Menu Zavřeno

Švýcarský nůž

švýcarský nůž recenze testy parametry analýzy

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Ideální švýcarský nůž dnes můžeme najít ve spoustě obchodech a nebo eshopech. Švýcarské nože jsou velmi dobrým a všestranným pomocníkem. A kromě samotné čepele nabízí i spoustu zajímavých a hlavně užitečných funkcí. V dnešních článku si všechny probereme a podíváme se spolu na švýcarský nůž podrobně. Nejde jenom o to, že vám velmi usnadní pobyt v přírodě, ale tyto nože mají velký počet využití v každodenním koloběhu života. Oblíbené švýcarské nože jsou dnes již natolik známé, že je vlastní spousta lidí a jejich kvalitu si samozřejmě pochvalují. Díky značné oblibě švýcarských nožů jsou dnes označovány jako multitool nože, které si snadno uschováte v kapse. Tedy ať jdete kamkoliv, tak je můžete mít stále u sebe pro každou příhodu. Svou malou a skladnou velikostí se švýcaráky vejdou do každého batohu. Pokud rádi cestujete, měli bychom mít za celou rodinu aspoň jeden nůž k dispozici.

Švýcarské nože se liší svou velikostí nabízených funkcí, ale zejména pak velkým množstvím nástrojů, které můžete využít na spoustu věcí. Pro jednoduchý příklad je nůž vybavený otvírákem na láhve a nebo pilkou, kterou využijete například v lese, když budete potřebovat uřezat kus větve. Švýcarských nožíků je velké množství a dneska si je v článku probereme. Vyhovující nůž si vybírejte podle funkcí a celkového charakteru použití. Vybíráme si kvalitní nůž přesně pro vás, proto jsou kladeny vysoké nároky.

Švýcarský nůž: Žebříček TOP 10 nejlepších švýcarských nožů podle testů, analýz a hodnocení i recenzí zákazníků

Následující tabulka slouží jako takový souhrn kvality švýcarských nožů, které jsou dnes dostupné a dají se snadno sehnat. Nože švýcarské jsou zde vybrané podle zákaznických analýz nejlepší švýcarský nůž. Prošli jsme spoustu recenzí zákazníků a tady můžete vidět TOP 10 švýcarských nožů s nejlepším hodnocením od uživatelů, kteří s nimi již mají bohaté zkušenosti. Jakmile si rozkliknete odkaz na váš vybraný nůž, tak budete přesměrováni na portál, kde si můžete projít další nabízející se alternativy konkrétního nože. K dispozici jsou i recenze a nejlepší ceny na eshopech.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Široký výběr švýcarských nožůŠvýcarský nůž Swiza D03*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Švýcarský nůž Rescue Tools ZáchranářskýŠvýcarský nůž rescue tools záchranářský*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Švýcarský nůž Victorinox HandymanŠvýcarský nůž Victorinox Handyman*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Nejvíce recenzované švýcarské nožeŠvýcarský nůž Victorinox Classic nejvíce recenzované nože multifunkční*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Švýcarský nůž Victorinox Hunter XTŠvýcarský nůž Victorinox Hunter XT*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Švýcarský nůž Victorinox PicknickerŠvýcarský nůž Victorinox Picknicker*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Víceúčelové švýcarské nožeŠvýcarský nůž Victorinox Rally víceúčelové nože recenze jak vybrat*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Švýcarský nůž Victorinox Huntsman LiteŠvýcarský nůž Victorinox HUNTSMAN LITE*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Švýcarský nůž Victorinox SoldierŠvýcarský nůž Victorinox Soldier*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Švýcarský nůž Victorinox SkipperŠvýcarský nůž Victorinox Skipper*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Švýcarské nožíky

Švýcarský nožík je považován za jeden z nejmenších švýcarských nožů, které jsou velice dobře skladné i v malých kapsičkách a nebo v dámských kabelkách. Přitom nepřicházíte vůbec o žádné funkce a nebo kvalitu, kterými se tyto nože můžou právem pyšnit. Po dokončení práce s tímto malým švýcarským nožíkem zaklapnete veškeré jeho funkce a rázem se z něj stává velice malý a nenápadný pomocník. Je velice skladný a dokonce si ho můžete pohodlně nosit v té malé kapsičce u riflí nad velkou kapsou. Skoro nic to neváží a máte ho ihned po ruce. No není to skvělé? Nožíček je i dobrým kapesním nožem pro děti jako takový jejich první nůž, se kterým se učí zacházet například když jdete celá rodina do lesa na houby. Děti chtějí mít také svůj nůž a tohle švýcarské řešení nože je pro ně ideálním začátkem.

Nejlepší švýcarský nůž – kvalitní švýcarský nůž popis funkcí

U nejlepších švýcarských nožů je potřeba se nejprve zeptat sám sebe, k čemu všemu ten nůž budu vlastně potřebovat. Budu s ním pouze mazat svačinu? Chci ho brát sebou na ryby, kdy je potřeba řešit vícero věcí? A nebo jedu na týden do divočiny, kde musím brát v potaz, že na ten nůž se můžu spolehnout každý den? Čím více má můj nejlepší švýcarský nůž funkcí, tím je to samozřejmě lepší. Většina funkcí je užitečná, jiné použijeme jen občas. Každopádně je v letáčku přidaný popis všech funkcí.

Jedna věc je si s nožem dokázat nakrájet hotové maso k večeři, další věcí je pak schopnost vyřešit chycenou rybu, opracovat větve v lese, poradit si s přístřeškem pro přenocování a pak například vyřezávání sošek ze dřeva. Dokážete tohle všechno zvládnout s jením nožem? Švýcarské nože těch nejvyšších kvalit to samozřejmě dokážou a nikdy vás nenechají v problémech. My sami jsme vyzkoušeli spoustu věcí, abychom se přesvědčili, zda tyto švýcarské nože kvalitní opravdu jsou. A o všechny výsledky se tu dnes s vámi rádi podělíme.


Funkce a švýcarský nůž

U švýcarských nožů jsou nejoblíbenější zejména různé funkce, které dokážou člověka i motivovat k dobrodružství. Už jen ta představa, že doma sedíte a hrajete si s nožem člověka motivuje jít někam ven do přírody pod stan a nebo na výlet. Kolikrát začne člověk i přemýšlet, na co všechno by se to dalo využít a jak to bude fungovat v praxi. Prostě to vypadá skvěle.

Mnoho možností využití

Při tak velkém množství funkcí se nám otvírají široké možnosti využití nože. Poznáme to až budeme někde venku na několik dní, kdy nám bude dělat největšího parťáka právě tento nůž švýcarské kvality.

Hodí se kamkoliv sebou

Není to jen vyloženě o přírodě a nebo na kempování u vody. Tyto nože se hodí i do běžného dne, kdy se nám kolikrát hodí jejich všestranné funkce.


Švýcarský nůž popis

Celkový popis švýcarských nožů bychom řešili tak, že se v podstatě dělí do určitých tří skupin. Přičemž je každá skupina malinko jiná, ale hlavní náplň švýcarského nože je zachována. To popisuje v podstatě velikosti nožů, kdy malé švýcarské nože nabízejí snadné uschování i do kapes na riflích. Nejvíce se setkáme se švýcarskými noži ve střední velikosti, kterých je vyráběno nejvíce a je to takový zlatý střed. Kdy máte po ruce dostatek funkcí a přitom si zachovává slušnou skladovací schopnost. A třetí skupinou jsou švýcarské nože velké, které se hodí již pro profesionální využití. K dispozici je plno funkcí pro různá užití, ale také je tam občas i něco navíc, například možnost rozbití skla. Což využívá armáda a složky záchranného systému.


Prodám švýcarský nůž

Pod pojmem prodám nůž švýcarské kvality se můžete často setkat v různých inzerátech. Některé inzeráty na téma kvalitních kapesních švýcarských nožů nabízejí úplně něco jiného, než bychom hledali. Proto je dobré to lépe prohlížet. Vždy ale doporučujeme si kupovat nože originální a nové, které jsou se zárukou.

Levný švýcarský nůž na klíče

Vybírat si můžeme z bohaté nabídky a máme na výběr z mnoha možností. Pokud nebudeme potřebovat to úplně nejlepší s mnoha funkcemi, tak se můžeme podívat na levnější výrobky, které těch funkcí nabízejí méně, ale pořád jsou to velmi kvalitní nože. Při popisu zboží si můžeme najít jen takové funkce, které se nám budou hodit a nemusíme mít nutně úplně všechny, pokud je nevyužijeme. I tak si ale můžeme vybrat kvalitní produkt.

Luxusní švýcarský nůž s věnováním

Švýcarský nůž s věnováním je velice praktický a hlavně originální dárek pro muže. Většinou se zde jedná o dřevěnou rukojeť z dřeva ořechového, do kterého se gravíruje celý nápis podle vašeho přání. Tento nápis buďto jen sdělíte při nákupu a nebo si jej můžete v některých eshopech i sami navrhnout v jednoduchém programu. Na švýcarském noži s věnováním může být jednoduchá grafika, přezdívka, jméno vlastníka nože a nebo prostě jen nějaký krátký text. Věnování může být na noži buďto jen z jedné strany a nebo z obou dvou stran.

Nápis na rukojeti udělá radost každému

Nejčastěji tak můžeme někoho obdarovat na nějaké výročí a nebo narozeniny. Dědeček bude mít rovněž velkou radost, když bude mít na rukojeti nějaký důležitý symbol.


Luxusní švýcarské nože s gravírováním

Gravírované švýcarské nože se stávají velmi oblíbenými a to z toho důvodu, že je můžete opatřit něčím vlastním a tím je pak odlišíte od všech ostatních nožů. Gravírování je obdoba věnování, kdy můžete na nůž použít jméno vlastníka, jeho vtipnou přezdívku, vystihující grafiku a nebo jen text o určité délce. Pokud se rozhodnete nůž někomu darovat pod stromeček, tak je gravírování skvělý nápad. Švýcarské nože s gravírováním se provádí speciálním laserem, které je velmi precizní a rychlé. Může to být jen ze strany jedné a nebo z obou stran, kdy na každé straně může být něco jiného. Laserové gravírování je dost hluboké a vydrží tak po dlouhé roky. Majitel se pak s takovým nožem mnohem lépe ztotožní a bude mít na vás hezkou vzpomínku.

Značkový švýcarský nůž funkce

Každý švýcarský výrobek má spoustu funkcí, kdy tam můžete najít opravdu zajímavé věci. Švýcarské funkce jsou ideální pro každého, kdo potřebuje multitool nůž. Je to ideální do dílny a nebo když jdete někam ven. Většinou platí, že čím rozměrnější nůž je, tím vícero funkcí uvnitř skrývá. Ty nejlepší švýcarské nože v sobě skrývají až 70 zajímavých funkcí, kde už máte cokoliv na co si vzpomenete. Velkou čepel a malou čepel najdete u každého multi nože, ale pak už je to čistě jen o velikosti, kdy je možnost do konstrukce poschovávat spoustu dalších funkcí. Od různých otvíráků, přes šroubováčky až po pilníky a pilky na dřevo.

Pouzdra s pevnou záklapkou

Kvalitní pouzdro oceníme zejména při více strávených dnech v přírodě. Ať už vládne jakékoliv počasí, tak nám musí pouzdro umožnit snadné ovládání nože.

Víceúčelová pouzdra

Pak tu máme i pouzdra, kde se krom nože vleze i další vybavení do přírody. Hodně záleží na tom, co všechno si sebou bereme a podle toho si pak vybíráme z konkrétních možností.


Pouzdro na švýcarský nůž

Pokud se již rozhodnete zakoupit kvalitní nůž a máte v plánu ho sebou nosit do přírody, tak je dobré zvážit i pořízení kvalitního pouzdra. Pouzdro na nůž můžete mít buďto nylonové a nebo kožené. Lépe nám vychází pouzdro kožené, které je pro uživatele dlouhodobě výhodnější. Pak je dobré se ještě rozhodnout, zda zakoupit pouzdro pro nůž k nošení vertikálnímu a nebo horizontálnímu. V případě, že chcete mít v pouzdře nůž ve složeném stavu, tak je to v podstatě jedno. V případě, že ale chodíte lesem a potřebujete mít nůž připravený k použití, tak je možná lepší zvážit zakoupení klipu na opasek (alternativa pouzdra), kdy můžete nosit nůž otevřený a jen ho mít zavěšený u pasu. Což pro uživatele poskytuje výhodu rychlého použití nože z otevřeného pouzdra. Člověk jen vytáhne nůž a ihned může začít provádět činnost.


Kvalitní švýcarské nože recenze – švýcarský lovecký nůž wenger (armádní švýcarský nůž wenger)

V dnešní době se již dají sehnat opravdu kvalitní švýcarské nože, které jsou vyrobeny jednak precizním způsobem a do toho jsou voleny kvalitní materiály. A k tomu mají ještě spoustu užitečných funkcí, které můžete využít kdekoliv na cestách. Kvalitní nůž sebou můžete vzít i do divočiny a budete vědět, že se na něj můžete vždy spolehnout a ten vás nikdy nezklame. Pokud se jedná vyloženě jen o švýcarské nože, tak nejznámější dvě společnosti na jejich výrobu jsou Wenger a Victorinox. Tyto nože mají v sobě zabudovanou dokonalou funkčnost, padnoucí eleganci a samozřejmě praktičnost, kdy oceníte i jejich snadnou skladovatelnost díky malé velikosti a velmi přijatelné hmotnosti. Tento nůž vám díky své kvalitě vydrží dlouhá léta.

Švýcarský armádní nůž – armádní švýcarský nůž recenze (švýcarský armádní nůž wenger – švýcarský vojenský nůž)

Armádní švýcarský nůž se těší velké oblibě po celém světě a není se ani čemu divit. Jeho kvalita v mnohých případech předčí daleko dražší nože. Švýcarské nože jsou natolik kvalitní, že už je sebou berou i kosmonauti do vesmíru. Ovšem nožů pro armádní výbavu zase tak moc není a z toho všeho výběru jsou švýcarské nože pro armádu ideální. Jelikož je při výrobě použito kvalitních materiálů, tak jsou pro armádní potřeby vyhovující i v extrémních podmínkách, kdy se můžou vojáci na svůj nůž spolehnout. Armádní nůž většinou obsahuje velký nůž s očkem a zubatou čepelí, šroubovák křížový, otvírák na konzervy a láhve, pilku na dřevo, kroužek na klíče nerezový, průbojník a výstružník. Tím pádem je doplňující výbavou současné výstroje švýcarské armády.

Swiss nože Victorinox s pevnou čepelí

Vyloženě do lesa se nám může hodit pevná čepel, pokud s nožem často pracujeme při náročnější práci a potřebujeme se do toho pořádně opřít.

Nejprodávanější outdoorové swiss kousky skladem

Nože nejprodávanější jsou většinou vítězové různých recenzí, kdy se dá na ně spolehnout v těch nejtěžších venkovních podmínkách. Pokud jsme úplně mimo civilizaci, tak naším největším parťákem je právě nůž.


Nejkvalitnější švýcarský nůž malý – lovecký švýcarský nůž (malý švýcarský nůž – švýcarské nože diskuze)

Malý švýcarský nůž je pojem nože, u kterého je o něco menší velikost, než je u švýcarského nože střední velikosti. Jedná se o ten samý výrobek i o stejné funkce, jen je prostě trochu více skladnější a dokonce i na hmotnosti je to malinko znát. Hlavní funkce jsou samozřejmě zachovány, aby se u nože zachovalo to nejlepší, co nabízí. Malý nůž je prostě super. Často ho používají i myslivci, jako malý lovecký nůž. Na své si přijdou i rybáři, kdy se cokoliv malého hodí do kapes.


Oblíbený švýcarský nůž pro děti – dětský švýcarský nůž zkušenosti

Dětský nůž je skvělou volbou, pokud chcete svým dětem pořídit jejich první nůž s tím, že bude přece jenom brán nějaký zřetel na jejich bezpečnost. Ono je lepší děti s nožem naučit zacházet, než jim to neustále zakazovat. Jde totiž o to, že švýcarské nože pro děti mají speciálně zakulacenou špičku a tím pádem jsou o něco bezpečnější. Takový nůž je samozřejmě ostrý, ale kulatá špička snižuje možné rizika zranění. Do toho jsou dětské nože různých zbarvení, aby vypadaly vesele. Ono to někdy není na škodu, když takový nůž pro děti zapomenete někde v trávě, dobře se pak hledá díky pestrému zbarvení. Dětský nůž pro děti většinou obsahuje velkou čepel kulatou, otvírák na lahve i konzervy a pár dalších drobností.

Dámský švýcarský nožík – švýcarský kuchyňský nůž – nejlevnější švýcarské nože

Švýcarský nožík pro dámy je malinko upravený pro potřeby každé ženy. V první řadě jde i zde samozřejmě o nůž, kdy je například potřeba přeříznout provázek na balíku. Dámský švýcarský nožík je zejména ale vybavený nůžkami a většinou dvojicí pilníků. Pak tam jsou ještě i další funkční pomůcky jako je šroubováček, otvírák na lahve a další věci pro možnou denní potřebu. Nožík švýcarský splňuje nejvyšší standardy a dodržuje si vysokou kvalitu. Navíc dámské švýcarské nožíky berou ohled i na zajímavou eleganci. K výběru jsou nože se zajímavých designem i barvami, kde si ke své spokojenosti vybere každá dáma. Dámy tyto nože vyhledávají i jako skladné kuchyňské pomocníky, když se jede s dětmi na výlet. Otevření konzervy je pak mnohem snadnější a nemusíme sebou tahat nástroje z kuchyně.

Outdoor classic forester s mnoha funkcemi

Čím více funkcí budeme mít k dispozici, tím se pro nás stává nůž mnohem užitečnějším. Možná si to v začátcích neuvědomíme, ale teprve až pak budeme někde v přírodě, tak oceníme mnoho funkcí nože.


Originální švýcarský nůž do letadla

Tohle je neustále se měnící téma, kdy jsou stále nové a nové pravidla. Do letadla si sebou běžně brát nože nemůžete. Ale určité švýcarské nože do letadla vzít šlo. Jedním z faktorů byla například velikost čepele. To se samozřejmě neustále mění a pokud se chystáte někam letět, tak vám doporučujeme si nastudovat aktuální podmínky pro možné převážení nože. Běžný švýcarský nůž do letadla asi nedostanete, spíše se jedná o malé švýcarské nožíky, o kterých jsme psali pár řádků výše. Běžně ale platí, že většina nožů je již cestujícím zabavena při kontrole před nástupem do letadla.


Švýcarské kapesní nože – kapesní švýcarský nůž diskuze

Švýcarský kapesní nůž je mezi námi již více než 120 let a to už byl dokonce i ve vesmíru, kde se pomocí šroubováku na švýcarském noži dostávali američtí astronauti do vesmírné stanice. Švýcarské kapesní nože jsou opravdu kvalitní kousky, které vás podrží při těch nejnáročnějších situacích. Například ceníme i takový detail, kdy mají i další značky nožů zabudovanou pilku, ale jenom zde u švýcarského nože je ta pilka na trochu lepší úrovni. Kapesní švýcarské nože jsou výborným způsobem naostřeny. Celkově se jedná o vynikající nože a to dokonce i za slušnou cenu. Jakmile tuto značku jednou vyzkoušíte, těžko se vám pak bude přecházet k jiné. Často se o tom vedou témata i na diskuzních fórech a portálech.

Švýcarské zavírací nože – švýcarské nože zkušenosti

Švýcarský zavírací nůž se právem může pyšnit vysokou precizností při výrobě, velkou odolností a také praktičnosti těchto zavíracích nožů švýcarské kvality. Kolikrát jste někde ve městě a při každodenních činnostech se člověku hodí nůž s pomocnými funkcemi jako jsou například nůžky, otvírák na láhve, párátko, malý a velký nůž, vývrtka a další užitečné věci pro denní potřebu. A to nemluvě o tom, kdy jedete někam do přírody a nebo vyloženě do divočiny, kde se na svůj zavírací nůž spoléháte každý den. Je to velký pomocník do každé situace a svou kvalitou vám vždy dokáže pomoci v různých životních situacích.

 • více funkční swiss kapesní nůž classic camper
 • nože victorinox forester czk hunter skladem s mnoha funkcemi
 • huntsman classic climber s mnoha funkcemi skladem – czk košík
 • švýcarský nůž
 • czk shop nabízí nože skladem s možností výběru dopravy
 • zajímavá záložka můj nůž – můj parťák, výběr našich nožů
 • shop czk má bohatou nabídku výběru od camper až po forester
 • celkem jsou na eshopech různé zajímavé značky
 • různé kuchyňské nože, kuchyňské ostří do přírody, počet celkem
 • když košík je prázdný, nelze objednat doprava – celkem položek
 • na czk shop jsou i cestovní sady skladem, celkem našich produktů

Climber kapesní nůž classic

Nabídka je široká a můžeme si tak vybírat z širokého sortimentu. Vybírat můžeme podle vzhledu, ale nože jsou dobře roztříděné i podle funkcí, které hledáme. Když je košík prázdný, tak nelze objednat doprava.


Jak vyčistit švýcarský nůž?

Na vyčištění švýcarského nože není nic složitého a čistí se jako motýlek, jen je potřeba si říct nějaký základ a co určitě nedělat. Jak vyčistit tento nůž pečlivě je jednoduchý postup, kdy začneme otevřením a zavřením čepele a všech dalších součástek v teplé vodě. Většinou zopakujeme vícekrát dokud se čepele opět snadno nepohybují. Pak je důležité takto mokrý nůž důkladně vysušit, aby se vytratila veškerá vlhkost. A nakonec naneseme mezi všechny třecí plochy malou kapku oleje. Tento proces vrátí vyčištěnému švýcarskému noži opět funkčnost. Hlavně se vyvarujte dávat nůž do myčky na nádobí, tím ho totiž zničíte.

Dáváme si pozor na korozi

Po návratu z přírody dáme nůž opět do jeho původní podoby. Nejdříve ho vyčistíme a následně vysušíme. Ukládáme na suché místo, aby jsme se vyhnuli možné korozi.


Značkové švýcarské nože prodejna – svycarske noze

Dříve se po městech obíhaly různé prodejny a člověk hledal kvalitní a ideální nůž. Dneska už nic takového nepotřebujete, když máte vše po ruce na internetu. V horní části tohoto článku jsme umístili tabulku, kde si můžete vyhledat kvalitní švýcarské nože. Následně se stačí prokliknout a můžete si přečíst další recenze a podívat se v eshopech na ceny. Pokud totiž jdete vyloženě po švýcarském noži na prodejnu ve vašem městě, tak tam nemusí být tak velká nabídka, jako je na internetu. Při nákupech na eshopech je k dispozici více zajímavých možností.

 • na eshopech jsou většinou lepší ceny a mnohem větší výběr švýcarských nožů
 • švýcarský nůž
 • můžeme si vybírat z široké nabídky různých barev a tvarů
 • švýcarský nůž
 • nože si můžeme přidat do srovnání, který pro nás bude lepší

Nejprodávanější kousky skladem

Na eshopech je velké množství toho nejlepšího, co si můžeme vybrat. Doporučujeme horní žebříček, kde jsou vybrané nejlepší švýcarské nože podle recenzí zákazníků.


Levné švýcarské nože Brno

Pokud se rádi procházíte městem a chcete si zajít prohlédnout zajímavou sbírku nožů, tak je to právě tady. Kde si můžete švýcarské nože v Brně prohlédnout zblízka. K dispozici jsou nože pevné i skládací a kapesní. Stačí si jen rozmyslet a následně se dobře rozhodnout, jaký nůž člověk potřebuje pro své budoucí plány. Nad čím vším je dobré se zamyslet před koupí nového nože jsme sepsali v tomto článku. Brno švýcarské nože jsou na této adrese k prohlédnutí, ale ty jsou i v naší horní tabulce.

Elegantní švýcarské nože Olomouc – švýcarské kuchyňské nože

V Olomouci se prodejna stěhovala a prozatím nemá svou pevnou adresu. Proto je dobré se tedy poohlédnout po novém švýcarském noži právě na internetu, kde je široký výběr a zákazník si může vybrat z mnoha eshopů podle hodnocení a ověření kvality. Švýcarské nože Olomouc mají eshop i na internetu a můžete si tak porovnat nabídku s ostatními eshopy jak do druhů zboží, tak jaká je i jejich kvalita.

Oblíbené švýcarské nože Praha – švýcarské nože cena

V případě, že si chcete udělat celodenní procházku po Praze za účelem prohlédnutí švýcarských nožů, tak si na to vyčleňte více času. Co jsme se dívali, tak švýcarské nože v Praze jsou na odlehlejších místech. Doporučujeme možná jen v případě, že by jste chtěli vidět na vlastní oči, jak vypadá gravírování laserem. O gravírování jsme psali pár řádků výše, kdy je možnost si na rukojeť pořídit něco speciálního, k čemuž bude mít pak obdarovaný člen rodiny pěknou vzpomínku.


Co se ještě hodí vědět

Následuje ještě pár věcí, které se hodí vědět pro upřesnění eshopových nabídek.

Ostří čepele

Nejlepší je se poohlížet po čepeli s hladkým ostřím a to z toho důvodu, že lze uříznout mnoho věcí. A ostří vroubkované je zase dobré na řezání lana a nebo různých věcí z kůže. Ostří kombinované kombinuje hladké i vroubkované, jen se o trochu déle brousí.

Materiál čepele

Je vyrobena z uhlíkové a nebo nerezové oceli. Uhlíková ocel se snadno brousí a lépe řeže, ale zase jsou náchylnější ke korozi. Pokud však budete nosit nůž v pouzdře, tak vám koroze zase tak moc nehrozí.

Materiál rukojeti

Rukojeti jsou většinou ergonomického tvaru u švýcarských nožů a dobře se s nimi manipuluje, i když otvíráte nůž jen jednou rukou. Celý nůž je pak lehký a jelikož se zavírá, tak je i dobře skladný, kdy jej můžete snadno přenášet jen v kapse u kalhot.


Jak vybrat švýcarský nůž správně?

Celý dnešní článek pojednával o různých pojmech a na co si dát pozor při výběru nového nože. Jak vybrat správně švýcarský nůž si můžete přečíst na celé této stránce, kde jsme i doporučili různé tipy. A hned na začátku článku je k dispozici velká tabulka, kde se srovnávají nože podle své kvality (sestaveno z recenzí od uživatelů).

Parametry švýcarské nože a testy – švýcarské zavírací lovecké nože (jak vybrat švýcarské nože)

Další informace a parametry švýcarských nožů jsou potřeba, pokud si chcete vybrat skvělý nůž. Ideální je vždy si přečíst recenze a další parametry od zkušených uživatelů, kteří již tento nůž vlastní. A proto jsme udělali souhrn uživatelských recenzí a testů pro snadnější přehled.


Ceny: Kolik by měl švýcarský nůž stát? (nejoblíbenější švýcarský nůž cena)

Tato kategorie vám zodpoví nelehkou otázku, kolik peněz je záhodno do nového nože investovat. Zařadili jsme tři kategorie, které jsou při výběru nože adekvátní k jeho ceně.

Cena švýcarského nože do 500 Kč s DPH – nejlevnější švýcarský nůž na ryby

První cenová kategorie spadá do 500 Kč a již za tuto cenu lze pořídit švýcarský produkt. Je zde ovšem nutno vědět, že za tuto cenu pořídíte švýcarskou kvalitu, ale nůž bude mít omezenější počet funkcí.

Cena švýcarského nože od 500 Kč do 2000 Kč s DPH

Zde již máme velmi solidní možnosti výběru kvalitního nože švýcarského. Vybírat se dá z mnoha produktů a množství funkcí je také na dobrém počtu. Občas se stane, že do této cenové kategorie spadnou i výrazně dražší produkty, pokud je nějaká bonusová akce se slevou. Stačí jen pravidelně sledovat některé větší eshopy.

Cena švýcarského nože nad 2000 Kč s DPH

No a zde již máme to nejlepší, co si můžete pořídit. U této skupiny si již můžete zakoupit i rozkládací nože o vysokém počtu funkcí. A to už je v podstatě taková malá dílnička pro každého kutila. O kvalitních materiálech není pochyb a většinou mají tyto švýcarské nože zabudovanou nějakou prémiovou funkci, kterou oceníte.


Švýcarský nůž: Recenze a popis TOP 5 produktů

A nyní si projdeme pětici nejprodávanějších švýcarských nožů. Tyto nože na předních příčkách byly vybrány z analýz uživatelských recenzí a dalších hodnocení. Následující nože švýcarské měly velice dobré výsledky kvality a zde jsou.

Profesionální švýcarský nůž rescue tool záchranářský – švýcarský záchranářský nůž (top švýcarské nože)

Jedná se o speciální záchranářský nůž, který vás dokáže podržet v každé svízelné situaci. Funkce záchranářský nůž se vám zejména hodí při vysokohorských výletech, když bude potřeba někomu pomoci a nebo při různých extrémních sportech. Švýcarský rescue záchranářský nůž obsahuje velkou čepel s kombinovaným ostřím. Důležitá je také možnost otvírání rescue nože jen s jednou rukou a nechybí ani očko pro zavěšení. Profesionální švýcarský nůž záchranářský využijete například i v případě, že potřebujete rozbít sklo auta, přeříznout bezpečnostní pásy a nebo dokonce i přeřezat sklo. Nůž v noci svítí, aby byl dobře viditelný.

Nože Victorinox s pojistkou – švýcarské armádní nože (kapesní švýcarské nože)

Jakmile děláme s nožem náročnější práci, tak se hodí i bezpečnostní pojistka. Máme tak záruku toto, že se nám nebude nůž zavírat při použití větší síly.

Swiss outdoor pouzdra

Pořádný nůž chce samozřejmě i kvalitní pouzdro. Těch je na výběr z velkého množství z různých materiálů a tvarů.

Broušení je důležité

S tupým nožem toho moc neuděláme a proto je potřeba ho jednou za čas nabrousit. Věnovali jsme tomu jeden velký článek, kde je i popsáno, jak správně nabrousit nůž. Při broušení je dobré mít prázdný stůl a dostatečně prázdný prostor.

Speciální nástroje brousky

Dají se pořídit i speciální přenosné brousky, díky kterým budeme mít rychle a kvalitně naostřeno.

Správná délka čepele – délka o velikosti nože victorinox

Při vybírání nože si vybíráme i ideální délku čepele. Délka je zásadní podle druhu použití nože. Jiná délka je na detailnější práci a jiná délka je na fyzicky náročnější práci.

Osobní tašky pro brousky alox rangergrip

Na brousky se dají sehnat i speciální tašky. Tyto osobní tašky sebou do přírody jsou ideální o velikosti kapesního tvaru. Dovnitř si můžeme dát různé nástroje a další potřebné zboží na broušení.

Kapesní nůž na klíče – osobní multifunkční sport nože na klíče

Menší nože si můžeme dát i na klíče. Veškeré klíče totiž nosíme všude sebou a proto si na klíče dáváme i větší pozor. Nůž se nám během dne může kdykoliv hodit.

Další novinky a zajímavosti na eshopech

K dispozici jsou na eshopech i další zajímavé věci, které se nám můžou hodit. Na skladě jsou tak různé zajímavé věci. V košíku lze zvolit doprava.

 • nože victorinox rangergrip sport zboží různá délka o velikosti kapesní, zdarma pdf manuál
 • výrobci nabízejí přes eshopy různé produkty skladem, dá se porovnat zboží v košíku
 • skladem i různé barvy – červený, černý, tmavě červený, světle červený, reflexní červený
 • značky mikov, victorinox, kapesní nůž skladem hunter, různé varianty na skladě i nůžky
 • v košíku se vybírá doprava, zboží do košíku, srovnání v košíku, doprava v košíku, info v košíku
 • verze rangergrip victorinox, sport alox huntsman, kapesní nůž mikov, zajímavé produkty i výrobci
 • nože victorinox na skladě, kapesní nůž mikov skladem, rangergrip sport vhodná délka, košík skladem
 • zajímavé možnosti košíku, pdf zdarma, sport barva červená, alox victorinox na klíče, doprava v košíku
 • victorinox hunter skladem, k dispozici jsou i brousky, facebook stránka nože, zajímavý výrobce
 • facebook manuály zdarma, pdf zdarma, různí výrobci, oblíbené barvy světle červená a tmavě červená
 • sport rangergrip victorinox na skladě, ideální délka, vhodná délka do přírody i délka do pouzdra
 • každý výrobce má jiné sport nože, victorinox má bohatý výběr, doprava se vybírá v košíku

Švýcarské nože Swiza švýcarský kapesní nůž – nejlepší švýcarské nože

Jedná se o užitečné multifunkční nože s moderním designem, kde je zejména zakřivená silueta do ergonomického tvaru. Uživatel tak získává lepší uchycení, ale hlavně mnohem snadnější přístup ke každému nástroji, který nůž Swiza poskytuje. Navíc pokud jste levákem, tak je pro vás Swiza nůž ten správný produkt. Pojistka je integrována ve střence, takže stačí pouze stisknout logo. Celkově se nože velmi dobře drží díky upravené rukojeti pro snadnější uchopení. Čepel je vyrobena z nerezové a tvrdé oceli 440 57 HRC.

Každý švýcarský nůž má takové funkce, které nám pomůžou v různých situacích.

Kvalitní švýcarský nůž oceníme až v přírodě, kde se na něj můžeme spolehnout.


Švýcarské nože Victorinox Spartan – elegantní švýcarský nůž Victorinox (profesionální švýcarské nože – nejoblíbenější švýcarské nože)

Nůž Victorinox Spartan je ideálním řešením pro každodenní nošení. Čepel je ideální velikosti pro nakrájení chleba, snadno s ní otevřete krabice a obaly všeho druhu. Zároveň s ní snadno rozříznete dopis a v lese si snadno uříznete větvičku. Šroubovák i otvírák funguje bezvadně a další funkce jsou taktéž k dobru. Švýcarské nože Victorinox Spartan jsou dobrým pomocníkem pro každou příležitost. Švýcarský nůž Victorinox Spartan je jedním z nejprodávanějších nožů v této kategorii, můžou za to i velice kladné recenze spokojených zákazníků a dlouhodobých uživatelů.

Švýcarské nože Wenger – švýcarský multifunkční nůž (top švýcarský nůž wenger – nejkvalitnější švýcarské nože)

Nůž Wenger je velmi kvalitní multifunkční kousek od výrobce Wenger. Nabízí množství užitečných nástrojů, které se hodí pro každý výlet. Švýcarské nože Wenger mají zabudované multifunkční kleště, pilníček na nehty, šroubováček, otvíráky, nůžky, pilku, vývrtku a pár dalších věcí. Čepel je vyrobená z nerezové oceli a rukojeť je v ergonomickém tvaru pro snadné uchopení nože. Pro zavěšení nože Wenger švýcarské kvality můžete využít kroužek. Nůž je vybavený i pojistkou pro snadnější manipulaci.

Victorinox Handyman nůž švýcarský – švýcarské lovecké nože (švýcarský nůž heureka – švýcarské nože heureka)

Je velmi dobře zpracovaný nůž z kvalitních materiálů. Handyman Victorinox poskytuje hodně funkcí při zachování malých rozměrů a všechno funguje naprosto správně. Victorinox Handyman je vhodný jak pro muže, tak i pro ženy, kdy se hodí na pracovní věci denního charakteru. Obsahuje jak pilník na nehty, tak i pilník na kov a zároveň pilku na kov i pilku na dřevo. Handyman nůž má malou i velkou čepel, všechny otvíráky, vývrtku, nůžky, pinzetu a nerezový kroužek na klíčenku. Prostě takový malý nožík ideální do denního provozu. V horní tabulce se překlikneme na srovnávací portál heureka, kde jsou další alternativy.

Multifunkční švýcarský nůž je jedním z nejoblíbenější nožů pro každodenní použití.

Úplně nahoře v tomto článku je velká tabulka recenzovaných švýcarských nožů. Najdete tam srovnání TOP 10 švýcarských nožů té nejvyšší kvality. Rozkliknutím odkazů jdou zjistit další důležité informace, jako jsou nejlepší ceny a dostupnosti v obchodech. Vše bylo hodnoceno podle recenzí a hodnocení zákazníků.


Švýcarský nůž: Pár slov o švýcarských nožích na závěr

Jsme moc rádi, že jste si přečetli celý článek až sem a mohli jste být u toho, jak si vybrat kvalitní nůž švýcarský. Dali jsme vám k dispozici spoustu informací ohledně těchto nožů. Celý náš tým Nejkvalita.cz je moc rád, že vás se všemi těmito informacemi mohl na tomto webu seznámit a švýcarský nůž můžeme doporučit jako kvalitního pomocníka. S dnešním článkem věříme, že si vyberete dobrý nůž a že s ním budete dlouhou dobu spokojení. Na horní části tohoto článku máte přiřazenou tabulku, kde si můžete projít TOP švýcarské nože. Děkujeme za pozornost a budeme se na vás těšit v dalším článku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *