Menu Zavřeno

Sekera Fiskars

Nejlepší štípací sekera Fiskars na dřevo recenze testy kalač kempingová outdoor zkušenosti topůrka Husqvarna Hecht Stihl diskuze

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Kvalitní sekera Fiskars patří do každého domu a také zahrady. Ty nejlepší sekery nám hlavně usnadní mnoho práce a fiskars sekera pomůže snížit i vykonanou námahu. Oblíbená Fiskars sekera se řadí na několik druhů a každá sekera Fiskars je ve výsledku malinko jiná. Je totiž rozdíl, když hledáme sekeru na výrobu třísek a nebo pracovní nástroj pro velká a těžká polena. Možností použití je mnoho a proto je i tento velmi užitečný pracovní nástroj štípací sekera Fiskars vyráběná v mnoha verzích. Kolikrát tak není vůbec jednoduché se v tom všem orientovat a ještě si k tomu vybrat správně. V dnešním článku si všechno pěkně rozebereme. Vysvětlíme si označení seker, které se k čemu hodí a rovněž si i ukážeme nejlepší sekery, se kterými mají zákazníci dobré zkušenosti.

Sekera Fiskars: Tabulka NEJ 10 recenzovaných Fiskars seker podle zkušeností a testů zákazníků (parametry, popis, testy, recenze, zkušenosti z praxe)

Z dlouhodobých zkušeností zákazníků se ukázalo, že největší obliba jednoznačně převažuje u zboží sekera Fiskars. Následující tabulka tak obsahuje nejlepší Fiskars sekery a další značky seker, se kterými jsou zákazníci spokojeni. U většiny těchto nástrojů najdeme i velmi pozitivní recenze a ohlasy. Do tohoto žebříčku jsme vybírali zboží, které splňuje i důležitý parametr kvality v poměru k ceně. Informace jsme čerpali z odborných portálů, velkých recenzních fór, webů pro fanoušky dřeva a dalších stránek, kde si zkušení uživatelé vyměňují své znalosti. Nelze jednoznačně určit, která sekera je ta nejlepší, každá se totiž hodí na něco jiného. A proto je finální výběr na zákazníkovi, kdy si vybírá přesně podle účelu použití sekery. Na každém řádku je odkaz, kde jsou další varianty seker a seřazené eshopy s nejlepšími cenami.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Násady topůrka pro sekerySekera Fiskars Tabulka NEJ 10 recenzovaných seker podle zkušeností a testů zákazníků - parametry popis testy i recenze násady a topůrka*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Malé přenosné sekerkyNejlepší sekera na dřevo multifunkční oboustranná kempingová kalač štípací fiskars zkušenosti outdoor dřevěná jak vybrat sekeru*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Štípací sekeryKvalitní ostří nástroje - nejlepší sekera Fiskars diskuze recenze topůrka na sekery*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kalače na dřevoSekera Fiskars štípací x27 x25 xl profesionální zkušenosti nejčastější příslušenství - jak velkou sekeru koupit kalač*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Široký výběr sekerŠtípací kempingová sekera Fiskars x17 x7 xs x10 kvalitní recenze nejlepší oblíbená univerzální Husqvarna Hultafors heureka*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Levnější sekerySekera Fiskars x5 xxs Outdoorové sekery Hecht štípací Stihl tesařská recenze zkušenosti*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Oblíbené sekeryŠtípací sekera Fiskars x27 xxl x21 set x11 x15 kvalitní sekery velikosti kalač jak vybrat sekeru na štípání solid a6 třísky*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Nejvíce recenzované sekerySekera Fiskars xl xxl xs profesionální sekery akce x17 štípací ostřič broušení návod Jak brousit sekeru*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kvalitní sekeryKvalitní sekery Husqvarna vs Fiskars nejlepší recenze s2800 a2400 Štípací testy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Profesionální sekeryNejlepší sekera Husqvarna recenze outdoor sekery kovaná hasičská Fiskars cena levná malá set testy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Nejlepší sekera na dřevo – multifunkční, oboustranná sekera, kempingová, kalač a nebo štípací?

Zákazníci se často ptají, která sekera na dřevo je ta nejlepší. Odpověď ale není vůbec tak jednoduchá, jak se na první pohled může zdát. Nejprve je potřeba si uvědomit, za jakým účelem budeme tento šikovný nástroj používat. Na dnešním trhu máme již velkou nabídku a můžeme si tak vybírat z mnoha druhů seker. Když bychom uvedli jednoduchý příklad, tak s malou sekerkou se nám budou velmi snadno dělat třísky do kamen na chatě. Ale pokud bychom chtěli štípat velká polena, tak už je určitě lepší sáhnout po kalač sekeře. Zde je menší tabulka pro základní přehled seker.

 • Kempingová sekera – často označované i jako příruční nářadí pro stanování a jakékoliv cestování k vodě i na tábor. Snadno se zatloukají kolíky ke stanu i příprava dřeva na oheň je snadná.
 • Štípací sekera – nejlepší nástroj na zpracování polínek a nebo pro snadnější rozštípnutí špalku, práce je pohodlná a hlavně rychlá. Parádně se s nimi i osekávají větve.
 • Tesařská sekera – nejpoužívanější sekera zejména ve stavebnictví pro její přesnost, malé sekery na jemnější práci. Výsledek práce je na profesionální úrovni.
 • Kalač sekera – nejoblíbenější nástroj pro dřevorubce, velká sekera s mohutnou hlavou na větší kusy dřeva. Jakmile si sami chystáme dřevo na zimu, tak právě kalač je jasnou volbou.
 • Univerzální sekera – tento druh lze používat na různé pracovní využití. Základem je širší ostří a nižší hmotnost sekerky, aby byla lépe ovladatelná. Proto je tento druh seker i dost oblíbeným a vyhledávaným (jednodušší práce na zahradě, v domácnosti a nebo na chatě).
 • Ostatní sekery – do této kategorie patří sekery, které neodpovídají kategoriím předchozím. Může jít například o nástroje hlavačky, oboustranné sekery, hasičské, lesnické, řeznické, oboustranná sekera a další. Jsou tak malinko více určené pro speciální druh práce, většinou podle jejich názvu.

Nejkvalitnější sekera fiskars zkušenosti – outdoor profesionální fiskars sekera x27

Nyní už máme určitý přehled o tom, jaká sekera pro nás bude ta nejvíce vyhovující. Pokud si hledáme nástroj pro naše oblíbené toulky krajinou, kdy chodíme často do přírody a nebo do hor, tak budeme chtít menší sekeru, kterou si budeme moct upevnit na batoh. Zabere nám tak málo místa a díky své nižší hmotnosti ji na zádech ani nepocítíme. Přitom nám bude skvělým parťákem, když si budeme rozdělávat stan a nebo připravovat tábořiště v kempu.

Sekera štípací Fiskars sekera dřevěná – jak vybrat sekeru Fiskars sekera štípací?

Pomocí úzkého ostří se nám budou dělat třísky jedna radost a dokonce s tímto nástrojem snadno nasekáme i menší polínka. Pokud jsme často na chatě, kde si topíme dřevem, tak je právě pro nás štípací sekera skvělou volbou. Velkou výhodou tohoto nástroje je i nízká hmotnost a díky tomu jsme při práci obratnější. K dostání je v různých velikostech a můžeme si vybrat i z horního žebříčku, kde jsme jich několik přidali podle recenzí zákazníků.


Z jakého materiálu je ostří nástroje?

Většinou se jedná o kvalitní ocel, která může být navíc ještě i upravená. Nejčastěji se tak používá uhlíková a nebo kovaná ocel. Ale setkat se můžeme i s ocelí kalenou a nebo broušenou. U kvalitnějších nástrojů si můžeme všimnout, že se nezasekávají ve špalku. A to je právě díky perfektně vyrobenému ostří. Proto se vždy vyplatí zakoupit si kvalitního pomocníka, se kterým nám půjde práce od ruky.


Nejlevnější sekera Fiskars diskuze a topůrka na sekery (oblíbená fiskars sekera x10)

Na různých diskuzních fórech si můžeme přečíst, že tyto výrobky od značky Fiskars jsou vysoké kvality. Pro nás je dobrou zprávou, že se nejedná ani o nijak vysoké ceny, kdy si může kvalitní sekeru Fiskars pořídit každý zájemce. Tento druh zboží bychom si ale neměli vybírat jen podle ceny. Vždy by to mělo být podle účelu využití. Při následné práci s těmito výrobky budeme totiž nadmíru spokojeni a proto je důležité si vybrat správně. Výrobky Fiskars jsou kvalitní a vydrží nám sloužit mnoho let, stejně jak jsme o tom již psali v článku s názvem Fiskars nože. Fiskars nůž je založený na kvalitní čepeli a prvotřídním materiálu, na který se můžeme spolehnout.

Topůrka na sekery si můžeme kdykoliv dokoupit. Na výběr máme z různých velikostí a tvarů. Dokonce si už dnes můžeme vybírat i různé materiály podle potřeby. Do horní tabulky jsme zařadili jeden řádek, který směřuje vyloženě na topůrka k sekerám. Nabídka je široká a můžeme si vybírat přesně podle našich požadavků.

Topůrka a jejich délky

Většinou záleží na tom, k jaké práci je nástroj určený. U složitější práce s většími poleny budeme potřebovat i delší topůrko, abychom to měli snadnější. Nejčastěji se pohybujeme u délky 40 cm až 90 cm, kdy je běžné značení od velikosti S až do velikosti XL. Ale každý výrobce to může mít samozřejmě jinak. Nejčastější značení a délky jsou následující:

 • Nejmenší velikosti 40 cm i méně
 • Velikost S kolem 44 cm
 • Velikost M kolem 65 cm
 • Nejvíce používaná velikost L kolem 72 cm
 • Velikost XL kolem 80 cm
 • Kalače mají velikost i nad 80 cm

Sekera Fiskars štípací x27 – jak velkou sekeru koupit?

Označení X27 nám říká, že jde o velkou sekeru, se kterou si hravě poradíme s velkými špalky. Sekera je vyrobena způsobem, kdy se do toho můžeme pořádně opřít a žádný větší špalek pro nás nebude překážkou. Díky velikosti X27 nám půjde práce i dobře od ruky. Tuto velikost si pochvalují hlavně dřevorubci, kdy skvěle padne do ruky a její účel využití je prostě skvělý. Výrobek je přizpůsobený pro štípání větších špalků a proto si pro tyto účely také potřebujeme vybírat výrobky této velikosti, které nám náročnou práci se dřevem více ulehčí.

Velká štípací sekera Fiskars x25 – xl profesionální sekera Fiskars sekera x25 (štípací sekery fiskars zkušenosti)

Pomůcka na štípání XL X25 je rovněž větší výrobek pro snadnější vypořádání se s většími kusy dřeva. Velké špalky tak pro nás nebudou žádnou překážkou. Sekera má skvělé ergonomické vlastnosti a je dobré říct, že je i skvěle vyvážená. Při práci totiž pocítíme, jak se nám s ní snadno pracuje. Stačí se jen naučit takový ten správný švih a pak už nám to půjde snadno. Tento výrobek je i velmi oblíbený, kdy na něj napsali jeho uživatelé mnoho kladných recenzí. Nejčastější využití je v lese a nebo na chatě, kde si připravujeme dřevo na zimu.


Nejčastější příslušenství

Nejvíce používaným příslušenstvím je pouzdro, kterým se ochrání ostří. Například hodně majitelů značky nožů Mikov nosí pouzdro do lesa, kdy mají u pasu oblíbený nůž Predator a na druhém boku příruční sekerku. Není totiž nic horšího, než když máme nabroušenou sekeru a někde si ji nešťastně položíme. Například do kufru auta mezi ostatní pracovní nástroje. Ostří se tak může rychleji opotřebovat. Proto sebou vozí hodně zákazníků i ruční brousky, které nám pomůžou dostat ostří opět do perfektního stavu. Vysvětlovali jsme to již v článku o broušení nožů, kdy si můžeme stejným způsobem nabrousit i sekeru.


Kempingová sekera Fiskars x17 – kvalitní sekera Fiskars recenze (nejlepší sekery fiskars recenze)

Označená X17 se dá považovat i za kempingovou, kdy je menší a hlavně pak i lehčí. Znamená to mnohem lepší obratnost a s tímto pomocníkem se nám bude i lépe pracovat v případě, že máme menší ruce. Je vyhovující pro osoby, které ještě nemají příliš mnoho zkušeností s používáním těchto nástrojů. Na použití nástroje X17 nemusíme být ani žádní siláci. Sekera je tak ideální i pro ženy, když je potřeba nasekat si dříví na oheň. Cena vychází rovněž velmi sympaticky.

Sekera Fiskars x7 – nejlepší oblíbená sekera Fiskars univerzální x7 xs (oblíbené sekery fiskars heureka)

Další univerzální kempingová x7 xs je také velmi oblíbená. Někteří zákazníci ji nazývají i cestovní outdoor sekerou. Je lehká a malá, takže se nám klidně vejde do batohu a nebo si ji můžeme na batoh pouze připnout a vyrazit. S tímto výrobkem si snadno nasekáme třísky na podpal k táboráku a zvládneme s ním i tesařské práce. Jedná se tak o skvělého univerzálního pomocníka, kterého sebou díky jeho nízké hmotnosti a malé velikosti můžeme vzít kamkoliv, aniž by nám zabral mnoho místa.

Sekera Fiskars x10 a malá štípací sekera Husqvarna (sekera Hultafors sekera premium)

O důležité slovo se hlásí i X10, kdy je v podstatě jen o něco málo větší a těžší než předchůdkyně X7. Pokud jsme například pořádní chlapáci a X7 se nám zdá už příliš malá, tak právě X10 pro nás bude ideální volbou a přitom bude mít stejná pozitiva. Dá se srovnat i se značkou seker Husqvarna A240, kdy je velikostně téměř stejná, ale mnohem těžší – díky tomu se nám pak ale snadněji pracuje s většími poleny. Určitou alternativou je i značka seker Hultafors, kdy už potřebujeme pečlivěji vybírat správný typ sekery a správné parametry.

Hultafors sekera recenze a hultafors sekera cena

Pokud si vybereme ze zboží hultafors sekera vyloženě menší sekerku, tak získáme výrobek nižší váhy a vyšší přesnosti při vykonávané práci. Je to ideální pomocník pro outdoor výlety, kdy nám nezabere ani příliš moc místa a můžeme ji sebou všude nosit. Možností je i kožené pouzdro, pomocí kterého můžeme nosit sekeru snadno za opaskem například při stanování a nebo u táboráku. Cena vychází rovněž sympaticky, kdy i zákazníci měli ohledně tohoto zboží pozitivní recenze.

Sekera Fiskars x5 – xxs (fiskars sada – štípací sekera x21 l a xsharp)

Malá kempingová sekera Fiskars X5 xxs je velice sympatická právě pro svou velikost a nízkou hmotnost. Jedná se o jednoruční sekerku, kterou oceníme při častém cestování. Je oblíbená u vodáků a skvěle se hodí do každého kempu. Její hmotnost je tak nízká, že ji zálesáci nosí připnutou u pasu a tento šikovný nástroj tak mají kdykoliv ihned po ruce. Lehce se s ní odstraňují i větve z padlých stromů a při práci si můžeme všimnout, jak jsme právě s touto malou sekerkou x5 xxs skvěle obratní. Výhodou je i její dobře nastavená cena.

Outdoorové sekery Hecht – levná štípací sekera Hecht a Stihl (tesařská sekera na dřevo)

Dále se nám pak ještě nabízejí sekery značek Hecht a Stihl. Opět zde záleží na tom, co přesně od výrobku vyžadujeme. Pro nenáročné uživatele je to dobrá volba. Hodí se skvěle na chatu, na zahrádku a nebo také do kempu k vodě – sekera na dřevo. Zvládneme s nimi i drobnější tesařské úpravy. Jejich použití je většinou univerzálnějšího charakteru a hodí se tak i pro domácí kutili. Sekera na dřevo se samozřejmě hodí skvěle i na chatu u lesa.


Správná péče zajistí dlouhou životnost

Jedná se tak hlavně o pravidelné broušení ostří a také správného ukládání nástroje. Po ukončení práce nástroj nikdy nepohazujeme po zemi a ani ho nenecháváme několik dní venku, dokud si nevzpomeneme, že jsme ho ještě neuklidili. Po dokončení práce můžeme otřít suchým hadrem od možné vlhkosti a uložíme na suché místo a nebo minimálně do pouzdra.


Štípací sekera Fiskars x27 – xxl (kovaná štípací sekera kalač) – jak vybrat sekeru na štípání?

Fiskars sekera x27 xxl je jedna z největších štípacích seker a pomalu už sahá na označení kalač. Pomocí její ergonomické rukojeti se skvěle drží a poradíme si i s velkými poleny. Má protiskluznou úpravu a tato sekera má dlouhou životnost. Správnou sekeru si vybíráme ideálně podle jejího budoucího použití. V horní části článku jsme udělali menší rozdělení seker a podle toho bychom se měli rozhodovat, jakého pomocníka si zakoupit. A navíc je nahoře i žebříček, kde jsou zobrazeny neoblíbenější výrobky podle zkušeností zákazníků.

Nejlevnější štípací sekera Fiskars solid a6 – levná fiskars sekera na třísky (nejlevnější sekery fiskars diskuze)

Menší sekera solid a6 je přímo skvělým pomocníkem pro výrobu třísek a rychlé manuální práce. Má ergonomickou a hlavně lehkou rukojeť, kterou využijeme například při pobytu v přírodě pro různé outdoor aktivity. Ale skvěle se hodí i na loď a nebo do auta, kde ji máme kdekoliv na cestách k dispozici. Topůrko je lehké z kompozitního materiálu a díky tomu se nám se sekerkou dobře pracuje, aniž bychom se zbytečně rychle unavili.

Sekera Fiskars x21 set – sekera Fiskars x11 – nejlepší sekera Fiskars x15 (kvalitní sekery fiskars velikosti)

Nejoblíbenější sekery ze středně velkých výrobků Fiskars začínají sekerou s označením X21. Její obliba spočívá hlavně díky její speciálně tvarované čepeli, kterou si oblíbíme při náročné práci. Pomocí ergonomického vyvážení se nám bude sekera dobře ovládat a špalky se s ní štípou jedna radost. Její hmotnost je tak akorát do ruky, kdy nám připadá jako sympatický pracovní nástroj. Za zmínku pak stojí ještě i sekery x11 a x15, které jsou ještě menší a lehčí.

Nejoblíbenější štípací sekera Fiskars xl – sekera Fiskars xxl – sekera Fiskars xs (profesionální sekery fiskars akce)

Výrobce seker Fiskars se řadí k nejlepším značkám v rámci moderních pracovních nástrojů. Sekery jsou vyráběny z kvalitních materiálů a zákazníci jsou s těmito výrobky velmi spokojení. Je dobré ještě i zmínit, že právě Fiskars má opravdu širokou nabídku seker pro každou práci. Nástroje jsou na profesionální úrovni a můžeme si vybírat pomocníky určené přesně pro naše konkrétní potřeby. V nabídce jsou největší sekery xxl, přes xl až po ty nejmenší jednoruční sekerky xs.


Při práci dodržujeme bezpečnost – nejlepší štípací sekera zkušenosti (kvalitní štípací sekera recenze)

Ať už se sekerou provádíme cokoliv, tak bychom na sebe měli vždy dávat pozor a ničím se nerozptylovat. Vždy bychom tak kolem sebe měli mít dostatečné množství prostoru, kdy se kolem nás nebudou pohybovat další lidé a nebo domácí zvířata. Při štípání polen je vhodné používat i ochranné brýle. Začátečníkům se nedoporučuje přidržovat druhou rukou poleno, pokud dochází k velkému napřáhnutí. Mnohem lepší je vytvořit si rovnou plochu, abychom si poleno nemuseli přidržovat druhou rukou.


Sekera Fiskars x17 štípací sekera x17 – m + ostřič (broušení sekery fiskars návod) – Jak brousit sekeru fiskars?

Na některých eshopech si můžeme jednou za čas všimnout zajímavé akce, kdy nám nabízí ke štípací sekeře Fiskars x17 i ostřič. Ten si můžeme sice koupit i samostatně za pár korun, ale je to taková příjemná pozornost. Broušení sekery není složité, potřebujeme jen znát správný postup. Je to velice podobné, jako když brousíme nůž. V sekci Nože jsme na to napsali samostatný článek, kde je vše pečlivě vysvětleno. A pokud bychom si to chtěli ještě více usnadnit a mít nabroušeno profesionálně, tak doporučujeme recenzované brusky na nože. Jedná se o kvalitní broušení čepelí nožů, seker, nůžek a všech dalších potřebných nástrojů.

Kvalitní sekery Husqvarna vs Fiskars sekera zkušenosti – nejlepší sekery Husqvarna recenze s2800 a a2400 (jak vybrat štípací sekeru)

Obě značky Fiskars i Husqvarna mají velmi kvalitní sekery, které ocení každý zákazník. Záleží už pak jenom na nás, co konkrétně od takového nástroje vyžadujeme a jaké přesné parametry potřebujeme pro naši práci. Vybírat si lze z široké nabídky, kdy se nám nabízí menší sekery kempingové až po ty největší kalačové výrobky. V našem horním žebříčku najdeme ty nejoblíbenější a nejvíce recenzované nástroje podle zkušeností zákazníků.

Profesionální štípací sekera Husqvarna s2800 recenze (gardena štípací sekera 2800s)

Tato robustní velká sekera Husqvarna S2800 je určená pro štípaní velkých polen. Topůrko je vybaveno vyztuženými polyamidovými vlákny a díky nim získáváme větší pevnost i celkovou odolnost celého nástroje. Celková hmotnost je optimálně rozložena a díky rovnovážnému bodu, který je umístěný v blízkosti hlavy, se nám se sekerou bude dobře pracovat. Výrobek si pochvalují zejména dřevorubci, kteří často pracují s velkými poleny.

Oblíbená štípací sekera Husqvarna a2400 recenze vs fiskars štípací sekera x25

Jedná se zde o profesionální sekeru Husqvarna A2400, která je velká a hlavně pak i těžší. S tímto nástrojem zvládneme i ty nejnáročnější pracovní úkoly a budeme překvapeni, kolik práce jsme s tímto výrobkem schopni udělat. Větší hmotnost nástroje nám pomáhá vystavit poleno větší síle a tím se práce usnadňuje. Snadno se tak vypořádáme i s většími poleny, které jsou pro menší sekery oříškem.

Oblíbená štípací sekera se hodí na každou chatu i zahrádku.

Šikovná štípací sekera nám pomůže naštípat i velké polena.

Malá štípací sekera se hodí do auta, když jezdíme často někam do kempu.

Pokud bydlíme celoročně na chatě, tak právě štípací sekera nám hravě pomůže se dřívím na zimu.

Štípací sekera

Tato univerzální pomůcka se nám skvěle hodí ve chvílích, kdy se potřebujeme zásobit dřevem. Polena rychle zpracujeme a naštípané dříví si můžeme i pěkně ukládat na určené místo.

Různá topůrka

Na eshopech si lze vybírat i zajímavá topůrka, která jsou různě tvarovaná. Pokud by jste vyzkoušeli i jiné tvary, tak by jste byli překvapeni, jak jsou která topůrka ergonomicky přímo skvělá.

Štípací sekera

V obchodní nabídce je mnoho velikostí a díky tomu si můžeme vybírat přesně takovou velikost, která je dělané přímo pro nás i pro naše konkrétní využití.

Kvalitní ostří je základ

Před každým štípáním bychom si měli zkontrolovat ostří. Není nic horšího, než když pracujeme s tupou sekerou. U některých seker jsou i doporučené podmínky pro práci, které si můžeme předem nastudovat. Na eshopech jsou i různé brousky a ostřiče.

 • ostřič na sekerku a zahradní nářadí – více možností zpracování informace na dotaz
 • skladem je více zboží před začátkem zahradní sezóny, více informací o nákupu prosím
 • všechny položky skladem lze rychle dopravit k zákazníkovi, více informací prosím dotaz
 • na některé zahradní zboží záruka až 25 let, kategorie zahrada a informace o nákupu
 • zahradní i náhradní zahrada pomůcky skladem, více zboží na dotaz, více údajů o nákupu
 • nová náhradní registrace pro fanoušky shop nákupu, facebook plný osobních doporučení
 • každý týden najdete více zboží skladem – nová záložka prosím, více osobních nápadů
 • nové zahradní pily z kvalitní oceli i drtiče a křovinořezy, nové shop produkty pily
 • kolečka pro drtiče i díly na křovinořezy, pily s pouzdrem – kvalitní pily na shopu
 • produkty křovinořezy, drtiče, pily i pily s pouzdrem na shopu ihned k odběru
 • zdarma různé návody k odběru, zdarma tutoriály pro pily, zdarma návody na díly
 • pily i kolečka z oceli pro křovinořezy na shopu, kolečka – shop – díly poradenství zdarma
Štípací sekera

Velké štípací sekery mají většinou vyvážení do hlavy. Je to z toho důvodu, aby se nám s nimi dobře pracovalo a i větší polena půjdou snadněji naštípat. Na eshopech je celá řada velikostí a proto si můžeme vybírat z bohaté nabídky zboží. Pokud se ve výrobcích vyznáme, tak můžeme používat i vyhledávající kód. Tento kód nám pomůže rychlejší vyhledávání. Kód lze filtrovat i pomocí nastavení. Eshop záložka filtr – kód a vyhledáme zboží podle kód výrobku. Obchodní nabídka je velká a můžeme si tak vybírat z velkého množství.

 • štípací sekera
 • lze si vybírat i z bohaté nabídky topůrek a různých ostřičů skladem i zahradní nářadí
 • kategorie zahrada – všechny zahradní nářadí skladem i dárkové nákupní balení x25
 • štípací sekera
 • dárkové nákupní nářadí skladem – všechny kategorie nářadí jsou skladem bez registrace
 • fiskars sekera
 • ochrana ostří je rovněž důležitá v případě častého cestování – ochranné kryty
 • na některé nářadí záruka až 25 let – zahradní nářadí 25 let a lesní nářadí 25 let – více info
 • zahradní nářadí skladem – kategorie nářadí x11 v zahrada více na dotaz mnoho údajů
 • štípací sekera
 • nejprve je dobré si rozmyslet účel využití a následně si vybíráme vhodný výrobek
 • fiskars sekera

Štípací sekera

Čím většího pomocníka máme, tím lépe se nám s ním budou štípat velká polena. S delším topůrkem budeme mít mnohem větší sílu švihu a tím i vyšší rychlost. Jakmile se totiž napřáhneme, tak právě větší velikost nám pomůže se štípáním. Výrobek je přizpůsobený tomu, abychom měli perfektní kontrolu nad každým úderem.

Nejlepší fiskars sekera x17 – fiskars štípací sekera x17 (m) (nejoblíbenější fiskars sekera x21)

Štípání dřeva nám s ní půjde snadno a práci budeme mít rychle hotovou. Proto si ji i mnoho zákazníků chválí. Je to taková střední velikost, která se i dobře drží. Ideální na štípání polínek o průměru 20 – 30 centimetrů (cm).

Fiskars kempingová sekera x5 a fiskars sekera x7 – jakou vybrat sekeru?

Jakmile jezdíme v letních měsících někam k vodě a nebo do kempu, tak se nám budou hodit zejména kempingoví pomocníci. Můžeme si vybírat různé velikosti i hmotnosti. Taková malá příruční sekerka splní všechny naše plány a vleze se nám kamkoliv i do menšího batohu.

Nejkvalitnější fiskars sekera set a akce (kvalitní fiskars sekera l)

Tyto pomocníky si můžeme zakoupit i v různých setech, které nám nabízejí vícero sekerek. Některé jsou větší i jiné zase menší. V podstatě to má celoroční využití pro různé aktivity. V létě se nám hodí více malá kempingová pro cestování. A v setu můžeme mít potom i větší štípací.

Nejlevnější fiskars sekera xs a heureka fiskars sekera s – nejoblíbenější sekera fiskars kvalitní

Ty nejmenší sekerky vycházejí i za zajímavé ceny. Můžou být považovány i za stavební, kdy se s nimi velmi dobře manipuluje i pro detailnější práci, kde potřebujeme mít obratnější ruce. Pro práci ve výškách potřebujeme i lehčí nástroje pro vykonávání náročnější práce. A proto se nám kvalitní pomůcky vždy hodí.

Sada štípací sekera x21 a xsharp – fiskars štípací sekera x27 (xxl) a jak brousit sekeru?

Štípací sady jsou určeny pro práci s poleny. Kolikrát potřebujeme naštípat dřevo na zimu a tito pomocníci nám práci usnadní. Prodávají se i různé sady se zajímavými doplňky. Jsou to například brousky, které vozíme všude sebou. Kdykoliv je potřeba nástroj doostřit, tak je máme po ruce. Krom toho jsme už i na našem webu psali několik článků, jak si nabrousit ostří a nebo čepel nože.

Kvalitní tesařská sekera levně a nejlepší tesařská sekera recenze

Pokud potřebujeme vyloženě tesařskou sekeru, tak bychom si měli vybírat zejména z konkrétního zboží tesařská sekera, která je pro tuto práci určená. S velkou sekerou, se kterou štípeme v lese polena, bychom u tesařiny příliš moc nepochodili. Kvalitní tesařská sekera je vyrobená takovým způsobem, kdy má předpoklady pro tesařskou práci a snadno se s ní manipuluje. Práce nám jde i lépe od ruky, když k tomu máme správnou pomůcku. Ty nejlepší sekery lze získat i za dobrou cenu a zákazníci na ně napsali zajímavé recenze.

Profesionální tesařská sekera diskuze a levná tesařská sekera zkušenosti

Nová tesařská sekera na profesionální úrovni může mít moderní vlastnosti, kdy je například i příjemně lehká. Po několika hodinách práce nás tolik nebolí ruce, jak to může být u běžných seker. Ze zkušeností řemeslníků se můžeme dočíst, jak je důležité mít kvalitní tesařskou sekeru. Jakmile celý den někde pracujeme, tak je to prostě poznat. Pokud máme možnost si vyzkoušet dvě, jednu kvalitní a druhou obyčejnou, tak ty rozdíly poznáme snadno.

Fiskars sekera M a fiskars sekera diskuze

I na diskuzních fórech si můžeme najít různé diskuzní vlákna, kdy si zákazníci předávají zajímavé informace o lepších výrobcích. I my jsme z těchto diskuzí čerpali a nechali jsme se inspirovat pro naši konečnou horní tabulku kvalitních sekerek.

Příjemná lehkost

Menší výrobky si můžeme dát snadno i za pas a máme volné ruce v případě potřeby.

Snadná manipulace

Pro jemnější práci se vyplatí menší výrobek.

Menší je skladnější

Například když potřebujeme tyto pomocníky převážet v kufru auta, tak oceníme úsporu prostoru.

Jak brousit fiskars sekeru?

Není na tom nic složitého a v podstatě můžeme postupovat podobným způsobem jako když si brousíme nože. Napsali jsme na toto téma kompletní návod v článku s názvem broušení nožů. Jsou tam i zobrazeny oblíbené brousící pomůcky podle zkušeností zákazníků.

Fiskars sekera x5 až x11

Velikostí sekerek máme celou řadu a díky tomu si můžeme vybírat velikosti přesně pro naše potřeby. Na začátku článku bychom se ale měli nejprve rozhodnout, co od naší budoucí sekerky přesně vyžadujeme a podle toho si začít i vybírat konkrétní pomocníky.

Rozdílná velikost fiskars sekera se nám každá hodí lépe na něco jiného.

Malá fiskars sekera je lepší pro obratnější práci.

Střední fiskars sekera je taková víc univerzálnější, ale hodně záleží.

Velká fiskars sekera je určená pro těžší práci.

Štípací fiskars sekera je už vyloženě pro štípání polen.

Kalač fiskars sekera je pro velké klády dřeva, kde je už zapotřebí větší síly.


Celková velikost

Většinou je to o délce topůrka, kdy nám sekera fiskars napoví i její následné použití. Čím více náročnější práci předpokládáme, tím větší (delší) by mělo topůrko být. Když se podíváme na nabídku seker podle jejich určení, tak na první pohled vidíme, že nástroje štípací a kalače mají dlouhá topůrka. Delší topůrko nám pomůže švihem vyvinout mnohem větší sílu na poleno dřeva. A díky tomu bude i naše práce snadnější.

Štípací sekera

Tento pomocník nám dokáže usnadnit mnoho práce. Chataři topící dřevem moc dobře vědí, kolik práce obnáší příprava dřeva na zimní sezónu. Právě kvůli tomu je důležité si vybrat toho správného pomocníka, který nám tuto práci usnadní a bude se nám s ním dobře pracovat.

Nižší hmotnost

Čím je hmotnost výrobku nižší, tím menší polínka bychom měli zpracovávat, aby byla naše práce příjemná.

Rychlost

Dlouhé topůrko s těžší hlavou nám pomůže vyvinout větší rychlost při švihu. Tím pádem dokážeme vytvořit i větší sílu na poleno.


Nejlepší sekera Husqvarna recenze – outdoor sekery (kovaná hasičská sekera)

Není vůbec jednoduché jednoznačně říct, který výrobek je ten nejlepší. Ono to v podstatě ani nejde. Sekery bychom měli nejprve rozlišovat podle účelu použití. Když jsme například v kempu, kde si zatloukáme kolíky pro stan a následně připravujeme třísky na přípravu ohně, tak se nám to bude s velkou sekerou kalač dělat špatně. Ale s malou sekerou na kempování určenou přesně pro tento druh práce nám to půjde skvěle a rychle. Menší outdoor sekerky se vždy hodí a to klidně i ty hasičské, které nezaberou mnoho místa a stačí si je upevnit i jen na batoh a můžeme vyrazit do terénu.


Jaká je ideální hmotnost nástroje?

To je většinou odvozeno od samotné velikosti a pak také podle materiálů, které jsou použity k výrobě. Není vůbec cílem, aby byla sekera co nejlehčí. Pokud budeme štípat velká polena, tak bude potřeba o něco těžší nástroj, kdy nám jeho váha pomůže při práci. Jakmile by sekera vážila příliš málo, tak se nám budou i špatně štípat polena. Štípací dřevěné sekery jsou tak o něco těžší, než ty malé, se kterými si budeme vyrábět například třísky. Hmotnost seker se může pohybovat od 0,5 kg až do 5 kg.

Štípací sekera

Větší štípací sekera nám pomůže i s velkými poleny.

Čím delší štípací sekera, tím větší sílu dokážeme švihem vyvinout.

Lehčí štípací sekera se dá u zkušenějších používat jen jednou rukou.

Kvalitní štípací sekera nám usnadní mnoho práce.


Sekera Fiskars cena – levná sekera Fiskars sekera recenze (nejlepší malá sekera Fiskars – levné sekery set)

Nejedná se o nijak drahé zboží, na které bychom museli šetřit několik výplat. Cenová nabídka fiskars sekera je sympatická, kdy pak samozřejmě záleží na velikosti sekery a její celkové kvalitě. Malé a levné sekerky se vždy hodí, ale záleží na tom, na co konkrétně budeme výrobek využívat. Prioritně bychom se měli řídit vždy kvalitou nástroje. A i když bude cena o něco vyšší, tak nesmíme zapomínat na to, že budeme s nástrojem pracovat i několik hodin v kuse a proto je celková kvalita důležitá. Navíc nám tento pomocník vydrží mnoho let, takže se nám investice vyplatí.

 • Sekery do 500 Kč – nejčastěji se jedná vyloženě o malé sekerky ve slabší kvalitě. Pokud nám však budou sloužit jen k základní práci kolem domu, na zahradě a nebo přípravy táboráku, tak to až zase tak moc ničemu nevadí.
 • Sekery od 500 Kč do 1500 Kč – v této skupině si již lze najít kvalitnější výrobky, na které jsou použity i kvalitnější materiály při výrobě. Ostří z kvalitní oceli dělá také hodně a při práci to oceníme.
 • Sekery nad 1500 Kč – a tady se už dostáváme do skupiny zboží, kde lze sehnat velmi dobré sekery značky Fiskars. Ty jsou vyrobeny z odolných materiálů, mají dlouhou životnost a skvěle vyřešenou ergonomii. Práce s nimi je i pohodlnější a příjemnější.

Štípací sekera

Do horní tabulky jsme zobrazili nejoblíbenější recenzované sekery Fiskars a další značky, které vynikají svou kvalitou. Nejlepší informace jsou vždy od lidí, kteří již mají s výrobkem zkušenosti. Při výběru do konečné tabulky jsme se řídili i parametrem cena – kvalita. Aby se nám zakoupený výrobek vyplatil a vydržel nám mnoho let. S takovými nástroji se nám následně i příjemně pracuje a jsme s nimi spokojení.


Nejlepší sekera Fiskars recenze – nejkvalitnější štípací sekera diskuze

Při výběru zboží sekera Fiskars je vždy dobré se řídit recenzemi a zkušenostmi ostatních uživatelů, kteří si již toto zboží zakoupili a vyzkoušeli. Ale nejdříve si samozřejmě vybíráme takové sekery Fiskars, které se hodí konkrétně pro naši práci. S malou kempingovou sekerou zřejmě velké špalky štípat nebudeme, to by prostě nefungovalo. Proto je dobré si předem říct, k čemu přesně bude nástroj určený. Ta správně vybraná kvalitní sekera Fiskars nám bude dobře sloužit mnoho let a práce s ní se stane radostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *