Menu Zavřeno

Strojek na psy

Nejlepší strojek na psy recenze žebříček parametry testy kvalitní levně dlouhosrsté stříhání psů elektrický profesionální profi ruční tichý bezdrátový cena

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Vlastní strojek na psy je skvělá věc pro každého majitele psa. Mohli by jsme sice navštívit salón pro psy, kde nás s radostí obslouží. Ale ty ceny jsou již v těchto psích službách natolik vysoké, že je to kolikrát až k neuvěření. Finančně to vychází mnohem lépe, když si takový strojek na psa sami zakoupíme. Stříhání psů není vůbec žádná věda a lze se to naučit již při prvním stříhání. Ušetřené finanční prostředky za psí salóny jsou pak značné a můžeme pejskovi například koupit nějaké pamlsky. Nový strojek na psy lze vybrat snadno, stačí znát jen ty správné a hlavně důležité parametry. A právě o těch bude dnešní článek, kdy si ukážeme i výběr levnějších strojků, které je splňují.


Strojek na psy: Výsledný žebříček nejlepších 10 strojků na psy z hodnocení chovatelů psů a jejich recenzí i poznatků (parametry, testy, popis)

A právě v tomto velkém srovnání jsme vybrali 10 nejlepších psích strojků. A jak jsme to vlastně všechno vybírali? Pročítali jsme mnoho recenzí uživatelů, různých hodnocení a doporučení majitelů psů vycházejících z jejich zkušeností. Vybrané zboží jsme následně přehledně seřadili do této tabulky. Každý produkt má přiložený odkaz, kde lze získat zbytek potřebných informací a také zajímavé ceny i kvalitní a zároveň nejlevnější strojek na psy.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Camry CR 2821 Zastřihovač srstiCamry CR 2821 Zastřihovač srsti strojek na psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Trixie Andis TR1250 10WTRIXIE Strojek stříhací Andis TR1250 10W strojek na psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Moser 1400 stříhací strojekMoser 1400 stříhací strojek na psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Moser Rex 1230 stříhání psůMoser Rex 1230 stříhací strojek na psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Trixie Andis TR1500 15 W magnetickýTrixie Stříhací Andis typ TR1500 15 W magnetický motor strojek na psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Moser Max 45 typ 1245TMoser Stříhací Max 45 typ 1245T strojek na psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Andis Střihací MBG 2 - více barevAndis Střihací MBG 2 strojek na psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Základní strojky - více zboží v odkazuZákladní strojky více zboží strojek na psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kvalitní strojky - více zboží v odkazuKvalitní strojky více zboží v odkazu strojek na psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Špičkové Profesionální - více zboží v odkazuŠpičkové a profesionální strojek na psy*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Kvalitní strojek na psy levně – strojek na dlouhosrsté psy

U většiny psích plemen platí, že jednou za čas potřebují zkrátit srst. Některým psům rostou chlupy pomaleji a jiným zase tak často, že vyžadují i pravidelné a časté stříhání. Když si představíme, kolik by jsme museli nechat peněz ve psím salónu, tak strojek na psy vychází jako mnohem levnější varianta. Jakmile se to naučíme a dostaneme přesně do ruky, tak to potom netrvá ani moc dlouho. Potřebujeme jen kvalitní strojek, se kterým bude stříhání srsti chlupáče hračkou. Nabídka na eshopech je velká, ale vždy je nejlepší vybrat jen takový produkt, který je již ověřený jinými uživateli.

Nůžky stříhání psů a stůl na stříhání psů – aku elektrický stříhací strojek na psy

Dříve to fungovalo tak, že se používaly na stříhání psů jen nůžky a k tomu dokonce ještě i speciálně upravené stoly. Celý proces trval příliš dlouhou dobu a výsledek nebyl ani nijak extra. Pejsek totiž moc dlouho takový stříhací proces nevydrží a nejraději by někam utekl. To se pak hodně změnilo, když se začaly používat strojky na psy. Ono to sice pro našeho chlupáče taky nic příjemného není, ale celé ostříhání trvá jen chvilku a to už se vydržet dá. Navíc ten výsledek je už mnohem líbivější a dají se vytvořit i zajímavé kreace. Aku a nebo elektrický stříhací strojek na psy je rychlou volbou pro každého majitele psa.

Prodám strojek na stříhání psů bazar – kurz stříhání psů

Je důležité se ještě zmínit o tom, aby jsme si nekupovali strojky na psích bazarech a dalších portálech obsahující inzerci kolem tohoto zboží. A to ani v případě, kdy je navíc ke strojku nabízeno mnoho bonusů zdarma. V poslední době je to nejčastěji kurz ohledně stříhání psů. Je dobré si uvědomit, že původní majitel toto zboží prodává hlavně proto, že již neplní svou 100% funkci.

Může nám sice slíbit cokoliv, že je přístroj naprosto v pořádku, ale ve většině případech už bohužel není. A další problém je také s tím, že nemůžeme vědět, co všechno bylo s přístrojem strojek na psy prováděno. A v neposlední řadě by nám nemělo být ani jedno, zda si na našeho chlupáče nemůžeme něco přenést. Stojí nám za to těch pár ušetřených korun? My si myslíme, že určitě ne. Proto je vždy mnohem lepší za zakoupit úplně nový a funkční přístroj. Vydrží mnoho let a koupě se vyplatí.


Proč ho vůbec stříhat?

Některým psům roste srst rychlým tempem a ta je potřeba pravidelně zkracovat. Je to například z toho důvodu, aby mu srst zbytečně nepřekážela. Také v nepříjemném počasí se zbytečně ušpiní a následně může nosit špínu všude po bytě. Stříháním se odstraní přebytečné chlupy, které pak nebudou pejskovi tolik překážet. Jakmile ho ostříháme, tak je dobré jednou za čas použít šampony pro psy. Chlupáči se tak pročistí pokožka a následně ho šampon chrání i proti věcem, které tam nemají co dělat. Napsali jsme celý článek pojednávající o šamponech. Určitě doporučujeme všem pejskařům přečíst.


Profesionální stříhací strojek na psy profi – strojek na velké psy

Ono je to velmi pěkné a užitečné, když majitel psa dokáže svému chlupáči pomoct od přebytku chlupů. K tomu je pak samozřejmě potřeba vybrat správné vybavení, které bude komfortní jak pro pejska, tak i pro jeho majitele. Může tak vzniknout otázka, jaký je rozdíl mezi základním strojkem a tím profesionálním. Z diskuzí vyplývá, že ty rozdíly jsou velké.

U profi strojku to trvá jen chvilku a výsledek je perfektní, pokud to už má majitel jak se říká v ruce. U levnějších a těch základních mašinek, které nejsou tolik výkonné, to trvá déle a potřebujeme více krát přejíždět po stejných místech. Levnější strojky nemají tolik kvalitní záběr, jako ty špičkové. U větších plemen pak nastává problém, že se stříhání pejska může více prodloužit, když má více chlupů. Tím pádem z toho pak bude chlupáč mnohem více nervózní, když už to bude pro něj trvat moc dlouho.

Profesionální strojek na psy s podsadou – tichý strojek na psy 40 w

U těch profesionálních strojků je ještě jedna velká výhoda, o které ty levné vůbec nepíšou – protože ji prostě nemají. A to je jeden z velmi důležitých parametrů, je to hlučnost. Když to srovnáme, tak dražší mašinka nevydává téměř žádný zvuk. Jakmile máme pejska postaveného a připraveného a zapneme přístroj, tak pes téměř nijak nereaguje. Zatímco u levnějšího zařízení po jeho zapnutí začne pes utíkat pryč. Je prostě příliš hlučné a to se pejskům nelíbí. Nastává pak i velký problém při stříhání chlupů kolem hlavy. Většina psů si tak hlučný přístroj k uším nepustí.

Profesionální strojek na stříhání psů – nejlepší test stříhací strojek na psy

Hledali jsme kolem toho dost informací, kdy se spousta lidí ptala, proč si kupovat profi mašinku, když stačí ta základní za méně peněz. Problém může nastat až s naším domácím mazlíčkem, pro kterého bude přístroj příliš moc hlučný a po zapnutí se k němu nebude chtít ani přiblížit. Takže ho pak nejspíš ani neostříháme a nebo k tomu povede dlouhá cesta různých cvičení s pomocí velkého množství pamlsků. Koupit strojek je jedna věc, ale ta druhá je pak na našem chlupáči, kolik hluku si nechá líbit. Přitom různé testy ukázaly, že rozdíly ve hluku jsou u každého přístroje různé.


Jak je to s výkonem mašinky?

Čím výkonnější naše mašinka je, tím je samozřejmě rychlejší a efektivnější i celkový výsledek. Jednak pro nás samotné je to snadnější, kdy je celý proces rychlejší. Tak i pro našeho chlupáče je to k dobru. Stříhání není pro pejska žádnou zábavou, i když se mu to snažíme všemožnými způsoby ulehčit. Nakonec si určitě zaslouží i pamlsek, že to má úspěšně za sebou.


Elektrický strojek na stříhání psů – nejlepší stříhání psů

Nabídka těchto přístrojů je na našem trhu značně velká a určitě je z čeho vybírat. Na první pohled se od sebe nemusí ani moc lišit, ale hned po prvním stříhání psa poznáme velké rozdíly v kvalitě. Technické parametry hrají podstatnou roli při výběru nové mašinky. Záleží na výkonu, jak moc je dobře vyřešená ergonomie, způsob napájení a další věci. Hlavně u výkonu rychle poznáme, jak efektivně dokážeme s takovým přístrojem ostříhat chlupáče. S vysokým výkonem dostaneme plynulý chod a výsledek práce je hodně dobrý. S malým výkonem trvá práce příliš dlouho a po dostříhání můžeme vidět nerovnosti, které vznikly pomalou rychlostí.

Ruční strojek na stříhání psů – ruční profesionální stříhací strojek na psy

Proto je určitě lepší a vyplatí se i kupovat mašinky výkonnější, ty pak déle vydrží. U těch levnějších a slabších na výkonu můžeme už po několika použitích začít sledovat, že už se s nimi nestříhá tak dobře, jako když jsme si je zakoupili. To jsou i časté dotazy u začínajících chovatelů ohledně stříhání. Kdy mají pocit, že s levnější mašinkou si vystačí. Když to teď ale vezmeme z pohledu peněz, tak je mnohem úspornější zakoupit dražší a kvalitní stříhací strojek. Takový totiž vydrží roky používání, ale ty levnější a slabší budeme muset často měnit za nové.

Jak vybrat strojek na stříhání psů recenze – kvalitní stříhání psů

Pro kvalitnější ostříhání našeho chlupáče je potřeba vybrat lepší mašinku. Pejsek bude vyžadovat rychlost, jelikož stříhání nebude patřit k jeho oblíbeným činnostem. A oceníme to i my, kdy při rychlém ostříhání odpadávají všechny ty zvyky kolem přemlouvání, aby to ještě mazlíček chvíli vydržel. Jakmile to už trvá delší dobu, tak se pejsek zasekne a je konec. Musíme mu pak dát nějaký čas na odpočinutí a zklidnění, než ho zase budeme moct začít stříhat.


Jak je to u mašinky s rychlostí?

Jedná se spíš o takový orientační údaj počtu otáček za minutu. Určitě to neznamená, že čím je rychlejší, tak je i kvalitnější. Některé strojky nabízejí i více rychlostí, kdy ta pomalejší se používá na složitější zastřihávání.


Jak ostříhat psa strojkem doma, který se brání?

Hodně často probírané téma, kde se bohužel neřeší příčiny, proč tomu tak je. Když se nad tím zamyslíme, proč po zapnutí strojku se pejsek uteče někam schovat, tak můžeme přijít na pár možností. Tou první může být to, že jsme na něj s novou věcí strojek na psy naběhli moc rychle. Nejdříve ho musíme začít pomalu seznamovat, kdy mu mašinku ukážeme. Naznačíme mu, že se nic neděje. První zapnutí provedeme daleko od něj, aby ten zvuk jen z dálky zaregistroval. Následně budeme zapínat blíže k němu a stále ho ujišťovat, že se vůbec nic neděje.

Pokud vydává přístroj nadměrný hluk, tak je jasné, že se k němu pes ani nepřiblíží. Když si strojek doneseme poprvé domů a hned s ním poletíme na pejska, tak ho jen polekáme. K celé záležitosti musíme přistupovat v klidu a pomalu. Chlupáč to pak začne chápat správně a také bude vědět, že mu nic špatného nehrozí.

Tichý strojek na stříhání psů – strojek na psa recenze

V případě, že si zakoupíme tichý strojek na psa, tak máme z půlky vyhráno. Při zapnutí totiž nevydává hlasitý zvuk a pes tak nezačne před námi prchat. Tichý chod nechává víceméně psa klidnějším. Stejně ale i tak postupujeme pomalu a klidně. První stříhání pejska vyžaduje důvěru z obou stran. Tichý strojek na psy nám zajistí prvotní podmínky pro začátek. Následně přistoupíme k chlupáči a dáváme mu najevo, že je všechno v pořádku. První stříhání provádíme zvolna, aby si na něj pes zvykl. Jakmile ho budeme zbavovat srsti již po několikáté, tak už pejsek ani necekne. Chce to jen správný přístup v začátcích.

Test stříhací strojek na psy lidl diskuze – holící strojek na psy lidl

Na pár skupinách se probíralo i v hojné části zboží, které lze zakoupit v jednom velkém obchodním řetězci. Velkou výhodou byla samozřejmě výhodná cena, ale v jaké kvalitě? Majitelé psů, kteří si zboží zakoupili ho označili jako hlučnější a pro začínající stříhání psa by se dalo najít určitě lepší. Pro zkušené pejsky, kteří se nechají stříhat již několik let, by to už vadit nemuselo. Záleží však od zvyku každého psa, jak moc hlučné zařízení si nechá dát k hlavě. To je na stříhání psů nejvíce problematická část.


Jak je to s údržbou přístroje?

Údržbu potřebuje každý strojek a nejlépe po každém stříhání by jsme ho měli uvést opět do čistého stavu ať je připravený pro příště. Jednou za čas použijeme i olejíček na břity. Dochází tím potom k prodloužení životnosti přístroje a zachování jeho správné efektivitě.


Elektrický strojek na psy akce – holící strojek pro psy (psí strojek)

Jednou za čas se můžou objevit i zajímavé akce na strojky. Převážně se tak stává, když se naskladní nové zboží a potřebují se vyprodat původní zásoby. Kolikrát může jít i o to, že se začnou vyrábět nové modely a ty starší se potřebují doprodat. Pak lze najít zajímavé ceny i u dražších přístrojů. Psali jsme už o tom v článku GPS pro psy, jak lze sehnat zařízení levněji. V naší tabulce jsme u každého zboží přiřadili odkaz, kde si najdeme nejlepší ceny, které jsou roztříděné od těch nejnižších až po ty nejvyšší. Toto cenové srovnání si lze nastavit u každého zboží a máme dokonalý cenový přehled.

Top strojek na psy heureka – stříhací strojek na psy profi recenze

Všechny odkazy v tabulce vedou na portál heureka, kde jsou pro srovnání další strojky na psy i s jejich parametry. Náš žebříček a zboží v něm vychází z pozitivních recenzí od majitelů psů, kteří si zboží pořídili a následně otestovali na svém pejskovi. Pak o tom sepsali pár informací pro další chovatelé psů, jak byli s daným zbožím spokojeni a jejich zkušenosti. Podle toho jsme se pak orientovali a do tabulky zobrazili jen lepší zboží v poměru cena – výkon. Jedná se o zboží, která má pro majitele psa hodnotný přínos a provede očekávanou službu.


Můžou se s ním stříhat i lidé?

Vyloženě u psího strojku tady ta možnost samozřejmě je. Tyto mašinky jsou dostatečně výkonné, aby psí srst snadno ostříhaly. Nutné je ale dodržovat důkladné očištění celého přístroje. Pak se můžeme s pejskem stříhat na střídačku a v podstatě to ničemu vadit nebude.


Bezdrátový strojek na psy super zoo – stříhací strojky na psy recenze

Když to budeme brát v tom smyslu, že si vezmeme pejska a strojek ven na zahradu pro nové ostříhání, tak je bezdrátový strojek jasnou volbou. Baterie vydrží dost a díky absenci kabelu se stává stříhání chlupáče velice praktickou záležitostí. Kabel může občas při manipulaci zbytečně překážet. Na druhou stranu jsou síťové strojky přece jen stabilnější a o něco i výkonnější. U lepších přístrojů pak můžeme zvolit napájení kombinované, kdy jde o zajímavou možnost. Variant je mnoho a záleží na zákazníkovi, kterou si vybere.

Wahl strojek na psy Zoofari a Oster strojek na psy Moser

Každá značka i samotné zařízení se od sebe liší v mnoha směrech. Nejlepší je však výsledná zkušenost, kterou získáme sami a nebo někdo před námi a ten nám následně poradí. Přístrojů na domácí péči o mazlíčky a jejich srst je velké množství, bohužel ne všechny jsou kvalitní. Důležité jsou u strojků například výkonné motorky a šikovné stříhací hlavy. Vždy je dobré si u každého zboží pročítat popisky a pokud je to možné, tak i přidané recenze. Stejně jsme to udělali i my s naší tabulkou, kde je zobrazené jen zboží, které mělo nejvíce pozitivních recenzí.


Jak je to s přípravou?

Pejska si vykoupeme, následně vysušíme a pak ho důkladně pročešeme kvůli snadnějšímu stříhání. K chlupáči přistupujeme v klidu a neustále ho uklidňujeme, že je vše v pořádku. V začátcích bude pejsek nervózní, ale časem si zvykne a bude to brát jako běžný proces.


Strojek na první stříhání jorkšíra hlava

Větší chlupáči se stříhají celkem v pohodě, jsou velcí a jde to celkem od ruky. Bohužel to ale neplatí u menších psů, kteří svým malým vzrůstem celý proces natahují. Jakmile je pejsek hodně malý, tak o to víc vnímá zvuk vycházející z přístroje strojek na psy. Proto je stříhání nejmenších psů náročnější. Každopádně to není nemožné, chce to jen mnohem více trpělivosti a práce s chlupáčem. Výhodné je pořízení velmi tiché mašinky, která dělá pejska klidnějším a celková práce se dá udělat dříve. S hlučnou mašinkou mu totiž neostříháme hlavu, na to má moc citlivé uši.

Biewer yorkshire terrier stříhání – jak ostříhat jorkšíra správně?

Pro začátek se musíme obrnit velkou trpělivostí a uvědomit si, že musíme na pejska zvolna a s citem. Nejlepší je, když máme jorkšíra naučeného na to, že dokáže v klidu stát a sedět. A to i za takových podmínek, když se k němu blížíme s divnou vrčící věcí. Stříhání psů je pak vždy snadnější. Ještě než začneme, tak je dobré psa důkladně rozčesat. Strojek pak bude snadněji po srsti klouzat. Stříhání vedeme v jedné linii od hlavy až na konec těla. U stříhání kolem hlavy je potřeba být opatrnější a je dobré i zakrýt uši, aby byl zvuk z mašinky tlumený.


Co když chlupáč utíká?

Toto je jedna z možností, kterou majitel pejska nevidí moc rád. Stává se to většinou z toho důvodu, že jsme zvolili špatný přístup v začátcích. Pejska jsme málo připravili a on se polekal. Napravit se to dá, ale chce to trpělivost. Strojek začneme pouštět ve vedlejší místnosti a nebo dál od psa, aby si zvykl na zvuk. Pokaždé ho utěšujeme, že se nic neděje. Následně přístroj přiblížíme zase o něco blíže. Tímto způsobem pejska učíme, že je to běžné až do momentu stříhání. Naučit se to dá, chce to jen natrénovat.


Jak vybrat strojek na psy?

Není to nic složitého, stačí se jen řídit jednoduchými pravidly a vybrat si kvalitní strojek na psy. I když je o něco dražší, než ty levné. Bohužel ty levné základní stojí málo peněz z toho důvodu, že mají mnohem nižší výkon a za krátký čas budeme muset koupit zase nový. Stříháním se levná mašinka rychle opotřebuje. Ale ty kvalitní jsou dražší právě z toho důvodu, že nám vydrží dlouho. Když pak uděláme nějaký celkový výpočet ze zkušeností zákazníků, tak vychází mnohem lépe výkonnější a kvalitní strojek. Ty jsme také přidali do naší horní tabulky, kde si je můžeme všechny prohlédnout.


Nejlepší strojek na psy cena – kde se dají sehnat lepší ceny?

Cena patří určitým způsobem k rozhodujícímu faktoru o koupi. Když si pak ale uvědomíme, jak dobrou službu nám nové zboží dokáže zajistit na dlouhou dobu, tak se to vyplatí. V horním žebříčku našich srovnaných mašinek máme u každé odkaz. V něm si pak lze najít nejlepší ceny u konkrétního zboží. U této technické vymoženosti, jaká je strojek pro psy na stříhání se to může hodit. Jsou tam zahrnuty i možné nabídky akcí a podobných věcí. V žebříčku jsou zobrazené mašinky, se kterými byli zákazníci spokojení a ve svých recenzích je ohodnotili kladně.

Blížíme se k závěru dnešního tématu a jako poslední zmínku sem ještě hodíme vrchní žebříček testovaných strojků na psy. Vybrány byly pouze takové mašinky, se kterými byli chovatelé psů a další zákazníci spokojení. Ti k nim pak i napsali své vlastní recenze a zkušenosti z používání. My jsme pak vybrali ty nejlépe hodnocené a pro pejskaře užitečné. Zkušenosti předchozích majitelů jsou ty nejlepší zdroje informací, podle kterých je dobré si pak vybrat nový strojek na psa.


Nejlepší stříhací strojek na psy recenze

Probrali jsme si spolu několik parametrů a řekli i něco k recenzím, jak správně vybrat strojek na psa a na co se zaměřit. Je dobré mít na paměti, že každý strojek na psy bohužel kvalitní není a ty nejlevnější už vůbec ne. U nekvalitních mašinek se pak ještě často nabízí i mnoho bonusů, které lákají ke koupi, ty ale nikdo nepotřebuje. Ideální je zakoupit kvalitní strojek na psy, který je tichý, výkonný a vydrží dlouhou dobu v dobré kondici. Neděláme to jen kvůli sobě, ale abychom ulehčili našemu domácímu mazlíčkovi, tak mu to dopřejme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.