Menu Zavřeno

Vodítko pro psa

Nejlepší vodítko pro psa recenze samonavíjecí lanové běžecké pružné flexi kolem pasu přepínací na kolo výcvikové luxusní výstavní kvalitní stopovací cena

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Není to jen o délce, nové vodítko pro psa má i spoustu jiných parametrů, které jsou důležité. Na dnešním rozmanitém trhu už najdeme vodítka pro psy pro různá použití a těch není zrovna málo. Do toho se pak ještě naskytne i volba několika druhů materiálů a najednou si nejsme jistí, co konkrétně by jsme měli vyžadovat. Projdeme si spolu různé možnosti a konkrétní vysvětlení, co přesně se k čemu hodí. Vždy je lepší, když si může člověk přečíst informace od zkušenějších majitelů psů, aby věděl, co přesně hledá a využije. Odolné vodítko pro psa využijeme i na mnoho sportovních příležitostí. Stačí si jen vybrat to správné a dnešní článek nám to podrobně vysvětlí.

Vodítko pro psa: Žebříček srovnání 10 TOP nejlepších vodítek pro psy z poznámek a hlavně recenzí zkušených majitelů psů – testy, parametry a popis

V tomto velkém srovnání jsme vybrali nejlepších TOP 10 vodítek pro psa s nejvíce kladným hodnocením vycházejícího ze všech dostupných recenzí od chovatelů psů. Informace jsme hledali na odborných psích portálech, zájmových skupinách a dalších diskusních webech o psech, kde se majitelé pejsků schází a vzájemně si sdílejí své zkušenosti. Následně jsme udělali celkové shrnutí a do tabulky umístili kvalitní vodítka pro psy. Nejvíce jsme přihlíželi k poměru cena – výkon a spokojenosti zákazníků s produktem. V každém políčku je umístěný i odkaz, kde jsou další důležité informace.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Alcott Expedition - více barevAlcott Expedition vodítko pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Flexi Giant Professional PásekFlexi Giant Professional Pásek vodítko pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Flexi GIANT pásek - více barevFlexi GIANT pásek vodítko pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Flexi Giant L - více barevFlexi Giant L vodítko pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Flexi Giant Pásek - NeonFlexi Giant Pásek neon vodítko pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Flexi Giant páska - velcí psiFlexi Giant páska velcí psi vodítko pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Lishinu vodítko 3v1 - více barevLishinu 3v1 vodítko pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Lishinu Bungee vodítko - více barevLishinu Bungee vodítko pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kvalitní přepínací lanové - více zbožíKvalitní přepínací lanové vodítko pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Sportovní stopovací nastavitelné - více zbožíSportovní stopovací nastavitelné vodítko pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Proč takové věci používáme?

Obojek pro psa i vodítko patří dlouhodobě k naprosto základnímu vybavení každého majitele pejska. Bez toho by to v podstatě ani nešlo, kdy se jedná i o výcvikovou pomůcku, se kterou učíme pejska správným návykům již od jeho mladých let. Každé správné vodítko pro psa nám nad ním dává kontrolu a umožňuje nám ho vychovávat správným směrem. Díky tomu je i na každé vycházce v bezpečí, kdy si nemůže běžet jen tak někam na silnici a nebo se vydat za jinými psy.


Dlouhé vodítko pro psa 10m a 20m – pevná samonavíjecí vodítka pro velké psy

Samonavíjecí vodítko pro psa je skvělou pomůckou pro každého majitele psích chlupáčů. Nemusíme tak všude asistovat kousek od našeho pejska, jako když používáme vodítko krátké. Můžeme si klidně stát na chodníku a pes se prochází kolem nás i na delší vzdálenost. Při deštivém počasí a nebo když napadne více sněhu, tak rovněž tuto možnost skvěle oceníme. Nebudeme se muset brodit sněhem za naším psem a vše jistíme z bezpečné vzdálenosti. Pejsek se v klidu proběhne, vyvětrá a my ho jen sledujeme ze vzdáleného místa.

  • Běžné vodítko a obojek pro psa – patří k základnímu vybavení majitele psa. Bez této pomůcky by jsme s chlupáčem ani nemohli nikde fungovat.
  • Menší vodítko pro malého psa – u malých pejsků zřejmě nebudeme potřebovat dvaceti metrové vodítko a nebo delší. Vystačíme si i s kratším.
  • Větší vodítko pro velkého psa – vodítko pro velké psy by mělo být vyrobeno i z pevnějšího materiálu, který něco vydrží.
  • Volné vodítko pro loveckého psa – lépe se vyplatí vodítko volné, kdy pes může chytit stopu a začne pronásledovat zvěř.
  • Flexibilní vodítko na kolo pro psa – tady už musí mít pejsek určitou disciplínu a natrénované různé situace z provozu.

Kožené vodítko pro psa do auta – výstavní vodítko na psa do auta

Zajisté se bude spousta majitelů ptát, jak je to s vodítky do auta pro převoz svého chlupáče. Tady je to už ale trochu o něčem jiném, kdy by měl mít pejsek spíš svoji vlastní autosedačku pro psa a ne že bude v autě jen na vodítku. Po cestě se může stát cokoliv. Například budeme muset prudce zabrzdit a pes bude lítat po celém autě. Konkrétně u cestování autem jsme věnovali jeden celý článek klecím a přepravkám pro pejsky, kde jim po celou dobu jízdy nic nehrozí a jsou tak v bezpečí. A tímto způsobem by jsme měli převážet všechny psy.

Pletená vodítka pro psy kulaté – lanové vodítko pro psa lano

Občas můžeme při přepravě v autech vidět vodítka pletená a nebo ty lanová. Ty jsou sice dosti pevná a něco vydrží, ale opět je to celé o tom, že pejsek by měl být přepravovaný jiným způsobem, než na vodítku. K tomu jsou určeny přepravní ubikace, ve kterých se pes bude cítit dobře a bude tak i v bezpečí, pokud by se na cestě něco stalo. Přepravní ubikace nejsou určené jen do auta, můžeme je pak využít i v jiných dopravních prostředcích, kdy si nevystačíme jen s vodítkem ani tam. Doporučujeme si o tom přečíst náš nedávný článek.


Jak je to u štěňátek?

U těch úplně nejmenších pejsků můžeme rovněž použít flexi a začít u nich s jednoduchými povely. I když nás ještě zřejmě nebudou moc vnímat, tak přece jen se už i ten malý pejsek učí nějakým počátečním návykům.


Běžecké vodítko pro psa na běhání – pružné vodítko na psa okolo pasu

Při plnohodnotném běhání s naším chlupáčem budeme chtít mít volné ruce. Dříve se to řešilo tím způsobem, že se běhalo jen s krátkým pevným vodítkem, které nebylo pro běh vyhovující. Následně se přešlo na samonavíjecí flexi vodítko, které už bylo v pořádku. Byl tam jen problém s tím, že ho musel mít člověk neustále v ruce a kontrolovat psa. Nyní se používá speciálně vyvinuté vodítko na běhání kolem pasu. To si jen zapneme a pak už nemusíme nic řešit. A je jedno, jestli od nás pes běží metr a nebo tři metry, vodítko je samonavíjecí.

Samonavíjecí vodítko pro psa flexi – běžecké vodítko na psa kolem pasu 5m

U této varianty se tak nabízí i další možnosti, které jsou velmi pohodlné. Pro příklad si tu můžeme vyjmenovat telefonování, vedení kočárku, zavazování tkaniček a nebo jakékoliv další činnosti vyžadující manipulaci s oběma rukama. Za běžných podmínek by jsme museli držet v jedné ruce vodítko. Tady máme psa upevněného k pasu a tak máme volné obě ruce. A to je samozřejmě skvělé a velmi pohodlné. Navíc máme stále našeho pejska pod plnou kontrolou a to se vždy hodí.

Nejlepší vodítka pro psy na běhání – kožené běhací vodítko na psa (vodítko pro psa 5m)

A ohledně vodítka na běhání to ještě stále není úplně všechno. Vyrábějí se už totiž i speciály, které si nedáme kolem pasu, ale přímo na zápěstí ruky. Někteří majitelů psů si teď možná řeknou, že je to nesmysl. Jakmile si to člověk sám vyzkouší, tak zjistí, že je to super. Přirovnáním to působí pocitově, jako by jsme měli větší hodinky. Ruce jsou stále volné a navíjení funguje automaticky. Přitom je zde rychlá inteligentní brzda reagující na naše přesné pohyby ruky. Kdykoliv tak budeme chtít, tak si naučenými pohyby přitáhneme psa zpět.


Kdy mu takový doplněk pořídit?

U pejska začínáme s vodítkem co nejdřív, stejně jako s obojkem. Pes si potřebuje začít zvykat, že je to úplně běžný rituál, kdy má někam jít. V začátcích se mu to sice moc líbit nebude, ale rychle si na to zvykne.


Přepínací vodítko pro psa na kolo – přepínací vodítko na psa ke kolu 5m

Pokud jsme si oblíbili jízdu na kole, tak ji můžeme pravidelně absolvovat i s naším chlupáčem. Chce to jen natrénovat důležité povely a pejsek si musí zvyknout na to, že musí být při jízdě ukázněný. Pomůže nám k tomu tato přepínací pomůcka, u které si můžeme určit různou délku. V případě projížďky městem by měl být náš pejsek co nejblíže kolu. Přece jenom bývá ve městech hodně lidí a chlupáče by jsme měli mít co nevíc u sebe.

Kvalitní vodítko pro psa přepínací – vodítko na běhání se psem recenze (běhej se psem)

U těchto přepínacích pomůcek jsou důležité zejména vzdálenosti mezi kroužky, kde si můžeme pejska připnout. Tím mu tak vzdálenost od sebe zkrátíme a nebo naopak prodloužíme. Je to vhodné pro kolo i na běhání. Vždy je to jen o tom, v jakém prostředí se pohybujeme. Když je to někde v přírodě mimo město, tak ho můžeme mít i na delší vzdálenost a bude mít tak větší volnost. Po městě je to pak lepší ho mít na krátko, když se kolem nás pohybují děti a lidé na koloběžkách.

Výcvikové pevné nastavitelné vodítko pro psy flexi giant na běhání a na kolo 2m, 5m, 8m a 10m

Když už dopředu víme, na co všechno bude naše psí pomůcka určená, tak můžeme začít zvažovat ideální rozměry. Ze zkušeností majitelů psů víme, že není dobré si kupovat kratší rozměry. Nakonec si každý chovatel řekne, že by to mohlo být ještě o něco delší. A ideální volbou je samonavíjecí flexi zařízení, kdy si můžeme sami nastavit délku, na kterou pejska pustíme. Jakmile jsme totiž někde na volnějším prostranství, tak můžeme psa pustit se trochu víc proběhnout, než ho mít stále a pevně na krátko.


Co když nás neustále někam táhne?

I toto se může stát, že se snaží pes udávat směr a rychlost chůze. Základem ale je, že právě jeho pán je tím, kdo celou vycházku vede. Jakmile to začne přehánět, tak přitáhneme vodítko. Často můžeme měnit i směr chůze, rychleji si pak zvykne, kdo je venku pánem. Pro lepší motivaci je dobré vzít si sebou voňavé granule pro psy. Jakmile pes poslechne náš povel, tak ho odměníme granulkou.


Luxusní vodítko pro psa samonavíjecí – dlouhé vodítko na psa flexi 10m

Konkrétně u toho luxusnějšího zboží, které v podstatě uvidíme jen na výstavách psů, se můžeme setkat i s prémiovým materiálem. Ten ale běžný majitel pejsků v podstatě nevyužije. Jedná se zejména o materiál, který dodá svým luxusnějším vzhledem vážnost na plemenu chlupáče. To se používá hlavně na výstavách, kde se pořádají psí soutěže. Krom toho jsou ceny u tohoto zboží také na mnohem vyšších částkách, než ty u běžných produktů. Záleží však na každém majiteli, zda takové lepší zboží vyžaduje a nebo se spokojí s tím běžným.

Luxusní vodítka pro psy flexi – jaké vodítko pro štěně labradora? (vodítka pro malé psy)

Na výstavách tak můžeme vidět i samonavíjecí flexi, které jsou například posázené drahými kamínky. Stejně jako i obojek psího šampióna. Tohle jsou ale všechno věci, které náš pejsek na procházku potřebovat nebude. U malých psů se doporučuje zakoupit natahovací zařízení, díky kterému ho můžeme začít učit prvním pokynům. Používá se často i u labradorů, kde se trénuje přijít na povel k jeho pánovi. Po splnění úkolu dostane něco dobrého za odměnu a opět ho pustíme na volno.

Výstavní vodítka pro psy na míru – přepínací výstavní vodítko pro velké psy (vodítka na psy)

Pro potřeby unikátnosti a odlišení se od ostatních výraznějším dojmem se dá pořídit vodítko pro psa na míru. Existují firmy, které se na tyto věci vyloženě specializují a pro majitele pejsků jsou schopni sehnat a vyrobit naprosto cokoliv v takové kvalitě, která zaručí našemu chlupáči dokonalou exkluzivitu. U takových věcí je pak ale dobré myslet na to, že si to zákazník náležitě zaplatí a všechen ten lepší materiál samozřejmě i něco stojí. Takže pokud nejezdíme se psem na pravidelné výstavy a soutěže, tak je to docela drahý koníček.


Co když bere novou pomůcku jako hračku a neustále ji kouše?

To může být i tím, že se mu málo věnujeme a on je pak plný energie. Na vycházky proto nosíme jeho oblíbenou hračku, kterou ho učíme aportovat. A nebo je dobré i něco pískacího, tím ho od kousání vždy odradíme a pes se raději bude věnovat hračce, ze které vycházejí zvuky.


Kvalitní vodítka pro psy levně – flexi samonavíjecí vodítko pro velké psy

I když se dnes už musí za dobrou kvalitu dost připlatit, tak u vodítek se dá vybrat kvalitní výrobek za stále slušné peníze. Chce si to jen projít mnoho recenzí a zkušeností uživatelů ohledně tohoto doplňku pro psy. My samozřejmě víme, že to zabere mnoho času a pracující člověk na to nebude mít vůbec prostor. Proto vznikla naše horní tabulka, kdy jsme si dali záležet na vyhledávání důležitých informacích o tomto zboží. Výsledkem je žebříček, kde je jen takové zboží, které bude pro pejskaře skutečně prospěšné a užitečné.

Lanová vodítka pro psy lano – vodítka pro lovecké psy (stopovací natahovací vodítko pro velké psy)

U loveckých psů je vždy lepší použít lanové stopovací vodítko pro psa, která jsou pevná a hlavně jsou i dobře vidět. Velmi často se používají pestřejší barvy, když jdeme někam do lesa a nebo do prostředí, kde nejsou dobré viditelné podmínky. Jakmile se totiž pejsek rozběhne za zvěří a nebo když chytí tu správnou stopu, tak se ho nesnažíme příliš moc zdržovat a dopřejeme mu větší volnost. Můžeme tak samozřejmě použít i natahovacího lana, ale každý chovatel dává přednost něčemu jinému, na co je víc naučený. Nejen do lesa je pak i zajímavě řešený nový druh zboží velký náhubek pro psa. Takové náhubky jsou pak pro psa snesitelnější a méně ho obtěžují.

Přepínací vodítka pro psy heureka – kožené flexi vodítko pro dva psy (vodítka pro dva psy)

Když máme dva pejsky, tak můžeme využít i jednoho jediného vodítka, které je oba dva zvládne. A v podstatě to vůbec ničemu nevadí. Poslední část šňůry totiž tvoří otočná karabinka, která zamezí přetáčení špagátu. Oba pejsci se tak můžou mezi sebou různě proplétat a nic se nezamotá. Pak už stačí si jen nastavit přepínací vzdálenost. To znamená, jak daleko od sebe se budou moct psi pohybovat. Každé zakončení je většinou na karabinku nebo kroužek a tak si můžeme nastavit různé možnosti.


Vyžaduje nějakou údržbu?

Dalo by se říct, že nevyžaduje. Celý mechanismus funguje automaticky a není potřeba nic nastavovat. Pokud ale venčíme psa v nepříznivém počasí, tak je potom vždy dobré nechat celé vodítko důkladně usušit a teprve až potom namotat opět dovnitř.


Kožená vodítka pro psy – pletené vodítko pro psa 2m a 3m

Možností je zakoupit si pletená i kožená vodítka, která nejsou ani tak funkční, jako spíš dekorativní. Nejčastěji jsou kratších rozměrů, kdy půjdeme například do města a budeme potřebovat mít pejska neustále v těsné blízkosti. Kožené materiály jsou kvalitní, hodně vydrží a dá se na ně spolehnout. U těch pletených je to o něco horší s pevností, kdy jsou určené převážně pro malá plemena psů. Většinou se jedná o pletenou šňůrku, kterou lze i trochu natahovat.

Jak vyrobit vodítko pro psa proti tahání – vodítko pro psa 8m

Pokud nás pejsek na vycházkách příliš moc neposlouchá, tak se dá použít pomůcka proti tahání. Jsou prostě situace, kdy ho neumíme naučit ke klidné chůzi vedle svého pána za běžných podmínek. Proto je pak lepší si k tomu pořídit potřebný doplněk, se kterým nám to půjde mnohem lépe. Balanční pomůcka proti tahání ho vždy dokáže jemným potažením vyvést z balancu a pejsek pak přestane táhnout, aby mohl opět vyrovnat svou chůzi. Nakonec se naučí netahat, aby tak nemusel stále vyrovnávat balanc.

Kulatá vodítka pro psy hunter – samonavíjecí psí vodítka flexi (vodítka pro psi)

Psích vodítek je mnoho, ale nejlépe vycházejí ty natahovací a k tomu ještě i samonavíjecí. Výhodné jsou i ty z poslední doby, které se řadí jako určitý trend, kdy je máme jen kolem pasu a nebo na zápěstí. Máme tak úplně volné ruce a chlupáč je pod neustálým dozorem. Pokud ho k sobě potřebujeme přitáhnout, tak stačí jen vyvinout předem naučený pohyb a psa si přitáhnout k sobě. Je to jednoduché, stač si to jen podle manuálu doma natrénovat a pak už můžeme hned vyrazit na procházku.


Záleží na barvě?

Objevilo se i pár dotazů, zda je důležité upřednostnit některé barvy vodítek. Ohledně barevnosti této pomůcky je to psovi úplně jedno. Klidně mu můžeme pořídit barvu oranžovou a nebo zelenou, vůbec na tom nezáleží. Je to jen čistě o volbě majitele chlupáče.


Nejlepší vodítko pro psa recenze

Pod pojmem nejlepší si určitě nebudeme představovat to nejdražší zboží, na které můžeme narazit. Tímto způsobem to nefunguje a to můžeme narazit ještě i na zboží, které je sice drahé, ale po stránce funkční to není vůbec nic extra. Nejlepší možný způsob výběru je podle zkušeností ostatních uživatelů. My samozřejmě moc dobře víme, že to zabere spoustu času. A proto jsme v horní tabulce zobrazili kvalitní výrobky. Stačí si jen vybrat konkrétní typ z tabulky a dopředu už budeme vědět, že jde o zboží, které vychází z pozitivních recenzí od dalších chovatelů psů.


Top vodítko pro psa cena – jak jsou na tom nižší ceny?

Ceny jsou pro tuto pomůcku nastavené docela nízko a tak si ji může dovolit i každý začínající chovatel svého nového pejska. Než si pořizovat pevné a krátké vodítko, tak je určitě lepší volbou flexi samonavíjecí, které je více komfortní pro samotného majitele, ale i pro chlupáče. Nemusíme tak za ním úplně všude pobíhat, stačí ho jen kontrolovat z delší vzdálenosti a v případě potřeby si ho snadno přitáhnout k sobě. Tímto způsobem se dají i dobře řešit výcvikové povely. V horní tabulce je u veškerého zboží odkaz a tam jsou všechna vodítka seřazené podle nejlepší ceny a dalších parametrů.

Ještě naposledy se tu připomeneme s horním žebříčkem, kde jsme vybrali nejlepší vodítka pro psy analýzou mnoha recenzí od majitelů pejsků, kteří toto zboží rádi používají a jsou s ním spokojení. Taková doporučení jsou vždy nejlepší, když si někdo před námi zakoupí určitou pomůcku, sám ji vyzkouší a nakonec se podělí s ostatními pejskaři o svoje zkušenosti. My jsme procházením psích portálů a dalších skupin tyto poznatky a recenze vodítek zpracovávali a následně jsme vybrali do tabulky nejoblíbenější produkty od ostatních pejskařů.


Jak vybrat vodítko pro psa?

Všechna vodítka pro psy se řadí jako základní pomůcky pro výchovu a výcvik každého pejska. Nabídka těchto doplňků je už dnes opravdu široká a každý majitel si může vybrat z velkého množství konkrétního zboží. Kvalitní a odolné vodítko pro psa je vyrobeno z lepších materiálů a proto nám vydrží i několik let, kdy se svým pejskem nachodíme mnoho společných kilometrů. Proto není moudré kupovat hned ty nejlevnější kousky, které se jako kvalitní vodítko pro psa jen tváří. S naším malým rodinným mazlíčkem budeme zažívat spoustu radostných chvil i nezapomenutelných zážitků, tak proč už mu nepořídit něco kvalitnějšího.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *