Menu Zavřeno

Lyžařské rukavice

Zimní lyžařské rukavice recenze testy zkušenosti jak vybrat cena dámské pánské vyhřívané bazar dětské palčáky na lyže

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Každá zimní sezóna přináší mnoho sportovních zážitků. K tomu jsou ale potřeba kvalitní lyžařské rukavice, které budou skvělým doplňkem umocňující náš zážitek z každé jízdy. Mnozí z nás to určitě znají, když máme dobrý pocit z jízdy, ale ty lyžařské rukavice nám prostě moc dobře nesedí. Proto je důležité věnovat patřičnou pozornost i tomuto zboží a vybrat si správně. Stejně jako si vybíráme vhodné sportovní vybavení, tak i zimní lyžařské rukavice jsou důležitým doplňkem k celkové výbavě zimních radovánek. Už to dávno není jen o nějakých těch běžných a obyčejných palčácích. V dnešní moderní době máme na výběr z bohaté nabídky rukavic, které nabízí prémiové funkce a zážitek s nimi je prostě skvělý. Řekneme si na co všechno je při výběru dobré dávat pozor a na jaké parametry by jsme se měli zaměřit.

Lyžařské rukavice: Porovnání 10 nejlepších lyžařských rukavic podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků i zkušených lyžařů

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších lyžařských rukavic s velmi pozitivním výsledným hodnocením. Nejprve to nebylo vůbec jednoduché, kdy jsme museli hledat a následně srovnávat veškeré poznatky. Ale nakonec vyleze na povrch vždy jen to kvalitnější zboží, se kterým jsou zákazníci nejvíce spokojeni. V recenzích se můžeme dozvědět naprosto všechno a kolikrát i to, co některé eshopy o výrobcích neuvádějí. Jsou to sice jen detaily, ale teprve až na svahu zjistíme, že by to mohlo být vyřešené lépe. Proto je vždy u nového zboží nejlepší, že si procházíme diskuzní fóra, recenzní portály, skupiny pro zimní sporty a další místa pro zjištění potřebných informací pro kvalitní lyžařské rukavice. Ono to samozřejmě zabere mnoho času, ale i tak jsme se do toho s chutí pustili, kdy je výsledkem následující tabulka. Na každém řádku je na pravé straně odkaz, kde jsou podrobnosti o výrobcích a seřazené ceny podle eshopů.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Dětské lyžařské rukaviceDětské lyžařské rukavice recenze a testy hodnocení*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Dámské lyžařské rukaviceJak vybrat lyžařské rukavice dámské pánské recenze*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Pánské lyžařské rukaviceNejlevnější lyžařské rukavice bazar bazoš*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Velký výběr rukavicVyhřívané lyžařské rukavice dívčí prstové recenze srovnání*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kožené lyžařské rukaviceKožené lyžařské rukavice oblíbené recenze testy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Vyhřívané lyžařské rukaviceVyhřívané zateplené lyžařské rukavice výprodej recenze*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Nejlevnější lyžařské rukaviceNejlevnější lyžařské rukavice značkové kožené recenze*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kvalitní lyžařské rukaviceZnačkové levné lyžařské rukavice Leki Reusch na lyže dámské pánské*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Oblíbené lyžařské rukaviceLuxusní lyžařské rukavice Gore-tex Rossignol dámské pánské dětské na lyže recenze*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Profi lyžařské rukaviceProfesionální lyžařské rukavice cena parametry recenze testy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Jak vybrat lyžařské rukavice?

U rukavic pro lyžování to není jen o tom, aby jsme měli ruce v teple. Nabízí se i celkem velká řada vlastností, které jsou velmi praktické a na svahu je vždy oceníme. Dnes už je tento sortiment natolik rozšířený, že se nabízí široké možnosti využití a komfortu. Není tak vůbec složité sehnat zboží, které nám bude přesně na míru vlastním potřebám. Před každým nákupem je důležité zvážit mnoho aspektů, které se můžou na svahu hodit. Volíme i mezi materiálem a použitými technologiemi. I když vypadá různé zboží na první pohled podobně, tak právě zvolené materiály dělají obrovské rozdíly při následném používání.

Vyhřívané rukavice na lyže dámské a pánské – luxusní rukavice na lyže snowboard

Prvotní a důležité rozdělení je na zboží pánské a dámské. Přece jen dámské lyžařské rukavice jsou o něco menší velikosti, kdy dámám i lépe padnou na jejich ruce. Zatímco pánové mají ruce větší, takže potřebují mít uvnitř i více toho prostoru. Některé výrobky jsou vhodné i pro potřeby snowboardingu. Nemůžeme zapomínat ani na výrobky luxusní s velmi elegantním vzhledem. Pokud máme zakoupenou barevně sladěnou kombinézu na lyžování, tak si zřejmě nebudeme kupovat obyčejné rukavice v naprosto odlišné barvě. Aby byl celkový vzhled perfektní, tak si podle toho vybereme i hodící se rukavice.

Prodám nejlevnější rukavice na lyže bazar – nejlevnější lyžařské rukavice

Použité výrobky z bazaru a jiných inzertních portálů není vůbec dobrý nápad kupovat. Na jednu stranu sice ušetříme pár korun, ale nakonec by se nám to nemuselo vůbec vyplatit. V bazarových inzerátech je většinou napsané, že jsou lyžařské rukavice jako nové a vlastně vůbec nepoužívané. Bohužel je to jen snaha použité zboží rychle prodat, kdy už si prodejce koupil nové. Krom nefunkčního výrobku si tak snadno zakoupíme i silně zapáchající kus. Ale nejhorší na tom je, pokud měl původní majitel nějaké kožní potíže. Dali by jste si pak takový výrobek na ruce, kdyby jste o tom věděli? To asi ne. Proto je vždy lepší zakoupit zcela nový výrobek. Máme jistotu čistoty i funkčnosti.


Tabulka velikostí

Výrobek nám musí dobře sedět, aby jsme se při každé jízdě cítili komfortně. Proto mají eshopy tabulky velikostí, kde si zjistíme naši přesnou velikost výrobku. Podle návodu si přeměříme ruce a z tabulky si následně vyčteme důležitého hodnoty pro výběr finální velikosti.


Kvalitní lyžařské rukavice – nejkvalitnější rukavice na lyže

I když nás na výrobku nejprve uchvátí líbivý design a pěkný celkový vzhled, tak je vždy dobré se zajímat i o další důležité parametry. Zejména použitý materiál by nás měl zajímat jako nejdůležitější věc, o kterou by jsme se měli zajímat jako první. A i když se může jednat o něco malinko dražšího, tak teprve až v mrznoucích podmínkách na svahu oceníme ten pravý význam zboží. Dobře zateplený a izolovaný výrobek nás podrží i v horších lyžařských podmínkách, kdy je potřeba mít ruce chráněné. Výrobní technologie je již na vysoké úrovni kvality a nabízí se nám tak zajímavé a funkční zboží s mnoha výhodami.

Dětské rukavice na lyže dětské

Nemůžeme opomenout ani děti, se kterými jezdíme na lyže také. U dětí je ještě taková věc, že jejich menší ruce nevydrží být natolik zahřáté, jako je tomu u dospělého člověka. Proto by jsme měli dětem vybrat lyžařské rukavice pečlivě a nenechat nic jen na takovém tom běžném výběru. Při sjíždění svahu se vyplatí výrobek, který je na zápěstích vybavený užšími otvory pro dětské ruce. Ty jim pak při lyžování dobře sedí a hlavně izolují od chladných venkovních teplot. Takže pokud jsou děti na svahu i půl dne, tak jsou jejich ruce v dobré péči.

Vyhřívané lyžařské rukavice dámské – dívčí lyžařské rukavice

Někteří lidé mají potíže s termoregulací a více jim pak mrznou ruce. Řešením můžou být vyhřívané lyžařské rukavice, které mají v sobě zabudovanou hřející jednotku. Není to nic složitého, celý systém je napojený na malou baterku, která pak rozvádí teplo do celé rukavice. Když nám tedy zimní mrznoucí podmínky nevyhovují a máme chladnější ruce, tak můžeme sáhnout po tomto výrobku. Při jízdě máme příjemný pocit a zahřáté prsty zařídí i skvělý požitek na každém svahu. Potřebujeme si jen hlídat čas, po který se rukavice zahřívají. To záleží od výrobku a následně pak od velikosti baterie.


Palčáky versus prstové výrobky

Určitě si mnoho z nás pamatuje palčáky, se kterými jsme jako děti začínali. Pro zahřátí rukou je to samozřejmě dobré, ale jinak velice nepraktické. Dnes už vidíme palčáky v podstatě málokdy. Vystřídaly je prstové výrobky, které jsou prostě výhodnější. Máme tak cit ve všech prstech a můžeme dělat téměř cokoliv.


Top rukavice na lyže – lyžařské závodní rukavice

Po závodních rukavicích na lyže se sice zvýšila poptávka, ale konkrétně v tomto případě je lepší si uvědomit, že tato pomůcka neslouží k běžnému rekreačnímu lyžovaní. Bavíme se tady o výrobku, který stojí i několik tisíc korun a je určený pro kompletní ochranu rukou ve vysoké rychlosti. Na jednu stranu je to sice prvotřídní výrobek, ale pro běžného lyžaře jsou takové rukavice spíš na obtíž. Jsou totiž tvrdší a určené na jednu konkrétnější jízdu, při které potřebujeme podat perfektní výkon. Občas můžeme pozorovat ochranné prvky podobné taktickým rukavicím pro zvýšení bezpečnosti rukou. Při celodenním lyžování nám budou připadat takové spíš nepohodlné. Navíc jejich váha také není kolikrát úplně příjemná, je to prostě už pro sjezdové závodní lyžaře, kteří vyžadují zvýšenou bezpečnost a ochranu pro své ruce.

Oblíbené lyžařské rukavice palčáky – oblíbené rukavice na kolečkové lyže

Takové ty typické staré rukavice palčáky si ještě každý z nás určitě pamatuje, kdy jsme měli zmrzlé a následně promáčené prsty od sněhu. Doba pokročila kupředu a i výrobní technologie se změnily k lepšímu. Dnes se již dají sehnat palčákové rukavice z prémiových materiálů, kdy vypadá výrobek jako kdyby namáčený. Tím pádem je více odolný proti vlhkosti a udržuje mnohem lépe teplo. I tak je to ale spíš určeno do lepšího počasí. Přece jen když plánujeme být celé dny na svahu, tak už si vybereme něco kvalitnějšího, aby to stálo za to a mohli jsme se na výrobek spolehnout za každého počasí.

Nejkvalitnější lyžařské rukavice – nejteplejší rukavice na lyže

Opravdu kvalitní lyžařské rukavice jsou základem pro skvělý pocit při každé jízdě ze svahu, ale i na vleku, kdy se držíme kotvy a nebo něčeho podobného. U tohoto sportu se bez lepších výrobků neobejdeme. Každý lyžař si chce na svahu odpočinout a hlavně si to pak užít. A k tomu patří i celková spokojenost se svým vybavením. Jakmile nám bude něco vadit, tak to prostě nebude ono. Mnoho výrobků má i různé doplňující funkce, které lyžaři vyžadují a ty pak následně usnadňují pohyb při sněžení a dalších nástrah proměnlivého horského počasí.


Nepromokavost výrobku

Jedna z významnějších vlastností, na kterou je brán zřetel. Jakmile se totiž pohybujeme na lyžích, tak přicházíme do kontaktu i se sněhem. Nejčastěji se s tím můžeme setkat u dětí, že mají neustále promočené rukavice a následně i všechny prsty. Nepromokavé výrobky se tedy určitě vyplatí, zejména pak u dětí.


Nejlepší rukavice na lyže recenze – kožené lyžařské rukavice výprodej

Ideální je vybírat si z takového zboží, o kterém si již můžeme přečíst recenze od zákazníků, kteří ho mají zakoupené a používají ho. To jsou nejlepší informace, jaké můžeme před samotným nákupem získat. Popisky jsou sice i na eshopech, ale ty jsou vesměs všeobecné. Proto jsou nejlepší uživatelské zkušenosti. Do horní tabulky jsme přidali jen ty produkty, které získaly nejvíce pozitivních hodnocení a stávají se tak nejprodávanějším zbožím jako lyžařské rukavice na zimu. Těch lepších výrobků bylo samozřejmě více, ale vybrali jsme jen nejkvalitnějších deset, které si umístění v žebříčku právem zaslouží.

Značkové rukavice na lyže dámské – top lyžařské rukavice pánské

Určitou roli hraje při výběru rukavic i značka, ale neměli by jsme se spoléhat jen na to. Vždy záleží od konkrétního modelu. Některé jsou prostě povedené a velmi oblíbené, kdy o jiné zase není zájem vůbec. Důležitou roli pak samozřejmě hraje i vzhled a určitá elegantnost. Jestli už máme zakoupený nějaký lepší lyžařský komplet, tak si zřejmě nebudeme kupovat žádné obyčejné rukavice. Nejspíš to budou takové, které nám budou vzhledově příjemně ladit ke zbytku oblečení. Dají se sehnat různé elegantní doplňky a to i z prémiových materiálů, kdy plní i velmi dobře funkční vlastnosti daného výrobku.

Nejoblíbenější rukavice na lyže – lyžařské kožené rukavice

Z diskuzních fór a různých lyžařských skupin se dá i dočíst, že značnou oblibu mají vyloženě kožené lyžařské rukavice. Kožený materiál má samozřejmě spoustu výhod a vypadá i velmi luxusně na pohled. Velmi často se pak spojuje i s dalšími moderními materiály a finální výrobek má pak prvotřídní funkční vlastnosti, které při horských zimních podmínkách oceníme. Jakmile jsme totiž někde na svahu, mrzne, sněží a do toho přijde ještě i silný vítr, tak se vždy kvalitní výrobek z prémiového materiálu podepíše na naší pozitivní náladě.

Dámské lyžařské rukavice Leki pánské – zimní rukavice na lyže dámské a pánské

Značka Leki patří k těm kvalitnějším rukavicím na lyže, kdy si můžeme vybrat z mnoha variant. Výrobky této značky jsou většinou vyrobeny z kůže, kdy se na ně můžeme na svahu spolehnout. Již na první pohled si všimneme zajímavého designu, který plní i určitou funkci při sjezdovém lyžování. Z každé jízdy budeme mít příjemný pocit, kdy budou naše ruce v teple a s touto ochrannou verzí si budeme na svahu i jistější. Často se na výrobcích objevuje i kozí kůže, která má skvělé vlastnosti.


Prodyšnost má své výhody

Při náročnější sportovní aktivitě se nám budou automaticky potit ruce a proto je dobré se zajímat i o prodyšnost. Jakmile ji má výrobek dobře vyřešenou skrz speciální membrány, tak se následně budeme i dobře cítit na svahu. Nebudeme mít upocené ruce a lyžování si mnohem více užijeme.


Značkové lyžařské rukavice Reusch – kvalitní rukavice na lyže pánské

U výrobků Reusch budeme u lepších modelů překvapeni jejich nízkou hmotností, kdy na naše ruce i skvěle padnou. Navíc jsou na dotek velice měkké. A tyto měkké lyžařské rukavice z ovčí kůže patří určitě do té lepší kategorie, kdy už si za ně ale budeme muset i trochu více připlatit. Získáme tím však jedinečný zážitek z jízdy i moderního designu, kdy se nás budou přátelé ptát, co to máme za lepší rukavice na lyže. Za povšimnutí stojí určitě i zajímavě řešený střih, kdy nám umožní mnohem lepší hmat a celkovou přilnavost. Výsledkem je pak příjemné pohodlí, které pocítíme po sevření hůlek a adrenalinové jízdě ze svahu.

Dámské lyžařské rukavice Gore-tex – pánské lyžařské rukavice Gore-tex

Gore-tex lyžařské rukavice jsou většinou vyrobené z voděodolného materiálu. To oceníme zejména při hustém sněžení, kdy sníh po dopadu taje. Nejenom, že budeme mít ruce v teple, ale i v suchu. Tyto výrobky jsou známy ještě jednou velmi pohodlnou funkcí a to je možnost manipulace s mobilním telefonem. Špičky prstů jsou vybaveny speciálním materiálem, díky kterému si při manipulaci s telefonem nemusíme sundávat rukavice. Stačí si jen z kapes vytáhnout mobil a klidně si můžeme napsat i zprávu, aniž by jsme si sundávali rukavice.

Dětské lyžařské rukavice dětské – Leki rukavice na lyže Leki

Výběr zateplených výrobků pro děti by jsme neměli brát na lehkou váhu. Pokud budeme půl dne někde na svahu a teploty budou nižší, tak by i děti měly mít ruce v teple a používat tak vhodné výrobky, které jejich menší ruce zahřejí. Když je zima na ruce dětem, tak nám to většinou neřeknou a to ani když už mají promáčené rukavice od stavění sněhuláka. Takže je na místě jim pořídit lepší výrobek, se kterým budeme mít jistotu, že jejich malé ruce budou vždy v teple a suchu.

Dámské lyžařské rukavice Rossignol – luxusní lyžařské rukavice

Rossignol patří rovněž do skupiny lepších rukavic na lyže, kdy nám dodají teplo a hlavně pak sucho po celou dobu na svahu. Hodí se i vyzdvihnout pružnou dlaň tlumící vibraci a přilnavost k holím. Dokonalá izolace nám umožní perfektní sjezdové podmínky do každého počasí. Prodyšná membrána zajistí všechny prsty, aby jsme měli pocit příjemného komfortu po celou dobu nasazených rukavic. Výrobek je většinou i předtvarovaný, aby kopíroval zakřivení naší ruky a pohyb byl tak snadnější do všech důležitých směrů.


Vyhřívané výrobky

Když máme raději teplo a naše ruce mrznou už jen při snížených teplotách, tak je lepší si pořídit vyhřívaný produkt opatřený malou baterií. Konstrukce výrobku je vyřešená tak, aby se nám zahřívaly prsty a nebyla nám zima. O těchto výrobcích jsme už napsali podrobný článek pár týdnů zpět, kde je vše vysvětlené.


Nejlepší lyžařské rukavice recenze

Těch opravdu kvalitních lyžařských rukavic a tím pádem i velmi oblíbených je naštěstí celá řada a tak je z čeho vybírat. Máme na výběr různá barevná provedení, zajímavé designy a mnoho funkčních variant do každého počasí. Dokonce si už můžeme vybírat lyžařské rukavice podle našeho stylu jízdy na lyžích. Technologie výroby jde rychlým tempem dopředu a my se tak můžeme neustále těšit na různá vylepšení. Recenze nám pak pomáhají si lépe vybrat podle toho, jak jsou s výrobkem spokojení ostatní uživatelé. Proto jsme do horní tabulky dali jen takové výrobky, které jsou nejprodávanější a u lyžařů velmi oblíbené.


Praktická vylepšení

U dražších a moderních výrobků můžeme najít i spoustu vylepšení, které nám usnadní mnoho věcí. Jedná se například o mikrovlákno na hřbetu rukavice podobné brankářským rukavicím, kterým si snadno očistíme zamlžené brýle. Standardem se již u lepších výrobků bere i ovládání mobilního telefonu. A v neposlední řadě se může jednat i o vylepšené vyztužení prstů, jako ochrana při pádu. Těch vylepšení je samozřejmě mnoho, záleží jen od konkrétního produktu.


Nejoblíbenější lyžařské rukavice cena – kolik stojí?

Dostáváme se na konec článku, kdy si řekneme něco o cenách. Záleží jenom na nás, kolik chceme do tohoto zboží investovat. Ceny se samozřejmě odrážejí od kvality a pokud chceme něco na vysoké úrovni, tak si za to budeme muset i připlatit. Na svahu pak ale poznáme, že rozdíly kvalitního výrobku z lepších materiálů a dalších prémiových vlastností se od těch běžných výrobků hodně liší a po krátké době užívání je to určitě znát.

Upozorníme ještě na horní tabulku nejoblíbenějších zimních lyžařských rukavic sestavenou z hodnocení uživatelů. Jedná se o výrobky, se kterými mají lyžaři dobré zkušenosti a proto se tyto výrobky staly na svazích i velice populární. Je to všechno jen o tom, že pokud máme dobrý výrobek, který nám prokazuje užitečnou službu, tak je vysoká pravděpodobnost, že ho doporučíme i dalším kamarádům. Na diskuzních fórech je moc milé, že si lyžaři sdílejí své zkušenosti s lyžařskými rukavicemi a pak se o ně podělí i s dalšími lidmi.

Cenové srovnání

  • Ceny do 500 Kč – u těch nejlevnějších modelů si můžeme sice vybírat z bohaté nabídky, ale jedná se prostě o základní lyžařské rukavice. Většinou jde o levné materiály, které drží cenu výrobku na nízké hranici. Pro běžné nošení jsou dobré, ale pro lyžování je lepší se podívat po něčem jiném.
  • 500 – 1500 Kč – tato vyšší cenová hranice nám už nabízí zajímavější možnosti, kdy se dají vybrat i solidní výrobky. Najdeme zde i kvalitní lyžařské pomůcky v poměru kvalita – cena. Vybírat lze i z výrobků s lepším střihem a zajímavým designem.
  • Nad 1500 Kč – v této cenové nabídce se nám již otevírají dvířka toho nejlepšího, čím se lze na sjezdové lyžování vybavit. Jedná se o prémiové materiály, kdy již po pár jízdách oceníme jejich komfort a unikátní technologii výroby, která je ve výsledku podobná kvalitnějším hokejovým rukavicím. Výrobky jsou dokonale přizpůsobené lyžování a nabízejí i prvotřídní funkce, které by jsme u levnějších rukavic vůbec nenašli.

Lyžařské rukavice popis, testy, parametry

Vybírané zboží lyžařské rukavice se může na první pohled zdát trochu složitější v rámci finálního výběru. Záleží především na tom, co všechno vyžadujeme a co by měly lyžařské rukavice splňovat. Rozhodující je pak samozřejmě i cena, kterou jsem ochotni akceptovat. Zimní lyžařské rukavice na lyže a sjezdové lyžování však není dobré podceňovat. Pokud už předem víme, jaké parametry by měly splňovat, tak je výběr jednodušší. Odměnou pak bude spokojenost i komfort na každém svahu a plno krásných zážitků z nádherných hor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.