Menu Zavřeno

Pelíšek pro psa

Nejlepší pelíšek pro psa recenze pelech pratelný luxusní paměťovou pěnou potahem plyšový ortopedický do auta kulatý s okrajem omyvatelný venkovní cestovní plastový cena

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Vybrat nový pelíšek pro psa by se mohlo zdát na první pohled snadnou záležitostí, ale úplně tomu tak není. Takový pelíšek je pro něj speciálním místem, které mu má zajistit pocit bezpečí a odpočinku. A není to jen všechno o správném výběru pelechu, ale dobré je zvážit i jeho umístění na správné místo. Nový pelech pro psa mu musí umožnit, aby v něm mohl pohodlně odpočívat. Proto je velmi důležité vybrat takový, na kterém si skutečně odpočine. V dnešním článku si probereme, jak vybrat správnou velikost u zboží pelíšek pro psa a také nezapomeneme ani na to, které pelechy jsou pro psy nejútulnější. Ukážeme si i pár vybraných produktů, které dostaly od chovatelů psů velmi dobré hodnocení.

Pelíšek pro psa: Porovnání 10 nejlepších pelíšků pro psy podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků i chovatelů psů – testy, parametry, popis

V dnešním srovnání jsme pro vás vybrali TOP 10 nejlepších pelíšků pro psy s kvalitními parametry. Je zde zobrazeno jen takové zboží, které dostalo od majitelů psů a od chovatelů velmi pozitivní hodnocení. Informace jsme získali z diskusních fór, chovatelských portálů psů a dalších psích odborných skupin, kde si chovatelé vyměňují své zkušenosti. Vybrané pelíšky jsme následně seřadili do této jednoduché tabulky a vytvořili tak zajímavý žebříček pelechů pro psy. Následující zboží si můžete klidně i seřadit podle vašich oblíbených preferencí. U každého produktu máte přiložený odkaz, kde si můžete zjistit další informace, barevné varianty a zároveň i nejlevnější pelíšek pro psa.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Buster Pelech Sofa Bed Mucica RominaBuster Pelech Sofa Bed Mucica Romina pelíšek pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Reedog Domeček pro psa - více barevReedog Domeček pro psa - pelíšek pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Zolux Pelech Memory Oval - více barevZolux Pelech Memory Oval pelíšek pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Scruffs pelech Chester Box Bed - více barevScruffs pelech Chester Box Bed pelíšek pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Scruffs Expedition Box Bed - více barevScruffs Expedition Box Bed pelíšek pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Curver Knit pelíšek - více barev a tvarůCurver Knit pelíšek pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Trixie Sofa Dreamland - více barevTrixie Sofa Dreamland pelíšek pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Zolux Pelech lenoška MALAGA - více barevZolux Pelech lenoška MALAGA pelíšek pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Karlie Orthobed ortopedický pelíšek pro psaKarlie Orthobed ortopedický pelíšek pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Hunter Livingston pelech pro psa - více barevHunter Livingston pelíšek pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Chlupatý pelíšek pro psa pratelný – chlupatý pelech pro psa velký

V případě chlupatých pelíšků je tu i možnost, že ho jednou za čas můžeme vyprat, když se znečistí. Pejsek z toho sice moc nadšený nebude, protože se z něj vyperou pachy, na které byl zvyklý. Následně pak ale bude pelech opět jako nový a hned je na něj lepší pohled. U velikosti pelechu musíme počítat s velikostí našeho pejska. Nepočítejte jen šířku, musí být prostorný do všech stran, když se bude chtít pejsek rozvalovat. Nekupujte pak ale ani příliš velký, pejsek by z něj měl pak zvláštní pocit. Pelíšek musí být rozměrově tak akorát. U štěňat pak ještě platí, že by měl být pelech spíš o něco menší. Štěně musí mít pocit, jako by bylo stále v objetí své mámy.

Jak ideálně změřit pejska pro výběr velikosti pelechu?

Je to velice jednoduchá záležitost, kdy vám postačí metr. Počkejte, až pejsek usne a bude ve své oblíbené poloze. Následně si vezměte metr a změřte jeho délku i šířku. K tomu všemu pak navíc připočítejte 15 – 20 cm, aby se pejsek cítil komfortně a útulně.

  • Malý pelíšek pro malého psa – patří sem nejmenší pejskové, kteří spíš preferují spaní v klubíčku.
  • Středně velký pelíšek pro středního psa – většina plemen psů, záleží pak na jejich zvyku, jak nejraději spí a nebo jen tak odpočívají.
  • Velký pelíšek pro velkého psa – pelech pro největší psy, kteří už potřebují dostatek místa. Většina z nich preferuje spánek s nataženými packami.

Kde by mělo být správné umístění?

Nejlepší řešení je takové, kdy budete moct svému pejskovi dopřát pelíšky dva. Ten první mu dáte někam do klidné části. Jakmile bude unavený, tak se prostě jen vytratí a v klidu se vyspí. A to druhé odpočívadlo můžete umístit do místnosti, kde se nejčastěji vyskytujete. Může tak odpočívat ve vaší společnosti.


Chlupaté pelíšky pro psa levně – luxusní pelíšky pro psy

Pelechy pro naše pejsky nejsou nijak drahé zboží a je dobré si také uvědomit, že toto zboží vydrží pejskovi na mnoho let. Proto se vyplatí pořídit kvalitní pelíšek pro psa, který bude vyhovující po všech stránkách. Kolikrát můžeme narazit i na různé výprodeje, kde se dají sehnat výrobky za velmi zajímavé ceny. I když tedy nebudou vybaveny posledními designovými trendy. No a v neposlední řadě tu pak máme i luxusnější pelechy, které jsou většinou vyrobeny z kvalitních a prémiových materiálů. Některé z nich už mají i lepší pěnu, která se dokonale přizpůsobí spícímu pejskovi.

Hodí se pro něj lehátko?

Jedná se o jednoduchou konstrukci připomínající lehátko. Výhoda je v tom, že pejsek neleží na zemi, ale zhruba tak 10 – 20 cm nad zemí na pružné textilní látce. Menší nevýhoda však spočívá v tom, že při protahování psa může z lehátka vypadnout. Na stranu druhou je pak lehátko naprosto ideálním odpočívadlem do horkých letních dnů. Jakmile totiž pejsek leží na lehátku ve vyvýšené pozici, tak kolem něj všude profukuje vzduch a to ho příjemně ochlazuje i za teplejšího počasí.

Pelíšek pro psa s paměťovou pěnou – plyšový pelech pro psa se snímatelným potahem

U paměťových pěn je taková výhoda, že se dokážou přizpůsobit tomu, jakou má pejsek oblíbenou polohu při běžném odpočinku a nebo rovnou spánku. Pěna se vytvaruje do požadovaného tvaru psa a ten si pak pohodlně spí v obklopení paměťové pěny. Snímatelný potah je také šikovnou pomůckou každého pelechu pro psa. Pokud se totiž znečistí, tak se pak nemusí prát celý pelíšek, ale jenom se sundá potah a ten se už snadno opere. Je to určitě lepší, než prát velký plyšový celek. Potah se dá klidně oprat i v rukách, aby to bylo rychlejší a více ekonomické.


Jaký zvolit materiál?

Nejdříve je dobré si ujasnit, kde bude pelíšek pro psa umístěný. Jestli to bude uvnitř a nebo venku. Pak se nabízí i možnost na terase a nebo jen někde v kotci. Při venkovním umístění jsou vhodnější materiály impregnované a snadno omyvatelné. V domácím prostředí postačí plyšový pelech a nebo i bavlněný materiál.


České domácí pelíšky pro psy na míru česká výroba – kvalitní pelíšek pro psa 50 cm

U výrobků, které jsou dělané přímo na míru vašemu domácímu mazlíčkovi, je možné vyrobit například i jako vyloženě koutového charakteru. Můžete si vybrat i jakékoliv materiály, které požadujete a to dokonce i v barevné sladěnosti vašich požadavků. Cokoliv si budete přát, tak je vám český výrobce schopný vyrobit. Váš pejsek se pak bude díky prémiovému materiálu cítit příjemně a komfortně, kdy bude usínat v útulném pelíšku. A i když jsou ceny malinko vyšší, tak se to kolikrát vyplatí. Například když vyžadujeme vyloženě atypický tvar pelíšku pro psa. Další možností je pak projít si pár eshopů a vybrat běžný pelíšek pro psa z velké nabídky.

Designovy ortopedicky pelisek pro psa hunter pepco – ratanový pelisek pro psy

Tento odpočinkový ortopedický výrobek se stane pro vašeho čtyřnohého miláčka správným relaxačním místem. Jedná se o matraci, která je vybavena paměťovou pěnou a ta umožní vašemu pejskovi si kvalitně odpočinout a načerpat nových sil. Celé je to o tom, že pěna dokáže naprosto přesně okopírovat celé psí tělo. Pes si tak náramně odpočine, aniž by ho něco omezovalo. Paměťová pěna se formuje i pomocí jeho tělesného tepla. Dokáže psa obejmout ze všech stran a spodní vrstva se přitom stane jeho oporou. Jednotlivé prvky pelíšku pro psa lze čistit zvlášť.

Pelíšek pro psa – pelech pro psa (psí pelíšek – pelech pro velkého psa)

Někteří psi jsou od malička učení na to, že spí jen někde v koutě a nebo vyloženě na kusu koberce. Tohle příliš moc vhodná varianta není. Jakmile pejsek stárne, tak začíná mít i různé zdravotní potíže a proto by měl být zvyklý na svůj pelíšek, kde si dokonale odpočine. Ten ho totiž zejména zahřeje a některé lepší pelechy se pejskovi dokážou dokonale přizpůsobit. Pes si pak mnohem lépe odpočina a načerpá nové síly do dalšího dne.

Pelíšek pro pejska levně – pelišek pro psa

Nikde není psáno, že potřebujete pro svého pejska poslední trendy modely s moderními designovými prvky. A nebo pelech takové barvy, který ideálně ladí s nábytkovou sestavou v obývacím pokoji. Nic takového přece nepotřebujete. Nejdůležitější pro vašeho domácího mazlíčka bude útulný pelíšek, ve kterém si bude moct nerušeně odpočinout. Důležitá je velikost, aby mu byl celý výrobek tak akorát a tento druh odpočívadel lze pořídit i jen za pár korun.


Nejprve ho seznamte s novým vybavením

I když jste si dali s pelíškem pro psa dost času na výběr a stál i nějakou tu korunu, tak se mu tam vůbec nechce? Vůbec na něj netlačte a seznamte ho s novým pelechem. Nejdříve mu tam začněte dávat pamlsky, aby věděl, že mu v novém odpočívadle nic nehrozí. Může se stát, že mu pach novoty nedělá dobře a tak mu tam přidejte jeho oblíbenou pokrývku a nebo deku, aby byl pelech cítit jeho pachem, který už zná. Zvykne si pak mnohem rychleji.

Zdravotní nepromokavé pelechy pro psy velké do auta heureka levně – pratelný pelech pro psa do auta

Nepromokavý pelech pro psa má také své výhody, jakoukoliv špínu a nebo tekutinu prostě jen otřete a vůbec nic se tak neděje. Takový pelíšek pro psa pak můžete i bez problémů strčit do pračky, když už bude hodně špinavý. Přitom jde o materiál velmi příjemný na dotek. A navíc je i zvýšená odolnost proti opotřebení. Takže se hodí ideálně jako psí pelíšek do auta, když jedete někam na výlet. Zboží se vyznačuje jako pohodlné a měkké, pro pejska skvělá volba. Tyto vlastnosti se hodí i proto, že někteří psi nemají jízdu autem příliš moc v oblibě.

Kulatý pelíšek pro psa s okrajem – omyvatelný pelech pro psa venkovní

Jestli máte svého psa venku, tak i tam je potřeba, aby měl svůj vlastní pelíšek, kde si bude moct odpočinout. Měli by jsme počítat i s tím, že některé dny bude větrno a proto se oplatí okraje na pelechu. Ty chrání psa před vlivy větru a ochrání ho tak proti možnému prochladnutí. Za trvalých dešťů bývá venku mokro a kolikrát je před domem i hodně bláta. To se pak podepíše na pelíšku pro psa, kdy si ho tam pejsek nanosí. Ideální jsou pak snadno omyvatelné výrobky, které jen opláchnete a necháte vysušit v domě a nebo rychle na sluníčku. Nejlepší ovšem je, že má pejsek venku i nějakou stříšku a nebo nejlépe boudu. Psali jsme o tom i podrobný článek, doporučujeme přečíst.


Jak je to s údržbou?

Při venkovním použití se materiál často zašpiní, proto je dobré jednou za čas materiál oprat a nebo vyměnit. U domácího použití se odpočívadlo ani tak moc nešpiní, ale pravidelně je dobré psí oblíbené místo aspoň vysát vysavačem. U každého výrobku máme ještě navíc cedulku, kde je napsaný postup údržby a čištění.

Psí pelechy pro střední plemena – odolné psí pelechy pro velká plemena levně

Středně velké pelechy ještě nezabírají tolik moc místa. Musíme jen vědět, kde přesně bude jeho umístění. Rozměry nemusí sedět úplně přesně, přece jen se dá pár centimetrů vmáčknout a to nám ideálně vyplní veškerý volný prostor. Jednou za čas jsou i po eshopech různé výprodejové psí pelíšek akce, kde se dá sehnat zajímavá sleva a ušetřit tak nějakou korunu k dobru. Pokud máme doma skládací ohrádku pro psa, tak se dá pelech umístit i do ní. Chlupáč se pak v ohrádce necítí tolik sám, než se vrátíme domů. A když už je na pelech zvyklý, tak mu nedělá problém trávit čas ani v ohrádce.

Psi pelechy xxl velké výprodej – psí pelech velký xxl na gauč (nejlevnější pelíšky pro psy výprodej)

Ty největší psí pelechy zaberou už hodně místa, ale pokud máme velkého psa, tak jsme s tím museli už dopředu počítat. Jestli jsme byli zvyklý na gauč, tak s psím pelechem se tam už zřejmě všichni nevejdeme. Jednou za čas se můžeme na eshopech setkat se zajímavými výprodeji, kde můžeme natrefit i na dobré ceny. Většinou se tak děje, když eshopy naskladňují úplně nové zboží s moderním designem a ty starší modely potřebují vyprodat.


Cestovní pelíšek pro psa do auta – nejlepší psí pelíšek pro malého psa

Pokud se svým pejskem hodně cestujete, tak mu určitě pořiďte vhodný psí pelíšek do auta. Je to nesmysl, aby jen tak ležel pod sedadlem a nebo někde v kleci na podlaze. Pro cestování potřebuje svůj vlastní pelíšek, kde může přečkat celou cestu. Některým psům nedělá pobyt v autě dobře a proto mu trochu zpříjemní cestu jeho pelech, na který je dlouhou dobu zvyklí. Pomůže mu to aspoň tím způsobem, že pak nebude z jízdy tolik nervózní a bude moct zvládnout celou cestu mnohem lépe.

Top pelíšek pro psa – značkový pelíšek pro psa

Měli jsme dotaz od jedné čtenářky, zda je velký rozdíl mezi kvalitou u pelechu značkového a běžného, který je o něco levnější. Prvně je důležité si uvědomit, že pro našeho pejska bude nějaká značka úplně jedno. A v podstatě jeho majiteli by to mělo být rovněž jedno. Základem je, aby byl pelech kvalitní a pohodlný pro psa. Pak jsou zajímavé i recenze zákazníků a přesněji chovatelů psů, kteří již mají s takovým zbožím zkušenosti. Lepší výrobky jsou i v našem horním žebříčku, kdy dostaly pozitivní hodnocení od pejskařů.


Pro koho je vhodné iglú?

Toto odpočívadlo se hodí zejména pro malé pejsky, kteří se víc bojí a jsou spíš méně důvěřivý. Velkou výhodou je ochrana ze vše stran a pes má pak uvnitř pocit bezpečí. Zároveň zajistí svému nájemníkovi teplo, žádný průvan a také méně světla. To může být pro některé pejsky příjemné prostředí.

Proutěný pelíšek pro psa velký – nejkvalitnější pelíšek pro psa bouda

Proutěné pelíšky se už dnes skoro nepoužívají a je to kvůli tomu, že je psi okusují a mohli by se pak i poranit. Proto je tento druh odpočívadel už spíš minulostí, ale i tak jsou ještě někde například na vesnicích k vidění. Na druhou stranu dnešní vyspělé doby se začaly používat textilní boudy. Je to zajímavý koncept, kdy se pes může schovat do své boudičky a je krytý ze všech stran. Má potom mnohem více klidu, než když by byl na běžném otevřeném pelechu. Tyto boudové výrobky se i dobře hodí do kuchyně pod linku, kde psi rádi tráví svůj čas.

Nejlepší pelíšek pro psa kukaň – pelíšek pro středního psa (pelíšky pro psy se stříškou)

V poslední době jsou ještě velmi oblíbená odpočívadla ve stylu kukaně. Vypadá to tak, že si tam pes vleze a v podstatě mu vyčuhuje jenom hlava. Je to tedy určené pro malé a střední psy, kteří se tam snadněji vlezou. Ale jakmile jsou uvnitř, tak se cítí naprosto bezpečně před vnějším světem a vědí, že jim tam nic nehrozí. Uvnitř mají svůj klid, nesvítí jim tam světlo, není na ně vidět a je to dobré i pro starší psy, kteří už nemusí moc dobře snášet návštěvu malých dětí. Tyto kukaně ani nejsou moc drahé, vše ovšem záleží na volbě materiálu. Pak lze pořídit i psí hotel pelíšek, který je většinou křiklavějších barev a pořizuje se k rodině s dětmi.


Chladící podložka na léto

Ideálně se hodí pro větší chlupáče, kteří se snadněji přehřívají. V horkém počasí je pak chladící podložka vhodná i na cestování a do auta. Zajistí tak aspoň nějaké to pohodlí pro pejska, kdy zamezuje přehřátí. Podložku se tak vyplatí mít v každém pelechu při letních vedrech. K tomuto chladícímu zboží jsme napsali samostatný článek v sekci pro psy.

Velká dřevěná postel pro psa recenze ze dřeva – postel pro velkého psa

Pak tu máme ještě i takové zajímavé pelechy, kterým se říká postel pro psa. Je to menší obdoba pelechu, jen je prostě mnohem více prostornější do všech stran. Kolikrát můžeme vidět, že v takových odpočívadlech spolu spí více psů dohromady. Když jsou na sebe od malička zvyklí, tak to ničemu nevadí. Každý z nich ale musí mít dostatek prostoru pro kvalitní odpočinek. K dispozici je velké množství tvarů a zajímavých konstrukcí. Jakmile si pes zvykne, tak se dá naučit spávat skoro úplně ve všem.

Ratanová postel pro psa ortopedická – ortopedický psí pelíšek pratelný (ortopedické pelíšky pro psy chlupaté)

Kovová postel příliš moc ideální není a je to z toho důvodu, že okraje by měly být spíš ohebnějšího materiálu. Pejsek se přece jenom často převaluje ze strany na stranu a tvrdý materiál by mu mohl být nepříjemným. Oproti tomu ratanový a nebo ortopedický pelíšek s tvarovatelnou pěnou je mnohem lepší varianta pro klidné spaní. Ortopedický pelech pro psa má i zajímavé využití pro pejska, kdy mu pomáhá se přizpůsobit jeho oblíbené poloze.


Venkovní pelíšek pro psa se stříškou – šedý nebo růžový pelíšek pro psa levné

Na první pohled to vypadá jako takový menší tunel, kam se pes ukryje, aby na něj nepršelo a nebo nefoukal vítr. Ale těch využití je samozřejmě mnohem více. V létě jej zase psi s radostí využívají, když je venku příliš velké horko. Stříška jim totiž zaručuje stín a nevystavují svou srst přímému slunci. Částečně se dá využít i proti dotěrnému hmyzu. Velkou výhodou je to samozřejmě v dešti, kdy si pes jednoduše zaleze dovnitř a je v suchu. Musíme pak ale počítat s tím, že se pelech rychleji zašpiní. Oválný psí pelíšek memory má zase dobrou paměť na psí polohu při spaní.

Dřevěný pelíšek pro psa xl – pelíšek pro velkého psa (cestovní pelíšky pro psy velké xxl)

U dřevěných pelíšků je ta výhoda, že drží pevně svůj tvar. Určitým způsobem je to ale i nevýhoda, protože pro takové odpočívadlo potřebujeme prostor přesných rozměrů. U běžných textilních pelechů se přeci jen dají vmáčknout i do prostorů menších. Dřevěné odpočívadlo je ale pevně dáno svými rozměry a člověk s nimi musí všude počítat. Dřevěná je většinou základní konstrukce a vnitřek je vybavený textilií a nebo jinou tkaninou. Ta by měla být snadno čistitelná a ideálně pratelná v pračce, když se jednou za čas znečistí. Občas tak můžeme ještě někde vidět psí pelíšek cozy cord a nebo psí pelíšek variable orange.

Neučme ho spát s námi v posteli

Pes by měl mít svůj vlastní pelech a i když je ještě štěně, tak ho neučte spávat s vámi v posteli. Rychle si na to zvykne a jakmile vyroste, tak najednou zjistíte, že se již oba do postele nevlezete. Pak už bude ale hodně těžké ho naučit spávat v jeho pelechu. Proto je dobré s tím začít ještě když je štěně. Klidně ho můžete mít blízko postele na dosah ruky, ale pes by měl dodržovat své místo.


Plastový pelech pro psa venkovní pratelný – ortopedický pelech pro psa xxl levně (ortopedický pelech pro velkého psa)

Velice jednoduchý a hlavně praktický výrobek, který je i velmi snadno čistitelný. Celá konstrukce je vyrobená z pevného a kvalitního plastu, který něco vydrží. Není to ale o tom, že váš pes bude ležet na tomto plastu. Je nutné mu pořídit vetší deku a nebo ideálně polštář oválného tvaru, který do konstrukce skvěle zapadne. Pro psa je značnou výhodou, že má po celém obvodu silnou oporu. Navíc se celá konstrukce velmi snadno a rychle čistí. Polštář stačí strčit do pračky a nebo lze koupit úplně nový potah a nějaké praní vůbec neřešit. Kvalitní ortopedický pelech pro velkého psa je velkou výhodou, protože se dokonale přizpůsobí jeho tělu.

Ortopedický pelíšek má pochopení, že už má pejsek něco za sebou a jeho pohybový aparát už není v nejlepší formě. Pokud se pejskovi už i těžce vstává, tak bude mít nejspíš i problémy s klouby. Pak je na řadě zvážit tablety Alavis pro psy. Alavis obsahuje speciální složky, které pomáhají vyživovat chrupavky i klouby. Psali jsme o tom celý článek, jak se dá pomoci pejskům s pohybovými potížemi. Alavis pomáhá opotřebovaným kloubům a pejskovi se pak může ulevit. Když mu zakoupíme ortopedický pelech pro velkého psa, tak to každý starší pejsek ocení.

Plastový pelíšek pro psa výprodej – plastový pelech pro psa xl (plastové pelíšky pro psy do auta – plastový pelech pro velkého psa)

V některých eshopových akcích je možné sehnat velmi levné zboží – týká se to výprodejů. Navíc se začaly vyrábět i konstrukce z plastu pro ty největší psy. Stačí pak jen dokoupit vhodný polštář jako výplň konstrukce a pelíšek pro psa je kompletní. Psí pelíšek bouda a boudičky jsou také častou výplní těchto ubikací a také pro plastový pelech pro velkého psa. U plastového materiálu je pak velkou výhodu čištění. V podstatě stačí jen mokrý hadr a máme hotovo.


Vlezou se do jednoho i dva?

Často kladená otázka u začínajících chovatelů. Dva pejskové se tam sice vlézt můžou, ale není to na dlouhodobé spaní. Jakmile je pak pejsek starší, tak může mít nějaké problémy s pohybem a budou si následně vzájemně překážet. Proto je lepší, aby měl každý pes svoje odpočívadlo.

Venkovní pelech pro psa levně – proutěný pelech pro psa 100 x 80 (proutěné pelíšky pro psy česká výroba)

Proutěné pelíšky jsou jednoduššího designu a mají i jednoduché použití. Výhodou je zejména i skvělá prodyšnost, ale pro venkovní použití se už příliš moc nepoužívají. Další negativní věc spočívá v tom, že je občas psi okusují, když se nudí. A nakonec by se o tak okousané části mohli i poranit. Pro venkovní použití se více hodí ty plastové, u kterých je velmi snadná údržba a v podstatě vždy jen stačí polštářek oprat a nebo jen vyměnit za čistý. A nebo můžeme používat i vyhřívaný psí pelíšek levně k dostání na některých eshopech. V létě pak může mít pes i pelíšek vedle bazénu pro psy. Jakmile vyleze z bazénu, tak si vleze do pelechu, aby se nepohyboval celý mokrý mezi námi.

Luxusní pelíšek pro psa plyšový – pelech pro psa pratelný (plyšové pelíšky pro psy levné)

Zcela jiná situace nastává při výběru pelechu do domácího použití. Jelikož není vystaven venkovním podmínkám, tak lze pořídit plyšový pelech pěkného vzhledu. Ten se dá i snadno prát a na rozdíl od toho venkovního se ani tolik neušpiní. Samotné odpočívadlo se většinou skládá i z vícero částí, aby se nemusel čistit úplně celý komplet, ale jen znečištěná část. Často se využívá i potahu, aby bylo čištění co nejjednodušší a nejrychlejší. Opere se jen vrchní potah a ten zbytek se už nemusí ani namočit. Kvalitní psí pelíšek plyšový je tak oblíbený zejména pro menší pejsky.


Jak je to s polštářem?

Může to být další varianta, jak mu vylepšit jeho odpočívadlo. Pokud by se vám zdálo, že je matrace příliš nízká a nebo už prostě tolik nepruží, jako když jste ji koupili, tak lze nahradit polštářem. Ty jsou zpravidla mnohem nadýchanější a pejskovi umožňují si udělat jako kdyby klubíčko v trávě, když jde spát. Je pak obklopený polštářem ze všech stran a dobře se mu tak spí.

Jak vybrat pelíšek pro psa?

Asi ze všeho nejdůležitější a takový ten první krok je ten, že si půjdete prohlédnout ono místo umístění a celé si ho přeměříte. To už je samozřejmě za předpokladu, že máte změřeného vašeho psa. A jakmile máte tento úkon hotový, tak se následně začněte rozhlížet po ideálním pelíšku pro psa. A aby jsme vám to celé ulehčili, tak jsme vám v začátku článku zobrazili žebříček kvalitních pelíšků pro psy, které dostaly od zkušených chovatelů psů velmi dobré recenze a celkové pozitivní hodnocení. Často se pořizuje psí pelíšek velký, na kterém se může pejsek dostatečně natáhnout.


Pelíšek pro psa recenze

Nejlepší je se dívat po různých recenzích, které jsou psané od samotných majitelů psů a nebo od zkušených chovatelů psů. Nejlepší jsou takové weby, které jen srovnávají zboží, ale přitom nejsou vyloženě eshopy. Je to jak s naší tabulkou srovnání v začátku článku, uvedené zboží se tam dostalo podle hodnocení uživatelů, kteří jsou s ním spokojeni. A to jsme vycházeli z mnoha recenzí na různých portálech a chovatelských skupin, kde se scházejí zejména chovatelé psů a sdílejí si s ostatními uživateli své znalosti a zkušenosti.


Levný pelíšek pro psa cena – výprodejové akce za nižší ceny

Celkově vzato pelechy pro psy nejsou druhem zboží, které by stálo hodně peněz. Jedná se o běžné sympatické ceny, kdy si nový psí pelíšek může pořídit i začínající chovatel. Jednou za čas ale můžete narazit na to, že některé eshopy mají výprodejové akce. Nepočítejte sice s tím, že tam najdete poslední moderní trendy, ale přece jen nějaké peníze za pelíšek pro psa ušetříte. Navíc vašemu pejskovi to bude stejně úplně jedno, jak pelech vypadá. Pro něj bude důležité, že má kvalitní odpočívadlo a kde sklopit hlavu. I v naší horní srovnávací tabulce najdete levnější zboží, které je kvalitní.

Ke konci by jsme vám chtěli ještě připomenout horní tabulku nejlepších pelíšků pro psy. Celý žebříček vychází z hodnocení a recenzí od zkušených chovatelů psů a dalších majitelů, kteří si dané pelíšky pořídili a mají s nimi dobré zkušenosti. Veškerá data a informace jsme získali z veřejně dostupných skupin a dalších portálů, kde se scházejí chovatelé psů a vyměňují si své rady a zkušenosti. A právě u těchto pelechů se zjistilo, že jsou pro pejsky vyhovující a oblíbené. Jedná se o kvalitní pelíšky pro psy, u kterých uděláte jejich pořízením správný krok.


Pelíšek pro psa zhodnocení

U dnešního povídání jsme si řekli něco o důležitých parametrech pro výběr zboží pelíšek pro psa. Na trhu se již nabízí velké množství různých pelechů, ale některé zase tak moc vyhovující nejsou a to hlavně když stojí jen pár korun. Při pořizování nového odpočívadla pelech pro psa je nejlépe se držet zkušeností majitelů, kteří již mají danou věc vyzkoušenou. Takové informace jsou mnohem více přínosnější, než se dočtete v běžném popisu zboží. Větší pelíšek pro psa vybírejte ještě i s menší rezervou do délky, kdyby se mohl pejsek chtít protahovat, tak aby nebyl limitovaný krátkostí pelechu. U každého správně odpočinutého pejska můžeme vidět jeho dobrou náladu a vitalitu do nového dne, kdy vám bude opět dělat s velkou radostí společnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *