Menu Zavřeno

Victorinox nože

victorinox nože recenze analýzy testy parametry

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Dnešní téma Victorinox nože bude další z dílů skládačky, kde si vybíráme z kvalitních nožů. Zakladatelem této společnosti je Karl Elsener. Původně se věnoval čistě vývoji dokonalého vojenského nože a postupně začal přidávat další věci, které ulehčovali práci a denní potřeby tehdejších lidí. Nejprve se začalo řešit odlehčení nože, aby nebyl příliš těžký. Následně začal přidávat další pomůcky jako je například otvírák na konzervy, vývrtku a rydlo. Tento Victorinox nůž začal mít velký ohlas a lidé s ním byli velmi spokojení. Nože Victorinox se tak začaly dostávat do povědomí lidí, kteří potřebovali pro práci nůž Victorinox s několika funkcemi navíc.

Dnes je Victorinox jeden z největších výrobců nožů v Evropě a to hlavně díky jeho kvalitě. Můžete si tak vybrat z široké nabídky nožů, kdy jsou nože podobné, ale každé má malinko jiné využití, jiné funkce a tím pádem se každý hodí i na trochu jiné věci. Podrobnosti se dnes dozvíte v tomto článku, kde si spolu projdeme i jak si vybrat ideální Victorinox nůž přesně pro vaše každodenní potřeby. Victorinox značka vás nezklame a na výrobky se můžete spolehnout po řadu let.

Victorinox nože: Žebříček TOP 10 nejlepších Victorinox nožů podle analýz, testů, hodnocení a recenzí zákazníků

V této přiložené tabulce máte souhrn a náš výběr nejkvalitnějších nožů Victorinox. Produkty jsou seřazené v tabulce podle analýz nejlepší Victorinox nože. Prošli jsme nespočet recenzí zákazníků a vybrali jsme ty produkty, které měly nejkladnější hodnocení. V přiložené tabulce se nachází TOP 10 Victorinox nožů s velice dobrým hodnocením od zákazníků. Ti s nimi mají bohaté zkušenosti a díky tomu o nich mohli napsat recenze podle svého uvážení. Po rozkliknutí se můžete přesměrovat na portál srovnávání, kde si můžete najít další informace o zboží a zobrazit ceny v eshopech.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Victorinox RangerGrip 79Victorinox RangerGrip 79*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Victorinox Rescue Tool Záchranářský nůžZáchranářský nůž Victorinox Rescue Tool*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Victorinox CamperVictorinox Camper*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Nůž Victorinox SwisschampNůž Victorinox Swisschamp*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Victorinox SpartanVictorinox nůž Spartan*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Nůž Victorinox Classic SDNůž Victorinox Classic SD*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Nůž Victorinox Outrider Nůž Victorinox Outrider*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Nůž Victorinox Huntsman červenýNůž Victorinox Huntsman červený*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Nůž Victorinox Forester WoodNůž Victorinox Forester Wood*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Nůž Victorinox ClimberNůž Victorinox Climber*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Nejlepší nůž Victorinox

Nože Victorinox jsou kvalitní všechny a nelze tedy říct, že některý z nich je právě ten nejlepší. Spousta lidí má na svůj budoucí výběr nože jiné nároky a právě proto je vyráběno více druhů těchto nožů, kdy se každý hodí malinko na něco jiného. V dnešním článku si o všech jejich vlastnostech řekneme, aby byl nejlepší nůž Victorinox právě podle těch potřeb, které potřebujete. Jde také o to, kolik funkcí by podle vás měl váš budoucí nůž mít a zda je všechny dokážete využít. Čím vícero funkcí Victorinox nůž má, tím je to samozřejmě lepší. Stojí pak ale i víc peněz.

Multifunkční nůž Victorinox

Nože multifunkční Victorinox jsou vybaveny širokou škálou různých nástrojů, které vám dokážou pomoci při vašich běžných činnostech. Ono se možná může zdát, že to člověk nepotřebuje, ale opak je pravdou. Kolikrát se stane, že si člověk řekne, kdybych měl nyní aspoň malý nůž, tak bych to vyřešil snadno. A multifunkční nůž Victorinox je k těmto účelům naprosto ideálním pomocníkem. Tato značka nožů totiž obsahuje spoustu zajímavých a pomocných nástrojů jako například nůžky, pilník, šroubovák, kleště, pilník a další věci. A pokud se vám časem ztupý, tak si jen dokoupíte brousek a naostříte do původního stavu.

Sada nožů Victorinox

Victorinox nože sada jsou velice oblíbeným zbožím zejména pro naše domácí kuchaře a kuchařky. Tato speciální sada nožů od značky Victorinox bude ve vaší kuchyni velice dobrým pomocníkem při vaření různých pokrmů. Nože Victorinox sada můžete mít uloženy v plastovém a nebo ve dřevěném bloku. Všechny nože oplývají perfektně udělaným ostřím, kdy budete mít pocit jako by jste při krájení měli kouzelnou moc a manipulace s potravinami vám půjde snadno od ruky. Nože jsou vybaveny antibakteriální rukojetí, proto nemá usazování špíny vůbec žádnou šanci. V momentě, kdy porovnáte s běžnými noži z obchoďáku, uvidíte ten velký rozdíl.

Řeznické nože Victorinox

Krom kuchyňských nožů má značka Victorinox ve svém portfoliu i řeznické nože Victorinox. Ty jsou díky své vynikající funkčnosti a precizní kvalitě prodávané po celém světě s velkým ohlasem. Zejména série Fibrox byla speciálně vyvinuta pro potřeby řezníků. Krom toho, že čepel je velmi odolná, tak mají ergonomicky tvarovanou a protiskluznou rukojeť z TPE plastu. To ale není všechno, řezníci mají k dispozici ještě nože bourací, na párání a na stahování. A jako třešničkou na dortu jsou pak nože řeznické se speciální rukojeti ze dřeva. Zpracovávání potravin se pak pro vás stane jednak bezpečné, ale hlavně velmi pohodlné.

Victorinox kuchařský nůž

V tomto případě jde zejména o tvrdé a rovněž širší kuchařské nože, které jsou pro tuto činnost dostatečně účinné. Když držíte rukojeť, tak Victorinox kuchařský nůž zachovává dostatečnou vzdálenost mezi prkénkem a vašimi prsty. Tím pádem je krájení i větší porce masa naprosto bezpečné a nemůže se stát, že si někde zapomenete prsty. Kuchařské umění s těmito noži oceníte zejména při porcování, kdy se s dokonalým ostřím velmi snadno manipuluje a povrch řezu je vždy hladký a přesný. Tímto zabráníte hlavně tomu, aby z krájeného masa nedocházelo k úniku šťávy. S jinými noži je maso příliš otlačené a v podstatě vyždímané od šťávy, která pak při pečení masu schází.

Victorinox kuchyňské nože

Známý sortiment kuchyňské nože Victorinox je opravdu široký a každý si v něm najde to své. Tradičně již patří k populárním vánočním dárkům, což ocení nejeden nadšenec kuchařského umění.  Victorinox nože kuchyňské vám svou kvalitou velice rychle přejdou do ruky, kdy zjistíte, že oproti běžným nožům z obchodního domu jsou úplně na jiné úrovni. K dispozici jsou a výběr rukojeti z různých materiálů. Buďto se jedná o rukojeť palisandrovou, dřevěnou a nebo plastovou. Díky ergonomickému tvaru si na ně rychle zvyknete a vaření se stane radostí. Nože Victorinox kuchyňské mají perfektní ostří s jehož pomocí nepomačkáte krájené maso. To je důležité z toho důvodu, že maso pak neztrácí šťávy, které se dají velice dobře zužitkovat při pečení v troubě.

Univerzální kuchyňský nůž

Využijete zejména na krájení a nebo porcování velkých surovin. Výhoda spočívá ve velikosti čepele s prohnutou špičkou, kdy se vám například maso bude krájet velmi dobře. Na druhou stranu s ním nelze moc dobře krájet pečivo a nebo filety.

Victorinox nůž na pečivo

Většinou je vybaveno zoubkovým ostřím, se kterým nakrájíte pečivo velmi snadno, ale hlavně se s tímto ostřím pečivo vůbec nezdeformuje a zachovává si tak svůj čerstvý a nadýchaný tvar.

Victorinox nůž na chleba

Zde platí to samé, co u pečiva. Když si z pekárny přinesete čerstvý chléb, tak se při použití nože Victorinox určeného pro pečivo chleba vůbec nedrolí a ani nemačká. Nůž chleba snadno nakrájí díky tvarovanému ostří.

Victorinox nůž na maso

Nůž na maso Victorinox slouží především k porcování masa. Pomůže vám k tomu ostrá čepel, která má střední šířku, což je pro toto použití tak akorát a díky stabilitě padne i velmi dobře do ruky, kdy máte pocit dokonalé kontroly nad surovinou.

Victorinox nůž na rajčata Victorinox Swissclassic

Nože rovné jsou zde správnou volbou s dokonalým ostřím, kdy rajčata nemačkáte, ale nakrájíte takovým způsobem, že z nich neteče šťáva. Oblíbené jsou zejména nože keramické. Dále je zde super, že se nůž nemusí v podstatě vůbec brousit, ostří vydrží roky ve skvělé formě.

Victorinox nůž na zeleninu a ovoce

Buďto se můžete setkat s ostřím lehce zoubkovaným a nebo úplně rovným, pod kterým se zelenina snadno krájí a vůbec nemačká jako u jiných nožů.

Victorinox nůž na sýr

Čepel je zde samozřejmě nerezová a rukojeť je vyrobena z kvalitního plastu, kdy při krájení sýrů musíte mít v ruce pocit lehkosti a pomalým pohybem sýr snadno nakrájíte.

Filetovací nůž Victorinox

Při filetování je velmi důležité, aby váš nůž měl úzkou a tenkou čepel. Jenom pak vám to půjde snadno a hlavně rychle.

Brousek na nože Victorinox

Pokud chcete být opravdový profík, tak své nože brousíte po každém jejich použití, aby byly vždy připravené na další práci. Brousek na nože Victorinox se v prostředí domácím však tak často brousit nemusí jako někde ve velké restauraci. Záleží jak moc své nože používáte, ale v domácím prostředí většinou stačí nabrousit jednou za dva týdny a všechno je v pořádku. Brousek na nože používejte tak, že hřbet nože natočíte směrem od sebe v úhlu 20 stupňů. Následně přetáhnete ostří nože po obou dvou stranách, ale na brousek vůbec netlačte, stačí jen lehce přejet. Těmito pohyby dosáhnete brouskem správného ostří u každého nože Victorinox.

Nůž Victorinox s pouzdrem

Pouzdro na nůž Victorinox je velice dobrým pomocníkem, když se chystáte vyrazit někam ven například do přírody a nebo hluboké divočiny a potřebujete mít nůž neustále po ruce. V takovém případě je ideální kožené pouzdro. Nůž Victorinox s pouzdrem vám v takové divočině přijde velice vhod. Ideálně když máte pouzdro připevněné za opaskem, to se pak s nožem manipuluje velmi rychle. Navíc kožená pouzdra jsou elegantním a praktickým doplňkem. Pak máte možnost si pořídit ještě sportovní nylonové pouzdro, ale kůže je prostě lepší i líp vypadá. Díky pouzdru na nůž se do něj nedostávají nečistoty, než když jej máte uschovaný například někde na spodní části tašky a nebo batohu.

Victorinox nůž výprodej

Jednou za čas se oplatí u některých známějších a větších eshopů sledovat výprodejové akce nožů Victorinox. Čas od času tam totiž lze narazit na velmi zajímavé kousky, které stojí o dosti méně. Přitom jsou jako nové a samozřejmě typické kvality, jen je prostě eshopy potřebují dostat ze skladu. Victorinox nože výprodej se dají sehnat i kousky s poloviční cenou, na to ale musíte mít i kapku toho štěstí, kdy jsou tyto kvalitní nože celkem rychle vyprodány. Zejména na vánoce jsou dobrou akční skupinou Karambit produkty.

Nože Victorinox Brno

V Brně můžete narazit na pár obchodů, kde si můžete zajít zakoupit nože Victorinox. Zároveň si je můžete i prohlédnout a prodiskutovat s ochotnými prodavači. V kamenném obchodě je nevýhoda pouze ta, že si za nože Victorinox Brno budete muset připlatit. Na internetu najdete ceny pochopitelně levnější. V horní části tohoto článku máte tabulku s nejlepšími Victorinox noži a můžete si vybrat kousek přesně podle vašich představ.

Victorinox nože Praha

V Praze je známých obchodů s noži Victorinox bohaté zastoupení a výběr je samozřejmě široký. Nože Victorinox Praha jsou hodně vyhledávány zejména turisty, pro které není problém za kvalitní nůž dát větší peníze. Často to funguje tak, že si chtějí odvést nějaký hodnotný suvenýr, tak proč si nekoupit zrovna kvalitní nůž. V Praze totiž platí, že věci jsou tak nějak dražší a u nožů Victorinox to platí dvojnásobně, když chcete mít opravdovou kvalitu. Výhodnější je však koupit si nůž někde na eshopu, jako jsme pro vás sestavili tabulku v horní části článku.

Victorinox nože akce

Zajímavou věcí je také to, že jednou za čas se pořádají výprodejové akce u některých eshopů. Pokud si například koupíte nůž Victorinox v nějaké zajímavé akci kolem vánoc, tak dostanete ještě další bonus v podobě pěkného dárku třeba pro manželku a nebo menší drobnost, která rovněž potěší. Nože Victorinox akce bývají také často po vánocích, kdy jsou různé výprodeje a v akci se kolikrát najde i zajímavý balíček s přidaným zbožím, pokud například chodíte rádi do lesa a nebo jezdíte na rodinné výlety do přírody.

Z čeho to vlastně je

V eshopech se ještě zaměřte i na informace kolem čepelí a rukojeť, kde se dají přečíst další informace o volených materiálech.

Čepel

U čepele je podstatný materiál, ale také i tvar nože. Dnes se již vyrábí většina nožů z kvalitních materiálů (nemluvíme teď o produktech za pár korun). Zmínit je dobré uhlíkovou ocel, která má vynikající ostří a není náročná na údržbu. Dlouhé a úzké čepele jsou na ryby, na maso a na další věci jsou dobré čepele širší.

Čepel krátká

Je výhodná pokud chcete pracovat se dřevem. Máme tím na myslí například něco vyřezávat ze dřeva, s krátkou čepelí to půjde snadno.

Čepel dlouhá

Pro veškeré činnosti, které můžete s nožem provádět. Krátké čepele jsou výhodné pouze tam, kde potřebujete mít obratnou ruku pro menší věci jako je například zmíněné vyřezávání.

Rukojeť

Jsou zde dva pohledy, kdy ten první je volbou přírodních materiálů. A tím je například exotické dřevo. Což vypadá velmi dobře, jen je dobré si dát pozor na to, aby bylo dobře napuštěné, jinak může nabobtnat a popraskat. Druhá skupina je plastová, kde je zase důležité, zda je povrch opatřen protiskluzným materiálem, pokud máte mokré ruce.

Pouzdra

Pokud na svém noži nemáte vyloženě klip, tak je dobré jej nosit v pouzdře. U pevných nožů a většinou těch větších je pouzdro nezbytné. Na výběr jsou pouzdra různá, ale nejideálnějším je pouzdro kožené.

Pouzdro kožené

Ideální je pouzdro kožené, které uvidíte i nejvíce používané.

Pouzdro plastové

Je také možnost, jak nosit pevný nůž. Pouzdro plastové ale není zase tak elegantní jako pouzdro kožené.

Nože Victorinox ocel

Při výrobě těchto nožů se samozřejmě používá ocel té nejlepší kvality. Nože Victorinox se díky této kvalitní oceli s názvem Dauphinox staly jedny z nejlepších nožů. Krom železa obsahuje další prvky jako je uhlík, mangan, chróm, molybden a křemík. Kvalita záleží také ale i například na způsobu kalení oceli. Nerezová ocel má proti korozi výhodu, nelze však říct, že odolnost je na 100%. Celkově vzato je ale dobré mít nůž z nerezové oceli, přece jen odolnost proti korozi je pak znát.

Nejčastěji se jedná o tyto oceli

Zde jich máme pár vyjmenovaných i s jejich přednostmi.

Ocel 420

Je základní nerezová ocel, která má menší obsah uhlíku. Je velmi odolná proti korozi

Ocel ATS-34

Nerezová ocel z Japonska velmi výtečné kvality, ale vyžaduje časté čištění.

Ocel 154CM

Jedná se o velmi tvrdou ocel, která se například používá pro velké lovecké nože.

Ocel VG-10

Ocel s vysokým obsahem uhlíku je ideální pro nejlepší nože do kuchyně. Perfektně si totiž udržuje trvanlivou ostrost.

Ocel H1

Nejlepší druh oceli pro použití nožů v lodní dopravě, kdy je uhlík nahrazen dusíkem a má vysokou odolnost proti rychlému opotřebení.

Ocel 13C26

Chromová ocel s vysokou odolností proti korozi. Oceníte zejména vysokou tvrdost a nože z této oceli vydrží opravdu hodně.

Další oceli pro nože Victorinox

Každá ocel má malinko jiné kvality, ale vesměs jsou pro výrobu nožů spolehlivé.

Nejlepší kvalitní nože do lesa

Jsou takové, které mají různé funkce a nejsou jen pevné nože s jednou čepelí. Když se podíváme na victorinox, tak máme u každého nože různé funkce, které můžete využít pro spousty prospěšných věcí. Jakmile jdete do lesa, tak nejlepší kvalitní nože jsou takové, které vám nabídnou vše, co v lese potřebujete. Je to například i taková pilka, se kterou si můžete přijít na větší větev. Menší a větší čepel má zde také své využití. A k tomu máte ještě další funkce, které se rovněž hodí.

Houbařský nůž se štětcem

V případě, že chodíte do lesa zejména na houby, tak nůž se štětcem je pro vás ideální volbou. Kolikrát totiž nacházíte houby pod jehličím a nebo pod trávou. Aby člověk nemusel každou houbu ometat prsty, tak se vždy sejde štětec, pomocí kterého si houbu očistíte. Ideální je například houbařský nůž Bushman, Opinel, Leopard a k tomu je dobré mít i nůž s pouzdrem. U některých výrobců si dokonce můžete na nůž vyrazit i své jméno, což je určitě zajímavý bonus ke koupi houbařského nože.

Nůž na houby se jménem a věnováním

Když vám na noži nestačí jen kartáček, tak můžete mít i jméno a nebo už i vyloženě nůž na houby s věnováním. Kdy na takový nůž necháte napsat něco zajímavého a nebo pokud je to dar, tak pěkné věnování, aby si na vás obdarovaný vždy vzpomněl. Je to velmi pěkné gesto a často se tyto dárky dávají svým nejbližším na vánoce a nebo na narozeniny. Kolikrát to dělají i různé firmy, kdy pro své lepší zákazníky dávají něco takto hodnotného jako dobrou vzpomínku.

Victorinox nože Rosler reklamní a dárkové předměty

Pokud máte firmu a chcete svým prémiovým zákazníkům udělat radost, můžete si pořídit reklamní předměty Victorinox nože Rosler. Nejde jen o obyčejné nože, ale mají originální provedení a nápaditý potisk, který si můžete i sami navrhnout. Dárkové předměty Rosler sází zejména na zajímavý potisk, kdy si tam můžete natisknout logo svého podniku, text a nebo nějakou jednoduchou grafiku. K tomu je využíváno nejmodernější techniky, aby byla kvalita znát i po delší době používání.

Victorinox nože jako vánoční dárky

Velice oblíbeným je darovat kvalitní nůž členům rodiny, kdy se zavděčíte vždy. Nože mají spoustu využití i v každodenním životě, proto jsou tolik oblíbené.

Jak vybrat Victorinox nože správně?

V dnešní článku jsme se zaměřili na to, jak vybrat Victorinox nože správně. Ale stačí když se jen podíváte do tabulky v tomto článku nahoře a tam jsou seřazené nože podle kvality. Můžete si tam vybrat jakýkoliv nůž Victorinox a volba bude správná.

Jak dlouho vydrží Victorinox nože

Nože této kvalitní značky vydrží hodně. Je to z toho důvodu, že tyto nože jsou vyrobeny precizně a obsahují pouze kvalitní materiály.

Co si nevybírat

Vyvarovali bychom se vyloženě levným nožům, které se tváří jako Victorinox, ale jsou to jen napodobeniny. Poznáte to snadno, kdy konstrukce vůbec nesedí a želízka jsou rozhoupaná do všech stran.

Victorinox nože napodobeniny

Většinou vás budou chtít nalákat stánkový prodejci a nebo někde venku, kde bývají velké akce nebo přehlídky. Tam je možno tyto napodobeniny koupit. Na internetových a ověřených eshopech je to nemožné.

Parametry Victorinox nože a testy

Většinu informací a parametrů Victorinox nožů najdete v tomto článku a nebo se pomocí tabulky v horní části proklikněte na další portál, kde si můžete zboží opět srovnat a vybrat to nejlepší možné pro vaše potřeby. Níže si můžete přečíst i recenze těch nejpopulárnější nožů Victorinox. Je to výtah ze souhrnu uživatelských testů a recenzí pro rychlejší a snadnější výběr kvalitního nože.

Ceny: Kolik by měl váš nový Victorinox nůž stát?

Nyní zde přejdeme k cenám, kdy si povíme kolik by měly které nože stát při zohlednění jejich kvality. Nemusíte investovat velké částky do koupi nového nože. Stačí si je uvědomit, co od nového pomocníka vyžadujete.

Cena Victorinox nože do 500 Kč s DPH

První cenovou laťku jsme nastavili na 500 Kč, kdy se dá za tyto peníze sehnat kvalitní nůž, ale jen s opravdu základními funkcemi. Nůž si za tyto peníze pořídíte kvalitní, ale je to prostě jen určitý základ, kde není žádné větší množství funkcí.

Cena Victorinox nože od 500 Kč do 1500 Kč s DPH

U nožů Victorinox, kde se cena již pohybuje od 500 Kč nahoru, si můžete vybrat z bohaté nabídky nožů, které již mají rozšířené funkce a spousta dalších zajímavých věcí. Stačí si to jen všechno projít a rozhodnout se, co vám bude v této cenové kategorii vyhovovat nejvíce. Pokud někde narazíte na zajímavou akci, tak se můžete potkat i s tím, že natrefíte na zlevněné drahé produkty, které tím pádem spadnou do této cenové kategorie.

Cena Victorinox nože nad 1500 Kč s DPH

A tato třetí kategorie již pojednává o těch dražších nožích, kde ale máte k výběru spoustu zajímavých kousků jak svou kvalitou, tak i množsvým prvotřídních funkcí pro každého, kdy si můžete navolit perfektní kombinace. Victorinox nože v této cenové skupině se již můžou pochlubit vysokým množstvím funkcí, kdy už můžete mít u sebe kapesní náhradu za vaši dílnu a nebo garáž. Navíc můžete u této cenové skupiny najít další perličky, které váš u nože překvapí.

Nože Victorinox recenze: Popis TOP nejprodávanějších produktů

A teď se právě dostáváme k nejprodávanějšímu zboží v této kategorii kvalitních Victorinox nožů. Následující nože jsou vybrány podle analýz uživatelských recenzí. Uživatelé si je pochvalovali a ve svých recenzích doporučili i dalším zájemcům o nože značky Victorinox.

Victorinox nože Hunter

Nože Victorinox Hunter jsou bezvadně vybavené nože do lesa a pro myslivce. Nový nůž Victorinox Hunter XT má zajímavě řešenou pilku a je velice dobrým pomocníkem při opracovávání masa. Nůž Victorinox Hunter má speciální konstrukci, která dovolí svému majiteli jednoruční a snadné otvírání čepelí. To se hodí v případech, kdy druhou ruku zrovna potřebujete k jiným věcem. Victorinox nůž Hunter je v podstatě nová řada loveckých nožů, která je vylepšená o řadu doplňujících funkcí, o které si uživatelé dlouho psali. Victorinox jim vyšlo vstříc a nože se upravili pro jejich potřeby do přírody.

Nůž Victorinox Rangergrip 79

Victorinox představuje záruku vysoké kvality a u tohoto nože to nebude jinak. Victorinox nůž Rangergrip 79 je precizně vyrobený multifunkční nůž, kdy ho lze skvěle uplatnit v každé situaci. Obsahuje dvanáct různých funkcí jako jsou například pilka na dřevo, otvírák na konzervy a láhve, šroubovák, pinzetu a další. K solidním funkcím patří i pojistka čepele, která se vždy hodí u každého lepšího nože. Nůž má zajímavou ostrost, kdy přeříznete i věci většího průměru, přitom se dobře drží a z ruky nijak neutíká. Naprosto ideální zavírací nůž s vícero čepelemi.

Nůž Victorinox Forester Wood

Hodně dobrý nůž na vysoké úrovni kvality, kdy máte i doživotní záruku v případě, že najdete výrobní vadu. Nůž Victorinox Forester Wood vám vydrží spoustu let a budete s ním spokojení, kdy i po těch letech je na něm znát kvalitní zpracování. Spousta lidí napsala, že je to takový ideální nůž na chození do divočiny, kdy neobsahuje nadbytečné věci, které vůbec nevyužijete. Nikde se nic nevyklání jako tomu je u levnějších nožů a na nůž je spolehnutí i při náročnějších pracovních situacích. Doporučuje se přikoupit i pouzdro pro snadné nošení v přírodě.

Nůž Victorinox Camper

Tento Camper nůž k vám dojde z výroby skvěle naostřený, což snadno poznáte již při prvním použití. Nůž Victorinox Camper má výborně vyváženou pružinu, kdy je na jednotlivá želízka perfektně vyvážená. Proto se nemůže stát, že si zlomíte nehet, ale nejde to ani zase velmi zlehka. Je to prostě takový ideální střed, kdy je to přesně tak akorát. Tedy zavírání a otevírání želízek vám půjde snadno a bez problémů. Camper nůž Victorinox má parádní strojírenské zpracování, nic se zde nevychyluje a všechno je zarovnané tak, jak to má u kvalitního nože být. A k tomu všemu má nůž ještě i dobrou cenovku.

Záchranářský nůž Victorinox Rescue Tool

V případě, že jste hasič, patříte k záchranným složkám a nebo jen prostě jezdíte celé dny autem, tak vám tento záchranářský nůž Victorinox Rescue Tool doporučujeme zakoupit. Jendou jsme byly na přehlídce, kde hasiči ukazovali, jak je snadné pomocí tohoto nože dostat bezpečně člověka z auta ven. Nejen, že to bylo snadné, ale hlavně velmi rychlé. Rescue Tool záchranářským nožem se snadno rozbije sklo, lze jej i pilkou rozřezat. Pokud nelze použít boční okénko, tak jde vyříznout velké čelní sklo. Když si uvědomíme, že by se nám mohlo cestou autem něco přihodit, tak bez tohoto nože by to bylo velmi složité. Záchranářský nůž je bezpochyby důležitým pomocníkem při různých situacích.

Nůž Victorinox Climber

Climber nůž značky Victorinox je oblíbený zejména u žen a to možná z toho důvodu, že jeho nůžky jsou vyrobeny kvalitně. Za zmínku stojí i dobře fungující pinzeta a párátko. Obsahuje i háček na nošení balíků, což se může hodit každému, stejně jako vývrtka. Nůž Victorinox Climber může posloužit i jako velice dobrý dárek pro své nejbližší a zejména ženy ho ve své kabelce ocení jako dobrého pomocníka. Tento Climber nůž je velice praktický a víceúčelový produkt švýcarské kvality.

Nůž Victorinox outrider

Outrider nůž je další z této řady, kde na vás čeká vysoká kvalita zpracování a zvolených materiálů. Krom doživotní záruky má nůž Victorinox Outrider optimální skladbu nástrojů pro každodenní použití. Outrider padne úplně krásně do ruky a k tomu má ještě bezpečnostní pojistku hlavní čepele, aby se nemohlo nic stát. Outrider Victorinox se může chlubit výborným poměrem cena a výkon. Dobrý pomocník při cestování a nebo pěší turistiku. Zajímavé je i to, že si nůž drží poměrně statečně svou ostrost.

Nůž Victorinox swisschamp

Malinko robustnější nůž Swisschamp je pro opravdové hračičky. Nůž Victorinox Swisschamp už má větší množství funkcí a to konkrétně 33, kdy již máte cokoliv, na co si vzpomenete. Do velké ruky vám padne nůž ideálně, pokud máte ruce menší, tak si budete chvíli zvykat na větší rozměry. Nůž se hodí pro denní použití a funkce nože se dají i využít pro různé alternativní potřeby. Někteří lidé ho používají i jako švýcarský armádní nůž, kdy je pro tyto účely dobrým pomocníkem. Malý i velký nůž jsou vyrobeny z kvalitní nerezové chrom molybdenové oceli. Celkově se jedná o bohatě vybavený nůž, který je snem každého kluka i muže.

Victorinox nůž Spartan

Nůž Victorinox Spartan je samozřejmě dobré kvality, jen zde nemůžete očekávat hitparádu funkcí, které by jste mohli využít. Tedy z hlediska funkcí je to spíše takový nutný základ, kdy si nemůžete příliš vyskakovat. Výhodou je to, že se nůž nemusí často brousit, stačí ho jen jednou ročně vyčistit a případně namazat. Nutno pochválit vývrtku, která vydrží na rozdíl od méně kvalitních nožů hodně lahví. Nožík Spartan je určený na takové to každodenní nošení, kdy vás svými funkcemi nikdy nezklame.

Nůž Victorinox Classic SD

Jedná se zde spíše o nožík Classic SD, kdy díky jeho malým rozměrům ocení zejména ženy jeho spolehlivost a funkčnost. Krom dalších funkcí je oblíbený u žen zejména z takového důvodu, že obsahuje maličké nůžky a pilníček. K tomu si jej lze snadno navléct například na klíčenku a ani o něm téměř nevíte. Nůž Victorinox Classic SD má precizní a zároveň i perfektní zpracování jako je u této značky zvykem. Velmi praktický a vítaný dárek pro kohokoliv, kdo chce malý a lehký nožík Classic SD Victorinox.

Nůž Victorinox Huntsman červený

Velmi ostrý nůž, který se ale i velmi dobře brousí. Nůž Victorinox Huntsman je skvělý nůž, který vám vydrží v dobré stavu po celé roky používání. Zejména bychom zde chtěli pochválit pilku na dřevo, která má kvalitní provedení. Hodí se velmi dobře jak na táboření, tak je dobrá i na výlety do přírody a na menší práce se dřevem. Nůž Victorinox Huntsman červený sedí také dobře v ruce díky jeho kompaktním rozměrům.

Victorinox nůž černý Picknicker

Velmi lehký nůž černé barvy Picknicker, který tak sebou můžete nosit kamkoliv. Victorinox nůž černý Picknicker patří do rodiny zavíracích nožů, kdy nabízí parádní kombinaci funkcí základní potřeby. Navíc vydrží hodně věcí a jeho čepel je dobře ostrá, stejně tak jako i pevná. To ještě zabezpečuje pojistka, která není nikdy na škodu. Picknicker Victorinox patří mezi nože jednodušší, ale pořád je vyrobený kvalitně. Padne dobře do ruky díky vyhovující ergonomii konstrukce.

Souhrn všech recenzovaných Victorinox nožů jsme pro vás sepsali do tabulky v horní části tohoto článku. Tabulka obsahuje srovnání kvalitních TOP 10 nožů Victorinox, v tabulce lze dále zjistit více informací, dostupnost v obchodech a nejlepší ceny. Přečíst si také můžete ostatní hodnocení zákazníků.

Victorinox nůž: Pár slov o Victorinox nožích na závěr

V případě, že jste si přečetli úplně celý článek a dostali jste se až sem na konec stránky jak si vybrat kvalitní nůž Victorinox, tak jsme velice rádi, že vás tento článek zaujal. Za náš tým Nejkvalita.cz jsme moc rádi, že jsme vám mohli pomoci aspoň trochu osvětlit tuto tématiku ohledně Victorinox nože, které jsou stále populárnější. Doufáme, že se vám vaše rozhodnutí při výběru nože vyplatilo a vaše Victorinox nože vám budou sloužit po mnoho let. Děkujeme vám za přečtení tohoto článku a budeme se těšit na setkání u dalšího zajímavého tématu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.