Menu Zavřeno

Zavírací nůž

Zavírací nůž nejlepší srovnání analýzy recenze testy parametry

Obsah článku (ukázat/skrýt)

Zavírací nůž je už dnes brán jako velmi dobrý pomocník, ať jdeme kamkoliv. Kvalitní nůž u sebe nenosí jenom myslivci, ale každý, kdo jde do přírody. Je to opravdu skvělý parťák, se kterým můžeme zažít spoustu dobrodružství kdekoliv na výletě. Turistika je oblíbená mnohými lidmi a při celodenním pobytu na venkovním vzduchu můžeme zažít různé situace, kdy se nám bude zavírací nůž hodit. Při outdoor aktivitách například v lese, se bez zavíracího nože již v podstatě neobejdeme. A to ještě nebyla řeč o různých táborech a zájmových činnostech s dětmi, kde se zavírací nože skvěle hodí. Je všeobecně známo, že se nože dělí do různých kategorií. Většinou je to rozděleno podle toho, k jaké činnosti je nůž určen. A proto jsme si dnes připravili tento článek, kde si spolu projdeme zajímavé výrobky a také si řekneme, co je dobré vědět i na co se zaměřit.

Zavírací nůž: Porovnání a žebříček TOP 10 nejlepších zavíracích nožů podle recenzí zákazníků a jejich zkušeností

V tomto odstavci najdeme výběr nejlepších zavíracích nožů. Vybrali jsme je analýzou uživatelských recenzí z různých diskuzních fór a také velkých srovnávacích portálů, kde se na zavírací nože píšou recenze a hodnocení. Pomocí tohoto srovnání jsme vybrali TOP 10 výrobků zavírací nůž. Tyto nože dostaly nejlepší hodnocení od zákazníků, kteří si je zakoupili, vyzkoušeli a následně na ně napsali recenze. U každého řádku je na pravé straně odkaz, kde si můžeme zjistit další potřebné informace, barevné varianty a také seřazené eshopy s nejlepšími cenami konkrétních nožů. V odkazech jsou také různé další tvary a zakřivení nožů.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Široký výběr zavíracích nožůWalther Outdoor Survival Knife II OSK*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
PUMA IP marmota bocotePUMA IP marmota bocote 822020*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Levnější zavírací nože - více nožůnejlevnější zavírací nože recenze zkušenosti zákazníků a testy kvality*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
CRKT M21-04Gcrkt m21 zavírací nože damašková ocel na zakázku s věnováním recenze luxusní ocel*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Walther Tac BTKWalther Tac BTK*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Oblíbené zavírací nože - víceCold Steel CRAWFORD MODEL 1*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Magnum SWAT Res-Q Magnum SWAT Res-Q 01RY769*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Nejvíce recenzované - více nožůRuike Jager F118*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kvalitní zavírací nože - více nožůnejlepší kvalitní zavírací nože testy kvality recenze hodnocení srovnání lepší ocel nůž*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Profesionální zavírací nože - víceprofesionální zavírací nože recenze a porovnání testy uživatelů hodnocení top 10 tabulka*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Luxusní zavírací nůž do přírody

Je ideálním společníkem ať jdete na výlet krátký a nebo delší. Předem je si dobré uvědomit, že s takovým nožem budete zřejmě pracovat a proto je potřeba se zaměřit na čepel a rukojeť. Důležité je, aby nám nůž dobře seděl v dlani při jakémkoliv použití. Kolikrát můžou být nože vybaveny i různými dalšími funkcemi, které při svých toulkách krajinou využijete.

Malé zavírací nože

Tyto nože jsou skvělé právě v tom, že jsou malé velikosti a proto je můžete nosit po kapsách. Nijak vás nebudou zatěžovat a máte je kdykoliv po ruce připravené k použití. Malá velikost nože znamená i nízkou hmotnost a to ocení každý.

Opravdu velký zavírací nůž – nůž zavírací smith & wesson vojenský (profesionální kvalitní taktický nůž s pouzdrem)

Oblíbené velké nože patří rovněž do lesa, ale už mají trochu jiné použití. Spíše je to už určené k nějaké práci, která vyžaduje vyšší pracnost. S větším nožem se totiž tolik nenadřete při opracovávání větví. Čím větší nůž máte, tím méně energie budete muset vynaložit.

Top zavírací nože – lovecký zavírací nůž wenger delinger (zavírací taktický nůž recenze)

Nože, které patří ke špičce jsou už o něco kvalitnější. Je to z toho důvodu, že je použitý velmi kvalitní materiál prémiových hodnot. Ostří u takového nože je už taky někde jinde a rukojeť je vybavena protiskluzným materiálem. Při používání kvalitnějšího nože poznáte rozdíl rychle.

Top zavírací nůž Rybička – malý zavírací nůž

Zajisté si pamatujete na nůž Rybičku, ten se vyrábí do dnes a stále se hodně používá. Je to taková retro klasika z dětství, na kterou se velmi dobře vzpomíná. Někteří lidé ho mají ještě dodnes někde na poličce.

Značkový zavírací nůž Dukla

U nože Dukly je to podobné jako u Rybičky. Tento nůž již pamatuje hodně a stále ho můžeme někde vidět. Zejména starší lidé na něj budou hodně vzpomínat, kdy jim dělal nůž parťáka na výletech.

Dětský zavírací nůž

Když jdete s dětmi například na houby, tak je pochopitelné, že i děti se chtějí sběru hub aktivně účastnit. Pro děti se většinou vybírají nože s menší čepelí, aby si neublížily. Pomalu se tak učí zacházet s nožem a u sbírání hub je to ideální začátek se s tímto nástrojem naučit pracovat.

Nejlevnější zavírací nůž

Pokud si pořizujeme nůž, tak už bychom si měli pamatovat, že by měl být kvalitní. Protože až si ho sebou budeme někam brát, tak je vysoká pravděpodobnost, že se na něj budeme chtít spolehnout i v náročnějších situacích. A s levným nožem toho zřejmě moc neuděláme.

Nejoblíbenější zavírací nůž s klipem

Nože s klipem mají jednu velkou výhodu. Tyto nože totiž nemusíte nosit vyloženě v kalhotách, ale úplně postačí, když si je jen zacvaknete na kraj kapsy a nebo za opasek. Tím pádem vás nebude nikde nic tlačit a při použití nože si ho jen odepnete z klipu a máte ho ihned k dispozici.

Značkové zavírací nože

Do lesa se hodí ideálně, jsou malé, lehké a zavírací. Tedy naprosto vyhovující, když jdeme někam ven do přírody a chceme si sebou vzít tento nástroj. Mají i speciální rukojeť, kde je udělaný přesný tvar pro dlaň, aby se s nožem snadno pracovalo.

Elegantní zavírací nůž s pouzdrem – kožené pouzdro na zavírací nůž

Pouzdro na zavírací nůž je dobrým pomocníkem při každé procházce. Nemusíte tak nosit nůž po kapsách a ani nepotřebujete žádný klip. Prostě si jen na pásek navlečete pouzdro a jdete. Pouzdro si můžete umístit na jakou stranu chcete a klidně jej posunout i za záda. Jedná se o dosti komfortní nošení nože.

Nejkvalitnější zavírací nůž damašková ocel – oblíbený taktický nůž smith & wesson

Damaškový zavírací nůž má jednu výhodu oproti ostatním nožům a tím je speciální dekorativní kresba na čepeli. Zavírací nože z damaškové oceli jsou totiž vyrobeny z vícero různých ocelí a ty jsou následně spojeny v jeden celek. A právě tato výsledná ocel si bere ty nejlepší vlastnosti ze všech použitých ocelí. Nejčastěji se používá tvrdá ocel uhlíková spolu s měkkou ocelí. Zavírací nože z damascénské oceli mají tak ve výsledku lepší tvrdost a odolnost proti opotřebení. Tyto nože v sobě kombinují luxus a výborné řezné vlastnosti.


Nejlepší zavírací nůž zkušenosti – nejlepší taktický nůž diskuze a zkušenosti (nejlepší taktické nože recenze)

Někteří lidé si myslí, že existuje nějaký ten univerzální nůž, který vyniká naprosto ve všem. Tak to ale bohužel nefunguje a ani nejde. Pojem nejlepší zavírací nože je sice často vyhledávaný, ale každý nůž vždy vyniká v něčem jiném. Od samotného počátku platilo, že každý nůž je vyrobený k určitým činnostem. Jednak se to bere podle zvolených materiálů, z jakých je celý nůž vyroben a pak také k jakému použití je nůž určen, možná jen švýcarský multitool se dá použít k vícero věcem. Zajímavé jsou i nože taktické, které jsou do přírody rovněž vhodné.

Nejlepší zavírací nože na zakázku – luxusní multifunkční nůž s 13 funkcemi

Celkem často můžete vidět u větších firem, které si tak hýčkají své lepší zákazníky. Jejich nože jsou vyrobené přesně na zakázku. Některé z nich nejsou ani tak na použití, jako spíše takové poděkování, které si někam vystavíte. Nože tohoto charakteru bývají vyrobeny z drahých a prémiových materiálů. Nejdůležitější je u nich vzhled, který si používáním nože nebudeme chtít zničit.

Kvalitní taktické nože Walter a levné taktické nože výprodej

Další kvalitnější značkou taktických nožů je i Walter. Můžeme ho vidět u bushcraft nadšenců a lidí, kteří mají rádi pobyt v přírodě. K těmto nožům je většinou i šikovné pouzdro, abychom mohli nosit nůž za pasem a mít ho tak neustále k dispozici. Tyto taktické výrobky se dobře drží v ruce a práce nám s nimi půjde snadno. Některé eshopy mají jednou za čas zajímavé výprodejové akce, kde můžeme sehnat taktický nůž i za výhodnou cenu.

Nejdražší zavírací nůž s věnováním – top multifunkční nůž victorinox (profesionální taktické nože Gerber)

Velice oblíbená věc, která se hodí k narozeninám a nebo když darujete něco cenného na Vánoce pod stromeček svým nejbližším. Představte si, že jdete do lesa a použijete svůj nůž, kde máte vzkaz od své manželky a nebo od dětí. To vždy člověka potěší a je to taková příjemná vzpomínka. Buďto můžete na rukojeť a nebo čepel nechat vyrýt název a je tu i možnost vytisknout jednodušší obrázek. Profi taktické nože se rovněž hodí na spoustu věcí – do přírody ideální pomocník, například Gerber.

Luxusní zavírací nože – taktický nůž s pevnou čepelí (zavírací taktický nůž s pouzdrem)

U nožů luxusních se už hraje hlavně a převážně na vzhled. Základem je vždy překrásně zdobená rukojeť, vyrobena z exkluzivního a samozřejmě drahého materiálu. Většinou se jedná o dřevo a nebo vzácný paroh. Čepel je sama o sobě vyrobena z drahé oceli a aby se ještě více podtrhla luxusnost nože, tak je čepel obohacena o určitý tvar a něco jako potisk. A dokonce to můžou být i nože virtuální, jako je například csgo karambit, který má pro PC hráče neuvěřitelnou hodnotu. Ti si je pak vystavují nad PC na poličku.

Odlamovací a zalamovací nůž recenze (podlahářský nůž recenze)

Mezi zavírací nože se řadí i výrobky odlamovací a zalamovací, kdy se jedná o využití například pro podlaháře a podobné kutili. V tomto oboru jde převážně o to, že se nám nůž velmi rychle otupí. Nemá smysl používat vyloženě kvalitní a drahý výrobek, kdy bychom ho museli neustále dokola brousit. Mnohem lepší je pořídit si nůž pro toto použití a po otupení ostří jednoduše zalomit čepel. Odlomený kousek vyhodíme a máme tak opět k dispozici ostrý řezný nástroj.


Multifunkční zavírací nůž diskuze – profesionální zavírací nůž recenze

A teď se již dostáváme k nožům, které jsou ze všech nejpoužívanější při různých outdoor aktivitách. Ono totiž když máte takový správný multitool nástroj, tak je opravdu radost ho vlastnit při každé vycházce nejen do přírody. Tyto nože jsou vybaveny hned několika funkcemi a stačí si jen vybrat, které funkce si myslíte, že se vám budou hodit nejvíce. K dispozici můžete mít například vývrtku, malé nůžky, otvírák na konzervy a spoustu dalších věcí dle vašeho výběru.

Zavírací nůž s pojistkou – kapesní zavírací nože

Pojistky u nožů slouží k tomu, aby se vám nůž buďto sám od sebe nezavřel a nebo také neotevřel. Pokud máte nástroj uložený v kapse, tak k tomu nejspíš nedojde. Když svůj nástroj používáte k určité práci a vyvíjíte na něj tlak, tak je zde tendence, aby se čepel pohybovala a to my nechceme. Pojistka je proto ideální volbou, kdy vaše čepel bude pevně sedět v daném úhlu.

Nejvíce kvalitní zavírací nůž recenze – lovecký nůž zavírací dřevo

Často se vybírá podle osvědčených značek. Kvalitní nože od těch dalších poznáte snadno. U těch kvalitních totiž všechno sedí pevně přesně tam, kde to má být. Nikdy se vám nestane, že by něco nedrželo a nebo že by jste neměli pocit jistoty při práci. I v naší tabulce jsme vybrali opravdu jen ty kvalitní zavírací nože.

Taktický zavírací nůž – kvalitní multifunkční nůž s kleštěmi (oblíbené taktické zavírací nože)

Jedná se zde o nože, na které se můžete spolehnout. Taktické zavírací nože mají uplatnění zejména v přírodě, kde žádný jiný nástroj po ruce nemáte a proto musíte svému noži důvěřovat. Pokud se něco pokazí, tak je klidně možné, že se ani nenajíte. Taktické nože jsou kvalitou na takové úrovni, že vydrží i hrubší zacházení a tím pádem jsou ideálními pomocníky do nepohody.

Japonský zavírací nůž – nejkvalitnější multifunkční nůž discovery

V poslední době se k nám stále častěji dostávají japonské nože a jejich obliba vzrůstá. Je to zejména kvůli tomu, že nože mají speciální tvar jak u čepele, tak i rukojeti a přitom skoro vůbec nic neváží. Japonské zavírací nože jsou praktickým pomocníkem při každodenním využití. A nejsou určeny jen do přírody, ale i do města, kdy například potřebujete rozbalit balík od pošty.

Celokovový zavírací nůž recenze – kapesní multifunkční nůž gerber

Při výběru celokovového nože obvykle získáme nůž s kvalitním zpracováním a dobrou odolností. Co je ale zajímavá věc, tak s tímto druhem nože se vám bude dobře pracovat. Nůž má o něco vyšší váhu a proto se s ním provádí spousta věcí snadněji, než s nástroji lehkými. A i když je nůž kovový, tak je vyrobený z nerezové oceli.

Zavírací nože s dlouhou čepelí

Když máte na noži delší čepel a potřebujete opracovávat větev a nebo udělat nějakou práci se dřevem, tak s pomocí dlouhé čepele vám půjde práce snadno. Nebudete u toho muset vynaložit tolik síly, jako když by jste použili nůž s malou čepelí. Malá čepel je dobrá k tvarování dřeva, například když si potřebujete udělat v lese lžičku.

Tradiční zavírací nože

Tyto nože si začaly poslední dobou zachovávat svůj styl. Jedná se o novější nástroje, které vyžadují jen velmi málo péče a i tak si zachovávají svou stálou kvalitu. Většinou to jsou nástroje, u kterých není vyžadována nijak vysoká kvalita ani preciznost, ale svůj účel splní i tak.

České zavírací nože diskuze

I v naší republice máme pár firem, které se zajímají o výrobu nožů a můžeme na ně být právem hrdí. Pamatujete si legendární nůž s názvem Rybička? Ten již dostal několik vylepšení a prodává se ještě i dnes. Pak to byl i nůž s názvem Uton, který je dneska už sběratelským kouskem. A nakonec tu byl ještě nůž Predator, který měl už i zabudovanou pojistku.


Zavírací nůž: Recenze a popis zavíracích nožů

V následujících řádcích si představíme pár značek ohledně produktu zavírací nože. Některé značky zde popsané jsou již zavedené a dobře známé. To ale nemění nic na našem testu a výběru nejlepších zavíracích nožů podle uživatelských recenzí a analýz. V horní tabulce najdete TOP zavírací nůž s popisem nejlepších produktů. Stačí si jen vybrat podle obrázku a rozkliknutím odkazu se o daném zboží dozvíte více informací jako je například cena a dostupnost na eshopu.

Český zavírací nůž Mikov

Jedná se o nožířskou českou firmu s dlouhou a pyšnou tradicí. Zavírací nože Mikov jsou již známy všude ve světě díky své kvalitě. Možná si pamatujete nože s názvem Rybička, Predator a nebo Uton. To jsou nože, které v mnoha lidech vyvolávají vzpomínky. Mikov vyrábí kvalitní nože a výběrem této značky dostanete kvalitu za rozumnou cenu.

Zavírací nůž Gerber bear grylls scout

Firma Gerber začala své nože vyrábět ručně někdy v letech 1939. Původně se tyto kvalitní nože prodávali jako dárkové sety a nyní se z těchto nástrojů staly jedny z nejprodávanějších nožů na světě. Zavírací nože Gerber jsou většinou s pevnou čepelí pro pořádné zálesáky. Ale značka Gerber se už specializuje i na sekery, nářadí, svítilny, mačety a polní lopatky.

Nejkvalitnější zavírací nože Solingen

Krásné nože na první pohled a navíc dokážou vyniknout svou elegancí a zároveň i perfektním zpracováním. Vyrobeno z oceli, která má velmi dobré antikorozní vlastnosti. Společnost Solingen je zde už více než 150 let. Má tak bohatou historii s výrobou nožů a různých nástrojů.

Nejoblíbenější zavírací nože Puma – lovecký zavírací nůž s pilkou

Většina nožů značky Puma působí těžším masivním dojmem, kdy při jejich držení pocítíte v ruce jistotu. Jsou vhodné do lesa na jakoukoliv práci, kde potřebujete mít jistotu dobře odvedené práce. Na nože se dá spolehnout, v divočině to určitě oceníte.

Kvalitní zavírací nože Magnum – profesionální multifunkční nůž cat

U této značky si lze sehnat pěkný nůž s ergonomicky tvarovanou rukojetí, která padne přesně do ruky. Nestane se vám, že při těžké práci budete mít otlačenou jednu stranu ruky. Nůž sedí tak akorát a je dobře vyvážený. To se hodí ideálně pro myslivce na denní bázi v lese.

Multifunkční zavírací nůž Victorinox – nejlepší multifunkční nůž leatherman

V případě, že chcete mít nůž pro vícero využití, tak je právě tato značka správnou volbou. Jde o kvalitní zpracování, ale hlavně máte možnost mít v jednom nástroji hned několik užitečných funkcí. Je to například otvírák hned na několik věcí, malé nůžky a další užitečné věci do běžného života. Zavírací nože Victorinox jsou oblíbené hlavně u žen.

Nejlevnější zavírací nože CRKT

V překladu to znamená Columbia River Knife Tool. Firma vznikla v roce 1994 a i když již byla na trhu velká konkurence, tak se dokázali prosadit. Vyrábějí kvalitní a spolehlivé nože pro každé použití. Krom toho si můžete všimnout zajímavého designu, které ostatní značky nenabízejí.

Zavírací nůž Tanto

Hned na první pohled vás u těchto nožů zaujme netradiční tvar čepele. Zavírací nože Tanto mají tak díky perfektně tvarované čepeli zcela jiné možnosti využití, než je to u běžných nožů. Navíc mají na spodní straně čepele malou pilku, což se může vždy hodit.

Oblíbené zavírací nože Fox

Klasický design italské výroby, který má své stálé fanoušky. Rukojeť je obvykle vyrobena z kvalitního dřeva a nebo rovnou z rohoviny. Čepel je do tvaru dýky a nůž je ještě navíc opatřený pojistkou, která zabrání, aby se vám nůž zavřel.

Dětský zavírací nůž Opinel kapesní – Opinel dětský nůž

Opinel je již tradiční francouzská značka, kdy její úspěch spočívá ve volbě kvalitních materiálů. Nože jsou přitom jednoduché, ale velmi originální. Nástroje mají výjimečnou ostrost a speciálně pro houbaře je na konci rukojeti i štěteček pro očištění nalezených hub. Tyto nože se často kupují i pro děti, kdy se poprvé učí zacházet s nožem. Většinou je to při houbaření v lese, kdy i naše děti chtějí mít svůj vlastní nůž a účastnit se sběru hub. Opinel dětský nůž je tak na konci rukojeti opatřený štětečkem, aby bylo možné si i houby očistit od jehličí a dalších nečistot. Kvalitní opinel dětský nůž je tak dobrou volbou pro začínající houbaře.

Zavírací nůž Smith & Wesson – caterpillar multifunkční nůž xl 9 v 1

Najdete zde zajímavé nože pro záchranářské složky, ale také nože lovecké, outdoorové a další s výborným zpracováním. Čepele jsou vyrobeny z tvrdé oceli a rukojeti v mnoha případech z hliníku, takže jsou nože lehké a snadno se s nimi manipuluje.

Zavírací nůž Walther

Patří do rodiny německého výrobce. Zavírací nože Walther vás na první pohled zaujmou zajímavě řešenou rukojetí, která je tvarovaná takovým způsobem, aby vám nůž neklouzal v ruce. Dobře se drží ať děláte cokoliv a i za mokrého počasí vám nůž neklouže.

Zavírací nůž Ruike

Konkrétně se jedná o firmu Ruike Outdoor Tools Manufacturing založenou panem Leung v roce 1998. Zajímají se zejména o moderní design nožů. Zároveň se jedná o nože prvotřídní kvality. Zavírací nože Ruike si oblíbíte také díky jejich malé hmotnosti.

Lovecké zavírací nože Wenger – švýcarský multifunkční nůž s příborem

Původně byly tyto nože vyrobeny za účelem vícero funkcí, kdy měli být nápomocny při běžných činnostech. Od té doby se změnila spousta věcí a nože dosáhli značného vylepšení. Jsou použity kvalitní moderní materiály, zlepšil se jejich design a zapracovalo se i na výborné funkčnosti.

Elegantní zavírací nože Bestech – oblíbený multifunkční nůž

I když se zde jedná o nízkou hmotnost, tak je překvapivě kvalita těchto nožů na dobré úrovni. Tato značka se vyloženě zaměřuje na originální a odlišný design od ostatních výrobců. Základní modelová řada je typu frame-lock flipper a liner-lock flipper. Jejich čepele jsou uloženy na keramických ložiskách.

Nejdražší zavírací nože Dellinger – nože zavírací s dlouhou čepelí

Prvotřídní kvalita a luxusní vzhled, to je moto této společnosti na výrobu nožů. Již na první pohled poznáte, že jde o lepší nože, kterými se můžete chlubit i svým kamarádům. Vyrábějí se v mnoha tvarech a provedeních a u spousty osob je to spíše ozdoba na poličku a nebo jiné viditelné místo.

Levné zavírací nože Sog – kapesní multifunkční nůž recenze

I tento výrobce sází na originalitu a hlavně perfektní funkčnost svých výrobků. Hned na první pohled totiž poznáte, že se jedná o drahý nůž. Jednak skvělý tvar čepele a pak také zvláštně upravený design rukojeti si budete chvíli prohlížet a žasnout, jak to vlastně v celku vypadá hodně dobře.


Jak vybrat zavírací nůž?

Sepsali jsme v článku několik výrobců nožů a také důležité informace podle čeho se řídit. Důvodů jak si vybrat správný zavírací nůž je hned několik. V první řadě se nedívejte na cenu, pokud si totiž vyberete správně, tak vám nástroj vydrží spoustu let a budete s ním spokojeni. Nemá smysl si kupovat levné nože když z recenzí víte, že kvalitní nože mají spousty pozitivních recenzí a je na ně spolehnutí. V horní tabulce srovnání máte nachystaných top deset nožů, které jsou velmi kvalitní a ať si vyberete jakýkoliv, tak vám poslouží velmi dobře.

Materiál zavírací nože

Není až zase tak moc důležité, z jakého materiálu budete mít čepel. Zavírací nože, o kterých se tu dnes bavíme jsou z velmi kvalitních materiálů.

Uhlíková ocel

Jedná se zde o slitinu oxidu železitého. Velmi snadno se brousí a pro nůž má skvělé řezné vlastnosti.

Nerezová ocel

Zde je ostření o něco těžší, ale zase jde o nerezovou ocel. Takže když nůž někde zapomenete venku, tak se nic zas tak moc neděje.

Délka čepele

U zavíracích nožů se zase s tak moc rozdílnými délkami nesetkáte. Mějte ale na paměti, že pokud hledáte vyloženě takový nůž, se kterým chcete v lese tvarovat dřevo a například si něco vyřezávat, tak potřebujete co nejkratší čepel kvůli snadné manipulaci s materiálem.

Tvar čepele

U tvaru čepele se jedná o zajímavý fakt, že u kvalitních nožů se můžete setkat s velkým množstvím různě tvarovaných čepelí. Nejde jednoznačně říct, která je nejlepší, to prostě nejde. Každý tvar čepele má své speciální určení.


Velké zavírací nože zkušenosti

Značnou oblibu začínají mít i velké zavírací nože, se kterými se mnohem lépe manipuluje. Jakmile totiž máme malý nůž, tak ten je sice dobře skladný, ale většinou se s ním dělá hodně větších věcí složitě. Při větších rozměrech čepele je to pak už úplně o něčem jiném a nůž nám dovolí být mnohem zručnější při větší práci. Rovněž je s většími výrobky mnohem menší námaha. A pokud potřebujeme s nožem pracovat delší dobu, tak se tolik neunavíme.

Ostří

Velmi důležitá věc u každého nože, proto je dobré jednou za čas nůž přebrousit a to ideálně před každou větší pochůzkou. V minulém článku máme podrobný návod, jak kvalitně nabrousit nůž.

Rukojeť ze dřeva

Může se zdát, že jde o levnější variantu, ale není tomu tak. Spousta dřevin je velmi vzácných a samozřejmě drahých díky jejich vlastnostem.

Rukojeť kovová

Kov vydrží spoustu věcí a v podstatě je nezničitelný. V zimě je ale dost chladný a bez rukavic to není úplně ono, když máte v mrazu vykonávat nějakou práci.

Hmotnost

Lehké nože by se mohli zdát být lepší volbou, ale není tomu tak. Těžší nůž má totiž tu vlastnost, že budete mít jistotu v ruce a lépe se s ním pak pracuje.

Údržba a čištění

Jednou za čas je potřeba se o nůž starat, je třeba ho dobrousit a i naolejování není také úplně špatné.

Skladování

Ideální je suché místo v teple. Hlavně by nůž neměl být ve vlhkém prostředí.

Broušení

Broušení je důležitá věc. Každému noži vrátíte jeho původní ostrost jakou měl při zakoupení.

Čím brousit

Nástrojů pro dokonalé nabroušení nože je mnoho. V minulém článku jsme si všechny možnosti podrobně probrali, najdete tam o broušení úplně všechno.

Brousící sady

V předchozím článku jsme se věnovali i brousícím sadám, které jsou vhodné, pokud máte doma vícero nožů. Pomocí sady na broušení budete mít nabroušeno všechno během chvilky.

Použít při broušení vodu nebo olej?

Používají se obě varianty. Častěji však voda, ta se jen setře a čepel se nechá vysušit. U oleje je to mnohem pracnější.

Co nedělat

Hlavně by jste neměli používat nože tupé. Jednak je to zbytečně náročné pro jakoukoliv práci a pak člověk přestane mít i náladu něco dělat. Tupý nůž je velmi demotivující.

Eshopy a značky

Eshopů je mnoho a proto si můžeme vybírat i z mnoha zajímavých kousků nožů.

 • black cold steel turistické, každodenní kapesní nůž skládací s klipem
 • nejprodávanější kapesní sada na konzervy wood, classic nožík v přírodě
 • každodenní houbařské classic s pojistkou skladem, spiderco opinel
 • tactical böker kapesní nože i pouzdra, outdoorové victorinox knives
 • taktické leatherman knives pouzdra mikov skladem s pojistkou
 • klasické houbařské skládací skladem i s pevnou čepelí
 • hunter knife multifunkční kapesní skladem, leatherman pouzdra
 • tactical böker crkt smith, kapesní victorinox knives skladem
 • turistické wood black rescue hunter knives skladem, kapesní klip
 • nejprodávanější kapesní wood knives, cold steel slevy – filtr eshopu
 • kapesní nůž classic black kov – böker spyderco s pevnou čepelí
 • nejdražší joker böker nože recenze, wesson rescue skladem
 • kapesní nůž victorinox skladem, cold steel kov wesson
 • victorinox leatherman skladem, kapesní nůž opinel
 • kuchyňské výrobky skladem, cold steel turistické skladem
 • multifunkční kapesní nůž skladem různé varianty

Levný zavírací nůž cena – oblíbený zavírací nůž recenze

Jak už jsme psali, tak cena by neměla rozhodovat při pořízení nového nože jako hlavní faktor. V dnešní obrovské nabídce nožů se najdou vždy i takové, které jsou vyrobené z kvalitních materiálů a nejsou drahé. Jsou hlavně prvotřídně zpracované takovým způsobem, kdy se jedná o profesionální práci. Aby jste ale takový nůž našli, tak si musíte projít spousty srovnání na různých portálech a pročíst velké množství recenzí od samotných majitelů. My jsme to již udělali za vás a v tabulce na začátku článku máte TOP 10 kvalitních nožů, kde si můžete i porovnat na různých eshopech ceny a jaká je jejich dostupnost.

S koncem článku bychom chtěli ještě naposledy připomenout tabulku v horní části článku, kde máme všechno pěkně a přehledně seřazeno. Jsou tam zobrazeny nejlepší zavírací nože podle testů a analýz zákazníků. V tabulce najdeme zboží, které vychází z TOP 10 recenzí a hodnocení spokojených zákazníků. A dále se pak můžeme ještě prokliknout pro další informace i srovnání nejlepších cen na eshopech.


Parametry a testy pro výběr zavíracích nožů

Testování kvalitního nože je dost důležitá věc, pokud má stát větší obnos peněz. Výhodou ovšem je, že si můžete procházet spoustu specializovaných fór na téma nože. A tam se může člověk dozvědět mnoho užitečných rad, které se kolikrát nedozvíme ani na eshopu. Ono je dobré si to všechno projít a pak si udělat svůj vlastní obrázek. A nebo můžete věřit nám, kdy jsme si dali tu práci a udělali velké srovnání nožů sami. Výsledkem je tabulka na začátku textu, kde si můžeme vybrat svého favorita.

Pár rad na závěr – zavírací nůž je nejlepší do kapes

Předem bychom chtěli poděkovat, že jste si přečetli celý článek až sem. Zavírací nože se stávají čím dál tím více oblíbenějším pomocníkem při různých denních situacích. Při nákupu nového kousku se nedívejte ani tak na jeho cenu, jak na kvalitu, díky které nám kvalitní zavírací nůž vydrží spoustu let. Proto je na prvním místě kvalitní značka, pak materiály, ze kterého je nůž vyrobený a pak až cena. Nejdůležitější je však celkové srovnání všech důležitých faktorů. Ty jsme již všechny zmínili v tomto článku. Děkujeme za pozornost a budeme se těšit u dalšího rozboru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *