Menu Zavřeno

Lovecké nože

lovecké nože recenze testy parametry analýzy

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Lovecké nože se staly nedílnou součástí každého z nás, kdo holduje například bushcraftu, myslivosti a nebo má prostě rád pobyt v lese. Nůž u sebe by neměl mít jen každý správný muž, ale i každý, kdo vyráží do přírody. Jedná se o velice dobrého pomocníka, se kterým můžeme zažít krásné chvíle v přírodě. Pokud se jde do lesa na jakoukoliv výpravu, potřebujete mít u sebe lovecké nože. Ten se stal nepostradatelnou výbavou, kterou chceme mít při sobě v každé situaci. Nože rozdělujeme na různé druhy, kdy se hodí každý pro něco jiného. Na lovecký nůž chceme zejména kvalitní čepel, která splní všechna naše přání.

U loveckých nožů se většinou jedná o větší nástroje, které lze kvalitně a pevně uchopit pro jakoukoliv činnost. Hodí se ideálně do přírody a hlavně do lesa. Dobře se s nimi opracovávají menší stromky a jsou i skvělými pomocníky pro další zajímavé činnosti. Takový lovecký nůž je samozřejmě i určitým kultovním předmětem spojeným se zajímavými tradicemi. Kvalitní lovecké nože jsou i jakýmsi reprezentačním předmětem zdobící správného muže v přírodě.

Lovecké nože: Žebříček TOP 10 nejlepších loveckých nožů podle testů, hodnocení a recenzí zákazníků

V následující tabulce je zobrazený náš výběr pomocí analýz nejlepších loveckých nožů. Vybrali jsme je detailní analýzou všech uživatelských recenzí zákazníků ze srovnávacích portálu, diskuzních fór a odborných webech. Pomocí těchto informací jsme tak vybrali TOP 10 loveckých nožů. Produkty jsme nakonec vložili do následující tabulky. Každý řádek obsahuje na pravé straně odkaz. Tam nalezneme barevné varianty a také poskládané eshopy podle nejlepších cen.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Morakniv CompanionMorakniv Companion*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Mikov 245-XP-3/KPMikov 245-XP-3/KP lovecké nože*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Böker Magnum Forest Ranger 01MB233Böker Magnum Forest Ranger 01MB233*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Mikov PREDATOR 241-NH-1/KPMikov PREDATOR 241-NH-1/KP*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Hultafors bushcraft OK4Hultafors bushcraft OK4*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
GERBER StrongArmGERBER StrongArm*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Walther PPQWalther PPQ*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Ruike P801Ruike P801*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Ruike Jager F118Ruike Jager F118*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Morakniv EldrisMorakniv Eldris*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Zkušenosti z terénu s loveckým nožem

V následující tabulce jsme pro vás vybrali ty nejlepší lovecké nože, které jsme si mohli jednak vyzkoušet sami při našich vandrech a různých potulkách přírodou, ale hlavně všechny tyto skvělé nože vycházejí z velmi pozitivních ohlasů ostatních uživatelů. Následující nože nás nezklamaly při zpracování potravin a rovněž ani při řezání a jiného opracování dřeva, což se vám bude v lese samozřejmě hodit. Vyzkoušeli jsme je na dřevě suchém, syrovém, ale také vyloženě tvrdém dřevě. Tyto nože pro lovce fungovaly opravdu skvěle.

Proto doporučujeme v tabulce právě tyto nože, které si získaly od uživatelů nejlepší recenze. Následující nože jsou vyzkoušené přímo z terénu námi, ale i dalšími lidmi, kteří je používají na denní bázi. Lovecké nože se i velice dobře brousí přímo v terénu. Jsou pro to malinko více přizpůsobenější, než nože běžné. Další věcí je ta, že se tento druh nožů ani moc rychle netupí. Máme tím samozřejmě na mysli přirozené použití nože.


Nože lovecké a jejich kvalita

U loveckých nožů potřebujete mít pevnou čepel. Rovněž je důležité mít rukojeť vyrobenou z přírodních materiálů jako je například dřevo a nebo paroh. Od nože loveckého vyžadujete, aby byl robustnější a trochu těžší. Lépe se s ním pak manipuluje při důležitých úkonech, pro které jsou lovecké nože vyrobeny. Tyto prvky jsou velice důležité, což vyplynulo i z většiny recenzí od uživatelů. Nůž lovecký musí být jednoznačně kvalitní a musí být na něj spolehnutí.

Lovecký nůž s pouzdrem

Tady je dobré si promyslet, jakým způsobem budete například po lese se svým loveckým nožem chodit. Asi tu nemá smysl moc vykládat o tom, že budete mít nůž schovaný někde v batohu. Nůž má být připravený k okamžitému použití. Tedy pro náš typ robustního nože je nejideálnější kvalitní pouzdro, které je uchyceno za pevný opasek. Kde nijak nepřekáží při pokleku ani běhu. Ale přitom je neustále možno ho jednoduchým způsobem vyjmout z pouzdra a použít. Lovecké nože s pouzdrem jsou určitým zvykem správných zálesáckých mužů.

Velké lovecké nože

U těchto nožů je to už tak trochu nad míru a to z toho důvodu, že pokud slyšíte o nějaké výpravě, která sebou má vyloženě velké lovecké nože, tak už se tu bavíme o typu rambo nůž a nebo o mačetě, se kterou se musíte prosekávat zarostlým pralesem. Tento velký lovecký nůž v rámci české republiky zřejmě moc velké uplatnění mít nebude. A už je to spíše na nějakou přehlídku a nebo se pochlubit před holkami u táboráku.


Nejkvalitnější lovecké nože ruční výroba

Pokud chcete vyloženě lovecký nůž ruční výroby, tak se připravte na to, že budete muset sáhnout hlouběji do peněženky. Samozřejmě, že pokud vám to nedělá vůbec žádný problém, tak můžete mít na objednávku lovecké nože ruční výroby v opravdu vysoké kvalitě, které byste těžko někde našli jen tak v obchodě. Navíc takto vyrobené nože vám již naprosto přesně padnou do ruky, protože to již budete mít dopředu naměřené na vlastní dlaň. Tím pádem si budete připadat, jako by jste již s takto vyrobeným nožem spoustu let fungovali.

Levné lovecké nože – lovecke noze puma

Na levný lovecký nůž bych se asi moc nespoléhal. Představte si, že jste například někde v hlubokém lese a vaše levné lovecké nože to prostě nedají. Většinou se jedná o levné nože z Číny, které jsou vyrobeny ze slabších materiálů. Ono se to sice na oko tváří, že vypadají dobře, ale tu kvalitu prostě časem pocítíte. A většinou se tak stává, když to nejméně čekáte. Není pak lepší si raději pořídit opravdu kvalitní nůž?

Nejlevnější lovecké nože bazar – nože mikov – bazar

Lovecký nůž z bazaru rovněž nedoporučuji kupovat. A i když se může na první pohled zdát, že je jako nový, tak nikdy nemůžete vědět, co s ním majitel prováděl a jakým způsobem bylo s nožem nakládáno. Bazarové nože za mě tedy vůbec nebrat. A to i kdyby se majitel zaručil, že mu nůž jen pět let ležel na poličce a má pouze vybledlou rukojeť od svítícího sluníčka. Tomu se raději snažte vyhnout a loveckým nožům z bazaru ani nevěnujte příliš velkou pozornost. Ani nože Mikov nestojí tolik, aby si je nemohl člověk pořídit úplně nové.

Prodám lovecký nůž mikov fixir paroh recenze 232-xp-xh – staré nože mikov

Inzerátů je už v dnešní době mnoho a z druhé ruky si můžeme zakoupit cokoliv. Otázkou pouze zůstává, v jaké kvalitě to bude a zda je to ještě vůbec použitelné. Záruka v podstatě není žádná a můžeme mít jen to, co je patrné z obrázku. To ovšem nezaručuje funkčnost a další potřebné věci k aktivnímu používání.


Nejlepší lovecké nože u nás

V této skupině označené jako nejlepší lovecké nože nás zejména zajímá kvalita zpracování. Velmi důležité je také samozřejmě to, jaké jsou použité materiály. Takový nejlepší lovecký nůž musí mít kvalitní ostří a dokonalou čepel. Dále je zde velice důležité, jak je zde vyřešena ergonomie nože. Pokud vám totiž nůž do ruky nepadne, tak to prostě není ono, pocítíte to snadno. A nakonec se ještě zkoumá i to, zda vám nůž nevyklouzává pokud máte mokrou ruku, velmi důležitý faktor při výběru kvalitního nože. Můžete si ale zvolit i menší a šikovný karambit, který se rovněž vyznačuje jako kvalitní nůž.

Top lovecké nože s pevnou čepelí a pilkou

Tyto nože jsou naprosto ideální do přírody, kdy se můžete spolehnout na to, že lovecký nůž s pevnou čepelí je opravdu kvalitní výrobek. Pokud děláte cokoliv, tak pevná čepel nože vás nenechá nikdy na holičkách. U některých nožů je pak jako bonus k dobru ještě navíc i zabudovaná pilka. Není to úplná náhrada za pilu, ale pokud vyloženě tuto mechaniku potřebujete a nic jiného po ruce nemáte, tak zde určitě přijde vhod.

Značkové lovecké nože s pilkou – victorinox lovecke noze

Na půl nůž a na půl taková menší pilka. Ono se to může zdát, že to asi moc využitelné nebude. Ale divili by jste se, jak skvělý pomocník lovecký nůž s pilkou může být. Na pár fórech jsme se dokonce dočetli, že pilka na noži hrála významnou roli, když bylo potřeba vyrobit rychlá nosítka a další zajímavé věci. Pokud potřebujete odřezat trochu silnější větev stromu, tak je pilka mnohem ideálnější, než běžné použití nože.


Luxusní lovecké nože paroh

Lovecký nůž z parohu vyrobený je oblíbenou záležitostí myslivců. Rukojeti těchto nožů jsou vyrobeny z pravého parohu a některé jsou opravdu velice krásné a pečlivě zpracované. Nejenom že tyto nože působí mohutně, ale opravdu je tam i ten pocit při držení. U těchto parohových rukojetí je většinou ještě i ochranný kroužek, kterým je zakončená parohová rukojeť. Esteticky to působí velmi pěkně a draze zároveň.

Švýcarské lovecké nože

Původně měl švýcarský lovecký nůž pomáhat v nehostinném terénu při jídle. Ale pamatovalo se i na to, že nůž by měl mít mnohem více funkcí a byl by tak užitečný při mnoha situacích. To se zachovalo až do dnešní doby, kdy máme všichni zafixováno, že švýcarské lovecké nože jsou jakési více funkční nástroje, které se rozevírají do všech možných stran, aby nám ulehčili spoustu věcí při běžných denních činnostech. Nože vynikají svou kvalitou a dlouhou životností. Lovecký švýcarský nůž je ideálním pomocníkem pro každého muže, které miluje to pravé dobrodružství v přírodě.

Oblíbené lovecké nože Muela

Využití je zde především pro myslivce, kdy je již z prvního pohledu na lovecký nůž Muela patrné, že se zajímáte o myslivost. Tento druh nožů je převážně kratší, ale za to jsou mohutnější a dobře padnou do ruky. Muela nože jsou ze Španělska a patří ke špičce kvality, kterou můžete mít. Většinou jsou vyrobené z nerezové molybden ocele s velmi vysokou tvrdostí. Rukojeti nožů jsou rovněž z kvalitního materiálu jako je například pravý paroh a nebo různé druhy z řádu exotického dřeva.


Elegantní lovecké nože Bowie – japonske lovecke noze

Původně pracovní lovecký nůž Bowie byl využíván vyloženě k pracovním účelům, kde díky jeho velké váze ho převážně využívali myslivci. Jeho hlavní charakteristickou značkou je jeho robustnost a má specifickou čepel, které si nelze nevšimnout již z dálky. Není to úplně tak na vycházky lesem, nůž se něco málo pronese a jeho vlastníci si jej pořizují na vyloženě specifické věci, kdy přesně znají jeho přednosti a zároveň i nevýhody velikosti.

Kvalitní lovecké nože – německé lovecké nože

V podstatě zde platí jedno jednoduché pravidlo pro kvalitní lovecký nůž, je to ocel a její kvalita. Čím tvrdší máte ocel čepele, tak tím pádem vám vydrží déle ostrá. To ale samozřejmě znamená, že se i hůře brousí. Ale ne vše se točí jen kolem ocele u kvalitního nože. Další velice důležitou roli hraje rukojeť. Svým uchycením si musíte být naprosto jistí v jakékoliv situaci. Stisk musí být pevný a rukojeť nože vám musí naprosto přesně padnout do ruky. Pokud se vám nůž drží špatně, tak se to časem projeví na vaší nespokojenosti.

Zavírací lovecké nože – lovecké nože zavírací

Tyto nože jsou oblíbené zejména proto, že jsou velmi dobře skladné a vejdou se do každé kapsy. Zavírací lovecký nůž je při zavření jen poloviční velikosti a to se občas hodí. Tím pádem se každodenní nošení v kapse stává pohodlnou záležitostí. Zavírací nože mají však značnou nevýhodu a tou je jejich pevnost. Hodí se proto spíše pro jemnější úkony jako je například krájení potravin a podobných nenáročných věcí.

Lovecké zavírací nože s pilkou – lovecke noze joker

Pak tu máme ještě další skupinu podobné té předešlé, kdy je zavírací nůž opatřen ještě navíc i pilkou. Tady už ale nehleďte příliš moc na funkčnost takové pilky. A to z toho důvodu, že už to silně hraničí dejme tomu s lepší hračkou. Pokud je nůž nový, tak to určitou dobu funguje, ale po čase se začne vše pohybovat a naklánět, prostě to není ono jako když máte kvalitní nůž. Takový lovecký zavírací nůž s pilkou už tedy moc funkční není a ke kvalitě má bohužel daleko.


Finské lovecké nože

Přímo myslivci jsou po desetiletí testovány finské lovecké nože a to proto, že tyto země jsou odjakživa spojeny s myslivostí. Vždy jsou brány v potaz veškeré připomínky samotných uživatelů a za tu dobu se začaly vyrábět nože finské kvality, kdy se zdokonaluje již jednou vylepšené. Výsledkem jsou perfektní nože, které respektují umění severských zemí na velmi vysoké úrovni. Nejznámější skandinávskou firmou na výrobu loveckých nožů je společnost Marttiini.

Damaškové lovecké nože – lovecké damaškové nože

Nože jsou vyráběny z damascénské oceli a ta má speciální vnitřní strukturu, kde je vícero vrstev a více druhů oceli. A právě tyto vrstvy jsou navzájem velmi pevně spojeny. Proto se zde jedná o ocel, která má nejlepší možné vlastnosti. Vlastnosti damaškového loveckého nože jsou pak vysoká odolnost a tvrdost. Navíc nože vyrobené z této ocele mívají pěknou kresbu na čepeli. Damaškové nože tak znázorňují kvalitu a luxus. Hodně těchto nožů můžeme spatřit i u sběratelů, kteří se zaměřují na drahé a luxusní nože z damašku.

Řeznické nože Mikov – řeznický nůž Mikov Patron

Každý nůž se hodí pro spoustu věcí a bez nich by jsme nemohli v podstatě ani moc dobře fungovat. Patří sem i ty řeznické, kdy se porcují velké kusy masa. Práce jde snadno od ruky a tento pomocník se i skvěle drží, aby nám šlo vše mnohem rychleji.

Roubovací nůž Mikov Elipt – lovecke noze na zakazku (ručně vyráběné lovecké nože zkušenosti)

Pokud chodíme často na zahrádku, tak při udržování stromů se nám rovněž hodí vhodný nůž. Výhoda je u speciálního zakřivení, se kterým se dají řezat různé úhly.

Damaškový nůž Mikov Crocodile – elektrikářský nůž Mikov Skaut

Pracovní nože mají rovněž své zastoupení v mnoha profesích. Vždy je to o tom, co všechno nám daný pomocník dokáže nabídnout a zda nám v nějakém směru může aspoň trochu ulehčit práci.


Nejoblíbenější lovecké nože Dellinger – zdobené lovecké nože diskuze

Velice krásné a v podstatě i reprezentativní lovecké nože Delinger jsou perfektně zpracované a vyrobené pouze z těch nejlepších materiálů. To také samozřejmě znamená, že ceny u těchto nožů se pohybují trochu někde jinde. Za kvalitu se dnes musí připlatit a tady to určitě platí dvojnásobně. Nože jsou vyráběné především v Japonsku a dají se považovat za velice kvalitní pracovní nástroje. Jsou zde použity ocele prémiových kvalit a to je prostě znát.

Lovecké nože z damaškové oceli – damaskove noze lovecke

V této oblasti můžete vycházet z pár podobných názvů jako je například damasteel a nebo nože damaskové. Rovněž se můžete setkat i s názvem damasténské a také damascénské. Všechno to ale patří do skupiny lovecké nože z damaškové ocele. Opět se zde jedná o velmi luxusní nože a u čepele můžeme vidět nádhernou dekorativní kresbu. Damašková ocel je složená z vícero ocelí, kde každá má trochu jiné vlastnosti a ty jsou poté spojeny v jeden celek. Výsledkem tohoto sloučení je pak tvrdost a zvýšená odolnost proti opotřebení.


Lovecké nože Mikov – nože Mikov prodej – starý zavírací nůž Mikov bazar

Tuto českou firmu bude znát určitě spousta lidí, jejich nejslavnější kapesní nůž je rybička. A někteří ještě určitě pamatují i jejich nože armádní. Lovecké nože Mikov mají bohatou nabídku všech různých nožů, ale zejména sem patří lovecké, kapesní a kuchyňské nože. Proto se často stává, že se tyto nože objevují pod vánočním stromečkem jako pěkné dárky pro nejbližší členy rodiny. Zlaté české ručičky spojené s dlouholetou tradicí udělalo firmě dobré jméno i v zahraničí. Jejich nože jsou hlavně do přírody ideálním pomocníkem, ať už se jedná o nůž zavírací a nebo pevný. Mikov nože spojuje dlouholetá kvalita a úspěch. Nejlepší Mikov nože lovecké patří k těm, které můžete spatřit u spousty myslivců v lese.

Mikov nože recenze – nože Mikov Uton a Ruby – nůž Mikov Uton recenze 362

V dnešním článku si vezmeme ke srovnání pár nožů značky Mikov, kdy jsme si prohlédli spoustu recenzí a dali jsme dohromady tabulku, kde se můžete podívat na ty nejlepší nože. U těchto TOP 10 nožů jsme vycházeli zejména z testů a srovnání od uživatelů. Není nic lepšího, než když vám poradí právě takový člověk, který již nůž nějakou dobu vlastní a má s ním zkušenosti přímo z terénu. Takové recenze na nože Mikov jsou pak nejlepší a máme je tu pro vás i v dnešním článku. Často ještě můžeme narazit i na Uton a Ruby.


Lovecké nože Solingen – lovecké kované nože

Společnost pocházející z nožířského města Solingen. Lovecké nože Solingen vynikají svým unikátním zpracováním a také svou elegancí. Ocel sice nepatří mezi nejtvrdší, ale na běžné používání dostačuje a navíc má skvělé antikorozní vlastnosti. Firma vyrábí krom nožů také speciální nástroje. Díky svým kvalitním výrobkům se firma proslavila až za hranice Německa. O jejich výrobky je velký zájem a nože můžeme najít v hodně eshopech.

Lovecké a outdoorové nože – myslivecké lovecké nože

Pokud to myslíte s výběrem outdoorového nože vážně, tak se doporučujeme zaměřit na pevnou čepel. To ale neznamená, že je to jen o výběru čepele. Správný výběr rukojeti zde také hraje velkou roli. Ideální je zvolit větší a o něco málo těžší. Při práci s takovým nožem budete mít pocit, že je to takové to pravé ořechové a nůž pro outdoor potřeby vám sedne přesně do ruky. Při pevném uchopení nože musíte mít pocit, že se vám drží naprosto přirozeně. Tento druh nožů se převážně využívá při trekingu a turistice. S oblibou ho využívají i horolezci, kdy je to do přírody ideální pomocník.

Lovecké nože Victorinox – lovecké pevné nože

Tento typ je v podstatě sen každého kluka a mnoho zálesáků ho považuje jako nejdůležitější věc pro své výpravy. Lovecké nože Victorinox si můžete vybrat podle spousty jedinečných prvků. Nejvíc se zde můžete probírat různými velikostmi čepele, kde je opravdu z čeho vybírat. Spousta nožů značky Victorinox obsahuje otvírák na konzervy, na láhve a můžete mít dokonce i vývrtku a šroubovák. Nože jsou známy zejména svou perfektní funkčností do každé nepohody. Spousta lidí ocení široké využití takto multifunkčního nože a zároveň hodně vysoké kvality celkového zpracování. A to všechno ještě doprovází atraktivní vzhled. Navíc zde můžete mít i pojistku čepele a to se u loveckého nože může hodit.


Bezpečnost především

Mít sebou k dispozici lovecký nůž je samozřejmě dobré, je třeba si ale dávat pozor. Nože jsou ostré a při troše nepozornosti se snadno něco stane. Proto není od věci sebou nosit aspoň základní věci při takové nehodě. Většinou je ideální mít sebou alespoň malou krabičku, kde je základní vybavení při neopatrném zacházení s nožem.

Co je dobré vědět

Každý nůž se skládá z několika součástí a je dobré o nich něco vědět. Pokud to máte předem nastudované, tak se pak velice dobře dokážete orientovat ve velké nabídce všech loveckých nožů, které si můžete zakoupit.


Parametry loveckých nožů a testy

Samozřejmě bude mít člověk k dobru, pokud ví aspoň něco málo i o parametrech loveckých nožů. Když si jde člověk koupit nový nůž, tak je vždy dobré si přečíst další recenze lidí, kteří si již daný produkt zakoupili a mají s ním zkušenosti. Dnes je již na internetu k dispozici spousty uživatelských recenzí a testů, podle kterých se můžete rozhodnout, co přesně si koupit a zda to bude ideální volba.

Čepel

Velmi důležitá část nože. Cokoliv, co budete dělat, bude mít za následek využití ostří nože. Ideální je mít u loveckého nože i špičku.

Rukojeť

Důležitá věc je zde volba materiálu a celková délka čepele. Čím kvalitnější ocel je pro výrobu nože použita, tak tím déle vydrží samozřejmě nůž ostrý. Na druhou stranu je nutno říct, že se pak hůře brousí.

Materiál

Většina výrobců vyrábí nože ze středně tvrdé ocele. Následně je na vás, co přesně od nože vyžadujete a podle toho si můžete zvolit i materiál dle vašich požadavků. Důležitý je rovněž i druh oceli z jaké je nůž vyrobený.

Povrchová úprava čepele

K výběru může být povrchově upravená čepel a nebo lesklá. Ve většině případů se ale setkáváme s lesklou čepelí. Pak můžeme ještě narazit na čepele broušené. Na těch jsou pak méně patrné škrábance. A nakonec tu máme ještě černé čepele, kde toto zbarvení slouží před korozí nože.

Musí padnout do ruky

Snad nejdůležitějším faktorem při výběru kvalitního loveckého nože. Pokud vám totiž nepadne do ruky, vše ostatní je nepodstatné. Při uchopení nože musíme mít pocit, že je spojený s vaší rukou. Při delším používání je totiž každý pohyb poznat, což je podobné i u nožů balisong. Když chcete provádět triky s motýlkovým nožem, tak si musíte vybrat takový, se kterým se bude snadno manipulovat do všech stran a nebude vás nijak omezovat v rychlém pohybu.

Pevný nebo zavírací nože mikov?

Samozřejmě záleží jak chcete nůž využívat. Pokud to budou nějaké dejme tomu rodinné pikniky, u kterých budete porcovat svačinu, tak je zavírací nůž ideální. Pokud jste ale například aktivní myslivec a pohybujete se lesem, kde pravidelně používáte nůž, je potom lepší ho mít k okamžité dispozici u pasu a kvalita se z dlouhodobého hlediska pozná.

Typ ostří

Výběru typu ostří je z toho důvodu, že každý typ ostří může mít trochu jiné využití nože. Můžete si vybrat hladké, vroubkované a nebo kombinované.

Velikost

U velikosti nože je dobré mít na paměti, že krátký nůž se velice dobře ovládá. Na stranu druhou se však při práci hodně nadřete. Pokud si vezmete nůž větších rozměrů, tak vám s ním půjde práce od ruky. Ten se však ovládá o něco hůře, než nůž rozměrů malých.

Hmotnost

Zde je to velmi podobné jako u velikost, kdy s těžším nožem se vám bude mnohem lépe pracovat. Pokud ale budete vykonávat práci s nožem delší čas, tak vám přijde určitě vhod nůž menší hmotnosti.


Jak vybrat lovecký nůž správně?

Vždy je to o tom, co máte v plánu s nožem dělat. Pokud jdete na větší výpravu, kdy budete v lese několik dní, tak možná stojí za zmínku mít nože dva. Jeden, co vám bude vyset u boku na těžší práci a druhý kapesní nůž na drobné práce, se kterým se lépe manipuluje. Na této stránce je již spousta informací. Doporučujeme přečíst vše, je zde hodně přínosných informací jak vybrat lovecký nůž správně.

Ceny: Kolik by měl nový lovecký nůž stát?

V této kategorii si řekneme něco málo o cenách, za jakou částku můžete mít lovecký nůž a co od něj očekávat. Ceny by ovšem neměli být prvotní rozhodující prvek.

Cena loveckého nože do 500 Kč s DPH

V této cenové kategorii se pohybují nože například i jen za 200 Kč. Obvykle to jsou malé nožíky, které spíše využijete jen tak na občasné vycházky do přírody na vyřešení svačiny, ukrojení houby a podobných nenáročných věcí. Pokud nehledáte nic náročného, tak si určitě vyberete.

Cena loveckého nože od 500 Kč do 2000 Kč s DPH

V této cenové hladině si už lze vybrat slušný nůž, co něco vydrží. Jde již o delší pobyt v přírodě a na svůj lovecký nůž se budete moci spolehnout. Nabídka je široká a můžeme si vybírat z nepřeberného množství kvalitních loveckých nožů. Všechno je jen o vašich preferencích a vkusu.

Cena loveckého nože nad 2000 Kč s DPH

Zde již můžeme najít nože, které jsou použitelné do extrémních podmínek. Nože máme většinou dražší, ale za to mají vysokou kvalitu. Jsou vyrobené z nejlepších materiálů a mají perfektní vlastnosti. Není to jen o čepeli, ale také o rukojeti. Mají perfektně vyřešenou ergonomii a nemusejí se zase tak často brousit jako nože levné. Pak je to ještě skupina nožů luxusních, kde je zejména kladen důraz na kvalitu vizuální.


Nůž mikov rybička limitovaná edice stříbrná a zlatá – nože mikov cena

Mikov si můžeme pořídit i jako investici, kdy se nejedná o žádnou malou částku. Například velmi známá rybička je tu s námi již mnoho let. Jedná se o limitovanou edici – stříbrná a zlatá. Nůž není na běžné používání. Nebo tedy může být, ale tím by jsme znehodnotili jeho cenu.

Nejlepší kvalitní nože na přežití v přírodě – nože mikov predator

Kvalitních nožů není nikdo dost a pokud jde o přežití v přírodě, tak se to samozřejmě násobí. Nejlepší kvalitní nože jsou vyrobeny z takových materiálů, které vydrží veškeré přírodní podmínky. V momentě, kdy jste v divočině daleko od civilizace, tak si nikam do obchodu nezajdete. Jste zcela odkázáni na přírodu kolem vás. V tabulce úplně nahoře jsou kvalitní nože na přežití. Ať  si vyberete jakýkoliv, tak na přežití v přírodě vám bude dobrým přítelem a nejlepším pomocníkem.

Nože na přežití recenze – nejlepší nože mikov recenze

Lovecké nože jsou v podstatě nože na přežití a k pár z nich si dnes přidáme i nějaké recenze. Přežití v přírodě je dnes zajímavé a často vyhledávané téma. Kolikrát je kvalitní nůž to jediné, co sebou v divočině máte a na co se můžete spolehnout při jakýchkoliv situacích. Ono vám nic jiného ani nezbývá, když jste někde v hlubokém lese a musíte si obstarat jídlo a přespání pod širým nebem. A to ještě za předpokladu, že se kolem vás pohybuje různá divoká zvěř.


Nejlepší kvalitní vojenské nože s pevnou čepelí – vojenské nože mikov storm

Kvalitní vojenský nůž a ještě k tomu s pevnou čepelí jsou velmi oblíbené nože. Nejlepší z nich pak mají delší a robustnější čepel, která je ještě z horní strany vroubkovaná. Výsledkem je pak nůž s mnohaúčelovým využitím. Vojenské nože mikov patří k těm nejkvalitnějším, co se dá u nás sehnat. Základem je dobrá volba materiálu již při samotné výrobě. Kvalitní švýcarský vojenský nůž si můžete najít v naší tabulce nahoře, kde jsou srovnané i další nože, které prošly nejednou recenzí a obsadili přední místa v testech.

Lovecké nože: Recenze a popis top 5 produktů + české nože mikov

Připravili jsme si pro vás pět produktů, které si díky kladným uživatelským recenzím zasloužili pozici mezi nejprodávanějšími loveckými noži. Kliknutím na název se prokliknete na portál, kde si můžete zjistit více informací a pak se i prokliknout do eshopů, kde si můžete nůž zakoupit.

Morakniv Companion

Jedná se o švédský lovecký nůž o vysoké kvalitě. Je to všestranný nůž zaměřený na přežití v přírodě. Je ale i vhodným pomocníkem pro běžnou práci. Má speciálně vyrobený tvar, který slouží ke snížení únavy, když s ním pracujete delší dobu. Krom toho, že je čepel vyrobena z oceli sandvik, tak je jeho ostří odolnější proti opotřebení. Nůž má speciální rukojeť, která je odolná proti prokluzování v ruce. Spoustu lidí ocení i oporu pro palec.

Nůž Mikov Predator recenze 241-NH-1/KP

Tento nůž patří do kvalitní skupiny Mikov. Čepel máme vyrobenou z nerezové oceli 420. Je to ideální nůž do přírody na vícero dní, kdy se na něj můžete spolehnout i při větší výpravě. Predator nůž recenze se dodává i se speciálním pouzdrem, které oceníte i při nepříznivému počasí. Zajímavý je i jeho ergonomický tvar, kdy vám padne nůž přesně do ruky. Konkrétně tento nůž od firmy Mikov je hodně oblíbený u myslivců a zálesáků.

Victorinox Spartan

Kapesní nůž s multifunkčním využitím pro každého, kdo si chce s nožem dostatečně vyhrát. Tento Spartan nabízí spoustu funkcí, které se můžou hodit každému. Obsahuje otvírák na konzervy, vývrtku, samozřejmostí je malý a velký nůž. Dokonce je k dispozici i malý šroubováček, bodec, kroužek na klíče a máte zde dokonce i párátko. Victorinox je vymožeností dnešní doby s ohledem na bohatou funkčnost. K tomu všemu je navíc velice lehký a také skladný, kdy se snadno ukryje do každé kapsy. A to váží jen 95 gramů.

GERBER StrongArm

StrongArm je nůž s pevnou čepelí a bezesporu patří do řady těch nejkvalitnějších. Při tom nabízí mnoho výhod díky zvolenému materiálu při výrobě. Za zmínku určitě stojí, že ocelová čepel je extra chráněná speciálním pláštěm z keramiky. Nůž je velmi pevný a spolehlivý díky konstrukci „full tang“. Snese tak i drsnější zacházení aniž by to ubralo z jeho kvalit. Jeho černý keramický povrch prodlužuje životnost nože z důvodu omezování koroze. Rukojeť máme ze zpevněných skelných vláken, které navíc zabraňují vyklouznutím z ruky.

Böker Magnum Forest Ranger 01MB233

Německá firma vyrábí nože nejvyšší kvality, které jsou oceňovány i v zahraničí. Pevná čepel má díky své kvalitě řadu zákazníků z celého světa. Jeho robustní tvar zajišťuje dokonalou ovladatelnost a při práci pociťujete lehkost a přesnost. U tohoto loveckého nože máme možnost využít gravírování, kdy se na čepel nože nanese jméno nebo logo. Proto máme tyto nože tolik oblíbené, dají se použít i jako reprezentační předměty s vysokou kvalitou.

Lovecký zavírací nůž – nerezové sady lovecké nože

Pokud jsme například početnější skupina myslivců, rybářů a nebo máme rádi pobyt v přírodě na čerstvém vzduchu, tak pro nás budou zajímavé nerezové sady nožů. Ty vycházejí za zajímavější ceny, než když si kupujeme lovecké nože jen jako jeden produkt.

Nerezová ocel se vyplatí pro outdoor

Když jsme někde na táboře a nebo jezdíme na pobyty do přírody k vodě, tak je nerezová ocel skvělá věc. Krom toho, že má nerezová ocel i skvělé vlastnosti, tak není žádný problém, když se nůž pohybuje ve vodě a nebo ve vlhkém prostředí.

Univerzální kožené pouzdro

Kožené pouzdra univerzální jsou výjimečné z toho důvodu, že jsou vhodné pro většinu nožů. Dají se totiž malinko přizpůsobit noži. Jakmile se pohybujeme po lese, kde potřebujeme mít nůž neustále po ruce, tak je kožené pouzdro nepostradatelným pomocníkem.

Taktické příslušenství do lesa wood

Co se týče taktického příslušenství do lesa, tak se jedná o zajímavé věci, které jsou ideálními doplňky. Jedná se tak například o taktické kožené pouzdra a různé držáky. Když jedeme stanovat, tak se nám to bude hodit jako další potřebná výbava.

Další příslušenství na eshopech skladem

Lovecký zavírací nůž není není jedinou věcí, která se nám může hodit. Přikládáme sem ještě malou nápovědu pro doplňky a příslušenství, které jsou skladem. Zboží je roztříděno do příslušné kategorie a stačí si jen vyhledat přesně co potřebujeme.

 • zajímavá wood pouzdra skladem – opinel, hunter, joker, böker, gerber
 • univerzální taktické doplňky do přírody – blade steel nerezová ocel
 • cold steel lovecký zavírací nůž – nerezová čepel skladem + doplňky
 • hodnocení nožů knives a další hodnocení lepších steel nožů
 • produkt lovecký zavírací nůž včetně hunter pouzdra skladem
 • do košíku lze porovnávat značky, v košíku lze zjistit skladem zboží
 • skladem ocílky knives, böker, hunter, joker, cold steel knife produkt
 • nerezová pevná rukojeť skladem – doplňky a celkové hodnocení v košíku
 • skladem knives produkt včetně hodnocení zákazníků, možnosti košíku
 • pevná nerezová cold steel ocel skladem – böker, opinel, joker knives
 • kožené knife pouzdra skladem v možnostech košíku online
 • v košíku se dá i porovnávat zboží skladem
 • nerezová čepel opinel – možnosti košíku

Nože nůž recenze

Nezapomeňte si ještě projít horní tabulku na této stránce, kde máme další srovnání zajímavých loveckých nožů. Nože nůž recenze jsme vybírali hlavně podle zkušeností všech uživatelů, kteří nože vlastní a mají s nimi dlouhodobé zkušenosti. Jen tak lze docílit nějaký souhrn všech informací o kvalitních nožích loveckého charakteru. Rovněž se dá dočíst spousta zajímavých informací i na různých českých eshopech. Kde jednou za čas také píšou své zkušenosti zákazníci. Ze všech těchto informací jsme vycházeli i my a díky tomu jsme mohli sepsat tuto stránku plnou zajímavých informací, kde si každý může přijít na to své.

Na konec článku bychom vám chtěli ještě připomenout, že v horní části máte velkou tabulku se srovnáním TOP 10 nejlepších loveckých nožů. Můžete si tam zjistit více informací, podívat se na dostupnost v obchodech a projít si nejlepší ceny. Máte tam také další hodnocení zákazníků.


Lovecké nože: Pár slov o loveckých nožích na závěr

Dnes jsme si v článku zhodnotili základní rozdělení a jak si správně vybrat lovecký nůž. Jak jste si mohli přečíst, tak spousta parametrů je důležitých. Estetické věci by měly být až za věcmi důležitými jako je například rukojeť nebo čepel. Lovecké nože se ale samozřejmě neztratí ani v žádné kuchyni, kde to ocení každé hospodyňka. Tedy kvalitní věci můžete mít i v kuchyni a ne jenom na vandru v lese. Jak jste si mohli v dnešním článku přečíst, tak rozhodnout se pro správný lovecký nůž není úplně jednoduché. S námi to ale zvládnete snadno. Doporučujeme vám prohlédnout si tabulku v horní části stránky, která pomůže s výběrem kvalitního loveckého nože.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.