Menu Zavřeno

Kapesní nože

kapesní nože recenze testy parametry analýzy

Nože kapesní jsou neocenitelným pomocníkem, pokud chodíte často někam do přírody. Tento chladný kus oceli je nabroušený do perfektní dokonalosti a je snem většiny kluků a mužů. Všechny kapesní nože jsou hlavně ale nástrojem, pomocí kterého se jen těžko obejdete na svých výpravách. Je spousta lidí, co mají nůž sebou schovaný v krabičce jen jako záložní pomoc. Nikdy totiž nevíte, co se vám při toulkách krajinou přihodí a kdy budete kapesni noze potřebovat. Dále tu pak máme skupinku lidí, co bere kapesní nůž jako aktivního společníka a při svých cestách díky jeho pomoci vyřezávají zajímavé sošky, chystají si s ním svačinu a nebo ho používají na práci v lese k běžným úkonům jako je například opracovávání stromků a dalších věcí. Kapesní nože mají spoustu výhod a různých využití pro každého majitele.

V dnešním článku si o těchto nožích povíme nějaké užitečné informace, jak se zorientovat při tak velké nabídce produktů a také na co si dávat pozor při výběru nového kusu. My sami jsme spoustu kapesních nožů vyzkoušeli při různých věcech. A nutno podotknout, že některé věci byly dosti zvláštní jenom abychom zhodnotili jejich skutečnou kvalitu, jak výrobce uváděl. Zkoušeli jsme například opracovávat cihlu a nebo i zatlouct nůž do dřeva a vyzkoušet, zda unese celou váhu průměrně vážícího muže. Testy to byly možná hodně zvláštní, ale nikdy nevíte, co se vám může v přírodě stát a jakým způsobem budete chtít kapesní nůž využít. Nejvíce nás ale zajímala kvalita a určitý komfort.

Kapesní nůž

Je neocenitelným pomocníkem na vašich toulkách po krajině a proto je dobré o svém malém pomocníkovi vědět pár důležitých informací. Následující text na těchto stránkách vám bude nápomocný s výběrem kvality pro nůž kapesní. Důležité je především z jakého materiálu je vyrobena čepel a to samé platí i o rukojeti. Krom toho musí kapesní nůž padnout dobře do ruky a člověk musí mít jistotu bezpečného a hlavně pevného úchopu při jakékoliv manipulaci. Kapesni nuz je ideální mít na klip nebo pouzdro u boku, když jste například na celodenním pobytu v přírodě.

Důležitá je i hmotnost kapesního nože. Pokud ho nosíte v kapse, tak bude volba menšího a lehčího nože rozumnější. Když ale plánujete pobyt na celý den v lese, tak už je lepší se poohlédnout po větším noži, který si připevníte k opasku a máte ho ihned k dispozici pro každou příležitost. Rádi vám pomůžeme s orientací a výběrem ideálního nástroje pro vaše potřeby.

Kapesní nože: Žebříček TOP 10 nejlepších kapesních nožů podle testů, hodnocení a recenzí zákazníků

Připravili jsme si pro vás tabulku, kde jsme vybrali podle analýz nejlepší kapesní nože dostupné na internetu. Prošli jsme velké množství recenzí zákazníků, kteří již mají s danými noži bohaté zkušenosti. Data jsou založená na recenzích ze srovnávacích portálů a na velkých eshopech. Pomocí tohoto velkého srovnání jsme vybrali do tabulky TOP 10 kapesních nožů s nejlepším hodnocením. Produkty jsme následně seřadily a vložily do této tabulky, která vám pomůže s výběrem. Po rozkliknutí odkazu se ocitnete na portálu, kde se můžete podívat na další recenze a zjistit další informace v eshopech.

NázevVzhledDostupnost a podrobnosti
Kapesní nůž Leatherman Skeletool KBXKapesní nůž Leatherman Skeletool KBX*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Böker Magnum Shadow AluminumKapesní nůž Böker Magnum Shadow Aluminum Handle Blade Plain 01MB428*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kapesní nůž Lansky Responder X9Kapesní nůž Lansky Responder X9*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Böker Magnum Advance DesertKapesní nůž Böker Magnum Advance Desert*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kapesní nůž Magnum SWAT Res-QKapesní nůž Magnum SWAT Res-Q*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Victorinox Hunter Pro WoodVictorinox Hunter Pro Wood kapesní nůž PRO*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kapesní nůž Victorinox WorkChampKapesní nůž Victorinox WorkChamp*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Victorinox Hunter Pro AloxKapesní nůž Victorinox Hunter Pro Alox*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kapesní nůž Victorinox RangerWood 55Kapesní nůž Victorinox RangerWood 55*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY
Kapesní nůž Victorinox TouristKapesní nůž Victorinox Tourist*ZDE* ZOBRAZIT NEJ CENY + INFO + OBCHODY

Zavírací kapesní nože

Zavíracích kapesních nožů je nepřeberné množství a jsou přehledně rozděleny do příslušných kategorií, aby usnadnili výběr správného typu. Patří sem například známý karambit nůž, pak také motýlek, velmi oblíbenéa vyhledávané lovecké nože přes švýcarské multitool vymoženosti až po naše kapesní zavírací nože. Předem je nutné vědět, že zavírací konstrukce nože je komplikovanější z důvodu pohyblivé čepele. Tím pádem má bohužel nižší pevnost, když budete například mít potřebu něco páčit a nebo sekat. Na lehčí úkony samozřejmě postačí velmi dobře, ale kdo by chtěl v dnešní době používat drahý zavírací nůž na chystání svačiny. Je potřeba dbát výběru nože z kvalitního materiálu a konstrukce.

Pro srovnání zavíracích nožů s noži pevnými, tak musíme dát plusové body pevné konstrukci. Přece jenom když nůž je vyrobený na pevno a nejde zavřít, tak je velmi odolný. Můžete tak bez větších problémů sekat klacky, opracovávat stromky nebo páčit různé věci. Na stranu druhou, nevýhoda pevné konstrukce nože je vyšší váha a horší skladovatelnost. Zde ale záleží, pokud jdete do lesa na vícero dní, tak si prostě vezmete ideálně pevný lovecký nůž a máte jej za opaskem. Pokud je to však jen někde na vycházku, tak určitě přijde mnohem více vhod kapesní nůž zavírací. A aby se nůž sám od sebe nezavíral, tak jsou k dispozici různé pojistky. Důležité pak je, aby se pojistka dala pohodlně ovládat jen jednou rukou.

Luxusní kapesní nože

Normálně bychom se asi ani nezmínili, ale o luxusní kapesní nože je velký zájem. Jsou totiž do jisté míry reprezentační a některé firmy je dávají jako takový lepší dar pro prémiové zákazníky. Takto drahé a luxusně vypadající nože jsou samozřejmě vyrobeny z kvalitních a drahých materiálů. A vzhledem k velmi vysoké ceně je pak spíše otázka, zda něco takového brávat sebou do lesa a nebo si nůž vystavit na poličku jako trofej. U těchto nožů se už spíše jedná o umělecké dílo, které by bylo škoda zničit. Většinou jsou propracované do nejmenších detailů, kdy je vše vidět a mnohdy jde i o celé barevně sladěné edice, které jsou velmi drahé. Nemluvě o tom, že některé drahé edice vypadají jako ze vzdálené high-tech budoucnosti.

Kapesní nože levné

Jedno z často vyhledávaných témat, u kterého je třeba se trochu pozastavit. Určitě chcete mít levný kapesní nůž? Pochopitelně, že na takovou svačinu to stačit bude, ale na nějaké další použití už zřejmě nikoliv. Kapesní nože levné jsou vyrobené z levných materiálů, které v podstatě vydrží velmi málo. Je to za pár korun, takže je nutno to i takto brát. Ale když se podíváme na jakoukoliv část nože, tak se ve velké většině jedná o velmi levné materiály. Navíc neustálým zavíráním a otevíráním nože se časem systém otvírání stane nefunkčním a je potřeba koupit nůž nový. Vše je samozřejmě ale jen na majiteli, jak se k noži chová. Pokud ohleduplně, takový levný nůž může vydržet nějakou dobu v dobrém stavu.

Nejlepší kapesní nože

Nejlepší kapesní nůž neznamená nutně ten nejdražší kapesní nůž. Je třeba vybírat s rozvahou a kvalitní materiály nemusí být vždy ty nejdražší. Nejlepší kapesní nože jsou velmi praktickým společníkem v každé situaci. Když chceme nosit nůž u sebe, ideálně přidělaný na opasku, tak volíme nůž větší a těžší. Snáze se s ním pak pracuje. U nožů kapesních se ale vybírá podle trochu jiné rovnice. Jedna z hlavních a strategických věcí je druh pojistky, která brání v pohybu čepeli. Malé rozměry a skladnost kapesních nožů zaručuje snadné a pohodlné nošení v kapse při denní turistice. Největší pozor bychom pak měli věnovat výběru nože s kvalitní čepelí. Ty nejlepší nože z kvalitní oceli mají především velmi dobré řezné vlastnosti, kdy jsou schopni perfektně pronikat materiálem a rovněž mají trvanlivé ostří. Můžete si to vyzkoušet například tak, že jde s čepelí holit a nebo řezat papír bez jakéhokoliv drhnutí.

Kvalitní kapesní nože

Ke kvalitnímu kapesnímu noži již nemusíte rozbíjet prasátko s dlouhodobými úspory. Kvalitní kapesní nože se už dnes berou jako určitá norma. Není to už jenom o ostří, ale velmi důležitá je také houževnatost čepele a její pevnost. To se bere jako odolnost čepele proti zlomení. Pro příklad, ocel kalená má dobré ostří a vysokou tvrdost. Dále je pak možnost si vybrat z oceli nerezové a uhlíkové. A občas se setkáme i s ocelí damaškovou. Nejideálnější je uhlíková ocel, která je kvalitnější než ocel nerezová. Je to z toho důvodu, že se snáz brousí a vyniká svými řeznými vlastnostmi. Je zde také zaručeno vyšších kvalit oproti nerezovým čepelím. Jedinou nevýhodou kvalitních kapesních nožů z uhlíkové oceli je jejich náchylnost ke korozi. Když svůj nůž ale nosíte v batohu a nebo v pouzdře, tak koroze nehrozí. Pokud svůj nůž ale často zapomínáte někde na zahrádce v záhonu, nejspíš se časem koroze projeví.

Značkové kapesní nože

Značkových kvalitních nožů je již v této době slušné množství a je z čeho vybírat. Určitě jste již o nějakých lepších značkách slyšeli. Na této stránce je k dispozici tabulka, ve které najdete srovnání všech nožů podle různých parametrů. Jeden z parametrů je i srovnání značkových nožů podle kvality. Tabulku najdete v horní části této stránky. Značkové kapesní nože jsou možná jen o malinko dražší, ale velkou výhodou zde je, že tyto značkové nože si vybírají jen kvalitní materiály. A pokud se jedná o zavedené a dlouholeté značky, tak v podstatě nemůžete sáhnout vedle pokud si od nich koupíte jakýkoliv nůž středních kvalit. Většinou mají čepele, rukojeti jakož to i konstrukce, na dobře zpracované úrovni.

Pánské kapesní nože

Kapesní nože pánské nejsou myšleny vyloženě pro typickou chlapskou potřebu jako jsou například myslivci nebo rybáři. Pánské nože vyjadřují určitý styl, kdy jdete například na oficiální návštěvu do sousedního revíru a k tomu je připojena nějaká menší prezentace a podobně. Jako správný chlap máte sebou samozřejmě nůž, který není ani tak předurčen k použití jako spíše určitý doplněk k celkovému reprezentačnímu vzhledu. Proto se často vybírají nože se zajímavým designem a barevným motivem, který podtrhne celkový charakter člověka.

Dámské kapesní nože

Možná se to teď bude někomu zdát jako trochu divné, ale není. V dnešní době jsou již mnohé věci pro muže dostupné také ženám. Dámské kapesní nože jsou přece jenom upraveny pro jejich jemnější a menší ruce. Nože pro dámy jsou zejména lehčí nože a vyloženě s menší rukojetí, aby se dámám kapesní nůž snáze držel a i celková manipulace je na jemnějším stupni, než vyloženě pořádné nože pro chlapy, se kterými se nedá úplně tak snadno a lehce manipulovat. Zejména jedno ručnímu a samozřejmě pro dámy snadnému otvírání nože je kladen velký důraz.

Kapesní nůž pro děti

Znáte to, jdete s dětmi na houby a ty chtějí mít tak svůj vlastní nůž a košík. Jak takový dětský kapesní nůž vyřešit, aby to bylo bezpečné i pro děti. Kapesní nože pro děti jsou svou velikostí a hmotností podobné dámským kapesním nožům. U dětských nožů se lze i setkat s plastovými čepeli, které nejsou sice nejostřejší, ale svůj účel splní a tím pádem nejsou ani zase tak nebezpečné jako nože klasické. Pro děti když jdou na houby je to ideální záležitost. Malý, lehký, skladný a ne příliš ostrý kapesní nůž pro děti se dá sehnat snadno.

Kapesní nože s pouzdrem

Pokud nechcete mít nůž vyloženě pohozený někde v batohu, ale mít ho kdykoliv po ruce, tak se doporučuje mít kapesní nože s pouzdrem. Takové pouzdro totiž můžete mít připevněné u opasku a mít ho tak kdykoliv po ruce. Pouzdro kapesního nože si můžete zakoupit přímo již s novým nožem a nebo si pouzdro později dokoupit samostatně. Ideální je mít pouzdro plastové, které je v podstatě nezničitelné, ale občas může kvůli pevnému materiálu překážet. Proto je nejideálnější volbou kožené pouzdro pro kapesní nůž. Není na obtíž tolik jako plastové a navíc může mít trochu mírnější vůli, což je také k dobru.

Kapesní nožík

Pojem malého kapesního nožíku je takový, že je velmi skladný a v podstatě ho můžete mít uschovaný kdekoliv. Kapesní nožík je dosti malý a proto si ho můžete dát například na klíčenku od auta a nebo prostě na svazek klíčů, které si jen tak nosíte v kapse. Je to prostě kapesní nožíček pro každou příležitost. Jedná se tu spíš ale o hračku, než o kvalitní a hodnotný nůž. Tyto malé nožíky jsou i vybaveny zaklapnutím proti samovolnému zavírání a otevírání. Jelikož se jedná o malý nůž, tak je u něj přívěšek samozřejmostí. Kolikrát je takový pomocník velmi praktický, kdy potřebujete například otevřít nějaký obal, přeříznout provázek u balíku a další malé věci tohoto charakteru, kde se jeho pomoc může vždy hodit.

Kapesní nože z damaškové oceli

Damaškové kapesní nože jsou hlavně vyhledávány pro jejich speciální a charakteristické vlastnosti jako jsou například pevnost a kvalita zpracování. Ocel tvoří mnoho jednotlivých vrstev, čím je dosaženo vysoké kvality. Jde o kombinaci měkké a tvrdé oceli. Tím pak vznikají specifické vlastnosti, kdy máme pevnou čepel a zároveň vydrží dlouhou dobu ostrá. K tomu všemu se ještě i dobře brousí, takže vlastnosti kapesních nožů z damaškové oceli jsou velice dobré. Jedinou nevýhodou je snad jen vyšší cena při koupi. Kvalitní věci levnou záležitostí prostě nejsou.

Opinel nůž

Opinelové nože jsou tradiční francouzskou značkou, která vznikla v roce 1980. Úspěch se brzy dostavil a bylo to hlavně díky kvalitním materiálům, preciznímu zpracování a vysoké funkčnosti nože. Opinel nůž poznáte snadno, má svůj typický design, který není zaměnitelný s jinými noži. Čepele jsou vyráběny z kvalitní švédské karbonové oceli. Výjimkou také je, že se nože Opinel brousí až do výjimečné ostrosti. Rukojeti jsou vyrobeny vyloženě z francouzského dřeva, které dodává nožům luxusní nádech. Na první pohled působí nůž jednoduše a právě v tom spočívá jeho krása. Využitelnost si najde široké uplatnění u každého zákazníka. Opinel jsou také skvělé kuchyňské nože, ke kterým můžete pořídit i skvělý stojan.

Vojenské kapesní nože

Vojenské kapesní nože se můžou stát vašim každodenním přítelem, kdy vám mohou pomoci přežít v divočině a nebo se s nimi můžete také ubránit. Kdykoliv se řekne vojenský kapesní nůž, tak většinu lidí napadne jako první Rambo film. Film to byl určitě zajímavý, ale přece jenom zůstaneme trochu více při zemi a povíme si něco o praktičnosti nožů vojenských. Jde převážně o přežití v divočině, kdy si musíte vystačit s tím, co máte. To vesměs znamená jen to, co si najdete a pomocí nože dále upravíte k nějakému výsledku. Ideální je mít k takovému noži klip za opaskem, aby byl nůž vždy nachystaný k okamžitému použití.

Vojenské nože mají většinou manuální otevírání a zavírání dvěma rukama. Je to tužší z důvodu kvalitní a těžší konstrukce. Při výběru dbejte na celkovou váhu nože, délku a tvar čepele. Nové vojenské nože se dají sehnat i z materiálu s názvem Titanium. To je mnohem lehčí než ocel, nekoroduje a pyšní se vysokou odolností. Nevýhodou je samozřejmě vysoká cena.

Kapesní nože Olomouc

Tento druh kapesních nožů se dá velmi rychle otevřít pomocí zatlačení na flipper. Většinou mají tyto nože na rukojeti tlačítko, které v podstatě umožňuje pojistce otvírání a zavírání nože. Také ale slouží jako pojistka proti nechtěnému otevření. Kapesní nože mají zabudovanou silnou pružinu, která se vždy postará o rychlé otevření čepele. Proti nechtěnému otevření je tedy na místě zabudovaná bezpečnostní pojistka. Nemůže se vám pak stát, že by se nůž otevřel v kapse. Tyto nože patří spíše už k těm dražším, ale za to mají kvalitní zpracování, kde jsou použity kvalitní materiály. V Olomouci se můžete podívat v kamenném obchodě.

Kapesní nože Praha

V Praze máme spoustu obchodů, kde si můžete zakoupit kvalitní nože. Kapesní nože Praha má své místo i ve vyhledávačích. Nutno ovšem říct, že pro kvalitní nůž nemusíte procházet celou Prahu. V horní části tohoto článku máte tabulku, kde je srovnáno spousta druhů nožů podle recenzí zákazníků. Stačí si jen vybrat a pak se prokliknout pro další informace. Nože si můžete seřadit i podle vlastních kritérií.

Kapesní nože Brno

V Brně můžete najít vyloženě specializovaný obchodní dům, kde si můžete vybrat z bohatého výběru kapesních nožů. Kapesní nože Brno obchody jsou rozmístěné po celém městě. Pokud si chcete vybrat nůž z pohodlí domova, tak doporučujeme naši srovnávací tabulku produktů v horní části tohoto článku. Nože si můžete sami porovnat a rozkliknout se na srovnávací portál, kde si můžete vybrat nůž i z eshopu.

Nůž rybička

Kdo by neznal legendární nůž rybičku, jehož tajemství je dosud neprozrazeno. Nůž rybička se již vyrábí více než sto let ve společnosti Mikov. Rybičkový nůž toho má už hodně za sebou a několikrát prošel celkovým vylepšením. Původně byl tento nožík velmi náchylný ke korozi z důvodu uhlíkové oceli, ze které se vyráběla jeho čepel. Nově se čepel vyrábí z ocele nerezové a rukojeť je vyrobena ze zinkové slitiny. Později se díky velkému úspěchu začaly vyrábět i rybičky luxusního charakteru, kdy měly rukojeť pozlacenou a nebo stříbrnou. A k tomu ještě vznikla i rybička investiční, kdy její cena přesahuje částku 200 tisíc Kč. V dnešní době již samozřejmě najdeme kvalitnější zavírací nože, ale rybička patří k našemu mládí a nebo dětství, proto je natolik oblíbená ještě i dnes.

Kapesní nože Mikov

Mikov je ryze česká nožířská firma. Určitě si pamatujete nůž s názvem rybička, to je od firmy Mikov. Kapesní nože Mikov se vyrábějí v dobré kvalitě a dokonce i velice oblíbená rybička dostala mnohá vylepšení. Pak budete možná ještě znát i nůž s názvem Predator, který má výbornou konstrukci. V podstatě konstrukce a pojistka tvoří jen jeden ovládací prvek a ve světě se dobře prodává. Mikov má bohatu nabídku kvalitních kapesních, ale i loveckých nožů. Stačí si jen vybrat vaše priority podle potřeb a poté si vyhledat ideálního kandidáta v podobě pěkného a kvalitně vyrobeného pomocníka do přírody.

Kapesní nože Karambit

Karambitový nůž je svým tvarem tak trošku zvláštní, ale stále se hodí na spoustu věcí. Dá se použít i jako ideální kapesní nůž, kdy ho můžete využít při práci na poli, v lese, na zahradě. Ale zároveň se dá dobře využít i při rybaření, turistice a nebo otevírání balíků. Kapesní nože Karambit mají na konci rukojeti malý kroužek, se kterým máte jistější úchop nože. Ten vám tak snadno už z ruky nevypadne. Karambitový nůž je původně inspirovaný tygřím drápem a jeho výhody se zachovaly až do dnešní doby, kdy je tento nůž oblíbeným pomocníkem pro spousty uživatelů. Navíc si jej lze sehnat i v pěkných barevných kombinacích.

Kapesní nože Solingen

Společnost Solingen má s výrobou nožů dlouhou tradici s více než 150 letou historií. Firma sídlí v Německu, ale jejich kvalitní a známé nože mají dobrou pověst po celém světě. Kapesní nože Solingen sází na svou kvalitu, kterou se snaží stále zlepšovat. Výsledkem jsou kapesní nože špičkové kvality, kde máte zastoupeno veškeré možné odvětví v rámci využití nože. Patří sem nože kapesní, lovecké, ale také například i nože kuchyňské. Nože jsou známy svou pevností a kvalitou, která vám vydrží spousty let. Nabídka je velice pestrá a každý si určitě vybere svůj oblíbený nůž ať už bude do kuchyně a nebo například na rodinný výlet do hor.

Kapesní nože Wenger

Wenger nože jsou další značkou z řady těch kvalitnějších, které člověka nikdy nezklamou. Tato společnost má již mnohem více než staletou zkušenost a stále své výrobky zdokonalují. Kapesní nože Wenger vynikají nad ostatními svou kvalitou a skvělým dílenským zpracováním. Výrobce se zaručuje, že jsou vždy použity nejkvalitnější a nejmodernější materiály. Rovněž i jejich vzhled jde s dobou. V nabídce tak můžeme najít nože pro rybáře, horolezce, turisty, ale také například nože dražší pro manažery. Wenger nože vynikají nejen svou kvalitou, ale také mnoha užitečnými funkcemi, které se hodí každému. Zajímavou novinkou je i to, že Wanger nože sázejí na ergonomický design, kde jsou navíc umístěny speciální gumové vložky pro perfektní možnost úchopu nože.

Kapesní nože Browning

Tyto browningové kapesní nože jsou speciálně vyvinuty takovým způsobem, že u každého konkrétního kusu je zaručená vysoká kvalita. U každého kusu je totiž dbáno, aby splňoval ty nejnáročnější standardy, které má kvalitní nůž splňovat. Nože jsou jemně zpracované do vysoké kvality, což zákazníci samozřejmě oceňují a tím pádem si za nůž i rádi připlatí. Kapesní Browning mají i velice dobrý vzhled, kdy působí robustně a dobrým kvalitním dojmem. Již při prvním pohledu tyto nože vypadají draze a některé i hodně luxusně. Všechny Browning nože používají kvalitní a ušlechtilé oceli. Kapesní Browningy jsou vesměs vyrobené v Japonsku na vysoké úrovni kvality. Nože většinou připomínají svým tvarem velké řeznické a nebo kuchyňské nože. S těmito rozměry pak dokážete zázraky v podobě sekání, štípání, opracovávání větví a dalších věcí, pro které potřebujete kvalitní nůž. Některé Browning nože mají zabudovány i pilku a další pomůcky do přírody.

Nože kapesní Leatherman

Leathman kapesní nože jsou něco, co se nevidí každý den. Nože kapesní Leatherman byly původním nápadem Tima Leathermana, který byl velký cestovatel a snažil se usnadnit místo pro spousty pracovních nástrojů. Tedy vznikl pracovní nůž Leatherman. Kapesní Leatherman nůž je vyrobený z nerezové oceli a většinou v sobě skrývá kleště a různé vytahovací nástroje. Dále pak obsahuje šroubováky, pilníky, pilky a další užitečné věci. Původně to ale měly být jen multifunkční kleště, se kterými měla být oprava auta snadnější. Leathermanovi nože patří ke špičkové kvalitě a vysoké odolnosti. Tyto nářaďové nože jsou samozřejmě i velice oblíbené jako vánoční dárek pro všechny nejen domácí kutily. Hodí se ideálně do auta nebo do dílny. Za kamarády na pivo kolikrát také a to z toho důvodu, že většina těchto kapesních kousků má ve výbavě i otvírák na pivko.

Kapesní nože švýcarské

Švýcarské kapesní nože jsou určitým způsobem fenoménem. Nože švýcarské jsou velmi známé víceúčelové nože. Vozí je sebou už i spousta lidí, kteří jsou pravidelně někde na cestách. V jednom švýcarském noži můžete totiž najít hned několik dobře užitečných zařízení, co vám pomůžou při neočekávaných situacích. Ale tyto nože kapesní ze Švýcarska najdou také dobré uplatnění v kuchyni a rovněž v přírodě, kdy si nůž pohodlně uložíte do kapsy a můžete vyrazit kamkoliv. Švýcarské nožíky mají funkční design a pomocí poutka si je můžete přivěsit například na klíčenku a nebo za opasek.

Ty lepší kapesní švýcaráky mají dokonce až 70 různých funkcí a můžou být tak brány jako precizní campingové nože, na které je spolehnutí. Tento druh švýcarských nožů je nenáročný na údržbu a je vyroben z kvalitní nerezové oceli. Za nejpoužívanější funkce patří zejména otvírák na konzervy, několik malých a velkých čepelí, nůžky, vývrtka, pilka, šroubovák a pinzeta. S natolik kvalitním nožem jako jsou tyto švýcarské kapesní se nikde neztratíte.

Kapesní nože Victorinox

Kapesní nůž victorinox byl vyvinut speciálně pro potřeby myslivce a nejenom pro ně. Ideální je zde totiž funkce, kdy můžete nůž rozevřít a zase zavřít jen s pomocí jedné ruky. Samo o sobě kapesní nože Victorinox splňují dosti vysoké standardy nožů švýcarských. Dále jsou tyto nože perfektně vyvážené, kdy máte pocit jako by vám do ruky patřily. Většinou výrobce uvádí kolem deseti možných funkcí, které můžete na toulkách uplatnit. Nože disponují větší čepelí a menší čepelí, kdy si můžete ideálně vybrat pro své potřeby. K výbavě victorinoxového nože kapesního patří i otvírák na láhve a na konzervy. Zároveň tyto otvíráky poslouží i dobře jako šroubováky. Prostě ideální pomocník do přírody a nebo kamkoliv na cesty.

Kapesní nože recenze

V dnešním článku vybíráme z kapesních nožů podle analýz různých uživatelů na internetu. Kapesní nůž recenze je hodně oblíbené téma i na všech fórech, které se o nože zajímají. Výhoda je v tom, že pokud máte například diskusní fórum na téma rybaření, tak v podstatě každý rybář má s kapesními noži zkušenosti. A právě proto jsme sepsali dnešní článek o kapesních nožích, aby jsme vám pomohli se orientovat v tomto nelehkém oboru. Kapesní nože cz recenze je oblíbené téma jak u nás v Česku, tak i na Slovensku. V horní části této stránky máte přiloženou tabulku, kde si můžete vybrat z nejlepších nožů.

Co je ještě dobré vědět

Pak tu máme ještě pár všeobecných informací, kde je dobré se o nich aspoň částečně zmínit. Člověk by měl přece jen vědět tak nějak všechno.

Hmotnost

Každý nůž má jinou hmotnost a ono je to v podstatě jedno jaká ta hmotnost je. Výrobci nožů jsou už na tak vysoké úrovni kvality, že když si vyberete jakýkoliv nůž z tabulky podle recenzí, tak uděláte správně. Výrobci ví sami nejlíp, kolik by měl nůž ideálně vážit, aby se s ním dalo dobře pracovat.

Vyváženost

Dokonale vyváženým nožem se má na mysli to, že si po uchopení nože nebudete připadat jako by například čepel vážila moc málo oproti rukojeti. Tím pádem vám pak při řezání bude příliš velká lehkost vadit. Hmotnost rukojeti by měla být stejná jako hmotnost čepele. Pak vám bude dávat manipulace s nožem smysl i při dlouhodobé práci. Proto má dobrá vyváženost své místo i zde.

Rozměry

Rozměry nože mají souvislost s jeho využitím. Delší nože mají ideální použití pro objemnější věci jako například opracování velkého kusu masa. Malé nože s menšími rozměry jsou zase mrštnější a snadno se vám s nimi bude manipulovat při opracovávání malých věcí. Jsou totiž lehké.

Parametry kapesní nože a testy

Důležité informace a parametry kapesních nožů jsou rozhodující informace při koupi kvalitního nože. Není nic lepšího, než si přečíst recenze od uživatelů, kteří již mají s danou věcí nějaké zkušenosti. Proto jsme udělali průřez uživatelských recenzí a vybrali jsme ty nejlepší nože kapesní.

Jak vybrat kapesní nože správně?

Především záleží na tom, co vše od nového kapesního nože očekáváte a podle toho pak upřednostnit výběr. Jak vybrat správně kapesní nůž jsme na této stránce již popsali, podívejte se do tabulky v horní části textu a vyberte si podle vašich kritérií.

Ceny: Kolik by měl kapesní nůž stát?

Přidáváme sem kategorii s přehledem cen a co můžete za dané peníze očekávat. Pomůže to snadněji při rozhodování.

Cena kapesního nože do 400 Kč s DPH

Jelikož se jedná o pár korun, tak bohužel příliš moc kvalitní kousky nenajdeme, spíše se jedná o nože na přípravu svačiny.

Cena kapesního nože od 400 Kč do 1500 Kč s DPH

Tohle je už zajímavá skupina, kde si můžeme vybrat něco kvalitního. Můžeme zde najít i kapesní nože zajímavě vypadající a dokonce i kvalita už za něco stojí.

Cena kapesního nože nad 1500 Kč s DPH

A v této poslední skupině už najdeme hodně kvalitní a precizní nástroje v podobě zajímavých kapesních nožů. Nejen že jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, ale jsou zajímavé i vzhledově.

Kapesní nože: Recenze a popis TOP 3 produktů

V tomto odstavci jsme si připravili trojici kapesních nožů, které stojí za pozornost. Nože byly vybrány z analýz uživatelských recenzí.

Kapesní nůž Victorinox RangerGrip 79

Velmi praktický a multifunkční nůž kapesní Victorinox RangerGrip 79, který má pojistku a zajímavé užitečné funkce. Nůž je vyroben z chrom-molybdenové oceli a díky kroužku si ho můžete někam pověsit a nebo připnout mezi klíče. Mezi další funkce, které si zalíbíte jsou například odstraňovač izolace z drátů, otvírák na konzervy zároveň sloužící i jako šroubovák, vývrtka, pinzeta a další praktické věci. Nůž má i bezpečnostní pojistku proti zavírání nože.

Kapesní nůž Victorinox Spartan

Ideální pomocník na horské tůry a nebo stanování v přírodě. Kapesní nožík Victorinox Spartan se vám může hodit úplně všude. Je vybavený velkým a malým nožem, otvírákem na konzervy i na láhve, vybavený nerezovým kroužkem na klíče a to všechno ve velmi dobrém provedení. Tento nůž do kapsy je přitom velmi lehký a skladný. Když si navíc přičteme všechny speciální funkce, tak je ideálním pomocníkem na cesty. Manipulace i ovládání nože je snadné a brzy si na něj člověk zvykne.

Kapesní nůž Victorinox SwissChamp

A do třetice všeho dobrého tu máme opravdu něco extra pro pravé hračičky. Nůž kapesní Victorinox SwissChamp obsahuje dohromady až 33 funkcí, což ho staví do role všestranného pomocníka. Tento nůž je švýcarské kvality a je výborně nabroušený. U všech jeho funkcí je tak zaručená naprostá všestrannost a můžete s ním provádět naprosto cokoliv, co vás napadne. Jeho využití je opravdu široké a z onoho nože budete velmi nadšení. Je to i ideálním dárkem pod stromeček, kdy po rozbalení vzbudí u obdarovaného naprostý úžas.

Veškeré zde recenzované nože kapesní jsme pro vás seřadili do tabulky, kterou najdete v horní čási tohoto článku. Je to velké srovnání všech recenzovaných kapesních nožů. V tabulce najdete TOP 10 nejoblíbenějších kapesních nožů. V tabulce si můžete zjistit i dostupnost v obchodech, další hodnocení zákazníků a také hlavně nejlepší ceny.

Kapesní nože: Pár slov o kapesních nožích na závěr

A máme tu závěr celého našeho článku, kdy jsme se snažili zahrnout spoustou informací, které vám pomůžou s výběrem kvalitního kapesního nože. Jsme moc rádi, pokud vás náš tým Nejkvalita.cz seznámil s informacemi o kapesních nožích. Věříme, že vám vybraný nůž vydrží dlouhou dobu a že budete spokojení. V horní části textu jsme pro vás připravili tabulku, kde jsou srovnané nejlepší kvalitní kapesní nože.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.