Menu Zavřeno

Stojan na nože

Stojany na nože nejlepší recenze testy srovnání analýzy parametry stojánek

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Při přípravě jídel v kuchyni je důležité mít stojan na nože (blok na nože a nebo aspoň magnetický držák na nože – lišta), aby se nám krájecí nástroje jen tak nepohazovaly po celé lince a nezabíraly prostor určený pro práci. Většina lidí může namítat, že stojany na nože nepotřebují a to z toho důvodu, že mají veškeré nože uložené v šuplíku. To je sice prima, ale když je máme na kuchyňské lince, tak jsou ihned po ruce připravené k okamžitému použití. Navíc se nám netupí v šuplíku s dalšími věcmi, které tam máme uschované. Držák na nože se nám vždy hodí.

Krom toho se také čas od času stane, že si při nešikovném ukládání nožů mezi ostatní věci do šuplíku poškodíme ostří. A to je pak velmi nemilé, když si musíme ostří nástroje vytvořit znova. Proto je správné uložení a pečování o naše naostřené pomocníky důležitá věc. V dnešní době je již samozřejmě spousta kvalitních vylepšení, jak své krájecí nástroje uskladnit proti poničení. Proto vám dnes dáme k dispozici tento článek, kde si spolu probereme nejlepší stojan na nože.

Stojan na nože: Žebříček TOP 8 nejlepších stojanů na nože podle recenzí zákazníků

A zde je náš výběr nejlepších stojanů na nože. Všechny jsme je vybrali analýzou uživatelských recenzí na různých srovnávacích portálech a českých diskuzních fórech. Výhodou je, že recenze na tyto produkty psali lidé, kteří je používají a mají s nimi bohaté zkušenosti. A právě pomocí těchto analýz jsme pro vás mohli vybrat TOP 8 stojanů na nože. Výrobky jsou následně seřazeny v této tabulce, kterou si můžete celou prohlédnout. Zároveň můžete získat i další informace rozkliknutím odkazu vedle každého zboží, kde jsou podobné varianty a barevné možnosti. Najdete tam i seřazené eshopy podle nejlepší ceny a zboží skladem.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Blok na nože Lamart černýBlok na nože Lamart černý recenze*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Banquet Stojan dřevěný BRILLANTE AcaciaBanquet Stojan dřevěný pro 5 nožů BRILLANTE Acacia*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Tescoma Blok WOODY pro 13 nožů nůžkyTescoma Blok WOODY pro 13 nožů nůžky/ocílku*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
KELA Magnetická lišta na nože nerezKELA Magnetická lišta na nože nerez*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Magnetický stojan na nožeToro Blok na nože magnetický stojan recenze*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Fiskars blok na nože se sadou nožů Edge 5ksFiskars blok na nože se sadou nožů Edge 5ks*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Fiskars Functional Form Sada nožů 7ksFiskars Functional Form Sada nožů 7ks*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Zwilling Gourmet blok s noži 6 ksZwilling Gourmet blok s noži 6 ks*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Tescoma Blok na nože AZZA se 6 nožiTescoma Blok na nože AZZA se 6 noži super recenze diskuze*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Tescoma Blok na nože FEELWOOD s 5 nožiTescoma Blok na nože FEELWOOD s 5 noži*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Stojan na nože černý

Takovým základním rozdělením je v první řadě barva stojanu jako je černá, bílá, stojan ze dřeva a další modely. Stojan černý je ideální, pokud máte novou a stylovou kuchyni. V případě, že je linka bílé barvy a spotřebiče máte v moderní černé barvě, tak i stojany na nástroje černé je zde skvělým doplňkem funkčnosti a také barevného sladění. Asi by to vypadalo dosti zvláštně, pokud by jste například měli tento produkt v barvě modré. Jednak by to vůbec neladilo a pak by to vypadalo hodně divně.

Stojan na nože se štětinami

Štětinový stojan na krájecí nástroje je dosti zajímavá věc. Není to jen obyčejný stojan, kde si prostě odložíte váš krájecí nůž. Tady díky těm štětinám ho tam jednoduše vložíte a on úplně přesně zůstane v té poloze, jak jste ho tam uložili. Stojan na krájecí nástroje se štětinami lze použít i na další věci, co máte položeny v kuchyni a není pro ně určené místo. Například takové nůžky lze mezi štětiny také dobře uložit. Štětiny umožňují vytvořit dostatečný prostor pro všechny vaše pomocníky tak, aby se vzájemně nedotýkali a neotupili.


Stojany na nože

Stojan na noze je již v dnešní době něco, co vaše kuchyň velmi ráda uvítá mezi vašimi spotřebiči. Po dlouhou dobu bylo zažité, že se nástroje váleli v šuplíku spolu s ostatním příborem a dalšími věcmi. To mělo samozřejmě negativní následek v podobě otupování ostří a ukládání nebylo velmi přehledné. Proto se začaly používat stojany, které připravily určitý řád pro veškeré vaše nejlepší kuchyňské nože. Nabídka je velmi široká a zajímavá, stačí se jen vybrat správně a podle vašich požadavků.

Elegantní stojan na nože bílý – nejkvalitnější držák na nože zkušenosti (nejoblíbenější blok na nože bílý)

V moderních kuchyních se často setkáváme s tím, že celá kuchyňská linka je v jednom odstínu barvy, aby vynikl moderní design a taková ta celá vznešenost kuchyně. Stojan na nástroje bílý je jednou z možností, jak docílit sladění celé kuchyně a k tomu ještě mít možnost i úložného prostoru pro vaše nejpoužívanější krájecí nástroje. Jak jsme si již řekli, není ideální mít naostřené čepele uložené v šuplíku, kde se jen tak pohazují a hrozí jejich narušení ostří. Což určitě nechceme a proto je dobré mít stojan ihned po ruce na lince.


Oblíbený stojan na nože magnetický dubový blok na nože – keramické nože se stojanem (elegantní magnetická lišta na nože Fiskars)

Magnetický stojan na nože je naprosto úžasná věc a víte proč? Je to z toho důvodu, že když je stojan na nože magnetický, tak ostří se ničeho nedotýká. V šuplíku hrozí narušení ostří, to již víme. Pokud uložíme nástroje do stojanu se štětinami, tak je to sice v pohodě, ale zase opotřebováváme ty štětiny. V momentě, kdy máme ale krájecí nástroje připevněny magnetem na zdi u linky, tak je to skvělá věc hned v několika bodech. Jednak nůž jen odejmeme z magnetu a můžeme okamžitě začít používat a na rozdíl od uložení ve štětinách, máme přehled o každé délce nožů.

Magnetický držák nožů do zásuvky – sady nožů ve stojanu (sada keramických nožů ve stojanu a luxusní magnet na nože diskuze)

Aby jsme neměli problém s tím, že si krájecí nástroje otupíme, tak se dá pořídit i do zásuvky magnetický držák. Každý nůž má pak své vlastní a pevné místo aniž by se tam nějak pohazovaly. Nejde jen o to, že máme mezi noži nepořádek, ale po každém otevření se noži pohybuje a vzájemně se otupí. Magnetická lišta na krájecí nástroje je rovněž zajímavým a rychlým řešením. Kdy je uvnitř magnet na nástroje a vše dobře drží.

Berlingerhaus sada nožů ve stojanu 7ks royal black collection – kuchyňský nůž ve stojanu recenze (magnetický stojan na nože catler mkb 10 torri blok na nože)

Existují i zajímavé komplety, kde máme krom stojanu už i kompletní sadu nožů. Každý je jiné velikosti a každý má samozřejmě i úplně jiné určení. V běžné kuchyni tak využijeme veškeré jejich přednosti a specializaci k přípravě lahodných pokrmů. Jednou z takových sad je i Berlingerhaus. Jedná se o royal black collection nože, které i pěkně vypadají a hodí se do moderní kuchyně.


Dřevěný stojan na nože Tescoma – sada nožů se stojanem (luxusní blok na nože tescoma)

Dřevěný stojan se štětinami a nebo bez štětin se hodí naprosto skvěle do kuchyně, která je na první pohled dřevěného charakteru. Dnes si již můžete každý stojan zakoupit i v určitém odstínu podle toho, v jakém odstínu máte kuchyň. Pokud bychom si totiž zvolili jiný stojan, který není dřevěný, tak bychom narušili celkový pocit z designu kompletní kuchyně. Proto je stojan vyrobený ze dřeva zcela na místě. Spousta eshopů už i nabízí, jakým způsobem chcete mít řešeny letokruhy. A to z toho důvodu, že se každému zákazníkovi líbí něco jiného.

Pokud používáme drahé krájecí nástroje, například profesionální japonské nože do kuchyně, tak se k nim potřebujeme i náležitě chovat. Ostří japonských nožů je perfektní a proto je neházíme nikam mezi ostatní pomůcky a ani do stojanu. Ideální je závěsný stojan na zdi, kde se nemůže ostří ničeho dotýkat a je za každých okolností v bezpečí.

Bambusový stojan na nože Banquet – sada nožů ve stojanu 7 ks royal black collection (bambusový stojan na nože se štětinami)

Tyto produkty jsou vyrobeny vyloženě z přírodního bambusového dřeva. A takový bambusový stojan na krájecí nástroje má dlouhou trvanlivost i kvalitu. Krom toho také zaručuje velmi pěkný vzhled a pokud máte například kuchyň dřevěnou, tak si jen stačí vybrat správný odstín bambusu, který bude ladit ke zbytku kuchyně. Můžete si i vybrat, zda bude mít bambusový stojan štětiny a nebo nikoliv. Své nástroje tam můžete snadno umístit a mít je tak kdykoliv po ruce. Štětiny lze snadno vyndat, umýt a vrátit na původní místo do bambusového stojanu. Je to elegantní bambusový materiál.


Jak vyrobit stojan na nože dřevo – luxusní držák na nože diskuze (elegantní magnetický držák na nože zkušenosti)

Nebude to sice vypadat tak luxusně, jako stojánek zakoupený, ale člověk z něj bude mít o to větší radost. Jak vyrobit stojan na krájecí nástroje není zase až tak moc složitá věc. Vystačí nám rovný hranolek dřeva, který následně pomocí pilky na stranách nařežeme. Tím pádem nám po stranách vzniknou otvory pro zasunutí nožů. Následně na tyto otvory přiložíme rovné destičky, což bude mít funkci stěny hranolku. Stěny se jednoduše přilepí a nechají zaschnout ideálně uchycením ve svěráku. Stojánek na nástroje máme hotový a můžeme si jej umístit do kuchyně.

Nejlepší držák na nože do zásuvky – kuchyňské nože ve stojanu recenze (nejlepší držák na nože recenze)

Tohle je z dalších zajímavých předmětů, který dokáže pomoci s tím, aby jsme měli v zásuvce všechny nástroje seřazeny vedle sebe a nijak se nepoškodili vzájemně o sebe. Držák do zásuvky vám pomůže mít v zásuvce velmi dobře uloženy veškeré vaše pomocníky pěkně vedle sebe. Nikde se nic nekříží a vše je pěkně uložené ve svém prostoru. Jakmile otevřete svou zásuvku, tak ihned přesně vidíte, co kde je. Pomocí tohoto uložení vám vydrží nástroje dlouho ostré.


Dřevěný magnetický držák na nože nalepovací – stojany na nože černý (oblíbená magnetická lišta na nože Fiskars)

U magnetického držáku se každý nůž snadno sundá a je ihned připravený k použití. Navíc je zde další výhoda v podobě toho, že je celý držák nalepovací. Tím pádem nemusíte nikde nic navrtávat a řešit nějaké šrouby. Magnetický držák na nože nalepovací je oblíbenou pomůckou do každé moderní kuchyně, kde chcete mít ve všem vašem náčiní snadný a rychlý přehled. Dříve se krájecí nástroje ukládali do zásuvek, to bylo ale nepřehledné a ani ne moc ideální. Nalepovací držák je tak vhodnou volbou pro rychlé vaření denního charakteru.

Stojan na nože recenze a univerzální magnetická lišta na nože Fiskars (kvalitní magnet na nože zkušenosti)

Můžeme si tam odložit libovolné množství nožů, ale i dalších pomůcek, jako jsou například nůžky a nebo i ocílka na broušení nožů. Vše máme tak po ruce k okamžitému použití a zároveň tak na všechno i pěkně vidíme.

Stojan na nože – další potřeby a pomůcky na krájení (nejkvalitnější magnetický držák na nože diskuze)

Stojany nejsou pouze jen o nožích. Tyto pomůcky můžeme kolikrát vidět i v různých dílnách a nebo někde na zahrádce na pracovním stole. Vše máme tak ihned po ruce nachystáno k okamžitému použití.


Kvalitní držák na nože dřevěný – sada kuchyňského náčiní ve stojanu (oblíbený magnet na nože ve stojanu)

Dřevěný držák na nástroje je velmi užitečnou pomůckou, když často vaříte a nebo trávíte více času v kuchyni. Dřevěný držák si můžete zakoupit v mnoha tvarech a dokonce i v různých barevných provedeních, aby vám barevně pěkně ladil ke zbytku vaší kuchyňské linky. Tyto dřevěné výrobky v podobě držáků můžou mít i různě zkosený tvar pod určitým stupněm úhlu, aby mohli být ještě více použitelnější i v místech, kde zrovna není tolik prostoru. Držák je ideálním pomocníkem pro každou kuchařku.

Dřevěný magnetický držák na nože lepící – kuchařské nože ve stojanu recenze (dřevěný držák na nože magnetický)

Držák magnetický je z hlediska jeho nejdůležitější funkce velmi užitečnou pomůckou do každé kuchyně. Tento produkt zcela nahrazuje využití zásuvek a nebo když chcete, tak šuplíků. Ty již od této chvíle potřebovat nebudete a to z jednoho jednoduchého důvodu. Magnetický držák na nástroje není pouze o tom, že si na něj připevníte veškeré své nástroje, ale můžete si na něj dát i například nůžky, škrabku na brambory a další věci, které se vám do této chvíle jen tak povalovali nepřehledně po šuplících a neměli své pevně určené místo.

Profesionální držák na nože do šuplíku – sada kuchyňského náčiní se stojanem (držák na nože štětiny)

Tyto držáky jsou vyrobeny takovým způsobem, že si je můžete i sami zkrátit, pokud se vám zdají příliš široké. Každý držák na nástroje do šuplíku je jinak široký a vy si můžete zvolit šířku sami a nebo si ji pak ještě dodatečně upravit. U každého držáku můžeme rovněž vidět na kolik pater pro krájecí nástroje je určený. Když se na to podíváme blíže, tak do jednoho držáku se nám vejde spoustu nožů a tím pádem můžeme ušetřit spousty místa v každém šuplíku. Každý jeden nůž má svůj vlastní prostor a proto se nemůže stát, že by si nástroje nějak vzájemně překáželi.


Nejlepší magnetický držák na nože na zeď – magnetický stojánek na nože (nejlepší magnet na nože recenze)

Magnetický držák nožů na zeď je dnes již standardním vybavením každé moderní kuchyně, kdy potřebujete rychle připravit jídlo a jít pryč. Proto když jdete porcovat vaši potravinu, tak s magnetickým držákem na zdi, který je na krájecí nástroje ideální, máte vše hotovo aniž by jste něco hledali po šuplících. Na zdi přesně vidíte, jaké krájecí nástroje máte k výběru. Už je dávno zaběhnuté, že každá potravina může vyžadovat malinko jiný nůž, se kterým se opracovává daleko snadněji. Například s nástrojem na přípravu ryb se vám asi bude těžko připravovat pečivo.

Kvalitní magnetický držák na nože dřevěný – elegantní magnetický stojan na nože černý (elegantní magnet na nože)

Dřevěný magnetický držák na nástroje je přece jenom mnohem lepší, než například nějaký kovový v případě, že máte celou kuchyňskou linku ze dřeva. Ono by to samozřejmě vůbec ničemu nevadilo, ale na vzhled by to působilo velmi zvláštně. Magnetický držák na nástroje dřevěný je samozřejmě z magnetu, jen má dřevěný povrch kvůli estetickému vzhledu a aby tak mohl lépe splynout s dřevěnou linkou. Můžete si už i vybrat konkrétní odstín držáku, aby lépe pasoval k celkovému odstínu kuchyně.

Moderní magnetický držák na nože se do kuchyně hodí přímo skvěle.


Profesionální magnetický držák na nože lepící – magnetický stojan na kuchyňské nože recenze

Výhodou tohoto pomocníka do kuchyně spočívá hlavně v tom, že jeho instalace je velmi snadná pro každého. Nepotřebujete k tomu ani žádné pomocné spojovací materiály. Magnetický držák na nástroje lepící stačí pouze rozbalit a sundat ochranné nálepky z lišty. Pak už si jen držák nalepíte přesně tam, kde ho potřebujete. Ideální je ho nalepit tak, aby jeho konce byly uchyceny na středech kachliček a ne ve spárech. Následně pak bude držet velmi dobře a to po dlouhou dobu.

Nejlepší magnetický stojan na nože diskuze – kvalitní magnetický stojan na nože recenze

Magnetické stojánky jsou další oblíbenou alternativou na umístění našich krájecích nástrojů. Kde máme všechno přehledně umístěné na naší kuchyňské lince. Stačí jen natáhnout ruce a zvolit si přesně podle naší potřeby nástroj na přípravu potravin. Díky magnetu nám nástroje pěkně drží a máme skvělý přehled o konkrétní délce nožů a jakou mají čepel. Můžeme se tak rychleji rozhodovat, který nástroj bude pro naše kulinářské umění ten nejvhodnější.

Luxusní magnetický stojan na nože – profesionální magnetický stojan na nože zkušenosti

Nemusí se vůbec jednat jen o nějaký běžný stojánek. V dnešní době je již nabídka široká a můžeme si tak vybírat z mnoha barev a tvarů. Dokonce jsou k dispozici i moderní designové tvary, které nás velmi potěší a v naší kuchyni budou vypadat naprosto skvěle. Následně oceníme i jejich profesionální funkce a při přípravě lahodných pokrmů nás bude hřát příjemný pocit, že to všechno vypadá prostě skvěle.


Magnetický blok na nože recenze – berlingerhaus sada nožů s magnetickým stojanem black rose collection 6ks

Je dalším pomocníkem, kdy ho nemusíte mít připevněný na zdi. Prostě si ho jen položíte na kuchyňskou linku přesně tam, kde ho chcete mít co nejlépe po ruce. Magnetický blok na nože obsahuje velice silný magnet a nemůže se stát, že by na bloku nástroje pevně nedržely. A platí to i pro nástroje velké, všechno drží pevně jak má. Tyto bloky jsou ve většině případů vyrobené z elegantního dřeva, které něco vydrží. Budou vám tak dělat společníky v kuchyni mnoho dlouhých let, kdy budete mít všechny důležité krájecí nástroje vždy po ruce připraveny k okamžitému použití.

Kvalitní blok na nože se štětinami – náhradní štětiny do stojanu na nože (stojan na kapesní nože)

Tohle je dobrý způsob ukládání nožů, kdy je chcete mít po ruce a nachystané k okamžitému použití. Pomocí štětin vám krájecí nástroje do bloku dobře zapadnou a tím pádem jsou dobře chráněné od sebe samotných. Do jednoho bloku se jich vejde dost a můžete si tam přidat například i nůžky, které se čas od času můžou také hodit. Blok na nože se štětinami se vyrábí v mnoha barvách a stačí si jen vybrat takovou, která se vám do místnosti bude ideálně hodit. Na výběr máte přes různé kovové až po vyloženě dřevěné v elegantním designovým vzhledem.


Nejlepší blok na nože s noži – nerezový stojan na nože štětiny (fiskars blok na nože zkušenosti)

Takový blok na krájecí nástroje, kde už máte při zakoupení i předem přichystanou sadu nožů, můžete zakoupit v mnoha eshopech. Často je to vhodné i jako narozeninový dar a nebo pak už přímo pod stromeček, kdy s něčím takovým neuděláte nikdy chybu. Krájecí nástroje jsou do kuchyně potřeba a čím více jich je, tím lépe se vám pak připravují různé pokrmy. Dnes se již vyrábí spousta nožů, kdy je každý předurčen k určité činnosti a podle toho je také přizpůsoben. Blok na nože s noži je ideálním dárkem například pro začínající kuchařku. A pokud je stojan nerezový, tak je to příjemný bonus.

Víceúčelový stojan na nože se hodí i do dílny – levný držák na nože a levný blok na nože

Pokud máme v domácnosti domácího kutila a ten neustále něco opravuje a nebo tvoří, tak jeho pracovní stůl je plný různých tvořivých pomůcek. Hodí se mu pak různé stojánky, které mu dělají na stole ve věcech aspoň trochu pořádek a snadněji se pak zorientuje.

Univerzální blok na nože nemusíme mít jen v kuchyni, ale hodí se například i do dílny a nebo garáže.

Bambusový blok na nože Vivess – Berlingerhaus sada nožů ve stojanu black rose collection 7ks

Pokud nechcete vyloženě těžký a masivní blok na krájecí nástroje, tak máte možnost si zakoupit od některého z eshopů bambusový blok. Ten je na rozdíl od dřevěného mnohem lehčí a přitom má veškerá pozitiva zachována. Bambusový materiál vypadá navíc tak trochu jiných odstínů, než má dřevo. Tedy jestli máte kuchyň světlejšího odstínu, tak se do ní hodí bambus ideálně. Z volitelných produktů můžete mít opět i ten se štětinami a nebo bez. Volba je zcela jen na vás, čemu dáte přednost. A krom nožů si můžete do tohoto bambusu vložit i další předměty potřebné v kuchyni.

Dřevěný blok na nože diskuze – nejlevnější stojan na nože a orion blok na nože (držák na kuchyňské nože)

Toto zboží stojan na nástroje je již dnes využíváno ve spoustě kuchyní a trend bude i nadále pokračovat. Dřevěný blok si můžete zvolit horizontální, vertikální a nebo zkosený stojan na krájecí nástroje pod určitým úhlem. Vše je jen o vaší přesné potřebě využití. Tyto bloky se vyrábějí ve všech různých velikostech a také tvar může být v každé kuchyni zcela odlišný. Můžete si vybrat i pro jaký počet nožů by měl být blok určený. A v neposlední řadě je důležitá také barva, která by měla splývat s okolím, jako by bylo vše z jednoho materiálu.

Jakou barvu vybrat?

Mějte vždy na paměti, že cokoliv si do kuchyně donesete, tak bude mít velký vliv na vaši barevnost a sehranost celé kuchyně. Zejména u nových moderních kuchyní, kde je všechno sladěné i do stejného odstínu, to pak bude hrát velkou roli.


Údržba nožů určených do kuchyně – nejkvalitnější stojan na nože s noži (oblíbený blok na nože)

Není to jenom o tom, že nůž umyjete a vrátíte zpět na jeho místo. O každý nůž je třeba se pravidelně starat. Každý nůž po určitém čase ztrácí svoje ostří a proto potřebuje čas od času nabrousit. Nyní se pojďme podívat na údržbu a skladování nožů. O broušení jsme psali článek, konkrétně návod o brusných kamenech. Výběr správného stojanu hraje taktéž důležitou roli.

Odkládání

Je důležitá věc u každého nástroje. Za časů dřívějších se po použití jen umyl a následně hodil do šuplíku mezi pomůcky ostatní. Tím pak nástroje přicházeli o své ostří. Proto je lepší každý nůž uložit do příslušného stojanu.

Broušení

Krájecí nástroje nestačí jen pravidelně umývat, ale čas od času je potřeba je i nabrousit. Článek o broušení nožů máme také na tomto webu, sepsali jsme ho minulý měsíc a najdete ho v sekci nože.

Mytí ruční

Je nejlepší možné umytí každého krájecí nástroje. Nepoužívejte drátěnku a ani žádné agresivní prostředky, které by mohli čepel nástroje poškodit. Po umytí je potřeba nůž důkladně usušit.

Luxusní magnetický držák na nože – nejoblíbenější magnetický držák na nože

Moderně vypadající magnetický držák na nože se hodí do každé kuchyně. Krom snadného ukládání se vypadá magnetický držák na nože v kuchyni naprosto skvěle.

Mytí v myčce na nádobí

V myčce se mytí nožů nedoporučuje a je to převážně z toho důvodu, že čistící přípravek přidávaný do myčky obsahuje agresivnější prostředek na čištění a tedy ničí ostří i rukojeť nástroje.

Nenecháváme stát nástroje ve vodě

I když máme naše ocelové pomocníky špinavé, tak bychom je neměli nechávat ve vodě příliš dlouho, aby se špína sama odmočila.

Vždy vysoušet

Po umytí každý nůž vždy do sucha vysušíme a teprve až potom ho uložíme na jeho místo.

Suché místo – magnetická lišta magnetický držák na nože

Ukládat bychom měli naše nástroje vždy na suché místo, abychom se vyhnuli možné korozi čepelí.

Neponecháváme ve venkovních podmínkách

Možná jste to už zažili i vy, kdy jste měli něco uvařeného v hrnci a protože nebylo v ledničce místo, tak jste dali hrnec i s nástrojem na balkón, kde již mrzlo. Pro nůž to není vhodné a to z toho důvodu, že kuchyňské krájecí nástroje nemají vyrobeno ostří na tak nízké teploty.

Oblíbený magnetický držák na nože – jak vybrat magnetický držák na nože?

V horním žebříčku jsme ponechali i jeden řádek pro přehled zboží magnetický držák na nože. Najdeme tam mnoho variant výrobků magnetický držák na nože v různých velikostech a barevných provedeních.


Nejlepší magnetická lišta na nože recenze – kvalitní magnetická lišta na nože zkušenosti

Ideální magnetická lišta na nože je taková, která nám naprosto přesně vzhledově sedne do naší moderní kuchyně. Před samotným nákupem je dobré se zajít podívat do kuchyně na celkový vzhled a podle toho si pak vybírat zboží magnetická lišta na nože. A nebo si kuchyň vyfotit do mobilu a následně si před pc vyzkoušet představit, jak by námi vybraná lišta barevně zapadla. Do horního žebříčku jsme vybrali výrobky magnetická lišta na nože podle oblíbenosti a recenzí zákazníků. Ty nejlepší magnetické lišty si můžeme zobrazit v košíku a porovnat. Na některých eshopech je u větší objednávky doprava zdarma.

Magnetická lišta na nože bez vrtání – samolepící magnetická lišta na nože dřevo (oblíbené délky 55 cm a 60 cm)

Oblíbená magnetická lišta na nože je nalepovací, kdy nemusíme nikde nic vrtat. Mohlo by se totiž stát, že se nám po určitém čase přestane magnetická lišta na nože líbit a nebo si prostě najdeme vzhledově mnohem lepší. Při samolepící instalaci je i celková montáž mnohem snadnější, než si na linku něco vrtat. Lepící magnetické lišty jsou tak velmi oblíbené u majitelů nových modernějších kuchyní. Lišty jsou různých barev i tvarů a můžeme si tak vybírat z bohaté nabídky.

Luxusní magnetická lišta na nože diskuze – dřevěná magnetická lišta na nože nalepovací

Magnetická lišta na nože luxusního vzhledu může dát naší kuchyni naprosto skvělý nádech moderního vzhledu, kdy to sympaticky oživí celou kuchyň. Pro snadnější instalaci můžou být magnetické lišty i nalepovací. Tímto způsobem si můžeme po nějaké době i lišty změnit, když najdeme vhodnější výrobek. Vždy záleží na majiteli a jeho vkusu. Magnetické lišty modely 2023 jsou designově velmi zajímavé a v košíku máme na výběr z bohaté nabídky. Můžeme využít i kontakty na webu pro katalog s lišty. U větších objednávek do kuchyně je možná doprava zdarma.

Oblíbená magnetická lišta na nože má většinou už moderní design přesně do naší kuchyně.


Jak vybrat stojan na nože a jak vybrat blok na nože?

Prvotní věc ohledně výběru stojanu na krájecí nástroje je jeho barva. Podívejte se na svou kuchyni a řekněte si, jakou přesnou barvu požadujete. Tohle převážně platí u nových moderních kuchyní, které jsou celé v jedné barvě a dokonce i laděné v konkrétním odstínu. V případě, že vlastníte kuchyň starší a ještě k tomu z několika materiálů, tak to bude nejspíš jedno a přímo si vyberte stojan na krájecí nástroje podle funkčnosti a tvaru, který vám bude vyhovovat.

Kvalita

U kvality to nehraje zase až tak velkou roli. Přece jen náš produkt bude sloužit jen jako odkládací stojan pro vaše důležité pomocníky. Kdy se od něj nevyžadují vyloženě žádné speciální vlastnosti k nějakému výkonu.

Materiál

Nejčastěji se bude jednat víceméně o dřevo a nebo plast. Obojí poslouží velmi dobře. Občas se můžeme setkat i se stojany kovovými, ale tam už je cena daleko vyšší, než u běžně používaných materiálů.

Vzhled – levný magnetický držák na nože

Následně by náš stojánek měl i nějak vypadat, aby se do kuchyně vzhledově hodil. A nebo si pak můžeme zvolit magnetický držák na nože, který si jen přiděláme na zeď a vše máme přehledně před sebou připraveno k použití. V košíku si můžeme vybrat i zajímavé lišty, kdy si je můžeme v košíku i porovnat.

Design

Moderní kuchyně dnes již vyžadují moderní design a proto i stojánky musí vypadat dobře.

Prostředí

Celkové prostředí i vybavení by mělo správně barevně ladit, abychom měli v kuchyni dobrou náladu a cítili harmonii prostředí.

Hmotnost

Na tomto parametru ani moc nezáleží. Stojánek nebudeme nikam přenášet, bude mít své pevné místo na lince. Pokud by nás to však zajímalo, tak to máme v košíku napsáno, jako i další parametry.

Tuhost

Některé levnější stojánky jsou vyrobené nepřesně a při vytahování nožů jsou příliš těsné. Proto je dobré si vždy kupovat kvalitnější výrobky.

Přehlednost

Jakmile máme naše nástroje správně uloženy, tak máme ve všem i mnohem větší přehled. V některých domácnostech se dávají čepele ještě postaru do košíku. Košík však pro čepele vhodný není, kdy se ostří nožů vzájemně dotýká a proto je lepší košík na čepele nepoužívat.

Dokonale vysoušet

Umyté nástroje nevkládáme zpět do úložného prostoru. Nejprve je necháme vysušit.

Barevnost

Barvy jsou rozmanité a díky tomu si vybereme i přesně do naší kuchyně.

Moderní odstíny

Nádech moderního odstínu může do naší kuchyně přidat ten správný lesk.

Přírodní materiál

V poslední době jsou čím dál tím více oblíbenější přírodní materiály, které vnesou do naší domácnosti nádech přírody.

Kuchyňské náčiní bloky

V kuchyni můžeme mít různé pomůcky na vaření a každý odkládací blok se vždy hodí.

Menší bloky a víceúčelové bloky na kuchyňské náčiní

Cokoliv máme v kuchyni, tak budeme chtít s největší pravděpodobností někam uložit. Bloky jsou tak ideální odkládací pomůcky a na eshopech najdeme i další potřebné věci a kontakty. Na eshopech je mnoho položek – kolem 999 zboží (přes 599 položek do kuchyně a přes 420 kuchařské ceny s dph).

 • brousky na čepele nožů – kvalitní brousky i profesionální brousky a odkládací boxy
 • kuchyňské příslušenství různé možnosti a kvalitní ocel, zákaznická podpora shop účtu
 • dekorace a podnosy do kuchyně – elegantní dekorace i boxy, luxusní podnosy na maso
 • více jak 420 položek z materiálu ocel – kvalitní ocel a lehká ocel, příslušenství levně
 • více než 599 položek kuchyňských a více než 999 obrázků všech položek, pdf návody zdarma
 • ceny s dph eshop přihlásit prosím – sekce příslušenství ceny s dph položky skladem
 • magnetický držák na nože
 • různé možnosti příslušenství na vaření, kuchyňské příslušenství i kuchařské příslušenství
 • dětské boxy na svačinu do školy i dětské dekorace do kuchyně – facebook dekorace zobrazit
 • shop příslušenství ceny s dph, ocel příslušenství, kuchyňské příslušenství i brusné kameny
 • magnetická lišta na nože
 • ocel různé možnosti kvality – lehčená ocel ceny s dph, záložka kuchyně prosím přihlásit
 • facebook recepty na maso zdarma, facebook články proč používat speciální nástroje na maso
 • kuchařské recepty na maso, aby bylo maso pěkně voňavé a šťavnaté a ukládací boxy
 • příslušenství materiál ocel, lehká ocel, kvalitní ocel a příslušenství, odlehčená ocel doplňky
 • ceny jsou s dph a je možnost si vybírat z bohaté nabídky zboží pro naše kuchařské umění

Nejlepší stojan na nože diskuze – jak vybrat držák na nože?

Hodně záleží na tom, jaký stojánek na krájecí nástroje požadujete. Parametry každého stojanu jsou malinko odlišné a záleží na vašich požadavcích. Nabídka eshopů je již ale opravdu velká a každý si určitě najde přesně takový produkt, který je pro jeho kuchyni naprosto vyhovující. Hodně informací se dá získat i na diskuzních fórech. Bohužel to zabere mnoho času a proto jsme vytvořili horní žebříček nejlepších stojanů na krájecí nástroje podle recenzí zákazníků.

Stojan na nože cena – levný stojan na nože woodoo (lamart lt2081 blok na nože 22 5cm černý blok na nože se štětinovou vložkou)

A nyní se dostáváme k cenám ohledně stojanů na krájecí nástroje. Toto zboží není nijak drahé, protože se nejedná o žádné drahé materiály, ze kterých jsou stojánky vyrobeny. Možná u některých vyloženě dřevěných z masivního a drahého dřeva může být cena vyšší, ale většinou se pohybujeme v přízemních vodách. V horní části článku je tabulka s deseti nejlepšími produkty. A tam si můžete zobrazit i ceny a další informace ohledně stojánků.

Barevnost zboží blok na nože volíme podle odstínu kuchyně.

Nejoblíbenější barva blok na nože je elegantní a luxusně vypadající černá.

Ale i barva bílá u zboží blok na nože působí velmi moderním dojmem.


Štětinový stojan na nože recenze – fiskars blok na nože magnetický držák na nože recenze

V této části si povíme pár vět o některých stojanech. V horní části článku jsme pro vás vytvořili tabulku s nejlepšími stojany na nože. Stojany jsou vybrány podle recenzí a různých hodnocení od zákazníků. V tabulce si můžete u každého zboží rozkliknout dodatečné informace a zjistit tak více. Dozvíte se o produktech, v jakých eshopech je lze zakoupit a jejich dostupnost i s cenou.

Malý stojan na nože do menší kuchyně – elegantní držák na nože tefal (elegantní blok na nože tefal)

Nepotřebujeme zrovna ten největší stojan, aby jsme si tam daly úplně všechny nástroje, které momentálně vlastníme. Úplně nám postačí, když si tam vložíme jen ty nejvíce používané, které potřebujeme mít neustále po ruce.

V případě nové moderní kuchyně se nám elegantní blok na nože vždy hodí.

Moderní blok na nože vypadá v každé kuchyni skvěle.

Pomocí zboží blok na nože budeme mít vše pěkně uspořádané.


Tescoma blok na nože Azza se 6 noži – luxusní stojan na nože na prodej (oblíbený držák na nože tescoma)

Jedná se o sadu prvotřídních a kvalitních nožů, které se velmi dobře hodí do každé kuchyně. S těmito Azza noži nakrájíte cokoliv. Pohodlně si nakrájíte zeleninu, s pečivem nebude rovněž žádný problém a maso se s těmito noži připravuje také velmi precizně. Blok na nože Azza se 6 noži má hodně povedený a zajímavý vzhled, kdy vypadá robustně a značně moderním vzhledem. Celý blok je dosti praktický a každá hospodyňka ocení, že je celek zhotoven z nerezavé oceli. Krom toho mají ergonomickou rukojeť, kdy se snadno používají při krájení.

Profesionální blok na nože Feelwood s 5 noži – značkový stojan na nože Fiskars (banquet stojan na nože recenze)

Tohle je skvělá kolekce, která obsahuje sadu luxusních nožů. Blok na krájecí nástroje Feelwood s 5 noži je vyrobený z masivního dřevěného kusu, který v kuchyni oceníte. Každý nůž má dřevěnou rukojeť a disponuje dokonalým ostřím, se kterým je radost pracovat. Rukojeť je vyrobena z jasanového dřeva a celý koncept nástroje byl navržen tak, aby bylo dosaženo komfortu a zároveň i bezpečného užívání. Dalším překvapením je protiskluzová vlastnost, kdy i v mokré dlani budete držet nůž pevně a bezpečně. Na nástroje se vztahuje nadstandardní záruka.

Kvalitnější blok na nože se nám vždy vyplatí – vydrží dlouho ve skvělém stavu.

Fiskars blok na nože Fiskars – nejoblíbenější stojan na nože Fiskars (dřevěný stojánek na nože)

Fiskars patří k dalšímu výrobci, u kterého krom bloku dostanete i sadu nožů, které jsou do kuchyně ideálními pomocníky pro každodenní přípravu pokrmů. Blok na krájecí nástroje Fiskars má krom toho velmi zajímavé zbarvení a design patří k těm moderněji vypadajícím. K tomuto Fiskars bloku dostanete pětici nožů, kdy je každý určený pro jiné použití. Jako celek je to zajímavé řešení pro kuchyňskou linku, kdy potřebujete mít několik nožů, aby jste byli schopni fungovat komplexně po celý den. Od přichystání pečiva až po složitější porcování masa.

Stojan na nože se dá umístit kdekoliv i levná magnetická lišta na nože fiskars (profesionální magnet na nože)

Výhodou tohoto zařízení je zejména to, že si ho můžeme umístit na takové místo, kde to pro nás bude nejvíce vyhovující. Pokud tak máme na kuchyňské lince mnoho spotřebičů, tak nám nedělá vůbec žádný problém si věci přesunout, aby nám to všechno dávalo větší smysl a řád. Na eshopech je k dispozici různé zboží, které se může také hodit do kuchyně. Platba se řeší v košíku, kde máme i snadný přehled platba – doprava. Na eshopech více než 999 položek a z toho přes 599 kuchyňských položek.

 • nerez magnetická lišta univerzální – stolní potřeby na krájení značky banquet
 • stolní venkovní pomůcky victorinox – univerzální victorinox potřeby na krájení
 • prodejny poradenství náčiní zdarma – spotřebiče z lepší oceli známé značky
 • magnetická lišta z nejdražší oceli nízká hmotnost – banquet 5 nožů z lepší oceli
 • spotřebiče jako jsou myčky a další náčiní, výkonné myčky, prodejny poradenství zdarma
 • banquet blog spotřebiče a další potřeby a náčiní – návody zdarma, malé spotřebiče banquet
 • prémiová magnetická lišta buk z lepší oceli – lepící magnetická lišta dřevo buk
 • banquet 5 nožů obsahuje i ostřič ocílku – ocílku velkou u magnetická lišta bez krytu
 • obchodní nože pro obchodní partnery i bloky, registrace na eshopech dobrovolná
 • nerezové bloky mají lepší podmínky do kuchyně, jsou bez koroze a bez problémů
 • na eshopech je více než 499 položek – lze prohlížet bez registrace i bez přihlášení
 • u některých výrobků jsou zdarma soubory ke stažení, soubory jak zboží používat
 • pomůcky pro děti bez ostré čepele – příbory pro děti bez ostří a barevné talíře pro děti
 • na eshopech je více než 499 položek, všech 499 položek si lze i filtrovat bez nastavení
 • k dispozici jsou i prodejny – zboží bez čekání a nebo lze z prodejny pokračovat na eshop

Toro blok na nože grandchef s 5 noži – berlingerhaus stojan na nože catler mkb 10 torri blok

Tento blok značky Toro je velmi univerzálním pomocníkem do každé kuchyně. N8stroje se v něm netupí a to z jednoduchého důvodu, všechny se totiž ukládají dosti prakticky a nepřicházejí spolu do kontaktu. Díky štětinám se blok přizpůsobí každému tvaru a v kuchyni se vám již nebudou pohazovat jenom tak bez místa určení. Ušetříte nejen prostor, ale také čas, kdy potřebujete mít krájecí nástroje po ruce a nepřemýšlet, kde v šuplíky máte nůž, který zrovna potřebujete. Toro blok je dobrým pomocníkem do každé kuchyně.

Kvalitní stojan na nože si v kuchyni najde vždy to své místo.

Moderní stojan na nože dodá naší kuchyni nádech moderního vzhledu.

Kvalitní držák na nože nám přijde vždy vhod.

Stojan na nože Fiskars – venkovní pomůcky z nerezové oceli (nejkvalitnější blok na nože nerez)

Když například často grilujeme, tak tyto pomůcky používáme i na zahradě. Pak se nám bude samozřejmě hodit nerezový materiál, pokud by jsme produkt zapomněli venku a nebo pokud ho tam necháváme trvale.

Stojan na nože z nerezové oceli se pro venkovní použití vždy vyplatí.


Fiskars blok na nože Zwilling – profesionální stojan na nože Fiskars (stojan na kuchyňské nože)

Všechno není jen o správném výběrů ideálních nožů do kuchyně. Člověk musí také přemýšlet o tom, jakým způsobem tyto nástroje na své kuchyňské lince potom i uloží. Takové krájecí nástroje je totiž dobré mít pak ihned po ruce, když je potřeba je použít. A také je dobré pamatovat na to, že nástroje se při nešetrném zacházení můžou snadno otupit. Blok na nože Zwilling pamatuje na všechno a proto je ideální volbou do každé kuchyně. Zwilling blok vypadá jednak dobře a pak dává pozor na vaše prémiové krájecí nástroje, aby byly vždy ostré a jejich ostří bylo ochráněno i v momentě, kdy se zrovna nepoužívají.

Profesionální stojan na nože najdete i v horním žebříčku nejlepších stojanů podle recenzí kuchařů.

Nože by se nám neměly nikdy jen tak pohazovat.
V kuchyni by mělo mít vše svůj řád a pořádek.
Ostří nožů je důležité a měli bychom se o něj starat.
Proto nože nepohazujeme jen tak po šuplících.
Každý nůž by měl mít své odkládací místo.
Je lepší nůž vhodně uložit, než ho často brousit.
V dnešní době máme již mnoho kvalitních držáků na nože.
Můžeme si vybírat i z velice pěkných designových tvarů.

Fiskars blok na nože Lamart – nejvíce kvalitní stojan na nože Fiskars (stojan na keramické nože)

Lamart blok je velmi elegantní a moderně vypadající blok pro každé použití v kuchyni. Lamart je oválného tvaru a je zajímavé, že na tak menší velikost se do něj vleze dost nožů, které potřebujete ke každodennímu použití. Uvnitř bloku je speciální guma, která hlídá ostří. Specialitou tohoto bloku je rovněž to, že je snadno omyvatelný a i při občasné nečistotě nožů se pak díky snadné omyvatelnosti dostane zpět do čistého stavu velmi rychle.

Nakonec dnešního povídání ještě připomínáme, že v horní části tohoto článku jsme pro vás nachystali tabulku s nejlepšími stojany na nože. Vycházeli jsme z dlouhodobého hodnocení a recenzí zákazníků i kuchařů, kteří mají s tímto druhem zboží bohaté zkušenosti. V tabulce je TOP 10 produktů, které dostaly nejlepší hodnocení v recenzích od samotných zákazníků, kteří je využívají na denní bázi v kuchyni.


Pár posledních slov o stojanech – moderní stojan na nože zkušenosti

V dnešním článku jsme si řekli informace ohledně zboží stojan na nože. Je to velmi ceněná pomůcka do kuchyně, kdy máme vše po ruce a hlavně můžeme mít jistotu, že naše krájecí nástroje nepřicházejí o své ostří. Navíc máme své nástroje ihned po ruce a nemusíme je hledat někde po šuplících. Stojan na nože plní i funkci ozdobnou, kdy je spousta těchto výrobků designově zpracována takovým způsobem, že vypadají na kuchyňské lince velmi elegantně. Pokud dnes chceme najít kvalitní zboží, které něco vydrží, tak si musíme projít spoustu webů a recenzí. My jsme to udělali za vás v horní tabulce. Děkujeme za přízeň a budeme se na vás opět těšit u dalšího článku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *