Menu Zavřeno

Vodítko pro psa

Nejlepší vodítko pro psa recenze samonavíjecí lanové běžecké pružné flexi kolem pasu přepínací na kolo výcvikové luxusní výstavní kvalitní stopovací cena

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Není to jen o délce, nové flexi vodítko pro psa má i spoustu jiných parametrů, které jsou důležité. Na dnešním rozmanitém trhu už najdeme vodítka pro psy pro různá použití a těch není zrovna málo. Do toho se pak ještě naskytne i volba několika druhů materiálů a najednou si nejsme jistí, co konkrétně bychom měli vyžadovat. Projdeme si spolu různé možnosti vodítek a konkrétní vysvětlení, co přesně se k čemu hodí. Vždy je lepší, když si může člověk přečíst informace od zkušenějších majitelů psů, aby věděl, co přesně hledá a využije. Odolné vodítko pro psa využijeme i na mnoho sportovních příležitostí. Stačí si jen vybrat to správné a dnešní článek nám to podrobně vysvětlí.

Vodítko pro psa: Žebříček srovnání 10 TOP nejlepších vodítek pro psy z poznámek a hlavně recenzí zkušených majitelů psů – testy, parametry a popis

V tomto velkém srovnání jsme vybrali nejlepších TOP 10 vodítek pro psa s nejvíce kladnými hodnoceními vycházejících z mnoha dostupných recenzí od chovatelů psů. Informace jsme hledali na odborných psích portálech, zájmových skupinách a dalších diskusních webech o psech, kde se majitelé pejsků schází a vzájemně si sdílejí své zkušenosti. Následně jsme udělali celkové shrnutí a do tabulky umístili kvalitní vodítka pro psy. Nejvíce jsme přihlíželi k poměru cena – výkon a spokojenosti zákazníků s výrobkem. V každém políčku je umístěný i odkaz, kde jsou další důležité informace, příbuzné varianty a eshopy s nejlepšími cenami.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Široký výběr vodítek - více druhůAlcott Expedition vodítko pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kvalitní flexi vodítka - více druhůFlexi Giant Professional Pásek vodítko pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Oblíbené vodítka pro psy - víceFlexi GIANT pásek vodítko pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Nejvíce recenzované vodítka - vícFlexi Giant L vodítko pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kvalitní vodítka - více zbožíFlexi Giant Pásek neon vodítko pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Profi vodítka - více variantProfesionální vodítko pro psa samonavíjecí*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Lishinu vodítka 3 v 1Lishinu 3v1 vodítko pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Vodítka s amortizérem natahovacíLishinu Bungee vodítko pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Přepínací lanové - více zbožíKvalitní přepínací lanové vodítko pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Stopovací vodítka - více zbožíSportovní stopovací nastavitelné vodítko pro psa*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Proč takové věci používáme?

Obojek pro psa i vodítka patří dlouhodobě k naprosto základnímu vybavení každého majitele pejska. Bez toho by to v podstatě ani nešlo, kdy se jedná i o výcvikovou pomůcku, se kterou učíme pejska správným návykům již od jeho mladých let. Každé správné flexi pro psa nám nad ním dává kontrolu a umožňuje nám ho vychovávat správným směrem. Díky tomu je i na každé vycházce v bezpečí, kdy si nemůže běžet jen tak někam na silnici a nebo se vydat za jinými psy.


Dlouhé vodítko pro psa 10m a 20m – pevná samonavíjecí vodítka pro velké psy (kvalitní stopovací vodítko 20m)

Samonavíjecí vodítko pro psa je skvělou pomůckou pro každého majitele psích chlupáčů. Nemusíme tak všude asistovat kousek od našeho pejska, jako když používáme flexi krátké. Můžeme si klidně stát na chodníku a pes se prochází kolem nás i na delší vzdálenost. Při deštivém počasí a nebo když napadne více sněhu, tak rovněž tuto možnost skvěle oceníme. Nebudeme se muset brodit sněhem za naším psem a vše jistíme z bezpečné vzdálenosti. Pejsek se v klidu proběhne, vyvětrá a my ho jen sledujeme ze vzdáleného místa.

 • Běžné vodítko a obojek pro psa – patří k základnímu vybavení majitele psa. Bez této pomůcky bychom s chlupáčem ani nemohli nikde fungovat.
 • Menší vodítko pro malého psa – u malých pejsků zřejmě nebudeme potřebovat dvaceti metrové flexi a nebo delší. Vystačíme si i s kratším.
 • Větší vodítko pro velkého psa – flexi pro velké psy by mělo být vyrobeno i z pevnějšího materiálu, který něco vydrží.
 • Volné vodítko pro loveckého psa – lépe se vyplatí flexi volné, kdy pes může chytit stopu a začne pronásledovat zvěř.
 • Flexibilní vodítko na kolo pro psa – tady už musí mít pejsek určitou disciplínu a natrénované různé situace.

Nejoblíbenější stopovací vodítko 10m lano kulaté – nejkvalitnější stopovací vodítko 15m

Velmi oblíbená jsou i vodítka stopovací, která jsou o různých délkách. Záleží pak jenom na nás, kolik chceme pejskovi dopřát prostoru na vycházce. Ty nejkratší většinou do města se pohybují od 2m do 5m. Je to na krátkou vzdálenost, kdy potřebujeme mít pejska ve většině případech u nohy. Zlatou střední cestou a nejoblíbenějšími délkami vodítek jsou 10m a následně 15m. Není to málo, ale ani příliš moc. Když jsme například v prostředí, kde můžeme psovi dopřát více prostoru, ale přece jen ho nemůžeme pustit úplně na volný výběh.

Kožené vodítko pro psa do auta – výstavní vodítko na psa do auta a luxusní stopovací vodítko 30m

Zajisté se bude spousta majitelů ptát, jak je to s vodítky do auta pro převoz svého chlupáče. Tady je to už ale trochu o něčem jiném, kdy by měl mít pejsek spíš svoji vlastní autosedačku pro psa a ne že bude v autě jen na vodítku. Po cestě se může stát cokoliv. Například budeme muset prudce zabrzdit a pes bude lítat po celém autě. Konkrétně u cestování autem jsme věnovali několik článků klecím a přepravkám pro pejsky, kde jim po celou dobu jízdy nic nehrozí a jsou tak v bezpečí. A tímto způsobem by jsme měli převážet všechny psy. Doporučujeme si tyto články na našem webu vyhledat a přečíst, jsou tam zajímavé informace pro majitele psů.

Pletená vodítka pro psy kulaté – lanové vodítko pro psa lano a kožené stopovací vodítko pro velké psy

Občas můžeme při přepravě v autech vidět vodítka pletená a nebo ty lanová. Ty jsou sice dosti pevná a něco vydrží, ale opět je to celé o tom, že pejsek by měl být přepravovaný jiným způsobem, než na vodítku. K tomu jsou určeny přepravní klece a autosedačky, ve kterých se pes bude cítit dobře a bude tak i v bezpečí, pokud by se na cestě něco stalo. Přepravní ubikace nejsou určené jen do auta, můžeme je pak využít i v jiných dopravních prostředcích, kdy si nevystačíme jen s vodítkem ani tam. Doporučujeme si o tom přečíst náš nedávný článek.


Jak je to u štěňátek?

U těch úplně nejmenších pejsků můžeme rovněž použít flexi a začít u nich s jednoduchými povely. I když nás ještě zřejmě nebudou moc vnímat, tak přece jen se už i ten malý pejsek učí nějakým počátečním návykům a hlavně také tomu, že už od malička si zvyká na obojek a vedení od majitele.


Běžecké vodítko pro psa na běhání kolem pasu natahovací – pružné vodítko na psa okolo pasu (samonavíjecí flexi vodítko pro velké psy)

Při plnohodnotném běhání s naším chlupáčem budeme chtít mít volné ruce. Dříve se to řešilo tím způsobem, že se běhalo jen s krátkým pevným vodítkem, které nebylo pro běh vyhovující. Následně se přešlo na samonavíjecí flexi vodítko, které už bylo v pořádku. Byl tam jen problém s tím, že ho musel mít člověk neustále v ruce a kontrolovat psa. Nyní se používá speciálně vyvinuté flexi na běhání kolem pasu. To si jen zapneme a pak už nemusíme nic řešit. A je jedno, jestli od nás pes běží metr a nebo tři metry, flexi je samonavíjecí.

Samonavíjecí vodítko pro psa flexi vodítko 20m – běžecké vodítko na psa kolem pasu 5m (samonavíjecí vodítka pro malé psy)

U této varianty se tak nabízí i další možnosti, které jsou velmi pohodlné. Pro příklad si tu můžeme vyjmenovat telefonování, vedení kočárku, zavazování tkaniček a nebo jakékoliv další činnosti vyžadující manipulaci s oběma rukama. Za běžných podmínek by jsme museli držet v jedné ruce pejska. Tady máme psa upevněného k pasu a tak máme volné obě ruce. A to je samozřejmě skvělé a velmi pohodlné. Navíc máme stále našeho pejska pod plnou kontrolou a to se vždy hodí.

Nejlepší vodítka pro psy na běhání – kožené běhací vodítko na psa (luxusní přepínací vodítko pro psa 5m a levné stopovací vodítko 5m)

A ohledně vodítka na běhání to ještě stále není úplně všechno. Vyrábějí se už totiž i speciály, které si nedáme kolem pasu, ale přímo na zápěstí ruky. Tato novinka se může na první pohled zdát poněkud zvláštní. Ale jakmile si to člověk sám vyzkouší, tak zjistí, že je to super. Přirovnáním to působí pocitově, jako by jsme měli větší hodinky. Ruce jsou stále volné a navíjení funguje automaticky. Přitom je zde rychlá inteligentní brzda reagující na naše přesné pohyby ruky. Kdykoliv tak budeme chtít, tak si naučenými pohyby přitáhneme psa zpět.

Vodítka pro psy široké využití

Tyto psí pomůcky jsou velmi důležité a patří k základní výbavě u každého psa. Jejich využití je široké a nemusíme je používat vyloženě jen k poslušnosti pejska. Se správným vodítkem můžeme i se svým pejskem sportovat. Nezáleží ani tak na tom, zda máme vodítka krátká, dlouhá, flexi samonavíjecí a nebo nějaká jiná. Vždy bychom měli používat taková, které jsou pro nás a našeho pejska vyhovující. Za krásných slunečných dnů si pak můžeme společně se psem vychutnat venkovní dobrodružství.


Kdy mu takový doplněk pořídit?

U pejska začínáme s vodítkem co nejdřív, stejně jako s obojkem. Pes si potřebuje začít zvykat, že je to úplně běžný rituál, když má někam jít. V začátcích se mu to sice moc líbit nebude, ale rychle si na to zvykne a pak už to bude brát jako naprosto běžnou věc.


Profesionální přepínací vodítko pro psa na kolo – nejlepší přepínací vodítko na psa ke kolu 5m (obojky a kožená vodítka pro psy levně)

Pokud jsme si oblíbili jízdu na kole, tak ji můžeme pravidelně absolvovat i s naším chlupáčem. Chce to jen natrénovat důležité povely a pejsek si musí zvyknout na to, že musí být při jízdě ukázněný. Pomůže nám k tomu tato přepínací pomůcka, u které si můžeme určit různou délku. V případě projížďky městem by měl být náš pejsek co nejblíže kolu. Přece jenom bývá ve městech hodně lidí a chlupáče by jsme měli mít co nejvíc u sebe. Pomalým a pravidelným tréninkem ho to naučíme snadno.

Co je přepínací vodítko s amortizérem a jak funguje přepínací vodítko kulaté (kvalitní přepínací vodítko pro velké psy)

Amortizér nám usnadní každou vycházku s pejskem, kdy už nám nebude tolik vadit, že pes neustále škube. Amortizér se dokáže trochu natáhnout a tím se tlumí škubání pejska. Tyto přepínací pomůcky jsou řešeny takovým způsobem, že si připneme pejska na některé z oček a podle potřeby uvolňujeme. Když je například venku po dešti, tak mu můžeme povolit o trochu více, abychom za ním nemuseli chodit do bláta. Přepínací očka to umožňují na určitou vzdálenost podle vybrané délky.

 • přepínací vodítko 3m
 • lanové přepínací vodítko 4m
 • přepínací vodítko 5m
 • pletené přepínací vodítko ploché
 • přepínací vodítko kožené

Climb přepínací vodítko pro psa 250cm – lanové přepínací vodítko recenze (pletené přepínací vodítko diskuze)

Přepínací pomůcky jsou skvělá věc, která ideální doplňuje naše vycházky s pejskem. Dříve používané vycházkové pomůcky o přesných rozměrech například 2m až 3m byly příliš krátké a pejsek tak neměl v podstatě žádnou volnost. Kdy jsme mu navíc museli být ještě neustále na blízku. Pomocí dnešních flexi pomůcek se už nemusíme omezovat my a ani pejsek. Jakmile chce jít pes o trochu dál, tak mu prostě jen vhodně povolíme. Nemusíme s ním tak chodit do míst, kde je například bláto a nebo nějaké jiné nečistoty.

Nejvíce kvalitní vodítko pro psa přepínací – elegantní přepínací vodítko na běhání se psem recenze (běhej se psem – oblíbené přepínací vodítko 5m)

U těchto přepínacích pomůcek jsou důležité zejména vzdálenosti mezi kroužky, kde si můžeme pejska připnout. Tím mu tak vzdálenost od sebe zkrátíme a nebo naopak prodloužíme. Je to vhodné pro kolo i na běhání. Vždy je to jen o tom, v jakém prostředí se pohybujeme. Když je to někde v přírodě mimo město, tak ho můžeme mít i na delší vzdálenost a bude mít tak větší volnost. Po městě je to pak lepší ho mít na krátko, když se kolem nás pohybují děti a lidé na koloběžkách.

Výcvikové pevné nastavitelné vodítko pro psy flexi giant na běhání a na kolo 2m, 5m, 8m a 10m (flexi vodítko pro malé psy xs)

Když už dopředu víme, na co všechno bude naše psí pomůcka určená, tak můžeme začít zvažovat ideální rozměry. Ze zkušeností majitelů psů víme, že není dobré si kupovat kratší rozměry. Nakonec si každý chovatel řekne, že by to mohlo být ještě o něco delší. A ideální volbou je samonavíjecí flexi zařízení, kdy si můžeme sami nastavit délku, na kterou pejska pustíme. Jakmile jsme totiž někde na volnějším prostranství, tak můžeme psa pustit se trochu víc proběhnout, než ho mít stále a pevně na krátko.

Přepínací vodítka klasické s lepším zpracováním

Pomůcky s lepším zpracováním se nám vždy vyplatí. Na jednu stranu je na ně spolehnutí a pak nám rovněž vydrží delší dobu díky lepšímu zpracování a kvalitnějších materiálů. Přepínací pomůcky jsou vhodné i do města. Kdy bychom měli mít pejska na kratší vzdálenost. Když se ale naskytne menší travnatá plocha, tak můžeme pejska trochu více pustit a díky přepínací karabince mu umožnit trochu více prostoru.

Klasické postroje přepínací

Klasické obojky jsou již téměř minulostí a u většiny pejsků se začaly používat postroje. Je to skvělá pomůcka, jak netahat psa za krk. Postroje se snaží pejska minimálně omezovat a dopřát mu tak více bezstarostného pohybu. Postroje jsou různých velikostí určené pro malé i velké psy. Na téma postroje jsme sepsali samostatný článek v sekci „Pro Psy“, který rovněž doporučujeme přečíst.


Co když nás neustále někam táhne?

I toto se může stát, že se snaží pes udávat směr a rychlost chůze. Základem ale je, že právě jeho pán je tím, kdo celou vycházku vede. Jakmile to začne přehánět, tak přitáhneme flexi. Často můžeme měnit i směr chůze, rychleji si pak zvykne, kdo je venku pánem. Pro lepší motivaci je dobré vzít si sebou voňavé granule pro psy. Jakmile pes poslechne náš povel, tak ho odměníme granulkou. Ty lepší granule pro psy jsou kolikrát pro pejsky naprosto neodolatelné.


Luxusní vodítko pro psa samonavíjecí – dlouhé vodítko na psa flexi 10m (elegantní flexi vodítko)

Konkrétně u toho luxusnějšího zboží, které v podstatě uvidíme většinou jen na výstavách psů, se můžeme setkat i s prémiovým materiálem. Ten ale běžný majitel pejsků v podstatě nevyužije. Jedná se zejména o materiál, který dodá svým luxusnějším vzhledem vážnost na plemenu chlupáče. To se používá hlavně na výstavách, kde se pořádají psí soutěže. Krom toho jsou ceny u tohoto zboží také na trochu vyšších částkách, než ty u běžných produktů. Záleží však na každém majiteli, zda takové lepší zboží vyžaduje pro lepší prezentaci a nebo se spokojí s tím běžným.

Luxusní vodítka pro psy flexi vodítko pro dva psy – jaké vodítko pro štěně labradora? (vodítka pro malé psy)

Na výstavách tak můžeme vidět i samonavíjecí flexi, které jsou například posázené drahými kamínky. Stejně jako i obojek psího šampióna. Tohle jsou ale všechno věci, které náš pejsek na běžnou procházku zřejmě potřebovat nebude. U malých psů se doporučuje zakoupit natahovací zařízení, díky kterému ho můžeme začít učit prvním pokynům. Používá se často i u labradorů, kde se trénuje přijít na povel k jeho pánovi. Po splnění úkolu dostane něco dobrého za odměnu a opět ho pustíme na volno.

Výstavní vodítka pro psy na míru – přepínací výstavní vodítko pro velké psy (vodítka na psy – flexi vodítka pro psy)

Pro potřeby unikátnosti a odlišení se od ostatních výraznějším dojmem se dá pořídit vodítko pro psa na míru. Existují firmy, které se na tyto věci vyloženě specializují a pro majitele pejsků jsou schopny sehnat a vyrobit naprosto cokoliv v takové kvalitě, která zaručí našemu chlupáči dokonalou exkluzivitu. U takových věcí je pak ale dobré myslet na to, že si to zákazník náležitě zaplatí a všechen ten lepší materiál samozřejmě i něco stojí. Takže pokud nejezdíme se psem na pravidelné výstavy a soutěže, tak mu bude stačit i běžná výbava.

Profesionální výstavní vodítko bílé a předváděcí výstavní vodítko kožené (kvalitní výstavní vodítko s podkrčníkem)

Pokud jezdíme s pejskem na různé výstavy a nebo dbáme na to, aby i náš pejsek vypadal co nejlépe, tak mu spousta majitelů pořizuje výstavní pomůcku. Toto zboží je možná o něco málo dražší, ale vypadá velmi luxusně a elegantně. Využívají ho zejména dámy, které tak dávají na obdiv svého pejska. Nové výstavní flexi můžeme nakupovat v různých barvách a to dokonce i odstínech. K dispozici jsou i prémiové materiály.

Luxusní výstavní vodítko zkušenosti a nejlepší výstavní vodítko recenze

Na výběr máme opravdu velmi pěkné kousky, které vypadají i moderně. Jakmile o svého pejska dostatečně dbáme, aby vypadal naprosto skvěle, tak si zaslouží i lépe vypadající výstavní flexi. Podle hodnocení zákazníků a majitelů psů se u tohoto zboží hodnotí více vzhled, než jeho funkčnost – výstavní flexi. Vybírají se i lepší materiály, které tak poukážou na důležitost plemena našeho psa.

Jak vybrat výstavní vodítko diskuze a jak vyrobit výstavní vodítko pro psa (elegantní výstavní vodítko s korálky)

Nové výstavní vodítko vybíráme podle vkusu a určité módní vlny, aby vypadalo vše perfektně. K vodítku často patří i zajímavé prvky a detaily, které ještě více vyzdvihnou důležitost našeho pejska. Výstavní flexi si můžeme samozřejmě i vyrobit, ale je k tomu potřeba mít náležité zkušenosti, aby výsledek vypadal profesionálně. Na jednu stranu je pěkné, že je vše vyrobeno podle nás, ale není to zrovna jednoduché, když musíme ještě i shánět některé špatně dostupné věci.


Co když bere novou pomůcku jako hračku a neustále ji kouše?

To může být i tím, že se mu málo věnujeme a on je pak plný energie. Na vycházky proto nosíme jeho oblíbenou hračku, kterou ho učíme aportovat. A nebo je dobré i něco pískajícího, tím ho od kousání vždy odradíme a pes se raději bude věnovat hračce, ze které vycházejí zvuky.


Kvalitní vodítka pro psy levně – flexi samonavíjecí vodítko pro velké psy (nejoblíbenější flexi vodítko)

U těchto vodítek se dá vybrat kvalitní výrobek za stále slušné peníze. Chce si to jen projít mnoho recenzí a zkušeností uživatelů ohledně tohoto doplňku pro psy. My samozřejmě víme, že to zabere mnoho času a pracující člověk na to nebude mít vůbec prostor. Proto vznikla naše horní tabulka, kdy jsme si dali záležet na vyhledávání důležitých informacích o tomto zboží. Výsledkem je žebříček, kde je jen takové zboží, které bude pro pejskaře skutečně prospěšné a užitečné. Tabulka je sestavena zejména z hodnocení samotných pejskařů.

Lanová vodítka pro psy lano – vodítka pro lovecké psy (stopovací natahovací vodítko pro velké psy a elegantní stopovací vodítko 50m)

U loveckých psů je vždy lepší použít lanová stopovací vodítka pro psa, která jsou pevná a hlavně jsou i dobře vidět. Velmi často se používají pestřejší barvy, když jdeme někam do lesa a nebo do prostředí, kde nejsou dobré viditelné podmínky. Jakmile se totiž pejsek rozběhne za zvěří a nebo když chytí tu správnou stopu, tak se ho nesnažíme příliš moc zdržovat a dopřejeme mu větší volnost. Můžeme tak samozřejmě použít i natahovacího lana, ale každý chovatel dává přednost něčemu jinému, na co je víc naučený. Nejen do lesa je pak i zajímavě řešený nový druh zboží velký náhubek pro psa. Takové náhubky jsou pak pro psa snesitelnější a méně ho obtěžují.

Přepínací vodítka pro psy lano – kožené flexi vodítko pro dva psy (vodítka pro dva psy)

Když máme dva pejsky, tak můžeme využít i jednoho jediného vodítka, které je oba dva zvládne. A v podstatě to vůbec ničemu nevadí. Poslední část šňůry totiž tvoří otočná karabinka, která zamezí přetáčení vodítka. Oba pejsci se tak můžou mezi sebou různě proplétat a nic se nezamotá. Pak už stačí si jen nastavit přepínací vzdálenost. To znamená, jak daleko od sebe se budou moct psi pohybovat. Každé zakončení je většinou na karabinku nebo kroužek a tak si můžeme nastavit různé možnosti.


Vyžaduje nějakou údržbu?

Dalo by se říct, že nevyžaduje. Celý mechanismus funguje automaticky a není potřeba nic nastavovat. Pokud ale venčíme psa v nepříznivém počasí, tak je potom vždy dobré nechat celé flexi důkladně usušit a teprve až potom namotat opět dovnitř.


Kožená vodítka pro psy zkušenosti – pletené vodítko pro psa 2m a 3m (přepínací vodítko zkušenosti)

Možností je zakoupit si pletená i kožená vodítka, která můžou plnit i dekorativní a moderní vzhled. Nejčastěji jsou kratších rozměrů, kdy půjdeme například do města a budeme potřebovat mít pejska neustále v těsné blízkosti. Kožené materiály jsou kvalitní, hodně vydrží a dá se na ně spolehnout. U těch pletených je to o něco horší s pevností, kdy jsou určené převážně pro vyloženě malá plemena psů. Většinou se jedná o pletenou šňůrku, kterou lze i trochu natahovat.

Jak vyrobit vodítko pro psa proti tahání – levné přepínací vodítko pro psa 8m (krátké nylonová vodítka pro psy 5m a dlouhé vodítko pro psa 20m)

Pokud nás pejsek na vycházkách příliš moc neposlouchá, tak se dá použít pomůcka proti tahání. Jsou prostě situace, kdy ho neumíme naučit ke klidné chůzi vedle svého pána za běžných podmínek. Proto je pak lepší si k tomu pořídit potřebný doplněk, se kterým nám to půjde mnohem lépe. Balanční pomůcka proti tahání ho vždy dokáže jemným potažením vyvést z balancu a pejsek pak přestane táhnout, aby mohl opět vyrovnat svou chůzi. Nakonec se naučí netahat, aby tak nemusel stále vyrovnávat balanc.

Kulatá vodítka pro psy hunter – samonavíjecí psí vodítka flexi navíjecí vodítko (reflexní vodítka pro psi – levná vodítka pro psy)

Psích vodítek je mnoho, ale nejlépe vycházejí ty natahovací a k tomu ještě i samonavíjecí. Výhodné jsou i ty z poslední doby, které se řadí jako určitý trend, kdy je máme jen kolem pasu a nebo na zápěstí. Máme tak úplně volné ruce a chlupáč je pod neustálým dozorem. Pokud ho k sobě potřebujeme přitáhnout, tak stačí jen vyvinout předem naučený pohyb a psa si přitáhnout k sobě. Je to jednoduché, stač si to jen podle manuálu doma natrénovat a pak už můžeme hned vyrazit na procházku.

Levné přepínací vodítko pro psa diskuze – přepínací vodítko pro malé psy (přepínací vodítko 3m)

Přepínací výrobky pro psa můžeme používat jak pro velké psy, tak i pro ty nejmenší. Rozměry těchto vodítek se pohybují od dvou metrů až klidně po deset metrů a někdy i mnohem více. Je zcela jen na nás, kolik volnosti našemu pejskovi budeme chtít dopřát. Každý majitel psa využívá jiné rozměry podle zvyku a také podle potřeby, kdy například ve městě budeme mít pejska na krátko, ale někde venku mu můžeme dopřát více volnosti. Nová přepínací pomůcka pro psa není ani drahé a někteří pejskaři si jich pořizují hned několik.

Nejlepší přepínací vodítko pro psa recenze a kvalitní přepínací vodítko pro psa zkušenosti

Tyto pomůcky máme zobrazené i v horním žebříčku, kde si můžeme vybírat z nejlépe hodnoceného zboží od samotných majitelů psů. Můžeme si tak přečíst i hodnocení pejskařů, kteří využívají přepínací vodítko pro psa dlouhodobě a mají s ním zajímavé zkušenosti. Při výběru je to většinou i o tom, kolik má pomůcka kroužků. Čím více kroužků máme k dispozici, tím více variant se nám nabízí co se týče délky vodítek a jejich možností.

Kvalitní vodítka pro psy diskuze a luxusní vodítka pro psy přepínací

V rámci výstav a podobných soutěží se používají vodítka pro psy luxusního vzhledu. Jakmile totiž srovnáváme našeho pejska s ostatními, tak musí vypadat co nejlépe. To znamená, že i vybavení, které pejsek používá, musí určitým způsobem s pejskem ladit. V takových případech potřebujeme řešit každý detail a elegantní výrobky jdou pro pejska ty správné.

Jak vybrat vodítka pro psy zkušenosti a stopovací vodítka pro psy sleva

Jelikož je toto zboží u majitelů psů značně oblíbené, tak si lze vybírat z nepřeberného množství různých vodítek. Těch druhů je už opravdu hodně a v podstatě můžeme mít cokoliv, co nás napadne. Vybíráme si zejména podle druhu použití, aby nám byla vodítka pro psy užitečná. Na eshopech je už máme roztříděné i podle filtrů, takže si jen stačí zvolit přesné parametry. Občas lze natrefit i na zajímavé slevy a nebo akce.

Přepínací vodítko 4m a jak funguje přepínací vodítko?

Pro ty nejmenší pejsky se pořizují většinou i kratší výrobky a to z toho důvodu, že jsou u menšího pejska dostačující. Přepínací zboží pro psa funguje tím způsobem, že jsou po celé jeho délce v různých vzdálenostech rozmístěné kroužky. My sami si tak můžeme vybírat, jakou délku budeme potřebovat a jak daleko budeme chtít mít od sebe pejska. Tyto vzdálenosti se můžou měnit snadno, kdy si jen karabinku zachytíme o kroužek v jiné vzdálenosti. Z každé strany výrobku máme jednu karabinku a proto je přepínací pomůcka pro psa tak variabilní a oblíbené.

Profesionální couračka pro psa levně a co je couračka pro psy?

Couračka pro psa je v podstatě velmi krátké pevné vodítko pro našeho pejska. Když s ním jdeme ven na vycházku, tak mu couračku připneme a jdeme. Couračka pro psa je už pro poslušnější pejsky, kteří nás lépe poslouchají. Abychom měli jistotu, když například procházíme kolem jiného pejska, tak našeho chlupáče držíme právě za couračku. Stejné to může být i při přecházení přechodu. Držíme pejska za couračku a bezpečně s ním přejdeme přechod. Běžná délka couračky pro psy je kolem 40 cm.

Kvalitní couračka pro psa zkušenosti a levná couračka pro psa diskuze (nejlepší couračka pro psa recenze)

Couračka pro psa nás překvapí svou krátkostí a zároveň skvělou užitečností. Hodí se tak na běžnou vycházku s pejskem například někam do přírody, kde si může běhat a nemusíme ho mít na vodítku. Jednoduše mu připneme couračku a jdeme ven. A když například přecházíme silnici, tak si ho pomocí krátké couračky jen přidržíme pro všechny případy. Následně ho můžeme zase pustit a přitom nemusíme nikde nic odepínat. Jednoduchá a sympatická pomůcka.


Flexi vodítko 10m 50 kg – nejlepší flexi vodítko 10m 60 kg (natahovací vodítka pro psy levně – oblíbené vodítka pro psy)

V případě středního a velkého pejska už budeme potřebovat pevnější výrobek, který něco vydrží. Tito psi už mají přece jenom větší sílu a když se do toho opřou, tak umí pořádně zabrat. Proto potřebujeme i kvalitnější zboží, které je pro tyto chlupáče určené. Délka 10 metrů je optimální a můžeme si ještě vybrat i podle váhy našeho psa. Nabízí se mnoho variant (30 kg, 40 kg, 50 kg a 60 kg).

Flexi voditko 8 m 12 kg – kvalitní flexi voditko 8m 50 kg (profesionální vodítka pro psy – obojky a vodítka pro velké psy)

Pokud se nám zdá 10 m pomůcka až moc, tak si můžeme vybírat i z mnoha dalších délkových variant. Nabízí se například délka 8 m do 50 kg, kdy může být pomůcka určená pro vyloženě velkého psa. Tu samou délku pak můžeme využít i u menších psů, kteří nemají takovou sílu. Délka 8 m pro psy do 12 kg nevyžaduje zase až tak moc pevný a silný materiál, proto je toto flexi mnohem lehčí, menší i skladnější.

Oblíbené flexi vodítko 8m/25kg – top flexi voditko 25 kg (flexi voditko do 30 kg – navíjecí vodítka pro velké psy)

Jedním z oblíbených výrobků je i pomůcka pro psy do 30 kg. Je to určeno pro střední až velké psy podle jejich hmotnosti. Ale můžeme si vybírat i z varianty 25 kg, která má obvyklou délku 8m a nebo 10 m. Ta nabídka je samozřejmě široká a každý si můžeme vybrat přesně podle svých požadavků. I v horním žebříčku si můžeme procházet různé variance ohledně délky a hmotnosti našeho pejska.


Flexi vodítko 15m 50 kg – profesionální flexi vodítko (nejoblíbenější vodítka pro psy 10m samonavíjecí levně)

A když už budeme chtít opravdu něco extra, tak si můžeme pořídit i profi výrobek 15m do 50 kg hmotnosti psa. Je to ideální například do města, kdy potřebujeme mít psa na krátko. Ale v blízkém parku ho můžeme pustit trochu na delší vzdálenost. Stále ho tak máme pod naším vlivem a kdykoliv ho můžeme k sobě přitáhnout. Délka 15 m je už poměrně slušná a i pejsek se bude cítit více volnějším.

Levné flexi vodítko pro psa nejprodávanější (nejlevnější flexi vodítko a gumové stopovací vodítko pro malé psy) – jak vybrat flexi vodítko?

Tento druh zboží není vůbec nijak drahý a můžeme si vybírat z mnoha délek a pak se může jednat i o možnost zvolení podle hmotnosti našeho pejska. Pro každého to může být individuální záležitost, kdy si jeden chovatel vybere délku 5m a jiný zase 10m. Záleží na každém z nás, kolik chceme dát psovi prostoru.

Flexi vodítko recenze – značkové flexi vodítko cena (nejkvalitnější flexi vodítko)

Nejlepší je vycházet z různých recenzí od zákazníků, kteří si již toto zboží pořídili a mají s ním bohaté zkušenosti. Ti pak moc dobře ví, který výrobek je kvalitní a na který se dá spolehnout. Tímto směrem jsme se řídili i my, když jsme tvořili horní tabulku kvalitnějších výrobků.

Luxusní flexi vodítko – předváděcí vodítka pro psy (elegantní vodítka pro psy a pogumované stopovací vodítko kulaté)

Nepotřebujeme vyloženě značkový výrobek, ale pokud jezdíme na soutěže a nebo psí výstavy, tak tam už je potřeba něco lepšího. Luxusně vypadající výrobek nám pak samozřejmě může přidat něco k dobru, když našeho pejska někdo hodnotí.

Luxusnější výrobky jsou určeny pro soutěže a výstavy, ale můžeme si udělat radost.
S lepšími výrobky se můžeme s pejsek i snadno sladit do jedné barvy.
Předváděcí výrobky na výstavy jsou často i pěkně zdobené.

Flexi vodítko diskuze – flexi vodítko zkušenosti (nejkvalitnější vodítka pro psy diskuze – samonavíjecí vodítka pro velké psy)

Na diskuzních fórech a v různých komunitních skupinách se toto zboží rovněž probírá, kdy si pejskaři vzájemně radí, které výrobky jsou vhodnější a které již nikoliv. I my jsme na diskuzních fórech trávili nějaký čas pro sběr důležitých informací. Výsledkem je horní tabulka, kde jsou oblíbené výrobky pejskařů.

Flexi vodítko 5m – flexi voditko 10 m a nejlepší stopovací vodítko recenze (flexi vodítko příslušenství – navíjecí vodítka pro psy)

Pro méně náročné pejsky si vystačíme i s délkami 5m a nebo 10m, kdy jim to stačí tak akorát. Do města ideální pomůcka, kdy se kolem nás prochází spousta lidí a pes si nemůže pobíhat jen tak volně po okolí kolem nás. Nejlépe by měl jít pes u nohy, abychom ho měli stále u sebe. Pak mu někde na rozlehlejší travnaté ploše můžeme dopřát trochu volnosti a pejsek bude spokojený.

Flexi vodítko a výcvik – dlouhé vodítka pro psy (samonavíjecí vodítka pro psy levné – oblíbené stopovací vodítko diskuze)

Již od malého štěněte se dá s tímto výrobkem začít učit jeho poslušnost. Jednoduchými povely ho učíme, aby pes přišel na zavolání k nám. Pokud tomu ještě nerozumí, tak si ho vždy lehce přitáhneme a něčím odměníme, časem to začne chápat.

Provazové vodítko pro psa recenze – profesionální vodítko pro psa nejoblíbenější

Jakmile chodíme s pejskem na pravidelný trénink a nebo výcvik, tak je potřeba mu nedávat příliš volný prostor, když ho potřebujeme něco důležitého naučit. Pes je pak mnohem více pozornější a ví, že vyžadujeme jeho ostražitost, než když si jen volně pobíhá kolem nás. Provazové pomůcky se pak pro tyto výcvikové věci parádně hodí.

Samonavíjecí vodítko pro psa recenze – oblíbené vodítko pro psa levně (lanová vodítka pro psy flexi)

Pokud po psovi vyžadujeme po určitý čas nějakou disciplínu, tak je následně dobré, když mu dopřejeme i volnější pohyb. Pejsek se proběhne a užije si volnosti. V podstatě se trošku zrelaxuje a užije volnosti. Díky této samonavíjecí pomůcce máme chlupáče pod kontrolou a zároveň za ním nemusíme všude chodit. Samonavíjení udělá práci za nás. Tyto samonavíjecí vodítka pro psy jsou pro pohodlné venčení pejska.

Flexi vodítko a občasné akce na eshopech – nejlevnější vodítka pro psy (stopovací vodítko extra lehké – trixie stopovací vodítko pro psa diskuze)

Jednou za čas můžeme najít na některých eshopech i zajímavé akce a nebo výprodej, kde můžeme ušetřit nějakou korunu. Nejedná se ale o nijak drahé zboží a můžou si ho dovolit i začínající chovatelé psů. Lze použít i newsletter, kdy je u některého zboží zaměření i na detail výrobku. Například složitější karabinky – zobrazený detail.

Flexi vodítko dává našemu pejskovi se snadněji naučit lehčí povely.

Flexi vodítko a příslušenství

K vodítku můžeme sehnat i různé příslušenství, kdy jde například o různé rozdvojky, speciální otáčecí karabiny a další příslušenství do košíku. Zajímavé jsou i aportovací míčky. Kdy nám vám pes přináší míčky a učí se tak určitému výcviku. Vždy je to na našich pejscích, aby to brali vše formou hry. Výcvik probíhá snadněji a na našich chlupáčích je vidět i radost z pohybu. Na eshopech tak můžeme sehnat kompletní výbavu pro každého psa, ceny jsou s dph. Zajímavá záložka je i dog hygiena, kdy je hygiena pro každého pejska důležitá.

 • ochranné plovací vesty barvy modrá, zelená, žlutá a oranžová, trixie doplňky a stopovací vodítka
 • stopovací ohlávky, trixie dog příslušenství včetně dph, stopovací provázky i stopovací postroje
 • dog potřeby stopovací barvy zelená, modrá, oranžová a žlutá, stopovací pomůcky pro velké psy
 • u každého zboží je popis a ceny s dph, zboží je možné procházet bez přihlášení, trixie pomůcky
 • hygiena je u psů rovněž důležitá – hygiena pro malé psy a hygiena pro velké psy – dog návody
 • stopovací vesty s kapsičkami i stopovací příslušenství pro pejsky, neonové stopovací doplňky
 • na některé zboží lze získat věrnostní nálepky v případě vyhlášené akce – věrnostní změna vyhrazena
 • výrobky zaměřené na detail, kdy je každý detail důležitý, na obrázcích je rovněž zobrazený detail
 • novinka možnost newsletter a pdf soubory s návody i detail zboží, tutorial soubory novinka detail
 • na eshopu k zobrazení náhradní detail i návod soubory – například čištění zboží rozdvojka
 • zobrazení čištění karabinek – náhradní rozdvojka (detail čištění), nejdražší značkové pomůcky
 • na eshopech k dispozici i letní vybavení jako jsou náhradní plovací vesty, detail na obrázku
 • detail na obrázcích – zaostřeno na důležitý spojovací detail rozdvojka, detail k dispozici
Flexi vodítko a nejprodávanější doplňky

Našemu aktivnímu pejskovi pak samozřejmě prospějí i různé vitamíny a nebo pochoutky na pamlsky. Zejména ty dentální – péče o psí zdraví. Ale můžou to být i ochranné product na psí tlapky – botičky na tlapky. Psali jsme o tom článek – boty pro psa (ochrana na tlapky v zimě). Přikládáme sem malý seznam položek na eshopech, kdy se nám může vždy něco hodit. A najde se zde i vybavení pro další zvířátka. Tento seznam je jen heslovitý pro snadnější přehled.

 • kapsičky a různé dentální pamlsky i krmivo, vitamíny, spreje na srst, kapsičky, sáčky na pamlsky
 • brit pamlsky i krmivo, classic comfort pelíšky skladem, comfort podestýlky přípravky i deky
 • vodítko flexi pro štěňata i classic lanko, antiparazitika pro štěňata péče přípravky a další potřeby
 • svítící podložky různé značky, občasné akce i výprodej na černé pelíšky, flexi vodítka classic lanko
 • classic podložky různé značky, brit pamlsky pro velká plemena mnoho položek, černé potahy
 • občasné akce a výprodej na pomůcky pro různá plemena, péče o zvířata, pevné lanko delší vodítka
 • interaktivní prodejny pro ptactvo, ptáci a jejich odpočívadla, ptactvo produkty obrázky na instagramu
 • velká škrabadla i malá škrabadla, hnědá steliva i polštáře pro ptactvo, prodejny – obrázky na instagramu
 • ptáci a interaktivní odpočívadla, produkty steliva pro ptactvo, specializované prodejny na hnědá steliva
 • na instagramu je vždy nějaké heslo dne, například heslo jaké krmivo produkty, heslo ohledně výživy
 • podkladové polštáře – ptáci a jejich stelivo jako důležitý podklad pro čistotu klece a nebo jejich ubikace
 • klasické cestovní míčky do košíku vám usnadní cestovní šetření místa, jednodušší cestovní doprava
 • do košíku – platba a doprava našich produktů, si můžete vybírat do košíku klasické products ceny s dph
 • doprava a platba vám naskočí do košíku, mnoho zajímavých údajů navíc i prázdný seznam do košíku
 • stopovací vodítka oranžová, žlutá, modrá, trixie, zelená a další barvy stopovací vodítka včetně dph
Flexi vodítko a mnoho dalších položek na eshopech

Není to všechno jen o vodítku, pejsek potřebuje i další příslušenství, aby mu nic nechybělo. Přidáváme sem menší nápovědu v heslech, podle které si lze dohledat na eshopech další příslušenství. Přihlášení není potřeba, na eshopech se lze pohybovat i bez přihlášení. U každého dog zboží je i popis a ceny s dph.

 • taštička na pamlsky a různé vitamíny v podobě krekrů, dentální potřeby, péče o srst, krmivo doplňky
 • plyšové hračky, plyšové deky, spreje a přípravky na srst, sušené krmivo sáčky, péče o srst i antiparazitika
 • přepravky na zvířata a vodítka pro psy, flexi vodítko, deky, podložky, sáčky, potřeby na srst – vitamíny
 • vodítko flexi skladem, podestýlky a doplňky skladem, příslušenství k vodítko flexi skladem, klece i toalety
 • sušené pamlsky, brit krmivo, střední sáčky kapsičky, classic krmivo doplňky, střední kapsičky sušené s dph
 • flexi vodítko skladem, nejprodávanější comfort podestýlky a toalety skladem, nejprodávanější toalety pro štěňata
 • skladem flexi vodítko a příslušenství, comfort neon flexi vodítka skladem, lanko pásek pro silná plemena
 • občasný výprodej classic pelíšky a doplňky, černé matrace a pelíšky, samonavíjecí vodítko – flexi vodítko
 • přepravky na zvířata, střední přepravky pro zvířata, černé přepravky a další potřeby skladem, antiparazitika
 • vodítko flexi comfort neon modré i pásek, flexi vodítka silné lanko modré, příslušenství pro velká plemena
 • flexi vodítko neon comfort skladem, lanko i pásek vodítko flexi, classic vodítko flexi pro malá plemena i pásek
 • dentální vitamíny na pamlsky, podložky různé značky a svítící potřeby, nejlevnější spreje na srst, přípravky a péče
 • vodítko flexi modré lanko comfort, classic vodítko flexi pásek i lanko, černé pelíšky a doplňky skladem, péče brit
 • přepínací záložky si můžete nastavit do košíku, mnoho údajů k dispozici mimo prázdný list do košíku ceny s dph
 • stopovací dog ohlávky pro stopovací nejen pro stopovací pejsky, trixie vesty a další trixie doplňky včetně dph

Jak odnaučit psa tahat na vodítku zkušenosti a chůze na vodítku bez tahání

Když jsme se psem kolikrát venku a on není úplně zrovna poslušný, tak si říkáme jak odnaučit psa tahat na vodítku. Ono to samozřejmě lze, ale je nutné dávat pejskovi vhodné pokyny, aby to všechno chápal správně. V první řadě na pejska nekřičíme, tím se nic nevyřeší. Naučíme ho to pravidelným výcvikem. Jakmile jsme venku a pes opět táhne, tak se najednou zastavíme a čekáme dokud se na nás pes neotočí. Následně ho za to pochválíme. Pak na něj začneme při zastavení volat a opět ho pochválíme. Ideálně když máme u sebe i nějakou dobrotu. Tímto výcvikem se přiblížíme cíli jak odnaučit psa tahat na vodítku.

Jak odnaučit psa tahat na vodítku diskuze (jak odnaučit psa tahání na vodítku)

Procházeli jsme i mnoho diskuzních fór a s touto variantou výcviku mají pozitivní zkušenosti mnozí majitelé psů. V začátcích to chce hlavně klidné místo pro psa, kde nejsou žádné rušivé elementy kolem nás a pes se může soustředit. Jdeme s ním běžně na vycházku a aplikujeme u něj tuto metodu. Výsledek nebude samozřejmě hned. Chce to trpělivost, než se to pejsek naučí. Nakonec to však zvládne a následně se můžeme pochlubit dalším pejskařům jak odnaučit psa tahat na vodítku.


Záleží na barvě?

Objevilo se i pár dotazů na detail, zda je důležité upřednostnit některé barvy vodítek. Ohledně barevnosti této pomůcky je to psovi úplně jedno. Klidně mu můžeme pořídit barvu oranžovou a nebo zelenou, vůbec na tom nezáleží – je to jen detail. Je to jen čistě o volbě majitele chlupáče. Většinou se dává přednost tmavším barvám.

Pes si rychle zvykne

Pravidelným cvičením si pejsek na novou pomůcku rychle zvykne a můžeme ho začít učit základním povelům.

Volnost pohybu

I když jsme na místě, kde nemůže pes volně pobíhat, tak pomocí tohoto výrobku to možné je.

Nemusíme stát u chlupáče

Při nepříznivém počasí nemusíme za psem všude běhat, když máme kratší lano.

Součást výcviku

Se psem bychom měli mít určitý vztah, kdy bude reagovat aspoň na naše základní povely.

Začínáme od štěněte

S touto pomůckou začínáme již od útlého věku pejska. Čím dříve, tím lépe.

Úspěch odměňujeme pamlskem

Za každý úspěch, kdy nás pejsek poslechne, si zaslouží odměnu v podobě malého voňavého pamlsku.

Správná délka

V podstatě žádná správná délka není. Záleží jen na nás, kolik chceme pejskovi umožnit pohybu.

Délka záleží vždy jen na nás, kolik jí pejskovi umožníme.
Při nepříznivém počasí oceníme delší výrobek.
S dlouhým samonavíjecím výrobkem můžeme pejska pouštět na větší vzdálenost.
Toto zboží může být i součástí výcvikového programu.
Snadněji tak pejska naučíme základnějším povelům.

Nejlepší vodítko pro psa recenze – nejlepší vodítka pro psy recenze (profesionální stopovací vodítko zkušenosti)

Pod pojmem nejlepší si určitě nebudeme představovat to nejdražší zboží, na které můžeme narazit. Tímto způsobem to nefunguje a to můžeme narazit ještě i na zboží, které je sice drahé, ale po stránce funkční to není vůbec nic extra. Nejlepší možný způsob výběru je podle zkušeností ostatních uživatelů. My samozřejmě moc dobře víme, že to zabere spoustu času. A proto jsme v horní tabulce zobrazili kvalitní výrobky v poměru cena – výkon. Stačí si jen vybrat konkrétní typ z tabulky a dopředu už budeme vědět, že jde o zboží, které vychází z pozitivních recenzí od dalších chovatelů psů.

Flexi vodítko

Kvalitní flexi vodítko dává psovi přiměřenou volnost.

Flexi vodítko dává psovi možnost se od majitele vzdálit, ale i tak je neustále v držení majitele.

Elegantní flexi vodítko si mžeme vybírat i v různých barvách.


Top vodítko pro psa cena – jak jsou na tom nižší ceny?

Ceny jsou pro tuto pomůcku nastavené docela sympaticky a tak si ji může dovolit i každý začínající chovatel svého nového pejska. Než si pořizovat pevné a krátké vodítko, tak je určitě lepší volbou flexi samonavíjecí, které je velmi komfortní pro samotného majitele, ale i pro chlupáče. Nemusíme tak za ním úplně všude pobíhat, stačí ho jen kontrolovat z delší vzdálenosti a v případě potřeby si ho snadno přitáhnout k sobě. Tímto způsobem se dají i dobře řešit výcvikové povely. V horní tabulce je u veškerého zboží odkaz a tam jsou všechna vodítka seřazená podle nejlepší ceny a dalších parametrů.

Ještě naposledy se tu připomeneme s horním žebříčkem, kde jsme vybrali nejlepší vodítka pro psy analýzou mnoha recenzí od majitelů pejsků, kteří toto zboží rádi používají a jsou s ním spokojení. Taková doporučení jsou vždy nejlepší, když si někdo před námi zakoupí určitou pomůcku, sám ji vyzkouší a nakonec se podělí s ostatními pejskaři o svoje zkušenosti. My jsme procházením psích portálů a dalších skupin tyto poznatky a recenze vodítek sledovali a následně jsme vybrali do tabulky nejoblíbenější výrobky pejskařů.


Jak vybrat vodítko pro psa zkušenosti?

Všechna vodítka pro psy se řadí jako základní pomůcky pro výchovu a výcvik každého pejska. Nabídka těchto doplňků je už dnes opravdu široká a každý majitel psa si může vybrat z velkého množství konkrétního zboží. Kvalitní a odolné vodítko pro psa je vyrobeno z lepších materiálů a proto nám vydrží i několik let, kdy se svým pejskem nachodíme mnoho společných kilometrů. Proto není moudré kupovat hned ty nejlevnější vodítka, které se jako kvalitní vodítko pro psa jen tváří. S naším malým rodinným mazlíčkem budeme zažívat spoustu radostných chvil i nezapomenutelných zážitků, tak proč už mu nepořídit něco kvalitnějšího.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *