Menu Zavřeno

MMA rukavice

Profesionální mma rukavice jak vybrat cena dětské recenze trénink dámské levné sparring ufc oktagon velikost kůže

Sportovní výbava mma rukavice jsou velmi důležitým prvkem u tohoto stále oblíbenějšího sportu. V každém zápase, ale i tréninku musíte předvést nejlepší možný výkon a trénovat poctivě každý pohyb. Pokud začnete v něčem zaostávat, tak toho samozřejmě soupeř využije. Pojďme se dnes ale podívat vyloženě na pomůcku mma rukavice trochu více zblízka. Jedná se o hodně důležitého parťáka, díky kterému jsou určitým způsobem chráněné i naše ruce. Výběr není zrovna jednoduchý a dnes si k tomu řekneme něco více, co je potřeba znát, když si musíme vybrat nové mma rukavice, které skvěle padnou a člověk si pak s nimi připadá naprosto přirozeně. Důležitým parametrem je samozřejmě celková kvalita a na to se dnes zaměříme, jak si ji správně a dobře vybrat.

MMA rukavice: Hodnocení TOP 10 nejlepších MMA rukavic podle srovnání, recenzí a testů od samotných uživatelů

V této vložené tabulce se nám podařilo vybrat TOP ten nejlepších MMA rukavic jednak z kvalitních materiálů, ale také dalších parametrů, které jsou u tohoto sportu velmi důležité. Když se na to podíváme zblízka, tak se nám nabízí větší počet značek, které vybízejí si pořídit tyto rukavice právě od nich. Některé výrobky jsou až dalo by se říct prémiové kvality, zatímco jiné jsou bohužel daleko na nižší úrovni. Prošli jsme spoustu zájmových skupin v tomto sportovním odvětví a získali velmi cenné informace o tomto produktu. Srovnávali jsme recenze od zákazníků, doporučení z tělocvičen a zajímavé poznatky z diskuzních fór. Následně jsme veškeré získané informace vyhodnotili a poskládali kvalitní MMA rukavice do této tabulky. U každého zboží se můžete rozkliknout a projít si další informace.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
DBX Bushido MMA e1v2DBX Bushido MMA e1v2 mma rukavice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Venum MMA Challenger 3.0 Sparring - více barevVenum MMA Challenger 3.0 Sparring rukavice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Venum Challenger MMA - více barevVenum Challenger MMA rukavice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Venum MMA Gladiator 3.0 - více barevVenum MMA Gladiator 3.0 rukavice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Venum Impact MMA glove - více barevVenum Impact MMA glove rukavice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Venum MMA Training Camp 2.0Venum MMA Training Camp 2.0 rukavice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Century UFC MMACentury UFC MMA rukavice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Phantom MMA MT-Pro - více barevPhantom MMA MT-Pro rukavice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Adidas Grappling UltimateAdidas Grappling Ultimate mma rukavice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Hayabusa MMA T3 LX HybridHayabusa MMA T3 LX Hybrid rukavice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

MMA rukavice tréninkové

U MMA se jedná o mix různých stylů a je to v podstatě souhrn různých dovedností, které vedou k výhře nad soupeřem. Ono to kolikrát není vůbec jednoduché, kdy stojíte proti soupeři, který má již něco natrénováno a je hodně těžké takového sportovce něčím překvapit. Je dobré zmínit, že se zde navíc jedná o jeden z nejvíce náročných sportů, kdy musíte mít velice dobrou fyzickou zdatnost. Aby byl člověk skvěle připravený, tak se musí rozvíjet ve velkém množství různých disciplín. Navíc je důležitá vytrvalost i odolnost. K tomu všemu je nejlepší mít natrénováno úplně všechno, co se může hodit. Ne nadarmo se říká, že správným a často opakovaným tréninkem se z vás stává mistr. K tomu potřebujete MMA rukavice, ve kterých se budete cítit skvěle a ve výkonu vám pomůžou. Rovněž jste si mohli všimnout, že se tomuto zboží také říká MMA rukavice Bambule.

Zajímavé příslušenství pro trénink

Aby se mohl člověk neustále zlepšovat, tak je dobré si pořídit i další příslušenství, které vás motivuje k lepším výkonům. Jakmile budete mít více natrénováno, tak vám pak věci přijdou mnohem jednodušší.

Chrániče do úst

Aby byl člověk chráněný pokud možno všemi strany, tak i tato pomůcka se vždy hodí. Nekupujte si jen chránič horního patra, ale lepší je si pořídit chránič patra horního i dolního.

Přilba na hlavu

Tohle je dobrá pomůcka, která vám pomůže ochránit hlavu i obličej. Přilby najdete v mnoha verzích, od těch základních až po ty pokročilejší, kde už máte například i ochranu temene a nebo mřížku přes pusu.

Bandáže

Občas si můžete malinko dopomoci i bandážemi, které vám zpevní ruce a zároveň je i ochrání. Máte pak ale mnohem horší pohyblivost prstů.

Lapy

Skvělý pomocník pro trénování různých dovedností. Takto vytvarovaná pomůcka slouží velmi dobře při tréninku. Můžete si natrénovat zejména přesnost a různé kombinace.

Amatérské MMA rukavice – rukavice na MMA

Rukavice MMA jsou důležitým prvkem u každého sportovce. Již od samotného začátku trénování je automaticky berete jako důležitého parťáka. Proto je potřeba, aby byl výběr správný a člověk měl takový ten běžný pocit, že je vše v symbióze. Pokud si vyberete rukavice špatné a nebudete se v nich cítit dobře, tak se to může velmi negativně podepsat na celkovém vašem výkonu. Proto je dobré svému výběru věnovat určitý čas a nic neuspěchat. I když teprve s tímto sportem začínáte, tak to neznamená, že vám budou stačit mizerné rukavice. Samozřejmě, nemusíte mít úplně ty nejdražší, které jsou k dostání. Ale je dobré se začít učit s takovými MMA rukavicemi, které splňují určitá kritéria kvality pro tréninkový boxovací pytel.

Profesionální MMA rukavice profi

V rámci toho, že s tímto sportem teprve začínáte, tak není nikde psáno, že nutně potřebujete profi rukavice pro profesionální sportovce. Takové nejspíš potřebovat nebudete a vystačíte si s levnějšími produkty. Pokud by jste však zvažovali takové rukavice, které se na některých eshopech nabízejí v cenové relaci jen do jednoho sta korun, tak s takovými zřejmě moc velkých výsledků neuděláte. Na druhou stranu takové zboží nedoporučujeme, je to v podstatě jen hadr, což je v tomto sportu nepoužitelné. Bohatě postačí si vybrat rukavice střední kvality a s těmi se začít učit pracovat. Trénink od tréninku budete sami cítit, zda je to správně a s postupným zlepšováním pak můžete zboží nahradit kvalitnějším.

Co je dobré vědět o údržbě?

Jakmile skončíte, tak své rukavice nechejte vždy někde usušit a pak je uložte v suché a chladné místnosti. Materiál proschne dobře, když jej navlečete například na hokejku.

Neprat v pračce

Tohle nikdy nedělejte, přišli by jste o vlastnosti rukavic, konkrétně u těch drahých produktů se to vůbec nedoporučuje. Když je už potřeba, tak jedině prát v ruce a nepoužívat silné chemické čističe.

Nesušte na radiátoru

Tím by jste poškodili zejména povrchový materiál. Dlouhodobé působení tepla nijak neprospívá.

Neodkládejte na prudké slunce

I když můžete mít rukavice tímto způsobem vysušeny v krátkém čase, tak to zejména povrchovému materiálu vůbec neprospívá.

MMA rukavice dámské

Tento sport již dávno není výsadou jen mužů, ale často se můžeme v poslední době setkat i s tím, že i ženy začínají stále více pronikat do tohoto náročného sportu. Jedná se o všestrannou aktivitu, kde si člověk potřebujete vybudovat slušnou fyzickou kondici a to má velký vliv na vytrvalost. Většina žen to bere formou určité možné sebeobrany a navíc také zajímavým zpestřením, jak si udržet štíhlou linii. Přece jenom na každém tréninku se dá udělat solidní výkon a kalorie tak snadno mizí před očima. Výhodou je i to, že každým tréninkem se trénuje kompletně celé tělo, což je ku prospěchu. Dámské rukavice jsou téměř totožné s těmi mužskými. Jen je brán velký zřetel na zmenšené velikosti, aby byly rukavice pohodlné i pro ženy.

Dětské MMA rukavice (pro děti)

MMA rukavice dětské jsou nejmenší možné velikosti a jsou ještě malinko upravené takovým způsobem, že jsou trochu více zakřiveny ve prospěch dítěte, které má malé ruce. U takto malých sportovců se ještě nejedná o nějaké silové tréninkové výkony. Spíše je to o určitém nacvičování základních prvků pohybů a postojů v různých pozicích. Jde zejména o takovou rekreační aktivitu spojenou s pohybem, kdy si takto mladý sportovec začíná zvykat se pravidelně hýbat. Dobrá je i boxovací hruška se zavěšením pro děti. Rukavice tvoří spíš jen takový doplněk, aby je malý sportovec začal automaticky brát jako součást, že jsou prostě povinnou výbavou tohoto sportu. Základem je učení se správných technik.

MMA rukavice sparring

Sparingové mma rukavice jsou důležitou výbavou každého zápasníka. Také je důležité se zmínit o tom, že se u tohoto sportu nejedná čistě jen o fyzickou sílu a připravenost. Rozhodující je zde i jakýsi mentální trénink každého jedince. Odborně se tomu říká psychická kondice a důležitý motivační rozvoj. Díky velmi rychle rostoucí popularitě tohoto sportu se stále aplikují nové a zajímavé postupy při rozvoji těchto vlastností u každého. MMA sparring rukavice tomu trochu pomáhají, kdy si můžete nacvičovat spoustu věcí se svým kolegou. Čím více se vám toho podaří nacvičit, tím lépe pak budete připraveni na náročnější výzvy v tomto adrenalinovém sportu.

Levné MMA rukavice bazar

Někteří lidé to berou jako normální, že je mnohem lepší si něco koupit levně z bazaru, ať už je to kvality jakékoliv. Důležité pro ně je, že se na tom dá ušetřit pár korun. Je to určitě dobrý nápad, pokud se jedná o něco takového, jako jsou rukavice pro MMA? My si to nemyslíme, přece jenom při tak vysokém výdeji energie, se člověk dostatečně potí a ten pot se dostane naprosto všude. To není jen o tom, že se rukavice vysuší. Navíc nemůžete mít vůbec žádné tušení, co se s rukavicemi u předchozího majitele dělo. I když se dá ušetřit pár korun, tak je přece jenom lepší si koupit rukavice zcela nové, které používám jen já sám. Zejména z různých hygienických důvodů je dobré to zvážit.

MMA rukavice na pytel

Zejména pokud začínáte, tak se vám budou hodit rukavice sparingové, které mají mnohem větší výplň. Tím pádem vaše ruce mnohem více ochrání na rozdíl od profi rukavic. Navíc máte k dispozici dvojité zapínání, tedy obtočení, aby bylo vaše zápěstí lépe zafixováno a zabezpečeno. Samozřejmě máte i krytý palec, aby se zabránilo možnému zranění při špatném zásahu pytle. Rukavice podobné těm boxerským jsou celkově prodyšné, kdy je potřeba používat i prsty pro zachycení soupeře. Volba rukavic je velmi důležitá, při používání pytle by jste měli mít chráněné ruce.

MMA rukavice Oktagon

Pokud se bavíme o Oktagon MMA, tak se jedná o největší organizaci, která pořádá zápasy v Česku a Slovensku. Organizace má široké zastoupení různých sportovců. Jde o reality show, která se pravidelně připravuje pro všechny sportovní fanoušky. V každém takovém klání můžeme vidět profesionální sportovce, kteří jsou velmi dobře připravení. Pak tu máme ještě Projekt X, který se zase zaměřuje na zápasy známých osobností, ale ty se pohybují na úrovni amatérské.

MMA rukavice UFC

UFC je značkou absolutním číslem jedna na celém světě. Tato organizace je známa profesionálními sportovci na velmi vysoké úrovni. Mají za sebou již nespočet reality show, které přivedly k tomuto sportu velké množství lidí. K dispozici mají i lukrativní dohodu s televizní společností, kde je možno sledovat ty nejlepší sportovce světa. V každé jejich show tak můžeme vidět připravené zkušené borce, kteří vystupují na vrcholové úrovni tohoto sportu.

Kožené MMA rukavice

V případě, že si zvolíte tento materiál, tak si můžete být jisti o kvalitně vybraném materiálu. Rukavice z koženého materiálu používají zejména profesionální sportovci, kteří jsou si velmi dobře vědomi jejich kvality. Materiál je mnohem více prodyšnější, než jakýkoliv jiný materiál. Jedná se o pevnou kůži, která je pohodlná a nikde neškrtí jako jiný materiál. V takových rukavicích se budete cítit velice dobře a když si pak po nějakém čase vyzkoušíte fungovat s rukavicemi z jiného materiálu, tak vám to prostě vyhovovat nebude.

Top ten MMA rukavice

Téma dnešního článku jsou rukavice na MMA sport a tím samozřejmě i zařazujeme tabulku s těmi nejlepšími produkty, co lze na internetu sehnat. Nejsme žádný eshop, takže vám nebudeme doporučovat to, co je zrovna na skladě, jak to některé eshopy dělají. Procházeli jsme si spoustu informací a podle toho jsme se pak mohli rozhodnout, které rukavice jsou pro sportovce kvalitní a které prostě zajímavé vůbec nejsou. Proč si kupovat něco, co dlouho nevydrží a nebo se v nich člověk nebude při výkonu cítit komfortně.

MMA rukavice tabulka velikostí

Velikost MMA rukavic je jednou z věcí, kterou by jste si měli vybrat rovněž správně. Naštěstí těch velikostí není zase tolik a v podstatě se můžete podívat na jakékoliv rukavice, které již máte doma, jaké jsou velikosti. Podle toho si lze pak následně odměřit, jaké velikosti potřebujete rukavice pro MMA. Na každém eshopu většinou máte nějakou tabulku, která vám pomůže s výběrem. Neměli by jste je mít malé a ani příliš velké. Malé vás budou tlačit a velké zase padat. Musíte je mít velikostně tak akorát. Velikosti vycházejí z rozměru vaší ruky a dlaně.

Orientační velikosti pro muže

Muži mají větší ruce, než ženy a proto jsou rukavice o něco větších rozměrů.

 • Velikost muži S/M – dlaně 20 cm, výška 19 cm, zápěstí 18 cm
 • Velikost muži L/XL – dlaně 24 cm, výška 22 cm a zápěstí 20 cm
 • Je dobré se podívat, co máte doma za rukavice, jaké velikosti a v podstatě budete mít velikost stejnou i zde

Orientační velikosti pro ženy

U žen obecně platí, že mají menší ruce a prsty. Proto jsou rukavice vyrobeny v menším provedení, aby dokonale padly na malou ženskou ruku.

 • Velikost ženy S/M – dlaně 17 cm, výška 16 cm, zápěstí 14 cm
 • Velikost ženy L/XL – dlaně 19 cm, výška 18 cm, zápěstí 15 cm
 • Jsou to jen orientační velikost, ale zase platí, že pokud máte doma již nějaké rukavice, tak si to podle nich odměřte a víte na čem jste

Jak to správně změřit?

Pokud si vyloženě chcete nechat změřit přesné velikosti, tak nelze měřit na různých místech. Musíte mít přesné rozměry z následujících míst.

Obvod zápěstí

Změříme to tak, že se nejprve podíváme, kde máme nejširší část a tam pak přiložíme omotaný metr a zaznačíme si údaj v centimetrech.

Měření dlaně

Opět si vezmeme krejčovský metr a tentokrát si zaměříme v místě, kde se vyskytují klouby. Je to nejširší část dlaně. Tu si zaměříme a údaj poznačíme.

Zaměření výšky

Tím se má na mysli délka rukavic. To můžeme zjistit tak, že změříme vzdálenost od konce prostředníčku až po zápěstí.

Tabulka velikostí s běžným označením

Jak jsme zvyklý z nakupování klasického oblečení, tak můžeme mít i velikosti značení S, M, L, XL a XXL. I v tomto sportu existuje tabulka, kde si můžeme velikosti odměřit. Tabulka je spíš ale orientační, nesedí úplně každému.

 • S velikost – obvod dlaně 18 cm a méně
 • M velikost – obvod dlaně 19 – 20 cm
 • L velikost – obvod dlaně 21 – 23 cm
 • XL velikost – obvod dlaně 24 – 25 cm
 • XXL velikost – obvod dlaně 26 a více cm

Jak vybrat MMA rukavice?

V dnešním článku řešíme správné možnosti výběru této pomůcky pro jeden z velmi adrenalinových sportů. Jako parťák je to velmi důležitý produkt, kterého budete pravidelně potřebovat a proto od něj požadujete rozumnou kvalitu. Volba materiálu, celkového tvaru, aby vás to nikde netlačilo a rukavice vám sedly naprosto přesně na vaše ruce. Tento důležitý doplněk by vás neměl vůbec v ničem omezovat, ale spíš naopak ještě motivovat a podporovat k mnohem lepším výkonům. Z toho důvodu máte v horní části článku tabulku s hodnocením nejlepších výrobků pro tento sport.

MMA rukavice cena

Nabízí se široká škála rukavic a tedy i možností ceny, za kterou jsme ochotni si tuto důležitou pomůcku pořídit. Můžeme si samozřejmě koupit rukavice i jen za pár korun, ale jaké kvality? Tohle je důležité si dopředu promyslet, zda to bereme vážně a chceme se něčemu naučit, posouvat se dál a nebo prostě si to chceme jen párkrát vyzkoušet a pak se začít věnovat úplně jinému sportu. Bohužel, co se týče levných rukavic, tak tam je to znát, že se muselo šetřit na všech místech. Což se samozřejmě podepíše na celkové kvalitě a hlavně trvanlivosti. Pokud však chcete již rovnou začít s kvalitními pomůckami a získat dobrý základ, tak doporučujeme vybírat z kvalitních a ověřených kusů zboží.

Nejlepší MMA rukavice recenze s parametry, testy a popis

V tomto odstavci si nadhodíme pár oblíbených značek, u kterých lze pořídit MMA rukavice. Ke každé značce si řekneme pár slov. Při výběru rukavic se ale neřiďte jen značkou, vždy sledujte konkrétní produkt a jeho celkovou kvalitu. Některé zboží je hodně povedené, ale občas to neplatí u každého výrobku, který padá pod jednu a tu samou značku. Tento sport je velice oblíbený, kdy jeho části můžeme vidět již ve spoustě filmů a proto si získává stále nové a nové zájemce. Nakonec se podívejte nahoře v článku do naší tabulky srovnání, kde jsou zobrazeny ty lepší rukavice. Vybere si každý, stačí se jen rozhodnout, který produkt a barevné varianta se vám bude líbit nejvíce.

Adidas MMA rukavice

Dobré rukavice pro každého, kdo začíná a nebo již má něco natrénováno a chce se zlepšovat. Jsou snadno ovladatelné a dobře se s nimi přidržuje. Syntetická kůže se neustále vyvíjí a zdokonaluje, aby jste měli komfortní pocit a hlavně takový ten správný cit. O výplň se stará pěna, která zaručí ochranu vašich rukou. Pomocí suchého zipu se dá zápěstí dobře zafixovat a nikde nic nepřečnívá.

MMA rukavice Venum challenger

Pokud se chceme bavit o značce Venum mma rukavice, tak se jedná o velice povedené produkty. Proto jsou také velmi často používány u spousty sportovců, kterým se v daném sportu daří. Mají vysoký obsah pěny a vaše ruce tak zůstanou v pohodě i při vysokém výkonu. Jsou vybaveny dvojitým omotáním, což se vždy u tohoto sportu hodí. Většinou je u každého prstu a i palce vlastní výztuha, aby bylo vše chráněno. Krom toho jsou nízké hmotnosti a téměř je necítíte.

MMA rukavice RDX

RDX mma rukavice docela slušně padnou na každou ruku. Chrání i dobře palec a k dispozici je i dlouhé zapínání na suchý zip, kdy si může sportovec ideálně stáhnout přesně tolik, kolik právě potřebuje. Dobře se tím zpevní celé zápěstí, což dodává skvělý pocit. Je dbáno i na výplň v rukavicích, která chrání ruce.

MMA rukavice Everlast

I Everlast má svoje vlastní produkty pro tento stále se rozšiřující sport. Rukavice jsou všestranné a hodí se i do různých kardio tréninků. Například je můžete používat i pro fitbox, kde vám budou připadat jako ideální volba. Pro začínající sportovce jsou ideální volbou. Otvory pro prsty jsou opatřeny zesíleným sešitím pro delší výdrž. Pro ty pokročilejší bychom se už raději podívali po něčem lepším.

Merco MMA rukavice

Tohle jsou snad jediné rukavice, které seženete ve všech velikostech. Pro muže, ženy a i pro děti je k dispozici spousta velikostí. Mají dostatečně široký pásek, aby jste si mohli dobře upevnit zápěstí. Rukavice se ovšem nedoporučují při tréninku, bohužel nemají dostatečnou a potřebnou ochrannou funkci.

Bushido MMA rukavice Bushido E1

Na tomto zboží je zajímavé, že samotné rukavice jsou vyrobené z hovězí kůže. Tedy materiál je v pořádku a rukavice jsou koncipovány i zajímavým designem. Dále produkt disponuje i zajímavým střihem, kdy lze snadno uchopit a jsou dobře ovladatelné. Suchý zip je prodloužený a tím pádem je k dispozici dvojité ovinutí zápěstí, aby vše dobře sedělo.

Do posledního odstavce tohoto článku vám sem hodíme ještě jedno malé připomenutí, že v horní části máte tabulku a srovnání nejlepší MMA rukavice. Ty byly hodnoceny různými uživateli, kteří je vlastní a pravidelně používají. K nim pak napsali své poznatky a to i takové, které na eshopech v popiscích nenajdete. My jsme pak měli možnost veškeré tyto informace porovnat a vybrat tak kvalitní zboží v této kategorii. Kvalitní MMA rukavice jsme vybrali kompletní analýzou ze zkušeností uživatelů a sportovců. Následně vznikla tato tabulka, která obsahuje top ten produkty pro všechny, kteří to s tímto sportem myslí vážně.

MMA rukavice poslední doporučení

Čtením tohoto článku jste se zřejmě rozhodli, že se tímto sportem začnete aktivně zabývat. Aby jste tak mohli učinit, budete nejprve potřebovat kvalitní MMA rukavice, které jsou potřeba u tohoto stále oblíbenějším sportu. K tomu je dobré říct, že i technologie výroby se posouvá neustále dopředu a i tento produkt můžeme najít v prémiových kvalitách, čímž vám rukavice můžou dopomoct k lepšímu výkonu. Tady je dobré si pamatovat, že díky pohodlným MMA rukavicím se budete cítit komfortně a to vám pomůže k dobrému výkonu. V případě, že by vám rukavice neseděly a nebo z nich nebudete mít vůbec dobrý pocit, tak ani nepodáte solidní výkon. Tento sport je i hodně o psychickém rozpoložení. V horní tabulce máte výběr, kde jsou pouze takové MMA rukavice, které jsou otestované přímo v akci a díky tomu získaly kladné ohodnocení. Výsledných deset vybraných rukavic si zaslouží být právem v tabulce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.