Menu Zavřeno

Řidičské rukavice

Řidičské rukavice na řízení auta závodní bezprsté retro srovnání analýzy recenze parametry žebříček testy

Dříve byly řidičské rukavice určitým standardem pro každého řidiče automobilu, ale dnes už tohle příliš moc často nevídáme. Nejčastěji tak můžeme vidět řidiče s rukavicemi v zimním období a nebo na nějaké speciální přehlídce. Přitom je už dnes spousta výrobců, kteří se na řidičské rukavice vyloženě specializují. Někdy jsou to velmi dobře vypadající kousky, které zakrývají celou ruku a to i s konečky prstů. A kolikrát zase otvory záprstní a prtsy jsou viditelné. To lze například vidět u majitelů drahých a sportovních aut. Ale také profesionální řidiči je často používají. U řidičských rukavic ale stále platí, že jejich majitel tak dává najevo určitý luxus a komfortnost své záliby. A tohle k tomu prostě patří, takové dobře vypadající rukavice dávají celé jízdě větší kouzelný nádech, kdy to vašeho koníčka povznese ještě o pár zážitků výše.

Řidičské rukavice: Žebříček TOP 10 nejlepších řidičských rukavic podle recenzí zákazníků

Ty nejlepší produkty jsme vybírali dlouho a nakonec jsme je vložili do této tabulky. A právě tady najdete náš výběr nejlepších řidičských rukavic. Musíme říct, že jsme je všechny vybrali analýzou uživatelských recenzí na různých portálech, kde o nich psali jejich uživatelé, kteří si je zakoupili a otestovali přímo za volantem. A díky těmto sdělným lidem jsme tu pro vás vybrali TOP 10 řidičských rukavic. Ať si vyberete kterékoliv rukavice, tak uděláte správně, v podstatě si jen stačí vybrat vámi preferovanou barvu. V tomto žebříčku jsou pro vás připraveny nejlepší řidičské rukavice, které dostaly nejlepší hodnocení v různých recenzích a testech od jejich uživatelů. Rozkliknutím se u každého produktu se dostanete na další stránku, kde si zjistíte podrobnější informace.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Kreibich&Nappa bezprsté pánskéKreibich Nappa bezprsté pánské rukavice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Špongr bezprsté pánské autorukaviceŠpongr bezprsté pánské kožené autorukavice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kreibich & Český rukavičkář pánskéKreibich & Český rukavičkář pánské závodní*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kreibich&Nappa tradiční pánské řidičskéKreibich Nappa tradiční pánské řidičské rukavice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Špongr pánské více variant premiumŠpongr pánské řidičské premium více variant*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Špongr dámské více variant premiumŠpongr dámské řidičské rukavice různé barvy a tvary*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Napa Dobříš dámské a pánské koženéNapa Dobříš dámské a pánské kožené řidičské rukavice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Špongr pánské vínové autorikaviceŠpongr pánské kožené vínové řidičské autorikavice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Porsche Design Motox GlovesPorsche Design Motox Gloves řidičské rukavice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Speciální závodní OMP rukaviceSpeciální závodní OMP řidičské rukavice*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Rukavice na řízení auta

V dnešní době se používají také u starších nákladních aut, kde je povrch volantu z hladkého materiálu. Pak už jen stačí, když má řidič zpocené ruce a ono to řízení celého vozidla pak není úplně pohodlné. A tito řidiči mají často ve výbavě i rukavice, se kterými se jim řídí daleko lépe. Volant jim potom neklouže a díky pohodlnému materiálu tak rukavice skvěle přilnou k volantu a tím získáte opět perfektní kontrolu nad řízením.

Pánské řidičské rukavice do auta

Možná ještě starší řidiči budou vzpomínat na to, jak bylo zejména u některých větších aut náročné kroutit volantem holýma rukama. Tehdy nebyly posilovače řízení jako dnes a často bylo cestování náročné zejména při delších trasách. V té době byly i hladké volanty na rozdíl od těch dnešních a v letních měsících to jednoduché nebylo. Proto byly řidičské rukavice velmi vítanou pomůckou a to nemluvíme ještě o tom, jak byl tehdejší volant rozpálený, když stálo auto přímo na slunci. Ale v podstatě i dnes dodávají rukavice lepší pocit z jízdy.

Dámské řidičské rukavice

Zejména u našich drahých poloviček se dá zaznamenat, že rukavice řidičské používají možná častěji. Vyplynulo to z jednoho dotazníku motoristického magazínu, kde ženy řešily, že mají citlivější ruce. Řidičské rukavice dámské nabízejí pocit lehkosti a přitom se ruce nedotýkají volantu. Dámské kožené řidičské rukavice jsou docela v kurzu, kdy zejména dámy u lehce sportovnějších vozů chtějí dát mužům najevo, že i ony umí jezdit dobře a rychle. V zimě se občas používají i částečně vyhřívané rukavice pro časté vysedávání z auta.

Rukavice pro řidiče

Když se podíváme do daleké historie, tak tehdy po silnicích jezdila auta vyloženě bez čelního skla a také bez dveří. Každý řidič tak musel být pořádně oblečený, když chtěl jezdit i za chladného počasí. Každý řidič musel mít zejména chráněné oči, protože povětrnostní podmínky mohly znamenat spoustu nepříjemných věcí v ovzduší, jako byl prach a další nečistoty. Z důvodu chybějícího čelního skla byly důležité i kožené rukavice. Prach se usazoval na volantu a se zpocenýma rukama to nebylo nic příjemného.

Bezprsté řidičské rukavice

Rukavice bez prstů jsou určitým způsobem elegance a podtrhují vaši vášeň při řízení automobilu. Často se jedná o kvalitní střih a samozřejmě i o kvalitní kůži, která dává určitý nádech vašemu koníčku. Řízení vozu tak dostane zcela jiný rozměr a při zvolených kvalitních rukavicích si budete občas připadat jako ve filmu. Rukavice bez prstů jsou výrazným detailem, kterým získáte zajímavý pocit z řízení. Důležitý pak ale je správný výběr takových rukavic. Ideální volbou je materiál s perforací, kdy dochází k odvodu nadbytečného tepla.

Sportovní rukavice do auta

Asi moc dobře znáte ten pocit, kdy můžete řídit vůz sportovnějšího charakteru. I když vám v kabině panuje velmi příjemná teplota, tak přece jenom při rychlejší jízdě jde o jakýsi adrenalin a rychlé točité silnice dělají své. Zvládání řidičské techniky v zatáčkách se dostává do vyššího tempa a občas se i těm ostříleným borcům začnou potit ruce. A není to o tom, že by člověk ztratil kontrolu nad volantem, ale prostě to není nic příjemného. Proto jsou na místě sportovní rukavice, kdy vás nic neomezuje si naplno užít jízdu se vším všudy. Je to podobné jako u cyklistických rukavic s tím rozdílem, že na kole můžete projíždět lesem a nebo podobnými adrenalovými stezkami.

Motoristické rukavice do auta

Tento produkt je velice zajímavým doplňkem každého nadšence, který si chce vychutnat svou jízdu. Jakmile to totiž jednou vyzkoušíte, tak zjistíte, že na tom něco je. Minimálně ten pocit z jízdy je pak trochu někde jinde. To si ale musí vyzkoušet každý člověk sám, aby si měl možnost vychutnat ten pocit a kouzlo komfortu. Díky dobře zvolenému materiálu pocítíte lepší uchopení volantu a pocit větší jistoty při projíždění zatáček.

Řidičské rukavice na míru

Lze si pořídit rukavice i přesně dle rozměrů vaší ruky, ale to už je spíše zbytečné. Nabídka řidičských rukavic je už dnes tak široká, že si každý bez problému vybere. Nesmíme pak zapomínat ani na to, že takové pomůcky vyloženě na zakázku bývají drahé a ceny se dokážou vyšplhat hodně vysoko. Přitom dnešní obchody i eshopy nabízejí kvalitní produkty všech velikostí a tvarů. Záleží také na volbě materiálu, kdy vás můžou rukavice z prémiových materiálů hodně překvapit jednak svou kvalitou a hlavně funkčností. Co jsme procházeli fóra, tak ty rozdíly u některých rukavic byly značné. Vše máte zobrazeno v horní tabulce u tohoto článku. Rukavice jsou seřazeny podle kvality a doporučení řidičů.

Retro rukavice do auta

U retro rukavic se jedná o zajímavý doplněk, ale mají také funkční vlastnosti. Vyrábějí se v zajímavých vzorech i barevných odstínech. Některé mají velice luxusní vzhled, když se u nich provádí ozdobné děrování. Retro rukavice nemusí vypadat vůbec bez vkusu, právě že naopak, kdy některé z nich jsou designově na perfektní úrovni. Retro a do toho ještě sportovní rukavice vypadají skvěle a vdechnou vám pocit lehkosti a příjemnosti na dotyk. Jsou tak skvělým doplňkem pro automobilové fanoušky veteránů.

Závodní rukavice do auta

Pokud máte například doma starší závodní auto rychlejší značky, tak závodní rukavice přímo potřebujete. Není to úplně o tom, že by jste je nutně potřebovali, ale vy sami je chcete a to kvůli perfektnímu požitku z jízdy. Pánské rukavice řidičské jsou vyrobeny takovým způsobem, že vaše oblíbená silniční trasa dostane zcela jiný rozměr. Krom toho také lépe uchopíte volant a nebo řadící páku. A když už máte kovovou hlavici na řadící páce, tak se k nim rukavice skvěle hodí. V létě vás totiž nebude páka do dlaně hřát a v zimě zase mrazit. Navíc se tyto věci krásně a stylově doplňují pro starší sporťáky. Pevné uchycení volantu zajistí kožené dlaně a vzdušné hřbety zajistí pocit komfortu.

Řidičské rukavice Ostrava

Jednu dobu se nacházel v centru Ostravy specializovaný obchod, kde jste si mohli projít spoustu rukavic od různých značek a se všelijakým využitím. Jak už to tak ale bývá, vše se přesouvá na internet. Naše doporučení nejlepších otestovaných rukavic najdete v naší přehledné tabulce na začátku dnešního článku.

Řidičské rukavice Brno

A nyní se ještě podíváme do města Brna, kde byl sklad velkého výběru zejména pro kompletní vybavení na motorku (rukavice, helmy, chrániče…). A při tom jste si mohli vyzkoušet i spoustu dalších věcí, jako jsou například i řidičské rukavice. Nakonec se vše kvůli zjednodušení administrativy přesunulo na eshop a ty nejlepší hodnocené produkty najdete v naší srovnávací tabulce.

Jak vybrat řidičské rukavice

Vždy je dobré se nejprve podívat z jakého materiálu jsou rukavice vyrobeny. Dělá to opravdu hodně na kvalitě daných rukavic, což poznáte už po pár hodinách za volantem. Jedná se zejména o kontakt s volantem a pak pocit komfortu při řízení, materiál musí být prodyšný. Ze všeho nejdůležitější jsou ale zkušenosti a ty si ověříte tak, že si projdete nespočet automobilových fór, různé magazíny, portálové recenze a zkušenosti pravidelných jezdců. Ano, správně, na tohle nemá nikdo čas, ale my ano. Všechno jsme pečlivě prošli a zaznamenávali informace o jednotlivých produktech. Nakonec jsme dali všechna data dohromady a z toho nám vyšlo TOP 10 produktů, které máte zobrazeny v horní tabulce tohoto článku.

Proč jsou tak užitečné?

Rukavice do auta jsou další prospěšnou pomůckou, kterou ocení každý řidič. Pojďme se společně podívat, k čemu dalšímu jsou ještě užitečné.

Bezpečnost jízdy

Když se podíváme na závodníky, kteří spadají pod profesionály, tak každý z nich používá rukavice. Potřebují mít přehled o každém pohybu volantu, ovládání řazení musí provádět na jedničku a jedním slovem tak musí mít perfektní kontrolu nad celým vozem. A právě díky rukavicím to možné je.

Snížená únava rukou

Zejména při delších cestách trpí vaše ruce. Pokud máte pevný a tvrdý volant, tak může docházet k mravenčení a následně špatnému držení volantu. Díky rukavicím jsou ale vibrace a otřesy volantu tlumeny a nepřechází až do rukou, ale končí právě v rukavicích, které fungují jako bariéra mezi volantem a vámi.

Chrání volant

Kolikrát máte ruce mastné a nebo vlhké, jindy zase zpocené, to všechno se usazuje na vašem volantu a množí se bakterie. To pak samozřejmě začne ničit i povrch volantu v podobě barevných koutů a jiných poničení. A právě rukavice zachovávají čistotu interiéru vašeho vozu.

Jsou odolné proti teplotám

Jejich používání vám přijde vhod zejména v zimních a letních měsících. Při ranních mrazech není moc příjemné, když musíte nasednout do vymrzlého auta a odřídit se zmrzlými prsty až do práce. Naopak v horkých dnech zase odvádí teplo a hlavně udržují dlaně v suchu pro snadnou jízdu. Rukavice udržují vždy příjemnou teplotu.

Odvádějí pot

V letních dnech je budete mít rádi. Jsou totiž vyrobené ze speciálního materiálu, který odvádí pot a vy se tak budete cítit stále dobře. Tím pádem i kontrola nad volantem bude stále ve vaší režii.

Prodyšnost materiálu

Zejména v letních a horkých měsících velice dobře oceníte tuto vlastnost. Materiál je speciálně navržený, kdy je myšleno na pohodlí řidiče.

Dejte okolí najevo, že nejste jen obyčejný řidič

Dobře vypadající kožené rukavice vylepšuje váš celkový image. Rukavice jsou symbolem vyšší pozice a určitého životního stylu. Není to už jen výsada automobilových profesionálů na závodních okruzích. Je to i originální doplněk oblíbený zejména u slavnějších osob.

Nejsou na odklízení sněhu

Je dobré mít na paměti, že tyto rukavice jsou speciálně vyrobeny pro kontakt s volantem. A to tedy neznamená, že s nimi půjdete odklízet sníh a nebo stavět sněhuláka. Tím se rukavice zničí a nebudou už pak moci vykonávat svou funkci.

Jak o ně pečovat

Rukavice kožené jsou proti vlhkosti dobře odolné, ale musíte o ně také pečovat. Nikdy nedávejte tento materiál na radiátor, aby rychle uschly. Nechejte je někde pověšené v pokojové teplotě a vložte do nich ideálně noviny, které sají vlhkost. A pokud jde o drahou kůži, tak je dobré ji aspoň jednou za čas promazat.

Každodenní využití

Nemusíte být zrovna profesionálním řidičem, kdy vám rukavice dost pomůžou. Díky nim se za volantem cítí každý řidič sebejistě a pomáhají řídit s větší lehkostí a bezpečností.

Volba materiálu

Zřejmě již tušíte, že pokud se rozhodnete si pořídit rukavice do auta, tak to zřejmě nebudou pletené palčáky po babičce. Nechceme, aby nám volant v rukou prokluzoval, ale aby bylo sevření volantu pevné a aby jsme měli cit a přehled nad každým pohybem volantu.

Kožené

Jako první se nabízí kožené, kde máme jisté i pevné uchopení a víme o sebemenším pohybu volantu, což samozřejmě chceme. Kožený materiál má skvělé funkce.

Textilní

V případě, že máme závodní a rychlejší vůz, tak je dobré zvážit materiál z textilu. Není to vyloženě textil, ale speciálně upravený materiál přímo pro řidiče se všemi vylepšeními.

Nejlepší řidičské rukavice: Recenze, popis a hodnocení NEJ řidičských rukavic

Dnes máme již mnoho výrobců, kteří vyrábějí opravdu kvalitní produkty. Za ty chtějí ale samozřejmě zaplatit vysoké ceny. Při výběru nejkvalitnějších rukavic do naší tabulky, kterou máte zobrazenou nahoře, jsme se zaměřili na analýzy, recenze a zejména zkušenosti uživatelů, kteří rukavice vlastní a mají s nimi něco najeto. To jsou pak ty nejlepší poznatky, které můžete získat. Veškeré tyto informace jsme si sepsali a pak vybrali nejlepší řidičské rukavice, které máte zobrazeny právě v tabulce nahoře. Nyní si ještě povíme něco málo o pár značkách.

Řidičské rukavice Sparco

Značka Sparco vyrábí špičkové zboží, ale tyto rukavice jsou spíše už pro motorkáře, než na řízení auta. Rukavice jsou vyrobené z patentovaného materiálu špičkové kvality. Produkt vyloženě závodního charakteru dlouho vyvíjenou technologií. Sparco výrobky mají skvěle udělanou konstrukci dlaně, je to jako sada malých gumových válečků. Pomocí těchto malých válečků se zvyšuje přilnavost a skvěle pohlcuje vibrace.

Řidičské rukavice Mercedes

Na přání našich čtenářů sem hodíme i pár slov ohledně rukavic Mercedes. Produkt je to samozřejmě kvalitní, ale ta cena je enormní. A nutno říct, že cena není odvozena od kvality materiálů, ale právě od značky. Tedy platíte čistě a jen za značku. Pro představu rukavice této značky se pohybují kolem několika tisíc korun. A když si srovnáme kvalitu materiálů, celkové provedení, funkčnost a pocit při řízení, tak si lze pořídit ty samé rukavice kolem jednoho tisíce korun. Kvalita stejná, jen jiná značka.

Řidičské rukavice Škoda

Rukavice k řízení automobilu je něco jako VIP vstupenka do světa závodníků. Není to jen o lepším pocitu z jízdy, ale zejména o komfortu, který se vám pomocí kvalitního materiálu dostaví při řízení vašeho automobilu. Navíc je to již dnes určitá stylová móda, kdy k pěknému autu patří stylové oblečení a řidičské rukavice pak nesmějí chybět. Není to ale jen o módě, je to i o pohodlnějším řízení, kdy se vám dostává perfektní kontakt s volantem a při pocení odvádí materiál vlhkost.

Řidičské rukavice Napa Dobříš

Dříve byly automaticky součástí každého vozu. Bylo to zejména z toho důvodu, že byly volanty z chladného materiálu a na dotek to nebylo příliš příjemné. V současné době tento problém již nepřetrvává, ale rukavice do auta se nosí stále, je to takový image řidiče. U bezprstých rukavic je ještě ta výhoda, že můžete vše ovládat bez jakýchkoliv problémů. Máme tím například na mysli ovládání palubních přístrojů jako je dotykový displej a nebo samotný mobilní telefon.

Řidičské rukavice Porsche

Rukavice jedinečného moderního designu, kde zaplesá srdce každého závodníka. Ty jsou z kvalitního, až prémiového materiálu a to z italské jehnětinové kůže. Podšívka je vyrobena z čistého hedvábí a na doteku je to opravdu znát. K dispozici je suchý zip a nesmí chybět ani nápis značky, kterou zbožňujete. Zajímavé je, že na těchto rukavicích máte dotykový ukazováček a palec. To umožňuje velmi jednoduše a pohodlně ovládat chytrý telefon, ale i dotykovou obrazovku v autě. Pokud budete pořizovat jako dárek, tak je můžete dostat v pěkné krabičce.

Řidičské rukavice BMW

Můžete je mít buďto ve formě plátěných a nebo vyloženě kožených. Výběr záleží pouze a jen na vás. Ty plátěné jsou samozřejmě do teplejších dnů, kdy nimi i dobře prochází vzduch. Kožené rukavice jsou už dělané do zimy nebo do chladnějších dnů, kdy máte například i kovovou řadící páku. Jedná se opět o kvalitní produkty, ale značně si zde připlatíte za značku. Přitom ve srovnání kvality s levnějšími produkty jsou na tom v podstatě stejně dobře.

Řidičské rukavice OMP

Stále se tu sice bavíme o rukavicích pro řidiče a ano i značka OMP je velmi vysoké kvality. Ale svým určením jsou tyto produkty pro profesionální jezdce sportovních vozidel. Tedy profesionální hi-tech rukavice s využitím i u F1 a takové doplňky zřejmě moc běžných motoristů asi nevyužije. Tento produkt spadá pod vysoký standard, který dodá vašim rukám maximální pohodlí. Rukavice jsou neskutečně lehké a přitom nehořlavé, zápěstí je vybaveno elastickým pásem.

Řidičské rukavice cena

A nyní si řekneme pár informací ohledně ceny, jak se v tom orientovat. Na trhu jsou kvalitní produkty, které stojí kolem jednoho tisíce korun. A pak tu máme zboží slavných značek, jako jsou například BMW, Mercedes, OMP a další. Je potřeba si uvědomit, že řidičské rukavice těchto velkých značek jsou ve většině případech nesmyslně předražené a přitom jsou kvalitou srovnatelné s mnohem levnějšími produkty. Navíc je kolikrát od levnějších, ale stejně kvalitních značek skoro ani nerozeznáte. Tedy u našeho celkového srovnání řidičských rukavic bylo přihlíženo i k ceně. Pokud stály rukavice kolem deseti tisíc korun, ale kvalitou byly srovnatelné s jinými a mnohem levnějším kousky, tak se bohužel do užšího výběru nedostaly.

Řidičské rukavice: Parametry a testy oblíbených řidičských rukavic

Jak už tu bylo dnes zmíněno, tak si určitě nevybírejte rukavice podle nejznámějších značek na trhu. Ty jsou sice kvalitní, ale naprosto zbytečně předražené. Jsou i jiné značky, které sice nejsou tak věhlasné, ale kvality dosahují stejné a jsou mnohem levnější. To je také důvod, proč právě tyto kvalitní produkty se prodávají nejvíce.

V začátku článku je srovnávací tabulka nejlepších řidičských rukavic. Jsou to zejména analýzy recenzí řidičských rukavic TOP 10 produktů, o kterých jejich uživatelé psali nejlepší hodnocení. Srovnání není udělané podle eshopů, ale podle uživatelů, kteří rukavice vlastní a mají s nimi něco najeto. Takové srovnání nám připadá jako férové a hlavně reálné.

Řidičské rukavice: Závěrem ještě pár slov

Specializovaný článek o výběru řidičských rukavic je u konce a my doufáme, že jsme vás aspoň trochu obohatili o nové poznatky a informace, která vám byly nápomocny při výběru a vaše nové řidičské rukavice vám vydrží spoustu ujetých kilometrů. Veškeré TOP rukavice máte srovnány a zobrazeny na začátku článku. U každého produktu se můžete prokliknout na další stránku, kde si zjistíte další podrobnosti. Rukavice řidičské vám pomůžou dostat vaše dojmy z cest na vyšší úroveň skvělého pocitu z jízdy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.