepice
  • zateplený kurník prodej
  • mobilní kurník prodej

Jak vyřešit ventilaci?

Dobře odvětrávaný prostor je pro opeřence velmi důležitý. Přispívá to k jejich komfortu a celkové pohodě. Můžeme to vyřešit oknem, komínem a nebo pomocí dveří. Pokud budeme chtít investovat více peněz do opeřenců, tak se vyplatí pořídit i větrací systém. Špatně odvětrávaný prostor vede k menší produkci vajec.


Oblíbený kurník pro slepice plánek – kurník pro slepice z palet

Pokud by jsme si měli říct něco o jednom z nejlevnějších možných kurníků pro slepice, tak se bude určitě jednat o ten z palet. Na první dobrou to zní možná šíleně, ale zruční kutilové si poradí se vším a něco takového je výzvou pro každého domácího dobrodruha. Kurník z palet není samozřejmě vůbec nic jednoduchého a spíš se jedná jen o takové dočasné řešení, než zakoupíme opeřencům domeček a nebo nějakou jinou ubikaci. Původní nápad je sice zajímavý, ale samotná realizace je náročná a výsledek až zase tak moc skvělý není.

Velký kurník pro slepice nákres – stavba kurníku pro slepice plánek a návod

Pokud se do stavby něčeho takového chceme skutečně pustit, tak si nejprve musíme zhotovit kompletní nákres. Musíme mít dopředu promyšlené, jak bude celá ubikace velká. S tím souvisí i počet slepic uvnitř a od toho musí být odvozeno i všechno ostatní. Podrobné plánky a návody jsou na internetu skoro všude. Co se tam už ale většinou nepíše je to, že si musíme nejprve nakoupit veškerý potřebný materiál a ten není zrovna nejlevnější. Jakmile si pak všechno spočítáme, tak můžeme zjistit, že kurník z některého eshopu je dokonce i levnější.

Kvalitní kurník pro slepice svépomocí – stavba kurníku kurník pro slepice plánek

Jestli máme k dispozici domácího kutila a ten má svou práci velmi rád a ještě ho to k tomu i baví, tak si určitě dokáže pohrát i s touto zajímavou myšlenkou na kurník vlastní výroby. Takový člověk má totiž k dispozici mnoho potřebného nářadí, kdy se pro něj stává výroba čehokoliv naprostou hračkou. Díky mnohaletým a bohatým zkušenostem s různými konstrukcemi to pro něj bude hračka. A navíc nám může vymyslet i něco naprosto originálního, aby nám to záviděli i všichni sousedé v nejbližším okolí.

Jak vyrobit kurník pro slepice návod – jak postavit kurník pro slepice

Postavit si vlastní kurník není sice nic jednoduchého, ale také ani nemožného. Stačí k tomu mít dostatek správného materiálu a hlavně také různé nářadí, bez kterého by jsme se do toho pouštět vůbec neměli. Než ale začneme něco kutit, tak si potřebujeme udělat přesný plánek, co kde bude. Rovněž se hodí popřemýšlet nad množstvím slepic a zda nebudeme do budoucna plánovat jejich počet zvýšit. Vždy je dobré počítat se všemi možnostmi. A nebo si ho můžeme vyrobit s neviditelnou prodlužovací stěnou, kdy se v případě potřeby dodělá delší část a můžeme mít více slepic.

 • kurník s velkým výběhem
 • návod na výrobu kurníku
 • kurník pro 10 slepic rozměry

Otevírání a zavírání na automatický systém

Pro každého chovatele opeřenců je to především usnadnění práce. Zejména v ranních a pak večerních hodinách se nám to bude hodit. Celý proces probíhá automaticky a opeřenci se jej i brzo naučí správně využívat.


Nejlepší kurník pro slepice recenze

Není vůbec jednoduché tady jednoznačně ukázat, který kurník je ze všech ten nejlepší. Takový v podstatě ani žádný není. Každý chovatel drůbeže má totiž úplně jiné představy o ubikaci pro slepice. Někomu vyhovuje více mobilní a jinému zase takový, který má své pevné místo. Každý si tak může vybrat přesně podle toho, co mu vyhovuje. V horním žebříčku jsou sice vybrané ty nejlepší, ale vždy je to vybrané z různých konstrukčních variant a odlišných možností. A ne jen z jednoho jediného typu. Proto si najde ten svůj vysněný domeček pro opeřence úplně každý v horní tabulce. Stačí si jen vybrat tvar a velikost.


Důležité vybavení

Aby jsme to měli všechno komplet, tak nesmíme zapomínat ani na vnitřní vybavení. Je to stejně důležité, jako celý domeček pro opeřence. Aby byla snáška vajec kvalitní a ideálně v dobrém množství, tak musíme pro opeřence vytvořit uvnitř takové podmínky, které pro ně budou vyhovující. Každý opeřenec by tak měl mít pro sebe i dostatek místa a pohodlí.

 • Napaječka a krmítko – i když bude všude velký nepořádek, tak krmítko bude opeřence tak trochu umravňovat. Přísun čisté vody je rovněž velmi důležitý. Napáječka musí být vždy na snadně dostupném místě.
 • Snášková hnízda – jsou umístěné v klidnější části ubikace, kde slepice nic neruší.
 • Trusník a hřady – to jsou věci, bez kterých se žádná ubikace neobejde. Umožňuje opeřencům na nich sedět. Pod nimi je umístěný trusník, který se stará o trus.
 • Pletivo – každá ubikace by měla být zabezpečená proti nezvaným hostům ze všech stran.

Kurník pro slepice cena – jak sehnat nízké ceny?

I když je cena za takový slepičí domeček trochu vyšší, tak se nám to vyplatí. Opeřenci někde přebývat musí a můžeme si vybrat z mnoha zajímavých modelů. Přidané funkce jsou pak jenom k dobru a pomohou nám zjednodušit chovatelství drůbeže. V horním žebříčku je na každém řádku odkaz, kde máme podrobnější informace o zboží. Krom toho se můžeme podívat i na eshopy a ty si následně seřadit od nejlepší dostupné ceny. Jednou za čas můžeme na některých eshopech natrefit i na zajímavou akci, kdy se nabízí snížené ceny.

Jakmile se už chystáme pořídit slepice a k tomu i potřebný domeček, tak je vždy nejlepší si načíst co nejvíce informací ohledně kurníků pro slepice. Aby jsme to všem usnadnili, tak jsme do horní tabulky umístili nejlepší kurníky pro slepice z pohledu recenzí zákazníků a bohatých zkušeností chovatelů drůbeže. Procházeli jsme kvůli tomu hodně diskuzí, recenzí a dalších poznatků, aby jsme měli celkový přehled a mohli tak vybrat jen kvalitní a otestované zboží. Rovněž jsme kladli důraz i na poměr kvalita – cena. A to nejlépe hodnocené zboží jsme pak dali do horní tabulky.


Jak vybrat kurník pro slepice?

Všechny kurníky pro slepice mají něco do sebe a my si tak můžeme vybírat z mnoha tvarů a dalších funkcí, které nám usnadňují chovatelství drůbeže. Nový kurník pro slepice vždy pečlivě zvažujeme a procházíme si různé nabídky. Nejprve by jsme měli být ale pevně rozhodnutí, kde bude kvalitní kurník pro slepice umístěný a jestli bude nějakým způsobem pohyblivý. Mobilní objekty jsou v poslední době velmi oblíbené, kdy můžeme s jejich pomocí dopřát slepicím mnoho nového místa i s ohraničeným a chráněným prostorem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.