Menu Zavřeno

Hokejové rukavice

Top nejlepší hokejové rukavice recenze srovnání pánské bazar dětské junior bauer senior ccm cena jak vybrat kvalitní

Hokejové rukavice patří v hokeji k základnímu vybavení, bez kterého se neobejdeme. Není to ani tak kvůli tomu, že kvalitní hokejové rukavice chrání naše prsty proti promrznutí, ale je to hlavně kvůli ochraně prstů a rukou před možnými úrazy. V hokeji dochází mezi hráči k velmi úzkému kontaktu a ruce i prsty jsou tak vystaveny velkému riziku zranění. A právě proto jsou hokejové rukavice velmi důležitou výbavou tohoto tvrdého sportu. Jenže jak si takovou ochranou pomůcku správně vybrat? Připravili jsme si dnešní článek, kde si vše postupně vysvětlíme a ukážeme si i ty nejlepší varianty rukavic.

Hokejové rukavice: Žebříček TOP 10 hokejových rukavic – srovnání podle recenzí zákazníků a dlouhodobých zkušeností hráčů

Do následující tabulky jsme umístili deset nejlepších hokejových rukavic, které si své místo v tabulce právem zaslouží. Krom toho, že splňují důležitý parametr ceny v poměru k výkonu, tak jsou i u zákazníků a hráčů značně oblíbené. Tyto výrobky dosáhli velmi dobrého hodnocení v recenzích na velkých recenzních portálech a nejen tam. Procházeli jsme i diskuzní fóra, hokejové skupiny a weby aktivních hokejových nadšenců, aby jsme si udělali celkový obrázek o kvalitě těchto ochranných pomůcek. Nakonec jsme analýzou recenzí a dalších poznatků vytvořili tuto tabulku oblíbených hokejových rukavic, které vynikají nad ostatními. Na každém řádku je odkaz, kde je více variant barev a velikostí daného produktu. K dispozici jsou i seřazené eshopy s nejlepšími cenami.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Široký výběr rukavicNejlepší hokejové rukavice recenze srovnání*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Dětské hokejové rukaviceDětské hokejové rukavice bazar zkušenosti diskuze*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Senior hokejové rukaviceKvalitní hokejové rukavice senior levné top*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
CCM hokejové rukaviceOblíbené hokejové rukavice CCM zkušenosti*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Bauer hokejové rukaviceNejlepší hokejové rukavice Bauer velikosti*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Warrior hokejové rukaviceTop hokejové rukavice Warrior luxusní*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Nejlevnější hokejové rukaviceLevné hokejové rukavice výprodej levně*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Oblíbené hokejové rukaviceJak vybrat hokejové rukavice levně*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kvalitní hokejové rukaviceNové hokejové rukavice velikosti*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Profesionální hokejové rukaviceProfesionální hokejové rukavice cena profi ceny*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Pánské hokejové rukavice diskuze

Při výběru hokejových rukavic se vůbec neřídíme podmínkou, zda jsme začátečník a nebo profesionál. Naše ruce i prsty musí být vždy velmi dobře chráněné za jakékoliv situace. I když budeme hrát jen s kamarády, tak konkrétně v hokeji se často projevují různé emoce. Následkem toho se pak můžeme dostávat do nebezpečných situací, kterým jsou naše ruce permanentně vystaveny. V diskuzních fórech jsou o tom mnohdy různá témata, kdy mělo jít například jen o klepnutí hokejky pro získání puku a nepěkně to odnesly prsty. Pánské rukavice musí být kvalitní, aby se eliminovalo veškeré možné riziko zranění.

Všechny rukavice se dělí podle velikostí. Na eshopu jsou tabulky s návodem, jak si změříme ruce. A podle naměřených údajů si pak vybereme naši konečnou velikost.

  • dětské žákovské hokejové rukavice 8
  • žákovské dětské hokejové rukavice 9
  • velikost junior hokejové rukavice 10
  • juniorské hokejové rukavice 11
  • střední hokejové rukavice 12
  • velikost střední hokejové rukavice 13
  • seniorské hokejové rukavice 14
  • velikost senior hokejové rukavice 15

Prodám hokejové rukavice bazar – nejhorší hokejové rukavice

Jelikož se nejedná o úplně nejlevnější hokejovou pomůcku, tak se toto zboží prodává i na bazarech a inzertních portálech. Nakupovat si už takto použité zboží není vůbec dobrý nápad a to i když nám majitel výrobku tvrdí, že se jedná o velmi dobrý stav. Většinou tomu tak vůbec není a prodávající si již koupil nové rukavice, které jsou opět plně funkční. U použitého zboží je krom nehorázného zápachu i riziko, že už je materiál natolik znehodnocený, že už prostě neplní svou ochrannou funkci a to je potom problém. K čemu nám budou ušetřené peníze, když se můžeme s takovým výrobkem zranit? A nakonec je tu ještě jedna specialita a to jsou možné kožní potíže původního majitele. Kdybychom o tom věděli, tak by jsme si takové rukavice na ruce ani jednou nenasadili.

Staré hokejové rukavice zkušenosti

Jednou za čas se na diskuzních fórech objevují i dotazy, zda je dobrý nápad použít staré rukavice z půdy ještě po dědovi. Zboží starší výroby bohužel nemá tak kvalitní prvky ochrany, jako je tomu u nových a moderních výrobků. Rovněž je dobré přihlédnout i k tomu, že takové rukavice ležící na půdě a nebo někde v kůlně několik let ve vlhkosti a prachu plném roztočů už zřejmě příliš moc použitelné nebudou.


Výkonnostní řady

Jedná se o tři výkonnostní třídy rukavic, kdy jde o základnější rozdělení těchto hokejových pomůcek. V první řadě jsou to výrobky určené pro sportovní profesionály, kde už je vyžadována vysoká kvalita a prémiové materiály pro dokonalou ochranu. Další řadou jsou to výrobky pro amatérské hráče, kteří mají lehký trénink a nemají ještě takovou sílu. No a poslední řadou jsou poloprofesionální hráči, kdy už je potřeba vyšší stupeň ochrany, než u hráčů amatérských.


Hokejové rukavice dětské

Jestli máme doma začínajícího hokejistu, tak by jsme měli rovněž dbát zvýšené pozornosti při výběru ochranné pomůcky pro ruce. Jeho prsty jsou ještě více zranitelnější, než u dospělého hokejisty. A proto je tato ochranná pomůcka jedna z nejdůležitějších. Výběr od různých značek je široký a máme si tak z čeho vybírat. I v naší horní tabulce jsme zařadili jeden řádek s hokejovými rukavicemi přímo pro děti.

Dětské hokejové rukavice – bazar – nejlevnější hokejové rukavice levně

I u dětí se běžné stává, že mají propocené rukavice a tím se pak množí bakterie, kvůli kterým můžou vznikat i různé plísně. Tyto použité ochranné hokejové pomůcky se pak hodně prodávají na bazarech za pár korun. Jakmile už totiž začnou značně zapáchat, tak je to už většinou i důsledek přemnožených bakterií. Není vůbec dobré takové pomůcky dítěti pořizovat. Nemáme totiž žádný přehled o tom, kdo už je nosil. Proto by jsme měli našemu začínajícímu hokejistovi raději pořídit úplně nové a nepoužité.

Oblíbené hokejové rukavice velikost 9

Co se týče dětských rukavic velikostí, tak je nejrozšířenější velikost 9. Jedná se o takový zlatý střed, který vyhovuje většině dětí. Každý eshop má na to tabulku, kde si můžeme zjistit přesnou velikost hokejových rukavic pro dítě. U tabulky velikostí je přiložený i návod, jak ruce dítěte změřit a následně porovnat s údaji v tabulce. Podle toho pak budeme vědět, která velikost je ideální a tu si následně objednáme.


Střih a tvar

Vhodný střih ovlivňuje také ovladatelnost hole. Je to celkový pocit hráče v rámci možností jeho pohybu. Každý hráč preferuje jiný způsob, většinou podle zvyku. Někdo má raději zápěstí volnější a jiný hráč zase upnutější.

  • Klasický otevřený střih – v oblasti zápěstí je širší
  • Anatomický střih uzavřený – výrobek obepíná zápěstí více na těsno

Nejoblíbenější hokejové rukavice junior

Mnoho výrobcům je dobře známo, že právě zboží určené dětem a juniorským hráčům se těší největší oblibě. Proto se také tyto velikosti nejvíce prodávají. Každá značka má několik variant dětských a juniorských výrobků, aby si tak mohli vybrat všichni ze zajímavých tvarů a barev přesně podle svého vkusu. Ono je to pak i hodně povzbuzující, když má dítě sportovní pomůcky, se kterými se cítí skvěle.

Dětské hokejové rukavice Bauer

Děti mají menší prsty a ty i snadněji prochladnou, než u dospělého sportovce. Proto je dbáno na to, aby rukavice zahřály, ale zejména aby pak chránily prsty hráčů proti možnému zranění při hře. To může nastat při srážce s protihráčem a nebo když dítě nešikovně upadne. Při pádu před sebe automaticky dáváme ruce a většinou to odnesou prsty v různých variantách zranění. Značka Bauer má výrobky navržené takovým způsobem, aby bylo riziko zranění co nejmenší.

Bauer hokejové rukavice velikosti

Stejně jako všechny ostatní značky, tak i Bauer má mnoho velikostí, aby vyhověl všem sportovcům. Na eshopu máme vždy tabulku velikostí, podle které si změříme ruce. Využijeme zobrazeného návodu a budeme podle něho postupovat. S naměřenými údaji si pak překontrolujeme tabulku a vybereme velikost. Tu si následně i zakoupíme, až si vybereme ideální barevné provedení podle našeho vkusu.


Materiál

K tomu nejlepšímu materiálu patří výrobky ze syntetické kůže a nylonu. Jde zde hlavně o skvělý odvod potu při hře. Nemáme pak upocené ruce a hůl se nám drží dobře i při vysokém výkonu. Původně se používala kůže přírodní, u té pak ale často docházelo k rychlému opotřebování. Syntetická kůže má mnohem lepší vlastnosti a déle vydrží. Technologie materiálů i výroba se neustále vylepšuje a nové výrobky mají tak vždy o něco málo zase lepší vlastnosti, které při hře oceníme.


Top hokejové rukavice senior

Označení senior neznamená, že jde o zboží pro sportovce důchodového věku. Značení senior se používá pro ty největší velikosti 13″ – 15″. V případě velkých rukou potřebujeme mít v hokejových rukavicích i dostatečně volný prostor, aby se nám s nimi dobře hrálo. Nemělo by nás nikde nic tlačit a to ani při stisku hokejky. K tomu pak samozřejmě patří i pohodlné vedení hole a celkový komfort při hře.

Hokejové rukavice CCM

Značka CCM patří určitě k těm lepším hokejovým rukavicím. Nabízí skvělou úroveň kompletní ochrany prstů i rukou a zároveň nás nijak neomezují v pohybu během naší hry. Velkou výhodou je i celková nízká hmotnost, která ještě více zlepšuje ovladatelnost hole a celkového pohybu. Speciálně vyrobené vycpávky nám dokonale chrání ruce, kdy se můžeme plně soustředit na sportovní zážitek.

Luxusní hokejové rukavice Reebok

Skvělý anatomický střih značky Reebok nám optimálně padne na ruce a budeme se tak cítit velmi pohodlně. Volnost pohybu je důležitá a proto nás ani tento výrobek nebude v pohybu nijak omezovat. Vyrobeno z extrémně lehkého materiálu, který navíc nabízí vynikající ochranu proti úrazu. Je zde věnována i zvýšená ochrana palce, aby nedošlo k jeho namožení během nárazu a už vůbec ne k vykloubení.


Dlaně

Nejvíce namáhaná část výrobku je upravena takovým způsobem, aby hodně vydržela. Často si můžeme všimnout mnoho prošívaných částí a to ještě z různých zpevňujících materiálů, aby se oddálilo možné prodření a celkové opotřebení dlaní. Nechybí ani polštářky a další vylepšení pro komfortní uchopení hole. Hokej je tvrdá hra, kde je potřeba velké síly a proto jsou i dlaně vybaveny lepšími a odolnějšími vrstvami materiálu.


Nejkvalitnější hokejové rukavice výprodej

Nebývá to sice příliš často, ale jednou za čas můžeme narazit na zajímavé výprodejové akce. Toto zboží bohužel nepatří zrovna k tomu nejlevnějšímu a tak nás každá sleva určitě příjemně překvapí. Pořád máme samozřejmě na mysli nepoužité a kvalitní výrobky, které nám poskytnou dokonalou ochranu a vydrží nám dlouhou dobu. Občas mají eshopy i speciální akce, aby přitáhly nové zákazníky.

Značkové hokejové rukavice Warrior

Dokonalá ochrana dlaní, zápěstí a prioritně pak všech prstů je u této značky samozřejmostí. Krom toho se pak rukavice i dokonale přizpůsobí ruce. Samostatná péče je věnována palcům, aby se maximálně eliminovala možnost vykloubení a jiných zranění. Výhodou je i skvělá pohyblivost, kdy tento výrobek dokáže dobře kopírovat tvar naší ruky. Držení hole na nás pak působí více přirozeně a lehce se ovládá.

Elegantní hokejové rukavice True

Moderní design a zajímavé odstíny barev vypadají na těchto výrobcích velmi dobře. Zvýšená pozornost je věnována ochraně hřbetu ruky, kdy je navíc ještě k dispozici i ochranná manžeta, aby byly naše ruce více chráněné. Zajímavě je i řešená ochrana malíkové hrany s výztuhami, které ještě více přispívají k celkové ochraně a minimalizují tak možnost zranění. Podšívka je vyrobena z antimikrobiálních mikrovláken pro redukci bakterií.


Pečlivé oddělení prstů

Hodně zde záleží na tom, v jaké cenové kategorii jsme si tento ochranný hokejový výrobek zakoupili. Pěnové chrániče jsou voleny v různých variantách podle ceny materiálu. To nejlepší možné vyztužení najdeme většinou jen u profesionálních rukavic. Velkou výhodou je pak samozřejmě i hmotnost, kdy ji během hry ani nepocítíme a můžeme se tak plně soustředit na svůj sportovní výkon. Některé výrobky z prémiových materiálů jsou už na tak vysoké úrovni, že mají opravdu nízkou hmotnost a během hry nás tak rukavice absolutně nijak neomezují. Je to skvělý pocit.


Jak vyprat hokejové rukavice?

Po každém použití je na řade důkladné vysušení, aby jsme zamezili množení bakterií. Pokud se totiž o rukavice na hokej nebudeme starat, tak můžou uvnitř začít vznikat plísně a následně nám hrozí i vyrážky na kůži. Praní v pračce se nedoporučuje, výrobek se tím znehodnotí. Maximálně pereme ručně ve vlažné vodě s šetrnou dávkou pracího prášku. Ideální dezinfekce se provádí ozónem, který dokáže rukavice skvěle dezinfikovat.


Úroveň ochrany

Neměli bychom podlehnout úžasně levným nabídkám od neznámých prodejců. I když je vidina větší částky ušetřených peněz velmi lákavá, tak je to bohužel vždy na úkor kvality výrobku. A to již většinou poznáme hned po první hře, že to prostě není ono a nemáme ke zboží potřebnou důvěru. Tím pádem se pak nemůžeme plně soustředit na hru, když si budeme připouštět možné riziko zranění.


Kvalitní hokejové rukavice recenze

Recenze jsou určitě dobrým způsobem, jak si ověřit kvalitu daného výrobku. Není přece nic lepšího, než když jiný zákazník sepíše své postřehy z užívání té konkrétní věci, kterou si chceme zakoupit i my. Dozvíme se tak zajímavé informace, které nám pomohou při finálním rozhodování. Do našeho horního žebříčku jsme přidali jen takové zboží, které mělo v recenzích od zákazníků velmi pozitivní hodnocení.


Nepodceňujeme správný výběr velikosti

I když už máme svou velikost v oku, tak si při pořizování nových rukavic raději najdeme tabulku s velikostmi a znovu si přeměříme své ruce. Některé výrobky mají totiž trochu jiné parametry, než jsou ty běžné. Zabere nám to jen chvilku času a je to určitě lepší, než pak zažít nemilé překvapení. Pro srovnání mají například kočárkové rukavice jiné velikosti. Proto je dobré si ruce před nákupem přeměřit.


Nejlepší hokejové rukavice parametry, testy a popis

Není dobré si tyto hokejové pomůcky vybírat jen podle vzhledu. Vždy se zajímáme i o celkový popis, parametry a co všechno nám může dané zboží nabídnout. Zajímavé je pak projít si i velké recenzní portály, kde zákazníci píšou své zkušenosti. My chápeme, že to zabere mnoho času a proto jsme kvůli zjednodušení vybrali ty nelepší hokejové pomůcky do našeho vrchního žebříčku. Testovali je samotní zákazníci a byli s nimi spokojeni.


Úžasný požitek ze hry

Některé výrobky jsou lepší a některé zase horší. Většinou hodně záleží na ceně. Pokud si chceme hru skutečně užít a mít radost z každého pohybu hole, tak se vyplatí pořídit si kvalitní rukavice na hokej. Není to jen o ochraně prstů, ale i o skvělém požitku ze hry, když máme ty správné ochranné pomůcky. Ty lepší výrobky jsou vyrobené z prémiového materiálu, který má až neuvěřitelně nízkou hmotnost. Během hry rukavice téměř ani necítíme a nijak nás neomezují. Na druhou stranu nás ale neustále velmi dobře chrání. Celý hokejový zápas si pak můžeme užít na úplně jiné úrovni a zážitku.


Levné hokejové rukavice cena

Levnější zboží se často dobře hledá, když jsou vypsané různé slevové akce a nebo přímo výprodeje. Kolikrát se dají ušetřit peníze, když má prodejce nějaké zajímavé výročí a do akce tak dá některé vybrané zboží. Je to určitá forma reklamy pro nové zákazníky. Není to sice pravidelně, ale pokud si takové věci budeme hlídat, tak na ně můžeme několikrát narazit. Vždy by jsme si ale měli vybírat takové výrobky, které jsou hlavně kvalitní a poskytují dokonalou taktickou ochranu prstů.

Aby jsme vám ušetřili drahocenný čas a vy jste nemuseli procházet kvanta recenzních portálů, diskuzních skupin a dalších hokejových webů, tak jsme vám všem do horní části textu umístili žebříček hodnocení. Ten je sestavený z analýz recenzí a zkušeností zákazníků i dalších sportovců. Ti sepsali své poznatky a dojmy ohledně hokejových rukavic, jak na ně působily a jak se jim s nimi hrálo. My jsme následně veškerá hodnocení zpracovali a do žebříčku umístili jen ty nejlépe hodnocené rukavice. V každém odkazu jsou pak další varianty výrobku a eshopy s nejlepšími cenami.


Jak vybrat hokejové rukavice?

Je v našem vlastním zájmu vybrat si kvalitní hokejové rukavice. Nemá smysl šetřit peníze na nesprávném místě, kdy se jedná o naše zdraví a tímto tvrdým sportem riskujeme nepěkné úrazy rukou a hlavně pak prstů. Levné a použité hokejové rukavice z bazaru nepřichází v úvahu. To nevábné aroma by se možná ještě dalo s pomocí litry voňavky nějak přežít, ale namnožené bakterie v kombinaci s možnou plísní uvnitř už dobrá kombinace není. Zcela nové hokejové rukavice jsou tak nejlepší možnou volbou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.