Menu Zavřeno

Náhubek pro psa

Kovový náhubek pro psa recenze nejlepší testy parametry jak vybrat na míru látkový plastový nylonový kožený se zuby cena ceny

Pořídit kvalitní náhubek pro psa není zase tak jednoduchá záležitost, jak se může na první dobrou zdát. Je potřeba si dávat pozor na to, aby náhubky pro psy byly skutečně pro našeho chlupáče užitečné a ne nebezpečné. Potřebujeme se zejména vyvarovat špatným výrobkům, které lákají na nízkou cenu, ale ve skutečnosti můžou být pro pejska i nebezpečné. Hlavně v letních měsících by mu mohly uškodit takovým způsobem, že by mohlo dojít až k jeho přehřátí a to určitě nechceme. Nový náhubek pro psa musí skvěle větrat, mít správnou velikost a nesmí psa nijak omezovat na jeho zdraví. Povíme si, na jaké parametry dbát při výběru ohledy a ukážeme si i pár správných variant.

Náhubek pro psa: Srovnávací žebříček 10 nejlepších náhubků pro psy podle recenzí majitelů psů a zákazníků

Hned zkraje si tu ukážeme pár užitečných náhubků pro psy, které se u pejsků používají. Do tabulky jsou přidané takové náhubky, které zákazníci nejvíce používají a mají s nimi dobré zkušenosti. Výběr je široký a dá se tak dobře vybrat pro každé psí plemeno. Procházeli jsme mnoho recenzí a zkušeností od chovatelů psů, kteří tyto psí pomůcky používají. Ty nejlepší jsme následně zařadili do následujícího žebříčku. U každého produktu se nachází i odkaz, kde si lze vybrat z velikostí a dalších parametrů náhubků pro psy. Dozvíme se také, na kterých eshopech je zboží skladem a jaké jsou ceny včetně DPH.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Chopo kovové - více zbožíChopo kovové náhubek pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
B&F - více zbožíB&F náhubek pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Trixie - více zbožíTrixie náhubek pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kruuse - více zbožíKruuse náhubek pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Baskerville - více zbožíBaskerville náhubek pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Covetrus - více zbožíCovetrus náhubek pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Karlie - více zbožíKarlie náhubek pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Náhubek pro psa - více zbožíNáhubek pro psa recenze*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Nejpoužívanější náhubky pro psyNejpoužívanější náhubky pro psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kvalitní náhubky pro psyKvalitní náhubky pro psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Jak vybrat náhubek pro psa?

Nabídka náhubků je už velmi široká a můžeme si vybírat z různých tvarů a barev. Tento parametr by jsme ale měli zařadit až jako poslední, kdy není vůbec nijak důležitý. Barevné provedení bude chlupáči úplně jedno. Nejdůležitější je pro něj správná velikost, aby ho nikde nic netlačilo a mohl s ním přirozeně fungovat. Dopředu se vyhněme fixačním náhubkům, které nejsou určené na běžné vycházky. Pes potřebuje takovou pomůcku, přes kterou může zcela běžně dýchat, může si zívnout, bez problémů se napít vody a nebude ho tlačit do čumáku a zasahovat ve výhledu. V horkých letních dnech mu musí pomůcka umožnit se přirozeně ochlazovat otevřenou tlamou a vypláznutým jazykem.

Top náhubek pro psa kovový

Pokud se budeme bavit o letních měsících, tak je potřeba náhubek pro psa vybírat hlavně prodyšný. V horkých dnech se pes potřebuje chladit. A to provádí způsobem, kdy má otevřenou tlamu a snaží se co nejvíce dýchat a vyplazovat jazyk. Takže dostatečný průchod vzduchu je v létě naprostým základem. Kovový náhubek pro psa je tak ideální volbou do slunečných dnů, kdy se chlupáč potřebuje co nejvíce ventilovat a udržovat svou optimální teplotu. V zimním období si ale musíme dávat pozor na příliš nízké a mrznoucí teploty. Ty jsou zase u kovových výrobků nevýhodou. Kovové náhubky se nejčastěji používají u plemen:

  • Náhubek pro psa labrador
  • Velký náhubek pro německého ovčáka
  • Náhubek pro staforda
  • Širší náhubek pro rotvajlera
  • Náhubek pro chodského psa
  • Delší náhubek pro border kolii
  • Náhubek pro pitbulla
  • Pevný náhubek stafordšírský bulteriér

Luxusní náhubek pro psa kožený

U pěkně vypadajících luxusních náhubků si musíme dávat pozor na to, zda jsou dostatečně velké otvory pro proudění vzduchu. To je právě u koženého náhubku velmi důležitý parametr. Některé z nich mají totiž jen velmi malé mezery a pejsek tak nemá dostatečný příjem vzduchu. Pokud by pak například běžel a nebo by bylo teplejší počasí, tak bude mít nedostatkový příjem kyslíku a to pro něj znamená velkou zátěž. U výběru tohoto zboží vždy klademe důraz se dívat, zda jsou mezery potřebné velikosti a pes tak nebude mít s náhubkem žádné problémy.


Co když ho nechce nosit?

Většinou se tak stává, když ho učíme na novou pomůcku příliš moc rychle. Chce to čas a trochu trpělivosti. Nejlepší výcvik na nový výrobek je pomocí hry, kdy mu ho nasadíme jen na malou chvíli a pak mu dáme odměnu. Stejným způsobem, jako když jsme ho učili na nový postroj pro psa a on nechápal, co po něm chceme. V článku o postrojích jsme celou metodu přesně rozebrali. Intervaly nasazení prodlužujeme a nakonec si pes rychle zvykne.


Jaký náhubek pro psa – náhubek na míru

Dá se zvolit i varianta, kdy si náhubek pro psa necháme vyrobit přesně na míru takovým způsobem, že chlupáči sedne naprosto skvěle. K tomu se ale potřebujeme objednat ke specializované firmě, která tento druh služby provádí. Následně si tam s chlupáčem zajdeme nechat přeměřit velikost hlavy a dalších potřebných parametrů pro získání přesných rozměrů. Hotový výrobek se pak posílá majiteli, který ho na psovi vyzkouší a pokud by tam byly nějaké nepřesnosti, tak se dá ještě upravit, aby to všechno sedělo dobře. U této služby je pak potřeba samozřejmě počítat s vyšší cenou.

Látkový náhubek pro psa – jak naučit psa na náhubek

Jestli chceme našemu pejskovi pořídit úplně první pomůcku, tak je potřeba k celé záležitosti přistupovat velmi opatrně. Nejprve ho začínáme učit krůček po krůčku, aby si na něco takového začal pomalu zvykat. Nemůžeme mu ho jen tak z ničeho nic nasadit a chtít po něm, aby to s ním vydržel několik hodin. Pes se tomu začne automaticky bránit. Pro prvotní nacvičení je ideální náhubek látkový. V podstatě si zhotovíme jen tak na oko tuto pomůcku pro účely výcviku. Vždy mu ho nasadíme jen na krátkou chvíli a intervaly zvyšujeme. Následně zakoupíme pořádný náhubek a pes už začne vše chápat správně.

Plastový náhubek pro psa – nylonový náhubek pro psa

U pevnějších náhubků se už můžeme spolehnout na to, že jsou vždy po ruce plastové a nebo nylonové materiály. A ty už pro našeho pejska dokážou zaručit správný tvar. Ke všemu jsou ještě lehké a skladné. Takže si je sebou můžeme brát i jen do kapes od kalhot, aby jsme je měly vždy po ruce připravené k okamžitému použití. U nylonu se může jednat i o možnosti si nastavit velikost. Tu vždy volíme pokud možno co největší, aby se mohl pes dokonce i chladit s vyplazeným jazykem, když jsou venku příliš vysoké teploty.


Není příliš těsný?

Většinou je problém u látkových a nebo fixačních pomůcek. Pes musí mít dostatek prostoru pro jeho běžné aktivity. Takže si bude moct v pohodě zívnout, napít se vody a předmět mu nijak nezaclání v jeho výhledu na veškeré okolí.


Náhubek pro malého psa – náhubek pro štěně

Jelikož jsou pravidla napsána jasně, tak se nedá nic dělat a náhubek pro psa budeme potřebovat i v případě malého psa a nebo štěněte. U těch nejmenších chlupáčů je pak možná dobré zvážit i jiné alternativy, než jim cpát něco na hlavu. Řeč je o různých přepravkách, které jsou pro menší psy velmi skladné a při dlouhých cestách veřejnou hromadnou dopravou možná i lepším řešením, než pomůcky na psí čumák. Ono samozřejmě hodně záleží na cestovních podmínkách. Přepravkám a podobným pomůckám jsme věnovali minulý článek, kde je vše moc pěkně vysvětleno i s různými ukázkami.

  • Náhubek pro mopse
  • Větší náhubek německý ovčák
  • Náhubek pro buldočky francouzské
  • Malý náhubek pro jorkšíra
  • Náhubek pro psa pomeraniana
  • Delší náhubek pro jezevčíka
  • Mini náhubek pro čivavu
  • Náhubek pro buldočka francouzského

Náhubek na psa malého a velkého – náhubek baskerville

Každý pes je určitým způsobem unikátní a co sedí jednomu chlupáči velmi přesně, tak jinému zase nemusí sedět vůbec. Vždy je to ale o tom, že by jsme mu měli vybrat takový produkt, který pro něj bude pohodlný a i při delším nošení působí přirozeně. Pro psa musí být celek zejména prostorný, aby i přes jeho nasazení mohl naplno dýchat a to i s vyplazeným jazykem. Problémem můžou být fixační pomůcky, které jsou příliš moc těsné a pro psa je to velice nepříjemné. Při vyšších teplotách mu tím můžeme i ublížit a to by jsme nechtěli.

Kožený náhubek pro psa

Náhubky z tohoto materiálu nepatří k těm nejlepším, ale pokud dokážeme vybrat velmi správně, tak ta možnost tu je. Ono je také důležité, aby konstrukce takové pomůcky nezasahovala do očí pejska a měl dobrý výhled. Zároveň musí mít před čenichem dostatek prostoru a nesmí ho nikde nic tlačit i při delším nasazení. K tomu všemu nesmí být ani moc volný, kdyby si ho chtěl chlupáč v průběhu cesty stáhnout. Při výběru musíme myslet na spoustu věcí, aby byl náš pejsek ochotný s něčím takovým vydržet i delší dobu.


Dostatečná délka je základ

Dopředu zkontrolujeme, zda má pejsek dostatek místa před čumákem. Nemůže se stát, že bude mít pomůcku přímo nalepenou na čumáku. To by moc dlouho nevydržel a tímto způsobem by to ani nemohlo moc dlouho fungovat.


Oblíbený náhubek pro psa se zuby – náhubek pro psa nylonový

V poslední době se nám tu objevil takový menší trend, kdy se začaly s oblibou prodávat náhubky s viditelnými zuby. Je to spíš taková sranda, ale některé kusy jsou opravdu zdařilé a velmi vtipně udělané. Není to o tom, že by měl pejsek vyceněné zoubky, ty jsou na vnější části jen namalované. Nutno říct, že pokud mezi námi pes s něčím takovým jen proběhne, tak to kolikrát ani nestačíme správně rozeznat. Ve večerních hodinách pak můžou nastat zajímavé situace, ale raději doporučujeme používat s rozvahou. Přece jen některé výtvory vypadají hodně reálně.

Psí náhubek na míru se zuby – náhubek pro velké psy

Tato vtipná psí pomůcka se dá vyrobit i přímo na míru pro našeho pejska, pokud si to domluvíme. Těch možností výtvarného zobrazení je mnoho a některé jsou velice zdařilé. Vypadají natolik reálně a hrozivě, že je půjde v noci hodně těžko rozeznat od skutečnosti. Proto určitě doporučujeme zvážit, zda je to dobrý nápad. U vyloženě velkých psů je už pak lepší vyrobit celek přesných rozměrů, aby vše dokonale sedělo a chlupáči nikde nic nepřekáželo.

Nylonový náhubek pro psy s krátkým čumákem (malé i velké)

Nesmíme zapomínat ani na naše menší pejsky, kteří mají jinak tvarovaný čumáček. Jde zejména o chlupáče, kteří mají spíš placatější tvar čumáku. U nich tedy typický delší výrobek nepřichází v úvahu. Musíme jim vybrat takový, který je vyrobený přímo pro ně. Ale nemusíme mít strach. Výrobci už pamatují na všechna plemena psů a náhubky máme různých velikostí i tvarů v takovém podání, aby si každý pes našel konkrétně vyhovující výrobek přesně pro jeho potřeby.


Dáváme pozor na správné zapínání

Je potřeba i zkontrolovat, zda není celý komplet možné jednoduše sundat. Nic nebudeme dotahovat až úplně na doraz. Jen se přesvědčíme, zda si ho pes v průběhu nasazení nebude moci jednoduchým způsobem sundat. Někteří chlupáči jsou velmi chytří a vynalézavý.


Jak změřit náhubek pro psa – Kvalitní náhubek pro psa velikost

Výsledek zvoleného náhubku musí být takový, aby se s ním pejsek cítil pohodlně, nikde ho netlačil a ani mu v žádné jeho běžné činnosti nepřekážel. To platí zejména pro výhled psa, aby nedocházelo k zakrývání náhubkem. Zároveň musí mít chlupáč možnost se olíznout a samozřejmě i napít. Měříme obvod a délku čumáku, následně i šířku čenichu. Jakmile máme správně naměřeno, tak jdeme vybírat vhodný náhubek pro psy. Výška této pomůcky musí mít dostatečný rozměr, aby umožnila chlupáči i štěkat. Možná se to zdá na první pohled všechno složité, ale náhubky jsou velikostně přizpůsobeny většině psů. Stačí jen zvolit správnou výchozí velikost, aby celek seděl přesně.

Jak vyrobit náhubek pro psa – fixační náhubek pro psa

Když máme v rodině domácího kutila, tak se tato možnost samozřejmě nabízí. Nicméně je potřeba říct, že je pořád lepší tuto psí pomůcku zakoupit již hotovou v některých z obchodů. Přece jen hotové výrobky jsou už vyrobené profesionálně a přesně pro psí účely, kdy pamatují na potřebné rozměry a nezbytné detaily pro bezproblémové užívání. Nejčastěji se pak doma vyrábějí náhubky s názvem fixační, to ale pro chlupáče není správně. Pes v nich totiž nemá dostatek prostoru a spíš mu tím ublížíme, kdy se v létě nebude moct chladit s otevřenou tlamou a vyplazeným jazykem.

Náhubky pro psy recenze pro malé a velké psy (kožené, kovové, nylonové, na míru)

Veškeré pomůcky pro naše milé a čtyřnohé chlupáče si vždy pečlivě vybíráme. Dobré je se občas podívat i na nějaké ty recenze, které nás můžou utvrdit ve správném výběru. Komunita pejskařů je velká a proto si tito lidé rádi vyměňují své znalosti a zkušenosti na různých fórech a psích portálech. Náš web Nejkvalita.cz se zaměřuje na srovnávání kvalitního zboží a proto jsme i u náhubků přidali do horní části tabulku, kde jsou vybrané kvalitní náhubky pro psy. Můžeme si tak vybrat z mnoha variant a jakmile budeme mít vybranou tu správnou pro našeho chlupáče, tak už si potom jen vybereme přesnou velikost.


Je dobré začínat už u štěněte?

Čím dříve začneme psa těmto praktikám učit, tak to bude více jednodušší. Přece jenom staršího chlupáče už moc novým kouskům lehce nenaučíme. Bude se tomu bránit, jak jen to půjde. Dobré je začínat pomalými krůčky už u štěňátek. Jak už jsme psali v článku jak vybrat schůdky pro psa, kdy je dobré začínat od malého pejska. Až bude totiž pejsek starší a kvůli kloubním potížím na postel nevyskočí, tak právě psí schůdky bude používat velmi rád. Nebudou ho bolet nožičky a po schůdkách se k nám do postele dostane snadno a potichu.


Kovový náhubek pro psa – náhubek pro psa povinnost

K nejčastějšímu výběru pejskařů patří kovové výrobky. Ty se samozřejmě vybírají pro větší chlupáče, kde to má opodstatnění. Zejména v letních dnech jsou co největší otvory velkou výhodou. To je z důvodu takového, že když je horko, tak se pes chladí celou tlamou. Vystrkuje jazyk a snaží se ochlazovat, jak je to jen možné. Když už ho musí mít povinně nasazený, tak ten ho v tomto jeho počinu nesmí nijak omezovat. Jinak hrozí přehřátí psa. Kovové náhubky se vybírají hlavně o něco málo větší, ale stále takové, aby přesně seděly pejskovi. Někde je i povinné vodítko pro psa, kdy jsme o tom psali samostatný článek. Ten pojednává o různých variantách vodítek vhodných k výběru a také pravidly, kterými se při nákupu řídit.

Nový náhubek pro psa na míru – náhubky pro psy recenze

U nových ochranných pomůcek pro naše chlupáče si nejprve vybíráme, co by se nám nejvíce hodilo pro naše plemeno. Většinou už bývají u zboží i nějaké ty obrázky, podle kterých je snadné vidět, pro jaká plemena se výrobek nejvíce používá. Jakmile už budeme mít vybraný konkrétní typ, tak následuje přeměření psa kvůli získání přesných rozměrů. Nakonec si jen vybereme celkovou velikost podle námi naměřeným rozměrů a můžeme objednat. Když je to možné, tak si ještě přečteme i poslední recenze, jaké jsou na výrobek názory.


Existují i alternativy

Pokud například víme, že budeme cestovat delší dobu, tak lze použít i přepravky. Nedávno jsme o tom psali kompletní článek, kde jsou všechny důležité informace. Pejsek si zaleze dovnitř a celou cestu má svůj klid a na čumáku nic nasazeného mít nemusí.


Nejlepší náhubek pro psa recenze

Ohledně recenzí je to vždy zajímavý přínos, kdy se můžeme dozvědět i takové věci, které nepíše ani sám výrobce. V tom to právě je, že když si chceme pořídit novou věc, u které nemáme vůbec žádné zkušenosti, tak si můžeme přečíst informace o používání od jiného zákazníka. A z toho pak usoudíme, zda se nám konkrétní výrobek bude skutečně hodit. Na druhou stranu je to i velice pěkné, když si komunity plné lidí se stejným zájmem o pejsky vyměňují informace a poznatky o zboží i chovatelských metodách.


Volba materiálu

Tento parametr zase až tak moc důležitý není. Od této psí pomůcky budeme hlavně vyžadovat, aby držela potřebný tvar. Samozřejmě se bude i hodit, pokud bude celý výrobek co nejlehčí. U materiálu jsou pak akorát menší rozdíly podle toho, v jakém ročním období je používáme. Psali jsme o tom pár řádků výše.


Náhubek pro psa cena – nejlevnější ceny

Ceny tohoto zboží nejsou na dnešní dobu nijak vysoké. Když si k tomu ještě přidáme i fakt, že nosit náhubek je pro psa na určitých místech povinnost, tak nad těmi cenami mávneme rukou. Prostě to chlupáči pořídíme a budeme mít klid. Pes se to po chvíli naučí nosit, kdy si snadno zvykne a pak už nám to ani nebude připadat jako nějaká přítěž. V horní tabulce je na každém řádku odkaz, kde se můžeme podívat na ceny v eshopech. Cena lze seřadit pomocí různých filtrů a můžeme se tam i dozvědět, kde mají zboží přímo na skladě.

Zvýrazněná horní tabulka tak informuje o vybraných 10 nejlepších kusů náhubků pro psa z recenzí a dalších důležitých analýz. Nyní se tak jedná o ty nejpoužívanější a oblíbené produkty. Je k nim sepsáno i hodně recenzí a zkušeností, protože patří k těm kvalitnějším výrobkům na našem trhu. Rozhodující byla samozřejmě i celková spokojenost zákazníků a zohlednění poměru výkon – kvalita – cena. To jsou další důležité parametry, na které je dobré se při nákupu zaměřit. Informace jsme čerpali na diskuzních fórech a portálech, kde se dá zjistit mnoho o oblíbeném zboží náhubek pro psa.


Náhubek pro psa testy, popis, parametry

Kvalitní náhubky pro psy jsou zejména ty, o kterých se všude hodně mluví. Při výběru si vždy pročítáme celý popis a doma pak následně projdeme i přiložený návod. Kolikrát tam můžou být i různé užitečné rady. Nový náhubek pro psa mu bude dobře sedět, kdy je jako nový a neobnošený. Nasazujeme ho jen v případech, kdy je to potřeba. I když je už na něj chlupáč zvyklý, tak jej nenecháváme se s ním zbytečně tahat a raději mu ho sundáme. A to platí převážně v létě, kdy jsou teploty vysoko a nasazený náhubek pro psa mu to v tomto ohledu moc neulehčí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *