Menu Zavřeno

Matrace pro psy

Nejlepší matrace pro psy recenze parametry testy velké levné venkovní omyvatelné voděodolné ortopedické s paměťovou pěnou zdravotní nepromokavé cena

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Perfektní matrace pro psy musí být na takové úrovni, aby mohly zabezpečit kvalitní spánek pro každého psa. Pes si potřebuje dokonale odpočinout, aby načerpal důležitou energii na další den. Nové matrace pro psy jsou již na takové úrovni, že si dokážou i pamatovat pejskovu oblíbenou polohu. Chlupáč pak usne mnohem dříve, než na běžném odpočívadle. Kolikrát můžeme vidět, že se pejsek jen převaluje a nemůže usnout, to je vlivem matrace pro psa, která již přestala plnit svou funkci a potřebuje vyměnit za novou a lepší. Spánek je pro pejska velice důležitý, kdy si potřebuje plnohodnotně zdřímnout pro načerpání nových sil. V dnešním článku si probereme všechny důležité parametry při výběru matrace pro naše oblíbené domácí mazlíčky.

Matrace pro psy: Zhodnocení TOP 10 nejlepších matrací pro psa vycházejícího z testů kvality od zkušených chovatelů psů a recenzí spokojených zákazníků

Do tohoto žebříčku jsme vybrali TOP 10 nejlepších matrací pro psy s důležitými parametry a oblíbeností mezi chovateli. Zobrazené zboží v této tabulce obdrželo velmi pozitivní hodnocení od majitelů, kteří si ho pořídili pro svého pejska. Informace jsme čerpali z portálů a skupin, které jsou určené pro chovatele psů a ti si tak vyměňují své znalosti a zkušenosti. Vybrané psí matrace jsme následně seřadili do tabulky kvalitních psích matrací. Produkty jsou v tabulce seřazeny od nejlevnějších až po ty dražší. V každém odkaze jsou zobrazeny další varianty a možné barevnosti.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Samohýl Sucharda tlapka - více barevSamohýl nylon Sucharda tlapka matrace pro psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Trixie Vital Bendson - více barevTrixie Vital Bendson matrace pro psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Aminela Half and Half - více barevAminela Half and half matrace pro psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Aminela Travel Matrace - více barevAminela Travel matrace pro psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Scruffs Chester matrace - více barevScruffs Chester matrace pro psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Scruffs matrace Ellen - více barevScruffs Ellen matrace pro psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Nobby Ortopedická skládací LaninNobby Ortopedická skládaci Lanin matrace pro psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Odolné matrace - více variant i barevOdolné matrace pro psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kvalitní matrace - více variant i barevKvalitní matrace pro psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Špičkové matrace - více variant i barevŠpičkové matrace pro psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Proč mu ji pořídit?

Matrace pro psy mají pro každého pejska velmi důležitou roli. Krom spánku a odpočinku plní i určitou sociální funkci, kdy má pes přesně vymezené svoje místo. Spousta začínajících majitelů řeší spánek nového mazlíčka u sebe v posteli. Ze začátku je to samozřejmě velmi příjemné, ale jakmile pes vyroste, tak už to tak příjemné nebude. Proto je důležité, aby měl pejsek už od malička svůj vlastní pelech. Matrace pro psa je v podstatě pohodlný odpočinkový prostor bez vyvýšených okrajů, kde se může náš chlupáč pohodlně roztáhnout do všech stran a není tak ničím omezován.

Správné parametry matrace pro psy a popis i testy

Důležité je si zvolit kvalitní materiál, aby si pes dostatečně odpočinul. Tento parametr splňuje veškeré zboží v naší tabulce. Pak je ještě důležité si našeho pejska změřit. A to ideálně v takové poloze, ve které rád odpočívá. Jakmile tedy usne, tak se ho pokusíme změřit a podle rozměrů mu pak budeme vybírat matraci. Ta nemusí být rozměrově úplně přesně a dobré je přičíst ještě pár centimetrů navíc. Pejsek to ocení a bude tam rád trávit čas a pravidelně relaxovat.

Matrace pro psy xxl – matrace pro velké psy

Je samozřejmě myšleno i na naše největší domácí mazlíčky, kteří jsou větších rozměrů a také jsou těžší. Nemusíme se ničeho obávat, velké matrace pro psa jsou k těmto účelům přesně vyrobeny. Aby i velcí psi si mohli pohodlně odpočinout a načerpat novou energii do dalšího náročného dne. Některé odpočívadla jsou už na takové úrovni, kdy se vytvarují podle polohy psa. Ten jako by pak částečně zapadl dovnitř a bude mít dobrý pocit, že ho obklopují okraje.

Levné matrace pro psy levně – stará matrace pro psa bazar

Každého už určitě napadlo, že není potřeba kupovat novou matraci, když ji lze přece pořídit jen za pár korun někde na bazaru. Tyto starší a levnější matrace se ale prodávají hlavně proto, že už dávno neplní svou funkci, kvůli které byly pořízeny. Původní majitel si zakoupil novou, protože ta, kterou teď zrovna prodává, je už proležená. Na první pohled sice může vypadat nově, ale důležitý je stav materiálu uvnitř. Proto je potřebné zakoupit úplně novou, která je ve 100% stavu. A také nemůžeme vědět, zda pach původního pejska bude vyhovující pro toho našeho. Může se stát, že na ní nebude chtít ležet a pak budeme muset jít stejně koupit tu novou.

Jaké máme druhy?

Matrace se dělí do několika skupin a druhů, kdy je každá z nich určená malinko pro něco jiného. Rozdíly nejsou nijak velké, ale pokud víme, co přesně vyžadujeme, tak si můžeme vybrat přesně pro naše využití konkrétní typ.

  • Domácí – typické matrace na domácí použití, aby měl pejsek zaručený dostatečný spánek.
  • Venkovní – mají trochu více odolnější povrch kvůli možným nepříznivým podmínkám, můžou být i chladící.
  • Vodě odolné omyvatelné – dalo by se říct i nepromokavé, kdy je například v horkém létě pes často v kontaktu s vodou.
  • Zdravotní ortopedické – pomocí paměťové pěny se dokonale přizpůsobí, kdy už má například pejsek nějaké pohybové problémy.

Může být i pro kočku?

Je možné ji použít pro kočku, ale i pro další zvířátka. Tento druh odpočívadla je pro každého, kdo touží po kvalitním spánku a nebo odpočinku pro načerpání nové energie do dalšího dne. V jedné skupině bylo na matraci vyfocené i malé spící prasátko.

Venkovní matrace pro psy 100 x 70 – top matrace pro psa 100×70

Venkovní matrace se na rozdíl od těch pro domácí použití liší v několika věcech. Díky tomu je můžeme používat na balkóně nebo terase. Hodí se také dobře do kotce pro pejska a nebo do jeho boudy. A když jezdíme někam na zahradu, tak ji rovněž můžeme vzít sebou. Odpočívadlo je ušito z voděodolných materiálů, takže voda neprosákne dovnitř a zůstane jen na povrchu. To ale neznamená, že budeme ponechávat na dešti. Za zmínku ještě stojí určitě i to, že se dobře čistí. Některé z nich mají i sundávací potahy, které se pak hodí do pračky namísto velkého celku.

Omyvatelné matrace pro psy 100 x 80 – voděodolná matrace pro psa venkovní

U vyloženě těch venkovních matrací oceníme zejména jejich snadnou obnovitelnost čistoty. Je u nich automaticky počítáno s tím, že když jsou používány ve venkovních podmínkách, tak u nich dochází k častému znečištění. Například když prší a všude je bláto, tak si ho pejsek s největší pravděpodobností dotáhne i k sobě do pelechu. Proto by jsme měli aspoň jednou za čas ho přijít vyčistit. Nepoužíváme mýdlo a ani žádný jiný chemický prostředek, jen čistou vodu. Pejskovi by pak čistící prostředky nemusely vonět.

Voděodolná matrace pro psy na míru – matrace do boudy pro psa

Pokud nemáme úplně typickou velikost boudy, tak se potom hledá obtížněji i matrace pro psy, aby splňovala přesně vyžadované rozměry. V tom případě se dá sehnat i takový výrobek, který nám bude zhotoven přesně na míru podle našich potřeb. A není to jen o rozměrech, můžeme si vybrat i materiál, ze kterého bude odpočívadlo vyrobeno. Možností je spousta a můžeme tak mít cokoliv, na co si vzpomeneme. Pak je akorát potřeba kalkulovat i s tím, že takový přesný výrobek bude stát o dost víc, než jsou běžné ceny u tohoto zboží.

Jaký je rozdíl oproti pelíšku?

Pelíšek se vyloženě bere jako odpočinková zóna. U matrace je ale možnost si zvolit paměťovou pěnu, která se přesně přizpůsobí tělu psa. Hlavní výhoda je pak v tom, že je brán mnohem větší zřetel na pohybový aparát pejska, než je tomu u běžných pelíšků. Ty mají pro svého chlupáče zase jiné výhody, o kterých jsme psali v článku psí pelíšek.

Kvalitní matrace pro psy ortopedické – oboustranná matrace pro psa thermo

U ortopedických matrací jsou kladeny vysoké požadavky na kvalitu. Ty jsou totiž určeny již pro starší pejsky, kteří můžou mít problémy s jejich pohybovým aparátem a ležení na obyčejném pelechu jim nedělá dobře. Odpočívadla jsou tak z většiny případů vyplněna pěnou s viskózními vlastnostmi. To znamená, že se tak velmi snadno přizpůsobí poloze ležícího pejska a nikde ho potom nic netlačí na rozdíl od těch běžných. Úplně ta samá pěna se používá v ortopedických polštářích pro nás lidi, kdy je vyžadováno naprosté pohodlí a zaručený komfort.

Matrace s paměťovou pěnou pro psy – ortopedická matrace pro psa premium

Paměťová pěna už splňuje náročné požadavky na perfektní odpočinek u našeho staršího psího mazlíčka. Někteří psi mívají v pokročilejším věku řadu problémů s pohyblivostí a je tak kladen velký důraz na kvalitu matrace pro psy. Odpočívadlo tak musí být pro něj místem, které plně respektuje jeho tělo a naprosto se přizpůsobí jeho potřebám. Jakmile potom pejsek vstane, tak se cítí skutečně vyspaný, protože mu tato premium pěna dokáže poskytnout nadstandardní službu v podobě plnohodnotného odpočinku.

Zdravotní matrace pro psy z paměťové pěny – nepromokavá matrace pro psa s paměťovou pěnou

Krom toho, že jsou tyto matrace kvalitní, tak jsou částečně i luxusní, kdy musí splňovat řadu podmínek, aby si náš chlupáč skvěle odpočinul. Výběr prvotřídního materiálu zajistí, aby nedošlo k přeležení odpočívadla a dokáže i odolávat škrábání neposlušného pejska. Velkou výhodou jsou i přiložené potahy, které zajistí snadnou čistitelnost celého pelechu. Potah se jen stáhne a následně hodí do pračky. Ušetří nám tak práci s tím, že nebudeme muset prát celý komplet a pak jej několik hodin sušit. Dá se využít i při cestování autem, ale to už je pak lepší látková autosedačka pro psa. Kvalitní autosedačka je totiž i bezpečná, aby byl chlupáč za jízdy připoutaný a nelítal v zatáčkách.

Jak ho na nový doplněk do bytu naučit?

Ze začátku nebude muset náš pejsek chápat správný význam tohoto nově pořízeného předmětu. Proto mu musíme ukázat, že se na tom bezvadně spí. Dáme mu tam jeho oblíbenou podložku a nebo deku, na které do teď rád spal. Jakmile zjistí tento nový dostupný komfort, tak už pak bude spát jen na matraci.

Chladící matrace pro psy 90×60 – venkovní matrace pro psa 90×60

Při horkých letních dnech můžeme našemu chlupáči aspoň na chvíli ulevit od vedra, kdy mu poskytneme něco chladnějšího. Obyčejně to bývají podložky, které se dají na chvíli do ledničky a ty pak dokážou udržovat chlad po určitou dobu. Obdobné je to i u některých matrací, které dokážou zchladit vyhřátého pejska. Často bývají tyto odpočívadla i na zahradách, kde trávíme v létě spoustu času. Pejsek chce být samozřejmě s námi venku. A i když panují velká vedra, tak umístěním jeho odpočívadla někde do stínu je pro chlupáče dobrou volbou.

Omyvatelná matrace pro psy 120 x 80 – nejlepší matrace pro psa 120 x 80 (matrace pro velkého psa)

Při teplejších dnech jsme často venku, na zahradě a nebo někde na chatě. Pejsek tak tráví rovněž svůj čas ve venkovních podmínkách. Jeho matrace pro psy pak samozřejmě podle toho i vypadá. Nemusíme ale zoufat, pokud jsme mu pořídili odpočívadlo na ven, tak je i údržba velmi jednoduchá. Tyto matrace pro psa něco vydrží a předem se počítá s tím, že se i často ušpiní. Nemusíme je hned přímo házet do pračky, stačí si jen vzít vodu a kousek hadříku, kterým vše úplně lehce vyčistíme.

Matrace do klece pro psa – matrace pro psy strong & soft

Hodně podobné je to u matrace pro psa, která je určená do kotce a nebo klece pro našeho chlupáče. Záleží pak na tom, zda má i volný výběh mimo jeho ubikaci. Když má třeba umožněný pohyb po celém pozemku, který má hlídat a na noc pouze přichází do kotce se vyspat. V případě, že prší a nebo padá sníh, tak si vždy donese na matraci i nějakou tu špínu. Na té potom spí a celý komplet se tak často zašpiní. Ale opět zde platí, že s pomocí čisté vody dáme vše do původního stavu. Odolné materiály s tím počítají a proto je celý proces snadný.

Co si pamatovat při čištění?

Většinou stačí vyčistit teplou vodou, kdy je na to odpočívadlo přizpůsobené. Výrobce pamatoval na to, že si odpočívadlo jednou za čas ušpiní a proto je snadno omyvatelné. Pokud by se stalo, že na ní bude náš chlupáč ze začátku vykonávat potřebu, tak se může dát jednou za čas do pračky podle přiloženého návodu.

Matrace mají široké využití

Tato skvělá pomůcka se hodí kamkoliv, kde náš chlupáč tráví nejvíce času. Mysleme ale i na naše pejsky, kteří už tak moc pohybliví nejsou. Matrace se skvěle hodí i do kočárku pro psy. Pokud s naším chlupáčem jezdíme často na výlety a on už celou cestu nezvládne, tak je ideální jezdit s kočárkem. Velmi časté využití to má i pro výlety na kolech, kdy si do kočárku dáme všechny věci a nemusíme je tak nosit na zádech. Jeho oblíbenou matraci mu samozřejmě dáme do kočárku, aby se cítil pohodlně. Měkká matrace se skvěle hodí i pro terénní kočárek pro psa.

Bez potahu a nebo s potahem?

Pokud máme s potahem a odpočívadlo se zašpiní, tak stačí jenom sundat potah, který se může hodit do pračky a máme vyčištěno. Když ale máme venkovní vodě odolnou matraci, tak stačí vzít jen teplou vodu a vše je zase čisté během chvilky.

Top matrace pro psy 90×60 – zdravotní matrace pro psa 80×60

Nejlepší odpočívadla jsou taková, která jsou z kvalitních materiálů a skvěle prošitá. Mezi ty se v podstatě počítají i ty zdravotní, na které je již kladen určitý důraz ne lepší komfort, kvůli starším pejskům. Tam už se potom počítá i s paměťovou pěnou a dalšími důležitými věcmi, díky kterým si pes perfektně odpočine. Co se týče barevných variant, tak zrovna tyto věci budou našemu chlupáči úplně jedno. Pro něj bude mnohem přednější volba správné velikosti, aby se mohl v pohodě natáhnout a nebyl ničím limitovaný.

Matrace pro dva psy – velké matrace pro psa xxl (odolná matrace pro psa xl)

Existuje i možnost pořízení speciálních matrací, které jsou určené pro dva psy. Musíme ale dopředu počítat s tím, že takové odpočívadlo pro dva chlupáče zabere spoustu prostoru. U každého z nich je potřeba pamatovat, že v rámci kvalitního spánku se pes natáhne v celé své délce. Tím pádem je potřeba vybrat takový rozměr, který bude pro oba dva psy dostatečně velký a nebudou si nijak překážet. Pro velké psy vyžadující rozměr xl až xxl se už spíš vyplatí, aby měl každý svou vlastní matraci.

Ortopedická matrace pro psy vitamedog – ortopedická matrace pro velké psy

I naši velcí pejskové můžou mít už ve svém pokročilejším věku určité problémy, kdy vyžadují speciální matraci. Často se stává, že mají problémy se zády a proto je potřeba zvolit ortopedickou matraci, kde už je nějaký druh paměťové pěny, která plně respektuje potřeby našeho pejska. Nejen, že ho nebude nikde tlačit a vyvíjet tlak na jeho tělo. Pěna se úplně přesně přizpůsobí pro ležení a oblíbenou polohu pejska. V podstatě se jako když vytvaruje přesně podle něj a částečně ho obklopí, aby se mu lépe spalo.

Nebereme ho sebou do postele

Čím dříve ho to odnaučíme, tím lépe pro nás i pro něj. Když je ještě štěňátko, tak to může být příjemné. Ale v dospělosti si pak budeme v jedné posteli vadit a nevyspí se nikdo. Pes má mít své pevné místo, na které je zvyklý.

Ortopedická matrace pro psy recenze outdoor – matrace pro psa recenze

Tento druh matrací se stává velmi oblíbeným zbožím, kdy se začíná pořizovat i pro pejsky, kteří by ji sice ani nepotřebovali, ale je šetrná k jejich zdraví. Pokud bude totiž pes na takovém odpočívadle spát hned od začátku, tak se mu můžou později vyhnout různé pohybové problémy. K dispozici jsou i outdoor odpočívadla, která sebou můžeme brávat například na delší výlety na několik dní a pes si po náročném výšlapu vždy pěkně odpočine.

Kvalitní matrace pro psa 90×70 – matrace pro psy 120×100

I když náš pejsek momentálně žádnými problémy netrpí, tak to neznamená, že za pár let bude stále v pořádku. Aby jsme tomu mohli co nejlépe předcházet, tak je potřeba mu pořídit kvalitní odpočívadlo. To dokáže rozvoji různých problémů předcházet. Mnoho lidí svého mazlíčka příliš moc rozmazluje pamlsky a sladkostmi namísto toho, aby mu raději koupili správné ležení. Pes potom kolikrát leží někde v koutě jen na dece, to mu do budoucna ale moc neprospěje. A konkrétně pro větší pejsky je to pak mnohem náročnější.

Kde je správné umístění?

Ideální je tam, kde bude mít svůj vlastní klid a kde na něj nebude táhnout. Dobrá jsou i různá schovaná zákoutí, kam se může ukrýt před ostatními. Snadno lze i vypozorovat, na kterých místech pes rád odpočívá.

Co když máme doma více chlupáčů?

V případě většího množství domácích mazlíčků je dobré zakoupit odpočívadlo pro každého z nich. V začátcích to bude možná vypadat roztomile, když budou spávat pohromadě. Ale když vyrostou, tak může mít některý z nich nějaké pohybové problémy a společné ležení už pak pro něj nebude vyhovující.

Nejlepší matrace pro psy recenze

Internet je už tak moc přehlcený různými eshopy, že je kolikrát složité vybrat si to správné zboží přesně pro naši potřebu. A to ještě nemluvíme ani o tom, že některé produkty bohužel kvalitní nejsou. Nejlepší je řídit se podle recenzí od samotných uživatelů, kteří již mají s danou věcí osobní zkušenosti. To pak ale znamená projít si spousty míst, kde se právě tyto věci řeší a na to nemá pracující člověk samozřejmě čas. Pro tyto případy jsme sestavili horní tabulku, kde jsou vybrány jen ty nejlepší matrace pro psy v poměru cena – výkon.

Matrace pro psy cena a jak získat nižší ceny?

Než začneme přemýšlet o cenách, které nejsou ani tak moc vysoké, tak je dobré si uvědomit, že to děláme pro spokojenější život a stáří našeho domácího mazlíčka. Jakmile si zvykne na špatné návyky a bude spát v nevyhovujících podmínkách, tak se to na něm může časem negativně podepsat. Proto je mnohem lepší problémům předcházet již v samotném začátku. V horní tabulce jsou u každého odkazu ceny zboží a ty si lze následně i seřadit, na kterém eshopu se dají sehnat nejnižší ceny.

Pomalu se blížíme ke konci dnešního povídání a tak by jsme vám zde chtěli ještě naposledy připomenout horní tabulku ověřených matrací pro psa. Jak už jsme psali, tak se nejedná o žádný náhodný výběr matrací, ale jsou zobrazeny pouze ty, které měly v recenzích velmi pozitivní ohlasy od mnoha majitelů psů. Ti si je sami vyzkoušeli a následně se podělili o své zkušenosti s dalšími uživateli. A to jsou ty nejlepší předpoklady, podle kterých si vybrat nové matrace pro psy.

Jak vybrat matrace pro psy?

Každá matrace pro psa je pro chlupáče velmi důležitým prvkem při jeho každodenním odpočinku. Spánek našeho mazlíčka je důležitý, kdy získává potřebnou energii pro další náročný den. Proto potřebujeme matrace pro psy kvalitní, aby se mohl pes skvěle prospat. Není ideální vybírat zrovna ty nejlevnější, nová psí matrace vydrží mnoho let a investice se vyplatí jako prevence možných problémů ve stáří našeho pejska. Top matrace pro psy mu dokážou zajistit skvělý komfort, aby měl dostatek sil a nadšení do nového dne. Tak mu to s radostí dopřejme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *