Menu Zavřeno

Lovecké nože

lovecké nože recenze testy parametry analýzy

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Lovecké nože se staly nedílnou součástí každého z nás, kdo holduje například bushcraftu, myslivosti a nebo má prostě jen rád pobyt v lese. Nůž by měl mít u sebe každý, kdo vyráží do přírody. Jedná se o velice dobrého pomocníka, se kterým můžeme zažít krásné chvíle kdekoliv v přírodě. Pokud se jde do lesa na jakoukoliv výpravu, potřebujeme mít u sebe vhodné lovecké nože. Tento ostrý pomocník se stal nepostradatelnou výbavou, kterou chceme mít při sobě v každé situaci. Nože rozdělujeme na různé druhy, kdy se hodí každý pro něco jiného. Na lovecký nůž chceme zejména kvalitní čepel, která splní všechna naše přání.

U loveckých nožů se většinou jedná o větší nástroje, které lze kvalitně a pevně uchopit pro jakoukoliv činnost. Hodí se ideálně do přírody a hlavně do lesa. Dobře se s nimi opracovávají menší větve a jsou i skvělými pomocníky pro další venkovní činnosti. Takový lovecký nůž je samozřejmě i určitým kultovním předmětem spojeným se zajímavými tradicemi. Kvalitní lovecké nože slouží i jako reprezentační předměty zdobící správného muže v přírodě.

Lovecké nože: Žebříček TOP 10 nejlepších loveckých nožů podle testů, hodnocení a recenzí zákazníků

V následující tabulce je zobrazený náš výběr nejlepších loveckých nožů. Vybrali jsme je z analýz mnoha uživatelských recenzí zákazníků ze srovnávacích portálu, diskuzních fór a odborných webů. Pomocí těchto informací jsme tak vybrali nejlepších TOP 10 loveckých nožů. Toto zboží jsme nakonec vložili do následující tabulky. Každý řádek obsahuje na pravé straně odkaz. Tam nalezneme podobné varianty, další barevnosti, příslušenství, pouzdra a také poskládané eshopy podle nejlepších cen.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Široký výběr loveckých nožů - víceLovecký nůž recenze testy kvality zkušenosti diskuze hodnocení a srovnání široký výběr nožů mikov predator*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Levnější lovecké nože - více zbožíNejlevnější lovecké nože zkušenosti testy kvality diskuze mikov pevnost cena a výprodej*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Böker Magnum Forest RangerBöker Magnum Forest Ranger 01MB233*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Mikov PREDATOR 241-NH-1/KPMikov PREDATOR 241-NH-1/KP*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Hultafors bushcraft OK4Hultafors bushcraft OK4*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
GERBER StrongArmGERBER StrongArm*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Oblíbené lovecké nože - víceOblíbené lovecké nože recenze podle zákazníků a jejich zkušeností a testů kvality*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Nejvíce recenzované - více druhůNejvíce recenzované lovecké nože diskuze testy kvality porovnání lovecký nůž*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kvalitní lovecké nože - více druhůRuike Jager F118*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Profesionální lovecké nože - víceprofesionální lovecké nože recenze profi mikov dellinger victorinox ruike gerber zkušenosti a ceny*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Zkušenosti z terénu s loveckým nožem

V následující tabulce jsme pro vás vybrali ty nejlepší lovecké nože, které jsme si mohli jednak vyzkoušet sami při našich vandrech a různých potulkách přírodou, ale hlavně všechny tyto skvělé nože vycházejí z velmi pozitivních ohlasů ostatních uživatelů. Následující nože nás nezklamaly při zpracování potravin a rovněž ani při řezání a jiného opracování dřeva, což se vám bude v lese samozřejmě hodit. Vyzkoušeli jsme je na dřevě suchém, syrovém, ale také vyloženě tvrdém dřevě. Tyto nože fungovaly opravdu skvěle.

Proto doporučujeme v tabulce právě tyto nože, které si získaly od uživatelů nejlepší recenze. Následující nože jsou vyzkoušené přímo z terénu námi, ale i dalšími lidmi, kteří je používají na denní bázi. Lovecké nože se i velice dobře brousí přímo v terénu. Zdálo se nám, že jsou pro to malinko více přizpůsobenější, než nože běžné. Další věc je ta, že tento druh nožů i déle vydrží v dobrém stavu. Máme tím samozřejmě na mysli přirozené použití nože.


Nože lovecké a jejich kvalita

U loveckých nožů potřebujete mít pevnou čepel. Rovněž je důležité mít rukojeť vyrobenou z lepších materiálů. Ale může to být například i dřevo a nebo paroh. Od nože loveckého vyžadujete, aby byl robustnější a trochu těžší. Lépe se s ním pak manipuluje při důležitých úkonech, pro které jsou lovecké nože vyrobeny. Tyto prvky jsou velice důležité, což vyplynulo i z většiny recenzí od uživatelů. Nůž lovecký musí být jednoznačně kvalitní a musí být na něj spolehnutí.

Lovecký nůž s pouzdrem – nejoblíbenější lovecký nůž s pilkou a párákem

Tady je dobré si promyslet, jakým způsobem budete například po lese se svým loveckým nožem chodit. Asi tu nemá smysl moc vykládat o tom, že budete mít nůž schovaný někde v batohu. Nůž má být připravený k okamžitému použití. Tedy pro náš typ robustního nástroje je nejideálnější kvalitní pouzdro, které je uchyceno za pevný opasek. Kde nijak nepřekáží při pokleku ani běhu. Ale přitom je neustále možno ho jednoduchým způsobem vyjmout z pouzdra a použít. Lovecké nože s pouzdrem jsou určitým zvykem správných zálesáckých mužů.

Velké lovecké nože – kvalitní lovecký nůž zavírací

Vyloženě velké lovecké nože se hodí tam, kde je nutno použití větší síly pro správné vykonání práce. S malým nožem by to bylo příliš náročné. Když si uvedeme příklad, tak to může být opracování většího kusu dřeva a nebo u myslivců to může být použití nástroje v rámci zvěřiny. Některými kousky se dá i dobře štípat dřevo, je to taková náhrada sekery, kdy v přírodě zrovna nic jiného po ruce nemáme. V divočině si musíme vystačit i s málem, abychom se správně zařídili a přečkali další den.


Nejkvalitnější lovecké nože ruční výroba

Pokud chcete vyloženě lovecký nůž ruční výroby, tak si můžete být jistí, že dostanete to nejkvalitnější zboží. Jsou to lovecké nože ruční výroby v opravdu vysoké kvalitě, které bychom těžko někde našli jen tak v obyčejném obchodě. Navíc takto vyrobené nože vám již naprosto přesně padnou do ruky, protože se jedná o prvotřídní kvalitu. Tím pádem si budete připadat, jako by jste již s takto vyrobeným nožem spoustu let fungovali.

Levné lovecké nože

Na levný lovecký nůž nebudeme muset tolik myslet, když ho někde zapomeneme. Čas od času se nám to prostě stane a pak už s tím nejde nic dělat. Něco jiného by bylo, pokud jsme v lese na několik dní. Bez nože bychom si zřejmě neudělali ani večeři. Nůž je váš dobrý společník do každé situace. Na levnější nože se většinou musí někde ubrat. Takže můžou být z levnějšího materiálu a při užívání poznáme rozdíl oproti nožům kvalitnějších. My sami jsme si při užívání několika nožů všimli velmi rozdílných kvalit a některé aktivity se prostě nedělali tak snadno. Není pak lepší si raději pořídit opravdu kvalitní nůž?

Nejlevnější lovecké nože

I když se dnes šetří, kde se dá, tak ne u všeho zboží se to vyplatí. Na dobře vykonanou práci budeme potřebovat i kvalitního pomocníka. Na jednu stranu může být sice velmi lákavé, že jsme ušetřili dost peněz, ale mohli bychom pak být velmi zklamáni z celkového výsledku. Mnohem lepší varianta bude zakoupit si kvalitní zboží, na které se budeme moci vždy spolehnout a hlavně ze kterého budeme mít i radost a dobrý pocit.


Nejlepší lovecké nože u nás – oblíbený lovecký nůž recenze (top lovecký nůž damašková ocel)

V této skupině označené jako nejlepší lovecké nože nás zejména zajímá kvalita zpracování. Velmi důležité je také samozřejmě to, jaké jsou použité materiály. Takový nejlepší lovecký nůž musí mít kvalitní ostří a dokonalou čepel. Dále je zde velice důležité, jak je zde vyřešena ergonomie nože. Pokud vám totiž nůž do ruky nepadne, tak to prostě není ono, pocítíte to snadno. A nakonec se ještě zkoumá i to, zda vám nůž nevyklouzává pokud máte mokrou ruku, velmi důležitý faktor při výběru kvalitního nože. To jsou všechno detaily, které jsme samozřejmě brali v potaz při výběru nožů do tabulky. Můžete si ale zvolit i menší a šikovný karambit, který se rovněž vyznačuje jako kvalitní nůž.

Top lovecké nože s pevnou čepelí a pilkou – profesionální lovecký nůž zkušenosti

Tyto profesionální nože jsou naprosto ideální do přírody, kdy se můžete spolehnout na to, že lovecký nůž s pevnou čepelí je opravdu kvalitní výrobek a budeme s ním mít dobré zkušenosti. Pokud děláte cokoliv, tak pevná čepel nože vás nenechá nikdy na holičkách. U některých nožů je pak jako bonus k dobru ještě navíc i zabudovaná pilka. Při častém pobyt v lese se to může hodit na různé věci. Například když budeme potřebovat nařezat suché větve a něco vytvořit.

Značkové lovecké nože s pilkou – Victorinox lovecké nože – lovecké nože puma

Na půl nůž a na půl taková menší pilka. Jako skvělý pomocník lovecký nůž s pilkou může být velice nápomocný do mnoha situacích v lese. Na pár fórech jsme se dokonce dočetli, že pilka na noži hrála významnou roli, když bylo potřeba vyrobit nosítka pro delší vzdálenost. Pokud potřebujete odřezat trochu silnější větev stromu, tak je na to pilka skvělá.


Luxusní lovecké nože paroh – lovecký švýcarský nůž (damaškový lovecký nůž – lovecké nože z paroží)

Lovecký nůž z parohu vyrobený je oblíbenou záležitostí myslivců. Rukojeti těchto nožů jsou vyrobeny z pravého parohu a některé jsou opravdu velice krásné a pečlivě zpracované. Nejenom, že tyto nože působí mohutně, ale opravdu je tam i ten pocit při držení. U těchto parohových rukojetí je většinou ještě i ochranný kroužek, kterým je zakončená parohová rukojeť. Esteticky to působí velmi pěkně a draze zároveň.

Švýcarské lovecké nože – velký lovecký nůž (lovecký stahovací nůž)

Původně měl švýcarský lovecký nůž pomáhat v nehostinném terénu při jídle. Ale pamatovalo se i na to, že nůž by měl mít mnohem více funkcí a byl by tak užitečný při mnoha situacích. To se zachovalo až do dnešní doby, kdy máme všichni zafixováno, že švýcarské lovecké nože jsou jakési více funkční a nebo multifunkční nástroje, které se rozevírají do všech možných stran, aby nám ulehčili spoustu věcí při běžných denních činnostech. Nože vynikají svou kvalitou a dlouhou životností. Lovecký švýcarský nůž je ideálním pomocníkem pro každého muže, které miluje to pravé dobrodružství v přírodě.

Oblíbené lovecké nože Muela – lovecky nuz

Využití je zde především pro myslivce, kdy je již z prvního pohledu na lovecký nůž Muela patrné, že se zajímáte o myslivost. Tento druh nožů je převážně kratší, ale za to jsou mohutnější a dobře padnou do ruky. Muela nože jsou ze Španělska a patří ke špičce kvality, kterou můžete mít. Většinou jsou vyrobené z nerezové molybden ocele s velmi vysokou tvrdostí. Rukojeti nožů jsou rovněž z kvalitního materiálu, jako je například pravý paroh a nebo různé druhy z řádu exotického dřeva.


Elegantní lovecké nože Bowie – japonské lovecké nože

Původně pracovní lovecký nůž Bowie byl využíván vyloženě k pracovním účelům, kde díky jeho velké váze ho převážně využívali myslivci. Jeho hlavní charakteristickou značkou je jeho robustnost a má specifickou čepel, které si nelze nevšimnout již z dálky. A právě ta robustnost staví tento druh nožů do výhodné pozice, kdy oceníme jejich vlastnosti. Majitelé tohoto zboží si jej pořizují na vyloženě specifické věci, kdy přesně znají jeho přednosti a veškeré výhody velikosti.

Nejvíce kvalitní lovecké nože – německé lovecké nože (lovecký nůž s párákem)

V podstatě zde platí jedno jednoduché pravidlo pro kvalitní lovecký nůž, je to ocel a její kvalita. Čím tvrdší máte ocel čepele, tak tím pádem vám vydrží déle ostrá. Lépe se pak i s celým nožem manipuluje a po celodenní práci máte pocit, že ten nůž je prostě takový lepší. Jako by byl přirozeně dokonalý. Pokud si doma pravidelně pochutnáváme na zvěřině, tak oceníme i párák. S ním nám půjde práce mnohem snadněji.

Zavírací lovecké nože – lovecké nože zavírací (lovecky nůž)

Tyto nože jsou oblíbené zejména proto, že jsou velmi dobře skladné a vejdou se do každé kapsy. Zavírací lovecký nůž je při zavření jen poloviční velikosti a to se občas hodí. Tím pádem se každodenní nošení v kapse stává pohodlnou záležitostí. Jakmile provádíme těžší práci, tak nám nože nabízejí západku a nebo pojistku, aby se nám nůž při práci nezavíral. Nůž si otevřeme, zajistíme pojistku a můžeme se vrhnout do práce.

Lovecké zavírací nože s pilkou – lovecke noze joker (lovecký nůž puma)

Pak tu máme ještě další skupinu podobné té předešlé, kdy je zavírací lovecký nůž opatřen ještě navíc i pilkou a můžou to být i další šikovné pomůcky. A čím více tady těch utilit na našem malém pomocníkovi máme, tím více možností použití se nám bude nabízet. Je to vhodné i pro kutili, kteří rádi zkouší nové věci. I my sami jsme se se všemi těmi vymoženostmi příjemně zabavili při zkoušení různých aktivit. Proto jsou funkční zavírací nože oblíbenou pomůckou.


Finské lovecké nože

Přímo myslivci jsou po desetiletí testovány finské lovecké nože a to proto, že tyto země jsou odjakživa spojeny s myslivostí. Vždy jsou brány v potaz veškeré připomínky samotných uživatelů a za tu dobu se začaly vyrábět nože finské kvality, kdy se zdokonaluje již jednou vylepšené. Výsledkem jsou perfektní nástroje, které respektují umění severských zemí na velmi vysoké úrovni. Nejznámější skandinávskou firmou na výrobu loveckých nožů je společnost Marttiini.

Damaškové lovecké nože – lovecké damaškové nože (pevné lovecké nože)

Nože jsou vyráběny z damascénské oceli a ta má speciální vnitřní strukturu, kde je vícero vrstev a více druhů oceli. A právě tyto vrstvy jsou navzájem velmi pevně spojeny. Proto se zde jedná o ocel, která má nejlepší možné vlastnosti. Vlastnosti damaškového loveckého nože jsou pak vysoká odolnost a tvrdost. Navíc nože vyrobené z této ocele mívají pěknou kresbu na čepeli. Damaškové nože tak znázorňují kvalitu a luxus. Hodně těchto nožů můžeme spatřit i u sběratelů, kteří se zaměřují na drahé a luxusní nože z damašku.

Řeznické nože Mikov lovecké nože recenze – řeznický nůž Mikov Patron (lovecký nůž venado)

Každý nůž se hodí pro spoustu věcí a bez nich bychom nemohli v podstatě ani moc dobře fungovat. Patří sem i ty řeznické, kdy se porcují velké kusy masa. Práce jde snadno od ruky a tento pomocník se i skvěle drží, aby nám šlo vše mnohem rychleji.

Roubovací nůž Mikov Elipt – lovecké nože na zakázku (ručně vyráběné lovecké nože zkušenosti)

Pokud chodíme často na zahrádku, tak při udržování stromů se nám rovněž hodí vhodný nůž – lovecké nože. Výhoda je u speciálního zakřivení, se kterým se dají řezat různé úhly. K těmto nožům patří například nejprodávanější sport hunter. Nadchne i myslivce a nebo armádní nadšence. Ke každému noži se pak hodí i opasky a brousky, kterým jsme věnovali celý samostatný článek.

Damaškový nůž Mikov Crocodile – elektrikářský nůž Mikov Skaut (nejlevnější lovecký nůž s pevnou čepelí)

Pracovní nože mají rovněž své zastoupení v mnoha profesích. Vždy je to o tom, co všechno nám daný pomocník dokáže nabídnout a kde všude nám dokáže ulehčit práci. Lovecký zavírací nůž se dá využít vždy a může se hodit jako tradiční outdoorové vybavení. Určení může být i armádní a nebo tradiční kuchyňské. Jakmile totiž zjistíme, že se nám s kvalitním výrobkem dobře pracuje, tak ho začneme využívat i na další činnosti.


Nejoblíbenější lovecké nože Dellinger – zdobené lovecké nože diskuze (japonský lovecký nůž cena)

Velice krásné a v podstatě i reprezentativní lovecké nože Dellinger jsou perfektně zpracované a vyrobené pouze z těch nejlepších materiálů. U některých kusů budeme obdivovat jejich vysoké detaily zblízka a prostě se nám to bude líbit. Zároveň pak budeme velmi spokojení s užíváním. Nože jsou vyráběné především v Japonsku a dají se považovat za velice kvalitní pracovní nástroje. Jsou zde použity ocele prémiových kvalit a to je prostě znát.

Lovecké nože z damaškové oceli – damaškové nože lovecké (lovecký nůž)

V této oblasti můžete vycházet z pár podobných názvů, jako je například damasteel a nebo nože damaskové. Rovněž se můžete setkat i s názvem damasténské a také damascénské. Všechno to ale patří do skupiny lovecké nože z damaškové ocele. Opět se zde jedná o velmi luxusní nože a u čepele můžeme vidět nádhernou dekorativní kresbu. Damašková ocel je složená z vícero ocelí, kde každá má trochu jiné vlastnosti a ty jsou poté spojeny v jeden celek. Výsledkem tohoto sloučení je pak tvrdost a zvýšená odolnost proti opotřebení.


Lovecké nože Mikov – nože Mikov prodej – starý zavírací nůž Mikov (lovecké kapesní nože)

Tuto českou firmu bude znát určitě spousta lidí, jejich nejslavnější kapesní nůž je rybička. A někteří ještě určitě pamatují i jejich nože armádní. Lovecké nože Mikov mají bohatou nabídku všech různých nožů, ale zejména sem patří lovecké, kapesní a kuchyňské nástroje. Proto se často stává, že se tyto nástroje objevují pod vánočním stromečkem jako pěkné dárky pro nejbližší členy rodiny. Zlaté české ručičky spojené s dlouholetou tradicí udělalo firmě dobré jméno i v zahraničí. Jejich nástroje jsou do přírody ideálním pomocníkem, ať už se jedná o nůž zavírací a nebo pevný. Mikov nože spojuje dlouholetá kvalita a úspěch. Nejlepší Mikov nože lovecké patří k těm, které můžete spatřit u spousty myslivců v lese.

Mikov nože recenze – nože Mikov Uton a Ruby – nůž Mikov Uton recenze 362 (levný lovecký nůž s pilkou)

V dnešním článku si vezmeme ke srovnání pár nožů značky Mikov, kdy jsme si prohlédli spoustu recenzí a dali jsme dohromady tabulku, kde se můžete podívat na ty nejlepší nože. U těchto TOP 10 nožů jsme vycházeli zejména z testů a srovnání od uživatelů. Není nic lepšího, než když vám poradí člověk, který již nůž nějakou dobu vlastní a má s ním zkušenosti přímo z terénu. Takové recenze na nože Mikov jsou pak nejlepší a máme je tu pro vás i v dnešním článku. Často ještě můžeme narazit i na Uton a Ruby.


Lovecké nože Solingen – lovecké kované nože (elegantní lovecký nůž z damaškové oceli)

Společnost pocházející z nožířského města Solingen. Lovecké nože Solingen vynikají svým unikátním zpracováním a také svou elegancí. Ocel je tvrdá a běžně s ní nakrájíme veškeré potřebné věci. Může se jednat o pomůcku v kuchyni, ale můžeme brát i sebou do přírody na vandr a nebo několika denní výpravu. Firma vyrábí krom nožů také speciální nástroje. Díky svým kvalitním výrobkům se firma proslavila až za hranice Německa. O jejich výrobky je velký zájem a nože můžeme najít v hodně eshopech.

Lovecké a outdoorové nože – myslivecké lovecké nože (lovecký nuž)

Pokud to myslíte s výběrem outdoorového nože vážně, tak se doporučujeme zaměřit na pevnou čepel. A správný výběr rukojeti zde také hraje velkou roli. Ideální je zvolit větší a o něco málo těžší. Při práci s takovým nožem budete mít pocit, že je to takové to pravé ořechové a nůž pro outdoor potřeby vám sedne přesně do ruky. Při pevném uchopení nože musíte mít pocit, že se vám drží naprosto přirozeně. Tento druh nožů se převážně využívá při trekingu a turistice. S oblibou ho využívají i horolezci, kdy je to do přírody ideální pomocník.

Lovecké nože Victorinox – lovecké pevné nože (značkový lovecký nůž Victorinox)

Tento typ je v podstatě sen každého kluka a mnoho zálesáků ho považuje jako nejdůležitější věc pro své výpravy. Lovecké nože Victorinox si můžete vybrat podle spousty jedinečných prvků. Nejvíc se zde můžete probírat různými velikostmi čepele, kde je opravdu z čeho vybírat. Spousta nožů značky Victorinox obsahuje otvírák na konzervy, na láhve a můžete mít dokonce i vývrtku a šroubovák. Nože jsou známy zejména svou perfektní funkčností do každé nepohody. Spousta lidí ocení široké využití takto multifunkčního nože a zároveň hodně vysoké kvality celkového zpracování. A to všechno ještě doprovází atraktivní vzhled.


Bezpečnost především

Mít sebou k dispozici lovecký nůž je samozřejmě dobré, je třeba si ale dávat pozor. Čepele jsou ostré a při troše nepozornosti se snadno něco stane. Proto není od věci sebou nosit aspoň základní věci při takové nehodě. Většinou je ideální mít sebou alespoň malou krabičku, kde je základní vybavení při neopatrném zacházení s nožem.

Ostrý lovecký nůž – vždy je dobré s ním zacházet opatrně.
Lovecký nůž nosíme ideálně v pouzdře.

Co je dobré vědět

Každý nůž se skládá z několika součástí a je dobré si o nich něco přečíst. Pokud to máte předem nastudované, tak se pak velice dobře dokážete orientovat ve velké nabídce všech loveckých nožů, které si můžete zakoupit. Rozhodně pak doporučujeme si přečíst i naše články ohledně broušení nožů.


Lovecký nůž parametry loveckých nožů a testy – nejlepší lovecký nůž diskuze

Samozřejmě bude mít člověk k dobru, pokud ví aspoň něco málo i o parametrech loveckých nožů. Když si jde člověk koupit nový nůž, tak je vždy dobré si přečíst další recenze lidí, kteří si již daný produkt zakoupili a mají s ním zkušenosti. Dnes je již na internetu k dispozici spousta uživatelských recenzí a testů, podle kterých se můžete rozhodnout, co přesně si koupit a zda to bude ideální volba. Často se probírá mnoho věcí i na diskuzních fórech, které jsme procházeli i my, když jsme potřebovali s něčím poradit.

Čepel

Velmi důležitá část nástroje. Cokoliv, co budete dělat, bude mít za následek využití ostří nože. Ideální je mít u loveckého nože i špičku.

Lovecký nůž si brousíme do takové kvality, aby se nám s ním dobře pracovalo.
Tupý lovecký nůž nám s ničím nepomůže a navíc se můžeme i zranit.

Rukojeť

Důležitá věc je zde volba materiálu a celková délka čepele. Čím kvalitnější ocel je pro výrobu nože použita, tak tím déle vydrží samozřejmě nůž ostrý. Na druhou stranu je nutno říct, že se pak malinko složitěji brousí, ale to už je detail.

Materiál

Většina výrobců vyrábí nože ze středně tvrdé ocele. Následně je na vás, co přesně od nástroje vyžadujete a podle toho si můžete zvolit i materiál dle vašich požadavků. Důležitý je rovněž i druh oceli z jaké je nůž vyrobený.

Povrchová úprava čepele

K výběru může být povrchově upravená čepel a nebo lesklá. Ve většině případů se ale setkáváme s lesklou čepelí. Pak můžeme ještě narazit na čepele broušené. Na těch jsou pak méně patrné škrábance. A nakonec tu máme ještě černé čepele, kde toto zbarvení slouží před korozí nástroje.

Lovecký nůž může být i z nerezové oceli a to ocení zejména každý myslivec.
Lesklé čepele dokážou pro lovecký nůž zvýšit jeho luxusní vzhled.

Musí padnout do ruky

Snad nejdůležitějším faktorem při výběru kvalitního loveckého nože. Pokud vám totiž nepadne do ruky, vše ostatní je nepodstatné. Při uchopení nože musíme mít pocit, že je spojený s vaší rukou. Při delším používání je totiž každý pohyb poznat, což je podobné i u nožů balisong. Když chcete provádět triky s motýlkovým nožem, tak si musíte vybrat takový, se kterým se bude snadno manipulovat do všech stran a nebude vás nijak omezovat v rychlém pohybu. A proto je právě důležité si nože pořídit kvalitní, kde už se s těmito parametry předem počítá a nedávat přednost levným výrobkům.

Pevný nebo zavírací nože mikov?

Samozřejmě záleží, jak chcete nůž využívat. Pokud to budou nějaké dejme tomu rodinné pikniky, u kterých budete porcovat svačinu, tak je malý zavírací nůž ideální. Pokud jste ale například aktivní myslivec a pohybujete se lesem, kde pravidelně používáte nůž pro různé větší úkony, je potom lepší pevný nůž a mít ho k okamžité dispozici u pasu. Výhody obou těchto nožů nakonec zjistíme i sami.

Typ ostří

Výběru typu ostří je z toho důvodu, že každý typ ostří může mít trochu jiné využití nástroje. Můžete si vybrat hladké, vroubkované a nebo kombinované.

Velikost

U velikosti nože je dobré mít na paměti, že krátký nůž se velice dobře ovládá. Na stranu druhou se však při práci hodně nadřete. Pokud si vezmete nůž větších rozměrů, tak vám s ním půjde práce od ruky. Ten se však ovládá o něco hůře, než nůž rozměrů malých. Záleží na každém, co komu více vyhovuje.

Hmotnost

Zde je to velmi podobné jako u velikosti, kdy s těžším nožem se vám bude mnohem lépe pracovat. Pokud ale budete vykonávat práci s nožem delší čas, tak vám přijde určitě vhod nůž menší hmotnosti.


Jak vybrat lovecký nůž správně? (jak vybrat lovecké nože recenze)

Vždy je to o tom, co máte v plánu s nožem dělat. Pokud jdete na větší výpravu, kdy budete v lese několik dní, tak možná stojí za zmínku mít nože dva. Jeden, co vám bude vyset u boku na těžší práci a druhý kapesní nůž na drobné práce, se kterým se lépe manipuluje. Na této stránce je již spousta informací. Doporučujeme přečíst vše, je zde hodně přínosných informací jak vybrat lovecký nůž správně.

Ceny – lovecké nože cena: Kolik by měl nový lovecký nůž stát?

V této kategorii si řekneme něco málo o cenách, za jakou částku můžete mít lovecký nůž a co od něj očekávat. Ceny by ovšem neměli být prvotní rozhodující prvek.

Cena loveckého nože do 500 Kč s DPH

V této cenové kategorii se pohybují nože například i jen za 200 Kč. Obvykle to jsou malé nožíky, které spíše využijete jen tak na občasné vycházky do přírody na vyřešení svačiny, ukrojení houby a podobných nenáročných věcí. Pokud nehledáte nic náročného, tak si určitě vyberete.

Cena loveckého nože od 500 Kč do 2000 Kč s DPH

V této cenové hladině si už lze vybrat slušný nůž, co něco vydrží. Jde již o delší pobyt v přírodě a na svůj lovecký nůž se budete moci spolehnout. Nabídka je široká a můžeme si vybírat z nepřeberného množství kvalitních loveckých nožů. Všechno je jen o vašich preferencích a vkusu.

Cena loveckého nože nad 2000 Kč s DPH

Zde již můžeme najít nástroje, které jsou použitelné do extrémních podmínek. Tyto nástroje jsou většinou dražší, ale za to mají vysokou kvalitu. Jsou vyrobené z nejlepších materiálů a mají perfektní vlastnosti. Není to jen o čepeli, ale také o rukojeti. Mají perfektně vyřešenou ergonomii a nemusí se zase tak často brousit, jako nože levné. Pak je tu ještě skupina nožů luxusních, kde je zejména kladen důraz na kvalitu vizuální.


Nůž mikov rybička limitovaná edice stříbrná a zlatá – nože mikov cena

Mikov si můžeme pořídit i jako investici a v budoucnu ji ještě více zhodnotit. Například velmi známá rybička je tu s námi již mnoho let. Jedná se o limitovanou edici – stříbrná a zlatá. Nůž není určený na běžné používání. Nebo tedy může být, ale tím bychom mohli znehodnotit jeho cenu. Může se na nás například usmívat někde z poličky, kde nám bude dělat radost a připomínat nám naše zážitky z mládí.

Nejlepší kvalitní nože na přežití v přírodě – nože mikov predator (luxusní lovecký nůž)

Kvalitních nožů není nikdo dost a pokud jde o přežití v přírodě, tak se to samozřejmě násobí. Nejlepší kvalitní nože jsou vyrobeny z takových materiálů, které vydrží přírodní podmínky a některé z nich vypadají přímo i luxusně. V momentě, kdy jste v divočině daleko od civilizace, tak si nikam do obchodu nezajdete. Jste zcela odkázáni na přírodu kolem vás. V tabulce úplně nahoře jsou kvalitní nože na přežití. Ať si vyberete jakýkoliv, tak na přežití v přírodě vám bude dobrým přítelem a nejlepším pomocníkem.

Nože na přežití recenze – nejlepší nože mikov recenze

Lovecké nože jsou v podstatě nástroje na přežití a k pár z nich si dnes přidáme i nějaké recenze. Přežití v přírodě je dnes zajímavé a často vyhledávané téma. Kolikrát je kvalitní nůž to jediné, co sebou v divočině máte a na co se můžete spolehnout při jakýchkoliv situacích. Ono vám nic jiného ani nezbývá, když jste někde v hlubokém lese a musíte si připravit jídlo a přespání pod širým nebem. A to ještě za předpokladu, že se kolem vás pohybuje různá divoká zvěř.


Nejlepší kvalitní vojenské nože s pevnou čepelí – vojenské nože mikov storm

Kvalitní vojenský nůž a ještě k tomu s pevnou čepelí jsou velmi oblíbené nástroje. Nejlepší z nich pak mají delší a robustnější čepel, která je ještě z horní strany vroubkovaná. Výsledkem je pak nůž s mnoha účelovým využitím. Vojenské nože mikov patří k těm nejkvalitnějším, co se dá u nás sehnat. Základem je dobrá volba materiálu již při samotné výrobě. Kvalitní švýcarský vojenský nůž si můžete najít v naší tabulce nahoře, kde jsou srovnané i další nástroje, které prošly nejednou recenzí a obsadily přední místa v testech.

Profesionální lovecké nože Recenze a popis top 5 produktů + české nože mikov (lovecké nože recenze)

Připravili jsme si pro vás pět produktů, které si díky kladným uživatelským recenzím zasloužily pozici mezi nejprodávanějšími loveckými profesionálními noži. Kliknutím v tabulce na název se prokliknete na portál, kde si můžete zjistit více informací a srovnat si i eshopy podle ceny, kde si můžete následně nůž zakoupit. Hlavně pak ale nezapomeňte na naši horní tabulku, kde jsou všechny nejoblíbenější nástroje pohromadě.

Lovecký zavírací nůž s pilkou – Morakniv Companion (damašková ocel lovecký nůž)

Jedná se o švédský lovecký nůž o vysoké kvalitě. Je to všestranný nůž zaměřený na přežití v přírodě. Je ale i vhodným pomocníkem pro běžnou práci. Má speciálně vyrobený tvar, který slouží ke snížení únavy, když s ním pracujete delší dobu. Krom toho, že je čepel vyrobena z oceli sandvik, tak je jeho ostří odolnější proti opotřebení. Nůž má speciální rukojeť, která je odolná proti prokluzování v ruce. Spoustu lidí ocení i oporu pro palec.

Nůž Mikov Predator recenze 241-NH-1/KP

Tento nůž patří do kvalitní skupiny Mikov. Čepel máme vyrobenou z nerezové oceli 420. Je to ideální nůž do přírody na vícero dní, kdy se na něj můžete spolehnout i při větší výpravě. Predator nůž recenze se dodává i se speciálním pouzdrem, které oceníte i při nepříznivém počasí. Zajímavý je i jeho ergonomický tvar, kdy vám padne nůž přesně do ruky. Konkrétně tento nůž od firmy Mikov je hodně oblíbený u myslivců a zálesáků.

Victorinox Spartan – lovecký nůž columbia (victorinox lovecký nůž)

Kapesní nůž s multifunkčním využitím pro každého, kdo si chce s nástrojem dostatečně vyhrát. Tento Spartan nabízí spoustu funkcí, které se můžou hodit každému. Obsahuje otvírák na konzervy, vývrtku, samozřejmostí je malý a velký nůž. Dokonce je k dispozici i malý šroubováček, bodec, kroužek na klíče a máte zde dokonce i párátko. Victorinox je trumfem dnešní doby s ohledem na bohatou funkčnost. K tomu všemu je navíc velice lehký a také skladný, kdy se snadno ukryje do každé kapsy. A to váží jen 95 gramů.

GERBER StrongArm – švýcarský lovecký nůž wenger (lovecký zavírací nůž wenger – lovecké nože wenger)

StrongArm je nůž s pevnou čepelí a bezesporu patří do řady těch nejkvalitnějších. Přitom nabízí mnoho výhod díky zvolenému materiálu při výrobě. Za zmínku určitě stojí, že ocelová čepel je extra chráněná speciálním pláštěm z keramiky. Nůž je velmi pevný a spolehlivý díky konstrukci „full tang“. Snese tak i drsnější zacházení, aniž by to ubralo z jeho kvalit. Jeho černý keramický povrch prodlužuje životnost nástroje z důvodu omezování koroze. Rukojeť máme ze zpevněných skelných vláken, které navíc zabraňují vyklouznutím z ruky.

Böker Magnum Forest Ranger 01MB233 – lovecký nůž kandar – lovecké nože s gravírováním

Německá firma vyrábí nástroje nejvyšší kvality, které jsou oceňovány i v zahraničí. Pevná čepel má díky své kvalitě řadu zákazníků z celého světa. Jeho robustní tvar zajišťuje dokonalou ovladatelnost a při práci pociťujete lehkost a přesnost. U tohoto loveckého nástroje máme možnost využít gravírování, kdy se na čepel nanese jméno nebo logo. Proto máme tyto nástroje tolik oblíbené, dají se použít i jako reprezentační předměty s vysokou kvalitou.

Shrapnel – netradiční nůž české výroby a český nůž Shrapnel levně (kvalitní nůž shrapnel diskuze)

Pokud si potrpíme na kvalitní nástroje, tak bychom měli upřít zrak na nůž shrapnel. Jedná se o výrobek do náročnějších podmínek, na který se můžeme spolehnout. Největší oblibu má nůž shrapnel u vyznavačů bushcraftu, kdy je potřeba mít po ruce kvalitní nástroj. Delší pobyt v přírodě je náročný a proto budeme potřebovat i kvalitnějšího parťáka. Někteří lidé ho sebou vozí i v autě pro všechny případy, kdy se s ním dá například snadno rozbít i sklo.

Profesionální nůž Shrapnel zkušenosti a nejlepší nůž Shrapnel recenze

Nůž Shrapnel se řadí mezi taktické nože, které můžeme používat do náročných podmínek v přírodě. Hlavním lákadlem je větší čepel, která je vyrobena z kvalitnější oceli o vysoké tvrdosti. Za povšimnutí stojí i ergonomická rukojeť, která je důležitá pro náročnější aktivitu (například sekání dříví na oheň). Často je k dispozici i užitečné pouzdro, abychom mohli nůž shrapnel nosit po lese pohodlně u pasu a mít ho tak po ruce k okamžitému použití.

Lovecký zavírací nůž – nerezové sady lovecké nože

Pokud jsme například početnější skupina myslivců, rybářů a nebo máme rádi pobyt v přírodě na čerstvém vzduchu, tak pro nás budou zajímavé velké nerezové sady nožů. V sadě máme vícero kusů a každý je tak trochu jiný. To nám umožňuje si vyzkoušet i další varianty a získat tak větší přehled o výhodnosti každého pomocníka na konkrétní činnost.

Nerezová ocel se vyplatí pro outdoor

Když jsme někde na táboře a nebo jezdíme na pobyty do přírody k vodě, tak je nerezová ocel skvělá věc. Krom toho, že má nerezová ocel i skvělé vlastnosti, tak není žádný problém, když se nůž pohybuje ve vodě a nebo ve vlhkém prostředí.

Univerzální kožené pouzdro na lovecký nůž

Kožená pouzdra univerzální jsou výjimečné z toho důvodu, že jsou vhodné pro většinu nožů. Dají se totiž malinko přizpůsobit noži. Jakmile se pohybujeme po lese, kde potřebujeme mít nůž neustále po ruce, tak je kožené pouzdro nepostradatelným pomocníkem. Nejlepší je pravá kůže, která se hodí i pro naše sport aktivity. Běhání po lese se už dnes považuje téměř také za sport, ale bez nože to na houbách není ono.

Taktické příslušenství do lesa wood

Co se týče taktického příslušenství do lesa, tak se jedná o zajímavé věci, které jsou ideálními doplňky. Jedná se tak například o taktické kožené pouzdra a různé držáky. Když jedeme stanovat, tak se nám to bude hodit jako další potřebná výbava. Často jsou to tmavé armádní barvy, aby to ladilo s přírodou. Například lovecký zavírací nůž solingen je skvělý a hodnotí se jako lepší knives.

Multifunkční outdoorové brousky skladem

Jakmile jdeme na několik dní do lesa, tak se nám bude hodit i brousek, který můžeme kdykoliv potřebovat.

Steel knives různé kategorie i ty nejprodávanější cold steel

Multifunkční sady včetně czk rukojetí jsou zajímavé potřeby pro každého zálesáka. Myslivecké potřeby jsou rovněž k dispozici.

Příslušenství jako pouzdra a steel sady potřeby myslivecké zavírací nože

Nejprodávanější magnum steel pouzdro je rovněž skladem, kdy se nám může hodit na každou pochůzku lesem.

Další příslušenství na eshopech skladem

Lovecký zavírací nůž není není jedinou věcí, která se nám může hodit. Přikládáme sem ještě malou nápovědu pro doplňky a příslušenství, které jsou skladem. Zboží je roztříděno do příslušné kategorie a stačí si jen vyhledat přesně co potřebujeme.

 • zajímavá wood pouzdra skladem – opinel, hunter, joker, böker, gerber
 • univerzální taktické doplňky do přírody – blade steel nerezová ocel
 • cold steel lovecký zavírací nůž – nerezová čepel skladem + doplňky
 • hodnocení nožů knives a další hodnocení lepších steel nožů
 • produkt lovecký zavírací nůž včetně hunter pouzdra skladem i opinel
 • do košíku lze porovnávat značky, v košíku lze zjistit skladem zboží
 • skladem ocílky knives, böker, hunter, joker, cold steel knife produkt
 • nerezová pevná rukojeť skladem – doplňky a celkové hodnocení v košíku
 • skladem knives produkt včetně hodnocení zákazníků, možnosti košíku
 • pevná nerezová cold steel ocel skladem – böker, opinel, joker knives
 • kožené knife pouzdra skladem v možnostech košíku online
 • v košíku se dá i porovnávat zboží skladem, tradiční značka
 • nerezová čepel opinel – možnosti košíku, kameny, kůže a brousky
 • joker steel czk pouzdro cold knives skladem, kuchyňské brousky
 • není potřeba mít nejdražší pouzdra, v naší czk nabídce si vybere každý
 • kuchyňské czk potřeby skladem, doprava v košíku, možnosti košíku
 • czk magnum pomůcky s lepší rukojetí joker steel, opinel možnosti košíku
 • kuchyňské czk opinel steel na dřevo, možnosti košíku, nejdražší moderní pouzdra
 • v možnostech košíku je doprava, seznam košík, czk košík skladem – košíku

Nože nůž recenze – nejkvalitnější lovecký nůž

Nezapomeňte si ještě projít horní tabulku na této stránce, kde máme další srovnání zajímavých loveckých nožů. Nože nůž recenze jsme vybírali hlavně podle zkušeností uživatelů, kteří nástroje vlastní a mají s nimi dlouhodobé zkušenosti. Jen tak lze docílit nějaký souhrn všech informací o kvalitních nožích loveckého charakteru. Rovněž se dá dočíst spousta zajímavých informací i v našich dalších článcích o nožích. Zkušenosti uživatelů jsou důležité a ze všech těchto informací jsme vycházeli i my a díky tomu jsme mohli sepsat tento článek plný zajímavých informací, kde si každý může přijít na to své.

Na konec článku bychom vám chtěli ještě připomenout, že v horní části máte velkou tabulku se srovnáním TOP 10 nejlepších loveckých nožů. Můžete si tam zjistit více informací, podívat se na dostupnost v obchodech a projít si nejlepší ceny na eshopech. Máte tam také další hodnocení zákazníků, které si můžete přečíst a udělat si vlastní obrázek o kvalitě.

Velký lovecký nůž je vhodný pro každého, kdo tráví mnoho času v lese.

Nerezový lovecký nůž se hodí ideálně i pro rybáře.

Myslivci si pochvalují lovecký nůž hlavně pro jeho pevnost.


Lovecké nože: Pár konečných slov o loveckých nožích

Dnes jsme si v článku zhodnotili základní rozdělení a jak si správně vybrat lovecký nůž. Jak jste si mohli přečíst, tak spousta parametrů je důležitých. Estetické parametry by měly být až za důležitými faktory, jako je například rukojeť nebo čepel. Lovecké nože se ani neztratí v žádné kuchyni, kde často pracujeme s rybami a nebo zvěřinou. Tedy kvalitní zboží můžete mít i v kuchyni a ne jenom na toulkách v lese. Jak jste si mohli v dnešním článku přečíst, tak rozhodnout se pro správný lovecký nůž není úplně jednoduché. Doporučujeme vám prohlédnout si i naše další články v sekci „Nože“ na toto téma, které pomůžou s výběrem kvalitního loveckého nože.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *